Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: [si 4] 22.07.15 - 08.03.16

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto [si 4] 22.07.15 - 08.03.16

Dragi igralci Traviana

Vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi 00 WW Village, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 09:25 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev. Skupaj s svojim zavezništvom "- CSA -", je "Shepherd" končal z gradnjo Čuda Sveta. Porabil je milijone surovin ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "Shepherd" zasluži naziv zmagovalca te dobe!

"Integrator" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "solo" in "Marcus Aurelius".
    "Elsa" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "Shepherd" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SI4

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    Jul 2015
    Objav
    253

Privzeto

Ekipa racuna Elsa je bila v zacetku sestavljena iz 4 clanov, katerim se je nekje na pol poti pridruzil se en clan. Na zacetku je bil nacrt, da sestavimo allianso na +/- koordinatah - Dream Team, katero pa smo hitro povezali z Allianso Angels, ki je prav tako bila na istih koordinatah.
    Server je imel izredno pocasen zacetek, z zelo malo dogajanja. ++ in -+ se je hitro povezal, zato smo tudi mi naredili reorganizacijo; naredili dve alliansi, eno na -- in eno na +-, da bi stevilcnejsemu nasprotniku (ki je, poleg omenjenih kvadrantov, imel se eno allianso na --) lazje parirali.
    Skoraj vedno slovenski serverji pred prihodom artefaktov ne vidijo nobene akcije, kar pa je bilo ta server drugace. Ze nekaj tednov pred prihodom artefaktov smo zaceli z napadalnimi akcijami, kjer smo porusili nekaj pomembnih metropol nasprotnika, ki si do artefaktov niso opomogli. Po nekajdnevnem zatisju po artefaktih smo nadaljevali napadalne akcije in server, na nase veliko presenecenje, v roku nekaj tednov odlocili v naso korist. Zadnja dva do tri mesece vecina igralcev nasiih allians ni imela drugega dela, kot delat obrambne enote in cakat na WW.

Velika zahvala gre racunom Triglav, Krikio, Mentol, Shepherd, CEO in Brutal Team za uspesno vodenje allians, uspesnih in manj uspesnih off akcij ter dolgocasne gradnje WWja (Se posebej CEO in Shepherd).

Nekaj shranjenih reportov od Brutal Team, CEO in Elsa
    Proti Winston metropoli
    http://travian-reports.net/si/report...46,2621788b438

Arti
    http://travian-reports.net/si/report/27804dbaf93
    http://travian-reports.net/si/report/27805084b8a
    http://travian-reports.net/si/report/2780643f409
    http://travian-reports.net/si/report/27807bc660b
    http://travian-reports.net/si/report/29732f0f062

Kraja Unikatnih nogic
    http://travian-reports.net/si/report...bf,28415c0717e

proti Pablo escobar
    http://travian-reports.net/si/report...3c,286190ff227

proti Peroo
    http://travian-reports.net/si/report...dc,29060f9ce40

Proti DoGaBaNa
    http://travian-reports.net/si/report/2973085ab4a

bakugan metra
    http://travian-reports.net/si/report...3f,30570cbc7cc

thorin off
    http://travian-reports.net/si/report/30519f11bca

Zabijanje off vas boom
    http://travian-reports.net/si/report...6f,307361fc4b6

3der http://travian-reports.net/si/report/319787ae4ed

ww
    http://travian-reports.net/si/report/3673046d76f

perverzo
    http://travian-reports.net/si/report/34993959376

boom
    http://travian-reports.net/si/report/35030afe9d7

galec
    http://travian-reports.net/si/report/34886ed10e8

idefix
    http://travian-reports.net/si/report...90,3488404e707
    Nazadnje urejal Elsa; 08-03-2016 ob 21:22.
    SIX accounti: Problem?, Emrys, Monarhy, Ghost, Sexophobia
    SI4: Elsa HR1:Problem?
    http://travian-reports.net/si/report/394912930d5

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice thepanda
    Datum pridružitve
    Nov 2007
    Objav
    726

Privzeto

No pa smo dočakali konec, tukaj je še moj prispevek k zgodovini Že vnaprej vem, da bo zelo, zelo, zelo, fakin ZELO dolg – klinc, pravnik sem po izobrazbi, moram dolgovezit Hvala vsem, ki si boste vzeli čas

Poleti 2015 smo ravno bežali iz si2, kjer smo se po kakšnih 120 dneh sesuli sami vase. Tam sem bil eden od vodij, izmozgan zaradi stalne skrbi za več računov in 2 aliansi, za povrhu pa sem se na koncu še skregal z nekaterimi iz vodstva. Do mene je prišla informacija, da naj bi nekateri poskusili srečo na prihajajočem si4, pridružili pa naj bi se še sveže poraženi iz tekočega si3. Torej ekipa prebežnikov iz dveh serverjev Menda naj bi bilo dosti dobrih igralcev in tudi vodstvo.

Ker sem imel po porazu željo odigrati en server na »pravi« strani sem se odločil, da bom registiral en v izi def računček, verjetno rimljane. Sam svoj račun, nobenih sitterstev ali bog ne daj dostopanj preko tor, v izi klikanje defa in poslušanje navodil, medtem ko drugi vodijo alianso. No, od tam naprej je šlo vse v k....

Enkrat me klikne soigralec na si2 Erco, ki je igral prvi server in sem ga skozi igro naučil skoraj vsega kar je znal. Rekel je, če bi se mu pridružil na si4, da bi skupaj igrala en račun. Všeč so mu off tevtoni, ampak on ne zna tako dobro, zato bi mu prav prišel nekdo bolj izkušen. Ajde, pa naj bo, če sva dva bo že lažje...

In prišel je 22. julij. Erco je edini komuniciral z ekipo in po dogovoru je registriral račun CEO na +/-, kot del alianse Dream Team. Jaz sem po treh dneh odšel na morje in sem se le občasno javljal preko skypa. Pustil sem mu natančna navodila kaj naj dela in listo cropov, ki bi jih želela zasesti. Žal je bil na voljo samo en 150% 15c na normalnih koordinatah, dobila sva drugo željo – 125% 15c na lepih koordih 49/-45. Okoli sebe sva našla tudi lepe crope za tri odlične timske def igralce, ki so nama sledili iz si2 – traminec, kakadu, kocno. Mogoče niso naredili top računov, so bili pa vsi zelo dobri in kar je najpomembnejše – vedno so sodelovali, brez izjeme.

Sklenila sva, da sva prelena za farmanje iz prve vasi. Tam sva naredila 2k skavtov za pomoč aliansi. Sledilo je simčkanje do 40 dneva, razvijanje metropole, klikanje fešt in ustvarjanje novih naselij. Pa seveda še moj hobij, kupovanje na dražbi in preprodaja z dobičkom. Ta server je bil posel kar donosen, v nekako 2 mesecih mi je uspelo ustvariti slabih 150k srebra profita, večina ga je končala v umetninah, tier 2 opremo pa sva pričakala z okoli 65k v žepu. Hkrati nama seveda ni bilo treba golda vlagati v srebro. Super pri Ercotu je bilo, ker je klikal popoldne in ponoči (takrat je prek interneta igral poker), zato sva imela pogosto skozi cel dan pokrit račun.

Kar se tiče alianse se nisem kaj dosti mešal notri. DT smo bili med najboljšimi na serverju, razen 3 računov pa skoncentrirani na +/-. Na jugu je bila največja še aliansa Angels, s katero smo imeli zavezništvo in tudi nekaj poznanih članov je menda bilo notri. Drugega se kaj dosti ne spomnim, takrat me niti ni kaj dosti zanimalo.

Potem pa je po kakšnem mesecu zaokrižil MM, da se iščejo pomočniki v vodstu. Takoj sem rekel ni šans, ne bom se spet v to mešal. Svoj račun klikat pa mir. Seveda je tudi ta plan šel tako nekako kot tisti z def računom. Oglasili so se nekateri prebežniki iz si2, naj se še tukaj vključim v vodenje. Najbolj glasen pa je bil dual Erco, stalno je prigovarjal naj se vklopim v vodstvo. Ok naj bo... Vodja je bil račun Elsa, napisal sem prijazen IGM, da sem pripravljen pomagati, imam izkušnje z vodenjem iz več serverjev. Ob tem sem napisal tudi, da temu nimam namena posvečati veliko časa, občasno lahko pomagam ostalim v vodstvu da malo predahnejo ipd. Na koncu sem zapisal: »Tako da še enkrat, če rabi kdo pomoč z vodenjem sem pripravljen občasno pomagat, če pa ne mi je pa tudi fino, nimam nobenih vodstvenih ambicij/želja.«
    Rekrutiran sem bil v vodstvo DT, kjer se nas je takrat znašlo 6. Glavni vodja je bil Tim iz računa Elsa, potem pa še nekateri računi. V roku par tednov se je izkazalo, da pravzaprav vodimo le trije – Tim, jaz in Triglav (Roki), ki je bil tudi defer od Else. Napisal sem prvi MM, s katerim so bili vsi zadovoljni, jaz pa sem postajal vedno bolj vpet v vodstvo.

Na jugu se je v tistem času začela oblikovati malo bolj jasna slika. Angelsi so bili prvi po popu, off pikah in farmanju. Ampak začelo se je kazat, da je tista aliansa bolj en klinc vredna. Vodja je bil »Al Pacino«, mladoletni poba, ki ni imel časa in kot kaže tudi ne izkušenj, da bi kaj naredil iz alianse. V Angelsih je bilo po pravici povedano polno noobov in le malo računov, ki so res delali na dolgi rok, pa še raztreseni so bili po celem jugu. Večina off pik je bila od pucanja oaz in podobnega, »offerji« pa so imeli v vsaki vasi nekaj vojske in jo sproti zabijali v merjasce in bote. V glavnem – nič od nič. Na sosednjem kvadrantu je bila še aliansa Cirkus, ki je bila zaveznica z Angelsi. Po celem jugu je bila raztresena še aliansa SP, ki pa je bila nekje vmes med resno alianso in farmami.

Sever je medtem dobival nekoliko jasnejšo podobo, na kvadrantu -/+ je zagospodaril UC (nekaj se je šušljalo, da je del ekipe vnaprej pripravljen), na +/+ pa je poleg alianse SPQR (kjer je očitno primanjkovalo znanja in sposobnosti) začela nastajati aliansa UO, ki je bila takrat še maloštevilčna, vendar pa kot je kazalo vojaško precej močna. Počasi so jemali igralce od SPQR in od drugih alians, postali vladarji kvadranta in se povezali z UC. Sever je bil torej združen z dvema močnima aliansama in brez resne konkurence na lastnih koordinatah. Hkrati so med sebe povabili alianso SP na jugu, ki se je preimenovala v UG in sklenila zavezništvo.

To je za nas pomenilo precej neugodno situacijo, zato sva s Timom sklenila, da je treba tudi pri nas nekaj ukreniti. Očitno je bilo, da iz Angelsov ne bo čisto nič in se bodo počasi zapeljali direktno v kakšen graben... Počasi smo od tam odpeljali nekaj članov, med drugim sta prišla offerja Anonymous (nizozemec, ki je zašel na slovenski server – brez skrbi, napake ne bo več ponovil ) in Malawi. Hkrati sta iz Angelsov odšla dva top 10 računa – Mentol in Krikio. Vendar sta na naše presenečenje prestopila v Cirkus, malo alianso, polno nekih malih računčkov. Takrat sta imela dobrih 3k popa, le malo manj kot recimo CEO in Elsa, naslednji v Cirkusu pa je imel okoli 1k. S Timom sva hitro stopila v kontakt, želela sva ju v DT.
    Vendar k nam nista želela, v Angelsih jima ni bilo všeč, sta pa odšla v Cirkus, ker je tam pred kratkim prišel njun prijatelj z računom »Shepherd«, priključila pa sta se tudi še dva prijatelja »Bauch« in »Integrator«. Shepherd naj bi tudi prevzel vodenje Cirkusa, predlagala sta da mu zaupamo, sklenemo zavezništvo s Cirkusom, počasi poberemo člane Angelsov in se razdelimo po ločnici južnih kvadrantov. Tak načrt smo kovali tudi pri nas, le en problem je bil. Vodenje zavezniškega kvadranta naj bi zaupali nepoznanemu osebku iz računa s 300 popa. Itak, ni šans. Vseeno sami nismo imeli nobenega dobrega vodje, ki bi bil pripravljen vodit na -/-, zato smo sklenili, da jim damo priložnost in čez okoli 2 tedna vidimo, kaj so uspeli narediti.

Vmes je račun CEO pridno napredoval in okoli 40 dneva sva z dualom začela razmišljati o delanju offa. Naselje poleg metre sva spremenila v off vasico in počasi kliknila kakšnih 500 vojske dnevno (ker nisva imela namena non stop trošit offa sva se odločila za sekire). 50. dan pa je imela metra vsa polja vsaj na 15 (kar sicer ni bilo med najboljšimi) in nekaj polno razvitih supportov, zato sva začela v barakah in konjušnici lvl 20 s 10% ćeladama 24/7 klikati off, kar sva povsem brez prestanka delala do artefaktov. Offa nisva porabljala, ampak sva z njim farmala z minimalnimi izgubami, toliko da je pokril stroške vzdrževanja.

Medtem se je pri Angelsih izkazalo, da je tam glavni »Brutal team«. To je bil račun s 5 igralci, neomejeno golda in pa 3 deferji/garažami (Bratina, Ghost rider, Koptex), ki so jih tudi zalagali z goldom. Poznali smo jih iz si2, glavni na računu pa je bil zelo zatežen. Z njimi se nismo uspeli zmenit čisto nič, kazalo je, da si Angelse predstavljajo kot lastno alianso.
    Medtem je k nam prijokal vodja Angelsov Al Pacino, Brutal Team naj bi mu vdrli v račun in mu vzeli pravice. Hkrati so Brutal team v Angelsih poslali MM, kako je pravzaprav vse ok in naj nikar ne hodijo nikamor. Sledila je hitra akcija, dogovor med nami in Cirkusom, jaz pa sem pripravil IGM v imenu Al Pacina, v katerem sem obrazložil kakšne grdobije se grejo Brutal team, kako so nesposobni in kako jim bo pri nas lepše, hkrati pa smo še prekinili zavezništvo... Pač čisti državni udar
    Al Pacino je poslal IGM (Mmja več ni mogel) vsakemu v aliansi in trik je uspel, folk je začel množično prestopati k nam/cirkusu, tam je ostalo kakšnih 15 bolj ali manj manjših in neaktivnih igralcev, ter seveda deferji od Brutalov. Hkrati se je izkazalo, da ta prišlek Shepherd le ima nekaj pojma in Cirkus se je pod njegovim vodstvom iz alianse skoraj polnih noobov počasi začek spreminjati v funkcionalno alianso. Hkrati je njegov račun na teden dobil več popa kot moj, čeprav je bil 4x manjši.

Sledili so spori z Brutal Team. Njihov vodja »Matej« se resnično ni znal obnašat, do mene pa je gojil tudi zamere iz si2. Tim jih je želel skatat, vendar sem bil jaz proti, čeprav po pravici povedano nisem vedel, kako bom rešil zagato. Nasmehnila se nam je sreča, Matej je odšel, ostalo pa je par igralcev, s katerimi smo se dobro razumeli, zato smo sčasoma vsi končali v aliansi DT (ki se je preimenovala v +CSA-) in aliansi Cirkus (preimenovala v – CSA -). Tako je bil jug združen, +/- sva vodila jaz in Tim, -/- pa Shepherd.

Tujek je bila le še aliansa UG, ki je imela s severnjaki sklenjeno zavezništvo, zato smo jo pač morali odstraniti. To je bilo sicer precej žalostno, ker večina članov UG niti ni vedela kaj se dogaja. Vodja je bil povsem nesposobni Boko22, ki je sklenil zavezništvo, čeprav mu je moralo biti jasno, da to za njih pomeni propad. Tega so se zavedali tudi na severu, UG so izkoristili zato, da bi nam predstavljali oviro. No, zgodba je bila nekoliko drugačna.

V tem času so se pri nas že naklikali prvi resni offi. Za CEO sem sklenil, da ne bom napadal kot noob z neko malo vojsko, ampak bom raje počakal in prišel ven s tako, da bo zgledala čemu podobna. Postavil sem cilj 10k sekir, 4k TV in 500 ovnov, povsod oklepi 20. Okoli 65 dneva je bil cilj dosežen in začelo se je vsakodnevno pokanje po brezupnih UG. Občasno so sodelovali še Elsa, Hurban in Fero. V roku 7 dni je UG brez resnega odpora razpadel in jug je bil naš. Vendar pa se vodji UG Boko22 le ni godilo tako slabo, za nagrado ker je zavozil alianso je postal dual pri vodji UC – Stefano Secret.

Tako je na jugu zavladal mir, računi so pridno napredovali, vodstvo pa je alianso počasi pripravljalo na artefakte. Od začetka sva imela s Timom nekaj nesporazumov glede vojske v aliansi, Tim je želel postavljati nekoliko višje pogoje glede vojaškega razvoja, jaz sem pritiskal naj pustijo vojsko in razvijajo račun (konec koncev sem imel tudi sam še 45. dan natanko 2k skavtov in nič drugega, medtem je bila Elsa vojaško zelo močna in stalni top1 ropar). Vendar sva nekako le dosegla kompromise in alinso sva z jasnimi navodili peljala do artefaktov.

CEO je medtem pospešeno dohiteval najboljše račune v vojaški moči. Odlična metra, top 5 po populaciji, dobri supporti in sčasoma tudi top10 ropar. Zato sva z dualom v off vasico zgoldala še eno naselje, in na 70. dan sta se 24/7 na polno delala 2 offa, oba s sekirami. Itak se mi ni dalo čepeti doma in cel mesec farmat, zato sem sklenil, da grem pogledat na sever
    To je bilo precej tvegano, vadbišče sem imel šele na kakšnih 15 in do njihovih meter sem rabil okoli 15 ur. Ampak ni mi dalo miru in spravil sem se direktno na top igralce UO. Prvi je brez 8 žitnih polj ostal top ropar Bakugan, padla so iz stopnje 15, kar je bila lepa trofeja. Naslednjič sem tudi Elso prepričal, da se mi pridruži pri napadu (drugače so bili zagrizeni roparji in do artefaktov niso želeli napadati). Šla sva na igralca Winston (kjer je bil prejšnjič bunker), ki nas bil eden največjih računov, imel 125% 15c metro in bil povsem na meji. Treba ga je bilo »pozdravit«. Cel večer sem pošiljal fejke, okoli 3 zjutraj bi moral poslati napad na Winstona. Zaspal sem na stolu pred računalnikom in se zjutraj zbudil – nič jasno Tim me je nahrulil ampak vse se je srečno izšlo, Winston je ostal brez 8 žitnih polj, stopnja zelo slaba – 13/12. Svojo napako sem popravil in že naslednji dan, v solo akciji ruknil winstona in porušil še ostala polja.

Bližali so se artefakti in odločil sem se, da še zadnjič napadem. Za finale sem šel na največjega igralca +/+ - Boom. Off je potoval 17 ur, pričakalo pa ga je precej defa. Moj off z oklepi 20 in 20% bonusom heroja je pregazil večje število očitno slabo nadgrajenega defa – izgubil sem mislim da okoli 70% offa.

S tem je bilo dogajanja pred arti konec, Malawi je porušil še polja pri Pablo Escobar in se 7 dni pred arti zabil pri Fofiju. Obe strani sta se posvetili pripravam na artefakte. Smo pa uspeli resno poškodovati 4 top igralce +/+, kar se jim je še dolgo poznalo.

Račun CEO je medtem super napredoval, 2 offa sta pridno ropala, polja pa sem dajal na 18. Na 90 dan se je začel 24/7 delati še tretji off z gorjačami, da bo pobran še en art več. Artefakte sem pričakal s tremi offi (1. 15k sekir, 7kTV, oblegovalci, 2. 16k sekir, 7k tv, oblegovalci, 3. 10k gorjač, 2,5k TV, brez oblegovalcev). Metra je imela polja 10x 18 in 5x 17, na računu sta bili 2 zakladnici stopnje 20, glavni off vasici pa sta imeli vadbišča 19.

Pred artefakti se je meni začela 1 mesečna služba, ki je trajala skoraj cel dan. Zato je računu grozilo, da bo ostal skozi lep del dneva nepokrit, kajti jaz razen zjutraj in zvečer skoraj nisem mogel klikati. Na srečo so do mene spravili igralca »Seanver«, ki se je pridno pridružil meni in Ercotu. Navodila sem večinoma pisal jaz, onadva pa sta super ropala in klikala račun, tako da se moja odsotnost niti ni poznala.

Za artefakte smo si top igralci že vnaprej zaželeli določene arte Elsa je imela 3-4 offe in je stalno ropala, zelo velika želja so bile nogice. Brutal team so celotne offe garažirali in so imeli stalno prosto produkcijo metre, zato je tam vojska naraščala v velikanske številke. Želeli so si unikatne diete. Hurban si je želel unikat norca, Anonymous pa unikat trenerja. Moja želja je bila že vseskozi unikatna zmeda. Imel sem namreč 3 off vasice in metro, torej 4 tarče, ki bi jih bilo potrebno braniti. Z zmedo bi to število zreduciral na 1 – branil bi le še valove na metropolo. Hkrati sem želel malega skladiščarja, da bi polja v metropoli čim prej spravil na 19, potem pa na polno off.

Usoda nam je namenila zmedo, trenerja in oke. Zmedo je zame pobrala Elsa, trener je šel k Anonymous, oke pa k Mentolu na -/-. – CSA – se je poznalo, da so kasneje začeli, vendar pa so pod vodstvom Shepherda počasi prihajali »up to speed«. Hurban je še isti dan z zelo tveganim napadom ukradel unikatnega norca

Na +/+ so dobili tisto, kar sta si želela brutal in Elsa. Odločili smo se, da bomo dieto in nogice po hitrem postopku spizdili. Zato so se tudi pri meni spremenile prioritete, pustil sem skladiščnika, dokončno na artih zabil tretji off z gorjačami, vzel velike nogice in poslal vojsko na ropanje (bil sem top). Vsi trije smo vzeli male trenerje in klikali offe, prvič na serverju sem zagnal tudi vb. V prihajajočem tednu sem drugi off poslal še v napad polovica je ukradla enega malega trenerčka, druga polovica (sekire) pa se je zabila na igralcu z oki (nor puskus samo s sekirami in katki, kao da ne poznam okic – zabil sem se v 6k pretov ).

V glavnem, v dobrem tednu po artih smo bili pripravljeni. Znebil sem se nogic in vzel unikat zmedo, naklikal 30k sekir, 10k tv in 2500 ovnov. Pripravljena sta bila tudi Brutal in Elsa. Brutal je imel večji off (sicer s strelami, ampak klikan v vb in vk), zaradi največjega števila ovnov sem šel prvi jaz, tarča pa so bile unikat nogice. Hkrati smo na pot poslali še tri manjše offe – Dream team, Hurban, Clubswinger, porušili naj bi Winstona. Na računu Clubswinger se je skrival vohun, ki pa je na srečo zvedel le za ta del akcije. Vsi trije so se žal zabili. Fejkanje je bilo drugače odlično, glavni del je šel kot po maslu. Prileteli smo na bakugana, ujel sem še del lep offa, Elsa pa je domov odšla z nogicami. Pred tem je bila ponoči cela panika, kajti pri Elsi so pozabili naredit zakladnico 20, vendar smo uspeli v par urah napushat za celotno gradnjo.

Sledilo je še par akcij, skoraj vsi top računi na +/+ so ostali brez polj v metri, ukradli smo tudi nekaj malih artov. Začuda ni bilo čisto nobenega odziva, razen nekaj fejkov. Čez 1 teden je sledil drugi del. Ista zasedba (CEO, Brutal, Elsa), tokrat na unikat dieto pri igralcu Thorin. Offi so že kar narastli, vsi smo imeli vsaj še 1 off in vse nas je počasi matral minus. Zato smo bili kar veseli, da bomo vsaj kakšnega zgubili. Za ustavit bi UO potrebovali dobrih 250k defa, kar je za unikat dieto kar realno. Klinc, pričakalo nas je 66k, jaz sem z lahkoto prebil, brutal pa so dieto postavili na svojo garažo – bratina. Hkrati so na brutalu skoraj vsi nehali klikat, ostal je le še Zago, ki je sam klikal brutala in še 3 def račune/garaže.

Mi smo bili dokaj utrujeni, vendar pa še vedno polni vojsk in zdaj tudi z jasno prednostjo v artefaktih. Iz +/+ je prišla informacija, da se predajajo in odhajajo. Dogovorili smo se za 1 tedensko premirje, potem pa da vidimo kako naprej.
    Iz strani UC so potem le sprožili nekaj napadov predvsem na manjše igralce (mi smo tolkli skoraj sami največje). Vse skupaj je bilo premalo in prepozno, -CSA- je lahko že sam konkretno vrnil in rušil 5 metropol UC. Sicer so z napadi začeli kasneje, vendar pa so naši zavezniki napadali dobro in kar je najboljše – niti enkrat cel server se niso zabili. Hkrati so imeli odlično voljo, do konca serverja so postali precej močnejši kot mi.

Medtem smo na vzhodu +CSA- nadaljevali svoje delo, metre so padale, artefakti so menjavali lastnika in +/+ je bil uničen. Sicer so se na severu potem opogumili in sčasoma so začeli z napadi, vendar so ciljali predvsem majhne/srednje igralce in resnejše škode ni bilo. Polovicili smo jim tudi kar nekaj manjših offov, težave so nekaj časa povzročali le še Boom, Duet in R 3 M. Imeli so nogice in dobre offe, vendar smo sčasoma uspeli vse tri tako ali pa drugače umiriti.
    Do 150. dneva se je resno bojevanje končalo, večina vodij in večjih igralcev na severu je zapustila igro. Ker vojsk nismo mogli zabiti in smo imeli gromozanske probleme z žitom (takrat sem imel okoli 160k offa, račun pa je delal kakšnih 145k), smo se CEO, Brutal in Elsa načrtno zabili na Booma, nastali so vsaj lepi reporti

V WW vasico sem zabil še drugi off in končal klikanje offa. Zapustila sta me tudi duala, Seanver je odšel klikat drugam, Erco pa je dobil novo resno službo, ki mu ni dovoljevala klikanja.

Zgodaj smo začeli s pripravami na fazo WWjev. Graditi si je želela Elsa, kjer so imeli cilj biti top simčkar, top offer in top branilec serverja Vendar so željo izrazili pri – CSA -. Dosedaj smo večino dela na serverju opravili +CSA-, zdaj so si želeli nekaj od igre še oni. Ustregli smo želji, graditelj skupnega WWja pa je postal Shepherd.

Meni se kaj dosti več niti ni dalo, vendar sem nekako vseeno našel nek cilj. V metri sem polja dvignil na 20, potem pa se posvetil klikanju defa. Do 95 stopnje WWja sem uspel račun spremeniti v najboljšega deferja serverja (poleg bauch) in naklikati 265k sulic.

Sledilo je dolgočasno klikanje in čakanje na načrte. WW vasico sva zidala Shepherd in jaz kot sitter. Po načrtih je sledilo še zidanje WWja, ob pridnih članih in trgovskih poteh to niti ni bil hud zalogaj. Nasprotnik offov ni imel, je pa imel zato enega naš dežurni bedak – feromc. Stalno tečen osebek, ki bi ga med serverjem zaradi nemogočega odnosa že večkrat skoraj skatali na 0. Ker smo želeli zadeve reševati na miren način ga nismo, kar se je izkazali za napako. WW nam je tik pred koncem porušil za 5 stopenj. Seveda je simbolično takoj ostal brez metre, tako pa se bo zgodilo tudi drugje, kjer igra.

No v glavnem, po nekaj časa zanimivem serverju in potem dolgem dolgčasu smo končali ta frdamani WW in s tem tudi server.

Preden končam svoje dolgovezenje bi se želel posvetiti še par stvarem:
    1. Tekma za top offerja,
    2. MH
    3. Reporti CEO
    4. Zahvale&pohvale

Torej, server je bil priča zelo zanimivi tekmi za top offerja Primat je dolgo držala Elsa, ki je imela več kot 800k točk naskoka. Vendar je v tišini klikal – Black Mamba. Skozi server ni kaj dosti napadal. Imel je 125% 9c metro, klikal pa je povsem brez golda. Vendar je uspel s pridnim ropanjem in tudi nekaj malega garažiranja do konca serverja narediti dva zelo lepa offa. Tako da je zelo ogrožal položaj Else, in zadnje dni se je vnel hud boj Mamba je klal natarje, Elsa pa je iz vseh mogočih računov praskal gorjače, izvidnike in stezosledce, in jih pobijal v oazi – npr. http://travian-reports.net/si/report/41362fb74e6. Na koncu se je Mamba zakalkuliral in slavil je Elsa. Verjetno je tako tudi prav, čeprav je dobro klika tudi Mamba. Sicer čez server ni naredil veliko, vendar pa je s slabo metro in brez golda z izključno znanjem in pridnostjo naklikal lepe offe.
    Kar je vse skupaj pokazalo je to, da je celoten sistem top offerja povsem zgrešen. Dobi ga dežurni pobijalec natarjev ipd. Večino nasprotnikovih enot so pobili Brutal team, po učinku na nasprotnika pa bi si titulo verjetno zaslužil katerikoli od trojice Elsa, Brutal team, CEO. Ampak nima veze, na koncu je odšel kar v prave roke.

Naslednje, bi rad rekel kakšno o delu MH. Žal se mi zdi, da je server prespal. Goljufalo se je vsepovprek in z vseh koncev. In ko je začel eden, so morali tudi drugi, da so ostali konkurenčni. Skratka, na serverju so bila pravila za okras in vladal je divji zahod. Največ gesel je imel verjetno Boom na +/+, ampak tudi sam sem načrtno ali nenačrtno skozi server nabral dostop do vsaj 22 računov. Klikal jih sicer nisem, ampak za def pošiljat je pa fajn. Pa tudi drugi so goljufali vsepovprek, na vseh kvadrantih in v vseh aliansah, tako da smo bili vsi nekako »glih«. Brutal je klikal 4 račune, Prekmurje cel server farmal s skripto ipd. Hkrati sem 80% napadov od Brutal team poslal jaz, ker sem najlažje zadel v sekundo.
    Na koncu so bili pogoji sicer za vse enaki, kar se je tudi na veliko izkoriščalo. Vendar pa vseeno, igralo bi se dosti rajše, če bi obstajala jasna pravila in bi se tudi spoštovala. Ker noben užitek ni skakat po 10+ računih in pošiljat def sredi noči. Konec koncev raje ostanem brez defa in metre, če bi le bili za vse neaki pogoji. Poleg tega pa je vse skupaj le »tekma do dna«, kdo bo bolj kršil pravila, temu se morajo potem prilagajati tudi drugi.

Nadalnje prilagam reporte računa CEO v zaporednem vrstnem redu. Začelo se je na 65 dan, končalo pa okoli 130. dne.
    http://travian-reports.net/si/report...52,25561ceb293,
    http://travian-reports.net/si/report...87,2572809ebf7
    http://travian-reports.net/si/report...58,256968d464d
    http://travian-reports.net/si/report...bc,2584123beb2
    http://travian-reports.net/si/report...94,259447b89a3
    http://travian-reports.net/si/report...05,259970f03ab
    http://travian-reports.net/si/report...17,2603452c4c8
    http://travian-reports.net/si/report...38,26099763251
    http://travian-reports.net/si/report...48,26236d61394
    http://travian-reports.net/si/report...57,26339f5d967
    http://travian-reports.net/si/report/282194df9ab
    (mali trener)
    http://travian-reports.net/si/report...0e,28223e1bf9a
    (igralec z okicami)
    http://travian-reports.net/si/report/2840840ca49,
    (kraja unikat nogic)
    http://travian-reports.net/si/report/285628cd6f4
    http://travian-reports.net/si/report...de,28971e2bd12
    http://travian-reports.net/si/report...26,2904642ec7d
    http://travian-reports.net/si/report/2915234e3c8
    (adijo unikat dieta!)
    http://travian-reports.net/si/report/30733eee6a1
    (načrtno zabijanje)
    http://travian-reports.net/si/report/3288730d4da
    (konec offa)

Na koncu mi ostane le še to, da se izrečem par zahval in pohval.
    - Na začetku seveda moji duali – Erco in Seanver, nekaj časa pa je prek sitterja pomagal tudi James. Sicer ste na polovici serverja odšli, ampak brez vas račun nikoli ne bi bil tak kot je bil.
    - Potem mojih pridnim pomočnikom in deferjem (ki jih sicer nikoli nisem imel kot osebne deferje) – Traminec, kakadu, kocno. Z vami je bilo veselje klikati, sodelovanje je bilo kot vedno vseh 230 dni 100%.
    - Integrator za top simčkarja. Začel je mislim da več kot 2 meseca za ostalimi, pa končal z lepo prednostjo. Kar pa seveda še ni vse. Hkrati je sam naklikal še račun Marcus Aurelius (top 2) in račun Muha (top 11). Brez duala. Resnično ne vem, od kje si vzel voljo
    - Računu Elsa, še posebej šefu Timu. Sicer se cilj 3x top serverja ni posrečil, ampak vseeno je bil račun Elsa eden najboljših računov. Noro pridno ste ropali in napadali, obvladate Imela sva tudi nekaj nesporazumov, ampak zdaj je itak že vse pozabljeno
    - Shepherd. Začel 2 meseca kasneje, pa naredil enega top računov, hkrati pa še povsem sesuto alianso postavil na noge iz ničesar. Top vodja in top igralec. Zasluženo gradil WW.
    - Malawi, sicer račun ni bil med povsem najboljšimi, mi je pa všeč odnos. J***** vse na svetu, jst grem napadet Sicer se vedno ne posreči, je pa za dobrega offerja treba imeti pogum.
    - Black Mamba – sicer se top offer ni posrečil, ampak vseeno je glede na to, da si cel server klikal sam, s slabo metro ter brez golda, pa se hkrati zanašal le na svoje znanje in aktivnost tole super rezultat!
    - Alan Ford – še eden od naših vedno pridnih sodelujočih deferjev. Upam da se ti v RL vse postavi na svoje mesto 
    - Brutal team oz. edini preostali član Zago. Priden si bil Sam lep čas klikal 4 top račune, z odličnim rezultatom.
    - Triglav oz. Roki. Fajn te je blo imet v vodstvu, upam da postaneš top igralec. Na mladih svet stoji Pa povabi že enkra tisto Lano ven, da ti je kdo drug ne spizdi
    - Qwerty, še eden od odličnih def timskih igralcev, čeprav brez golda.
    - James - oprosti se če sem te zasvojil s travianom, za prvih si super špilal
    - Hurban - super pridno klikal, tudi eden prvih, ki mi je pomagal s čiščenjem UG. Naklikal super račun, pa še enega zraven
    - Verjetno bom mnogim naredil krivico, vendar nekje moram zaključit, lahko bi šel v nedogled. Seveda sem hvaležen vsem članom CSA in tudi nasprotnikom, da smo skupaj odigrali ta server. Razen feromcu, ti se lahko greš solit

No evo, pa sem nekako uspel prilezt do konca. Word mi kaže, da sem na 9. strani, pisal sem pa tudi kakšne 4 ure... Upam da ste ostali z mano, opravičujem se za vse tipkarske napake, zdaj se mi res ne da popravljat Geslo na računu CEO je »panda«, kakor je bilo večino serverja. Zaradi že drugje pojasnjenih razlogov je bil tole žal verjetno moj zadnji server. Žal je igralcev z znanjem vedno manj, igra pa se vedno bolj spreminja v cuzanje denarja. Z veseljem bi z marsikom tukaj odigral še kakšen server, vendar se verjetno žal ne bo zgodilo.

Lp
    Panda
    Nazadnje urejal thepanda; 09-03-2016 ob 04:15.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •