Stran 1 od 4 123 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: Homoseksualci lahko posvojijo otroka?

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice blueyes
    Datum pridružitve
    Aug 2009
    Objav
    384

Privzeto Homoseksualci lahko posvojijo otroka?

Zakaj sem odprl novo temo? Zanimajo me vaša mnenja o tem.

Jaz osebno proti homoseksualcem nimam nič proti, a se mi ne zdi "fer", da otrok, ki ga posvojijo, nima normalnega življenja. Mogoče, čez 20 let, ko bo že več takih parov.

Skozi vse življenje bo ta otrok izjema. No, v vrtcu ne ravno, v šoli, sploh v kasnejših razredih, pa bodo sovrstniki ugotovili kakšne starše in kakšno življenje ima in bo zaradi tega postal izobčen.

Narava je naredila moškega in žensko, da skupaj nastane novo življenje.

Izvedeli ste moje mnenje, želim pa slišati še vašega. LP
    Kogar je kača pičila, se boji zvite vrvi.

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice xmamba
    Datum pridružitve
    Jun 2011
    Objav
    34

Privzeto

se strinjam s tabo
    moje mnenje je tudi da se taki nebi smeli poročit (v sloveniji nevem kako je s tem)

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice SoulOfVoice
    Datum pridružitve
    Feb 2011
    Objav
    212

Privzeto

Po mojem mnenju se lahko poročijo, saj s tem nikomur ne škodujejo in konec koncev so tudi oni ljudje. S posvojitvami pa se ne strinjam, saj je za otroka imeti homoseksualne starše v današnji družbi prevelik "udarec".

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice g_r
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    1,286

Privzeto

naj se poročajo, otroke naj pustijo na miru
    a: jest bi pa enkrat vidu tvojo mamico
    b: ja ni je, sj sm reku
    a: kdaj pa pride nazaj
    b: nimam jest mamice sploh
    a: a pol maš 2 fotra xD ahahahhahahhahaha
    b: ja....
    a: ow....(ahahhahahahahhahaha)

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice zviti roki
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    371

Privzeto

Citat Originalni avtor SoulOfVoice Poglej prispevek
    Po mojem mnenju se lahko poročijo, saj s tem nikomur ne škodujejo in konec koncev so tudi oni ljudje. S posvojitvami pa se ne strinjam, saj je za otroka imeti homoseksualne starše v današnji družbi prevelik "udarec".
    vsi gledajo le na pravice homoseksualcev, kako pa se bo počutil otrok, se pa nihče ne vpraša...

se popolnoma strinjam s tabo

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice sketcher
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    328

Privzeto

Jaz vse skupaj gledam takole: sposobnost partnerjev ali človeka...ne rečem, da bi otroka dala kar vsakomur...Ampak ko gledam starše in ko pomislim na svoje...

Če sta partnerja moški+ženska to še ni enačba za srečno otroštvo. Lets face it...otroci so pošasti. Zmerjajo te če si suh, debel, imaš štrleča ušesa, se norčujejo iz imen, kako si oblečen, če doma ni denarja, itd. Mislim, da dodajanje 2 očkov ali mamic nima več nekega pomena. Sicer pa...če se vprašamo kako se bo počutil otrok...kdo pravi, da ne bo srečen? Kaj pa vsi otroci samohranilk, ki očetovske figure sploh nimajo? Potemtakem sklepam, da si ta ženska otroka ne zasluži? Najbolje, da ji ga ob ločitvi vzamejo...ker to ni dobro za otroka? :> Ker naša primitivna enačba je moški+ženska in samo moški+ženska...čeprav sta koncu koncev navadna kretena.

Sicer pa...otrok ve tolikor kolikor mu povedo starši...če se doma za kuhinjskimi vrati šepeta "sosedov Tone ima pa dva očka"...se ta zgroženost zrcali na naše otroke. Tako da...niso otroci nosilci predsodkov...ampak vsi "odrasli". Kar se Janezka nauči, to Janezek zna.

Lp,

s

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice Marelica
    Datum pridružitve
    Sep 2009
    Objav
    306

Privzeto

Homoseksualci so pogumni ljudje. Vsaj tisti, ki svojo zvezo priznajo pred očmi vseh in v imenu ljubezni storijo vse, da bi njihova partnerska zveza živela ne samo za zaprtimi vrati. Mislim, da bi po definiciji ljubezni lahko rekla, da celo ljubijo bolj, ker so za ljubezen pripravljeni storiti in tvegati veliko več.
    Oči in mama - sta oči in mama zato, ker smo tako vzgojeni in ker je mami tisto biološko bitje, ki nas je rodila in nas grela in ljubkovala, ko smo to rabili. In vzgajala sta nas kakor sta najbolje znala. Osebno lahko rečem, da sta moja starša sprejemala kot družbi enakovredne prav vse ljudi, zato, če bi odločala jaz in če bi ugotovila, da sta dva homoseksualca čustveno in materialno sposobna vzdrževati otroka - bi jima posvojitev odobrila. In, če bi lahko vzgajala okolico, bi jo vzgajala tako, da smo vsi le čuteča bitja in da je definicija partnerstva ali načina življenja le predsodek Zato pravim - je*eš predsodke, življenje je veliko več od omejenega razmišljanja kaj je prav in kaj ni prav, če smo le sposobni sprejeti svet takšen, kakršen je.

V zaključku: Le zakaj nismo vse ženske blondinke, 60 - 90 - 60, z modrimi očkami, dolgimi nogami ... In zakaj niste vsi tipi kot J. Deep?

Pa smo tam - popolnost je dolgočasna, hudo dolgočasna Bedni so tisti, ki so ž. sp. in m. sp., sta torej po definiciji zakona oči in mami in otroka pustijo in pozabijo, da so ga kdaj sploh imeli ... a to je že druga zgodba, ki mene pobije znova in znova in takšni otroci iz doma za otroke brez staršev, bi tudi za mamico brez prsi, življenje dali. Ker bi imeli ljubezen, varnost, dom. In kaj imamo mi, ki imamo "normalne" starše?

Ljubezen, varnost, dom ...
    Nazadnje urejal Marelica; 22-07-2011 ob 12:15.

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice lign
    Datum pridružitve
    Dec 2007
    Objav
    931

Privzeto

Med sabo naj delajo kar hočejo, otroke pa naj ne vmešavajo zraven.. Prvo že dovolj hudo, da je posvojen potem pa še dva očeta ali pa mami... Otroci že kdaj kakšne posvojene žalijo, kaj šele tkole.. Samohranilke so do tega da živijo same z otrokom prišle po nekih nepredvidljivih dogodkih in ne nalašč..

Pride Janezek do očija in ga vpraša: ” Očka, očka, kaj je to transvestit ?”
    “Vprašaj mamico, ON to ve!”

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice Marelica
    Datum pridružitve
    Sep 2009
    Objav
    306

Privzeto

In zakaj jih žalijo?

Ker niso bili naučeni, da je svinja tisti, ki ima rilc in rep, da živi v svinjaku in je žival ... Začni spreminjati sebe in spremenil boš svet.

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice sketcher
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    328

Privzeto

Citat Originalni avtor lign Poglej prispevek
    Med sabo naj delajo kar hočejo, otroke pa naj ne vmešavajo zraven.. Prvo že dovolj hudo, da je posvojen potem pa še dva očeta ali pa mami... Otroci že kdaj kakšne posvojene žalijo, kaj šele tkole.. Samohranilke so do tega da živijo same z otrokom prišle po nekih nepredvidljivih dogodkih in ne nalašč..

Pride Janezek do očija in ga vpraša: ” Očka, očka, kaj je to transvestit ?”
    “Vprašaj mamico, ON to ve!”
    Recimo, da sta bila Tina in Nina...In Nina je pripeljala domov kolegico Tino...ko je Nina videla svojega očeta ga je pozdravila, mu sedla v naročje in ga objela. Tini se je zdelo to vedenje "neokusno" in je Nini celo namignila, da jo vse skupaj spominja na incest. Nina ji je odvrnila: "Jaz sem samo očeta pozdravila...kako neokusna moraš biti ti sama, da pomisliš na kaj takega?"

In to je to v bistvu...to želive nekako z Marelico poudariti...ti sklepaš da sta dva istospolna partnerja nekaj slabega za otroka, ker si vrjetno bil tako vzgojen in ker družba/kultura to sprejema kakor sprejema. Zadeva je tako črna, kakor črno jo sam vidiš...jaz vem, da na tega otroka ne bi gledala nič drugače. Marelica tudi ne...če bi še vsi ostali sprejemali situacijo kot nekaj "normalnega"...se nihče ne bi spraševal o otrokovi dobrobiti. In tudi otrok sam ne. Zatorej je že ta debata po svoje zametek "slabega"... :>

Lp,

s

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •