Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: [si3] 09.05.2014 - 08.01.2015

Forum Admin Avatar uporabnika/uporabnice FA Vencheslav
    Datum pridružitve
    Feb 2014
    Objav
    129

Privzeto [si3] 09.05.2014 - 08.01.2015

Dragi igralci Traviana

Vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi WW Village, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 12:02 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "JUG", je "barbar" končal z gradnjo Čuda Sveta. Porabil je milijone surovin ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "barbar" zasluži naziv zmagovalca te dobe!

"Briggs" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "LieDetector" in "Bibi".
    "mentol" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "barbar" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SI3

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!
    FA Vencheslav
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj:
    Travian: Legends (T4 verzija)

Novosti lahko spremljate na Facebook ali pa na Travian blog

Začetnik
    Datum pridružitve
    Feb 2010
    Objav
    5

Privzeto

čestitam vsem se vidimo čez 5 let, za mene bo zopet nekaj časa dovolj
    lp
    jezeran

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    Jun 2012
    Objav
    351

Privzeto

Živjo.

Bom probal spisati čim bolj objektivno zgodbo serverja in pogleda iz alianse C
    Sicer veliko strani ne bo omenjenih, ker je težko vse napisat...bo pa neka groba predstava serverja z vidika JUGa.

Sem bil zaprisežen nasprotnik T4 verzije in sem vedno govoril, da bom igral samo še, če bo kdaj prišla nazaj T3,6 ali nižje.

Začelo se je, ko me je barbar klical, če bi špilal def račun zanj. Po parih dneh sem na to čist pozabil in me je kolega (naskapi) čez 2 tedna spomnil na to. 23.5. sem prek telefona registriral račun Ben Linus in pisal barbaru, da naj enga skensla, da ga dodam za sitterja, kajti nimam namena igrati vsak dan..sploh pa ne T4!

Seveda sem vsak dan bolj in bolj klikal.
    Še isti teden sem imel novo naselje in poštudiral, da nova verzija le ni tako slaba. Je zame seveda dosti slabša od starejših verzij, ampak da se igrati.

Ker je bil barbar v Cju, je tudi mene spravil v to alianso. Glede na to kakšna aliansa je bila C in da se je takrat SV združil je izgledalo, da je barbar v zelo slabem položaju. Revež je namreč že večkrat gradil WW, vendar je vedno nekaj prišlo vmes (tudi zavezniki s crusherji). Zato sem poslal nekaj predlogov na račun Krikio. Kristjan je bil takrat na dopustu in krikia je sittal xsloslox (Alen) in ni na IGM niti odgovoril (pa je bil tudi vodja).

Po nekaj IGMjih sem obupal Takrat je na srečo prišel iz morja Kristjan in prisluhnil mojim predlogom. Prišel sem na skype in čas mojega so/vodenja Cja se je začelo.

Stanje na serverju je bilo takrat tako:
    SV je bil združen pod imenom JJ
    SZ je bil združen pod imenom WP - razen enega krila US, ki pa so ga tut prevzeli kasneje
    JZ je bil razdeljen na IM SFF in C, JV pa je bil sestavljen iz K, US in nekaj Cjevcev.

Nekih resnih napadov ni bilo. Bolj samo tipanja med sabo
    Edina "akcija" je bila takrat, ko je Ghost poslal nekaj igralcev na barbara. Brez ovnov so se vsi zaleteli na 15-20K obrambe z zidom.
    S 1000 ovni bi metropolo takrat prebili.

Hitro sem predlagal Krikiu, da se povežemo s SFF, a poleti je Krikio večino časa preživel na morju (), zato sem pogovore s SFF začel jaz. Po kakšnem tednu pogovorov smo se končno združili. Kmalu je prišlo skupaj z mentolom še nekaj igralcev iz IM alianse in na JZju sta začeli prevladovati 2 skoraj polni C aliansi.

US na JVju je razpadel in tudi iz tam smo pobrali nekaj igralcev. Kajžovc (zaradi katerega je začel igrat barbar) je dobil ponudbo iz JJja in itak je ponudbo sprejel, kajti s tem je bil varen pred njihovimi napadi.

Odnos Cja z WPjem je bil zelo enostranski. Flamingos se je imel za boga...nihče pa mu ni upal nič reči. Jaz sem se skregal z njim prvo minuto, ko me je Kristjan dodal v zavezniško skype sobo Samo če malo pogledaš račun ti je takoj jasno, da drugega kot farmat prek farm liste ta igralec ne zna. Je bil najbolj precenjen igralec serverja.
    Kmalu se je zaradi njega skregalo vodstvo WPja in aliansa je razpadla. Še naprej smo imeli sicer zavezništvo s KP, ampak je bilo samo vprašanje časa kdaj se naredi naslednje:
    1. se zavezništvo prekine zarad flamingosa
    2. KP razpade in se z JJ stepemo za člane
    3. flamingos se obrne v drugo smer in s KP gre v JJ

Po napadu Pehte na flamingosa se je tretja opcija zdela skoraj neverjetna (a še vseeno je šel kasneje v JJ )
    Veliko članov KPja je pisalo v C, če lahko pridejo k nam, med drugimi Kiklop in Arya Stark, dva zelo pomembna računa.
    KP je kmalu razpadla in večina igralcev je prišlo v C/-C-.
    S tem dogodkom se je tudi uradno začela "ERA" C proti JJ.

Z artefakti smo odnesli zelo dobro. Večina unikatov je bila pri nas. Če nebi nekaj igralcev zaspalo, bi lahko bilo še boljše.
    Najbolše je ratalu Pujskom. Prvotna želja je bila: velke učke, mala dieta, mogoče kakšen norček.
    Dobili pa so: 4x velke učke, 1x mala dieta, 1x mali trener, 1x mali norc, 1x velke nogice. Vse in še več kar bi rabil.

Naj povem, da je bilo vodenje na tem serverju najtežje do zdaj. Krotiti toliko "otrok" ki so vsi pametni k 100 mamic... Vsi imajo po 10 let izkušenj v travianu, stari pa 15 let. Na srečo so vsi taki sčasoma zbrisali: Neo in njegovih xx računov, Ghost,...

Kmalu po artefaktih se je začelo napadanje med C in JJ. Na začetku je izgledalo bolje JJju. Porušili so nekaj metropol na 0 in jih nekaj CKjali. C je, ker ni imel zadosti resnih napadalcev bolj kot ne samo CKjal metropole in kradel artefakte. Prvič so se JJ delno zabili na barbaru, drugič pa na Ghostu in od takrat niso več napadali.

Za kakšen mesec se je vse umirilo. Zgledalo je kot, da bomo vsi čakali na WWje in bi odločalo koliko crusherjev bo katera stran imela. Tu smo bili C z zavezniki daleč pred JJ, dodatno je šlo v našo korist še, da smo imeli 2 WWja.

Do WWjev je bilo vodenje Cja samo zadostno. Pač naredilo se je kar se je moralo, da C obstane. Za kaj več enostavno ni bilo časa. Ko sem hotel organizerati napade je priletelo veliko pripomb na način akcije, itd..Pač še tisto nekaj kar bi hotel narediti je bilo zatrto.

Po zavzetju WWjev se mi je sprostilo več časa in lahko sem začel voditi kot se zagre. Začeli smo s 3-4 tednskim fejkanjem. Glaven cilj fejkanja je bil napad na WW tik pred načrti, ko je poraba še normalna in naj nebi bilo še veliko obrambe. Akcija je uspela - še več, barbar je svoj crusher poslal 2x na WW. Za njim je šel še model in WW od JJ je bil v ruševinah še preden so plani prišli na server. Poleg tega smo med fejkanjem pošiljali še prave napade na razne metropole in crush naselja in vse akcije smo speljali zelo solidno. Med drugimi: crush naselje od dingdonga, metra kmetca in kraja diete, foxy metra in kraja trenerja, munje in anon sta zgubila nekaj žitnih v metropoli,...

Ta čas od JJja ni bilo povračilnih ukrepov, kar je bilo za pričakovati. Zaradi pomanjkanja crusherjev so morali šparati skoraj vsako vojsko.
    Edina sta kasneje nekaj napadov sprožila Jedi in Anon in ukradla nekaj artefaktov (enega svojem računu wgrinu) a smo obe vojski ujeli po nekaj dneh napadanja. V tem času so začeli napadati tudi zavezniki iz alianse =K= in zelo uspešno napadali obmejne igralce JJja - Jedi, Papawiskey, HAVDRE, pawaroti,...

Z vsemi temi napadi in uspešnimi akcijami smo vsem igralcem v C in -C- dvignili motivacijo in obe aliansi sta bili zadnje mesece kot prerojeni. Boljšega pošiljanja v WW še nisem videl, pa sem že velikokrat vsaj sittal WW. Res pohvalno!

Zgodbo o crusherjih poznamo. C jih je imel več..sploh pa dosti bolje izkoriščene. Pač en crusher na level 95 WW ne more dat na 0! To je 1x1.
    Anon bi lahko z Jedijem še odločil graditelja ki bi prvi postavil na 100, vendar je pozabil naštimati tarčo, tako da je zmagovalec te dobe barbar.

Da zaključim glede poteka serverja

JJ je pogubilo veliko napak. Niso imeli pravega pregleda nad serverjem, kar je povzročilo te napake:
    - "niso rabili zaveznikov"
    - nepoznavanje napadalcev ki prihajajo nate
    - prevelika samozavest
    -...

Napadanje ene metropole z vsemi aktivnimi napadalci ni bila dobra izbira taktike. Se lepo vidi, ko metropolo zbrišeš z mape...a ko se vsi zaletijo in ostaneš brez je grdo. To lahko delaš, ko imaš pri roki 20 takih napadalcev, kar se na slovenskem travianu ne bo več zgodilo - ni več po 10000 igralcev na server.

Še nekaj dodatnih informacij:

Kajževec nebi poslal nikoli crusherja na JJ..ker se niti ni rabilo. Vendar ker je anon poslal iz Wgrina ki je bil v C aliansi, je potem tudi Kajževec. Prek računa se niti ni dobilo dosti informacij. Bunkerjev itak niste dajali v MMje. Edino nekajkrat se je napadlo rumene - vendar namesto da bi jih farmali - smo jih tolkli s katapulti.

Lisjak je car Nisem še videl nekoga, ki bi se tako upiral kot se je on. Vsa čast za pogumno igro z njegove strani. Sicer ni bilo neke škoda od njega, je bil pa bolj annoying kot vsi JJjevci skupaj.

Jedi je v mojih očeh izgubil vso kredibilnost kot dober igralec.

Mentol je imel vedno tri napadalne vojske (vse naredil brez trenerja) s katerimi je kravžal živce JJju - res zasluženo drugič prvi napadalec serverja.

Da pomirim JJjevce in operem krivdo s Sandre. Si bla kul in vse , ampak informacije, ki jih je ona posredovala preko stelexa (ki jo je sam dodal za sitterko) smo že vse poznali, tako da se ne jezit nanjo.

Zahvale:

barbaru za garanje v WWju. Kolikor truda si vložil v zadnjih 2 mescih ga ni nihče in si res zaslužiš, da si končno postavil na 100.
    Mito za večkratna urgentna posredovanja na računu, pomoč v vodenju, zabavanje na skypu,... Sem res vesel da sem bil na top10 plezalcev na začetku in si me opazil..
    Frenkiju, Thoru, Krikiu za sovodenje alianse in pogovore prek skypa.
    Kiklop za kavico :P

Lahko bi jih izpostavil še več, samo bi pisal cel dan.

barbar bi rad tudi javno pohvalil nekaj računov, ki so res fenomenalno pošiljali v WW:
    1. riba123 - 12 ur stran pa na vsako uro ogromno trgovcev v WWju
    2. NoOne - ogromno žita 5 minut od WWja.
    3. Kleopatra, kiklop za velike pošilje žita
    4. ....če sem koga pozabil bo barbar pa sam pohvalil

Upam da ste uživali v serverju tako kot jaz. Želim vsem uspešno nadaljno travian pot.
    LpN

Opisal bi še z vidika Pujskov. Sicer ni kej dost za napisat. Pač vsak je točno vedel svojo vlogo in jo do perfekcije izpolnil.

Kmalu po začetku z Benom sem dobil SMS od Briggsa, če mu lahko dam mail. Na mail sem dobil vabilo za na server si3.

Ustvaril se je še račun Chuck.

Tako kot meni sta poslala vabila tudi preostalim članom bivše zasedbe s prejšnih serverjev. Zbralo se nas je kar nekaj..

Prvotni plan je bil, da bomo klikali kolikor se le da na "easy" in pomagali s crusherji meni v Cju odločit server v korist Juga.
    Zato so tudi metropole razmetane tako daleč.

Nato sta prišla z idejo o WWju Calypsota in seveda smo se strinjali, da lahko gradimo še WW. Sicer pozicija ni bila najboljša a vseeno je vse skupaj potekalo dobro.

Pri artefaktin nam je res uspelo fenomenalno! Z učkami smo se zavarovali.
    Mentol je postavil 2 naselji poleg Brigsov in Bibi da so notri spravljali vojsko (unikatna dieta na mentolu). Niti en fejk ni priletel na ti dve naselji!!!

Najbolj smešno je bilo, ko je flamingos poslal zahtevo, da se pujski pridružimo njegovi aliansi

Noben od nas verjetno ni verjel, da bomo na koncu tako blizu zmagi, a vendar smo potihem upali, da bo JJ pustil Svinjak pri miru.

Na koncu je Svinjak bil slabi 2 uri za barbarovim WWjem.

Nekaj zanimivosti:
    - Povprečno ("na uč") je vsak pujsek proizvedel čez 500.000 porabe enot.
    - Največ verjetno Galahad, ki je naredil off za WW, ovnaša in pa okoli 400.000 falang in 100.000 druidov
    - Najmanj je proizvedel Giggs s kakšnimi 200.000 falangami?
    - Največ obrambe v WWju je bilo 1,5 miljona. Seveda ob toliko obrambe natarji pobijejo zelo veliko in je izgube težko nadoknadit s tako malo igralci.
    - Na pivu smo se čez server dobili najmanj 10x - velika prednost ko se o taktiki pogovarjaš v živo. Imeli smo celo video konferenco z obema z računa Calypso iz Avstralije!
    - En prašiček je verjetno požrl več živcov kot vsi ostali na serverju. O njegovi identiteti ne bom govoril
    - Pujskom sploh nebi bilo treba poslati enega napada na JJ, pa bi bil razplet identičen - JJ v ruševinah.
    - Chuck račun bi lahko bil zaklenjen - ne zaradi multi računa - ampak zaradi tega, ker je rekel nekomu, da je njegov način komuniciranja neumen (namesto neumen beseda na F )..k sreči je bil MH vredu dečko in je videl da je to banalnost.
    - Pujski so zapravili preko 1000 €
    - Vsem prošnjam za zavezništvo prehode v druge ally, itd...smo odgovorili isto: Ne vemo če bomo sploh še igrali, obrnite se na bolj resne alianse! To pride iz alianse z največ artefakti/na osebo in z največjimi simčkarji

Itak pa celotna ekipa ve, da mi je blo ful dobr spet igrat z vami..
    Kot smo včeri ob pivu in pici pogruntal - zakon smo!

JJ je lahko srečen, da se nismo odločil za igro v centru!
    Nazadnje urejal FA Vencheslav; 09-01-2015 ob 17:22.

Začetnik
    Datum pridružitve
    Jan 2015
    Objav
    2

Privzeto

zmaga,prepričan da ne bo ampak.... hvala pujskom za vso pomoč,podporo in prevoz domov danes ,lušno je blo.

nejc je napisal zelo lep povzetek(kar je bilo pričakovano) od nasprotnikov pričakujemo vsaj odgovor v mojem sitlu (ok,ja,)

eno uro se matram pa sem tole napisal tko da

lp Rok

Imperator
    Datum pridružitve
    Sep 2013
    Objav
    478

Privzeto

Čestitke za zmago!

Lp,Ownage.

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice h2k4
    Datum pridružitve
    Oct 2013
    Objav
    402

Privzeto

No tudi jaz se pridružujem in vam čestitam za zmago...
    malo me je pa zbodlo tole....
    V tem času so začeli napadati tudi zavezniki iz alianse =K= in zelo uspešno napadali obmejne igralce JJja - Jedi, Papawiskey, HAVDRE, pawaroti,........ na jediju kolikor vem ostalo kot zabili niso (razen v začetni fazi serverja)

Jedi je v mojih očeh izgubil vso kredibilnost kot dober igralec. ( zakaj? )

Drugače pa dobro napisan povzetek.

Lp Jedi

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •