Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Anti-farming vodič

Imperator
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    430

Privzeto Anti-farming vodič

ANTI-FARMING VODIČ

Veliko igralcev Traviana ne ve kaj je farmanje…Ta vodič vam bo pomagal razumeti, kaj je in kako se ga ubraniti.

Farmanje je biti redno napaden s strani enega ali več igralcev, ponavadi za surovine ali herojeve točke.

Napad za herojeve točke pomeni, da te napade in če imaš enote, jih njegov heroj ponavadi ubije. Ko jih ubije, dobi točke za izkušnje. Večinoma pa napadejo zaradi surovin, saj jih preprosto vzamejo, da bi vam preprečili nadaljnje razvijanje.

TUKAJ JE VAŠ REŠITELJ, VODIČ ZA VSE FARME!

Najprej kaj je Travian? Travian je igra, je VOJNA igra, ne Sim City. Je igra, pri kateri je cilj vsakega igralca napadanje in farmanje. Travian je igra, do katere lahko imaš več različnih pristopov. Ja, najprej vas malo zmede, je tudi mene in vsakega igralca, ki jo je kadarkoli igral. Vsakdo enkrat začne, vsak je bil enkrat novinec tako kot si zdaj ti.

Ko začneš, imaš za določen čas začetniško zaščito- to je za vašo varnost, da imate na začetku možnost razvijanja. Odvisna je od trajanja serverja (kako dolgo je že odprt). Na začetku normalnega serverja je 3 dnevna zaščita, na speedu le 1 dan.

1. DEL: BOLJŠE VARNOST KOT OBŽALOVANJE

Pri igri Travian rabiš dobro začetno lokacijo. Začnimo tukaj…

Prvo kot prvo, kvadranti serverja so zelo pomembni. Južna kvadranta sta ponavadi najbolj spokojna, vendar se to lahko spremeni od serverja do serverja. Če ti je vseeno, kje boš začel, izberi pri registraciji naključno.

Ko se boš uspešno prvič prijavil v igro, si najprej poglej na zemljevidu vaše sosede v obsegu 7x7 kvadratov- če je veliko igralcev z višjo populacijo kot je tvoja, raje briši račun in se ponovno registriraj na drugi lokaciji. Če pa nimaš nobenega nevarnega igralca v obsegu 7x7 kvadratov, si poglej še 13x13 - poglej kako zgleda še malo dlje okoli tebe. Če je tudi v tem primeru veliko nevarnih, naredi enako kot zgoraj. Če pa so igralci okoli tebe približno enake velikosti ali če se je pričel nov server in še ni veliko igralcev, kar ostani na tej lokaciji, kot si. Vaši sosedi bodo potencialni zavezniki ali farme.

Vse je odvisno od starosti serverja; če se je nedavno odprl, boš pričel zraven veliko novih igralcev, če je star že kakšen mesec ali celo več, boš lahko pričel kjerkoli, tudi med najboljšimi. Čeprav ima Travian sedaj nov sistem, ki te poskuša namestiti zraven novih igralcev, ni nič 100%…

Zelo pomembno je tudi, da boš imel v svojem okolišu nekaj farm, vsaj v obsegu 13x13 kvadratov.

Če si novinec: bodisi je server star 1 teden ali 1 mesec, do konca začetniške zaščite moraš imeti vsaj eno špranjo na stopnji 10, ker jo boš krvavo potreboval.

Za tevtone in rimljane: špranja na stopnji 10 lahko skrije 1000 vsake surovine

Za galce:
    špranja na stopnji 10 lahko skrije 2000 vsake surovine

(Ko vas bodo ropali tevtoni, bodo lahko okradli 1/3 špranje, to pomeni, da če imate 3000 surovin, vam bodo tevtoni lahko ukradli še dodatnih 1000 surovin, ki vam jih pokrije špranja)

2. DEL: ZAČETEK NAPADOV

Če vas igralci ropajo in vam vzamejo veliko surovin ali pridobijo veliko herojevih izkušenj, vas bodo zagotovo imeli na spisku najboljših farm. Zato jim moraš onemogočiti njihov nadaljnji razvoj s pomočjo vaših surovin. Če napadalci ne bodo imeli dobička od tebe, vas bodo skoraj zagotovo prenehali napadat.

Ob napadu storite naslednji dve stvari:
    -Poglej pleme napadalca
    -Preverite vašo špranjo, prepričajte se da je dovolj nadgrajena, da skrije vaše surovine. Če ni, jo poskušajte nadgraditi do napada ali pa porabite surovine za nekaj drugega.

V eni je vasi je dovoljena le ena špranja, dokler je ne nadgradite na stopnjo 10, po tem jih lahko naredite neomejeno. Nepisano pravilo je, da naj bi vaša špranja pokrila vsaj vaša skladišča in žitnico, če ne celo več.

Ko boste napadeni prvič, umaknite vse svoje enote iz vasi. Pošljite jih na rop v dovolj oddaljeno vas, da se ne bodo vrnili pred prihodom napada na vas. Lahko jih tudi pošljete v okrepitve nekomu, ki ga poznate. Če želite, jih lahko pošljete k nekomu tako, da bodo odšle minuto pred napadom/ropom na vas; ko se bo njegov napad končal in se mu bodo enote že vračale v njegovo naselje pa imate še 30 sekund, da prekličete vaš napad in tako prihranite s časom in morda enotami.

Vsem napadom, ki se bodo vršili nate, se moraš izmakniti, predvsem v začetni dobi igranja. Ker če bo napadalec videl enote, se bo verjetno drugič vrnil s katapulti. Kot sem že prej rekel, veliko napadalcev vas bo konstantno napadalo za herojeve izkušnje, če bodo videli enote. Jaz sem velikokrat uporabljal to taktiko, da bi bil visoki rang med napadalci, ne bodite tudi vi žrtve tega.

3. DEL: KAKO PREMAGATI NAPADALCA

Preden karkoli storiš, si poglej poročilo napada, ki se je izvršil na vas. Če je imel napadalec dobiček, si še enkrat preberite uvodni del vodiča . Kakorkoli, če bodo napadalci profitirali z ropanjem vaše vasi, zagotovo ne bodo hoteli odnehati. Če od vas ne bodo imeli dobička, jim pošljite sporočilo…

Pošiljanje sporočil napadalcu je eden izmed najboljših načinov, da odneha, čeprav se včasih ne odvije vse po načrtih.

Zbadanje vaših napadalcev, dokler nimaš nadgrajene špranje, ni nikoli pametno, še posebej, če so veliko bolj razviti, kot ste vi. Veliko močnih igralcev ima katapulte in hitro lahko prideš iz 80 populacije na 0, tudi v enem dnevu. Tako da nikoli nikogar ne zbadajte…

Ko boste komu poslali sporočilo, bodite dobre volje ali vsaj pomirjeni. To je internet, malokdo jemlje katerokoli sporočilo resno in se ob sporočilo, ki vsebuje preklinjanje in še kaj drugega le nasmeji. Pošiljanje takšnega sporočila napadalcu je nesmiselno, saj še bo potem imel večjo veselje napadanja. Zapomni si, Travian je le igra; ne sme vplivati na vaše resnično življenje, ne dopustite tega (drugače raje prekinite z igranjem)

Sedaj pa se vrnimo k sporočilom!

Tukaj je sporočila, ki mi ga je poslala nekaj farma. Je ena izmed mnogih žrtev z 0 populacije.

[quote=Farma] lol, ne moreš mi uničit špranje, tako da je vseeno; izgubljaš čas, imam 4 špranje na levelu 10, tako da ti kar zapravljaj čas [/qoute]

S tem sporočilom je naredil veliko napak. Prvo kot prvo, rekel je, da mu nemorem uničit špranj; je zelo mogoče uničiti špranje (kar sem mu tudi storil). Mogoče je res trajalo nekoliko dlje, vendar je bilo opravljeno. Njegova uporaba jezika je bila še ena napaka, ki jo je storil. Če mi farme pošljejo sporočilo v »chat« jeziku, jih uničim. Dokončna si je prodal dušo s tem, da je rekel, da z njim izgubljam čas. Hvala, vendar jaz odločam, kako in s čim zapravljam čas. Moji katapulti niso imeli nobenih drugič tarč, mečevalci so prepočasni za ropanje, tako da se nisem mogel upreti skušnjavi skatapultirati nekoga s takšnim sporočilom.

[qoute=Farma2]Spraševal sem se, če bi ti lahko kako plačal, da me ne bi napadal…Z veseljem bi ti plačeval s surovinami, dokler me ne boš napadal. Razumem, da bi me raje farmal, vendar ti lahko pomagam, če hočeš. Btw. Imaš lepo vojsko.[/qoute]

To je sporočilo, to ni neko sranje, ki bi ga napisal 3-letnik. Spoštujem ljudi (bolj), ko napišejo nekaj v tem smislu, ko me prosijo nekaj storiti. Nekaj tednov mi je pošiljal določeno število surovin, tako da sem ga pustil pri miru (tudi ta način ne deluje vedno…)

Kakorkoli, ponavljajoče farmanje je glavni problem. Samo zagotovite si, da napadalec ne dobi herojevih točk, surovin ali zabavo do napadanja vaše vasi.

4. DEL: TEČNI MAJHNI KATAPULTI

Če ste uspešno zaustavili napade ali vsaj ne dovolili, da vam odnese surovine, bo prišel mogoče čas, ko se bo odločil, da se vas bo dokončno znebil. Za to bodo potrebni katapulti…

Značilen format katapultiranja je sledeč:

• Čistilni val. (Napad z veliko armado in zraven vključen 1 katapult ali tudi več)
    • Val katapultiranja. (Napad z spremljajočo armado (manjša kot pri čistilnem valu) in tolikimi katapulti, kot je potrebno
    • Val katapultiranja. (Napad z spremljajočo armado (manjša kot pri čistilnem valu) in tolikimi katapulti, kot je potrebno
    • Nadaljuje s tolikimi katapulti, kot jih bo potreboval

Včasih bodo poslali zraven katapultov tudi večjo armado, samo da bodo počistili obrambo, ki si jo uspel organizirati med mirovanjem.

Če boš videl ta format napada in imaš obrambno vojsko, je bolje, da jih umakneš za prvi val in se poskušaš z njimi braniti pri valovih katapultiranja. Ker so katapulti šteti kot pehota, poizkušaj za obrambo pred njimi uporabljati Praetorijane ali Druide. Katapulti so dovolj dragi, da bodo napadalci ob slabi taktiki imeli izgube in ko se bodo zavedali, da je njihova tarča dobro podkovana, bodo dvakrat razmislili, preden vas bodo spet napadli.

Vendar, če bo čistilni val tisti, s katerim bo napadalec hotel uničiti vašo vas in vam noben ne bo hotel ob tem pomagat, začnite razmišljat o izbrisu računa in ponovno registracijo na drugi lokaciji. Če boste igrali na serverju, ki je že kar dolgo časa odprt, se raje registrirajte na novejši server.

By Stargate and Theo
    Nazadnje urejal Klemen; 16-05-2010 ob 13:36.

Imperator
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    430

Privzeto

Za prevod se zahvaljujemo uporabniku Warsow.

Uredil: klemen1232
    Nazadnje urejal Klemen; 16-05-2010 ob 13:37.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •