Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: [si 1] 08.01.16 - 23.08.16

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto [si 1] 08.01.16 - 23.08.16

Dragi igralci Traviana

Vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi WW Village, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 12:01 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "Dip. T", je "Manuka" končal z gradnjo Čuda Sveta. Porabil je milijone surovin ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "Manuka" zasluži naziv zmagovalca te dobe!

"duo geronimo" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "lenc" in "Energetik".
    "Just_me" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "Manuka" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SI 1

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Začetnik
    Datum pridružitve
    Feb 2016
    Objav
    1

Privzeto

Maširajo enote, glava za glavo.
    Na poti bile so v naselje, zabavo.
    Prispele v valovih do peščene sipine,
    ena za drugo telo prek prerine.
    Valijo, valijo se sovraga valovi,
    odgnali so sulic jih ostri robovi.
    Ko sleherno bitje z grude pregnali,
    so njih slavne heroje še konji steptali.
    Odtekla je kri, spustil se je prah,
    preživete so duše odžirale zrak.
    Prereže te stihe nov kruti korak,
    postavi po robu se naš član, junak
    Nazadnje urejal Maxtor; 23-08-2016 ob 19:37.

Privzeto

Pozdravljeni.

Ker je bilo na serverju toliko napisanega na forumm sem se odločil, da napišem malo daljše končno mnenje, potek in oceno serverja.

Pa bom začel čisto na začetku. Na server sem se prijavil, ker se je server si3 že končeval in smo bili tam praktično že zmagovalci. Na tem serverju nisem poznal nikogar, ki bi šel klikati, zato sem se na blef registriral na JZ (-,-) in si rekel, kamor pridem tja pač pridem. Registriral sem se z rimljani in imel že na začetku plan, da bom igral deff s konji v metri, da bom šel po arte. V alianso se takoj na začetku nisem vključil, ker sem si rekel, da bom počakal, da se stanje skristalizira in se bom potem odločil in tako sem si ustvaril svojo alianso ALFA.

Kupil sem si čelado in kot peti na serverju zavzel 15c(seveda s 150% bonusom oaz, ker drugega kot to sploh ne poznam ). Crop je bil na odlični poziciji za male artefakte in za bližino deffa za obrambo WW-ja na koordinatah -100 -100.

Dobil sem dve resni ponudbi za vključitev v alianso, eno s strani Throra za vključitev v Dip in pa eno s strani Gilgamesha za vključitev v Syn. Po malo daljšem razmisleku, sem se odločil za priključitev v Syn(čeprav je Dip deloval močneje), ker mi je Gilgamesh predstavil vizijo, ki mi je bila res všeč. Tako sem bil dodan v skype skupino in pridno sem razvijal crop.

Vendar po 14 dneh v Synu je sledila prava smešnica, vodja alianse Syn Begunec(ko me je Gilgamesh vabil sem mislil, da je on vodja, vendar ni bilo tako) in še nekateri so tako neumno zabijali offe in popolnoma vseeno jim je bilo, njihova taktika je bila da napadajo brezveze brez katov, brez ovnov brez kakršnegakoli razmisleka(Begunec je napotil igralce napadati, nekam kejr se je vedelo da je bunker) in takrat sva z Gilgameshom popizdila v skupni sobi, Beguncu se pa ni dalo prav nič dopovedati. Takrat sem dojel, da človek nima pojma in da z njim v aliansi nimam kaj iskati, tako sem se odločil da se pridružim Dip-u ker je bil še začetek serverja in tako niti nikogar nisem pustil na cedilu. Iz alianse je odšel tudi Gilgamesh in z njim sva si v tistem času tudi sittala acc-je.

Pri diplomirancih sem bil lepo sprejet in nadaljeval sem z razvijanjem svojega računa. V prvem naselju sem hitro naredil nekaj obrambne vojske in kmalu ko so zapeli katasi na začetku smo nekaj napadov ubranili.
    http://travian-reports.net/si/report...c9,55634cbf447

Z nekaj konji in herojem pa ni bilo težko loviti niti gorjač in dodatno bildati heroja.
    http://travian-reports.net/si/report/5563558f8fa

V tistem času nekih resnih stvari ni bilo, bili pa smo bitko na svojih koordinatah z aliansama Syn in THC.

Begunec igralec kakršen je bil je naredil še eno "izjemno" akcijo na nas, takrat na igralca Gilgamesh, ki se je vmes tudi pridružil Dip-ovcem.
    http://travian-reports.net/si/report...07,55638510d7e

Tole vse skupaj je bilo en teden pred arti, tako da res slaba poteza s strani Syna. Takole neumno so še parkrat vmes zgubljali vojsko, vendar tistih reportov nimam jaz.

Potem so prišli artefakti(omenim lahko še, da sem žitna imel razvita vsa na 18 stopnjo pred artefakti). Čeprav sem hotel najprej po veliko dieto, ki bi mi prišla izjemno prav in najbližje iz alianse sem jo imel, jo je vodja namenil nekomu drugemu jaz pa sem bil poslan po art malih skladišč.
    http://travian-reports.net/si/report/46309aabd75

Potem sem spucal še dvojne velike učke, ampak report mam samo od drugega napada.
    http://travian-reports.net/si/report/46389190651

Rimski konji so res zelo močni, tako da artov pucati ni bil nikakršen problem. Deff vojske sem pa imel v tistem času prav tako že ogromno, delal sem pa v razmerju 2:1 pretorjani + legionarji.

Ker sem vedel, da če hočem naklikati ogromno deffa nujno rabim dieto, sem to omenil našemu šefu, ki se z mano ni strinjal in mi je rekel, da so diete za slabše igralce, ki ne morejo hraniti svoje vojske(kar je seveda popoln nesmisel), tukaj je prišlo do manjših nesoglasij, ampak nič takšnega kar bi bilo nerešljivo. Torej če mi diete ne bo zrihtala aliansa, sem jo moral probati ukrasti.

Tukaj je prišlo do tegale poskusa po ogromno fejkanja.
    http://travian-reports.net/si/report/55639a3e8ed

Da nisem prebil sem si bil kriv sam, ker sem kot deffer imel oblegovalce na 10 in sem prav počasi naklikal malo ovnov, ki jih pred arti sploh nisem imel. Bil sem pa preveč neučakan za dieto, ker se je deff delal takrat 24/7 mislim da že v osmih naseljih.

Igralec trixi je vmes brisal, dieta pa se je premaknila drugam. Jaz pa sem že koval plane kako jo bom ukradel. Takrat sva se zmenila s komšijo, ki je takrat še klikal(in sva si tudi sittala), da greva skupaj po dieto in prišlo je do takšnega rezultata.
    http://travian-reports.net/si/report...c6,48974220ea9

Načrt je uspel in dieta je bila pobrana(do konca serverja je ostala pri meni v metri), zaradi tega se je lahko nadaljevalo masovno klikanje deffa skozi ves server, ker z malo dieto deffer res lahko naklika ogromno deffa!

Situacija na serverju takrat je bila pa takšna, da so bili na eni strani NP, H&S, JA in Syn(ki se je kmalu razpustil, ko so Begunci in ostali bili deportirani nazaj v svoje brloge) proti DIP, PMFS(ki se je zorganizirala iz syna), FB in NMT. Na prvo oko je bilo razmerje kolikor toliko dobro, ker je aliansa NP vsaj na papirju delovala strašansko dobro in super organizirano.

Na tem mestu naj omenim, da je po mojem mnenju aliansa NP uničila server, ker zaradi njih ni bil že prej razdeljen bolje, pa se lahko branijo kolikor hočejo, ampak to je moje mnenje. Vzbujali so strahospoštovanje, zapravili na tisoče €, pokazali pa niso čisto ničesar. Sex se je v svoji edini akciji na Mediko razkantal na prafaktorje in to je bil njihov potop, čemur je kmalu sledilo brisanje vseh računov razen enega mislim da.

Jaz sem takrat s svojimi konji malo Nagajal H&S aliansi, dokler me niso ujeli.
    http://travian-reports.net/si/report...2c,556422a5d02

Kmalu po tem je sledil sestanek šefov alians, ki so bili zmenjeni že prej, da se bodo moči na serverju razdelile, ko bo počiščen NP, to se ne bi zgodilo do konca serverja, če NP nebi brisali. Odločitev je padla, cel server igra proti Dipu. Kljub tej odločitvi, se nam je pridružil FB, kar je šlo nekaterim v nos, ampak bodimo realni, FB razen parih igralcev je bila zelo slaba aliansa in ni bila ravno nek velik jeziček na tehtnici, kar so hitro pokazali NMT, ki so jih rušili kot za stavo. Takrat se je zdelo, da bo dogajanje na serverju napeto in bodo ves čas napadi švigali sem ter tja, ampak to se ni zgodilo.

Naši napadalci so bili izjemno pasivni, NMT pa so se nekaj trudili in nam tudi ukradli nekaj artov.... Vendar razmerje moči na serverju se mi je ves čas zdelo precej izenačeno. Naši napadalci so napadali edino PMFS v tistem času, vendar oni so bili ves čas nebogljeni in zdelo se mi je brez kakršnekoli organizacije.

Imam še dva reporta kjer sem sodeloval z deffom v tistem času.
    http://travian-reports.net/si/report/556431bd078

Napad brez ovnov....
    http://travian-reports.net/si/report/55644bdca15

Tale napad predvidevam, da je poslal Pozejdon, ker je Gilgamesh vmes nehal igrati, Pozejdon pa je njegov bratranec če sem prav razumel med serverjem.

Sledilo je obdobje pred načrti in napadov skorajda ni bilo in to me je uspavalo, do te mere, da sem račun poklikal samo še enkrat dnevno samo za urjenje deffa in nič drugega in takšna slika je bila pribilžno do konca.

Prišli so načrti in naš graditelj ga je hitro dobil, tako da smo prvi začeli graditi.

Gradnja se mizdi, da je potekala dobro, brez težav, z žitom problemov v WW-ju mislim da praktično ni bilo, niti na serverju se za moje pojme ni dogajalo nič posebnega. Edino NMT so naredili kakšno akcijo. H&S, ki so šli vmes v alianso I.R. so bili popolnoma pasivni, praktično je bilo tako, kot da jih na serverju sploh ni.

Naši graditelji so pridno gradili in vmes je prišlo name mislim da edino skavtanje na serverju z uni očmi, ki pa ni razkrilo kaj se nahaja v moji metropoli.
    http://travian-reports.net/si/report/556453e6df1

Tole sem imel notri ostali deff je bil pa še po vaseh, v WW-ju in povsod okrog.

Spet sem naklikal nekaj konjev in jih poslal v akcijo.
    http://travian-reports.net/si/report/55646dacce9

Kmalu sem bil ujet, klasično zaradi tega, ker je imel obrambni igralec malega norca in so se mu vklopile učke in je videl heroja.
    http://travian-reports.net/si/report/55647c73ce6

Sem mu pa potem malo polepšal WW support
    http://travian-reports.net/si/report/5564818fe11

Tole je bil pa najbolj resen napad name na celem serverju
    http://travian-reports.net/si/report/55649be8c2f

Ne vem kaj je bilo Hefnerju, da mi je napadal vas z 20 populacije, vedel sem da je "pravi" napad, ampak se mi res ni dalo braniti vasi z 20 populacije

Počasi smo se vsi bilžali stopnji 100 in prišlo je do podlega prevzemanja vasi v kateri je bil crush, tako da je bil iz vasi umaknjen deff in pa še enemu manjšemu crushu so dali vas na 0, da ni prispel na cilj. Ampak kljub temu so naši crusherji in ovnaši opravili delo z odliko in dale oba WW-ja na 0. Res ogromne čestitke vsem, ker ste res naklikali izjemno lepe vojske.

Nasprotniki so se očitno odločili, da našega WW-ja ne bodo napadali(razen napada kroky-a in sony-a, ki pa jima ga je skupaj uspelo spraviti dol za eno stopnjo), ker bi server samo podaljšali, rezultat pa bi bil enak.

Tako smo končno dočakali konec in našo zmago, tako da res velike pohvale vsem graditeljem in pa vsem v aliansi, ki so pridni delali deff in oskrbovali naše čudo z žitom in surovinami.

Stanje vojske na računu na koncu izgleda takole:
    http://prntscr.com/c8pz3p

Čez cel server pa je bilo naklikano krepko preko pol miljona deffa, kar se tudi spodobi, če imaš v lasti malo dieto in 150%crop. Dalo bi se naklikati še veliko več, vendar sem zadnje tri mesece kar krepko spal z izdelovanjem vojske in razvijanjem računa.

Je pa zanimivo, da sem bil kot deffer 26. napadalec serverja z 240828 pobitimi enotami.

Pohvaliti moram tudi nekatere igralce:
    -našega vodjo Throra, ker mislim da se je res izkazal z vodenjem alianse.
    -orgasmusbro, ker so mi omogočili klikanje vojske v prvem anselju in cel server garažirali veliko deffa
    -komšija, dokler ni predal nekemu loleku računa, ki je vse zašuštral
    -rudolfo, da je super klikal deff in zdržal do konca, čeprav je ene parkrat skoraj pobegnil
    -Gilgamesh, super igralec, samo škoda da nas je potem hitro zapustil
    -lenc, da sva se lepo zmenila za art
    -vsem crusherjem, za lepo naklikane offe
    -vsem ostalim iz DIP in zaveznikom za končno sodelovanje in zmago

Največja graja serverja gre pa MH-ju in ostalim članom travian osebja, ker imam filing da ne naredijo ničesar, da bi se preprečile kršitve pravil(tako na naši strani kot na nasprotnikovi), malo se zamislite nad svojim delom in mogoče bo kak igralec več ostal in vam prispeval kakšen evro več, ne da več ljudi slišim da končujejo igranje kot kaj drugega.

Omeniti moram še, da v skype sobi, je bilo več govora o tem, ali bo vodja zapecal eno deklino kot pa o tem kako igrati travian, tako da to moram označiti kot pozitivno

Na koncu ko potegnem črto, je bil server dokaj zanimiv, ampak mislim, da bi lahko bil veliko veliko boljši. Obetal je na začetku definitivno veliko več.

Server smo zmagali in vzdušje v aliansi se mi je tudi čez ves server zdelo sproščeno in pozitivno.

Pohvale pa tudi vsem na strežniku, ki vam je uspelo klikati do konca, ker vmes bi tudi sam dvakrat že skoraj brisal in sem se komaj zadržal

Lp in vse dobro vsem

Uroš / Paul George 24

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice thepanda
    Datum pridružitve
    Nov 2007
    Objav
    726

Privzeto

Še enkrat po pol leta moja zgodovina, upam da se ne bo spet forum sesul
    __________________________________________________ ________________________

No evo tudi mene. Mislim da še nikoli nisem na skype dobil toliko zasebnih sporočil kot zadnje dni, vse zanima kdaj bo izšla moja zgodovina. No zdaj je po res zelo, zelo veliko truda le tukaj
    Zapis katerega ste pravkar začeli brati je prekleto dolg, dvomim da ga bo sploh kdo prebral v enem kosu Res sem se trudil, da bi zajel čim več dogajanja na serverju, vsega kar se spomnim in je vsaj delno relevantno. Zaradi večje preglednosti sem vse skupaj razdelil na enote, ki so večinoma časovno in vsebinsko zaključene celote, razen kjer to žal po naravi stvari ni bilo možno. Vklopil sem tudi nekaj reportov in izsekov iz skype pogovorov, večinoma tisto kar je bilo najbolj relevantno ali pa pač malo za primer dogajanja.. Čisto vsega nisem vključeval, ker bi stvar samo še dodatno zapletalo in zgodbo delalo manj tekočo. Če je komu vse skupaj predolgo se mu opravičujem, kdor pa bo stvar prebral do konca se mu najlepše zahvaljujem. Če je že Maxtor pesnik, sem pa jaz pisatelj Poskusil sem čim bolj osvetliti zadeve, zdaj nimamo več kaj skrivati
    Pri pisanju tega zapisa sem pregledal veliko materiala, predvsem skype pogovorov z vsemi deležniki v igri, kot tudi forum in lastne igmje. Vse z namenom, da bo vse skupaj čim bolj točno in bo ustrezalo dejanskemu dogajanju na serverju. Vendar je to vseeno moj zapis, torej povzetek tega, kako sem server videl in doživljal jaz. Zelo verjetno je marsikdo kakšno stvar videl vsaj malenkost drugače, kot je tudi normalno in prav. Zelo vesel bom vsakega resnega zapisa in komentarja, ki bo stvari prikazal še iz zornega kota koga drugega, da bomo lahko vsi videli, kako smo razmišljali tekom igre in gledali na dogajanje.

1. Začetek si1
    Sam nisem igral čisto od samega začetka. Nisem imel želje sodelovat na si1 (eh saj že vemo kako to gre, zarečenega kruha se največ poje…), si4 se je približeval fazi WWjev in po koncu tistega sem mislil zaključit kariero.

Smo pa uspeli si4 praktično zmagat že dolgo pred fazo WWjev in server je bil en navaden dolgčas. Zato se je začela tam v iskanju novih zmag že 15. decembra 2015 oblikovat neka ekipa za na si1 (bodoči Dip. T). Pobudnik je bil naš »vajenec« v vodstvu Rok (si1 Thror), pobral je kar nekaj naših zelo pridnih članov in tudi mojih deferjev (si1 Bjorn, Alan Ford, Kocno…), tudi nekaj boljših igralcev izmed nasprotnikov je prišlo zraven ipd.

Pred začetkom si1 sem tudi jaz dobil kar nekaj ponudb za igranje. Najresnejša je bila prav od Dip T. Rok je takrat travian igral šele dobrega pol leta pa še spravil se je prvič sam vodit alianso. Zato si je že pred začetkom serverja in tudi kasneje na vsak način prizadeval, da bi me spravil v vodstvo Dipa (npr. http://prnt.sc/c9gn7n - ja, tudi jaz se zdaj režim in razmišljam kaj vse bi še lahko bilo). Nekako sem vse ponudbe zavrnil, mogoče bi sicer prišel v Dip polahko klikat def, ampak takrat me nekako »ni prijelo«.

Sem pa v tistem času izvedel, da je kar nekaj naših sovodij in najbolj izkušenih igralcev iz si4 tudi odšlo na si1, ampak posebej, v svojo alianso – NMT. Takrat sva z Nejcem (Ben Linus/Chuck) na si4 gradila WW in nekako sva se ujela. Počasi je tudi mene zamikal ta si1 (in je šlo vse v….), prosim sem Nejca, če se mu lahko pridružim na računu. Tako sem prišel na račun TheDictator in v alianso NMT…

2. TheDictator
    Prišel sem k zelo dobremu igralcu in s tem tudi zelo dober račun. - Galec s 15c 125%, top 20 po populaciji ipd. Primarna usmeritev naj bi bila def, zraven pa kakšen off. Račun je po mojem prihodu napredoval še hitreje, z Nejcem sva imela skoraj identične ideje glede razvoja tako da problemov ni bilo, prilezla sva do tam okoli top7 po populaciji, imela sva daleč najbolj razvit 125% 15c (celo bolj od marsikoga s 150%), kazalo je, da bodo že do dneva 70 vsa polja na 18 ipd.

Kar me je takrat pritegnilo v NMT je bilo predvsem to, da je bilo igralcev malo (takrat okoli 10-15), vsi pa so znali klikat in vodstva dejansko skoraj ni bilo, ker takrat praktično ni bilo potrebe (sicer je bil bolj tihi vodja javarc1 – Slavc). S tem sem se hotel izogniti tistim pri nas žal že klasičnim situacijam, ko imaš kot vodja pol alianse bebcev, ki nič ne znajo, ne poslušajo, se ne odzivajo in ti samo žrejo živce. Vem, da je grdo napisano, ampak to je najlepše kar se je še dalo, tako pač je dandanes pri v slo…

Pri NMTju sem poznal igralce s par računov (družba iz si4 – TheDictator, Pharmacist, merceder, momo…), potem je bila še ena družba, ki je ustanovila alianso (Javarc1, Marcelo, Hefner…). Vmes je po vezah ali malo bolj naključno prišlo še par igralcev. Konec januarja se nam je nato pridružila še ena skupinica, ki je z igro začela nekoliko kasneje (duo geronimo, maxtor, bqueen, linex…). Mislim da so čisto vsi že od prej poznali vsaj nekoga v aliansi in bilo je prijetno vzdušje. Računov je bilo malo, igralci so bili večinoma precej izkušeni, nekateri pa pravi veterani. Kar je bilo zame odlično je bilo to, da ni bilo tistih totalnih id****, ki jim ne moreš ničesar dopovedat in naučit, ampak še naprej tupijo svoje kot pokvarjen radio, čeprav gre vse skupaj v maloro. Tudi na si1 jih ni manjkalo in hvala bogu smo v NMTju za njih držali zaprta vrata. Aktivnost je bila taka kot je treba, če smo se nekaj dogovorili je to držalo in stvari so se izpolnjevale kot je treba. Eno jedro igralcev se je izoblikovalo okoli računa Pharmacist, drugo jedro pa okoli duo geronimo. V glavnem, stvar je zgledno funkcionirala, brez da bi si rabil vsak dan 3x populit lase.

Glede ostalega na serverju pa je bila stvar nasledna:
    Na našem kvadrantu (-/+) so bili poleg nas še zavezniki FB, ki so bili sicer večji vendar pa slabše organizirani in ne ravno močna aliansa. Drugih zavezništev nismo imeli, ker se nam to v tistem času (okoli dneva 30-40) niti ni zdelo potrebno (sicer smo bili v dobrih odnosih z Dipom, ampak formalnega zavezništva nismo sklenili). Nekaj težav je v centru delal Thejudge, vendar pa nas ni mogel resneje ogroziti, saj smo bili načrtno oddaljeni na višjih koordinatah.

Na +/+ so bili načrtno postavljeni NP (napoleoni), skupina približno 20 računov zbranih okoli SOTB. Gold so trošili kot nori in imeli skoraj 3x več popa od povprečnega igralca, zasedali so polovico mest v top 20. Hkrati so imeli skoraj vsi razen šefa 6c metro, tako da mi ni bilo čisto nič jasno, kaj se ti grejo… Potem so bili na +/+ in deloma še na +/- postavljeni tudi JA, neka čisto povprečna aliansa, če sploh. Zraven njih so na +/+ prebivali še h&s, ki jih je »vodil« Ghost. V bistvu je članom bolj odžiral voljo do igranja, ampak do tega še pridem. Na povprečnem serverju ne moreš najti bolj nesposobnega vodje, toda na si1 je pač imel zelo resno konkurenco…

Na jugu so se razpasle tri zavezniške alianse: THC, SyS in krovna »elitna« aliansa SyTHC. Vodila jih je naravnost legendarna druščina: Begunec, Orfej, Zer0, pek & Co… Jaz sem se resnično večkrat vprašal, ali je bil njihov namen načrtno zafurat in uničit alianso, ali pa so bili res tako nesposobni. Nepoznavanje osnov igre, vodenja, branjenja, napadanja, strategije itd. V alianse je prišel praktično kdorkoli je hotel, posledično razen številčnosti ni bilo nobene povezanosti, usklajenosti in kohezije. Načrtno zabijanje v bunker v štartu serverja, da bo imel nasprotnik manj defa… haloooooo???

Potem pa seveda še Dip. T, skoncentrirani na -/-. Sicer je bilo opazno, da so bili edina aliansa na serverju, ki je tja prišla skupaj in organizirano (in s precej vnaprej nabranimi dobrimi igralci), vendar pa tudi oni niso bili nek biser. Nekaj časa sem potem vseeno prebil v off sobi Dip. T alianse, jaz in Amor ( si1 Selena Gomez) naj bi Throrovo nefunkcionalno četico napadalcev spravila v red in v akcijo. No v sobi je bolj kot ne vladal nekonstruktiven nered in po pravici povedano nisem bil prav nič navdušen nad stanjem, ki je bilo daleč od nekega resnega in primernega za načrtovanje napadov. Verjetno je treba v tej luči gledati tudi skoraj popolno odsotnost napadalnih akcij Dipa skozi server.

Skratka, stanje na serverju ni bilo kar se kvalitete tiče nič kaj rožnato. Po populaciji so izstopali NP, NMT in tudi Dip T smo nekoliko izstopali po organiziranosti in znanju, ostalo pa je bila ena zelo velika žalost, kar je dandanes pri nas žal že običajno. Seveda so povsod obstajali določeni dobri igralci in računi, ampak ob nefunkcionalnih vodstvih in gomili v najboljšem primeru povprečnih igralcev enostavno niso mogli priti do izraza.

3. Predčasen konec?
    Meni in dualu je vse skupaj počasi presedalo. Imela sva sicer odličen račun in tudi aliansa je bila zelo všečna. Ampak na serverju je bilo glede kvalitete katastrofalno stanje. Pred tem si1 so se si2, si3, si4 in si5 končali predčasno, nekateri celo pred arti. Svetlobna leta od tistih starih serverjev, čisti dolgčas brez resne igre na primernem nivoju in bala sva se, da bo na si1 povsem enako. Hkrati se je končal si4, obema je nekoliko primanjkovalo časa in odločila sva se, da zaključiva.

Račun sva dokaj hitro prodala igralcu iz računa just_me (Dip. T), za ceno 60€. Cena je bila sicer razmeroma nizka, saj je bilo na računu mislim da še okoli 2100 golda in 30k srebra, preden sploh upoštevamo, da je šlo za enega najboljših računov na serverju. No potem je TheDictator strmoglavil, enostavno se pozna, ko račun nima lastnika. Najprej se je uporabljal za garažo, nekaj privat defa in pa umetno farmo, potem pa je bil izbrisan. Prav tako sva vsak »izgubila« 20€ od začetne investicije, ampak za nama je bilo za račun in denar skoraj povsem vseeno, samo da stvar zaključila.

Hkrati sva zaradi dobre družbe in morebitnih nasvetov (bila sva med najbolj izkušenimi) ostala v sobi NMTja, kar se je izkazalo za »usodno napako«… Ko sva oddala račun in se poslavljala smo se v sobi malo pogovarjali o naši pretekli karieri in kje smo kaj igrali. Presenečeni smo ugotovili, da smo nekateri že igrali na enem meni osebno (in ostalim tudi) najboljših slovenskih serverjev kar jih je kdaj bilo (že kar kakšnih 5 let nazaj je bilo ja…), polno igralcev, kvalitetne akcije in zaključek s 7 WWji, da prcanja po forumu sploh ne omenjam (šef nasprotnikov je bil eden redkih, ki mi je v tem lahko več kot enakovredno pariral ). Npr. naša Suzy je 4x dobila CK metre in jo vedno postavila nazaj, gradila WW, ga 2x skoraj postavila na 100 pa potem 2x letela na 0 (enkrat od mene :P), na koncu pa imela spet drugi najvišji WW, takoj za zavezniškim zmagovalnim WWjem. Skratka – noro, igralo se je 3x bolj intenzivno kot zdaj, pa s 6x večjim užitkom, oz. kot je pametno povedal naš boki - http://prntscr.com/c9kyna (in ne, dejansko žal ni pretiraval)… Aja pa seveda, na tistem serverju je prav tako igral SOTB, napovedoval velike stvari nakar je sklonjene glave odšel kmalu po artefaktih. Zveni znano? :P

No v glavnem, potem ko smo se povsem po naključju spet našli kakšnih 5 let kasneje, je bilo v istem momentu reči adijo kar malo pretežko…

4. Halooooo, hitro mi zrihtajte drug račun!
    Nejc je nadaljeval svojo pavzo in se le občasno javil v skype sobi, jaz pa sem sklenil, da bom le nekako v easy odklikal ta server na nekem obrobnem računu, napad nostalgije je bil prehud V aliansi se je valjal račun Archon, ki je bil v resnici multi od Hefnerja (mislim da se na začetku ni mogel povsem odločiti ali bi raje igral rimljana ali galca) in je še danes pisan na njegov mail. On je račun takrat že več ali manj opustil in na njem ni klikal nihče, tako da mi ga je rade volje prepustil.

Torej dali so mi račun Archon, da polahko klikam, ker se mi kaj dosti ni dalo. Mislim da sem začel okoli 9.3.2016. Bil sem lepo umaknjen od dogajanja, kaj dosti volje do klikanja nisem imel in zelo lepo sem se lahko »potuhnil« od vsega skupaj. Tako sem več kot en mesec bil povsem v ozadju, ne da bi kdo vedel kje klikam. Zgolj na forumu sem na občasno prošnjo Dipa spravljal SyTHC ob pamet.

Račun Archon je bil pač tak kakršen je bil, bolj slab. Ni imel lastnika in večinoma se ga ni klikalo. Bile so 3 vasice, metra je bila 150% 7c, ki sem jo predhodno še sam pomagal izbrati. Nobena vasica še ni bila razvita, po popu je bil račun okoli 400. mesta, vojske za vzorec, o kovačnicah, vadbiščih, trgovskih centrih in mestnih hišah seveda ni bilo ne duha ne sluha

Klikal sem res polahko, recimo 7-8x na dan sem se prijavil za max 2 minutki. Takrat mi je res odgovarjal tak računček, brez odgovornosti, pritiskov in obveznosti. Klikal sem povsem brez golda, prvič po dolgem času. Populacija je sicer razmeroma hitro napredovala, vojska pa gre brez golda strahotno počasi. No pa saj, pri 7c metri nisem mogel pričakovati neke hude številke defa (za off niti slučajno ni bilo ne pogojev ne volje).

Na našem -/+ se je takrat dogajalo bore malo, oz. bolje rečeno - dogajalo se ni praktično nič. Bolj zanimive je bilo drugje. Največja zmešnjava je bila na jugu, kjer so se tolkli SyTHC & Co na eni in Dip. T na drugi strani. Občasno so SyTHC tolkli še JA in H&S, ampak tisto je bilo manj zanimivo, ker so bili oboji bolj malo brihtni.

SyTHC je bil skupaj s kriloma večji in vsaj navidezno močnejši. No ja, njihov vodja Begunec je skupaj s svojim bataljonom podobno sposobnih talentov pospešeno skrbel, da je šla aliansa po gobe. Bili so prva aliansa na serverju, ampak počeli so stvari, ki so bile že na meji verjetnega in razumljivega… Načrtna zabijanja v bunkerje, napadanje brez oblegovalcev, prevzemanje vasic »usklajeno« komaj v en dan, vojske pa sramotne, včasih še konjev ni bilo (verjetno zgolj tiste kobile, ki jih je heroj prigonil iz dogodivščin), oblegovalci pa kot rečeno eksotika… Da boste vedeli o čem se gre, par reportov:
    http://travian-reports.net/si/report...40,430823d34b0
    http://travian-reports.net/si/report...6d,432489891c7
    http://travian-reports.net/si/report...ca,435366f68ab
    http://travian-reports.net/si/report...86,45024c49456
    http://travian-reports.net/si/report...18,457802f2099

Ampak vseeno, v ozadju je bila seveda še ena zelo pomembna stvar… V vodstvu SyTHC je bil vohun Dip. T. Loc (član travian ekipe, wtf ) je igral na računu Pendulum, se prikupil Beguncu, ki ga je brez težav sprejel kot svojega pomočnika. Tako je Dip že vnaprej vedel kakšnih »podvigov« se bo loteval SyTHC in stvar je bila (kljub številčni in vojaški premoči SyTHC) praktično odločena v korist Dip. T, ki se sploh niso rabili kaj dosti naprezati. Brez Loca bi Dip verjetno vseeno slavil, ampak veliko kasneje in z veliko večjimi izgubami, tako pa so preživeli praktično brez prask. Ampak ko tako pogledam stvar, Loc je bil res odličen in vdan pomočnik Begunca. Begunec je SyTHC pospešeno peljal v prepad, Loc pa mu je pri tem izdatno pomagal

Npr. (loc eden od napadalcev, Dip je lahko začel def zbirat še preden so šli sploh napadi na pot ):
    http://travian-reports.net/si/report...f7,44592026b20

No SyTHC je že do artov pričakovano povsem propadel, vojne je bilo konec in Dip je zagospodaril na jugu. Ostanki SyTHC in kril so se najprej malo preimenovali, sklenili so zavezništvo z Dipom, sčasoma pa so se pod novim vodstvom (Mustang, Pozejdon, Cowcn) združili v aliansi PMFS.

Na serverju se je torej sčasoma (okoli artov) oblikovalo naslednje stanje:
    - Na -/- skoncentrirani in absolutni gospodarji Dip. T, ob njih še nekaj članov bodočega PMFS (ostanki SyTHC), zdaj zavezniki.
    - Na +/- večinoma bodoči PMFS, nekaj članov JA, med njimi neka neintenzivna vojna, če sploh to…
    - Na +/+ zgoraj NP, ki so se naselili v eno veliko grupo, okoli njih pa še 3x več (ja, 63) umetnih farm, ki jih je klikal bot… Drugače pa celoten h&s in večina JA, med seboj vsi zavezniki. Obstajal je edino manjši VIP, ki je bil z njimi v nekakšni vojni in so se občasno malo prckali…
    - Na -/+ v centru FB, malenkost višje pa NMT. Nekje vmes pomešana še manjša aliansa Empire. Vsi zavezniki.
    Torej na v enem taboru NP, h&s in JA, na drugi strani pa Dip. T, FB, VIP, EMPIRE, bodoči PMFS in NMT. NP so bili po povprečnem članu veliko večji in uganka za vse, Dip T pa je bila edina hkrati velika in tudi vsaj dostojno organizirana aliansa.

Artefakti so prišli brez kakšne hude norije, natarji so bili sicer za slovenske razmere nekoliko močnejši (ampak še vedno švoh). Artefakti so kot je pri nas že običajno na mapi ležali še par dni, tudi bolj uporabni kot so npr. 3x male nogice… Najbolj so se založili Dip T, pa tudi pri NMT smo bili glede na našo velikost kar zadovoljni z nabranim.

5. EMPIRE
    Kot že omenjeno je na -/+ poleg nas obstajala ena manjša aliansa – EMPIRE. Bilo jih je sicer nekaj več kot nas (okoli 30, nas pa 17), vendar je bil povprečen član dokaj majhen in ni kazalo, da bi bilo kaj dosti od njih. Sklenjeno je bilo zavezništvo, ampak pri nas smo se počasi spraševali, v čem je sploh smisel, če je bil pa od njih en velik prazen nič.

Zato so v NMTju mene določili, naj prevzamem vajeti v EMPIRE in stvar vsaj približno spravim v red. Tja sem šel že konec marca, ampak kot rečeno se mi kaj dosti takrat res ni dalo, zato sem se z njimi resno začel ukvarjati šele po artefaktih (konec aprila).

Vodja EMPIRE je bil še eden od »biserov« traviana – Walter Erikson. Brez težav bi se ob bok postavil Ghostu in Beguncu. Star okoli 16 let in brez izkušenj ter znanja se je razglasil za vodjo. Njegov edini cilj je bil biti vodja čim večje alianse, čeprav je bila sama aliansa bolj ali manj nefunkcionalna. Čim je v top 200 opazil igralca brez alianse ga je avtomatsko povabil v alianso. Tako so vabila letela po celem serverju, farmam, crushom Dipa 400 polj stran od nas, nasprotnikom ipd. Skratka, meni se je mešalo, notri smo dobivali farme 100+ polj stran, pa jih je Walter hotel na vsak način zadržati notri, ker »smo z njimi večja aliansa«.

Hkrati je bil povprečen član EMPIRE bolj v »sorry state«. Večinoma to niso bili neki neki izkušeni igralci (bilo je par izjem), skoraj sami začetniki. In ko delaš alianso iz takih članov, moraš kot vodja že od začetka veliko več delati, da jih odpelješ v pravo smer. Walterju se je za to kratko malo fučkalo. V bistvu tudi če bi hotel ne bi znal dobro svetovati nikomur, saj še svojega računa ni znal pripeljati nikamor. Takrat je bilo že po artih in žal je bila več kot polovica članov povsem zavoženih. Metre so bile večinoma še začetni 6cji, v njih polja 15 in notri kakih 15k vojske. Cropov niso poznali in takrat jih je večinoma že zmanjkalo na normalnih koordinatah. Polovica članov je bila že povsem zablokirana od minusa, čeprav je bilo vojske max 20k, in dejansko niso mogli več nikamor, zaplezali so se. Oklepi so bili redki, vadbišča eksotika, mestne hiše znanstvena fantastika ipd. Aktivnost je bila za začetnike povprečno sprejemljiva, z odstopanji v obe smeri (ob artih - http://prnt.sc/b05f92 ). Od offerjev je bil resen zgolj Mag3, ostali pa kar nekaj vse skupaj, v vsaki vasi 1k mečevalcev in to je to, kralj sveta… Golda ni imel praktično nihče, razen Dannyxp, ki je bil najresnejši račun tam (imel je tudi 100% 15c, precej dober def račun).

Počasi sem se lotil pisanja MMjev, dejansko sem se veliko trudil in stvari razlagal od začetka, da bi rešil kar se je še rešiti dalo. Zahteval sem zgolj neko še sprejemljivo aktivnost (prirast 200 popa/teden, kar zahtevam vedno in povsod) in pa poslušanje navodil. Delal sem kolikor sem mogel, čeprav je bil pri večini moj učinek žal omejen. Za večino je bilo že prepozno, nekateri pa tudi niso bili najbolj odprte glave in so mirno peljali svoj račun nekam v pm…

Hkrati je Walter počel vedno večje neumnosti in počasi sem ga imel poln kufer, ker mi je sproti rušil kar sem jaz uspel narediti. Zato smo v NMTju sklenili, da EMPIRE enostavno spravimo s sveta, obetavne člane pa k nam. V dveh dneh smo uspeli z duo geronimo (takrat sta res ogromno pomagala) presittat vse račune v EMPIRE, vsem smo podali napotke za igro v prihodnje, hkrati pa počasi delali seznam, kdo je primeren za k nam. Nismo iskali top računov, iskali smo obetavne in zrele igralce, ki bodo pod našim okriljem uspeli naklikat dobre račune.

Našli smo vse živo. Po 6 špranj v metropoli, do oblegovalca stopnje 3 v 7 vasicah, »offa« iz legionarjev ipd. Največje presenečenje pa je ponudil prav Walter… Pisal se je 130. dan, on pa je od začetka serverja naklikal natanko 51 (!!!!!!!!) vojakov. Večina vasic ni premogla polj 10, povsod špranje, skratka nič uporabnega, račun v totalnem razsulu. Sicer smo vedeli, da več ali manj nima pojma, ampak česa takega ni pričakoval nihče. Kasneje je dobil dober račun Komsija in nas začel napadati kot največji butec… Off smo takoj ujeli, naš Maxtor pa mu je v roku enega tedna povsem razmontiral račun. Potem so ga dali na prav tako dober def račun dani, pa tudi tam ni k računu doprinesel ničesar, tik pred koncem serverja pa je spet dobil zasluženo nagrado:
    http://travian-reports.net/si/report/557412685bb.

Skratka, okoli 20.5.2016 smo razmontirali EMPIRE. K nam sem pripeljal račune Dannyxp, Mag3, KINGKONG, oglar, boj se me, HERKJULES in damir. Skoraj vsi so upravičili zaupanje in ob koncu imeli lepe račune, edino HERKJULES je malce šepal v realizaciji, ampak se žal ni nobenemu dalo spet sittat in svetovat. So se pa vsi lepo vklopili, prišli v skype sobo in lepo napredovali. Za Dannyxp smo recimo takoj po prihodu NMTjevci naredili push za zakladnico 20 in mu priskrbeli veliko dieto ipd.

Nekaj malo slabših računov sem priporočil še zaveznikom FB, ostali pa so bili bodisi premalo aktivni ali pa nesposobni upoštevati tudi najosnovnejša navodila. Postali so farme in tarča za naše pajace, kar je bilo sicer kruto, ampak kot vodja je treba včasih sprejeti tudi takšne odločitve, da stvari nekam pripelješ.

6. ZMAGAAAAAAA…. ???
    Medtem se je po artefaktih tudi počasi razkrila celotna slika na serverju. NP so se izkazali za eno veliko prazno školjko, navzven so nekako izgledali, znotraj ni bilo nič. SOTB je svojih 10 dokaj malih gorjačarskih offov v vlakcu raztreščil na prvi tarči, cicibansko napadanje. Hkrati so NP kar nekako izgubili voljo in nehali klikat, menda so šli potem na turnir. Ampak če so bili oni zanič, potem ne vem kaj naj rečem o njihovih podrepnikih, h&s in JA…

JA so bili tako ali tako neka neizstopajoča in v najboljšem primeru povprečna aliansa. 2 tedna po artih so razpadli, del je pobrisal, del postal farma, del pa odšel k h&s. No njihovi sosedi h&s pa… Vodja Ghost jih je uspel spektakularno zavozit, večina članov je opustila resno klikanje in predvsem sposobnejši so pospešeno odhajali (npr. takole: http://prnt.sc/b6nax3). Začelo se je katanje, njihovega defa pa kljub gobcanju Ghosta ni bilo od nikoder. Resnega odpora in odgovora ni bilo, ko se je kdo odločil skatat koga iz h&s je to enostavno lahko storil. Bil je samo en razmeroma nepomemben zabitek, pa še to zaradi debilizma napadalca (naš pharmacist je doma pozabil konje ).

Sčasoma smo se opogumili in začeli so se tudi napadi na večje igralce. Tako so se spravili prvo večjo organizirano akcijo delat v aliansi Dip. T, tarča pa off vas igralca Blue Dream. Problem je bil, ker je niso znali. Pa še nezanesljive offerje so imeli. Tako je bilo vse skupaj »outsourcano« k nam. Akcijo jim je naredil Pharmacist, pa še potem ni šlo vse kot bi moglo. Vsi so dobili planerje kdaj je treba pošiljat, seveda je šlo že takoj vse k vragu in akcija je bila prekinjena tik preden bi moral iti prvi pravi napad ven. Ponovitev je bila naslednji dan, seveda spet ni šlo… kakšno uro pred napadi so se spet začeli zmišljevati da ne morejo ipd. Tako da sva vse Dipovske napade poslala jaz in Pharmacist preko tora, FBjevci pa so poslali sami. Poslat bi moral tudi union, pa je raje farmal, tako da vas ni šla na 0 kot je bilo planirano. Skratka, neverjetna resnost… Hvala bogu, da h&s ni bil sposoben naredit resnega bunkerja.

Ampak v glavnem, postalo je jasno, da bo serverja v taki obliki po zelo hitrem postopku konec z našo zmago. H&S so bili v totalnem razsulu in igralci so odhajali kot po tekočem traku. Tisti glavni NP, zaradi katerih smo se vsi ostali v začetku sploh združili, pa so pokazali vse skupaj nič. Vse bolj očitno je postajalo da zaključujejo. Enega napoleona so skatali Dipovci, enemu smo mi ukradli veliko dieto, pharmacist jih je vsako noč še malo pofarmal, 100 kvadratov stran, in polno nosil domov. Pisal sem šefu SOTB, kako je z unikati, imeli so namreč trenerja, nogice in trdnost. Rekel je, da lahko pridemo iskat vse in bodo umaknili def. NMT je zato hitro pushal 3 zakladnice 20 in jih naredil v manj kot pol dneva. Ampak NP so se kot kaže malo delali norca, čez par urc so začeli njihovi računi eden za drugim izginjati iz serverja, nam niso o tem seveda nič povedali… zahvaljujoč hitremu ukrepanju smo uspeli vseeno dobit unikat nogice in trenerja (pobit je bilo treba nekaj defa, ni bilo zastonj), trdnost pa je odšla in se znova pojavila pri natarjih. Takrat smo se odločili, da je ne vzamemo, napovedovala se je namreč vojna med dosedanjimi zavezniki in imeli smo toliko artov, da se nam niti slučajno ni sanjalo, kako naj vseskozi branimo še trdnost, do načrtov je bilo še več kot 2 meseca. Še danes nisem prepričan ali je bila to pravilna odločitev, čeprav ko zdaj gledam nazaj je najbrž bila, saj ne bi unikat trdnost pri nas verjetno spremenila ničesar, samo še eno obveznost bi imeli.

Če torej poenostavim vse skupaj, pisal se je okoli 140. dan in razen ostankov h&s in JA smo bili vsi (Dip. T, PMFS, FB, NMT, VIP) na serverju zavezniki, ki smo »zmagali«. No hvala bogu je prevladala zdrava pamet in nismo še 3 mesece do konca vsi zdolgočaseni klikali brez nasprotnikov in se trepljali po rami, ampak naj bi se vodje sestali in se dogovorili, da se lepo do konca stepemo med seboj, da bodo člani vsaj imeli kaj od tega. Sam sem bil eden od tistih, ki je najbolj pritiskal za čimprejšnjo ponovno razdelitev…

7. Restart serverja
    No in res, nekje v sredini maja so se vodje zaveznikov prvič dobili in malo kramljali. Iz naše strani jaz še nisem sodeloval, šla sta Pharmacist in Javarc1. Problem na sestanku je bil, ker se je vodja Dipa Thror še vedno preveč bal NP, tako da se niso premaknili nikamor. Dogovorili pa so se, da se najprej uniči NP, potem pa bo Dip. T sam igral proti vsem ostalim na serverju. Meni to ni bilo najbolj všeč, glede uničenja NP se namreč niso dogovorili ničesar, nihče pa ni hotel zares tvegat offov. Vmes sem še na forumu aktiviral en svoj precej star račun in spljuval ter sprovociral vse povrsti, stopil sem na precej žuljev (Ownage je na moje veliko veselje najbolj ugriznil v vabo ), ampak v sobi so bile hlače še vedno prepolne. Tako da je kazalo, da se bomo vsi še lep čas gledali med seboj, server bo tekel dalje, storil pa ne bo nihče nič. Kot rečeno že zgoraj so ta status quo rešili kar sami NP, ko so začeli izpuhtevati iz zemljevida. In tudi na moje prigovarjanje se je hitro sklical nov sestanek, na katerem sem sodeloval tudi jaz…

Začeli smo sredi dopoldneva in stvar se je vlekla in vlekla, porabili smo par ur in se premaknili nikamor. Kar sem le dosegel je bilo to, da je Selena odšla k Dipu, do takrat mi namreč niso hoteli povedati s kom bodo potegnili. Sčasoma smo notri dodali še Mladena (blue dream) in Krokya, ki naj bo po novem poskusila kaj narediti iz pogorišča na +/+. Govorili smo zelo veliko, zmenili pa smo se bolj malo. Smo pa hvala bogu vsaj razgrnili stanje po aliansah, ki so izgledale takole:
    - Dip. T: polna aliansa (58-60 članov), večinoma skupaj prišli na server, skoncentrirani skupaj na -/-, bojna moč (v milionih, off/def): 108/101. Izven alianse sta bila še offerja Selena Gomez in union, bojna moč 17/9. Poleg tega izven alianse vsaj še crushi Orel, Lukas, Ultor, Baron, ovnar Pika, deferja/garaži/farmi Voice in Modras, bojna moč teh računov takrat nepoznana, ampak lahko ugibam da precej velika (sploh kot se je izkazalo na koncu)
    - PMFS: polna aliansa, razmeroma na novo sestavljeni iz ostankov Begunčevega propadlega imperija, raztreseni po obeh južnih kvadrantih, bojna moč: 78/68
    - FB: 35 članov, sestavili so se »ad hoc« na samem serverju, skoncentrirani na -/+, bojna moč: 41/39
    - NMT: okoli 25 članov, na server prišli po kosih in se sestavili tam, skoncentrirani na -/+, bojna moč 47/50
    - VIP/FBI: 10 članov, se sestavili na samem serverju in večino alianse že izgubili, naseljeni na +/+, bojna moč: 13/11
    - H&S: okoli 35 članov, se sestavili na serverju, zaradi nesposobnega vodstva pravkar totalno potolčeni in nemočni, skoncentrirani skoraj izključno na +/+, bojna moč: 32/40.

Preden nadaljujem, ob tem seznamu mi na pamet najprej pade ena stvar… Če bi po teh aliansah še malo počistili in odstranili vse neaktivne in multije bi prišli do spoznanja, da je na dobri polovici serverja tam sodelovalo slabih 200 računov. Če bi iskali res aktivne lahko to številko verjetno še vsaj prepolovimo. In to je bil eden boljših slovenskih serverjev v zadnjem času… Tista Bokijeva o folku na pikniku sploh ni tako neverjetna kot se sliši 

No torej, sledila so pregovarjanja o razdelitvi, tako ali drugače. Preigravalo se je mnoge možnosti, dejansko ni bilo kombinacije, ki je ne bi omenili. Govorili so o PMFS + Dip. T (kar bi bila ogromna premoč in je bilo opuščeno), delitvi PMFS (kar bi bilo zelo nepraktično), Dip. T + NMT (kar smo iz čisto enakega razloga zavrnili pri NMT, želeli smo si namreč izenačenega serverja), Dip. T + FB (manjša premoč, vendar pa velikanski problem, ker je ta kombinacija dejansko izolirala NMT od ostalih zaveznikov), Dip. T + FBI + H&S (manjša premoč, podoben problem kot zgoraj, to bi bila zavezništva po diagonalah in posledično precej oteženo sodelovanje)…

Seveda smo vodjo Dip. T spomnili na njegovo zavezo, da naj bi Dip po odhodu NPja igral sam. Pa ni hotel kaj dosti slišati za to, žal moram reči da se je takrat podelal v hlače, čeprav je bil Dip. T daleč najmočnejši. Njegov glavni razlog je bil, da je Dip. T zdaj zmagal server, in te zmage zdaj ne bodo šli reskirat… Pač dejansko je to proti vsemu, zaradi česar smo se sploh sestali, to je da se naredi server zanimiv z uravnoteženimi in konkurenčnimi stranmi.

Ob tem moram žal povedat, da so se nekateri hkrati pogovarjali tudi za hrbtom ostalih, tako je recimo vodja Dip. T pregovarjal vodjo PMFSja (Mr. Mustang), da pustijo vse ostale in grejo skupaj (http://prntscr.com/ca0q1s ). Hvala bogu je bil Mustang toliko pošten, da je to zavrnil in razkril ostalim. Zase lahko rečem, da sem se tam v imenu NMTja pogovarjal pošteno in brez fige v žepu. NMT je iskal zanimiv server ne pa kravje kupčije.

No stvari so se bližale večeru in vse skupaj se ni premaknilo nikamor. Okoli 23h sem po celem dnevu jaz malo zatežil vsem skupaj. Večinoma se je polovica sobe hkrati pogovarjala še na privat (nam so recimo nazaj ponujali moj bivši račun TheDictator, za 30€). Takrat sem se jaz kar pošteno razjezil na vse skupaj in jim direktno povedal, da se tako stvari ne počnejo (sicer pa tudi drugače v sobi z določenimi izjemami niso bili ravno neki biseri, večina je bila mladoletnih, eden je celo padel srednjo lesarsko ).

No naposled je nekaj pred polnočjo vodja Dip. T le oznanil, da bodo igrali sami proti vsem. To je seveda storil na nivoju, na zelo kulturen in uglajen način - http://prntscr.com/ca0vu5 Vendar pa je bila večina v sobi vseeno precej zadovoljna, vključno z NMTjevci, to je bilo nekaj česar smo si dejansko želeli in se nam je zdelo pošteno in perspektivno za vse skupaj.

Toda hop, stoj cefizelj. Smo vendar v Sloveniji in še na travianu za povrhu, iskrenost in poštenje sta tukaj pogosto »in short supply«. Čez par minut se je izkazalo, da to kar je napisal Thror ni čisto res. Vodja FBja Kappa123 je povedal, da bo FB navkljub dogovorjenemu igral z Dip. T in odšel za Throrom. Sicer je Kappa že čez dan povedal, da par članov v FB ne bo želelo igrati proti Dip. T, ker se poznajo in so skupaj prišli na server. Meni osebno je bilo to sicer nekoliko čudno (konec koncev sem tudi jaz poznal precej Dipa, nekatere sem vodil na prejšnjem serverju… poleg tega pa, proti komu pa v življenju običajno igraš igre, če ne proti prijateljem? Sej se ne bomo streljali s tanki…), ampak sekiral se ni nihče, tistih par članov bi enostavno prevzel Dip, s čimer smo se vsi strinjali. No do večera je namesto 2-3 člane ta številka narasla na vseh 35…

Ampak taka je pač takrat bila situacija in narediti je bilo treba kar se je dalo. Na +/+ so se FBI in h&s združili v novonastalo alianso IR (Idemo Radimo), vodje pa sta bila Kroky in Mladen (blue dream). Tako je bila situacija na serverju Dip. T + FB vs PMFS + NMT + IR. Zahvaljujoč tisti potezi Dipa in FB smo bili ostali v precej slabem položaju in Dip si je s to potezo skoraj zagotovo »priboril« zmago (vodja FB pa svoje člane odpeljal v franže, večina ni prilezla do konca…). Toda to je bil takrat pač že »fait accompli« in nekako smo se morali znajti…

8. Začetek vojne
    Vojna se je za nas nepričakovano začela ob polnoči, torej smo zadnjo izvedeli par minut prej. Tekom dneva smo se sicer pogovarjali za 5 dnevno premirje (do vključno nedelje, pogovarjali smo se v torek). No v resnici so premirje dobili naši zavezniki (saj ne vem zakaj so ga sprejeli…), NMT pa ne, tako da smo bili par dni sami proti Dipu. Bili smo razmeroma nepripravljeni, še najbolj pa nas je teplo to, da smo bili vodje takrat zaradi obveznosti nekoliko odsotni. To je med pogajanji omenil (da ga ponoči in dopoldne ne bo) tudi naš pharmacist, in seveda je ponoči dobil enega od najbolj strahopetnih napadov ever, Selena Gomez na njegovo off vas. Naslednjo noč je orgasmusbro udaril po naši Bqueen, napad se je mislim da opazil šele zjutraj dobro uro pred napadom ko je odhajala v službo, kljub najboljšim naporom vseh prisotnih je bilo defa malo premalo, napadalec je izgubil večino vojske, mi celoten nabran def, Bqueen pa je bila ob 8x žitno polje 18. Takoj zatem sta Selena Gomez in Bqueen skatala metropolo našega Niksona (http://travian-reports.net/si/report...db,51018b81a04 – skoraj bi uspelo vrivanje med napadalcema). Skratka, tista nenadna vojna je bila za nas hud udarec, zelo smo se lovili in marsikdo se je spraševal če bomo sploh preživeli do konca meseca…

No potem pa je naše vodstvo opravilo svojo nalogo. Skupaj smo stopili jaz, Kristjan (pharmacist, njegov dual pa je takrat že odpeketal), Boki & Suzy (duo geronimo) in Slavc (javarc1). Alianso smo začeli ekspresno postavljati na noge, pri čemer kapo dol vsem članom, ker če se je nekaj odredilo tega ni storilo običajnih 30-40% folka, ampak vsi povrsti. Najprej smo sanirali stanje pri Bqueen, v 8 urah so bila polja mislim da na 15, potem pa s pushem alianse kmalu že skoraj postavljena nazaj. Sledili so napotki in navodila za vse, kaj se dogaja, kaj sledi, kaj bomo rabili, vsi so več ali manj vedeli kaj se pričakuje od njih ipd. Naredili smo posebno sobo na skypu, kjer se je takoj zabeležil vsak opažen napad, skupaj s herojem napadalca. Če se je opazil takoj še stopnja vadbišča ipd. (npr. http://prntscr.com/caomb4 )

Potem pa smo organizirali »dežurstva«, torej da se ni moglo zgoditi, da kdo od vodstva ne bi bil prisoten. Naj se je zgodilo karkoli, nekdo je takoj začel z delom. Edini problem je bil ponoči, ko je večina razumljivo spala. V tem primeru smo malce prešli mejo zakona, ampak zgolj toliko kot je potrebno, dejansko smo se trudili, da čim manj. Naredili smo mrežo alianse, od nekaterih računov smo poznali gesla in na vsakega preko sitterstva priklopili še 2 računa. V mrežo smo tako povezali celotno alianso in če je bila kriza, je lahko nekdo iz vodstva dostopal na čisto vsak račun. Jaz sem jih še malo naučil uporabljati tor (meni je enkrat krajše inštrukcije dal kar MH…). Stvar je na začetku zgledala nekako takole in se vseskozi posodabljala (http://prnt.sc/caoosj). Pa da ne bo kdo mislil, da je te račune kdo od nas klikal ali pa jih imel za lastno izkoriščanje (garaže, farme, privat def ipd.). Ta mreža je bila uporabljana skoraj izključno ponoči, da se je pogledalo če so napadi (običajno se je okoli 3h naredil en »obhod«, če ni bilo nič pa spat) in potem za pošiljanje defa, če je bilo seveda treba. Vsi so imeli svojega lastnika, ki jih je bolj ali manj aktivno klikal sam. Smo pa nekje v tistem času dobili tudi 2 okrepitvi. Najprej je 25. maja prišel moj dual iz si5 (Gregor – Exotek), ki je najprej pomagal pri šefu Slavcu, potem pa prevzel račun Saitama, ker je lastniku zmanjkalo časa. Nato se je 8. junija na klic za pomoč odzval še moj prejšnji dual Nejc, ki je prevzel račun Rimljan7, kjer je lastnik na lastno pest zabil vojsko in odnehal.

Zahvaljujoč dobremu vodstvu in zanesljivim ter aktivnim članom se je stvar začela obračati na boljše. Po tistih začetnih dnevih je iz naših majavih škarpic nastal velik zid, preko katerega Dip ni več prilezel. Verjeli ali ne, po tistem katanju Niksona (pa še moji neumnosti pri branjenju metropole, do tistega še pridem) v začetku junija Dip. T ni uspel proti NMTju z niti enim resnim napadom do sredine poletja (fakin 2 meseca!), vsi so se zalimali iz prve. Vse do zaključne faze igre NMT ni izgubil niti enega resnega artefakta, kapo dol (šel je en mali norček, ki pa je bil odložen na enem manjšem računu, ker ga nihče drug ni hotel ). Da so naši heroji odnesli marsikaj verjetno ni treba posebej poudarjati (najljubša sta mi še vedno tista 2 mala trenerja v eni noči, Dip je bil odličen dobavitelj :P). Naslednji uspešni napadi so sledili šele med gradnjo WWja, ko je bila večina defa žal že tam in smo bili precej razvlečeni, so se pa napadalci zabili v par dneh

No takrat sta najprej prišla Union in Smart, oba sta se razletela na računu Pharmacist (npr. http://travian-reports.net/si/report/511911132c7). Potem niti ne vem kdo je bil naslednji, jih je bilo pa kar nekaj in vsi so končali na isti način, kot packe na zidu. Nočne izmene sva večinoma oddelala jaz in Kristjan, Slavc je pomagal čez dan, Boki in Suzy pa sta veliko delo opravljala predvsem v zelo zgodnjih jutranjih urah.

Največje probleme (oz. bolje rečeno skrbi) je definitivno povzročala Selena Gomez. Dip jo je že prej načrtno napushal do onemoglosti, trenerček, garaže in umetne farme (npr. TheDictator je imel redno parkiranih njenih 30k+ impov v metri) so dodale svoje. Za češnjo na torti so ji dali še nogice in na našem kvadrantu smo imeli za tisti čas velikanski off (pod velikimi očkami), ki je imel do velike večine naših metropol okoli 6 ur. No ja, hvala bogu sta ga imela Amor in Ownage. Nočem biti pretirano kritičen, ampak že drugi server zapored sta znala (sicer ne ravno po pravilih) naredit velik off, potem pa z njim nista naredila kaj dosti. Mi smo potrebovali za uspešen bunker vsaj okoli 200k defa, glede na bližino offa smo lahko v tistih 6 urah zadefali maksimalno kakšni 2 tarči. Tarč za katanje je bilo precej, napadala pa sta ob nemogočih urah, enkrat sem sveže poslane napade opazil ob 4:30 zjutraj (pokonci sem bil zaradi Game of Thrones ), na Sophie Turner in Natalie Dormer sem stisnil pavzo in naslednji 2 uri kot konj švical pri prestavljanju defa, na koncu so bili pa fejki
    No, modeloma je kot ponavadi zmanjkalo poguma za napadanje. Itak (izkušnje že iz 2 serverjev) napadata zgolj manjše igralce, pa še to samo sredi noči z nogicami. Če bi pri nas poslala fejke na 10-15 tarč bi nam res trda predla. Če bi se uskladila še z vsaj enim napadalcem (in bi mi posledično lahko mogoče zadefali zgolj eno tarčo) bi imeli še večje probleme. Konec koncev sta lekcijo iz tega že dobila prejšnji server, od mene in tudi od njunega duala z začetka tega serverja. Ampak Selena je kmalu naletela na mino, vedeli smo namreč da si več kot kakšnih 5 ur stran od metre poba ne bosta upala napadati. Zabila se sicer nista, sta pa izgubila dovolj offa, da nista več predstavljala tiste velike grožnje, tako da je šlo največje orožje Dipa po gobe. Sicer sta na def naletela pri PMFS je bil pa skoraj celoten def naš, od tega skoraj vse od dannyxp, ki je izgubil celoten def (in dobil izdaten push alianse, da se je hitro postavil na noge). Report: http://travian-reports.net/si/report...05,51456650a2e. Potem sta tudi več ali manj odnehala in šele na koncu sta spet resneje napadla, vendar bila kmalu ujeta.
    Ok, no vmes sta poskušala še kaj malega, pa nista prišla nikamor – npr. http://travian-reports.net/si/report...ca,5266675d9f9

Seveda smo se lotili tudi napadalnih akcij. Sicer moram tu poudariti, da žal glede offov nismo bili tako močni kot bi si želeli. Čistih off računov je bilo za vzorec, večina jih je poleg offa klikala še def. Duo geronimo in maxtor sta tako do napadov na WW imela vsak okoli 150k defa, Rimljan7 tudi preko 50k ipd. Še celo pharmacist in momo sta imela kar nekaj desettisoč sulic. Ampak vseeno, tudi glede offov nikakor nismo bili slabi in kmalu je začelo padat po nasprotnikih. Za večino glede ofenzive je skrbel Kristjan, izdatno pa sva pomagala še jaz in Boki. Ob tem je treba omeniti še vsaj Maxtorja, ki kakšnega posebnega ukaza za napad niti ne potrebuje, če se mu v okolici zaredi kakšen nasprotnik ga enostavno samoiniciativno začne brisati z zemljevida (npr. Komsija, driska…)

Naša prva tarča so bili naši sosedi FB. Njihov prebeg na drugo stran nas je namreč postavil v zelo zapleten položaj. NMT je bil namreč z vseh strani »obkoljen« in odsekan od zaveznikov IR in PMFS (sicer so v nasprotju s pričakovanju posledice tega bolj čutili naši zavezniki kot mi ).

Že tako je velika slabost, če imaš na lastnem kvadrantu nasprotnike, čeprav resnici na ljubo FB ni imel vodstva, znanja in vojaške moči, da bi nas resneje ogrozil. Se je pa njihova prisotnost veliko bolj pokazala posredno. NMT se je bil namreč prisiljen v začetku ukvarjati z njimi, namesto z Dipom (pač vseeno je bilo treba odstraniti nekaj bližnjih groženj, tudi manjša vojska par ur od metropole je lahko smrtonosna – kot je to Dipu cel server lepo demonstriral Pharmacist ). Tam smo izgubili kar nekaj časa in vojske, predvsem ker je Dip FBju pomagal z defom, ne zaradi FBja samega.

Največji problem FBja pa je bil, ker mi nismo mogli resneje pomagati našim zaveznikom, predvsem PMFS. Poleg tega, da je bila med nami že tako velika razdalja (recimo v povprečju 100-150 polj), smo imeli vmes še FB, torej nasprotnike. Če bi bil FB na naši strani, bi oni pomagali PMFSju z defom, mi pa po potrebi njim in nam, kajti napad bi nam grozil zgolj iz južne strani in s potekom časa (ko bi postajalo očitno da tisto noč napada na severnejše tarče ne bo) bi postajalo prostega vedno več defa. Tako pa smo ostali NMT sami in obkoljeni, napad je lahko padel iz praktično kjerkoli. Torej ni bilo nikjer prostega mobilnega defa. Naš def je rabil do PMFSja tudi 10ur+ v eno smer, torej je redko sploh ujel bunker, poleg tega pa bi odpošiljanje za praktično cel dan lahko resneje ogrozilo tudi nas.

Torej, FB prvi na tapeti. Pharmacist in duo geronimo sta vsako noč usklajeno CKjala metropole in FBjevci so brez resnejšega odpora padali kot domine (npr. http://travian-reports.net/si/report...b3,51441526f8a). Bunkerji so sicer bili, ampak je njihovo vodstvo skoraj vedno zgrešilo. Poleg tega je Maxtor kot rečeno določene račune pospešeno razstavljal na prafaktorje. Padli so po trije supporti na noč, enkrat vmes še metropola, po parih dneh je bil račun za na odpad. Za nameček smo svoje dodali vsi, FB je kot za stavo izgubljal surovine, predvsem pa vasice. Določene tedne so bili kljub številčni premoči do petka v minusu pri plezalcih, torej so izgubili več popa kot so ga pridobili. Najbolj so nam šle v slast tiste okoli WWja, jaz sem tako zahvaljujoč FB dobil 3 WW suppe. Vseeno se nam je po lastni neumnosti enkrat zataknilo, s Kristjanom sva naredila neumnost pri načrtovanju in pravi napadi so prišli ob 6:30, vsi fejki pa ob 4:30. Dip je z defom ujel tist napad ob 6:30 in nastal je naslednji report: http://travian-reports.net/si/report...4e,5159509da76. To nas je za nekaj časa prizemljilo, čeprav seveda nismo povsem mirovali.

Smo imeli pa v NMTju en velik problem – bili smo povsem brez crushev, kar se je na koncu pričakovano pokazalo za odločilno. Pri nas se ga ni dalo klikati nikomur, od začetka smo bili tako ali tako zavezniki z Dipom in se s tem ni nihče ukvarjal. Ko je prišlo do spremembe na serverju in prekinitve zavezništva je bil že 140. dan in precej pozno. Poskusili smo iskati kakšne rešitve. Pri nas je bila najbolj očitna Jana (podn), rimljanski račun na visokih koordih in še z dieto. Crusha sicer ni želela klikati, ampak mogoče bi jo lahko preprosili. Začeli smo raziskovat to možnost in ji želeli dat trenerja, pa se je izkazalo, da je naša draga Jana off v metri naklikala za vsaj 750 ur vnaprej brez trenerja, katke pa še za nekaj dlje. Sicer je bilo do konca možno klikniti manjši crush, pa še ta je šel potem po neumnost predčasno v nepotrebno smrt na nekem bednem računu. Ampak da ne bom Jane nepravično kritiziral (čeprav se nisva vedno povsem ujela), crusha niti ni želela klikati in po lastni želji klikala je def. Na koncu je imela v WWju krepko preko 200k rimljanskega defa, torej je svojo nalogo opravila. Potem sta se za ovnarja in crusha javila računa Marvin in Kroky iz IR. Iz NMTja smo jima poslali trenerja (pa potem še enega ker so ga izgubili), ampak Marvin je imel odločno preslabo razvit račun in ni bilo nič, Kroky pa je uspel naklikat enega recimo srednje velikega ovnarja.

Kar se mojega računa tiče je pridno napredoval, ampak žal ni bil nič posebnega. Sem se pa konec maja le naveličal klikati brez golda, kajti vojska se ni hotela premakniti nikamor. V 30% akciji sem kupil 780 golda, ki mi je presenetljivo zadostoval do konca serverja (do sredine julija sem namreč uporabljal zgolj bonuse za tistih 30 cekinčkov/teden). Graf razvoja od mojega prevzema je zgledal nekako takole, vsaj pri razvoju računa sem bil zelo priden: http://prntscr.com/c9qkxc, http://prnt.sc/c9qlk7. Vojska je še vedno šepala, predvsem zaradi zgolj 7c metre. Pri tem sem enkrat neverjetno neumnost storil tudi sam. Union je poslal valove na večino od nas, vendar iz naselja, iz katerega off smo ujeli par dni prej. Ostali so mu torej samo katki. Bil sem prepričan da gre name, imel sem namreč unikat očke in videl kako prihajajo zgolj impi in katki (oke smo malo prej spizdili Dipu). http://prntscr.com/bdr5sc+
    http://prntscr.com/bdr5zg=http://tra...rt/51600ec085b

9. Kako pa kaj naši zavezniki???
    Nismo bili sami, imeli smo še zaveznike IR in PMFS. Najprej prvi…

Kot rečeno so IR ob začetku vojne nastali iz ruševin Ghostovega h&s. Za vodji sta se javila Mladen (blue dream) in Suhi (kroky). Za ime sta izbrala Idemo Radimo, kar je bila polovično posrečena poteza - šlo jih je precej, delalo pa bolj malo. Žal je bila stvar na +/+ taka, da je igralce najprej dobrih 100 dni tepel Ghost, potem pa še cel server skupaj. Veliko dobrih igralcev je odšlo, od preostalih je marsikdo prenehal resno klikati. IR se žal ni pobral do konca serverja, med samo vojno pa je bil bolj gledalec. S tem nikakor ne želim kakorkoli reči kaj slabega o Mladenu in Krokyu. Vodji sta postala bolj po nuji kot po lastni odločitvi in do konca serverja sta se res maksimalno trudila kljub zelo slabi situaciji. Sicer smo jima pri »strokovnih« odločitvah pogosto pomagali pri nas, ampak na koncu sta uspela predvsem s svojim res velikim angažmajem IR spraviti celo do WWja lvl 84. Jima pa bolj zamerim naslednje…

Po nekaj časa je njima verjetno malce primanjkovalo časa in v vodstvo sta spustila Ghosta. Eden od napoleonov mu je zapustil račun in Ghost je spet začel klikati (sam je namreč naklikal katastrofalen račun s 4 vasicami in 6c metro). Prišel je tudi v skupno vodstveno sobo zavezništva in počasi ampak vztrajno začel vsem po vrsti piti kri. Najprej je mislim da upravičeno povsem popizdil Mustang, ob pamet pa je spravljal tudi mene in sčasoma sem sobo enostavno utišal in se posvetil zgolj NMTju. Ta človek ima totalno nerealne ideje, med drugim je predlagal tudi gradnjo vsaj treh WWjev, čeprav takrat IR še offa za enega spucat ni imel (to je kasneje za njih storil PMFS, računi v brisanju so se zabili tja), da o defu raje ne govorim. O Ghostu bi lahko govoril še na dolgo in široko ampak raje ne bom, itak sem že veliko napisal, vse o njem pa lahko strnem v naslednje – če ga še kdo kdaj opazi na kakšnem serverju, naj beži čim dlje stran.
    V glavnem, IR so tam sicer bili, ampak kljub naporom vodstva v vojni niso igrali resnejše vloge.

Sledi torej PMFS, komedija zmešnjav. Tudi oni so nastali iz ruševin enega od propadlih imperijev, tokrat je bil glavni krivec Begunec z vsemi njegovimi klovni. Vodstvo prav tako ni bilo tam načrtno od začetka, enostavno so se določeni boljši računi spravili iz 0 postavljat alianso, drugače tam ne bi bilo ničesar. Bili so raztreseni po celotnem jugu (torej dveh kvadrantih), medtem ko je bil Dip skoncentriran na -/- in tudi vojaško dosti močnejši od njih (kot piše že zgoraj). Skratka začeli so v podrejenem položaju, ampak nekako se je vendarle treba boriti…

Prvih 5 dni so imeli z Dipom premirje, potem pa naj bi se vnela vojna. Jaz sem skoval neko strategijo za napade nad Dip, v grobem pa je šla nekako takole:
    - Vedno bi napadali usklajeno vsak iz svoje smeri. Lahko bi šla s pravimi napadi zgolj ena stran, ampak obvezno potem vsaj fejki druge strani. Def Dipa je bilo treba razvleči in jih zmatrati, naj skačejo vsako noč po računih na večih koncih.
    - Zaradi nevarnosti vohunov (nikoli ne veš kje pušča, to je bilo tudi ta server lepo videno) se drugi strani ne pove tarče.
    - Vsaka stran določi igralce Dipa, za katere poskrbi (fejka/napade) ona, v te igralce druga stran ne posega; in obratno.
    - Prava tarča ni Eho&narcis. Kot mi je povedal Mustang in so nam prišepnili tudi ptički iz Dipa je Eho namreč vsakič ob pojavu rdečih mečkov cvilil okoli za def in si ga pošiljal iz deferjev. Kar je magnet za železo je Eho za def. Bil je idealen nasprotnik in ko smo v NMT delali fejk listo smo se vedno najprej spomnili nanj, fejk lista brez Ehota sploh obstajala ni . Menda je celo na koncu, ko smo šli mi zbrisat enega od crushev bil edini zadefan prav on, čeprav je imel najmanjši crush in še pivovarno, na koncu je podrl žitno polje (matt je med drugim zaradi branjenja ovnarja celo premikal metro, def je bil pač v WWju).

No torej v akcijo naj bi stopili takoj po poteku premirja in vsaka stran je v nedeljo delala svoj napadalni plan. Pošiljati smo začeli po polnoči in NMT smo svoje opravili (in uspešno za Maxtorja ukradli zelo željene unikatne očke). Medtem mi je Mustang sporočil, da so zajebali pri pošiljanju in ne bo nič.

No ampak ni bilo nič… Eden od njihovih offerjev je »uspešno« treščil metropolo enega od večjih Dipovcev – Leonidasa. Problem? Leonidas je bil na našem spisku, kamor PMFS naj ne bi posegal. Razlog? Bil je naš vohun (predhodno pa od SOTB), model je popizdil ker so ga vodja Dipa in druščina stalno fehtal za pass in začel je sodelovat z drugo stranjo (npr. http://prntscr.com/cax0xu). NMT smo mu obljubili, da bo na naši fejk listi zgolj zaradi vtisa, potem pa je fasal pravi napad enega zalutanega PMFSjevca. Na koncu smo ga v vodstvu NMTja pushali, da smo odpravljali škodo, ki so jo naredili naši zavezniki… Za nameček je bila to mislim da edina metropola, ki jo je PMFS uspel skatati čez celoten server...

Torej prvi dan je bil na strani PMFSja prava mala katastrofa. Sicer smo bili v NMT zaradi vzdrževanja morale tiho in z Mustangom sva se lotila planov za prihodnje. Tisti dan naj zaradi pomanjkanja časa ne bilo napadov, mi smo se torej posvetili kakšni metropoli pri FB, oni pa naj bi počivali. No potem je šlo pa vse v pm… PMFS je šel brez obvestila sam v akcijo, ko sem se zbudil sem dobil za zajtrk servirane reporte zabitka njihovih glavnih offov na enemu od Dipovcev (http://travian-reports.net/si/report...82,5145268dfc1). Menda je bilo na fejk listi odločno premalo usklajeno fejkanih tarč (pri nas je bilo ponavadi kakšnih 10 tarč, 5 offerjev v vlakec) in Dip je lahko enostavno zadefal vse. Verjetno ne rabim preveč poudarjat, da mi je odneslo pokrov… S tem je bilo resnega sodelovanja konec, posamezni PMFSjevci pa so se brez haska zabijali še cel server. Edina svetla točka je bil airtimer, ki je po dogovoru skupaj z nami skrbel za redno preurejanje naselij FBjevcev. Šlo mu je odlično, dokler mu ni Selena skatala metre (z nogicami je imela do njega mislim da kakšne 4 ure).

In kako jim je šlo glede defa? No, pač ni šlo. V obrambo vodstva PMFS je treba povedati, da so bili za razliko od ostalih pošteni, ampak po drugi strani zaradi tega tudi propadli. Se mi pa tudi sanja ne kaj so počeli tistih 5 dni premirja, kajti pripravljeni niso bili.

Glavni problem PMFSja je bil, da v polni aliansi 60 ljudi ni bilo niti enega, ki bi bil ponoči aktiven. Mogoče se je kdo ponoči pijan primajal domov in slučajno prižgal travian, kaj drugega pa ne. Vodstvo je tudi bilo prisotno nekje do polnoči in šlo spat. Da so bile stvari še lepše, niso imeli nobenih povezav med člani, tudi sitterstev ne, kaj šele mreže kot pri nas.

Dip je ponavadi napade pošiljal okoli 1 zjutraj in naletel na okoli 60 zelenih lučk, oz. njihov vohun je bil moder Na odpor niso naleteli kljub naravnost debilnemu pošiljanju napadov. Praviloma je šel prvi »čistilec« Justin Bieber samo z ovni, za njim pa Eho in mogoče še Rocky. Fejkali so zelo malo tarč, Bieber pa je imel na heroju vedno 50% čevlje. S 100% gotovostjo lahko trdim, da če bi take napade poslali na NMT, bi se napleskali na prvi zid, ne glede na to kdo iz vodstva bi takrat skrbel za def. Primer napada (http://travian-reports.net/si/report...19,51833b9530b).

Ampak pri PMFS je bila stvar drugačna. Dip je dejansko napadal neaktivne tarče in ponavadi se sploh bunkerja ni sklicalo, če se ga je pa je bil itak pri vodstvu, ker drugje vodja sploh napadov ni videl oz. bil o njih obveščen. Bunker so mislim da zadeli zgolj enkrat v celem serverju, pa še takrat se je v njemu zbralo okoli 0 enot – celotna aliansa je namreč spala.

Celotna stvar je torej zgledala nekako takole, da so bili Dip. T gozdarji, PMFS pa ena hosta. Tam so stali kot drevesa in čakali da jih odrežejo. Seveda to ni bilo po voljo nam pri NMTju, zato sva probala s Kristjanom pomagat vodstvu PMFSja pri urejanju zadev. Parkrat so celo ostali malce dlje pokonci in smo skupaj debatirali kam nastavit def. Ampak še vedno kljub najinemu prigovarjanju ni uspelo pridobit dostopov do vsaj bolj izpostavljenih tarč. Prav tako nismo imeli dostopa do defa, enostavno smo lahko tam zgolj nemočno čepeli. Da je bila stvar še boljša, PMFS kakšnih odličnih deferjev niti ni imel. Menda je bil najboljši rimljan Arcadia z dobrih 40k defa (kar težko verjamem, vsaj polovica NMTja je imela več). Češnja na torti je seveda bila, da model ni imel vadbišč, torej v lajfu ni ujel bunkerja.

Na koncu sva s Kristjanom poskušala naredit vsaj nekaj, ampak se nikakor ni prijelo. PMFSju sva svetovala, naj če pač ponoči ni nikogar online, od zaupanja vrednih deferjev že prej napotijo def v preventivne bunkerje na določene bolj verjetne tarče, tako da recimo pridejo okoli 2h zjutraj. Ampak tam enostavno ni bilo energije in zagnanosti, da bi se iz tega kaj naredilo. Mustang je sicer poskušal še oblikovat neko mrežo, ampak iz vsega skupaj ni bilo nič. Vodstvo PMFSja je v roku enega tedna več ali manj dvignilo roke in PMFS je bil mrtev. Sicer jim kot rečeno lahko v dobro povem, da so za razliko od ostalih igrali pošteno in tudi na vodstvem položaju so se znašli bolj zaradi nuje kot pa lastne odločitve, časa jim je manjkalo (že ob 5 zjutraj so se vstajali za v službo) in enostavno niso mogli slediti vsemu skupaj. Ampak vdali so se odločno prehitro in brez pravega razloga…

No PMFS je bil povsem nemočen in brez odpora so cepali kot muhe, že drugič na serverju. Vodstvo je večinoma klikalo še nekaj na pol, z drugo nogo so bili že na izhodnih vratih. Na koncu je svoj off (rimljanski v razmerju 3:1…) iz prve zabil še Pozejdon, ven ga je poslal brez ovnov. Tarča je bila seveda odlična – Eho, kjer je cel server vedel da bo def. Aja pa še ukradli so mu malega trenerja, čeprav sem ga na to izrecno opozoril (http://prntscr.com/cb1it1), na njegovem računu smo imeli sitterstvo. Takrat sem imel tudi jaz zadosti, zapustil sem skupno skype sobo in skrbel zgolj še za NMT.

Skratka PMFS je povsem omagal in do konca serverja ni od njih ostalo skoraj nič, par članov ki se je še trudilo nekaj naredit, vodja pa je bil nekako Cowcn, kolikor se mu je dalo. Pri nas smo še nekoliko sodelovali z nekaterimi nam bližjimi člani PMFS, ampak kot rečeno PMFS na server ni več vplival.
    Nekateri člani so ob izbrisu vsaj zabili svoj off v WW vas na 100/100, da je IR dobil svoj WW. Eden od teh je bil recimo Wolf, rimljanski top10 ropar, ki pa ni poznal konjskih napajališč Ampak je ob tem so seveda zamočili pri IR, natančneje Ghost, ki iz nam neznanega razloga ni bil sposoben poslat pajacev in WW vas in spucana vasica je tam ležala še 48ur. Seveda ni treba posebej poudarjati, da so jo Dipovci podrli na 0… (http://prnt.sc/bhfrau).

10. Ok, gremo proti koncu…
    Po začetku vojne je tista 2 tedna junija res pokalo na vse strani, potem pa se je stvar nekako umirila. PMFS je propadel (kar vojsk so še imeli so jih običajno zabili posamezno brez fejkanja ipd.), IR je vegetiral odmaknjen od dogajanja, NMT smo se uspešno branili in pridno vsak dan tepli FBjevce, ampak po drugi strani nas je bilo za uspešno vojno z Dipom enostavno premalo, kakšne resne škode nismo mogli narediti. Je pa res da tudi Dipovci nam ne, vse kar je prišlo smo uspešno obranili.

Čas je nekako tekel in razen občasnih napadov ni bilo kaj dosti pretresljivega. Posamezni Dipovci so po želji tolkli nemočne člane propadlega PMFSja, medtem smo mi pospešeno spravljali s sveta naše drage sosede FBjevce. Veliko delo sta tukaj kot rečeno naredilo Maxtor in pa tudi Rimljan7, ki ga je Nejc hitro spravil na lepo raven in vsakodnevno je treskal po sosedih s FB značko. FB je razpadel še pred prihodom načrtov, večina je pobrisala ali pa so postali naše farme, določenim predvsem geografski oddaljenim posameznikom se je uspelo rešiti v Dip T, kjer so tudi končali na strani zmagovalcev.

V tistem času sta torej ostali zgolj 2 aliansi na serverju, ki sta še bili sposobni resnega bojevanja – Dip. T in NMT. Ampak tudi med nami ni bilo več nič resnega, kakšen mesec pred načrti je vse skupaj nekako potihnilo. Dip je bil sicer vsaj 2x večji od nas, ampak cel server niso sprožili zares dobre akcije. Prihajali so posamezni padalci, ki smo jih lepo lovili.

Po drugi stran smo se s prihodom poletja tudi mi precej izčrpali. Dokončali smo posel s FBjem (npr. http://travian-reports.net/si/report...fb,53165c55edd), za resen naskok na Dip pa nas je enostavno zmanjkalo. Občasno smo napadli, pokradli smo par artov in imeli še kakšen drug uspeh (npr. prevzem ene od pomembnejših off vasic pri unionu, v zrak je šlo vsaj okoli 150k rimljanskega offa). Tudi neuspehov je bilo nekaj, med drugim nam ni uspelo ukrasti velikega trenerja pri orgasmusbroju, ampak vseeno nismo utrpeli večje škode, saj se namreč ni reskiral celoten off (http://travian-reports.net/si/report...18,53398eff9e7).

Kot rečeno nas je nekoliko zmanjkovalo. Predvsem Kristjan in Slavc sta bila čez poletje več ali manj odsotna, več v morju kot na računu (sej je prav ). Na Pharmacistu se off sploh ni klikal več, def na javarcu tudi bolj slabo. Hkrati sem tudi jaz malo odnehal, nekaj energije mi je požrlo poletje, nekaj pa speed. Sta pa takrat velikansko delo opravljala Boki&Suzy, poleg njiju pa nam je prišel pomagat še Boris – sudija. Brez njih ne bi bilo poleti od nas skoraj čisto nič.

Treba je bilo tudi gledati proti koncu, gradnji WWjev. IR so s pomočjo PMFS imeli svojega, ampak resnici na ljubo njihovi obeti za uspešno gradnjo niso bili zelo veliki. Pri nas smo kar dosti kolebali, če naj se sploh lotimo tega podviga. Bilo nas je kakšnih 25, bili smo brez ovnarjev in crushev, pa še poletje je bilo. Na koncu smo vseeno nekako na pol resno začeli zidat, graditelj je bil račun Pharmacist, čeprav je bil Kristjan večinoma odsoten in smo za WW skrbeli ostali, nekaj jaz, večinoma pa kot rečeno Boki, Suzy, Boris.

Kar se tiče obetov za rušenje Dipovega WWja po pravici povedano nismo imeli za burek. Tako da smo šli pred prihodom načrtov probat še eno taktiko z žal zgolj neznatno možnostjo uspeha. Cilj je bil, da izvedemo par napadov nad Dip, ko jih prisilimo defat še kakšno ostalo tarčo pa poskusimo ukradet unikat trdnost. V naslednji akciji bi offe zabili na WW in par dni pred načrti porušili infrastrukturo, brez trdnost namreč tudi 2k katov brez problema naredi nekaj škode (v WWju tudi ni bilo veliko defa, morali so skrbet še za ostale tarče + normalna poraba je še bila). Tako bi vsaj pridobili nekaj prednosti pred Dip. T, potem pa upali na najboljše. »Načrt« sem skoval jaz, ampak smo se že takrat vsi zavedali, da so možnosti za uspeh skoraj nične. Vendar to je bila to takrat dejansko naša edina vsaj delno realna možnost za uspeh.

No že pri izvedbi smo naleteli na težave, enostavno se offerji zaradi obveznosti in dopustov niso mogli sestaviti, preko tora pa nismo mogli pošiljati kar vsepovprek Zato smo žal načrt spravili v pogon odločno prepozno. Najprej smo sicer uspešno nulirali eno metro, takoj naslednjič pa že leteli na trdnost (planirano je bilo še pred tem nulirat kakšne 2-3 tarče, ampak je zmanjkalo časa). Par dni pred načrti smo leteli nad unikat trdnost in že zdrava pamet ti lahko pove, da bo takrat tak artefakt branil vsak cepec. Tega smo se nekako zavedali, ampak če ne bi poskusili takrat ne bi nikoli, z našimi za tisti čas malimi offi namreč ni bilo več kaj dosti za parlamentirat. Akcija je bila sicer dobra, fejk tarč 10+, jaz sem Pharmacistu 5 min pred napadom odnesel unikat nogice. Ampak razumljivo ni šlo, nastal je tak report: http://travian-reports.net/si/report...2c,5447136e03b.

Na tej točki vem, da marsikdo od naših offerjev ni bil navdušen. Poslal sem jih v praktično neizogiben bunker, pa še noben ni imel ovnov za nad trdnost + kamnosek. Ampak kot vodja sem takrat odigral še tisto karto, s katero sem mislil, da bi lahko bila kakšna možnost za spremembo razmer na serverju. Kot že rečeno se nismo ravno z velikim navdušenjem lotili gradnje WWja, ampak ko smo bili že tam je bilo treba poskusit kaj naredit. Ampak vseeno treba pohvalit vse naše napadalce, vse so poslali kot je bilo treba, pa čeprav jim je bilo več ali manj jasno, da so možnosti minimalne. Pa tudi po zabitku noben ni odnehal, vsi so klikali naprej, bodisi def ali pa off.
    Osebno tudi 100% prepričan, da je bila to najboljša odločitev. Glede na majhne možnosti uspeha bi verjetno lahko bolj za veselje se lotil kakšne metre ali pa offerjem dal proste roke, naj off porabijo kot si želijo. Kakšen off bi nam mogoče celo prav prišel v zaključku, ker je imel Dip manj defa kot pričakovano.

Pa tudi drugače so bile takrat (konec julija) pri nas stvari take, da se nobenemu ni dalo več kaj dosti. Marsikdo je bil več odsoten kot prisoten, med drugim tudi 2 od vodij. Gradnja WW vasice je šepala, brez Bokija, Suzy, Borisa in deloma tudi mene bi v njej že zdavnaj vse pokrepalo od lakote. Hkrati smo se vsi zavedali, da smo sicer med serverjem pokazali veliko, ampak za uspešno WW fazo brez crushev seveda ni bilo šans. Med člani smo enostavno naredili kar anketo če naj sploh na polno nadaljujemo, pa se jih je za to opredelilo celih 7

Jaz sem konec julija končno odšel na dopust in se nisem več kaj dosti sekiral. Po pravici povedano nisem pričakoval, da bo avgusta ob mojem prihodu sploh še kaj za klikat. Speed je šel prav tako proti koncu in hvala bogu sem travian povsem odmislil.
    Kar se mojega računa tiče, sem uspel do konca julija naklikat 110k defa (55k falang, 20k druidov, 5k haedov) v treh vasicah, oklepi seveda 20 in vadbišča 10+. Ob 7c metri sem seveda že zdavnaj presegel moj limit in zadnje dni se je off preživljal ob stalnem npcjanju surovin v žito. Hvala bogu se je potem v WWju vklopila polovična poraba in večina defa je romala tja. Medtem sem za delanje falang pripravil še več vasic (barake in oklepi 20), potem pa končno šel na dopust.

11. Baron
    No torej čisto zadnje dni julija sem jaz prišel domov in pri nas ni bilo nič presenetljivega. Počasi se je zidal WW, kakšnega pol dneva za Dipom. Večino dela so kot rečeno opravili Boki, Suzy in Boris, pa še on je več ali manj odhajal). Gradili smo v izi in bolj zato, da se je v aliansi kaj delalo, resnih šans za zmago namreč ni bilo, imeli smo nekaj bolj ali manj neverjetnih teorij, ampak o tem mogoče več kasneje.

No potem pa je na sceno stopil račun Baron. Jaz sem iz njega poznal Jureta, ki sem ga spoznal na si5. Precej veliko zna o travianu in med igro sva imela ogromno debat, se delala norca iz marsikoga (iz vseh strani) ipd. Kot je bilo meni znano je bil on del joker ekipe, ki je klikala crushe za Dip. T, torej za nasprotnike. Pač ok, sej ni bil edini meni poznan na drugi strani. Sem mu pa na začetku serverja pomagal, da je sploh dobil malo dieto, ker vodstvo Dipa jih je dalo kar offerjem v centru

So pa že med serverjem do mene in ostalih prihajali določeni zanimivi signali, da njihova povezava z Dipom le ni tako trdna. Med drugim je marsikoga iz vodstva Dipa oklical za kekca in podobno, govoril kako se ne razumejo najbolje in tam nimajo pojma ipd. Saj ne morem reči, da sem ob tem hudo protestiral Dobili pa smo tudi bolj direktne stvari, npr. http://prnt.sc/bay7sn.

V začetku avgusta sem torej raziskal tudi to možnost, torej da bi Baron in pika (ovnar) poslala z nami. Sicer nisem pričakoval, da bi se to res lahko zgodilo, ampak če sta nameravala to naredit me je vsekakor zanimalo In na moje presenečenje sem dobil za nas ugoden odgovor. Edino kar ga je motilo je bilo, da pika sama zaradi unikat trdnost ne more spraviti zidu na 0, ampak kvečjemu na kakšnih 12. Ko sem mu rekel, da lahko enega ovnarja zrihtamo še mi, je odgovoril »odlično«. Hkrati me je prosil za skavting Dipovega WWja in malo prcanja Matta na forumu, seveda sem mu z veseljem ustregel
    http://prntscr.com/cb2xcj

No s tem smo pri NMT dobili realno možnost zmage in spet smo se malo resneje lotili gradnje WWja. Pri meni se je delalo okoli 7300 falang in 300 druidov dnevno, vse je šibalo v WW. Tudi marsikdo drug je poprijel za delo, Naša izgubljenca Slavc in Kristjan sva se vsaj delno vrnila, hkrati pa je ogromno dela opravljal Dušan (buu). Da seveda ne omenjam Bokija in Suzy, ki sta preko poletja delala čudeže.

Sicer nekateri so bili skeptični glede Barona, predvsem Boki in Kristjan. Smo pa hkrati tudi od zaveznikov IR dobili info, da je Baron na naši strani, Mladen je namreč menda kolega od Jureta. Zdaj ko osebno gledam nazaj smo mogoče nasedli nekoliko prehitro, ampak v tistem momentu je bila to naša edina realna možnost.

Torej smo pridno klikali dalje in šlo nam je dobro. Bilo nas je samo 25, pa je def super naraščal, lepo smo skrbeli za minus, WW smo držali tik za Dipom (in jim tako prepustili močnejše natarje), naše izgube na natarjih so bile razmeroma majhne, konstantne in stabilne (vseskozi med 3 in 4%), medtem ko so pri Dipu na neki točki udarile čez 11%

Ampak, seveda je bila še ena stvar v ozadju. Jure je že sredi serverja (ne vem točno kdaj) geslo svojega sitterja Cheja dal Gregorju, mojemu dualu iz si5. Gregor je kot rečeno klikal na računu Saitama v NMT in on ga je seveda posredoval meni. Tako sem bil jaz dejansko kar dolgo časa na skrivaj prisoten na računu Baron. Spremljal sem, kako je napredoval crush, pa tudi kako sta goljufala na veliko, garažiranja in umetnega farmanja se nista kaj dosti branila
    Primer: http://prnt.sc/bvbi6o, http://prnt.sc/c7a8j4, http://travian-reports.net/si/report...e5,544043abf49, http://travian-reports.net/si/report...f3,554870ad8a4

Da ne bo pomote, nikakor nista bila edina goljufivca, garaž in umetnega farmanja predvsem pri Dip. T nikakor ni manjkalo, čeprav tudi mi nismo bili angelčki. Pa sej osebno se mi garažiranje pri crushih sploh ne zdi sporno, dober crush je brez garaže (vsaj proti koncu) skoraj nemogoče narediti. Ko ti vojska žre 500k na uro si tudi z dieto praktično mrzel. Je bil pa zame osebno umeten farming malo prehud, včasih je bil baron celo v top 10, pa je farmal izključno umetno. Ampak kot rečeno nima veze, še zdaleč nista bila edina… Prijavil ju prav tako nisem nikoli, predvsem ker po pravici povedano nimam nobenega zaupanja v pristojne, da bodo naredili red (videl sem že preveč 100% utemeljenih prijav z dokazi, pa ni bilo nič). Pa še nefer bi bilo, če bi ob vseh barabah pisal prijavo za njiju zgolj zato, ker imam dostop do računa. Potem ko sta (kot je kazalo) spremenila stran pa itak nisem imel razloga za prijavo

No ampak da pridem nazaj k bistvu. Na računu Baron sem spremljal dogajanje in dobival sem občutek, da mogoče le nista z nami, ampak nas po domače povedano »vlečeta za nos«. Ostali smo v dokaj rednem kontaktu in sem še večkrat poskušal preveriti, ali sta res na naši strani. Pa nisem dobil čisto 100% odgovora, začenjala sta mi celo govorit, da bosta vrgla kocko To mi je bilo milo rečeno neresno, pri nas smo se trudili kolikor smo lahko, kdo je še dodaten gold šel gor naložit…

No postajalo je vse bolj očitno, da se delata norca iz nas. Sodu je dno izbilo, ko sta iz Cheja enemu njihovemu napisala, da bodo pomagali na strani Dip. T (http://prnt.sc/c6ewv3). Potem se je še Baron začel s Seleno menit za nogice… In kot sem izvedel kasneje iz Dipa, so isti čas v skype sobi planirali kako bodo poslali. Medtem sta nas še vedno probala peljat žejne čez vodo. Sej v travianu smo se že vsi kdaj delali norca iz koga, čeprav mogoče ne v taki situaciji. No onadva sta imela nesrečo, da sta za nos vlekla nekoga z njunim passom

V tej situaciji sem se odločil, da če je že serverja za nas konec, njun crush nad nas zagotovo ne bo prišel  Poslal sem napad s 3 pajaci iz Pharme in potem še od mene priklopil 3 v isto sekundo. Namen seveda jasen, ostala bosta brez crusha. Sicer sem vedel kakšna poteza je to in ni mi bila najbolj všeč, nekomu uničujem 7 mesecev truda (bilo bi 130k mečev, 65k haedov, 18k katk, torej lep crush). Načrtno še nisem prižgal festivalov pri nas, ker kot rečeno tudi sam nisem bil najbolj ponosen na vse skupaj (http://prntscr.com/cbhfz0). Takrat sem še enkrat pisal Baronu, če bi mi dal odgovor kam bo poslal bi mu verjetno pustil crush, itak za nas je bilo praktično vseeno. Ampak mi je model poslal sliko kocke. In s tem se je tudi zakockal….

Naslednji dan sem se kakšnih 10 min pred napadom logiral na račun Baron, pogledal lepih 500k defa (ob tem moram omeniti račun Modras, 200k defa v kosu, falange, druidi in haedi, vsa čast) in počasi začel pripravljat zavihke za poslat def domov. Kakšno minuto pred napadom sem še enkrat preveril, da je nastavljena prava vasica, potem pa kot pri pošiljanju valov z offline mode reloadal vse zavihke. Def je izpuhtel, malo zatem pa je izpuhtel še celoten crush:
    http://travian-reports.net/si/report...ec,55462bb0f93

S tem je račun Baron zaključil svojo zgodbo. Da ne bo kakšne pomote, bilo mi je kristalno jasno, da delam nekaj nesramnega, žleht in proti pravilom, kot mi je jasno tudi danes. Ampak mi je bilo po pravici povedano bolj malo mar. Pa če je komu všeč ali pa ne, imel sem tudi razlog. NMT bi lahko že par tednov pred koncem mirne vesti odšel na dopust, tako pa smo z lažnim upanjem vlagali veliko truda v WW, par folka pa je celo še gold naložilo. Crush bi mu seveda pustili, čez server (pa še na dosti serverjih pred tem) sem imel dostop do veliko računov na nasprotni strani, pa nisem nikoli počel kaj takega. Sicer smo se večkrat hecali, da bi ušpičili kakšno tako lumparijo, ampak resno o tem ni nihče niti pomislil. Ampak vseeno ne morem mimo misli našega Klemna (Marcelo): »Z goljufanjem je prišel do crusha, z goljufanjem ga je izgubil«

12. Brezveze
    No ampak to ni v igri spremenilo ničesar (kot smo vedeli že prej). Znašli smo se z WWjem stopnje okoli 90 in brez crushev, skratka neumen občutek, nismo imeli za burek in zgolj čakali smo lahko na konec. Mirne volje bi končali že en mesec prej, tako smo bili zgolj boksarska vreča za crushe. Večini je več ali manj vse skupaj že padlo dol, kakšnih 10-15 osebkov se je še trudilo stvar pripeljat do konca. Ampak vseeno, nek plan smo morali narediti za tistih par dni. To so spet več ali manj prepustili meni in sklenil sem…

Za off je bila situacija naravnost smešna, kajti dejansko nismo imeli nič. Kroky je naklikal enega manjšega – srednjega ovnarja, potem pa en klinc vse skupaj. Sony naj bi pri IR imel še nekaj malega, pri nas pa so bili različno veliki offi, oblegovalcev niti ni bilo kaj dosti. Torej resne škode na WWju nismo mogli naredit, kakorkoli obračaš. V tistem sem skoval načrt, ko bi probali izkoristit natarje. Seveda mi ni treba posebej poudarjat, da kot običajno ta plan ni imel velikih možnosti za uspeh, ampak izbire ni bilo…

Dip je namreč deloval precej slab glede defa, natarji so stalno povzročali okoli 6% izgube, pa še precej močni napadi so bili. Plan je bil, da se WW stalno ruši na stopnjo 94, kajti izgube defa je na koncu nemogoče nadomeščati. Tako sem upal, da bi Dipu natarji povzročili dovolj izgub defa (vsak napad je odnesel krepko preko 100k defa), da bi se nam mogoče ponudila kakšna možnost. Prvič naj bi šla Kroky in Sony, naslednjič Maxtor (imel bi 55k impov, 40k EI, 7k ovnov in 5k katk, torej ravno dovolj škode bi bilo), potem Podn, Pharmacist itd. Vedno bi hodili na zadnjih natarjih (9, torej par ur pred koncem. Načrt je bil optimiziran za dobra 2m defa, tudi pri 2,5m bi še šlo. No Dip je bil res slab z defom (naklikali so enako kot NMT, pa nas je bilo pol manj), ampak ne dovolj slab, da bi ta nori plan lahko deloval…

Za povrhu sta Kroky in Sony naklikala manj kot sta napovedovala (kakšnih 20%), Sonyu pa je celo pocrkal lep kos offa, na koncu sem jaz naložil 2€, da je sploh prišel do obzidja, drugače bi pocrkalo skoraj vse. Resne škode ni bilo (sta bila pa povsem poštena, nobenih garaž, umetnih ipd.), za dobrega pol dneva sta podaljšala server http://travian-reports.net/si/report...7e,55882986c67.

S tem je bil moj neverjetni načrt dokončno pokopan in to je bilo to, naprej se niti trudili nismo…

Kako pa je šlo glede defa? Moj plan je bil, da bi praktično celoten del zavezništva dali v en WW, drug WW pa bi žrtvovali, v njem bi bilo defa zgolj toliko, da bi se crushi zabili in s tem porabili. Ker je Krokyev WW izgledal (in bil) veliko šibkejši sem želel skrivaj okrepiti njega, naš WW pa prepustiti nasprotniku, tako bi najboljši crushi šli v nič).

Ampak je bilo to žal neizvedljivo, saj je bil IR v tako slabem stanju, da nikakor ne bi uspeli prepeljati dovolj žita za preživetje enot, mi pa smo bili predaleč. IRjev WW je občasno stal, ker niti surovin za gradnjo ni bilo, pa tudi precej majhen minus (cca -400k) jim je občasno delal probleme. Torej realnih možnosti za futranje 1,5-2m minusa ni bilo, sploh ker bi to storili skrivaj in bi samo del članov prispeval.

Na koncu se ni zgodilo nič, PMFS je dal še pred dogovorom ven MM in razdelil def, potem pa smo še ostali poskušali nabrat kar se je dalo. NMT smo imeli sami kakšne 3m, nekaj sta nam prispevala še PMFS in NCIS. IR je imel okoli 1m defa, ostalo jim je dal PMFS.

Ampak spet je bilo čisto vseeno kam bi dali def. Naš off načrt je bil tako ali tako brez možnosti za uspeh, medtem ko so bili nasprotnikovi crushi… kaj naj rečem, kapo dol! Mislim da so nas vse presenetili, bili so večji kot smo pričakovali - http://prnt.sc/cbhxjk Jaz sem računal, da bomo v vsakem primeru izgubili zid, potem pa leteli na stopnjo 0-30. V resnici so nas lepo demolirali, zaveznikom pa itak še skoraj ves def na drug svet poslali:
    http://travian-reports.net/si/report...94,556042e132b
    http://travian-reports.net/si/report...ef,55582f3c7e5

Ob tem moram vseeno pohvalit še NMTjevce, na koncu smo izpeljali eno akcijo in izbrisali en srednje velik crush, metropolo smo zravnali s tlemi. Spremenilo ni čisto nič, ampak vseeno smo do konca poskušali kaj narediti, čeprav veliko nismo mogli:
    http://travian-reports.net/si/report...f2,555384bc0c7

Kaj pa moj račun? Na koncu sem na Archonu prilezel do 195k defa, kar lahko rečem, da je za tak račun zelo lep dosežek, potegnil sem iz njega kar se je dalo. Par dni pred koncem sem ga nekaj izgubil ob napadu Selene Gomez na javarc1, tako da ga je bilo v WWju ob crushih 175k. Potem ga je šlo še isto noč veliko pri Pharmacistu ob napadu Explorerja in ostalo mi je borih 60k. Ampak vsaj ponucal se je, reporti so na računu

13. Torej, en pogled nazaj…
    Če zberem misli, in poskusil na kratko pogledat nekoliko širše, lahko rečem naslednje… Za razliko od ostalih serverjev zadnje čase, je bil ta kar dober (čeprav so standardi res sramotno nizki). Najprej je kazalo, da ga bo kot običajno že na sredini konec in bodo zmagovalci potem še dolgo klikali v prazno. Hvala bogu smo se potem ponovno razdelili in igrali dalje. Sicer smo mi s tem izpustili zmago in namesto zmagovalcev postali poraženci, ampak ni mi žal. Prav tako se ta delitev ni zgodila na ravno kulturen in pošten način, ampak vseeno, boljše kot nič je pa že… 

Potem moram kakšno reči čez našo zmagovalno alianso – Dip. T, predvsem na račun offa. V celem serverju niso uspeli skupaj spraviti niti ene resne napadalne akcije (kar so poskušali so jim morali delat drugi, jaz sem celo offe pošiljal, pa še tisto so potem pri njih zafrknili…). Dip je nuliral natančno 0 metropol in prevzel natančno 0 off vasic (popravite če ni res, ampak sem skoraj ziher, da drži). Večinoma so posamezni člani tolkli nebogljene PMFSjevce, kjer je bila šansa za zabitek nikakršna. Za NMT lahko rečem, da smo jim bili čez igro vsaj enakopravni, oz. v akcijah med nami smo bili veliko uspešnejši. Če nas ne bi bilo enkrat manj, potem sem prepričan, da bi jih za šalo povozili. Na koncu smo sicer zasluženo izgubili, bili smo namreč brez crushev, medtem ko so njihovi eksterni igralci naklikali res zelo lepe, lahko jih zgolj pohvalimo. Ampak vseeno, grenak priokus ostaja, kako pri nas zmagujejo ekipe, ki še napadat ne znajo? Včasih smo se vsi kot norci tolkli cel server pa še potem nisi vedel, kakšen bo rezultat…

Naslednje – medalje, titule ipd. Ne govorim prvič niti edini, to je ena velika neumnost. Za titulo top offerja so se spet borili pobijalci natarjev, ki skozi server niso pokazali skoraj nič. Hvala bogu je Matt na koncu vsaj ovnarja spravil ven, drugače bi bilo tole res za v zemljo se pogreznit. Še hujše pa je, da večina najbolj pridnih ne dobi vse skupaj nič. Osebno nisem ta server dobil nobene medalje, pa lahko mirne vesti trdim, da sem naredil več kot velika večina serverja. Pa mi je zame vseeno, dobil sem jih že ogromno in mi nič ne pomenijo. Ampak marsikomu, še posebej manj izkušenemu igralcu pa bi kaj takega veliko pomenilo. Pa je ne dobi, čeprav si jo zasluži. Kot defer si lahko zgolj tiho in pridno delaš, da te kdo opazi moraš vodit in kot jaz bit glasen na forumu Pri nas in pri nasprotnikih je bilo veliko zelo pridnih def računov, pa nimajo kaj pripet na profil. Na drugi strani si lahko zgoraj pogledate profil glavnega rablja natarjev Matta, ki ima poln profil medalj za vse skupaj nič…

Ampak glavno kaj bi rad povedal – če ne znate in nimate pojma, potem se stvari ne lotevajte. Ta server so določeni osebki skoraj uničili celo igro. Najprej seveda NP, ki so na začetku delovali zastrašujoče in so se ostali povezali proti njim, potem pa so pokazali vse skupaj nič in odšli. No, še hujši pa so osebki, ki so se postavili za vodje alians, čeprav za to očitno niso bili sposobni. Zaradi takih »vodij« sta šla ta server dejansko v franže 2 kvadranta in pol, kljub kasnejšim poskusom oživljanja s strani novih vodij si do konca serverja niso opomogli. Begunec (in njegova druščina), Ghost, Walter Erikson… prosim držite se čim dlje stran od vodenja alians, v bistvu se lahko držite stran od traviana. Če bi od začetka na vseh straneh bile spodobne alianse, potem bi lahko morda imeli vseskozi zanimiv server. Namesto tega smo sredi igre na novo sestavljali zavezništva, 2 kvadranta pa sta bila bolj ali manj opustošena.

Za povrhu ravno iz tega tudi izhaja to, da mi dejansko nismo imeli crushev. Do takrat se nam tudi sanjalo ni, da bomo na koncu igrali proti Dipu, ki so edini organizirani prišli na server in so tudi pripravljali crushe. Nas je bilo od začetka slabih 20 in smo računali igrati z njimi, tako smo se razumeli na obeh straneh. Potem se je vse skupaj zasukalo drugače, mi smo bili brez priprav za WWje, naši zavezniki pa sveže sestavljeni ostanki pogorišč dveh »naravnost enkratnih vodij«. Skratka, če nimate pojma dajte mir, ker uničite celo igro

14. Goljufanje
    Ok, saj smo že vsi ugotovili, da se pri nas goljufa brez kakšne hude nevarnosti, da bi te ujeli. Kot običajno grešniki niso bili samo na eni strani

Pri nas je seveda najbolj problematična naša mreža, ko je vodstvo uporabljalo 10 passov in tako dostopalo do cele alianse. Sicer lahko rečem, da nikogar niti slučajno nismo silili, da pove pass. Vse so nam predhodno dali prostovoljno, vse ostale člane smo dali na sitterstva. Nikoli, ampak res nikoli nisem nikogar fehtal za pass, kaj šele da bi to zahteval. Če sem ga dobil je bilo zato, ker me je lastnik prosil, da nekaj naredim. Prav tako kot rečeno teh dostopov nismo uporabljali za klikanje ali pa celo okoriščanje (garaže, umetne ipd.), ampak smo zgolj skrbeli, da koga ne skatajo ipd. Vsi so imeli lastnike, razen na koncu se je stvar nekoliko spremenila, v WW smo iz računov žito in def pošiljali večinoma v vodstvu. Prav tako smo ob akcijah kakšen napad poslali ostali preko Tor (če lastnik ni mogel), predvsem na samem koncu serverja je bilo tega precej. No pa sej Dipu sem jih tudi pošiljal

Poleg tega je imel pri nas Pharmacist nekaj malega nedovoljene pomoči, še posebej v prvi polovici serverja – 2 mali umetni farmi Tristan in Tequila, pa še merceder je bil poleg deferja še garaža za nekaj offa. Potem je imel Dušan (buu) 4 male multi računčke, da je po zelo poznem štartu hitreje ujel priključek. Sicer so mu jih začuda zaklenili, pa še to zgolj par tednov pred koncem

Največja svinjarija je bila seveda moja, tist izbris crusha. Sicer sem to že zgoraj podrobneje opisal in ne bom dodatno dolgovezil, vendar vseeno – kako sem jo odnesel brez zaklepa verjetno ne ve nihče, osebno sem ga pričakoval. Kdo drug pa bo umikal def pol minute pred mojim napadom, pa še na forumu sem več ali manj priznal vse skupaj, iz aviona se je videlo krivca…

No ampak tudi drugje stvari niso bile najbolj po pravilih. V začetku seveda NP, dejansko so vsi igrali v korist enega računa pa še malo morje umetnih farm so imeli, vse z botom klikano. Pri H&S je tudi Ghost hotel kar pol alianse klikat, so pa po njegovem odhodu igrali več ali manj pošteno, ni mi znano, da bi se dogajale kakšne kršitve.

Dip. T seveda niso bili nobeni angelčki, v vodstvu so imeli dosti več gesel kot pri nas. Poleg tega so imeli dosti računov brez lastnika, ki so za »blagoslovljene« služili kot umetne farme, garaže in privat deferji. Eho je lahko brez težav praznil kakšen račun v aliansi, zato se je pa tudi umaknil v posebno alianso ko je vklopilo omejitev. Računi Smart, Egg, Pendulum so bili v nebo vpijajoče garaže, za katere je vedel cel server, samo MH si je zatiskal oči. Da je ironija še večja, enega od teh računov je Dipu prepustil član travian ekipe (čeprav ok, jaz sem jim tudi Dictatorja dal, samo da so plačali ). Da je bilo izven alianse še par »podpornih« računov verjetno ni treba omenjati, veliko se je videlo že pri Baronu.

Aja seveda, računi so se prodajali vsepovprek. Enega sem seveda kot rečeno prodal tudi jaz, za 60€ igralcu z računa just_me. Ampak ni panike, to gre vse skozi Račun s preko 2000 golda bo seveda šel zastonj, v Indijikoromandiji mogoče…

Največja lekcija pa so bili PMFS, kjer je vodstvo igralo pošteno in aliansa je propadla v roku 1 tedna, čeprav ta poštenost ni bila edini, vsekakor pa izjemno pomemben razlog. Njihovi nasprotniki so brez problema defali in napadali z drugih računov preko tora, medtem ko so pri njih igrali zgolj s svojimi računi in kmalu pakirali kufre…

15. Zahvale & omembe
    - Suzy & Boki (duo geronimo, proti koncu pa celotna aliansa ): Spoznali smo se že kar precej nazaj, več ali manj pozabili drug na drugega, potem smo se pa spet srečali na tem si1. Že takrat mi je bilo veselje igrat, zdaj z vama na isti strani pa še toliko bolj. Definitivno zasluženo prva simčkarja serverja, čeprav za razliko od marsikoga nikakor nista zanemarjala vojske in marsikateri projekt pri NMTju bi šel brez njiju po vodi. Ob tem sta svoje dodala še v vodstvu NMTja, kjer sta še posebej poleti dejansko držala vse skupaj pokonci, brez njiju bi propadli. Ja ja, pir bo
    - Kristjan & Jan (pharmacist): Od začetka naš vodilni off račun, ostali smo se selili okoli njiju. Predvsem v prvi polovici igre z naskokom najboljši račun serverja, potem pa ju je nekoliko zmanjkalo Jan je odpeketal ob začetku vojne in se preselil na speed, Kristjan pa je več ali manj odsoten poleti. Je pa predvsem Kiki veliko dodal v vodstvu NMTja, predvsem pri off akcijah. Veliko sva prebedela tudi ponoči, v glavnem nepogrešnjivi del naše ekipe.
    - Matija (Maxtor): Še eden od starih znancev, čeprav ta me mogoče ni bil tako vesel Naš skavter z unikatnimi očki, neumoren napadalec vseh sosedov in tudi odličen defer, ob vsem skupaj je na koncu od nekje našel 150k pretov. Še naprej pridno brusi svojo mačeto, samo ne zame prosim
    - Slavc (javarc1): Naš ustanovitelj in vodja, ki nas je sploh sestavil v tako ekipo. Hkrati še odličen rimljanski defer, žal ga je kot Kristjana poleti zmanjkalo in ni izkoristil polnega potenciala. Ampak spet, eden od tistih brez katerih ne bi bilo nič…
    - Breda (Bqueen): Še ena super članica naše ekipe, dober off in def. Ob tem je hkrati še pridno sittala Slorda in skrbela, da ni zašel s poti Prav tako je skrbela za moje mentalno zdravje, ko mi je kakšen butec na serverju dvignil pokrov
    - Marcelo & Klemen (Marcelo): Še dva pridna člana naše ekipe. Mogoče manj izkušena, ampak ob pridnosti jima je uspelo naklikati lepega tevtonskega deferja. Marcelo je sicer nekje na polovici izpuhtel, je pa zato Klemen pridno delal do konca 
    - Dušan (buu): Eden od naših starejših ampak super pridnih igralcev. Računov zanj res ni nikoli preveč, na koncu nam je pomagal iz vseh mogočih koncev spraviti žito v WW, res neumoren  Želim ti čim bolj polne košare gob
    - Jana (podn): Naš nesojeni crush, zato pa toliko lepši def račun  Sicer se občasno nisva najboljše ujela, ampak zdaj na koncu nimam kaj očitat, po svoji odločitvi je igrala def in igrala ga je dobro.
    - Gaj (Nikson): Naš ljubezenski svetovalec, predvsem za Gregorja Sicer mogoče ni tako pridno klikal, je pa zato toliko več »delal« v skype sobi
    - Gregor (Saitama, Che? ): Na server sem ga pripeljal malo kasneje za ostalimi in nekaj časa nam je pomagal pri delanju defa. Potem mu je sicer zmanjkalo časa, ampak saj ni bil edini Vir smeha v skype sobi, upam da si že ujel kakšno ribico, menda je Gajeva knjiga dobra Pa seveda, enkrat mi je kot strela z jasnega prinesel dostop do Barona…
    - Nejc (Thedictator, Rimljan7): Zaradi njega sem v osnovi prišel na server, sicer sva potem predčasno zaključila ampak vseeno, račun je bil odličen. Pozneje se nam je pridružil na računu Rimljan7, kjer je izdatno pripomogel k uničevanju FBja. Upam da ti gre v službi še naprej tako kul
    - Julijan (linex): Eden od naših mogoče malo bolj tihih, zato pa toliko bolj pridnih članov. Nepogrešljive sulice, odličen tevtonski defer, kosi po 40k+ sulic.
    - Jure (Hefner): Še en od naših pridnih deferjev, potem še skavterjev. Poleti ga je malce zmanjkalo, ampak vseeno dober račun. Pa še Archona mi je dal, v bistvu je še vedno pisan nanj
    - Mito (momo): Še eden od naše stare garde. Sicer je imel zelo malo časa, ampak uspel vseeno iz računa iztisniti zelo veliko. Vedno naredil kar je bilo treba, pri pošiljanju akcij definitivno 100% zanesljiv, lahko bi Dipovce vzel v uk
    - Vsi prišleki iz EMPIRE: Dannyxp, Mag3, Herkjules, KINGKONG, oglar, boj se me, damir. Hvala ker ste mi sledili, vsi ste dodali svoj del!
    - Suhi (Kroky) in Mladen (Blue dream): Igralca, ki sta prevzela Ghostove ruševine in ustvarila IR. S svojim pridnim delom sta jih pripeljala do WWja, Kroky pa je naredil celo ovnarja. Glede na okoliščine sta izvlekla kar se je dalo, predvsem pa sta bila vseskozi optimistična, tudi če ni kazalo najboljše.
    - Rok (Thror): Ej Roki ko te j***… V bistvu zdej slišim da končno Urša Malo vaje še rabiš, ampak vseeno si uspel pripeljat ekipo od začetka do konca, kar je kakorkoli obračaš zelo lep dosežek  Zdaj pa upwards and onwards, srečno kjerkoli že boš. Pa drugo leto se seveda lahko oglasiš na kakšnem pivu, takrat ti ga bom končno lahko legalno ponudil
    - Hvala vsem, ki ste mi delali družbo na forumu, naštepali smo 260 strani
    - Crushem nasprotnika, res kapo dol, odlični crushi!
    - Jure in Matej (Baron): Za vaju ne zahvala, ampak bolj opravičilo, vem da ni prijetno ko ti nekdo tako odnese crush Vseeno predvsem Juretu hvala za vse debate med serverjem.
    - MH, hvala za…. Nič v bistvu 
    - Nekje moram končat, čeprav sem verjetno pozabil cel kup ljudi. Hvala predvsem vsem, ki ste zdržali do konca, nekaj od serverja je pa le bilo

16. Ajde bok!
    To je nekako to, kaj dosti več itak ni za napisat. Števec v wordu mi kaže, da sem napisal 3x več kot sem mislil, nimam pojma kako je nastalo toliko materiala… http://prntscr.com/cbovga Se opravičujem za vse tipkarske napake in lapsuse, tudi slučajno jih ne grem vseh iskat in popravljat

Geslo računa archon je »Compeed«. Na računu so tudi igmji čez cel server. Puščen je v spoštljivem stanju, prosim da se morebitni »vandali« vzdržijo otročjih dejanj, dajte možnost, da si ga vsi ogledajo v stanju kakršen je
    Čez server sem porabil 20€ za TheDictatorja, 20€ za Archona in 2€ na koncu za Sonya. Torej sem zapravil izjemno malo

S tem tudi zaključujem svojo travian kariero, zdaj je pa res konec heca. Odhajam na študij v tujino potem pa me čaka služba, tako da takega heca je zame tokrat res konec. Prosim da me ne vabite na druge serverja, bodisi si4, speed, hr1 ali pa na Kitajsko zarad mene, tudi tovornjak bambusa ne bo pomagal Se pa lahko vsi znanci drugo leto oglasite na vsaj enem pivu, predvsem NMTjevci bomo morali nekaj naredit

Fajn se imejte,
    Panda

__________________________________________________ ______________________

Prosim da me ne vabite na druge serverja, bodisi si4, speed, hr1 ali pa na Kitajsko zarad mene, tudi tovornjak bambusa ne bo pomagal

a j**** vam sunac....
    Nazadnje urejal thepanda; 03-01-2017 ob 17:27.

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Jure199
    Datum pridružitve
    May 2014
    Objav
    437

Privzeto

Pozdravljeni,

Tokrat se bom potrudil biti čim bolj kratek, saj realno nisem bil skoraj nič povezan s igralci na serverju. V tem prispevku bom svojega “Duala” Mateja imenoval kot sitterja oziroma kar po imensko, saj sem videl na forumu, da je nekatere to motilo. Naj kar začnem s tem da sta računa “che” (kjer je lastnik Matej) in “Baron” (moja malenkost), bila klikana legalno,saj pač če sta 2 osebi na računu lahko pač narediš legalno 2 računa in se medsebojno sittata (upam da je zdej razjesneno MasterChief).

Pa začnimo s mojim prihodom na račun “Baron”, na začetku sem še odločal na kater račun bi šel, vendar je na koncu padla odločitev da bom šel klikat crusha, razlog je predvsem v tem, da časa ni bilo veliko ter to da že zelo dolgo nisem klikal le tega. Prišel sem na dan artefaktov, kjer sem bil začuda zelo presenečen, kakšno postavitev artov imajo v aliansi DIP (nogice pr crushih, diete pa pr offerjih v centru (kjer se je garažiral off tudi s polji na 14.15 :O http://prnt.sc/axk0v6 )) Račun v takratnem cajtu razen metre je bil kar polom, vendar sma off vasico potem zgoldala, da je vsaj v nekem doslednem času se lahko začelo klikat normalno. No ker je ostanek drugega offa (namenjen je bil pucanju male diete) še ostal, in sma imela nogice sem pač predlagal Mateju, zakaj nebi šla probat ukradit enega trenerja, zato sma naredla planer s kakšnimi 8 tarčami, sam sem potem dodal še nekaj meter na fejk listo in sma šla sprobat srečo, ker sem se zaspal ko je blo treba poslat off ven, sma dala gor plačanceve šuhe ampak sma vseeno dobila trenerčka brez vsakeršnihkoli izgub. http://travian-reports.net/si/report/46957c2b4e6 Ta drugi off je bilo potrebno zabit, vendar žal je takrat bil cel server v zavezništvu (ko so bli še NMT in DIP skup), in so bile vse diete male in trenerji pri zaveznikih zato se je pač spucalo dvojne natarje in offa ni bilo več.

S tem ko sem prišel na server, smo se takoj povezali s starimi znanci (orel in njegova ekipa) in sm bil dodan tudi v eno izmed dveh skype sob ta server. Prva točka dnevnega reda je bila pridobitev diet (lukas in orel sta lahko garažirala pri modrasu (delno tudi račun atomic)), jaz pa ker sem bil na čisto drugi strani si tega nisem mogel privoščiti ker nebi mogel pošiljati toliko surovin (predolga pot s trgovci), zato smo nujno rabli dobit 2 dieti in enega trenerčka (katerega smo že imeli v lasti). Po dolgih prepričevanjih Srčnega (Thororo) smo jih le dobili (v zameno smo dali: male tace, malega trenerja, malega skladiščarja (mogoč še kaj). No ko smo to dobili, smo se lepo zmenili kako bo trener krožil, odločili smo se da ga ima vsak 72h torej se je blo treba naklikat za 168h, kar je v začetku še šlo, potem pa je bilo vedno težje. Pa da še to povem na tem mestu, vse 3 glavne alianse (NMT, H&S, DIP.T) ste dobile ponudbo od mene kdo mi bo dal dieto. In tisti kateri so mi jo dali za tiste sem klikal (seveda jim tega nisem povedal), tako da je bilo logično da sem klikal za DIP, čeprav priznam ne odobravam toliko passov (član travian ekipe se je celo hvalil do koliko računov ima dostop), umetnih ter garaž (čeprav so dovoljene, potrjeno s strani Admina). Nekako moram reči da je NMT bil kar naiven, Kristjan me pozna in je točno vedel da iz te moke ne bo kruha (da ne zajebem svoje ekipe če res ni neki hudega se zgodilo), kar mi je tudi pisal na skype takrat vendar zgleda da ste ostali bili kar malo preveč naivni, pa da ne bo pomote tudi NMTja nisem maral, predvsem zaradi SP teama, tako kot je DIP imel Matta in njemu podobne kekce. Pa tudi Panda ne vem zakaj si tako presenečen da sem igral za DIP.T saj si ja sam povedal da igram za njih :O http://prntscr.com/cc9v80 .

Zdej pa še nekaj glede (“dovoljenih”) garaž: Po tej točki pravilnika: §1.1 Vsak igralec lahko poseduje in igra le en račun na posameznem igralnem svetu. Račun mora vedno biti igran v svojo korist. Računi, ki obstajajo zgolj v korist drugih računov, so lahko trajno zaklenjeni. Tukaj lepo piše da vsak račun mora biti igran v svojo korist in če obstaja zgolj v korist drugih je lahko trajno zaklenjen. Poglejmo sedaj račun s metro in proizvodnjo okoli 120k/h torej če tam garažiram 120k offa potem je ta račun še vedno igran v svojo korist? Pomoje da ni. Vendar seveda lahko rečemo da je igran v korist alianse in vsak dan naredimo 1 enoto in jo pošljemo v stalni bunker. Tako da res to pravilo je zastarelo in čisto bedno napisano.

No pa pojdimo naprej po serverju, tam okoli konca maja, mi je Rok rekel, če lahko pomagam njegovi kolegici na si1 (račun Pika), no tako sem začel sittat tisti račun. Na začetku ga je bilo treba spravit v red, in ko se je spravil v red, smo rekli da se bojo pač ovni klikali na tistemu računu, ker za ostalo vojsko je bilo tako prepozno in se je vedelo že na začetku da spremljava bo zelo slaba, zato smo vedno se fokusiral na ovne (in jih zaklikal za 240h), ostalo pa kolikor se je dalo. No to je pa bila tista druga skype soba katero sem omenjal malo nazaj.

Torej pojdimo naprej, sedaj ko se je še Pika pridružila našemu krogu trenerčkov (http://prntscr.com/c8vc71), je bilo kar težko zaklikat še karkoli drugega poleg katsov za 240h. Seveda so bile v veliko pomoč surovine od “Joker teama” ter nekaterih Zajčkov, vendar po navadi niso bile dovolj :C. Reševalo nas je vsaj to, da sma do neke mere imela skoraj 24/7 VB užgane, VK pa tako občasno.

Ko že glih omenjam Zajčke, naj povem sedaj še moje mnenje o MHju ter ostalih odgovornih za tale server. Torej MH ne vem kaj si delal ta server, vendar vsaj meni se zdi da si imel počitnice cel server. To zakaj račun Baron ni bil zaklenjen še sam ne vem, vendar izgleda je poleg garaž dovoljeno tudi umetno farmanje (note to myself). Da na koncu ni prišlo do zaklepa računa “Archon” ali “Pharmacist” pa mi tudi ni jasno zakaj ni prišlo do zaklepov. Pisal sem celo Adminu glede tega, vendar tudi on ni nič naredil Res mi ni jasno kdo recruita člane v ekipo. Spomnimo se malo prejšno petko kjer je MH živel v prepričanju (in je skoraj prepirčal račun v Muckih) da deff bonus velja samo za tiste enote iz tiste vasi ko je heroj in ne za vse enote (ni važno iz ktere vasi). Že to da takih osnov ne vejo, se meni osebno zdi sramotno, potem sma z Žanom komaj prepričala tisto osebo da ima MH narobe in da imava midva prav. Sam z njimi (zajčki) nisem imel ničesar (saj niti gesel nisem imel do takrat ko je Matej šou na morje), potem pa nisem niti gledal več na njih, saj enostavno nisem imel volje da bi se ubadal s njimi, ker itak sem vedu da rekord ne more padit oziroma niti blizu bit, niti server ni izgledal tako močen da bi potrebavali nek 170/90 crush… Zato sem tudi večkrat rekel Mateju, da če se mu jih da klikat jih naj, samo pač naj mene ne vleče not ker se mi jih ne da klikat . Do koliko Zajčkov je bil dostop ne vem, takrat sem dobil geslo do 3 to je pa to. Glede DIP-a so se pa širile govorice da so imeli v nekem obdobju dostop do okoli 20 računov, pa pomoje to še ni vse. Tako da ja MH res ne vem kaj si delal ta server. Je pa kolega ko sem mu omenil (kaj mi je Panda naredu) tudi lepo povedal, da ni za vse kriva ekipa traviana, vendar smo po večini krivi tudi sami da se gremo neke stare zamere in da uživamo v tem, da samo iz zabave uničimo crush “Baronu” za katerega se je en jebu 230 dni, drug pa 130 dni… Sicer pa tale žal že pobrisan post Pande (http://prntscr.com/cca01e) pove dosti o odličnem delu naših MHjev http://prnt.sc/b347dn .

Skozi server je bilo bolj kot manj dosadno, skoraj nič napadov nad dieto/trenerja. Če se prav spomnim so bili trije napadi nad dieto od tega sem 2 lahko nasljedni dan odstranil (zaradi menjave herojeve opreme), enega sem pa branil s 400k deffa, vendar žal je bil fejk. Nad trenerja je bil pa samo ene par fejkov, vendar je bilo v vseh primerih tako, da je itak že šou naprej trener preden bi prišel napad. Ko sem prišel na server sem tudi začel sittati enega igralca iz DIP.T (ShiinaM) kateri je imel ob mojem prihodu na račun celih 5k deffa in nič offa, ko sem mu po nekaj začetnih nasvetih povedal kaj naj dela kaj so oklepi, vadbišča, lvli barak sem začel delat deff tam, in kar naekrat se je število deffa znatno povečalo. Največja ironija pa je to, da ko sem dal razvijati oklepe pratov, me je oklical za idiota, češ zakaj rabjo enote oklepe in tako dalje, zato sem poizkusil mu razložiti zakaj so potrebni in je bil nekaj časa mir, ko sma se pa naslednič skregala (zaradi gradnje vadbišča) pa je tudi meni prekipelo in sem nehal sittat ker sm tko vedel da je deffa prek zadosti (na voljo ga je vedno bilo okoli 400k) Tako da ja res sramota, da se nekateri slabši člani ne želijo nič naučiti od nas, kateri smo več svetlobnih let pred njimi. In imeti takega člana v aliansi je res brezveze (če se noče učit in ne zna klikat, vrž ga vn, pa ga farmi s takmu si ne morš nč pomagat (Nasvet za prihodnje generacije). Edina nevarnost (tudi pobil je nekaj offa) je bil igralec “Deki” kateri je bil zelo tečen skozi cel server, na začetku je bil član Zajčkov, nato pa je prestopil k NCIS aliansi, tukaj je nekaj zadnjih reportov: http://travian-reports.net/si/report...cd,55714061758.

No potem pa tako vemo kaj je bilo, prijava preko tora na račun(e) “Pharmacist”, ter “Che” (Panda oba napada poslal in MH ali Admin seveda kot ponavadi zatisneta oči kot da se ni nič zgodilo), ter prevzem moje off vasice: https://gyazo.com/897e91d4c0d674235ed430f2f2a02780http://travian-reports.net/si/report...ec,55462bb0f93 Res morta met to v seb, da lahko tko brez vesti uničiš neki kar cel server klikaš.

No pa da povem še nekaj moralnih naukov glede tega “prevzema vasice”. Včeraj je na skypu nekdo lepo napisal vrednote ki se kažejo v igri so povezane z realnostjo. V prvi vrsti seveda je to igra, ampak če nimaš moralnih vrednot v igri jih najverjetneje tudi v RL nimaš. Potem še to na primer, govoriš kako nisi vedel da Panda igra na si1, in kar tako brez problema si dal pass od enega izmed največjih crushev kar eni osebi (v našem primeru je to Panda). Mislim res ne vem kje maš logiko, zakaj na prvem mestu bi sploh dal pass nekomu kateri sploh ne igra, in še to bog ne daj povedat da ne igraš več in da naj se pass zamenja, res totalno brez moral je tale slovenska greznica od igralcev. Res ne vem kam nižje še lahko pademo… Kar je pa najbolj žalostno je pa predvsem to, da niti tebi (Gregor) niti Pandi ni niti malo žal da sta zajebala 2 človeka katera sta se trudila za crush. Kot sem že zgoraj napisal in tudi piše na mojem profilu, resno moraš biti tak tip človeka da sploh pomisliš na karkoli na to da zjebeš drug račun. Tudi sam sem imel v preteklosti dostop do kar nekaj vodilnih računov in top offerjev, prav tako kar nekaj crusherjev nasprotnikov navsezadnje tudi do WWjev, pa nikoli nismo niti pomisli na kaj takega. Pa še tole: Nekaj je prcanje, nekaj čisto drugega pa je to da dejansko izpelješ pomoje najnižjo moralno stvar traviana, in to je prevzem crusha/ovnaša s goljufijo. Res velik respekt vsi udeleženci!! No pa še tole, če bi imel ti Exo (Gregor) vsaj malo morale, bi Pando poslal v kura* ker je tako izrabil vso tvoje zaupanje, ne pa da se mi na koncu opravičuješ kako nisi vedel da bo to naredu in levo in desno, prav tako pa bog ne daj povedat da si dal pass naprej… Gregor prav tako neki govoriš da ti je Panda nek idol to in bi vse naredu za njega, torej če bi on skoču iz mosta dol pol bi tud ti?

Top napadalca serverja Matt in Bol, jao kaj naj rečem, tole pucanje natarjev je čist preveč brezveze, da nek igralec spuče ne vem koliko artov in WWjev in tako postane top napadalc #Respect. Sej ne pravim da je vsa krivda na igralcu, nekaj krivde je tudi na TG, kateri to v prvi vrsti podpirajo… Vzamimo Matta naprimer spucal je do 26.7 (2 načrta, uni dieta & trdnost, en WW v celoti (torej skupno 500k pik) ter še male okice).

Nenazadnje pa je treba še enkrat omeniti misel Modrasa: Za katerokoli stran bi igral Joker team tista stran bi zmagala . Ker žal slovenski igralci ne klikajo več crushev . Če so si DIP T zaslužli zmago, ve vsak zase, po mojem mnenju si je niso, ampak so na svojo srečo nam dali diete in si s tem zagotovili 3 crushe (2 sta bila poslana) in enega “Ovnaša”.

Za zaključek pa še nekaj zahval.

-Najprej se je treba zahvaliti Mateju, da me je povabil na račun, ter za veliko časa vloženega v ta račun in tvoje Zajčke, brez tega nebi bilo toliko naklikanga kot je bilo
    -Orlu, Modrasu ter Lukasu, za vse pogovore na skypu, šimfanja ostalih na serverju, za vse surovine, ter deff navsezadnje pa tudi zato da je menjava trenerja potekala po ustaljenih tirnicah, res odlična ekipa
    -Pika, za vse pogovore v dopoldanskem času, da mi nikol ni blo dosadno ko sm delu kej za faks pa sm si pavzo vzel
    -Navsezadnje pa tudi Pandi za vsa šimfanja skoraj vseh glavnih računov :P

To je to, če se vidimo še na kakšem SLO serverju bo samo čas pokazal (vendar je to zelo malo verjetno), drugače pa vsem želim veliko uspehov

Srečno in Lp

Jure a.k.a. “Baron”

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •