Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: [ts 19] 21.11.14 - 10.04.15

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto [ts 19] 21.11.14 - 10.04.15

Dragi Travian igralci

Po dolgi in siloviti bitki je "*" postal vodja rimskega imperija. Z 71040 zmagovalnimi točkami, je "*" brez dvoma prikazala, da lahko s svojo politično strategijo zagotovi mir in blaginjo za celotno antično Evropo. Njihovega vodjo nazivamo kot rimskega cesarja in izkazujemo spoštovanje njihovim generalom, trgovcem in diplomatom.

Aliansa "UFoT - Resurrected" je bila največji rival s 7580 zmagovalnimi točkami. Aliansa "Izbrana ekipa" je osvojila tretje mesto s 5850 zmagovalnimi točkami.

Veliko posameznikov je igralo ključno vlogo v izidu bitke:

"vojkoc" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "Perneek" in "cifra".
    "Allex75" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "Knight Solomon" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

Upamo, da ste uživali v našem Travian scenariju: Antična Evropa.

Roma locuta est. Causa finita est!

Lep pozdrav,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - TS19

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Začetnik Avatar uporabnika/uporabnice Venedi
    Datum pridružitve
    Apr 2015
    Objav
    1

Privzeto Zivljenje v ozadu

7 Dni po začetku Serverja sem naredil account Venedi in poimenoval prvo naselje Bazo

Po nekaj dneh sem začel farmati okolico , samo za slabe
    Ko sem razbli scoute sem pregledal vse mesta okoli mene iz začel pucati mesta z malo obrambe
    6.12 ustanovim novo naselje Cazo (9coop) na ta dan sem se pridružil ally KG
    Vodja: Korala Igralcev v ally :1
    Cilj te ally : Narediti nalogo za surovine ;)

9.12 odidem iz KG in se pridružim UFoT-BL . Mailbox nafilan z bunker requesti
    Z koralo ostane v dobrih odnosih

16.12 kasneje me napade Asterix (z veliko več vojske kot bi jo lahko branil) in ustvarim 3. naselje
    Screenshot_3.png

Asterix-u piše im se zmenim da bom njegov branilec
    delam obrambo 24/7 da bi se lahko pridružil ALFA™
    18.12 Odidem iz UFoT-BL in se pridružim ALFA™
    Postman me hoče Farmati
    uspe mu pokratisi nekaj surovin. Svojemu napadalcu Asterix-u rečem da naj ga malo napade in se je zmenil da naj me ne napada

19.12 -21.12začnem faramti slabe igralce okoli sebe (predvidevam saj imam spet veliko shranjenih scout postov)

zaradi prevelike proizvodnje žita začnem pošiljati žito svojemu napadalcu Asterix-su

21.12 - razdrejo ALFA in ustanovijo novo "boljšo" ally Px2™ ( traja 2 dni da me povabijo) združili so se z nekaterim drugimi ally-am pozabil sem katere . prebrat pa tudi ne morem ker nisem arhiviral sporočila in večina allya je izbrisanega
    23.12 - 1.1
    Koda:
    23.12 napade me v tretje naselje in ubije 3 kolonise + nekaj surovin 
    Screenshot_13.png
    Naslednjih nekaj dni ga napadam in farmam(farmam ga ko on mene napada) z svojo napadalno vojsko ostalo pa obramba
    Screenshot_7.png
    ko ma želi v trejo farmati ga dobim in ubijem vojsko
    23.12 
    ales36 mi pošilja sporočila naj se spravljam sebi enake in me zabava z naslednjimi posti :)
    24.12 Naselim 4. naselje

Screenshot_8.png
    ales36-u spet ubijem vso vojsko. Spet dobim nekaj sporočil ki me zabavajo

29.12    
    5. naselje ustvarjeno
    ales36 mi postabi bunkerček . vojsko sem poslal v 2 delih sej sem ga ravno hotel začel rušiti na 0 
    Screenshot_9.png

31.12 - 1.1 Novo leto dobim nekaj  čestitk 
    Screenshot_10.png  :) no-life
    3.1
    6. naselje
    4.1-15.1
    Koda:
    4.1 farmal sem napačenga in dobil nekaj napadov 
    Screenshot_11.pngScreenshot_12.png

7.1 naridem bunker za RR in 7. ustvarim naselje
    Screenshot_13.png

px2 razpade pridružim se v SEAL (spet neki spamerji)

8.1 ponesreči ujamem Ebolo 
    Screenshot_14.png 
    napad ob 1h zjutraj
    ebola farmam moja nova naselja 

Screenshot_15.png napadem RR za malo surovin

13.1 hočem prevzeti drugi coop9 v bližini 
    Screenshot_16.png (zanimam me ke je heroj?)

Asterix-u ubijejo napad in izbriše acc 
    14.1  asterix prevzamem naselje 10 min kasneje mi peter6637 prevzame naselje  ,tako da ga gettertools spoh ni zaznal. isti dan 8. ustvarim  naselje 

15.1 bunker za postmana 
    Screenshot_17.png
    16.1
    9. naselje

17.1 SEAL združijo z IZBRANI (ally IZBRANI je razpadla vsaj 3x multi acc, slabe vodje, slabi igralci)

21.1
    10.naselje

nekje tukaj umes mi uničijo prestolico sej je moja obramba v nekem drugem bunkru k sploh ne potrebuje branjenja
    v drugem bunkru mi pomre nekaj vojakov od lakote (1k)

Koda:
    19.1 bunker kjer nisem hotel več poslati vse obrambe 
    Screenshot_19.png
    21.1-8.2 Ebola in postman mi ubijeta vso vojsko in postman mi začen prevzemati naselja
    postman mi prevzame 4 naselja (4.2, 7.2, 16.2, 17.2 večinoma ponoči)

8.2 ustvari se nova ally Legacy U sam še klikam vojsko pa ne da se mi nč drugega

27.2 postman me dobi nepripravljenega manka heroj in nekaj vojske(z herojem bi obranil sej sem imel 20% v obrambi)

v nasljednih nekaj dneh se zgodi: 1 naselje mi reši siter ki sem si ga zrihtal in našel sem nekoga za duala

24.3 Ni več prostora za vojsko v mojih naseljih razmišlam o novih naseljih

26.3-29.3 prevzamem 5 naselj od postmana ki so bila moja (postman ni igral več )
    Dobim svojo drugo medaljo (prvo za 1. mesto)
    Pelzalec 103 mesta

z Hrole se meniva o prevzemih ostalih naselj
    31.3 Prevzem
    1.3 Prevzem
    1.4 Prevzem
    4.4-7.4
    3 prevzemi
    Pošljem obrambo Knight Solomon v Palačo 50k pretorjanov in heroja trenirati :)

8.4 mi Hrole napiše da bo prevzel naselje in me prosi za pomoč z zbijanjem lojalnosti ko je naselje imelo že 11 lojalnosti (ukrade mi ga ) rečem sej bo kmalu konec .. whatever
    Prevzamem natarsko naselje

10.4 Prevzem Najdem novo naselje za prevzem Potrebujem KT 1 dan pa bo .
    KONEC SERVERJA
    Dosežki:
    Koda:
    medalje :
    branilska medelja.pngplezalec.png

Naselja na koncu . Oaz nisem imel veliko saj mi jih je ally uzela k sem se igral z prevzemanjem naselj
    naselja proti koncu.png
    heroj 
    heroj.png
    ally
    koncni ally.png
    napadalne točke
    napadalne točke.png
    razvrstitev 
    razvrstitev.png
    statistika
    stenot pandpp stnaselj.pngrazvrstitev stevilo ubitih enot.png
    prevzemi in izgube
    prevzemi in izgube.png
    prestolnica 2x porušena notranjos
    prestolnica.png
    notranjost prestlonica.png
    notranjost prestlonica2.png
    Comentar na Server in igralce
    Pred temu pa je bilo kar zanimivo gelde na to koliko časa sem uložil v travian
    Server je bil dokaj ne zanimiv ko so se začele ally združevati sej so se skoraj usi igralci začeli brisati takoj k jih nekdo ubije vojsko.
    Pri šlo do tega do so Večina napadalcev ki so imele največ vojske v * nato so hoteli vsi tja in * je seveda izbrala najblojše do top 50 so bile večinoma * pri top 100 pa skor nubene več ...

če bi hoteli bolj zanimiv server bi lahko igralci sami izstopili in se začeli dražiti * (mislim tko da si najdeš nekaj ljudi)

EDIT 1,2 Popravljam linke na slike
    Nazadnje urejal Venedi; 12-04-2015 ob 12:50.

Imperator
    Datum pridružitve
    Aug 2011
    Objav
    479

Privzeto

Pa še da jaz nekaj malega na hitro napišem

O začetku nimam kaj preveč za pisat, ker je bilo res malo dolgočasno. Skratka...dobil sem povabilo od Borovnice, da pridem k njim v alianso. Čez par dni pa se je začelo. Ko mi je račun presital, mi je začel pametovat kaj naj vse zgradim in seveda, da naj drugo naselje naredim. Pa človek ni razumel, če ni proizvodnje, se je brezveze širit. On pa ni hotel tega dojeti. Kasneje je od nas zahteval push, ker drugače nas bo iz alianse vrgel. Seveda sem poslal. Med potekom igre sem malo falange klikal, veliko pa polja in glej ga zlomka. Spoznal sem prekmurca Shadowplaya. Takoj sem vedel, da gre za dobrega človeka, ker prekmurci so znani kot dobri ljudje. Ker nam je Borovnica vsakodnevno težil z novimi forami, sva se s Shadowplayem odločila, da zapustiva alianso in ustanoviva alianso z imenom * (zvezdica). Ostalim poveva, če želijo k nama, so vrata odprta. Če pa ne, pa je tudi prav. Prestopi so se vrstili en za drugim.

Kasneje so naši malo okolico čistili in začeli prevzemat art vasi, sam pa sem začel na polno falange klikat in jih vmes nadgradit na stopnjo 20. Spoznal sem tudi Crushija (fajn poba), s katerim sva se malo dajala, kdo jih ima več. Razlika je bila v tem, da sem sam klikal v enem naselju in on v več naseljih.

Vmes smo dobivali od igralca Borovnica sporočila, da smo izdajalci, raznorazne živali in da bomo prej kot slej propadli. Ne razpadli, ampak propadli. Ker smo bili trmasti, smo pač korakali svojo pot.

Nato so se na naše igralce začeli napadi. Posredovanje z bunkerji pa več ali manj uspešno.

Minilo je nekaj dni, in so zaradi ostrega Shadowplaya, ki je vsakega, ki ni hotel igrati z nami tako kot je treba, vrgel ven. Razlogi so bili popolno nesodelovanje teh igralcev, kar mu dam čisto prav. Nekateri naši so zaradi nerazumevanja označili za izdajalca in vohuna. To jim pa zamerim. Shadowplay je po tem dogodku znorel in nehal igrati in račun predal svojemu prijatelju. Zaradi teh dogodkov, ker so ti igralci, kateri so Shadowplaya obtoževali nečesa, kar ni res, odpoklical falange in jih nato pošiljal k normalnim ljudem.

No..pa se je 1x adam na skypu oglasil, ker je rabil bunker in sem mu ponudil pomoč v zameno, da mi na račun pazi in kdaj pa kdaj kaj klikne. Zahtevo je sprejel in od takrat se je začelo najino sodelovanje. Upam, da mu ni žal..hehe

Naši so na polno prevzemati art mesta in seveda so sovražniki naše na polno napadati, ampak neuspešno. Zasluga gre tudi adamu, ker je moje enote v bunkerje pošiljal.

Pred koncem serverja, pa so se začeli napadi na moji dve naselji. V novo naselje z manj kot 100 populacije in v prestolnico. Vsi napadi so bili neuspešni.

Na koncu pa mi je uspelo nekaj, kar si nisem niti v sanjah mislil. Naklikal sem toliko falang v kosu, da mi jih je na koncu ostalo 308.607. Imel sem pa 15 naselij in samo v štirih vsa polja razvita.

Zahvale za uspešnost računa gre moji dualki, Shadowplayu, Crushiju, Homerju in seveda adamu. Hvala vam, ker ste me trpeli

Prilagam nekaj poročil o uspešnih bunkerjih:

http://travian-reports.net/si/report/13246ec8ce1,13247a3eedc,132486d4d1c,13249c16574,13 250356532,132517d6b2c,13252116b82,132530fba56,1325 4ffbdfb,132550b9022,13256abd062,13257b3b0a5,13258f 37d54,13259c13374,132602bc172,13261363eed,13262eb3 ebc,13263e0e04a,13264a83212,132650e71e8,1326665cec 9,13267294fec,13268ad5477,132695914c0,132706ae386, 13271035f07,132721f0f8f,1327352c1c3,1327452c21d,13 275cd4ea3

Nazadnje urejal Ponev; 13-04-2015 ob 07:46.

Začetnik
    Datum pridružitve
    Apr 2015
    Objav
    1

Privzeto

Sicer mi nova verzija Traviana ni všeč, a sem tokrat vztrajal, ker mi je bil všeč zemljevid Evrope. Prav tako glede na to, da nisem ravno skupinski igralec, mi je všeč koncept brez gradnje čudesa. Igram pa tako ali tako samo na število populacije, ostalo mi je nepomembno. Sicer se pridružim kakšni aliansi, a redko sodelujem v skupnih akcijah, zato pa nikoli ne prosim za pomoč. Tako da aliansa mi nudi samo to, da imam 59 sovražnikov manj. Prav tako nisem imel nobenega duala, pomočnika, siterja ali karkoli. Najhuje je bilo pa to, da sem zadnji teden bil celo na službenem potovanju, vsi so me spraševali za skupne akcije, jaz pa sem jih ignoriral, ker preprosto nisem vedel komu lahko povem, da se žal ne morem pridružit, ker me sploh ne bo na računalniku in če bi se zvedelo, bi lahko po štirih dneh ugotovil, da so mi vmes pobrali vsa naselja. To je verjetno bolj po sreči izkoristil Stajerc, ki je vpadel med mojo odsotnostjo v metropolo in mi pobil 200.000 vojakov (http://travian-reports.net/si/report/1336724591c). Svaka čast, Stajerc .

Račun sem registriral 27.11.2014 kot Rimljan in kot vedno najprej gradim surovine, skladišča pa samo toliko da lahko nadgrajujem surovine. Ko se mi izteka začetniška zaščita, začnem graditi špranje in poskrbim da je kapaciteta špranj vedno večja kot kapaciteta skladišč. Ker ne spadam med aktivne igralce, mi vojska ni prioriteta, ker preprosto nimam časa farmat in cele dneve viseti na računalniku. Zato ponavadi drugo naselje zgradim nekje na koordinatah 300+, kjer je v bližini kak 15c z vsaj 100% žita v oazah. Tam imam mir pred različnimi farmerji in se lahko v miru razvijam. Če mi vmes napadajo prvo naselje, se ne sekiram, ker mi več ni prioritetno, prav tako je več špranj kot skladišč in ni kaj za ukrasti.

Potem ko razvijem drugo naselje, na malo več kot dva dni naredim novo naselje. Gradim vse sam, ker imam po vseh naseljih isto razporeditev zgradb. Nekoč, na prvem speedu sem na veliko prevzemal naselja, a kaj ko imajo vsi zmešano postavljene zgradbe, kar pa gre meni na živce. Edina naselja, ki sem jih tokrat prevzel, so bili artefakti, kjer sem bil celo toliko nor, da sem podrl vse zgradbe, razen zakladnice in ostalo naredil na novo .

Ko imam enkrat stabilno proizvodnjo surovin in kulturnih točk (to je nekje pri 6 ali 7 naselju) začnem delat vojsko. Na vsakih 5 do 10 naselij izberem eno, kjer proizvajam obrambo, napad delam samo v metropoli. Tako da sedaj sem v devetih naseljih delal obrambo in sem imel v kosu do nekje 30.000 obrambnih vojakov. Ker se nisem veliko boril, sem napad nehal delati pri 60.000 Imperijanih in 60.000 Cesarisih, kar bi bilo dovolj za kakšne posege. Mogoče bi bilo treba dati obrambi kakšnih 50% večjo moč, ker se mi zdi da je obramba krepko podcenjena in so napadalci v veliki prednosti.

Ko sem prišel med prve tri po populaciji, sva se nekaj časa s Perneekom izmenjavala na prvem in drugem mestu. Potem je on po zaslugi tega, ker je vsa mesta prevzemal, povečeval prednost v populaciji pred mano in sem že misli, da se bom moral zadovoljiti z drugim mestom. Tudi OK. Zanimivo mi je bilo tudi to, ker so mi skoraj vsak vikend poskušali zasesti prvo vas (Žabja vas), ki je bila 70 ur oddaljena od glavnine vasi, tako da si nisem mogel poslati pomoči in se obraniti na tak način. Tako da sem se običajno z 2 do 3.000 vojaki branil pred prevzemom, ki so ga izvajali do trije igralci iz sovražne alianse.

Potem se je začel za Žabjo vas zanimati Vrkii. Tipu je v prvem valu napadov uspelo zbiti lojalnost na 1%, rešilo me je samo to, da sem pred tem s herojem in ploščicami nabil lojalnost na 125%. Potem sva pa se z Vrkijem in njegovimi kolegi cel vikend preganjala. Ko so pogruntali, da skrivam vojsko v oazah, so začeli napadat še oaze, tako da sem vojsko skril pri sosedu v oazi, itd. Vseskozi sem selil vojsko iz oaze v vas, jasno pred glavnim napadom se nisem mogel ubraniti, zato sem se umaknil, pred naslednjim napadom pa nazaj v vas in uničiti senatorje. Tako da tisti vikend sem pobil 5 ali šest senatorjev, vodij, poglavarjev, karkoli že. Potem sem ga prepričal, da se mu res ne splača zgubljat časa z mano, ker ima še kup naselij na razpolago. Na mojo srečo se je strinjal z mano, ker čez teden sem v službi in ne bi imel časa preprečiti prevzema .

Medtem so mojemu glavnemu konkurentu Perneeku začeli pobirat naselja. Ker jih je imel nametanih po različnih lokacijah, to verjetno ni bilo težko delo. Je imel podobne težave kot jaz z Žabjo vasjo. Malo ga je tudi minilo igranje (vse te aliansne zdrahe, ki mene niso zanimale, ker ignoriram alianse), jaz sem začel še artefakte prevzemat (sem ugotovil, da se jih splača imeti - najprej res nisem vedel, za kaj sploh so) in na koncu začel povečevati prednost. Tako da sem končal s skoraj 9.000 populacije prednosti in bi verjetno moralo pisat
    ""vojkoc" je bil vladar največjega imperija, daleč za njim sta sledila "Perneek" in "cifra"."

Po drugem in tretjem mestu na starih speedih, mi je tokrat uspelo priti na prvo mesto po populaciji, dobil pa nisem niti ene medalje. Po »zaslugi« Stajerca sem prilezel po obrambi na 11 mesto, pofarmali so mi več, kot sem jaz, tako da se z nekimi rezultati niti ne morem pohvalit. A če citiram kitajskega filozofa in generala, Sun Tsuja »Zmaga brez boja je najboljša«, je potem to to.

Zgradil sem 54 naselij in vzredil 53.201 prebivalcev. Prevzel 6 artefaktov. Zamenjal 3 alianse. Zasedel 84 oaz. Končal na prvem mestu po populaciji. Dovolj dobro za moj prvi Antični svet .
    Nazadnje urejal vojkoc; 14-04-2015 ob 01:30.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •