Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: [si3] 26.06.2013 - 17.03.2014

Imperator
    Datum pridružitve
    Feb 2010
    Objav
    428

Privzeto [si3] 26.06.2013 - 17.03.2014

Dragi igralci Traviana,

vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi TRDNJAVA, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 04:44 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.
    Skupaj s svojim zavezništvom "TCI WW", je " micho" končal z gradnjo Čuda Sveta. Porabil je milijone surovin ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "micho" zasluži naziv zmagovalca te dobe!

"Hasib"
    je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "Jozze" in " bzzz".
    "Normandy N7"
    je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "micho"
    je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,

Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SI3

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Fireman
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    143

Privzeto

O dogajanju na serverju se lahko govori samo do razpada F alianse, po tem je bil server živ dolgčas...kar se je dogajalo v "tistih burnih časih" je lepo napisano v splošni debati si3 2013, pa tudi 20 strani kreganja in obrekovanja zakaj je slavna F aliansa potem razpadla, nadzorovanje več accontov, brisanje računov itd. je več kot preveč. Server igrala od začetka pa do zdolgočasenega konca, zmagovalec je bil znan že dolgo časa. Po mojem je čar traviana izginil z F alianso, pa ne podpiram načina igre ne od ene ne od druge strani, toda mogočni imperij Normadya proti preostalim "ribiškim" aliansam, ni tisto, zaradi katerega sva po odmoru prišla na travian.
    Me zanima kakšen bi bil rezultat, če bi F ostal...v zaključek, server je bil zame totalni polom, za tiste pa, ki uživate samo v maltretiranju številčnejšo šibkejših, ste pa po vzpostavitvi diktarue odkrili zlato žilo.
    Lp
    Nazadnje urejal Fireman; 21-03-2014 ob 01:29.

Privzeto

Pozdravljeni vsi skupaj!
    Na ta forum sem se prijavil z namenom in sicer, da podam svoje mnenje o serverju, katerega igram.

Naj kot prvo povem, da sem Travian igral in nabiral izkušnje v mlajših letih, zdaj pa me je spet prijela želja, da bi odigral kak server. Prvi komentar, glede na prejšnja leta je seveda, da sem se težko znašel, predvsem zaradi herojev in dogodivščin, razporejanja točk, malo je bilo treba osvežiti znanje, itd, itd.

Naj kar povem, da me je server v celoti povedano razočaral. Že zaradi izjemno majhnega števila prijavljenih igralcev. Sploh ni konkurence...

No naj začnem. Server sem začel kot igralec Crixus in začel v aliansi 303. Pošteno povedano, alianso sem si izbral zgolj zaradi opravljene naloge in donosa novih prepotrebnih surovin na začetku, v aliansi sem pa ostal zgolj zato, da bi malo videl koliko vojke imajo sosedje. Da aliansa ne bo imela prihodnosti, sem vedel že na začetku. Aliansa je torej razpadla, iz nje sem brez posledic izstopil in nekaj dni životaril. Nakar mi je igralec Normandy poslal prav lepo prošnjo za vstop v njegovo alianso, da dela imperij z visokimi cilji in da sem vabljen. Imel sem kar konkretno število vojske, predvsem falang in strel na začetku, zato sem bil tudi zaželjen. Prijazno sem mu odgovoril, da bom vabilo pustil in da bom še malo razmislil oziroma počakal, da se malo 'ulaufam'.

Že čez dobra dva dni pa mi je pisal igralec EdenInEdini, isto za vstop v njihovo alianso F. Pojma nimam zakaj, vendar sem se odločil za njih, na Normandyevo povabilo sem amatersko pozabil. Ko je Normandy videl, da sem član F alianse mi je takoj spisal sporočilo, češ, da nič ne obsoja, vendar, da sem izbral napačno alianso. Predaleč stran od sebe. To sporočilo sem poslal EdenInEdinemu, pa mi je odgovoril nekako v smislu: 'tih naj bo, kaj ga briga'
    V zadevo se nisem preveč spuščal, vem, da sose kasneje tudi na forumu obtoževali, kdo je komu kradel ozemlje, itd. Sam sem ob počitniškem delu užival v igri in kajkmalu sem imel med prvimi igralci dve naselji. Drugo seveda 15crop, ki sem ga zaradi farmanja kar kmalu razvil, v njem pa sem imel ob sesutjo zelo veliko število strel in haeduanov, nič drugega. Glede na razmere siupam trditi, da sem bil primerljiv z vodilnimi F-ovci, če ne še napadalno celo boljši od njih...

V tistem času pa se je začela kuhati tudi juha med F-ovci in TCI-jevci. Sprva z samostojnimi akcijami, kasneje pa so se spravili name. Še zdaj nevem, čemu ta 'sreča', da so za rušenje izbrali mene. Napadov je bilo kar nekaj, pisal sem seveda pravi čas za bunker, več kot 20 ur prej. Vendar se je EdenInEdini odločil, da se bunker ne bo delal, da se bo ščitilo njega in Alena. Tako sem bil primoran poslati vso obrambo k njima, svoj off pa sem poslal na napad na oazo skupaj s herojem. Stolkli so me kot cuc*a. Izredno slabe volje, razjarjen kot že dolgo ne sem šel takoj brisat račun, vendar ga zaradi nakupa zlatnikov nisem mogel. Pisal sem vodilnim, češ kaj si gredo. Če v enem dnevu nismo sposobni sklicati bunkerja. Se mi je po dolgem času nekako opravičil, ker je le bilo treba ščititi njih... :/ V zameno pa sem dobil račun travijan.

Seveda je bila ogromna sprememba, nisem navajen tevtonov. Kakorkoli že, spet sem se ujel, začel razvijati in sodelovati pri akcijah, bildal heroja, itd. Kaj se je kuhalo med TCI in F nisem nikoli točno vedel, vem samo, da so jokali tako eni, kot drugi. Pred leti je bilo isto. Če nisi zmagal, si drugega obtožil da je igralveč računov, da mu pomaga Multihunter, itd. Vendar ponavljam: Ne vem, kaj se je dogajalo in nimam pravega vpogleda v stvari. Kdo sem sploh, da kogarkoli obsojam?

Vsi vemo, kako se je server 'zaključil'. TCI je ulovila off F-a, vodilni so odstopili, obsojali Multihunterja, itd. Briga me, res. Povem pa, da se mi ne zdi fer!Zakaj me torej niste takrat zaščitili, ko sem igral Crixusa, če ste vedeli, da boste takole nekako končali server in zaprli račune? Kaj je tu bilo res in kaj ne, prepuščam vam, da se dogovorite z diktatorjem serverja...

Ob zaprtju njihovih računov se je začela muka. F-ovci smo postali izobčenci, čeprav smo imeli z njimi malo skupnega. Nismo bili ne levi, ne desni. Direkt za na odpis. Alianso F so in še daj vodijo amaterji (otroci, ki niso sposobni opravljati svojega dela). Vendar nisem obupal. Gradil sem vojsko, mojo prestolnico sem pošteno razvil, glede na to, da sem igral sam sem jo res. Nabral sem okoli 30.000 gorjačarjev, 5.000 metalcev sekir in 5.000 tevtonskih vitezov. Obrambo sem imel v drugih naseljih. Napadal sem kot norec, oaze, manjše igralce. Na TCI se sam seveda nisem mogel spraviti. Pa sem se vseeno. Haha, nekega dne sem poslal napad naNormandya, vzroka ne poznam, želel sem pač njegov odziv. Da vidi, da živim.

Report: http://travian-reports.net/si/report/3971985d138

Zapletel sem se tudi v pogovor z Normandyem. Po njegovi zaslugi seveda. Ko je videl, da ga napadam mi je napisal nekaj v tem smislu: 'Ovce napadajo, jagnje se prebuja, itd...' Tu se je pokazala njegova arogantnost, kateri prej zaradi mojih izkušenj z računa Crixus nisem verjel. Razlagal češ da se mu na forumu ne ljubi pisata in razlagati o stvari, ker ni ovca tako kot F-ovci. Dejal je tudi, da ni govora, da bi se kdo izmed F-ovcev pridružil njihovi aliansi, da so nam preveč očistili možgane...

Nekaj časa sem životaril sam, igra je bila brezupna. Še največ akcije je bilo na forumu, ko ste se patetiki kregali kdo ima prav, kdo narobe...

Pa sem sklenil, dabom stvar vzel v svoje roke. Ustanovil sem alianso KitKat, naš cilj pa je bil, da čimbolj ob živce spravljamo TCI-jevce. Dogovorili smo se, da bomo postavljali bunkerje vnaprej. Ko bi ga postavili, bi potem tisti igralec izzval enega izmed TCI in verjetno zelo kmalu pričakal njegov napad. Uspelo je pri meni v metropoli. Poslal sem napad z 3000 gorjačarji na prestolnico igralca Immortal, in kmalu se je prikazala rdeča. Dobivam napad. Priznam, kar smejalo se mi je.

Report: http://travian-reports.net/si/report/4126827eaf6
    Napad nazaj: http://travian-reports.net/si/report/412691badad
    Drugi napad nazaj: http://travian-reports.net/si/report/4127416baf8

PS: Immortal bi se lahko preimenoval kar v Mortal.

Kakorkoli že, izzival sem še naprej, jih napadal seveda še pred Immortalom. Vendar ta je eden 'večjih rib'. In takoj ko smo videli, koliko vojske je sposoben naklikati, smo vedeli, da sploh niso močni. Seveda, za nas 12 še vedno astronomska leta predaleč, vendar če bi vodilni iz F-a ostali... Hmm...

No, tu je še nekaj reportov:
    - http://travian-reports.net/si/report/397196e32e8
    - http://travian-reports.net/si/report/3967865f6fb
    - http://travian-reports.net/si/report/404742793cf

Naši bunkerji so bili glede na majhnost uspešni, naredili smo dosti škode nasprotniku. Glas se je hitro razširil tudi naokoli in zanimivo je bilo, da nam je pri teh bunkerjih pomagalo veliko število TCI igralcev, ki niso in še vedno ne prenesejo diktature na serverju enega igralca, češ tako bo in nič drugače. Izvedel sem, da bimorali določeni igrallci žrtvovati svoja 15 crop naselja, da bi Normandy lahko hranil vojsko. Dejal mi je, da je to res, češ da morajo nekaj narediti, ker so prej cel server spali. Kakorkoli že, soigralec ga je označil kot diktatorja in se mi kar zdi prav tako. Ker pa sem ga tudi sam označil kot diktatorja, mi je seveda vrnil milo za drago:

Report:
    - http://travian-reports.net/si/report/41294727a62
    - http://travian-reports.net/si/report/412959c85d6

Kaj češ, naj ima veselje, če ga ima. V pogovoru je tako ali tako spet pokazal vso svojo neprijaznost in arogantnost, tako da nima veze. Naj uživa, server je popolnoma njegov.

Kljub vsemu, se še vedno ne predajam!

- http://travian-reports.net/si/report/4130610fc60

Da dodam še en sicer prebit bunker, vendar vidi se, da če nekaj ljudi stopi skupaj se lahko veliko doseže. Še enkrat si vodilni F-ovci poglejte, zakaj ne smete vreči puške v koruzi in oditi iz serverja...

- http://travian-reports.net/si/report/4126832db86

To je bilo to zmoje strani, serverja še ne končujem, ker še imam veliko napada v drugih naseljih in ga bom pametno uporabljal še naprej... Takole bom povedal, tako vodilni v F-u in diktator imajo veliko masla na glavi, morda celo preveč in upam, da z njimi ne bom imel več takšnih izkušenj. Server se bo končal tako, da bodo TCI postavili WW, še prej pa zrušili igralca Pinki, da ne bo zasedel prvega mesta pri populaciji. Pa naj imajo veselje!

Naj samo še omenim, da je z nami (KitKat) sodelovalo veliko TCI igralcev, ki jim vodenje Normandya ni bilo všeč, njihovih imen ne bom izdal. Sodelovali smo tudi z X.legijo, so se trudili, vendar... Kaj naj rečem, niso dorasli. O F aliansi pa tako ne bom izgubljal besed, ker mi niso nikoli niti odpisali...

Za konec pa bi se rad zahvalil še naslednjim igralcem: xsp, K!NG_Chaos, ter vsem, ki smo sodelovali kot 'nasprotnik'.

PS: Če je kdo zainteresiran z mano odigrati kak server, mi naj piše. Moj profil je dovolj zgovoren, da nisem 'začetnik'.

Lp. S.

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Mar 2013
    Objav
    11

Post Zgodovina S3

Da še jaz dodam svojo perspektivo na server, bo tukaj napisana zgodovina celotnega s3 od začetka do konca, kot sem ga jaz doživljal. Priporočam da si vzamete čas, saj bo to dolg post.

Začetni cilj alianse TCI je bil preprost, jaz bom vodja, matt15 bo pomagal pri postavitvi bunkerjev, Fantazija pri pregledih računov. Nisem si zamislil nobene zmage, le da ustvarim uspešno in učinkovito alianso. Ker smo začetli z enotedensko zamudo, smo morali že v začetku močno zagrabiti za delo, da smo nadoknadili zaostanek. Z matt15 sva mrzlično pošiljala vabila sosedom in bližnjim igralcem. Najin trud se je obrestoval, saj je aliansa hitro zrasla in pridobila mesto 3. največje alianse. Ker sem se skoraj 2 tedna po štartu posvečal samo ambasadi, je moj račun močno nazadoval kar se je posledično poznalo tudi na moji prestolnici. Poslal sem koloniste na navadno naselje ob 150% 15c kjer sem se želel kasneje za 3. naselje postaviti mojo prestolnico. Nekaj ur za tem sem opazil, da se je na ta 15c naselil drug igralec, zoro. Ker sem imel že nekaj podobnih izkušenj, kjer sem se umaknil igralcem, pa so me potem okoli prinesli, sem se odločil da tukaj ne bom odstopal, 15c bom skušal pridobiti za svojo prestolnico. Do artefaktov je bilo to naselje potem velik center sporov z zorotom in F alianso.

V TCI sem takoj uveljavil set pravil, ki so bila vedno zapisana na forumu. Ideja je bila, da se naredi učinkovito skupnost, kjer se bo pojavljajo čimmanj nepotrebnih sporov med člani (npr. zaradi kraj farm, zato ker je nekdo prevzel naselje in notri nastavil enote, itd.). Uveljavljeni so bili tudi redni sitterski pregledi, kjer smo zraven popisovali tudi razvoj računov in vojske. Ker sem želel pustiti svobodo igralcem, napotki iz sitterskih pregledov niso bili nič drugega kot le to. Če jih je igralec upošteval, super, ni pa bilo obvezno, dokler je igral v nekih mejah normale. Tukaj je vredno omeniti uporabnika Dertroyer iz foruma, ki si je zadal misijo da pride vsake toliko časa omeniti kako zanič vodja sem bil. Sklepam da je to tisti igralec, ki se je želel s svojima 2 kolegoma naseliti v sivo območje, s tem da so vsi trije igrali brez zlatnikov in nobeden od njih ni imel nekih hudih izkušenj. Ko rečem v mejah normale, ta ideja sigurno ni, zato sem se z njimi velikokrat prerekal in jih skušal prepričati naj tega ne počnejo, saj TCI ni imela nobenih drugih igralcev, ki bi imeli v načrtu selitev v bližino centra ali sivo cono, torej bi te igralci ostali sami, z nasprotnikom v bližini. Zelo neugoden položaj za razvoj in mirno igro. Pa sem jim na koncu vseeno rekel, naj naredijo to, če že hočejo. Vsi vemo, kje sta potem dominirala največja napadalca F alians Busta Rhymes in EdenInEdini, iz roba sive cone na +/+ strani. Te trije kekci bi bili obsojeni na propad ali pa bi prestopili v F, verjetno še pred artefakti, če nebi izbrisali v koncu julija.

Če nadaljujem s potekom TCI razvoja, kmalu po prihodu na 3. mesto sem se odločil, da je čas za povezovanje z drugimi aliansami. Ker je bilo na isti legi kot TCI (+/+) tudi nekaj drugih večjih alians, sem se odločil, da skušam združiti +/+ pod eno alianso in pridobiti enega zunanjega zaveznika, se pravi alianso, ki je na drugi legi. Ni mi bil problem deliti vodstvo z drugimi ljudmi, zato sem s takim predlogom tudi pristopil aliansi 303. Združitev in skupna igra naprej. Vodja 303, obelix, je nato po 2 dneh neučakano prekinil vse dogovore in se združil z alianso COC. Tudi k njim sem pristopil z istim vprašaanjem, dobil nisem nobenega odgovora, le sem ter tja sem dobil novice od raznih ljudi, da se COC ne želi vezati z nami, saj smo aliansa ki nima pojma in smo obsojeni na propad. Brez da bi se prej sploh spoznali, so nas ocenili in odpikali na hitro ter površno. Ko sem nato pisal ESW za zavezništvo, sem dobil precej podoben odgovor. Ignoriranje.

Matt15 je nato uredil "sestanek" z aliasno F, ki je takrat ravno dobro začela nastajati. Poznal je enega od vodij, zato je menil da se bomo z njimi lažje povezali. V skype sobi mi je Alen8D vzvišeno zmetal pod nos razloge zakaj nas noče za zaveznike. Da se noče povezati z ljudmi, ki prosijo "cel" server za zavezništvo, da nimamo prihodnosti in smo samo začetniki. Skratka precej isti način kot sem ga doživel že pri COC in ESW.

Po tej vrsti neuspehov povezovanja s komerkoli sva se z matt odločila, da bo najbolje, če se posvetimo naši aliansi in za nekaj časa diplomacijo opustimo. V tem času se je F močno povečala, kmalu za tem pa je razpadla aliansa COC, tako F kot TCI smo se zagrebli za člane. Večina jih je seveda šla v F, skupaj z vsemi najbolj izkušenimi. Kasneje sem dobil tudi primere sporočil, ki jih je F pisal igralcem, ki so bili razdvojeni. Predvsem so imeli taktiko, da so tem igralcem dali jasno vedeti kako nesposben je TCI in da jim bo bolje v F. Hkrati pa sem začel odkrivati tudi leglo vohunov v aliansi. Precej hitro sem prišel do ugotovitve, da bo F igral zelo umazano igro.

Če se tukaj za moment ustavim pri celotni zadevi okoli vohunov. Lahko brez problema rečem, da sem jaz prišel igrati brez poznanstev, brez želje po vohunih, nisem imel nobenega načrta, kako bom infiltriral nasprotnika, vse je nekako samo padlo na mesto. F je imel veliko mrežo poznanstev. Skoraj vsak, ki je bil vohun za alianso F, je nekako poznal nekoga v vodstvu ali pa je bil preprosto sekundarni račun igralcev iz F. Moram reči da sem imel ogromno srečo, da sem sploh dobil kakšnega vohuna v F. Eden najbolj smešnih vohunov v F je bil sigurno igralec JBT. Prvotni lastnik se je nekega dne odločil da bo nehal igrat in je preprosto dal račun najbljižjemu sosedu, ki je bil v TCI. Ta sosed je nato svoj račun izbrisal in igral naprej kot JBT, meni pa omogočil dostop. Nekaj vohunov sem dobil tudi po zaslugi drugih igralcev v TCI, ki so se sami ponudili, ker so imeli sorodnike, znance v F. Vendar je bilo teh računov malo, vse skupaj je TCI imela kakih 10 vohunov, od katerih je bila polovica odkrita, večinoma zaradi šlamparije in očitnih napak. Najbolj smešen je bil vsekakor primer z igralcem bzzz, ki je po tem, ko ga je Alen vprašal kdo mu je sitter, kar sam povedal, da ima za sitterja dodanega igralca iz TCI . Če zaključim ta odstavek o vohunih z zanimivostjo. F je imela tako veliko vohunov da bi lahko z njimi tvorili kar svojo alianso s 35-45 člani, idealno ime za njih pa bi bilo lahko FBI (Fear Bureau of Investigation).

Po razpadu COC se je F povezala tudi z alianso ESW, na -/+ pa se je povzpel Fenix. Ker je na jugu strežnika nastala izjemno močna zveza, je bilo edino smiselno da se TCI in Fenix povežeta in vsaj približno uravnovesita igro. Prav tako smo se povezali tudi z alianso Granit, ki je bila na isti legi kot F. Igra se je nato do konca avgusta prevesila močno v korist F. Redno so izvajali akcije v našo alianso, kjer so nastavljali heroje v farme, s pomočjo mnogih vohunov. V aliansi je bil poglavitni problem, predvsem to da si ljudje preprosto niso vzeli časa da bi si prebrali pravila ali tiste malo daljše MMe, zato je bilo veliko nepotrebnega dela z razlaganjem in prošnjami različnim članom, da se držijo redu v aliansi. Nekaj kar se ni spremenilo vse do konca strežnika. Prav tako je Fantazija vse bolj popuščal pri svojem koncu dela, na forumu pa se je razplamenela propagandna vojna. Ni mi bilo jasno, kje najdejo ljudje toliko energije in želje, da se spuščajo na nivo kot se je F. Zapovrh vsega pa je končno propadel tudi granit. Z močno infiltracijo, je F-u uspelo, da je alianso uničil od znotraj ven, tako, da je cel kup igralcev prešlo v F. Prav tako so bili do takrat že močno zažrti v našo lego, s tem ko so združili nekaj manjših alians pod svojo, pa so se še dodatno številčno povečali.

Ko sem izvedel da je šel F celo pisati Fenixu da se obrnejo proti nam, ko so začeli pošiljati sporočila mojim članom, naj se pridružijo F-u saj sem jaz nesposoben vodja, ki niti farmati ne zna in si pošilja surovine v farme (nekje v začetku avgusta mi je ropanje dobro steklo in sem začenjal zasedati 1. roparska mesta), je bila mera polna. Resno sem začel razmišljati, če je sploh še smiselno da v prazno spuščam toliko energije in živcev. Začel sem zbirati ljudi, da bi se dejansko preselili na drug server, s3 pa pustili. Iskreno se mi je zdelo, da je bilo v tistem momentu vse naperjeno proti meni, pa nisem vedel zakaj je temu tako. Spomnil sem se na dneve v srednji šoli, ko so se objestneži spravljali na šibkejše, zato ker so se lahko. Zato ker je bil to edini način da so sami pridobili zabavo, tako da so srkali srečo in energijo drugim ljudem. To je sama definicija F alianse. Takrat sem imel srečo, da sem se začel malo bolje pogovarjati z novim dualom igralca matt15, ki me je vzpodbudil, prepričal in mi dal nekaj novega upanja in volje za nadaljevanje. Ravno ta dual je hitro postal izjemno pomemben člen vodstva TCI, ki je poskrbel, da TCI ni propadla v začetku septembra. Zato ker ne želim izpostavljati te osebe, bo ostal anonimen, naj bo pa jasno, da sem mu neizmerno hvaležen za vso podporo in pomoč.

Kmalu za tem sem dobil zelo zanimivo sporočilo igralca Pinki, kjer me je vprašal, če imamo resne cilje na tem strežniku. Izvedel sem, da v ESW vodstvo ni prav preveč sposobno in da si želi kvalitetne igre drugje. Hitro sva se zmenila, da bo prestopil v TCI. Ni minilo dolgo, ko je okoli prišla novica, da je vodja ESW, PBooks, želel rekrutirati enega od sovodij F v svojo alianso, saj je potreboval pomoč. Alena je to očitno ujezilo, saj je PBooksa takoj prijavil za posedovanje večih računov. Nato se je ESW podrl kot hišica iz kart. Pinki je prestopil v TCI, vodja ESW je dobil zaklep računa. Hitro sem se lotil povabljanja vseh članov, isto sta storili tudi F in Fenix. Tukaj sem naredil napako, da sem v povabilih omenil, naj ne hodijo v F, saj bodo s tem naredili napako. Seveda iz vseh izkušenj, ki sem jih do te točke nabral z nasprotnikom, nisem želel da kdorkoli zaide v F. Eno od teh povabil je zašlo k Alenu, ki ga je potem uporabil in citiral samo en del enega stavka, ki ga je prilepil na profil. Spet neki propagandni štosi.

V začetku razpada ESW mi je uspelo pridobiti le peščico igralcev. Kar je bilo odločilno za TCI je bila pridobitev krila ESW (ESD) na našo stran. Z vodjem tega krila sem se hitro dogovoril, da se bodo preimenovali v -TCI- in postali naše uradno krilo na -/- legi. Naslednji dan proti večeru, sem na moje razočaranje opazil da so se preimenovali v F in postali njihovo krilo. Okoli polnoči sem nato končno dobil vodjo, s katerim sva se dogovarjala za združitev, pojasnil mi je da je prestop v F uredil njegov sovodja na lastno pest. Hitro sva razrešila nesporazum, alianso pa je preimenoval v -TCI-. F-ovci so se nato zjutraj zbudili na precej grenak prizor, saj so izgubili ravnokar pridobljeno krilo, prav tako pa so se zdaj nekdanji ESW-jevci množično zgrinjali v -TCI-. Le 5-10 igralcev je prešlo v F. Tako se je v izjemno kratkem času tehtnica končno prevesila v prid TCI. Tukaj je seveda veliko središče sporov, saj so vedno leteli očitki, da bo sedaj strežnik nezanimiv, da imamo preveliko premoč. In ja, res smo si ustvarili ogromno prednost, je pa tukaj potrebno spomniti vse udeležene, kdo je bil tisti ki je želel Fenixe proti TCI naščuvat, kdo je združil cel kup malih alians pod sabo in se še dodatno povečal. F je bil tisti, ki je stremel k temu, da nas porazi na najbolj poceni možen način. Iskreno, sem imel jaz že tako globoke zamere do celotnega F v času razpada ESW, da mi je bilo prav vseeno, če imamo premoč, ko sem videl priložnost, da se razmerje moči prevesi nam v prid, sem jo zagrabil. Tako pač je, na vrhu je prišel TCI, F pa je kočno dobil eno ogromno dozo karme.

Ker je bilo na -/- kar nekaj JZP-jevcev sem za pomoč v vodstvu prosil igralca Lord Gasper. Na njem sta igrala 2 veterana JZP alianse, ki ju ne bom izpostavljal. Ker sta imela zraven tudi s1, so se naše poti hitro razšle. Ker sem bil navajen voditi sam sem mogoče malce preveč pritiskal na njiju z vprašanji in željami, zato se jima preprosto ni več dalo ukvarjati z mano. Razumljivo seveda. Tako da je precej hitro vodstvo -TCI- alianse padlo name.

Vmes se so se problemi bliskovito hitro razrešili, igra je prešla v naslednjo fazo, v TCI se je pokazalo, da imamo ogromno igralcev, ki jim sicer začetek ni šel najbolje, so pa izkušeni. Začeli smo izvajati akcije v F, podirati prestolnice in rušiti mesta F članov na +/+ legi. V začetku je imel F vsaj 40-50 članov na naši legi. Rahlo mi jih je bilo žal, saj so vsi prešli v F z obljubami da smo mi nesposobni in bomo itak razpadli, dobili pa so zelo malo pomoči iz F in ogromno rušenja iz naše strani. Prav tako se je že pred arti zoro umaknil, dobil sem svojo 15c prestolnico, dobre 2 tedna pred artefakti. Skupaj z alianso se je tako tudi moj račun zelo na hitro razvil.

Od septembra do sredine decembra je nato potekalo klasično vojno stanje. Ko je TCI prvič zabil svojo akcijo na krompir94, smo posumili da je prišlo do izdaje, nismo pa nikoli dobili dovolj konkretnih dokazov, ali je res prišlo do tega, ali se je F-u preprosto posrečilo. Za drugo akcijo kjer smo silovito zabili skoraj vse offe na Tropokolagnu, vsekakor lahko rečem, da je prišlo do izdaje informacije. V nekaterih F aliansah so MM-e za bunkerje razposlali še preden je polovica napadalcev sploh poslala svoje napade in fejke. Pa tudi prek raznih vohunov in izdajalcev, sem kasneje izvedel, da so branilci točno vedeli kam gremo. Ker vem da si vsak ustvari svoje mnenje in nebi zaleglo, če grem zvonit na zvonove in objavljati take informacije, sem zadevo pustil in sprejel, da tako pač je igrati proti nasprotniku kot je F. Vsi pa vemo kako F reagira že če jim en noht polomiš. Takoj obtožbe po forumu o izdajah in spletkah, takoj zgodbice o zarotah in take in drugačne svinjarije.

Če sem že pri rožicah F alianse, lahk omenim tukaj tudi dogajanje na drugih strežnikih. Ko se je EdenInEdini registriral na s1 pod mojim nickom, saban saulic pod nickom Sitnoba. Nato sta šla in iskala TCI člane, jih pecala za gesla ali pa samo zato, da ste spodkopavala mojo kredibilnost. En dan sem dobil 10 jeznih JZP-jevcev na skypu kaj se grem na s1, da blatim JZP ime, očitno se je EdeninEdini lotil projekta, kjer je pod mojim imenimom hecal JZP na s1. Res neverjetno, koliko dela so vložili v poniževanje. Da sploh ne omenjam kaj vse so pisali po skype sobah. Vsakič ko sem dobil nove spise, se mi je zdelo da mi je IQ padel za vsaj 30. Na srečo je karma spet opravila svoje delo, EdenInEdini je bil zaklenjen, dobil je 20% odbitek od računa.

V vsej tej telenoveli enih zapletov in razpletov je začelo škripati tudi v Fenixih in med mano in nekaterimi člani v TCI. V Fenixih je druid delal svojo dramo in odšel ven, češ da hoče več akcije. Ko sem se pogovarjal z njim mi je počil živc, saj sem imel dovolj njegovega zmišljevanja, preostro sem mu povedal kar sem si mislil o njem in si s tem pridobil novega nasprotnika, ki je rade volje F priskrbel z obilico informacij in podatkov za nadaljno podžiganje. Prav tako se je kaos3110 odločil da odide z druidom, kar me je močno pretreslo, saj sem ga imel za odličnega igralca in dobrega zaveznika. Z njim sem od samega začetka neizmerno dobro sodeloval, zato mi je bila ta njegova poteza popolnoma iz kontektsa.

Prav tako je končno prišel na cilj tudi cel vlak problemov s pinkijem. Igralec je bil že od začetka precej samosvoj in se ni imel nobenega namena prilagoditi pravilom alianse, kar je med drugim tudi sitterski pregled računa. Glavno napako sem naredil, da sem ga pustil popolnoma namiru in se mu prilagajal, saj je bil s svojo velikostjo, predvsem odlična reklama za TCI. Nekje okoli začetka novembra, sva se končno počila, imel sem ga dovolj, zato sem ga odslovil on pa je nato začel razglašati, da odslavljam ljudi, zato ker mi nočejo naložiti zlatnikov. Včasih res ne morem verjeti kako en nesporazum sproži toliko nevednosti in bedarij.

Pod taktiriko novega lastnika buste rhymes, serd, so nato v sredini decembra iz F poslali tisto usodno akcijo, ki jih je pokopala. Ker sem bil pokonci dolgo v noč, sem napade opazil skoraj takoj. Ker je večina igralcev spala, nisem niti vedel na koliko drugih igralcev letijo fejki, sem pa hitro zbral dejstva napadov na tiste igralce, ki so še imeli napade. Hitro sem opazil da so samo napadi name v nekem smiselnem logičnem redu. Krompir94 bo podrl zid, looknic in pawarotti bosta prišla brez katapultov ali ovnov na mesto brez zidu (če ni zidu ovnov ne rabiš) in naredila precej škode, nato bo prispel EdenInEdini, počistit še zadnje kose obrambe, na koncu pa davorcare z malo vojsko za prevzem artefakta. Samo napadi name so bili neizmerno strnjeni, v roku 7 sekund so se zvrstili vsi. Samo napadi name so bili tako skupaj, da niti za vrivanje nisem imel prostora, ali pa obnavljati zidu. Medtem ko so napadi na drugih tarčah imeli razmake tudi po 1 minuto, nekje je prvi na cilj prišel celo davorcare, za katerega je bilo splošno znano, da offa nima saj ga je zabil, nekje je prvi prišel looknic ali pawarotti kar spet ni imelo nobenega smisla, saj nista imela nobenih ovnov ali katapultov. Če potegnem črto, je tukaj F naredil napako, da na vse fejkanje tarče niso poslali napadov z enako natančnostjo in vrstnim redom.

Celo noč sem nato mrzlično urjal bunker skupaj s parimi branilci. Uspešno smo ubranili vse napade in unikatnega trenerja. Prav tako pa sem prijavil tudi celotno F vodstvo in vse napadalce, saj sem močno dvomil da je igralcu kot je davorcare ali looknic uspelo tempirati napad tako natančno. Vedel sem koliko imajo izkušenj in sposobnosti, zato sem takoj posumil, da je tukaj napade pošiljal nekdo, ki zna, po možnosti z geslom in dostopom do večih računov. Imel sem prav in poleg totalne izgube vojske, so pri F dobili tudi množični zaklep vodstva, kar jih je pripeljalo do ideje da izbrišejo, kar so kasneje tudi dejansko izvedli.

Report: http://travian-reports.net/si/report...ec,40050711c3c

Pred izbrisom so seveda poskrbeli, da mi pokažejo kako "radi" me imajo. Približno 1 teden so leteli napadi iz vsepovsod od raznih obrambnikov in napadalcev ki so brisali račune. Za konec pa so izvedli še zadnjo akcijo.

Busta Rhymes, EdenInEdini, Krompir94
    http://travian-reports.net/si/report...c2,401007ad122

Elchy
    http://travian-reports.net/si/report...0d,401130f3f41

mato2
    http://travian-reports.net/si/report...20,401211a8061

S tem se je zaključilo poglavje F-ovcev, konec, ki ga niti približno nebi pričakoval, ko sem prvič spoznal to alianso. Če potegnem črto, so bili najblabši nasprotniki, kar sem jih kdaj doživel, tako obupne skupine ljudi še nisem srečal in ne privoščim nobenemu igre z njimi. Razumem da je vse v perspektivi, za nekatere je ravno obratno, se mi pa zdi da 99% nima pojma kakšna je celotna zgodba, le peščica je videla ali doživljala kar sem jaz iz prve roke, večina pa je ostala v temi in nevednosti, s svojimi razlagami in pojmovanjem dogajanja. Tudi TCI je imela svoje pregrehe, pa vseeno lahko s čisto vestjo rečem, da se nismo spuščali na nivo F, nismo se šli poniževanja in širjenja laži.

Strežnik je nato prešel v čudno obdobje. Že v začetku decembra sem se začel pogovarjati z igralcem travijanom. Prek vohunov sem hitro videl da ima 2 obraza. F-u govori, kako TCI ni taprav, meni govori da F ni taprav. Pa vseeno sem nadaljeval pogovore z njim, saj sem videl nek potencial za zaveznika, mogoče celo sodelovanje v prihodnosti, na drugih serverjih. Verjamem da je marsikdo, med drugim tudi on dobil napačen vtis o meni, vsekakor sem bil v interakciji s komerkoli iz F zelo previden, nisem želel pokazati preveč, saj so me že prevečkrat okoli prinesli na tak način. Počasi sem mu začenjal zaupati, kadar me je kontaktiral mi je bilo v veselje podebatirati o dogajanju. Po odhodu F-a sem bil vesel, olajšan, končno sem lahko mirno zadihal po tako zelo dolgem času. Ni bilo zaman, vse kar sem dal čez za TCI. Pa vseeno nekaj ni bilo prav, motilo me je, da imamo toliko članov, ki še vedno ne sledijo osnovnim pravilom, članom, ki počnejo kar želijo in ne pripomorejo k skupnosti. Jaz in majhna skupinica ljudi smo garali za zmago, izgubljali smo živce, veselje. Zakaj? Zato, da potem ne dobimo niti enega kančka hvaležnosti niti razumevanja od lastnih sočlanov.

Seveda, nekateri niso vedeli kaj se je dogajalo, zato se jim ni sanjalo kaj smo dali čez, razumljivo, da se jim zmaga ni zdela nič posebnega. Prav tako so v decembru propadli fenixi, ki so postali del TCI. Še ena dodatna aliansa, ki sem jo moral voditi sam. Če sem cel strežnik do novega leta popuščal članom, jim dajal priložnosti, jim dal mir in pustil da se razvijajo kot želijo, sem imel zdaj tega dovolj. Nič več prosjačenja, nič več lepovezenja, če član ne sodeluje, bo letel. Bolj preprosto ne more biti. Napadalcem, ki prej niso počeli nič, sem naložil naloge, da so začeli pometati ostanke F. Zadnje atome energije sem spravil skupaj v izjemno dolgo sporočilo za vsakega napadalca, notri sem pojasnil kako delujejo sekundni napadi, katera orodja bo potreboval za uspešno planiranje akcij, kaj mora upoštevati pri branilcu, kje morajo fejkati, kaj morajo rušiti, kako rušiti, kako izračunati koliko katapultov potrebujejo za rušenje. Za povrh vsega sem jih še prosil, če kaj ni jasno, me vprašajte, poamgal vam bom, izkoristite ta mir in se naučite igrati napadalno igro kot se šika.

V zameno sem dobil površno opravljene naloge, cel kup enih zabitih napadalnih vojsk, obtožbe kakšen diktator sem, novi problemi, nove težave. Skorec je bil eden prvih ki je bil odslovljen in rušen na nulo zaradi neopravljene naloge. Dal sem mu preprosto nalogo, podri soseda, ki je sodeloval z alianso F v času vojne. Po 2 tednih cincanja sem dobil odgovor da igra za zabavo in nebo napadal, naj mu dam mir. Ker na celem strežniku v vsem času ni enkrat samkrat poslal svoje vojske v napad, v akcijo. Ker ni pripomogel k aliansi in zmagi, sem ga odslovil in porušil na nulo še isti dan. Mera je bila polna, po tem ko sem dal jasno vedeti kakšni bodo ukrepi za neupoštevanje, da se bodo stvari spremenile, da bo vsak moral narediti svoj del, mi poda tak odgovor. Kakor se sliši brutalno, se ne opravičujem za rušenje, dobil je svoje. Hitro je sledilo cel kup drugih napadalcev, ki so imeli podoben pristop k igri kot skorec. Ne naredijo ene stvari za alianso, potem se pa čudijo, ko so odslovljeni. Pokažejo voljo in zanimanje za igro šele takrat, ko imajo kako umazanijo čez mene za povedati. Žalostno kakšni igralci prevladujejo na travianu.

Da je imela ta čudovita torta problemov še češnjo na vrhu je igralec travijan začel očitno delovati proti meni, nabral je dovolj informacij od najinih pogovorov za svojo linijo propagand in bedarij, začel je zbirati člane v svoji novi aliansi, nastavljal je bunkerje in celo sodeloval z nekaterimi člani TCI, ki se niso strinjali z mano. Nadaljeval je zapuščino F alianse in v istem stilu po forumu pisal bedarije. Nekje v svojem briljantnem umu je prišel na idejo, da nam dela sive lase, da se je pokazalo koliko nesposobnih TCI napadalcev obstaja. Realno sem bil vesel, vsakega napadalca ki ni nič delal in je potem zabil svojo vojsko, kljub vsem mojim napotkom, zaradi lastne šlamparije na enem od travijanovih bunkerjev. S tem sem ubil 2 muhi na en mah, ni se mi bilo več potrebno ukvarjati z lenuhom, vsaj približno je pripomogel k aliansi in pristavil svoj delež k celoti, prav tako je načel obrambne linije vseh ki so pomagali travijanu.

V januarju in februarju je bilo iz TCI odslovljenih okoli 30-40 ljudi. To so bili ljudje, ki sem jih 3 tedne prosil da posodobijo TT, ko sem jih pristopil osebno in jih prosil še zadnjič pa so mi rekli da nimajo časa in naj jim dam mir z butastimi pravili. Seveda da sem bil jezen, da dobim tak odnos, za preprosto posodobitev TT. To so bili člani ki po 6 mesecih še zdaj niso prebrali foruma s pravili in se jih niso držali, to so bili člani, ki so imeli mišljenje, da je aliansa luksuz kamor se prideš zleknit na kavč, medtem ko drugi garajo. Popolnom razumem, da ljudje pridejo igrati igro za zabavo, da pridejo, ker imajo tukaj kontrolo nad tem kar počnejo. In ko to kontrolo nekdo vzame (vodja, jaz), se začnejo problemi. Vendar se marsikdo ne zaveda, da je travijan precej podoben kot pravo življenje. Ne moreš početi kar želiš, ker lahko s svojimi dejanji vplivaš na igro drugih igralcev, ne moreš ignorirati pravila in igrati po svoje v skupnosti, kjer naj bi vsi držali skupaj in si pomagali. Alianse so ustvarjene zato, da kot skupina stopimo skupaj, si pomagamo, si ne grenimo življenja in se zavarujemo pred zunanjimi nevarnostmi. Nekateri pa pridejo v alianso in mislijo da so glavni carji zato ker so bili notri pol leta brez da bi kaj naredili. Preveč ljudi se ne zaveda pomembnosti pravil, pomembnosti reda, discipline, urejenosti znotraj alianse. Ko pristopiš k aliansi sprejmeš pogoje, ki jih ima, če se jih ne držiš si odslovljen. Moja napaka je bila, da nisem že od samega začetka neusmiljeno pometal ven vse, ki se niso držali pravil, ampak sem popuščal in popuščal, dokler ni počilo po vseh šivih.

Če potegnem črto, me je ta strežnik naučil, da moram kot vodja vedno držati distanco in mirno kri tudi, če imam preprosto dovolj vsega, en sam majhen nesporazum lahko pripelje do celega tovornjaka problemov. Da se nikoli več ne lotim strežnika, kjer bom vodil sam. Da imajo ljudje različne zgodbe in ozadja, ki jih moram upoštevati, tudi če oni ne upoštevajo mene. Da mora biti kot vodja v veliko primerih jaz tisti, ki bo požrl veliko kepo, da se spor konča. Prav tako sem ugotovil, da je preveč ljudi, ki ne vejo kaj pomeni ekipna igra, ki jim dol visi za vse lepo spisane MM-e, za ves red in pravila za ves trud. Preveč je ljudi, ki niso pripravljeni skleniti kompromisev, ki niso uvidevni, so v svojih majhnih svetovih in nepripravljeni na pogajanje. Na tem strežniku je bilo vsekakor ogromno napak in vsekakor se bom iz vsake naučil pomembno lekcijo za prihodnje strežnike in alianse.

Ne bom šel v poimenske zahvale, veste kdo ste, ki si zaslužite zahvale. Tista majhna peščica 30-40ih napadalcev in branilcev, ki ste brezkompromisno žrtvovali svoje armade znova in znova. Bili ste podporni steber TCI alianse, skupaj smo imeli uspehe in neuspehe, vztrajali smo do konca in prevladali. Želim vam veliko sreče in uspehov kamorkoli vas že zanese.

Lep pozdrav!

REPORTI VSEH AKCIJ, KI SEM JIH SHRANIL:

Napadi na LegoCity:
    Matt15:
    http://travian-reports.net/si/report/38617819ad5

Kaos3110:
    http://travian-reports.net/si/report/386184c18c8

Hudes:
    http://travian-reports.net/si/report...05,38620289740

Expendables:
    http://travian-reports.net/si/report/386206908f4

Fantazija:
    http://travian-reports.net/si/report/38622562abe

Nop:
    http://travian-reports.net/si/report...87,386297fd0c1

Napadi na Crixus:
    Matt15:
    http://travian-reports.net/si/report/38617819ad5

Kaos3110:
    http://travian-reports.net/si/report/386184c18c8

Hudes:
    http://travian-reports.net/si/report...05,38620289740

Expendables:
    http://travian-reports.net/si/report/386206908f4

Fantazija:
    http://travian-reports.net/si/report/38622562abe

Nop:
    http://travian-reports.net/si/report...87,386297fd0c1

Napadi na Kavolka:
    kaos3110
    http://travian-reports.net/si/report/388695115d0

hudes
    http://travian-reports.net/si/report...b1,38869310414

maki10
    http://travian-reports.net/si/report/388697aa9d3

zelva
    http://travian-reports.net/si/report/3886987a569

Fantazija
    http://travian-reports.net/si/report/38869941361

Normandy N7
    http://travian-reports.net/si/report/388700f5d44

The 4 Horsemen
    http://travian-reports.net/si/report/388707dbe10

Expendables
    http://www.travian-reports.net/si/report/38871512282

2good4u
    http://travian-reports.net/si/report/3887279d28d

nop
    http://travian-reports.net/si/report/388721d4308

matt15
    http://travian-reports.net/si/report/3887455231b

Napadi na EdenInEdini:
    kaos3110
    http://travian-reports.net/si/report/39094726224

matt15
    http://travian-reports.net/si/report/390932f5213

Mutavi
    http://travian-reports.net/si/report/39094021a5c

hudes
    http://travian-reports.net/si/report/39092958170

Normandy N7
    http://travian-reports.net/si/report/3909360069e

Fantazija
    http://travian-reports.net/si/report/390939d76fa

zelva
    http://travian-reports.net/si/report/390931f97b0

maki10
    http://travian-reports.net/si/report/390930a65a3

The 4 horsemen
    http://travian-reports.net/si/report/3909252f0ba

2good4u
    http://travian-reports.net/si/report...ab,390949dec49

nop
    http://travian-reports.net/si/report...25,3909671345b

Napadi na krompir94:
    http://travian-reports.net/si/report...0c,393185b169f

Faric049
    http://travian-reports.net/si/report/391656bab52

Mutavi
    http://travian-reports.net/si/report/39165795464

Sitnoba
    http://travian-reports.net/si/report/3916587b6c8

Fantazija
    http://travian-reports.net/si/report/391662560fe

maki10
    http://travian-reports.net/si/report/391663b26f4

zelva
    http://travian-reports.net/si/report/3916764401f

The 4 Horsemen
    http://travian-reports.net/si/report/391744d7698

Napadi na Tropokolagen:
    http://travian-reports.net/si/report...a3,39511480306

Napadi na davorcare:
    http://travian-reports.net/si/report...ce,39790877b51

Napadi na kaos3110:
    Normandy N7
    http://travian-reports.net/si/report...ac,400043329c1

nop
    http://travian-reports.net/si/report/4000925422e

hudes
    http://travian-reports.net/si/report/40009580748

Normandy N7
    http://travian-reports.net/si/report...e6,4001202f177

Razna zabijanja F vojsk:
    davorcare
    http://travian-reports.net/si/report/3983217d699

kaos3110
    http://travian-reports.net/si/report...44,3982324c476

Busta Rhymes
    http://travian-reports.net/si/report...8b,3982273f54b

Busta Rhymes
    http://travian-reports.net/si/report...cd,39835843d68

Jebediah Kerman
    http://travian-reports.net/si/report/39968253d15

ReachSkyz
    http://travian-reports.net/si/report/399681e3e5a

Krompir94
    http://travian-reports.net/si/report...ce,39990490ce4

Solo akcija na FakeSnake:
    pawarotti:
    http://travian-reports.net/si/report...ed,392593a44ac

elchy:
    http://travian-reports.net/si/report...ff,3925975121e

Napadi na Pinki:
    matt15
    http://travian-reports.net/si/report/411103adc3e

nop
    http://travian-reports.net/si/report/411138f410d

Normandy N7
    http://travian-reports.net/si/report/4111396a91e

Forum Admin Avatar uporabnika/uporabnice FA Vencheslav
    Datum pridružitve
    Feb 2014
    Objav
    129

Privzeto

Citat Originalni avtor FA Framski ris Poglej prispevek
    Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!
    Prosim da se tega držite
    Hvala
    FA Vencheslav
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj:
    Travian: Legends (T4 verzija)

Novosti lahko spremljate na Facebook ali pa na Travian blog

Imperator
    Datum pridružitve
    Sep 2013
    Objav
    478

Privzeto

Dragi NormandyN7:
    Sem si vzel čas in prebral tale roman.To kar si ti napisal je le videno s tvojim očesom,in niti podrazno čista resnica,..ne pravim da so same laži,je pa kar nekaj stvari,ki si jih napisal po svoje,malce napihnjeno itd.
    Poleg tiste akcije na tebe,...si napisal da si le s parimi budnimi igralci uredil bunker.No lepo te prosim,tukaj si pa malce pretiraval. Zakaj nisi dodal,da je bilo na 1x pol TCI-ja aktivnih,napisal si pa da si delal bunker le z budnimi,..zdaj se pa odloči.

In VSI,ki mislite da smo brisali zaradi zabitega offa,smo vam že nekajkrat povedali da to ni razlog!Nismo prvič,..(jaz osebno pa tudi zadnjič) zabili offa,pa zato nismo še nikjer prej brisali.

Igrali smo umazano igro,igreli ste jo tudi vi,...le da ste jo vi bolj taktično in brihtno izkoristili.

O komentarju o vohunih se lahko le nasmejim,...je rekel za celo alianso.Mene bi bilo sram,če bi to rekel (no ja ti si tko videl).

Glede vašega zabitega offa na Tropokolagnu,..smo pac imeli informacije,veze itd.Na krompirju pa ste si čisto sami krivi,...smo vas lepo pravocasno preskavtali,tako da je bilo očitno

Omenil si tudi,da je travian podobna realnosti...potem takem si ti ta naša država

In iz texta lahko izberemo,da si sam vodil cel imperij TCI in zavezništev,pa še kaj...kar smo nekateri že tako ali tako vedeli.

Glede si1,smo res svinjsko storili,ampak za to nismo ravno nekaj velikega truda vložili,smo bili le željni malo zabave na račun drugih,...saj je travian le igra,delaš kar želiš,...če ni po pravilih si pa kaznovan,je tukaj kak porblem?

Opravičujem se članom F,ker smo jih zapustili,ker so bili porušeni,...useh se enostavno ne da braniti,..je pa logično da boš branih najmočnejše stebre v aliansi.

Sicer pa je use za nami,100% zgodbe nihče ne ve,..pa niti ni pomembna.
    "Svinje" smo bili usi,...če je bil naš račun največji med njimi se pa niti ne sekiram.

Seveda,da ne pozabim respect ostalim sočlanov,ki so vztrajali do konca,kajti mi si tega respecta ne zaslužimo!
    Respect tudi TCI,njihovemu vodju za to da so nas prenašali,se niso dali našim podlim igram,..saj veš kaj pravijo:mladost je norost. In koneckoncev čestitke za zmago,...zamgali bi četudi bi vsi vztrajali na serverju.
    Mi bo pa seveda server ostal v spominu,prvega pa zadnjega si vedno zapomniš (čeprav spomin o 1. že malce škripa).
    Mi je bilo v veselje igrati s tako velikimi igralci,..ne samo na si3 ampak v celi moji igralni karjeri!Mi ni žal nobenega serverja,katerega sem odklikal.

Za vse nevsečnosti,ki sem jih komurkoli kdaj storil se iskreno opravičujem in mi je resnično žal! Ne pričakujem,da mi boste oprostili,...ampak veste lahko,da mi je zelo žal.

Lp,EdenInEdini

P.S.: Srečno tudi vsem na sledečih se serverjih. Ampak če ste cele dneve za travianom,..Vam toplo priporočam,pustite Travian in začnite živet! Zdaj šele vidim kaj pomeni biti brez Traviana,..težko sem se ločil od njega,ampak mi ni žal niti 2%

P.S.: YOLO!
    Nazadnje urejal Ownage; 02-04-2014 ob 20:49.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •