Vodič je za nas spisal naš uporabnik: Seanver

HEROJ & VPRAŠANJA

Zakaj nimam nobene dogodivščine?
Dogodivščine se pojavljajo naključno skozi dan (na vseh T4 strežnikih). Število dogodivščin, ki jih dobimo, temelji na starosti računa. Pri aktivaciji računa imamo 3 dogodivščine.

Po aktivaciji dobiš 3 dogodivščine: Potem pa poteka tako: (V oklepajih velja za speed strežnike)

• Dnevi 1 - 3: 3 dogodivščine vsak dan (3 dogodivščine vsakih 8 ur)
  • Dnevi 4 - 7: 2 dogodivščini vsak dan (2 dogodivščini vsakih 8 ur)
  • Dnevi 8 - 21: 1,2 dogodivščine vsak dan (1,2 dogodivščini vsakih 8 ur)
  • Dnevi 22 - do konca strežnika: 0,6 dogodivščine vsak dan (0,6 dogodivščine vsakih 8 ur)

Zakaj se mi je zgodilo, da na dogodivščini nisem prejel ničesar?

Po prvih 10 dogodivščinah se pojavi faktor naključja. To pomeni, da nam je sreča lahko naklonjena in na 10 naslednjih dogodivščinah prejmemo 10 čelad ali pa v nekaterih primerih nič. To ni napaka v igri, ampak je le način, ki doda zanimivost dogodivščinam.

Kaj dobim v mojih prvih 10 dogodivščinah?

Na vseh dogodivščinah bo vaš heroj prejel škodo (znižanje zdravja) in izkušnje.

Na prvih 10 dogodivščinah prejme:

• 1x Nič
  • 1x Konja
  • 2x Surovine
  • 2x Srebrniki
  • 1x Enote (3 enote)
  • 1x kletke za živali
  • 1x Knjiga modrosti
  • 1x Določeno število mazil

Zakaj moj heroj venomer umira ali pa prejme veliko škode?
Ključni dejavnik koliko škode prejme heroj na dogodivščini, je bojna moč heroja. Višja je njegova bojna moč, manj škode bo prejel. S časom bodo dogodivščine postajale težje, zato je pomembno, da dodelimo nove točke svojemu heroju (v bojno moč) ali pa ga opremimo z različnimi bonus predmeti.

Kaj je razlika med težko in normalno dogodivščino?

Obstajata dve glavni razliki med težko in normalno dogodivščino! Pri težki prejmemo dvakrat več izkušenj in škoda heroju je bistveno večja.

Ali ne potrebujem herojeve rezidence, da prejmem/imam heroja?

Ne, temu ni tako. V Travian 4 ima herojeva rezidenca samo eno nalogo in ta je osvojitev oaz.

So oaze v T4 spremenjene?

V T4 lahko opazimo večje spremembe tudi pri oazah, ki lahko sedaj držijo do 4000 surovin. V sivi coni zemljevida je sedaj mogoče dobiti oazo z bonusom 50% železa, gline in lesa. Še vedno je pogoj za osvojitev oaz herojeva rezidenca na stopnji 10, 15 in 20 (3 oaze).

Ali heroj hitreje napreduje po stopnjah?

V T4 je opaziti zmanjšanje izkušenj potrebnih za napredovanje heroja. Poleg tega pa heroj prejme lepo število izkušenj na dogodivščinah. Da, torej heroj hitreje napreduje.

Kako je pa pri herojih različnih plemen? Kaj jih naredi drugačne?

Heroj specifičnega plemena ima dva glavna faktorja, ki ga naredi drugačnega od drugih plemenskih herojev. Prvi faktor je orožje, ki ga lahko nosi (5 unikatnih orožij, za vsako pleme in ga lahko nosi le heroj tistega plemena). Drugi faktor je unikatna sposobnost heroja.

Unikatne sposobnosti herojev:

• Rimljanski heroj: bojna moč povečana za 100 z vsako točko, namesto 80!
  • Tevtonski heroj: heroj poslan na roparski pohod lahko ukrade 20% vsebine špranje!
  • Galski heroj: s konji pridobijo +5 hitrosti (+10 hitrosti)

Kako dolgo moram čakati, da heroj oživi?

Čas, ki ga heroj potrebuje za oživitev je (stopnja heroja + 1) ur in je omejen na 24 ur (12 ur za speed strežnik). Stroški oživljanja heroja so tudi omejeni.

So lahko herojevi predmeti ukradeni/izgubljeni/oropani/podarjeni?

Herojevi predmeti ne morejo biti odvzeti ali izgubljeni ne glede na razmere. Svoje predmete lahko prodamo na dražbi, vendar ni mogoče omejiti komu bodo prodani.

Kaj pomeni, da imam lahko več kupčkov predmetov?

To pomeni, da je možno imeti več predmetov v istem prostorčku heroja. Kot primer vzemimo kletke. En herojev prostorček lahko opremimo z neomejenim številom kletk, vendar obstajajo tudi predmeti (naprimer: čelada), ki jih ni mogoče postaviti v isti prostorček (heroj lahko uporabi samo eno čelado hkrati).

Kako je pa glede višjih stopenj predmetov?

Datumi višjih stopenj predmetov:

stopnja 1 - do 75 dne
stopnja 2 - od 75 do 165 dne
stopnja 3 - od 165 dalje

Za speed pridejo 1x hitreje.

Koliko žita porabi moj heroj?

Vsi heroji porabijo 6 žita na uro.

Prejel sem napad, vendar heroj ni branil naselja?

V tem primeru si ogledamo meni heroja in ali je označeno, da heroj ne brani naselja (skrit pred napadalci). Takšen heroj ne pridobi izkušenj.

Katere živali naj ujamem?

Vse živali ponujajo različno obrambo proti konjenici in pehoti, zato je to osebna odločitev vsakega posameznika. Za lažjo odločitev kaj ujeti... si oglejte: