Stran 1 od 72 1231151 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 716

Tema: Vprašanja glede ustanovitve / osvojitve naselja, metropole in ostalih naselij

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice Wild Rose
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objav
    365

Privzeto Vprašanja glede ustanovitve / osvojitve naselja, metropole in ostalih naselij

Tukaj se bodo nahajala vsa vprašanja v zvezi z ustanovitvijo ali osvojitvijo naselja. Torej vse o Palačah / Rezidencah, Metropoli, Kolonistih, Administratorjih (Vodja, Poglavar, Senator), Kulturnih točkah,...
    Po potrebi bom ta prvi post še editirala.

Preden boste karkoli vprašali si poglejte naslenje zadeve:

Kako lahko ustanovim ali osvojim naselje?
    Za ustanovitev novega naselja potrebuješ tri koloniste, za osvojitev naselja potrebuješ administratorja (senatorja, chiefa, chieftaina), ki je lahko usposobljen v tvoji palači/rezidenci pri nivoju 10. Seveda rabiš določeno število kulturnih točk kulturne točke.

Kako ustanovim novo vasico?
    Za ustanovitev nove vasice potrebuješ 3 koloniste, prazno polje na zemljevidu in zadostno število kulturnih točk. Kolonistov ti ni potrebno raziskati v akademiji, saj jih je mogoče zgraditi takoj ko tvoja palača/rezidenca doseže deseto (10) stopnjo. Da lahko pričneš z gradnjo rezidence potrebuješ gradbeni ceh pete (5) stopnje za palačo pa potrebuješ tudi ambasado.

Kako zavzamem tujo vasico?
    Tudi za to potrebuješ palačo/rezidenco vsaj na deseti (10) stopnji. Poleg tega potrebuješ še zadostno število kulturnih točk in pa seveda sovražno vasico na zemljevidu. Nemogoče je prevzeti vas igralcu, ki ima le eno vas, prav tako pa ne moreš zavzeti metropole.

Čim v akademiji raziščeš kako napraviti iz navadnega vaščana plemenskega vodjo (akademija 20 + zbirališče 10) jih lahko izuriš v rezidenci/palači. Da zavzameš vasico jo moraš večkrat zapored napasti z plemenskim vodjo in vojsko. Z vsakim napadom, oziroma bolje rečeno govorom tvojega vodje pred tujimi vaščani, omaješ njihovo zvestobo. Ko jih zbiješ zvestobo na 0 se vasica pridruži tvoji kraljevini. Vendar če hočeš, da bodo govori tvojega vodje slišani moraš najprej podreti rezidenco/palačo.

Ali se zniža populacija, ko zavzameš naselje in kaj se zgodi z njegovo vojsko, ki je ni bilo v naselju tačas?
    Populacija naselja se zniža za 10% in podrejo se Postavljalec pasti, zid (mestno obzidje / zemljen zid / palisada), če jih naselje vsebuje.
    Njegova vojska izgine.

Kje dobim kulturne točke?
    Kulturne točke (KT,CP) ti prinaša takorečeno vsaka stavba v tvojem naselju. Koliko kulturnih točk si akumuliral do sedaj lahko preveriš v vsaki rezidenci/palači, prav tako pa lahko tudi preveriš koliko kulturnih točk ti proizvaja določeno naselje. Npr. ambasada desete (10) stopnje proizvaja 25 KT/dan.

Par dodatnih besed o Metropoli:
    Ne moreš je zavzeti, samo v njej lahko nadgrajuješ polja nad stopnjo 10, imaš kamnosek, v njej ne moreš imeti Zakladnice, Velikih Barak / Konjušnice.
    Če prestaviš Metropolo (s Palačo), potem se kamnosek in polja nad stopnjo 10 v prejšnji Metropoli podrejo (polja padejo na 10. stopnjo).

Par dodatnih besed o Palači in Rezidenci:
    V enem naselju ne moreš imeti Palače in Rezidence hkrati, Palačo imaš lahko samo eno. S Palačo razglasiš neko naselje za Metropolo, po tem jo lahko po želji podreš in zgradiš Rezidenco (naselje ostane Metropola).
    Palača ima možne tri razširitve (10/15/20) - to pomeni, da lahko na teh stopnjah ustanoviš ali osvojiš naselje (torej narediš 3 koloniste ali administratorja)
    Rezidenca pa ima samo dve razširitvi (10/20)

Velja prav tako ena urna proizvodnja za pošiljanje surovin med svojimi naselji?
    Med lastnimi naselji lahko pošiljaš neomejeno količino surovin.

Če podrem Rezidenco v 1. naselju, se mi bosta naselja, ki sem jih od tam naredil, izbrisala
    ?
    Ne, naselja se ne bosta izbrisala.

Ali lahko spet naredim koloniste, če podrem Palačo za eno stopnjo, nato spet nadgradim na stopnjo 10?
    Ne, na stopnji 10 imaš lahko samo eno razširitev, ne glede na to kolikokrat podreš in nadgradiš. Če že naredil koloniste ali administratorja (Senator / Vodja / Poglavar) na stopnji 10, jih ne moreš še enkrat.

Kaj se zgodi, če dva pošljeta koloniste na isto polje?
    Od tistega bo naselje, od katerega bodo prej prišli kolonisti. Od drugega se bodo vrnili.

Kaj pomeni 9c in 15c?
    To so cropperji (naselja z žitnimi polji). 9c ima 9 žitnih polj, 15c pa 15.
    Najdeš jih pa tako da iščeš po mapi (so pa zelo redki...)

Kaj pomeni 150% 15c?

Ti procenti pomenijo žitne oaze okoli 15c-ja. 150% je največji možni procent - to pomeni, da lahko iz tistega naselja zavzemeš tri 50% žitne oaze.
    Še ostale možnosti:
    Če je 125%, imaš lahko dve oazi po 50% in eno 25%.
    Če je 100%, imaš lahko dve oazi po 50% ali eno po 50% in dve po 25%.
    Če je 75%, imaš lahko eno za 50% in eno za 25% ali tri po 25%.
    Če je 50%, imaš eno po 50% ali dve po 25%.
    Če je 25%, imaš eno po 25%.
    Če je 0%, potem nima nobene žitne oaze okoli sebe za zavzeti.
    Več o oazah: Vprašanja glede oaz, herojev

Kdaj lahko zavzamem naselje igralcu, kateremu sem sittal in kdaj igralcu, ki je bil v moji aliansi?
    Za prevzem naselja od igralca, katerega si bil sitter, je potrebno počakati 14 dni.
    Za prevzem naselja od igralca, ki je bil v isti aliansi, je potrebno počakati 2 dni.

Ostale povezave:

P.S.: Kakršni koli "odgovori", kritike, pohvale, ki ne bodo na to tematiko, bodo zbrisane...
    Nazadnje urejal Wild Rose; 12-01-2009 ob 15:06.

Stupid
    Pointless
    Annoying

Začetnik
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    2

Privzeto Surovine ob ustanovitvi naselja

Pozdravček

Nikjer nisem zasledila, kako je z omejitvami (če sploh so) pri prenosu surovin med metropolo in novo ustanovljenimi naselji istega igralca. Torej - ali lahko surovine iz svoje metropole v novo naselje pošiljam neomejeno ali obstaja kakšna omejitev. Hvala za odgovor.

Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objav
    365

Privzeto

Citat Originalni avtor zloba Poglej prispevek
    Pozdravček

Nikjer nisem zasledila, kako je z omejitvami (če sploh so) pri prenosu surovin med metropolo in novo ustanovljenimi naselji istega igralca. Torej - ali lahko surovine iz svoje metropole v novo naselje pošiljam neomejeno ali obstaja kakšna omejitev. Hvala za odgovor.
    Med svojimi naselji lahko pošiljaš neomejeno količino surovin.

Stupid
    Pointless
    Annoying

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice roky
    Datum pridružitve
    Mar 2008
    Objav
    89

Privzeto

Lahko jih pošiljaš v neomejenih količinah. Ne velja pravilo, da jih lahko pošlješ največ urno poizvodnjo na dan kot to velja za pošiljanje surovin drugemu igralcu.

Začetnik
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    2

Privzeto

Ful hvala za hiter odgovor ... in ja, to pa je dobra novica ... grem na hitro malo zidat

Privzeto

če maš palačo kaj se ti bl splača nardit senatorja na lvl 15 al na lvl 20 ?

Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objav
    365

Privzeto

Citat Originalni avtor Gibrothiuss Poglej prispevek
    če maš palačo kaj se ti bl splača nardit senatorja na lvl 15 al na lvl 20 ?

Meni osebno je bolje zavzet naselje kot ga ustanovit. Tako da bi rekla da čimprej.

Stupid
    Pointless
    Annoying

Privzeto

bols je nrdit senatorja
    vsaj jst tako menim

Bojevnik
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    14

Privzeto

Citat Originalni avtor Cr4zY_G4nG Poglej prispevek
    bols je nrdit senatorja
    vsaj jst tako menim
    Tukaj je zdaj debata o senatorju. Jaz sem imel senatorja in sem zavzel naselje. V naselju je šla pop. dol za 50 pa še ni imelo pravih stavb tak da mi ni nič pomagalo.

MOJE OSEBNO MNENJE JE : Rajši naredi 3 koloniste ker boš za njih dal dosti manj surovin pa še naselje si narediš po svoje.

SENATOR SE NE SPLAČA

Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objav
    365

Privzeto

Citat Originalni avtor SnoAgent Poglej prispevek
    Tukaj je zdaj debata o senatorju. Jaz sem imel senatorja in sem zavzel naselje. V naselju je šla pop. dol za 50 pa še ni imelo pravih stavb tak da mi ni nič pomagalo.

MOJE OSEBNO MNENJE JE : Rajši naredi 3 koloniste ker boš za njih dal dosti manj surovin pa še naselje si narediš po svoje.

SENATOR SE NE SPLAČA
    Pač kakor za koga...

Ne bomo zdaj o tem debatirali, ker bo šla tema offtopic... tukaj naj bodo samo vprašanja in odgovori...

Stupid
    Pointless
    Annoying

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •