Stran 2 od 4 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 35

Tema: Homoseksualci lahko posvojijo otroka?

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice magic-merlin
    Datum pridružitve
    Apr 2010
    Objav
    233

Privzeto

Citat Originalni avtor sketcher Poglej prispevek
    Recimo, da sta bila Tina in Nina...In Nina je pripeljala domov kolegico Tino...ko je Nina videla svojega očeta ga je pozdravila, mu sedla v naročje in ga objela. Tini se je zdelo to vedenje "neokusno" in je Nini celo namignila, da jo vse skupaj spominja na incest. Nina ji je odvrnila: "Jaz sem samo očeta pozdravila...kako neokusna moraš biti ti sama, da pomisliš na kaj takega?"

In to je to v bistvu...to želive nekako z Marelico poudariti...ti sklepaš da sta dva istospolna partnerja nekaj slabega za otroka, ker si vrjetno bil tako vzgojen in ker družba/kultura to sprejema kakor sprejema. Zadeva je tako črna, kakor črno jo sam vidiš...jaz vem, da na tega otroka ne bi gledala nič drugače. Marelica tudi ne...če bi še vsi ostali sprejemali situacijo kot nekaj "normalnega"...se nihče ne bi spraševal o otrokovi dobrobiti. In tudi otrok sam ne. Zatorej je že ta debata po svoje zametek "slabega"... :>

Lp,

s
    upam da nimaš dveh očkov, in se skupaj stiskate ta misel se mi zdi res bolana vrjetno res zato ker sta me moj oče in mati slabo vzgojila.

Bog odpusti jim saj ne vedo kaj delajo.
    vsem pravim PSOM je cilj luna, če zgrešimo gremo med zvezde.http://www.youtube.com/watch?v=1uaPs8sxqB0

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice sketcher
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    328

Privzeto

Citat Originalni avtor magic-merlin Poglej prispevek
    upam da nimaš dveh očkov, in se skupaj stiskate ta misel se mi zdi res bolana vrjetno res zato ker sta me moj oče in mati slabo vzgojila.

Bog odpusti jim saj ne vedo kaj delajo.
    Okolje je samo en dejavnik pri rasti. :> Samo bolan človek lahko pomisli kaj bolanega. Ty for making my point.

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice g_r
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    1,286

Privzeto

Recimo, da sta bila Tina in Nina...In Nina je pripeljala domov kolegico Tino...ko je Nina videla svojega očeta ga je pozdravila, mu sedla v naročje in ga objela. Tini se je zdelo to vedenje "neokusno" in je Nini celo namignila, da jo vse skupaj spominja na incest. Nina ji je odvrnila: "Jaz sem samo očeta pozdravila...kako neokusna moraš biti ti sama, da pomisliš na kaj takega?"

In to je to v bistvu...to želive nekako z Marelico poudariti...ti sklepaš da sta dva istospolna partnerja nekaj slabega za otroka, ker si vrjetno bil tako vzgojen in ker družba/kultura to sprejema kakor sprejema. Zadeva je tako črna, kakor črno jo sam vidiš...jaz vem, da na tega otroka ne bi gledala nič drugače. Marelica tudi ne...če bi še vsi ostali sprejemali situacijo kot nekaj "normalnega"...se nihče ne bi spraševal o otrokovi dobrobiti. In tudi otrok sam ne. Zatorej je že ta debata po svoje zametek "slabega"... :>

Lp,

s
    dan današnji.... se nekako otroke tako vzgaja da je družina sestavljena iz očeta, mame in nekaj otrok (1-3 večinomakrat). 90% je staršev ki bi svojim otrokom nekaj čudnega namigovali oz rekli, če bi otrok prišel domov in rekel da ima njegov najboljši prijatelj 2 očeta, ter da je posvojen. verjetno bi starš naredil kakšno grimaso na obrazu in rekel nekaj drugega, predstavljaj si otrokov odziv... družba je danes taka, nemogoča

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice MattMiha
    Datum pridružitve
    May 2009
    Objav
    962

Privzeto

Lp,

s
    Povedala oz. sta z Marelico kar se da pravilno in mi je všeč da so še ljudje ki ne delajo predsodkov. Pa vendar, tu ni samo o tem kakšna sta partnerja ampak o otroku. Žal ali pa na srečo, to naj druge sile odločijo, je tako da istospolna partnerja ne morata imeli SVOJEGA otroka. V tem primeru bi tudi otrok moral imeti pravico do neke potrditve posvojitve. Dejstvo je da so homoseksualci skupine ljudi ki še lep čas ne bodo "normalne" skozi oči mnogih in če otrok živi z njimi je tudi on del tega. Otrok ki ima po vsej verjetnosti dobra, čeprav enako spolno usmerjena starša, bo na nek način obsojen kritik in če je malo čustveno šibkejša oseba je to lahko velik udarec zanj. In to nas pripelje do glavnega problema, kar pa niso homoseksualci in njihovi otroci ampak družba sama.
    Ne razumem kako nihče od vas, ki obsojate drugačne, v tem primeru homoseksualce, ne dojame, da s tem ko jih ne sprejemate, zanemarjate, ... da s tem v bistvo kažete pravo podobo nas ljudi. Naj bi bili najrazvitejša bitja na svetu in edina z razumom, hkrati pa ne prenesete kančka drugačnosti.
    Samo povem kaj si sam o tem mislim.

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice zviti roki
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    371

Privzeto

Citat Originalni avtor MattMiha Poglej prispevek
    Ne razumem kako nihče od vas, ki obsojate drugačne, v tem primeru homoseksualce, ne dojame, da s tem ko jih ne sprejemate, zanemarjate, ... da s tem v bistvo kažete pravo podobo nas ljudi. Naj bi bili najrazvitejša bitja na svetu in edina z razumom, hkrati pa ne prenesete kančka drugačnosti.
    brez zamere... a jaz ne razumem, kako nihče od vas, ki se tako borite za homoseksualce, ne dojame, da bo otrok nesrečen. saj razumem, začnite vzgajati otroke drugače bla bla bla, a ko mi poveste način, da 15 letnega otroka prepričam, da sovrstnika z dvema očetoma ne bo zajebaval... no ja, srečno s tem.

pa nihče ni rekel, da imamo mi predsodke. mi smo le pomislili na otroka, ne samo na homoseksualce. jaz vem, da se otroku ne bi posmehoval, poznam pa vsaj 150 ljudi na moji šoli, ki bi ga zajebavalo in s prstom kazalo nanj. verjemite, priseljenec iz kitajske se je po 1 tednu izpisal.
    Nazadnje urejal zviti roki; 27-07-2011 ob 15:53.

Travian Smetana
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    1,083

Privzeto

Citat Originalni avtor zviti roki Poglej prispevek
    brez zamere... a jaz ne razumem, kako nihče od vas, ki se tako borite za homoseksualce, ne dojame, da bo otrok nesrečen. saj razumem, začnite vzgajati otroke drugače bla bla bla, a ko mi poveste način, da 15 letnega otroka prepričam, da sovrstnika z dvema očetoma ne bo zajebaval... no ja, srečno s tem.

pa nihče ni rekel, da imamo mi predsodke. mi smo le pomislili na otroka, ne samo na homoseksualce. jaz vem, da se otroku ne bi posmehoval, poznam pa vsaj 150 ljudi na moji šoli, ki bi ga zajebavalo in s prstom kazalo nanj. verjemite, priseljenec iz kitajske se je po 1 tednu izpisal.
    Se strinjam s teboj. Proti homoseksualcem sicer nimam nič, jaz pustim na miru njih, oni pa mene (thanks god ), ampak si enostavno tudi jaz ne morem predstavljati, kako bi se odzvali 15-letniki, če jim nekdo pove, da ima 2 očeta (pa ne samo 15-letniki). Otrok bi trpel celo življenje. Razen, če bi živel v dovolj strpnem okolju, kar pa Slovenija ni.

Pri tem primeru gre sicer za nekaj drugega. Ena ženska je biološka mama, samo druga je posvojila otroka. Čeprav je tudi nekam nenavadno to. Če se ustali taka praksa, si bodo moški pari izposodili žensko, da jim rodi otroka, ženski pari pa moškega, da ena izmed žensk zanosi.

Argument, da imajo tudi "prave" družine včasih hude težave (od pretepanja otrok do prepirov) pa je smešen. Kje je garancija, da tega ne bo v istospolnih? In pomembno je vedeti, da je homoseksualnih družin malo, veliko manj kot heteroseksualnih (pa če gledamo v evropskem ali pa svetovnem merilu). Če pa prihaja do hudih zadev v družini, pa bi naj za te stvari poskrbel Center za socialno delo.

Naj se homoseksualni pari poročajo in dedujejo. Otroke pa naj posvajajo, ko je otrok za posvojitev dovolj za heteroseksualne pare in ko le-ti grdo rečeno "ostanejo" (otroci mislim).

Ko sem pred leti obiskoval osnovno šolo, so nas naučili, da je družina -> oče in/ali mama + otrok/več otrok. Država enostavno ne sme posegati v to področje, niso oni tukaj za to, da bodo določali pravila narave. Par istega spola otroka ne more dobit po naravni poti.

Katerega koli psihologa boste vprašali, vam bo povedal, da otrok potrebuje žensko in moško figuro. Če eden izmed staršev umre, to še ne pomeni, da te figure ne potrebuje, da pa otroku zmanjšaš možnost, da bi se pošteno razvil z zakonom, pa je absurdno.

Ne morem si predstavljati, kako bi bilo, če bi imel dva očeta ali dve mami. Oba sta mi bila (in sta mi včasih) še vzor pri nekaterih stvareh. Za razložit je podobno težko, kot razložit, zakaj je 2+2 enako štiri. Aksiom pač.
    Nazadnje urejal Klemen; 27-07-2011 ob 16:25.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Jun 2011
    Objav
    55

Privzeto

Lepo povedano.
    Dodam lahko še to, da je Slovenija še vedno konzervativna država. Še vedno ima veliko vlogo rimokatoliška cerkev. Slovenija je majhna, vsi se skoraj "poznamo". Drugačnost to okolje ne sprejema v večini z odprtimi rokami. V Sloveniji je težko biti drugačen. Že v tem času recesije so se hitro pokazale gmotne razlike in kmalu si zapostavljeni. Še posebej problematično je obdobje adolescence, ko vsak išče pozornost in priljubljenost.
    Nobenemu otroku tega ne privoščim. Kot so že povedali nekateri pred menoj otroku ne privoščim take družine. Še posebej v Sloveniji, ki je "familiarna" država (vse preko poznanstev, družine . . .). Sicer pa res ne vem kako bi 2 očeta posvojeni deklici razlagala ženske stvari, ji svetovala in bog si ga vedi kaj bi se dogajalo za kulisami v taki družini.

V Sloveniji je veliko ločenih družin in otroci zelo trpijo, ko izgubijo ali očeta ali mamo. Otrok potrebuje oba, da se razvije v socialno, odgovorno osebno z moralnimi vrednotami. Ne kažimo s prstom na tiste, ki jim ni zneslo v zakonu in so večkrat poročeni/ločeni, ker taki otroci so že tako ali tako zaznamovani. Vsi smo samo ljudje in kdo pravi, da lahko istospolno usmerjeni osebki vzgajali otroka moralno ter mu nudili otroštvo kot bi mu ga nudila normalna družina. Če vzamemo za primer 2 moška. Kako bosta lahko nudila otroku žensko nežnost sočutje in ljubezen, ki ga premorejo samo ženske torej mame. Tako lahko isto rečem za ženski par, kako bosta nudili moško vzgojo in življenjske izkušnje otroku?
    Poznam ali vem za kar nekaj otrok, ki so bili posvojeni v normalne družine in so bili zelo srečni, ko jih je tista družina sprejela v svoj krog. Otroci, čeprav se ne zavedajo ali pa tega ne pokažejo cenijo starše in jih imajo zelo radi. Čeprav to nekateri ugotovijo prepozno...
    Lepo je da se zavzemate za homoseksualce in njihove pravice vendar otroku jih pa ne privoščim.

Nazadnje urejal MjcN; 27-07-2011 ob 17:46.

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice g_r
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    1,286

Privzeto

Klemen^^ 100% strinjanje

btw, v zvezno državi New York v ZDA se homoseksualci lahko legalno poročajo (zakon sprejet ne dolgo nazaj)

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Allan
    Datum pridružitve
    Apr 2011
    Objav
    81

Privzeto

Otroku pokvarijo mladost.Homoseksualnost je bila včasih prepovedana in tako bi moralo ostat.
    Legalno poročanje in vso to sranje... če bi imel pri tem besedo **** nebi meli niti volilne pravice

Za vsako neprimerno besedo oveni rožica. :>

Lp,

s
    Nazadnje urejal sketcher; 28-07-2011 ob 01:59.
    I hear the voice but I dont know where it comes from,
    i see rhe light but idont now where is sun,
    i like the feels but i dont feel anythink,
    my life is complicated and my fells is deep,
    but i am happy because i am on this world...

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice sketcher
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    328

Privzeto

Kaj pa revščina? Kdo se zavzema za te otroke? Vas njih dobrobit nič ne pesti? Kaj pa otroci, rojeni staršem s posebnimi potrebami? Otroci, ki živijo v alkoholizmu/odvisnosti, nasilju, v domačem krogu? Pedofilija? Za njih vas nič ne skrbi? :> Ne...res nismo zreli za 2 očka ali 2 mamice...saj v vseh stoletjih še očka+mamice nismo dovolj dobro poštimali.

Ampak kot je rekel Klemen...mirno spite. Za vse zgoraj naštete primere poskrbi Center za socialno delo. In ta argument je bil podan, ker pač vas tako skrbi za otroke in vseeno si ne morem pomagati....no...da je ta skrb nekako hinavska. Namreč že v naprej vas skrbi za hipotetično posvojenega otroka v družino dveh očet. Kdo od vas pa dejansko dela kaj na že obstoječih problematikah, ki so še kako resnične? Mislim, kaj donirate, ste tako ali drugače povezani s socialno službo, mogoče organizirate kake dejavnosti za ogrožene otroke, kolonije, itd.? Da bom pač razumela to pristno skrb za otroka...

Morate vedeti, da se v določenih aspektih strinjam z vami...ampak preprosto povedano...se tudi jaz ne strinjam z vašimi argumenti. Da...dva moška ne moreta po naravi imeti otroka...ampak "karta narave" se mi zdi rahlo izprana, glede na to, da dlje od nje ne moremo biti. Ker potem bi morali eliminirati še nekaj ključnih posegov v naravo....recimo kontracepcijska tabletka, abortus, in vitro, sterilizacijo, kastracijo, ogenj in kolesa. Teto naravo smo posilili, izsilili in izcuzali do zadnje kaplje in je sedaj preveč zmozgana, da bi tukaj nasprotovala.

Drugi argument so vloge...no pa pojdimo še v vloge. Malček zastarelo zopet...glede na to, da moški še redko orjejo z živino na njivi in ženske čakajo doma, z 8 otroci obešenimi za kiklo. Ampak ok...kaj točno je moška vloga? Kaj? Da bo zamenjal pante na omarici in straniščno školjko, ko bo to potrebno? Ženska pa bo ljubeče poučila otroka o tamponu. Novica tedna...s tem tempom in načinom življenja imajo starši redko kakšne vloge. Ne govorim o tisti pristni idilični družini, ki jo imajo vsi v glavi...ko oče in mama prideta domov, otroci so že vsi naredili nalogo, mama skuha, ata pa jih pelje v garažo izdelovat ptičjo hišico al ne vem kaj...na kolo. Po možnosti vsi zmolijo en očenaš pred kosilom/večerjo in potem kot ptički zagnezdijo na domačem kavču in gledajo 7th Heaven. Odkrito? Ne vem če poznam kakšno tako družino...še boljše vprašanje...koliko vaših staršev se je usedlo z vami in se pogovorilo o čebelicah in marjeticah? Tole bi me res zanimalo. Vrjetno smo zato imeli Teto Justi, zdaj pa kar vsevedi Google. Pravi oče in mati današnjim generacijam.

Ni pa moj namen nikakor provocirati, itd...da me pač ne bo kdo vlekel za jezik in da tečejo nesporazumi. Debata pač...nadaljujte. Le pazite na ton glasu.

Lp,

s
    Nazadnje urejal sketcher; 28-07-2011 ob 02:00.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •