Stran 4 od 9 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) ... 23456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 84

Tema: Travian 5

Imperator
    Datum pridružitve
    Mar 2009
    Objav
    576

Privzeto

Urbi.....dej prosim tole kar si napisal prevedi v slovenski jezik

lp

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice enter
    Datum pridružitve
    Mar 2012
    Objav
    165

Privzeto

1. Farmlista preko zemljevida
    2. Top bojišča(danes deff)torej lokacija kjer je tekla kri,pać bunker in top defferji rang(torej točke accu od kjer je deff poslan)
    3. Zagotovo hendikepirat gorjače
    4. Zmanjšat razliko med gold in NONgold uporabnikom
    5. Nekaj ukrent s pastmi, karkoli že
    6. Pravila, pregledi, MHji itd.. spravit na višji nivo,da se bo vsak počutil varnega in neprikrajšanega
    ˝There is no creature on earth half so terryfying as a truly just man˝

LUTKA,Pacijent,Crusader,Obelixus,Medo,Batman,
    Gallaghers,Klipan,BRITNS, itd..

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Mar 2013
    Objav
    11

Privzeto Nekaj idej

Za začetek je treba, kot pravi veliko ljudi, nekaj ukreniti z goldom. Travian se je začel zanašat na peščico velikih zapravljalcev namesto da bi se usmeril v bolj dostopno in cenejšo igro ki bi privabljala množice. Dražbo je potrebno popolnoma ukiniti ali pa jo močno poceniti (minimalno 50%). Treba bi bilo tudi razmerje pretvorbe golda v srebro in obratno, urediti tako da če že je dražba imajo tisti brez golda več od prodajanja in menjave v gold lahko. Z travian+ in 25% načeloma nimam problemov bi pa veliko raje videl da bi tudi travian+ pocenili na 5 golda. Pocenitev npc-ja na 2 golda, pocenitev dokončanja gradnje na 1 gold. Gradbeni mojster bi moral stati pol golda.

Povečanje tržnic, kapacitete trgovcev, hitrosti. Se mi zdi da igralec brez golda zelo težko trguje vedno bolj ko se igra razvija. Najbližja trgovanja začnejo opravljat po 5 ur stran. To ne gre, neučinkovito in prepočasno. V realnosti so trgovci uporabni samo za trgovanja med naselji ki so v neposredni bližini. Za nekoga brez golda se pa ve da mu je tržnica velika pomoč pri pretvorbi.

Proklete pasti! Če lahko na 1 EC da 4 off pike ko ga ubiješ bi lahko zasedel tudi 4 pasti. Se mi res ne zdi fer da polno opremljeni konjeniki z konjem vred zasedejo enako število pasti kot cigan z dilo in cunjami ki jih je mimgrede sosedu ukradel. Pardon izrazu ampak točno to je gorjač. In potem še 25% izgubiš pri reševanju. To se mi ne zdi prav. Moralo bi biti 10% izguba, pasti porabi enota toliko kot porabi žita.

Prav tako bi pa morali narediti da ujete enote preskrbuje branilec, vendar jih lahko po nekem določenem št. dni pobije. Recimo ujameš 10 EC, 5 dni jih hraniš, po tem imaš opcijo da jih ubiješ.

Zemljevid. Včasih je bilo iskanje po zemljevidu lahko ker si klikal po kockah in si imel nek pregled. Zdaj je vse skupaj en zemljevid ki se sproti nalaga. To mi ni všeč, raje bi videl da se zemljevid premika po 1 kocko oz. po 7 kot v starih verzijah. Takrat sem lahko lepo in pregledno delal kroge okoli mojega naselja in skeniral okolico, zdaj mi pa nič ni jasno ko pritisneš malo preveč v levo in ti skoči na luno.

Gold klub enako kot ves gold = pocenit vsaj za 50%.

Kar se tiče enot nimam nekih večjih pripomb, bi pa res pasalo če bi gorjačo upočasnili za 1 kocko na uro. Drugo ostane enako.

Heroju bi bilo potrebno vsaj za 25% skrajšat obujanje, za enak procent pocenit obujanje in za 10 točk na dan povečat regenracijo. Ker tako kot je zdaj narejen ima skoraj že nalepko čez napisan = za polno funkcionalnost heroja so potrebna vedra.

Dogodivščine. Bi bilo lepo če bi malo večkrat dajale kaj konkretnega ne pa surovine. Na enem serverju ne kupujem golda mi že 10. zapovrstjo nosi PRAZNO, na drugem serverju sem spustil nekaj denarja mi nosi samo še surovine. Kaj je z tem sr.? A ne more prinest kaj bolj praktičnega madona! In pa življenje ki ga izgublja. Malo zmanjšat koliko odbije dogodivščina. Čim ti manjka par pik moči heroja sam še z mazili pitaš.

Povoji = popolnoma ukinit.

Več dodatkov v sami igri. Igra je v realnosti precej enolična. Bildaš off, zabiješ, dobiš toliko off pik kot je tvoj off velik, na novo narediš ponoviš postopek. Samo na WW-jih in res mogočnih bunkerjih dobiš čevap manj pik kot je velikost tvojega offa, poleg tega je pa precej standarden boj in veš kaj pričakovat.

Nobene taktike ni, na izid bitke ne moreš vplivat nič drugače kot z velikostjo offa. Lahko bi se vzpostavili kaki terenski bonusi, ali pa mogoče branilec dobiva toliko in toliko odbitka ker je obrambna vojska PREVELIKA da bi se 100% organizirala. S temi idejami se da veliko poigravat, pa ne bom vsega našteval tukaj ker tak ali tak ne bo prišlo v verzijo

Hvala za pozornost!

Gladiator
    Datum pridružitve
    May 2013
    Objav
    84

Privzeto

Citat Originalni avtor Normandy Poglej prispevek
    Za začetek je treba, kot pravi veliko ljudi, nekaj ukreniti z goldom. Travian se je začel zanašat na peščico velikih zapravljalcev namesto da bi se usmeril v bolj dostopno in cenejšo igro ki bi privabljala množice. Dražbo je potrebno popolnoma ukiniti ali pa jo močno poceniti (minimalno 50%). Treba bi bilo tudi razmerje pretvorbe golda v srebro in obratno, urediti tako da če že je dražba imajo tisti brez golda več od prodajanja in menjave v gold lahko. Z travian+ in 25% načeloma nimam problemov bi pa veliko raje videl da bi tudi travian+ pocenili na 5 golda. Pocenitev npc-ja na 2 golda, pocenitev dokončanja gradnje na 1 gold. Gradbeni mojster bi moral stati pol golda.

Povečanje tržnic, kapacitete trgovcev, hitrosti. Se mi zdi da igralec brez golda zelo težko trguje vedno bolj ko se igra razvija. Najbližja trgovanja začnejo opravljat po 5 ur stran. To ne gre, neučinkovito in prepočasno. V realnosti so trgovci uporabni samo za trgovanja med naselji ki so v neposredni bližini. Za nekoga brez golda se pa ve da mu je tržnica velika pomoč pri pretvorbi.

Proklete pasti! Če lahko na 1 EC da 4 off pike ko ga ubiješ bi lahko zasedel tudi 4 pasti. Se mi res ne zdi fer da polno opremljeni konjeniki z konjem vred zasedejo enako število pasti kot cigan z dilo in cunjami ki jih je mimgrede sosedu ukradel. Pardon izrazu ampak točno to je gorjač. In potem še 25% izgubiš pri reševanju. To se mi ne zdi prav. Moralo bi biti 10% izguba, pasti porabi enota toliko kot porabi žita.

Prav tako bi pa morali narediti da ujete enote preskrbuje branilec, vendar jih lahko po nekem določenem št. dni pobije. Recimo ujameš 10 EC, 5 dni jih hraniš, po tem imaš opcijo da jih ubiješ.

Zemljevid. Včasih je bilo iskanje po zemljevidu lahko ker si klikal po kockah in si imel nek pregled. Zdaj je vse skupaj en zemljevid ki se sproti nalaga. To mi ni všeč, raje bi videl da se zemljevid premika po 1 kocko oz. po 7 kot v starih verzijah. Takrat sem lahko lepo in pregledno delal kroge okoli mojega naselja in skeniral okolico, zdaj mi pa nič ni jasno ko pritisneš malo preveč v levo in ti skoči na luno.

Gold klub enako kot ves gold = pocenit vsaj za 50%.

Kar se tiče enot nimam nekih večjih pripomb, bi pa res pasalo če bi gorjačo upočasnili za 1 kocko na uro. Drugo ostane enako.

Heroju bi bilo potrebno vsaj za 25% skrajšat obujanje, za enak procent pocenit obujanje in za 10 točk na dan povečat regenracijo. Ker tako kot je zdaj narejen ima skoraj že nalepko čez napisan = za polno funkcionalnost heroja so potrebna vedra.

Dogodivščine. Bi bilo lepo če bi malo večkrat dajale kaj konkretnega ne pa surovine. Na enem serverju ne kupujem golda mi že 10. zapovrstjo nosi PRAZNO, na drugem serverju sem spustil nekaj denarja mi nosi samo še surovine. Kaj je z tem sr.? A ne more prinest kaj bolj praktičnega madona! In pa življenje ki ga izgublja. Malo zmanjšat koliko odbije dogodivščina. Čim ti manjka par pik moči heroja sam še z mazili pitaš.

Povoji = popolnoma ukinit.

Več dodatkov v sami igri. Igra je v realnosti precej enolična. Bildaš off, zabiješ, dobiš toliko off pik kot je tvoj off velik, na novo narediš ponoviš postopek. Samo na WW-jih in res mogočnih bunkerjih dobiš čevap manj pik kot je velikost tvojega offa, poleg tega je pa precej standarden boj in veš kaj pričakovat.

Nobene taktike ni, na izid bitke ne moreš vplivat nič drugače kot z velikostjo offa. Lahko bi se vzpostavili kaki terenski bonusi, ali pa mogoče branilec dobiva toliko in toliko odbitka ker je obrambna vojska PREVELIKA da bi se 100% organizirala. S temi idejami se da veliko poigravat, pa ne bom vsega našteval tukaj ker tak ali tak ne bo prišlo v verzijo

Hvala za pozornost!
    Glede pasti. Tudi meni se ne zdi pošteno, da rimljanska konjenica doma žre žito manj, če je napajališče postavljeno, pa se nihče v to ne obregne. Pa pivovarna tudi lep bonus prinese, ampak tistih nekaj pasti se vam zdi pa problem. To so pač posebnosti različnih plemen. Saj če je račun neaktiven, potem pasti niso problem, če je pa račun pokrit, potem pa je vse drugo težava ne pasti.
    Da bi branilec dobil minus bonus, ker je obramba prevelika. Hm, kaj takega pa še ne. Ravno v tem je čar igre, če se pravočasno skliče in organizira bunker na pravi lokaciji, da se ulovi off z čim manjšimi izgubami. Potem se lahko tudi vkontra naredi. Če je off prevelik, se mu odvzame nekaj moči, ahahah.
    Kar se dražbe tiče. Še enkrat povem. Takoj ukinit pa dogodivščine tudi.
    Aja, če se bo zgodilo kaj pri pasteh, potem bi bilo pa fino, da se tudi falangi dvigne bojna moč na 40, da se galci izenačijo z bojno močjo osnovne enote z rimljanom in tevtonom. Tudi nosilnosti. Druid 35, Paladin 100, Nekako ni logična taka razlika. Ma je ogromno stvari.
    Zakaj ima heroj tako malo regeneracijo. Ker vse temelji na dražbo in da se zapravlja. Regeneracijska čelada, oklep, škornji, mazila, vedra, fre precej golda v to pri nekaterih.
    Nazadnje urejal bale; 22-08-2013 ob 08:07.

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Mr. Good
    Datum pridružitve
    Nov 2011
    Objav
    80

Privzeto

Bom čisto kratek, no vsaj upam

1. Omeji porabo golda
    2. Doda funkcijo urjenja trgovcev, kajti nobeno pleme ni imelo samo omejeno število trgovcev
    3. Grafika naj bo čimbolj enostavna
    4. Pri gradnji WW se naj doda graditelju možnost minimalno 5 siterjev s tem bi se preprečilo goljufanje
    5. Bonus žita v pekarni in mlinu naj se pveča iz 5 na 10
    6. Živali v oazah se naj bol racionalno razvijajo (letos so spremenili prav neracionalno)
    7. Drastične spremembe v igri naj se ne dogajajo na serverjih ki se aktivno igrajo
    8. Omogoči se naj prodaja na dražbi v zameno za surovine ( 1 umetnina = 10000 žita / primer ) s tem bi bila zanimiva igra tudi za tiste ki ne goldajo pretirano
    9. Na dražbi se naj določi zgornja meja cen za prodajo/nakup z srebrom

Toliko za sedaj, verjetno bom pa še kaj dodal.
    LP Venč

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Feb 2010
    Objav
    31

Privzeto

Zakaj se tudi v prestolnico nebi dodale velike barake in konjušnica, cena enot x5, se pa popolnoma strinjam z zgoraj napisanim. mislim pa da bi se lahko kaka nagrada dajala tistim igralcem ki se trudijo bit top 10, kak zlatnik ali kaka podobna stvar, zmajnšana poraba žita ali podobno, ne pa da si recimo 30 tednov top 10 in praktićno nimaš nič od tega razen trakcev, to je moje mnenje

lp
    Nazadnje urejal pekgams; 22-08-2013 ob 13:37.

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice Count__Olaf
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objav
    1,066

Privzeto

Citat Originalni avtor bale Poglej prispevek
    Glede pasti. Tudi meni se ne zdi pošteno, da rimljanska konjenica doma žre žito manj, če je napajališče postavljeno, pa se nihče v to ne obregne. Pa pivovarna tudi lep bonus prinese, ampak tistih nekaj pasti se vam zdi pa problem. To so pač posebnosti različnih plemen. Saj če je račun neaktiven, potem pasti niso problem, če je pa račun pokrit, potem pa je vse drugo težava ne pasti.
    Da bi branilec dobil minus bonus, ker je obramba prevelika. Hm, kaj takega pa še ne. Ravno v tem je čar igre, če se pravočasno skliče in organizira bunker na pravi lokaciji, da se ulovi off z čim manjšimi izgubami. Potem se lahko tudi vkontra naredi. Če je off prevelik, se mu odvzame nekaj moči, ahahah.
    Kar se dražbe tiče. Še enkrat povem. Takoj ukinit pa dogodivščine tudi.
    Aja, če se bo zgodilo kaj pri pasteh, potem bi bilo pa fino, da se tudi falangi dvigne bojna moč na 40, da se galci izenačijo z bojno močjo osnovne enote z rimljanom in tevtonom. Tudi nosilnosti. Druid 35, Paladin 100, Nekako ni logična taka razlika. Ma je ogromno stvari.
    Zakaj ima heroj tako malo regeneracijo. Ker vse temelji na dražbo in da se zapravlja. Regeneracijska čelada, oklep, škornji, mazila, vedra, fre precej golda v to pri nekaterih.
    Jaz bi tudi pivovarno ukinil. Pasti pa bi uvedel kot je bilo, da enote ensotavno ne umirajo ampak so samo ujete, kar pomeni da so pasti koristne samo če imaš vojsko odkar obstaja napajališče in orožja pri heroju ki enotam dodajajo moč so rimljani postali še močnejši in mislim da če bi se heroju ukinlo tole z orožjem bi bila zadeva malo boljša. Galci imajo res prvo enoto preslabo, ampak preslabo samo z nosilnsotjo in off močjo. Fin obi blo povečat nekaj malega nosilnosti in malo moči, potem bi bilo bolj zanimivo...Drugače pa moram rečt da za moje pojme so mi najljubše pleme za off delat prav galci

Gladiator
    Datum pridružitve
    May 2013
    Objav
    84

Privzeto

Citat Originalni avtor Count__Olaf Poglej prispevek
    Jaz bi tudi pivovarno ukinil. Pasti pa bi uvedel kot je bilo, da enote ensotavno ne umirajo ampak so samo ujete, kar pomeni da so pasti koristne samo če imaš vojsko odkar obstaja napajališče in orožja pri heroju ki enotam dodajajo moč so rimljani postali še močnejši in mislim da če bi se heroju ukinlo tole z orožjem bi bila zadeva malo boljša. Galci imajo res prvo enoto preslabo, ampak preslabo samo z nosilnsotjo in off močjo. Fin obi blo povečat nekaj malega nosilnosti in malo moči, potem bi bilo bolj zanimivo...Drugače pa moram rečt da za moje pojme so mi najljubše pleme za off delat prav galci
    Tudi meni so galci najljubši, ampak zaradi ene same enote. Druid. Izredno hiter in močan v obrambi. Ostalih plemen sploh še nisem igral, ampak preprosto zato, ker nima ne tevton ne rimljan kaj podobnega. Saj tevton ima paladina, toda hitrost in tudi obrambna moč nista primerljiva z Druidom. In zaradi tega dobim en mali bonus pri začetnem slabem razvoju, ker se lahko odselim daleč stran, da dobim pravo lokacijo(seveda c18 z 200% oaz) in sem kljub temu z druidi v 3-5 urah v centru.
    Glede pasti pa tako. Lahko se povrne tisto, ko enote niso umirale ob reševanju, toda tudi cena pasti se mora vrnit na tisto raven potem.
    Če pa gledam realno, je res začetna enota šibka v napadu, ampak ravno v tem je pa tudi čar različnih plemen. In čisto vsak si najde svojega, ki mu najbolj ustreza. Res so pa po moči kasnej rimljani v ogromni prednosti, prav zaradi napajališča, ki jim pospeši izdelavo konjev(najhitrejša proizvodnja konjičev med plemeni), kot tudi zniža žitno porabo, kar se mi ne zdi pošteno. Ker ob taki moči pa še cesarisovo kopje ogromno doda, preprosto doma požrejo premalo. kot bi imeli za konje veliko dieto, za izvidnike pa celo malo dieto.
    No, da zaključim. Še enkrat-treba uvest evidenco top branilcev, ampak dejanskih branilcev, lastnikov deffa in pa herojeve točke v obrambi bi morale biti razdeljene glede na obrambno moč spremljevalne vojske iz računa ne iz vasi.
    No, moja želja bi bila pa da se druidu poveča 10 bojne moči v napadu in 10 obrambne moči proti konjenici, pa se pastem odpovem, ahahah
    Hm, mogoče bi pa res moral dejansko izbrat od 10-20 igralcev, seveda napadalcev in branilcev, pripadnikov različnih plemen, kateri imajo POJMA o igri in bi dejansko moral prisluhnit njihovim željam. Najprej bi se pogovoril med seboj, potem pa to predali naprej, njihove želje bi se pa 100% upoštevale na naslednjem serverju. In bi z tem dejansko dobil svoj server, namenjen prav našemu načinu igranja. Seveda bi bilo treba definirat vse še tako male zadeva, ampak mogoče pa kdo usliši tole. Saj ne bi delal korenitih sprememb, bolj bi se brisalo novitete, kot kaj drugega.

Mal dodajam, zato je brez glave in repa tale post. Ampak sem šele sedaj porajtal, da so pasti tako moteče, sploh na začetku.Se nisem prej tega zavedal. Fino da vem za prihodnji server, hahaha
    Nazadnje urejal bale; 22-08-2013 ob 18:07.

Začetnik
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    3

Privzeto

Citat Originalni avtor Normandy Poglej prispevek
    Za začetek je treba, kot pravi veliko ljudi, nekaj ukreniti z goldom. Travian se je začel zanašat na

namesto da mu dviguješ proizvodnjo ... dviguj bojno moč pa ne boš rabil veder

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Oct 2008
    Objav
    34

Privzeto

Bom še jaz napisal svoje mnenje in nekaj predlogov, mogoče se nekateri nebodo
    strinjali z mano, ampak..tako je vedno. Zato pa čimveč razlčnih mnenj, pa potem
    pobrat od vsakega nekaj. Edino kar me skrbi je, da tu nismo v kakem "sindikatu"
    igralcev traviana, kjer bi nas partner (beri razvijalci in lastniki igre) moral
    vsaj delno upoštevati.Se bojim da bo tu spet odločal dobiček.

Kot prvo naj omenim, da se strinjam z mnogimi , ki trdijo da je postalo vse skupaj predrago.
    Naslednja zadeva, ki meni osebno ne ugaja so vse verzije traviana nad T3.6.
    Bom skromen v svoji izjavi, trdim da vsaj 60% igralcev ki jih poznam ,in trditve mojih znancev
    o drugih, ki jih jaz ne poznam, so skoraj identične. Vsem tem nove verzije ne ležijo, ali jim niso tako ali
    drugače po godu in so nehali igrat. Seveda to ni bil edini razlog prenehanja, vendar v veliki večini pa je bil.

Skratka, če že razvoj igre, potem naj gre v smer, da se popravijo malenkosti v starejših verzijah,
    upoštevajo pripombe za nove verzije in potem se igralni serverji enakomerno razdelijo med stare in
    nove verzije. Pa se bo videlo, kjer bo večja udeležba bo več profita.

Mogoče bom zdaj podal naivno misel, preveč optimistično.
    Treba bi bilo spremenit način prijave v samo igro in preprečiti prijave preko raznih proxyjev itd..
    Ne sprašujte me kako, ker nimam pojma, sem pa prepričan da strokovnjaki za te zadeve lahko najdejo rešitev.
    Z tako spremembo bi preprečili nekatere zlorabe ki določenim spretnežem prinašajo velike prednosti in
    s tem naredijo server manj zanimiv za precejšnje število povprečnih igralcev.

Poleg tega bi omejil število igralcev max 2 na en acc. Povečal pa bi stevilo sitterjev v ta namen.
    Funkcija sitterstva in vse tista pravila o sitanju vklučno z prevzemanji naselja in podobnimi bi morala dobiti prednost
    pred multi računi.
    Na ta način se bi po moje tudi povečalo število računov registriranih na serverju.
    Funkcijo MHja, ki je velikokrat bila problematična in predebatirana bi bio smiselno malce spremenit. Saj verjetno nisem
    prvi, ki trdi, da slovenski MH nebi smel svoje funkcije opravljat na slovenskih serverjih.
    MH bi se moral naključno žrebat na katerem serverju in v kateri državi bi opravljal svojo funkcijo.
    Poleg tega bi se zamenjal vsaj 2x v času enega serverja.
    Verjetnost, da bi bili deležni očitkov o pristranskem obnašanju bi se s tem zmanjšala na res minimum.

V primeru, da se res ustvarijo pogoji, kjer bi bile možnosti prevar res minimalne, samo takrat
    bi bilo smiselno uvesti tudi minimalne nagrade v obliki cekinov za TOP 10 funkcije. Vsak teden
    najboljšim po nekaj cekinov za vpodbudo.. mogpče 10 , 20 ... stvar debate pač

Mogoče bi za pridobivanje novih igralcev in za večletno zvestobo igranja prav tako
    namenili kakšno vzpodbudo z cekini , če štartaš še naslednji server.
    Pa mogoče gold club zastojn za veterane , ki bi zapravljali cekine 5, 6 ali več let zapored.

No saj bi se še dalo veliko stvari napisat glede samega načina igranja, ampak za začetek bo dovolj.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •