Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: [Si4 strežnik] 08.02.2012 - 11.12.2012

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto [Si4 strežnik] 08.02.2012 - 11.12.2012

Dragi igralci Traviana,

vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi Vasica Afen, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 11:54 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "AnUnim", je " nectar" končal z gradnjo Čuda Sveta. Porabil je milijone surovin ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "nectar" zasluži naziv zmagovalca te dobe!

"Bober" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "FURYAN" in" shauna".
    "bleky" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "gapi" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SI4

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    Jun 2012
    Objav
    351

Privzeto

Bom kar začel
    Nekdo mora prebiti led...

Mogoče nisem najboljši za prvi post, ker nisem bil na serverju od samega začetka, pa vendar...

Prišel sem na server 26.5., ker me je na BFju prepričala oseba, ki želi ostati anonimna. Seveda takrat še nisem nič klikal. [drunk]
    Začel sem klikati dan kasneje.....pozno popoldne...
    Namen je bil naklikat, kar bo JZ pač rabil in se ne vmešavat v karkoli druzga.
    Optimističen namen..

Ker je "anonimnež" bil že prej v stiku s Playo, mu je pisal zame in dobil sem vstop v ally ANONIM JZ. Takoj zatem je padla odločitev da Playi dam svoj skype, saj mi nebo nič škodlo..malo bom pospam-al in se odjavil...seveda..

Še isti dan sem preko skypa zvedel, da poznam kar nekaj ljudi, ki igrajo na serverju. Recimo Mito (nectar), s katerim sva na prvi šterki gradila skupaj WW in potem na drugi šterki bila skupaj v majhni aliansi ZET. Izkoristil je priložnost ( ) in mi podtaknil sittanje nectarja.

Situacija za JZ ni bila prav rožnata. Sever se je v miru redil, medtem ko je med JZ in JV prihajalo med spori. Baje, je zato kriv Krastač. Ne vem, kdo je kriv, ker me ni bilo zraven, ko se je vse skupaj začelo. Na skypu sem od več oseb slišal mnenja, zakaj je do take situacije prišlo, kakšno prihodnost si predstavljajo, itd. Takrat še zgolj kot član (do 100 populacije), oz bolje rečeno kot nek novi prišlek, sem pisal na račun bleky - zakaj je potrebno to kreganje na JUG-u. Prek IGMjev in kasneje skypa, sva hitro prišla do spoznanja, da sva z gorjačkom enkrat že zelo tesno sodelovala (četrti al peti s1 - FF). Po temu sem bil hitro pahnjen v vodstvo in zavezništvo z JV se je sklenilo.

Vmes je Mitotu zmanjkalo časa in se je preselil na TomMade-a, tako da sem dobil glavno besedo še čez nectarja in kmalu potem še čez račun ghost1, ki je bil slabše razvit v 5 mesecih kot Chuck v enem .

Do artefaktov je bilo zatišje...

Artefakti so prišli. Redko kdo je hotel artefakt, ker s tem bi dobili pozornost nasprotnikov, ki si je nihče ni želel, kajti veljalo je, da je sever veliko močnejši. Kar se je tudi videlo pri artefaktih. WB jih je imel približno toliko, kakor vsi ostali kvadranti skupej. Takrat sem se še bal kaj bo naprej, ker so zgledali strašno dobro organizerani... Na srečo je Bobru ratalo ukrasti unikatne učke iz SZ kvadranta, Marmunu pa unikatno trdnost iz SV kvadranta (+ še na nectarju je pristal unikat trener). Jv je dobil unikat dieto in kasneje unikat nogice. V unikatih smo vodili..v ostalih na žalost še zdaleč ne.

Blekya so za las prehiteli pri unikatnih nogicah. Ne vem natančno koliko..vem pa, da kakšen dan zatem, jih je ukradel nazaj. Od tega trenutka naprej je cel sever stremel k onemogočenju blekya in tu je bila ena največjih napak severa. Ful je pa težko brant, če je 60+% možnost, da greste na blekya ane?

Po artih smo nekaj časa mirovali. Ampak ne dolgo.. Račun Leemoon ki je prej bil garaža in bil pozicioniran celo v aliansi U (ironija? ) je prevzela Lemon in kmalu imela pripravljeno vojsko. Nectar in Leemoon sta nekaj časa sama napadala JB&SG. Potem se je pridružil še Nori Konj, pa mislim da tudi marmun?
    Zbilo se je kar nekaj metropol in supportov, ukradlo tudi kar nekaj artefaktov in vse to brez povračilnega udara.

Tu je bila druga velika napaka severa...če bi oni začeli prvi napadat..in to na polno, bi nas po vsej verjetnosti povozili. Ker JUG je imel takrat izredno malo obrambe in še manj napada.

Kmalu za nami je začel svoje pohode še bleky in SV kvadrant je bil takorekoč na robu prepada. Sploh ker so svoje vojske 2x vmes zabili na blekyu. Vedno več računov se je brisalo, vedno več računov je moral igrat C&A, da se nebi zbrisali.....

Ves ta čas je SZ stal in gledal. Proti koncu napadov na SV se je le nekdo prebudil. Napadati je začel svizec. Zrušil je 3 ali 4 metropole in nekaj supportov. Težko je bilo obranit tako vojsko, ker je imel vse v roku ure, do dveh ur s katapulti. Bil je pozocioniran dokaj v centru in je bil grožnja vsem na JUGu. Odločili smo se, da ga zbijemo in napad je bil uspešen. Naredili smo velik overkill. Poslanih je bilo skor 30 valov parih igralcev.
    Z njim se je odprla sezona lova na WB.

Kmalu po tem je WBju ratal verjetno največji uspeh na serverju.
    Zbrisali so metropolo nectarja. Ko smo videli napade, smo se odločevali med 02 nectar (metra) in 05 nectar (unikat trener in na frišno postavljena off vasica, kjer bi se delal crusher). ravno zaradi veliko truda vloženega v 05 nectar in arta sem se odločil, da branimo to naselje. Se pač ni izšlo..ne more se vedno. Je pa še isti dan postavljena nova metropola presegla prejšno in bila dosti bolje razvita.
    http://travian-reports.net/si/report/33305434c1e

Malo pred napadom je prišel zerg po trenerja.

Tudi v drugo smo za las zgrešili bunker. Podrli so še metropolo TheGrifinitiona.

Ampak..v tretje gre rado..

..in je šlo.

Ker:
    1. So napadali samo high profile tarče
    2. je imelo dosti teh tarč velike orlove oči
    3. se je lista tarč zmanjšala za 2
    ni bilo prav težko zadeti bunkerja..
    Takrat, ko se je skoraj cel WB zabil na blekyu, je bilo ob istem času postavljenih še 5 bunkerjev. Trije od teh petih so bili še večji kot pri blekyu.

In tu je bila še največja prelomnica serverja. WB je postal v parih sekundah bolj švoh od SV-ja, ki je do tistega trenutka veljal za najbolj izčrpan kvadrant.

Potem je vse šlo samo še na boljše..vsaj za JUG.
    Skupaj smo vsem obranili marsikatero vojsko, zbili marsikatero metropolo.
    Imeli smo noč lovljenja offa, v kateri se je polovilo ogromno napada,... V glavnem...zgledalo je, kakor da lahko delamo praktično kar hočemo, brez pravega upora...sploh pa bleky. Do titanita ni priletel na noben bunker...kar je bilo kje stalne obrambe, kar pa je bilo zadosti samo za bildanje njegovega heroja.

WWji so hitro prišli. JUG je prevzeme vasic opravil z odliko. Na JZju je bilo že dalj časa pripravljeno več poglavarjev. Tudi pri nectarju se je po 15 vasici nehalo postavljati nove vasice, kajti že prej smo računali na to, da bo imel najmanj 2 WWja, ker je pač treba izkoristiti unikatno trdnost. WB je prevzel ww vasice z veliim zaostankom in se je vedelo, da ne bodo niti približno konkuriral v gradnji. Tudi zato ker smo imeli veliko več municije za na konec kot pa oni.

Crusherji:
    Lemon 2x
    Chuck 1x kombinirano + 1x ovnaš
    Ghost1
    Oglar
    Marmun kombinirano

Guetta
    Bruno Mars
    Zerg
    Kot ovnaš
    Skyrim

Možno, da sem kakšnega pozabil. Medtem, ko sever praktično ni imel nič. Še tisto kar so imeli, so šparali dokler jim bleky ni porušil crush naselja (tristan, NMK,..). Če je bil prej malo bolj zadržan v napadih, ni isto držalo na koncu, ker je bil kot strgan pes in napadel tudi po 2x na dan.

Zgodbo o dirki WWjev vsi poznamo.
    http://travian-reports.net/si/report/3330588f534
    Če nebi bilo tega napada, nebi prišlo do takega konca...tako pa se je zgodilo, kar se je pač zgodilo. Popravit zdaj ne gre ničesar. Je pa bila največja krivda v preslabi komunikaciji in ne ravno isti valovni dolžini nekaterih oseb na obeh straneh. Jaz sem čez cel server poskušal brzdati tako ene kot druge...mi je uspevalo do konca.
    Če kdo še ni videl reporta, ko je bil zrušen gapijev WW, 1-2 uri preden bi se postavil na 100: http://travian-reports.net/si/report/33306921269

Je prišlo na plan še kar nekaj informacij...brezveze se je ubadati z vprašanji kaj je res in kaj ni. WW je postavljen na 100 in serverja je konec.

Imeli smo kar nekaj računov z ogromno defa:
    Bober: 50K falang, 20+K drudiov, 5+K heduanov in še strele.
    Silvain: okoli 100K falang
    Tommade in shauna: prišla čez 80, ali celo 90K pretorjanov in še legionarji so bili na obeh računih.
    Da ne pozabimo Mice z ogromno pretorjani in največ skavti na serverju..prišla je mislim da do 19K skavtov..tam nekje..lahko da je v zadnjem mesecu naklikala več.
    Pa še kar nekaj jih je bilo..

Kot mogoče zanimiv info. JUG na SZ ni imel spy-a, dokler se ni sever združil.

Še nekaj o računih...

Chuckove vojske:
    http://travian-reports.net/si/report/33306129dc9
    Za drugo nimam reporta...če se nebi nehala delat, ko se je videlo da se je nebo rabilo, bi znašala: 60K mešane pehote, 15-20K konjev in 15K ovnov.

Ghost1 tudi ni šel ven. Je imel pa 25K mečevalcev, 9K heduanov in 5500 katapultov. Cifre bi bile še večje, če bi se naprej delal za potrebe rušenja WWja.

Chuck se je ustvaril skoraj 4 mesece po začetku serverja. Statistika:
    Populacija: 17.
    Off: 15.
    def: 23.
    heroj: 4.

Polja v metropoli so bila na 18. stopnji.

Ghost je tudi ratal zelo soliden račun.

Na koncu so se vsi trije računi preusmerili v def. Delalo se je obrambo v skoraj vseh naseljih. Pri Chucku v metri celo s trenerjem.

Meni osebno je bil to en od najbolj zanimivih serverjev. Imel sem dosti dela, tako na JZ, kot tudi dostkrat na JV. Med drugim s sittanjem največjih računov na serverju kot so: Bober, Furyan, shauna, bleky, lemon, playa, seninnha, skyrim,...praktično sem z menjavami sittal okoli 50% računom na JUG-u. Sestavljal napadalne akcije, in prebiral napade..

Zahvale

Zahvalil bi se na prvem mestu Playi. Brez dvoma najmlajši in hkrati najpametnejši travianovec, kar jih je na slo serverjih. Z veliko željo po uspehu, je nekaj časa bolj kot ne opazoval in si zapomnil odločitve mene in še pred mano Bobra in potem odrasel v pravega vodjo alianse, ki se zna za svojo alianso postavit, kot tudi okrcat nespametnost. S svojo požrtvovalnostjo je praktično sam gradil oba WWja na nectarju. Ostala dva graditelja sva bila bolj za okras.

S&B&P..dostkrat smo se dobil na pijači in presmejal čez razne ideje.. Enkrat je celo nekdo šel s kolesom mimo in zavpil nekaj podobnega kot: "bleky". Smo bili potem vsi živčni, če je kdo prisluškoval. Kaj več povem v soboto..

Nori konj, marmun, mica, furyanova dva, oglar, itd itd...preveč vas je in prav vsem se lepo zahvaljujem za lepo sodelovanje. Boljšega kvadranta si človek nebi mogel želeti.

Gorjačko.. brez tebe bi bilo dosti težje...bi pa bil na poti k manj sivim lasem. Si šel kolesarit, ravno ko to ni bilo potrebno. Ampak ja..noben ne more oporekat statistiki. Imaš daleč največ off pik..reporte pa smo tudi vse videli. V izločevalnem delo LP, boš moral malo bolj navijat za Juventus ne pa samo pit v Lepi žogi. Z generalom se strinjava, da če vas dobi Real...se vam ne piše dobro..

Aleš, Mitja in ostala U kompanija...smo se kar dostkrat narežali na skypu.. Anchi sem dolžan morje/toplice, al pa vsaj kšno tortico hehe
    Nazadnje urejal Chuck; 11-12-2012 ob 18:56.

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    May 2011
    Objav
    246

Privzeto

I. Začetek in ustanovitev allianse AnonimJZ

Vse se je začelo na začetku leta 2012, ko se je odprl si4 z staro verzijo (T3.6). S prijatelji smo se takoj registrirali in sicer na JZ (-|-) ter pričeli z igranjem. Prvi teden smo z allianso še malo počakali, saj smo čakali na tiste prave allianse, ne pa tiste ki propadejo po enem tednu. Po prvem tednu se na JZ-ju ni ustanovilo nobene pametne allianse, zato sem sklenil da ustvarim svojo allianso z imenom AnonimJZ. Takoj sem začel sem z iskanjem ambicioznih igralcev in jih nekaj tudi dobil. Imeli pa smo tudi krilo Anonim A. Takratni »top« igralci na JZ-ju (večina jih je nato zbrisala račune) pa so se raje pridružili alliansi U-Unikatni (saj so bili tam notri vsi top roparji itd.), ki pa so bili drugače na JV-ju. Ker allianse nisem vodil še nikoli prej, sem imel na začetku kar nekaj problemov, ampak sem se sčasoma naučil vse o tej funkciji (po veliki zaslugi Bobra, ki mi je ves čas dajal kup uporabnih nasvetov, saj je bil tudi sam nekoč vodja zmagovite allianse). Že takoj na začetku sva se z X-om (nekdanji vodja U-jevcev) zmenila da sklenemo zavezništvo z allianso U (Unikatni). Naši zavezniki so imeli sicer vojno z allianso PRC , v katero pa se mi nismo želeli vmešavati, saj je bila vojna takoj na začetku nesmiselna.

II. »Vojna« z allianso U

Kasneje pa se je pri naših zaveznikih zamenjalo vodstvo in takoj so se začeli problemi, ker je imel njihov novi vodja neke čudne utvare, ki jih še danes ne zastopim, zato se je zavezništvo prekinilo in nam zagrozil da nas bodo začeli napadati oz. katapultirati. Naše krilo Anonim A, so se ustrašili grožnje Krastaca, zato so sklenili da se jim pridružijo, nam pa so obrnili hrbet. Mi pa smo praktično pristali na dveh frontah in sicer iz SZ-ja so nas napadali nekateri igralci iz WB-ja , na JV-ju pa so nam naši bivši zavezniki grozili s katapulti (oz. nam je njihov vodja). Moram reči da smo se kar solidno branili, med napadalci se je znašel tudi vodja U-jevcev Krastac, ki se je zaletel v bunker v mojem naselju, za njim pa je prišel še TheGriffinition s katapulti:
    http://shrani.si/f/14/Ss/4C51FBeV/3/krastac-fail.png

Tako je Krastac ostal brez vojske, TheGriffinition pa je izgubil katapulte. Krastacu je kmalu za tem padla motivacija, ter se pobral iz serverja (odšel raje igrat na speeda).

III. Obnovitev zavezništva z Unikati, ter prihod artefaktov

Zamenjal pa ga je nov vodja z imenom Gorjačko, s katerim sva začela pogovore da bi ponovno sklenili zavezništvo med alliansama. Kar hitro sva se dogovorila, tako da smo lahko začeli ponovno sodelovati, saj so medtem WB in JB & SG (nekdanji PRC z novim vodstvom) sklenili zavezništvo. Čeprav je našemu zavezništvu kar dobro kazalo, so bili favoriti na severu WB-JB&SG (SZ in SV), imeli so kar veliko močnih igralcev, z veliko vojske. Artefakti so na server prišli po 135 dneh, na ta dan smo se kar dobro pripravili. Tudi pri tej zadevi mi je zelo veliko pomagal Bober, saj prej še nisem imel pretiranih izkušenj s tem (katere artefakte rabi ally, in katere ne). Veliko artefaktov so pobrali WB-jevci, mi pa smo jim po številu že sledili (dobili smo tudi 3 unikate, en unikat pa naši zavezniki U-jevci). Pri artefaktih je razočarala alliansa JB&SG (zasedali so prvo mesto med alliansami), saj so dobili razmeroma malo artefaktov. Kasneje se nam je pridružil še igralec Chuck, in mi tako z svojimi izkušnjami skupaj z Bobrom pomagala pri vodenju allianse. Tako se je rodila odlična ekipa, z vsemi naštetimi igralci, med njimi sta bila tudi Leemoon in bauch.

IV. Vojna z H&C in WB

Po artefaktih je bil cilj na JUGU znan (uničenje igralcev oz. metropol na SV-ju). In res, prvo smo jim napovedali vojno nato pa smo začeli z fejkanjem oz. napadanjem (rušenjem) članov te allianse. Bili smo zelo uspešni, saj je bilo naše sodelovanje z našimi zavezniki res odlično (bili smo kot ena alliansa), imeli smo tudi zelo uspešne organizirane napade oz. bunkerje. CK-jali smo jim kar nekaj metropol, nekaj vojsk smo ujeli v oazah, nekaj vojsk pa so si pobili v naših bunkerjih. Njihovi zavezniki (WB) jim niso kaj preveč pomagali pri tej vojni, nevem sicer zakaj ne, ampak to vedo oni. SV-jevcem je kazalo vse slabše in pripravljeni so se bili že predati, ter se pridružiti našemu zavezništvu. Ampak sledila je neka anketa v njihovi alliansi, ter se odločili da nadaljujejo z vojno proti nam. Tako so še naprej padale njihove metropole, mi pa smo jim pobrali še nekaj artefaktov itd. WB-jevci pa so se tako lahko pripravljali in naredili velike vojske. Zato smo se odločili da moramo uničiti še njih, preden bi njihove vojske uničile nas. Ampak 14.9.2012 je že počilo po nas prav iz strani WB-ja (tukaj prilagam še reporte):
    http://travian-reports.net/si/report...6a,3168563c861

Po tem so sledile še krvave bitke, ki pa smo jih po večini dobivali mi. Zato je en teden pred WW-ji zbrisalo račune kar nekaj nasprotnih igralcev. Na vsak način smo želeli doseči da nasprotnikom pade motivacija, ter upali na čim več izbrisanih računov iz nasprotne strani. WB ki je bil prej velesila ni bil več tako mogočen kot včasih, bolj nevarni so zopet postajali H&C-jevci, ki so se kasneje pridružili WB-ju.

V. WW-ji in gradbeni načrti

Po dolgih 261 dneh so prišle WW vasice. Z zavezniki smo se dogovorili, da mi prevzamemo dve WW vasici, oni pa eno. Vse je šlo tako kot smo si želeli in tudi dobili to kar smo hoteli. Počasi smo začeli z grajenjem velikih skladišč/žitnic v obeh WW-jih, vse je teklo gladko, brez kakršnih koli problemov. Čez natančno 14 dni so prišli še gradbeni načrti tudi te smo z zavezniki z lahkoto dobili, saj smo jih dobili kar 6 (3 smo dobili po napaki nasprotnika). WB-jevci so dobili le 1 načrt. Na ta način so zapravili kar nekaj vojsk, saj so nam spucali 3 načrte. Že takoj na začetku ko smo začeli z grajenjem Čuda sveta pa je sledil napad janove, ki pa smo ga sicer uspešno zaustavili, ampak ji je uspelo podreti nekaj stopenj zgradb:
    http://shrani.si/f/25/5d/2eRPHJEO/janova-vs-nectar.png

Po tem napadu se dolgo ni zgodilo nič večjega, vsi smo nadaljevali z grajenjem WW-ja. U-jevci so imeli svoj WW v vodstvu takoj za njim pa smo jim sledili mi z dvema WW-jema od nectarja. Za nami pa je bila še ribica (WW od WB-ja), ki pa je kasneje padel in prevzeli so ga zavezniki.
    Prilagam reporte napadov na WW od ribice:
    http://travian-reports.net/si/report/32895236aac,328966fe7e9,32897303d67,32897632f5d,32 8977df2dc,32899362125,3289945791f,328995537bb,3289 967485a,329000c04df

Po teh napadih je WB-jevcem dokončno padla vsa motivacija in so obupali. Konca ne bom komentiral ker se mi ne zdi smiselno, niti se nisem spuščal v podrobnosti.

Od igranja traviana se poslavljam, tako da vsem ostalim želim še veliko prijetnega igranja

Zahvale gredo predvsem igralcem:
    - Chuck in Bober - Najboljša pomočnika, ki sta mi pomagala voditi allianso, mi dajala nasvete itd., Anonim brez njiju ni Anonim
    - spajza - Tvoji skavti ter deff so bili fenomenalni
    - Vsem ostalim Anonimnežem, ki so me podpirali, ter sodelovali vse do konca (vi vsi ste zaslužni, da smo uspešno pripeljali allianso do konca)
    - Zahvale tudi našim zaveznikom U-jevcem

Za konec sem naredil še en filmček o naši alliansi:

To bi bilo pa iz moje strani tudi vse

Lp
    Nazadnje urejal Pl4yAAAA; 12-12-2012 ob 22:49.
    As vosu trapast!?

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •