Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Si1 01.09.2010-04.07.2011

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto Si1 01.09.2010-04.07.2011

Dragi igralci Traviana,

Vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noc, vendar so delavci v vasi Secret Garden ツ, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 17:48 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "LiitA", je "Lorem Ipsum" končal z gradnjo Čudesa Sveta. Porabil je milijone surovin in ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "Lorem Ipsum" zasluži naziv zmagovalca te dobe.

"Dizzy5" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "fikfakmafalda" in "borg".
    "bimbo" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "Lorem Ipsum" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

Pravila foruma- ZGODOVINA

1.V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi, dogajanja, od začetka serverja, do zaključka.
    2.Cenzura poročil ni potrebna.
    3.Vsak spam, offtopic bo najstrožje kaznovan.

Zaželeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije travian igralcev za nami!
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Imperator
    Datum pridružitve
    Dec 2009
    Objav
    832

Privzeto Jimmy Jump - Kratek povzetek

Six je imel prehud tempo za igranje, zato sem se odločil za igranje na navadnem strežniku. Vprašanje je bilo samo, ali bom sposoben zdržati enoleten tempo, saj je six server trajal 3x manj časa.Tako se je 1.9. 2010 odprl račun Jimmy Jump, s katerim sem imel glavni namen opozoriti nase in pokazati, da sem sposoben igrati napadalno na najvišji ravni napram ostalim top igralcem slo Traviana. S tem pa tudi utišati tiste kritike, ki so mi nonstop govorili, da sem le nesposoben simčkar. Račun je bil že v samem štartu zasnovan, da bo server končal kot najnapadalnejši Rimljan na tem serverju in to mi je, sicer z težkimi mukami, tudi uspelo.

Jimmy Jump je bil prvi rimski račun z 2. naseljem na si1. Razvoj bodoče metropole je bil dokaj počasen zaradi preslabega farmanja, tevtoni so pobirali praktično vse. Prav tako je bila zelo pomembna vojska, ki sem jo prve 4 mesece kopičil za osvojitev malih titanovih čevljev, ter napadalni bonus heroja. Ker vojske nisem hotel zabijati po nepotrebnem, sem z njo skupaj z herojem pucal okoliške oaze in si s tem hitro nabijal svojemu heroju rank in napadalni bonus. Takšno bildanje se je prekleto obrestovalo, artefakt sem prevzel brez večjih izgub in že prvi dan začel napadati sosedov ++ kvadrant. Napadal sem vsak dan, dokler je vojska obstajala. Ko smo z F F popucali ++, se je začel oster boj s smrkci. Tu se je zadeva malo zapletla, saj so stali diagonalno od nas in so bili časi hoje večji. Ampak napadalno načrtovanje je uspelo, račun je pobil lepo število vojske in zdemoliral lepo število metropol.

Vse reporte in statistiko računa si lahko ogledate tukaj:

Na koncu je skupno zmago osvojila naša aliansa F F skupaj z Legijami, čudo je postavil račun Lorem Ipsum, ki ga je igrala Teja.

To je bil tudi moj zadnje odigrani server, Travian se dokončno ugaša, saj ni časa, predvsem pa ne več motivacije (pomanjkanje motivacije je nastalo predvsem v sredini maja, ko sem se vrnil iz morja), postopoma se bodo brisali tudi kontakti na Skype.Več o samem dogajanju med aliansami na serverju pa naj povedo sočlani, meni se ne da pisat obsežnih romanov.

Lep pozdrav, BLAsT3R - Jimmy Jump
    Zlata misel modrega BLAsT3Rja: Ne reži se v faco tistim, ki jih trollam, če tudi sam ne preneseš mojega trollanja!

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice lign
    Datum pridružitve
    Dec 2007
    Objav
    931

Privzeto

Bilo je že davno nazaj, ko sem še uporabljal msn. Z nekom sem se začel dogovarjati, če bi na računu igral kot dual in seveda sem sprejel. Kakšen teden smo res igrali skupaj nato pa sem na računu ostal sam. Šlo mi je kar dobro bil sem v solidni ally okoli rang 20, ko mi je witch pokazal zobe. Po nekaj napadih sem se končno odločil, da mu pišem in dogovorila sva se, da vstopim v "njegovo" ally HM - Hrabri Miški. Šola se je začela malo bolj resno, zato sem samo še klikal zgradbe/polja in delal/izpolnjeval ukaze iz MM-jev. Smrkci so me v celem serverju dvakrat napadli, prvič so naredili crop death v 3 supportih, drugič pa malo pred koncem v metri, v tem zadnjem napadu nisem videl smisla saj mu je vojska šla takoj ko je prispela nazaj pri meni pa niti ni bilo tako veliko škode crop death v metri okoli 3 tedne pred koncem nima nekega smisla... Zame je bil to še en lep server katerega sem žal zaradi pomanjkanja časa spremljal bolj v ozadju.
    Tudi sam bi rad rekel, da je bil to moj zadnji server pa sem se že nekaj ur pred koncem prijavil na si5 preprosto mi je preveč dolgčas brez Traviana...

lp Spaceman

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice creep
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    1,271

Privzeto

Če se bo komu ljubilo brat sem spisal en malo daljši pogled na dogajanja tekom serverja, rad bi se pa še zahvalil mojim igralcem, da so me prenašali in do neke mere celo ubogali :>
    credits:
    -silver79... Pivski brat v sreči in nesreči, dober kolega, hvala, da si igral z mano
    -Teja... Igralka prve klase, oseba prve klase, spoštovanje in čestitke za zmago
    -Shenkey... Bumbar! ka si to porušu velko skladišče v WWju??? :> stara legenda
    -Hello kitty... Zvesta defferka
    -Bimbo/Piki... Vse kar ve, ve od mene!
    -Bimbo/d3vil... JNA šola
    -Bimbo/lenak... Brez tebe ni blo več isto
    -BiggyD... Korenina, sam pr agwi pa nima za hubabuba
    -Skantan... Če me bo kdo tepu, te rufnem... jasno!
    -Cipsy... Za one strele ti nism nikol odpustil
    -KhanII/MaliMrav/Boo... Prisotni ko si jih nucal
    -Heavy... Za ves tvoj deff... hvala ti, hvala
    -Geronimo team... Suzy, Boki pa Alkič; trio adijo
    -Sekret... Unikat norc
    -Ajax32... Enco s potenco
    -Farmer11... I don't give a šnicl... sam to pa je fu*kilišs, žabica
    -Blast3r... Tečn ko strela, sam če si naš, si naš jbg
    -Guerriero... Naslednjič, če ne bo frutka zame, bo Skantan šamaral!
    -Bau bau... nism te sicer poznal, sam nateg je bil pa prve klase
    -zg9... Ne upa it sam na vlak
    -bzzz... Korektna
    -Gursur... Ko se je kej rablo, se je vse dalo zrihtat
    -Oglar... Še vedno se bojim Ralga!
    -Zippo... Nimam besed za izdajo, hvala prijatelj

Zgodovina si1 2010/2011 <-linkič

Biti, ali ne biti... piti, ali ne piti? Kaj je zdaj prav?

Pozdravljeni kolegice, kolegi, soigralke, soigralci, nasprotnice in nasprotniki. Vsaka zgodba se prične na začetku in konča na koncu. Očitno. Server 1, sezona 2010/2011 se je pričel v septembru. Že kakšen mesec pred tem me je soigralec povprašal, če bi se lotila še tega si1. Nisem bil ravno najbolj navdušen, vendar me je ideja premamila in tako se je najprej začela debata o bodočem računu. Ime? Po nekaj sestankih (gostilna pri univerzi zmaga - agwo majo, bemomast) je že bil čas, da se stvari skristalizirajo... Dogovoriva se, da začneva galski račun, ker jih je zanimivo in tudi malce težje igrati in pa za spomin na dobre stare čase s si6; ime Pakistanci. Zakaj takšno nenavadno ime? Posli s tujino, ni se šlo za teroristične zadeve, da ne bo pomote.

Račun registriram 3 dni po začetku serverja, na severo-zahodni strani in ugotovim, da je večina starih znancev na južni strani. Sklepal sem, da je jug že osvojen zaradi številčnosti in me je že malce zaskrbelo, kako bo pri meni. Počasi sem pričel z igro, razvijal surovinska polja in upal, da me bodo bližnji tevtoni pustili pri miru, saj nisem imel v načrtu urjenja falang niti porabljanja surovin za dviganje špranje. Račun sem počasi razvijal, po nekaj dneh razvil strele in pričel s farmanjem. Nesrečno naključje je želelo, da sem se znašel v neposredni bližini prve vasice računa Contact, še bolj nesrečno pa, da mi je ujel težko prigarane strele kar sredi dopoldneva, kar je pošteno prizadelo razvoj računa. Na forumu me je kontaktiral, vsem poznani, Blast3r in povprašal, če bi pričeli z alianso, saj se je po začetnih prispevkih na forumu že opazilo približno kdo je kdo in pa kje. Na poziv soigralca na računu sem pričel razmišljat v tej smeri, problem je bil, da sem na severozahodu poznal edino mojega soigralca s si5, Pikija, ki je igral na računu bimbo in pa hello kitty, ostali pa so bili na jugu (zg9, ghostbusters...). Alianso je bilo počasi vseeno potrebno ustvarit že zato, da se med sabo ne kanibaliziramo, je pa to terjalo veliko zaupanja v posameznike, s katerimi še nikoli nisem imel opravka. Aliansa F F je pričela svoj obstoj v sredini tretjega tedna serverja, natančneje 18.9.2010 in obstala v več ali manj nespremenjeni zasedbi do zmagovitega konca. Za začetek so se v aliansi pojavili računi Pakistanci, Jimmy Jump, Contact, KhanII in še kdo... Rekrutiranje je bilo precej strogo in za vstop v alianso si že potreboval kanček sreče, kakšne veze, ali pa divje aktiven račun. Zakaj je bilo temu tako? Premnogokrat sem videl alianse, ki so jemale v svoje vrste vse po spisku, imele med sabo kopico vohunov, skrivačev, bebcev in tako naprej in potrpljenja za ukvarjanje z naštetimi takrat še nisem imel. So se pa pojavili drugi problemi. Farmanje. Mislim, da ni še nihče pozabil naše predrage Ivane z računa xy123, ki je tako veselo praznila farme, katere je počistil nekdo drug. Problem smo rešili seveda po naše in samo za njo sem izuril prve katapulte, pa še kdo drug jih je, ki so tudi opravili posel kot se reče. Zaradi xy123 sta originalni F F zapustila bimbo in pa sekret, kar nam je ugajalo, saj smo na ta način potem tudi ustanovili waldi F F, ki je bil planiran za obrambo.

Ustanovitev waldijev (29.9.2010) pa ni potekala brez težav. Najbolj preprosta rešitev se mi je zdela prevzem druge, že obstoječe alianse. Na izbiro jih je bilo več, odločili pa smo se za alianso katero je do takrat vodil račun RIS. Ker nisem želel, da bi se v tej aliansi kuhale kakšne lastne ideje, je v tistem času prišel prav spor med bimboti in pa xy123. S tem je bilo vodenje waldijev dano v roke d3vila (bimbo ⅓), ki je svoje delo opravil brezhibno, waldiji pa niso bili le obrambna velesila, ampak tudi napadalci, da jih iščeš, kar potrjujejo tudi statistične lestvice. Fantje, kapo dol. Pomembno se mi je zdelo, da je vodstvo vseh alians enotno in v tesnem stiku... ena aliansa, več ambasad... to je bilo zmagovito načelo.

Medtem, ko smo se mi ubadali s farmanjem in čim hitrejšim razvojem posameznih računov je na jugu že obstajalo masivno zavezništvo, ki je kasneje postalo zavezništvo legij... če se ne motim je bila sprva aliansa poimenovana NNB (no name boys, je tako?). Imel sem občutek, da jih bo to masivno združevanje kasneje še pošteno teplo in sem to tudi večkrat omenil... Posledica takšnega združevanja je pomanjkanje farm, s tem se zavrejo top računi, ki vlečejo ostale za sabo, pomanjkanje dobrih lokacij za izbiro metropole, bebavi sosedje in tako naprej. Prvi problemi pri legijah so se pojavili pri računu Nanatea in mr. perfect, da ne pogrevam zgodbe... račun Nanatea se je protestno izbrisal in na mojo veliko veselje sem Tejo uspel prepričat, da se priklopi k moji ekipi na severo-zahodu in odpre nov račun. Na sceno prihiti Lorem Ipsum (Teja). V približno tem istem času se je tudi BiggyD odločil in odprl račun na severo-zahodu, čeprav se ni ukvarjal z vodenjem alianse, je lepo imeti ob sebi ljudi, ki obvladajo zadeve in na katere se lahko zaneseš.

Hrabre miške (HM FF) so nastale 4.11.2010 z odhodom Teje (Lorem Ipsum) iz F F, s tem smo pričeli še s tretjo in zadnjo alianso, ki je prav tako pustila svoj pečat na serverju. HM so z računom witch (takrat so to igrali še philo in ben, kasneje se je lastniška struktura še spreminjala) razstreljevali opozicijo na (+|+), Fallen angela pa so dobili po nekem incidentu, katerega se ne spomnim več dobro, vem pa, da me je razjezil na nek način. Kakorkoli že... miške so bile še ena top aliansa, ki je opravljala svoje delo, kot je bilo potrebno.

V verjetno rekordnem času se je (-|+) kvadrant počistil vseh morebitnih nasprotnikov, ki so se preseljevali na (+|+) kvadrant. Očitno je postalo, da nas naslednja vojna čaka tam.

Na severo-vzhodu se je pojavilo zavezništvo, ki je bilo številčno gledano približno tako močno kot mi... Zaradi rednih sprememb imen niti ne vem kako točno so se imenovali, nekaj časa so bili fracki pa bog ve kaj vse še. Po aktivnosti so bili tudi visoko in imeli nekaj izrednih igralcev, nekateri so se celo obdržali do samega zaključka serverja. Najprej je bilo v planu počakati do prihoda natarjev in potem odpreti fronto na (+|+), ampak se je izkazalo, da so vojske že prevelike in želja po lomastenju po nasprotniku premočna zato smo se predčasno lotili severo-vzhoda. Zmagovalna poteza je bila postavitev nekaj izredno dobro pokritih računov povsem na mejo s (+|+). Contact, witch, Jimmy Jump. Ti trije računi so bili na meji in z napadanjem manjših računov se je najprej zamajalo vodstvo na ++, saj so se le pri njih delali bunkerji, manjši igralci pa so trpeli in tudi veselo brisali račune, to nam je omogočilo, da smo dokaj hitro lahko udarili tudi po večjih igralcih, saj smo jim zaledje pohabili in jim je pričelo primanjkovati vojske. V napadih na (+|+) je sodelovalo celotno zavezništvo in napadalo se je tudi iz notranjosti... sploh bimboti so bili krvoločni. Od nasprotnikov s (+|+) je potrebno omeniti nekatere račune, ki so pokazali, da znajo igrat... aramis, miki-miska, fazenprifer, fireball, mogoče še kdo pa se trenutno ne spomnim.

Na (+|+) koordinatah smo še želeli ustvarit kruci-buci alianso... oblikovali so se TNT, na čelu s Sir Oliverjem, kateremu sem poleg lastnih surovin, dal še kakšen vohunski račun, da mu ni bilo dolgčas in da si je lahko pošiljal surovine. Kasneje več o TNT.

Na serverju so se pojavili natarji. Po pričakovanjih je to vneslo precej kaosa na server, saj so se pojavili predčasno. Hitro je vsak povedal svoje želje in načrte, potem pa smo čakali kaj se bo zgodilo. Katastrofa! Na (-|+) so bili na voljo le najbolj nezanimivi artefakti. Edini unikat pri nas je bil rivalska zmeda. Bimboti, ki so takrat imeli verjetno največjo vojsko na serverju, so na vsak način zahtevali unikatno dieto, le-ta pa je bila postavljena na jugu, prav sredi legij. Ker nisem želel, da bi zavezništvo trpelo, sem pričel s pogovori, da bi zagotovil dieto bimbotu, ker drugače bi dosegli verjetno hitro vrelišče. Na srečo smo se dogovorili, saj so tudi pri legijah opazili, da ni res nič artefaktov pri nas na voljo, vseeno je prišlo do zapleta, in ne le enega, ki so botrovali kasnejšemu odcepu legije JZP in nastanku nove opozicije na jugu. Zgodba z unikatom se je razrešila tako, da je Ice Lady kasneje prepustila dieto bimbotom, ki so jo tudi maksimalno izkoristili in naredili malo morje vojske in tudi pomagali drugim s to dieto. Unikat trdnost je padla med smrkce, prav tako se je tam pojavil unikatni norček (eden od bolj zaželjenih artefaktov), na severovzhodu pa je padel unikatni trener. Izzvali smo usodo in poslali vojske v prevzem teh artefaktov med nasprotniki. S tem smo dobili, pravzaprav nepričakovano, skoraj vse unikatne artefakte. Contact je vzel unikatnega trenerja, vodin je vzel unikat trdnost, witch unikat rivalsko zmedo, zeratul je vzel unikat norčka, Lorem Ipsum pa je vzela unikat oči... nov zaplet se je pojavil pri unikatnih nogicah, katere bi po načrtih naj vzeli na račun mojmoj pa se je vmes našel dixon... saj vemo kaj se je takrat dogajalo. Naval po malih artefaktih je bil prav tako izreden uspeh za F F in pobrali smo skoraj vse kar se je dalo pobrat... kar še nismo vzeli, smo pa kasneje pri nasprotnikih. V kratkem obdobju po pojavu artefaktov smo pozidali prestolnice do konca... tudi manjši računi so pozidali prestolnice v lepe višave in s tem smo ustvarili super okolje za klikanje vojsk. Trenerji so lepo krožili, vojske so postajale že absurdno velike za tisti čas serverja, ko so se pričeli novi dogodki, spet na (+|+)... Naši zavezniki Kamikaze, so se odločili, da se bodo priključili nasprotnikom, na sceno pa stopi še LOD (ljubkovalno smo ga klicali LOL). LOD je bil edini, ki je uspešno ukradel kakšen artefakt s ++ koordinat, res je napadel le enkrat, ampak je bilo dovolj, da je prišel na radar. S pomočjo Teje in Skantanega smo ga popolnoma pretentali več kot enkrat in je bil kot naročen za premagovanje dolgčasa. Redno skavtanje najprej z enim izvidnikom pa v isti sekundi še s tejinimi unikatnimi izvidniki, potem smo mu poslali predelan report in mu rekli, da nam ga je posredoval MultiHunter... umirali smo od smeha. Fant je to tako zameril, da je podaril ukraden artefakt Contactu, ker ga je skantan pretental, da mu bo pomagal proti F F-u, nato pa je še poslal vojsko v samomor na mojo prestolnico. Z drugimi na (+|+) je bilo tudi zanimivo, največ odpora so nudili pri fazenpriferju in miki-miski, ki pa sta kar hitro po artefaktih izgubila tudi prestolnice in tudi izbrisala račune, sesuli smo še izdajalske kamikaze, ki so si potem poiskale zavetje pri našem “zavezniku” TNT. Severovzhod smo si popolnoma podredili. Sicer je še ostalo nekaj smrkcev; Fireball na primer, ki pa je preživel ravno tako dolgo, kolikor smo mu dovolili.

Pozornost smo usmerili na smrkce. Primarno na Smrkci S alianso. Po prvih napadih smo že vedeli koliko je ura, kam je potrebno pošiljati fejke in kje se jih bo zlomilo. Smrkci so imeli v vseh aliansah po skoraj 60 računov. Nekajkrat sem se hecal na forumu, da tudi ko bosta le še 2 smrkca v aliansi, da bo eden od njih naš vohun, ali pa kar oba. Realnost je bila malce drugačna, vsaj za nas, morda so legije imele še kakšnega vohuna... Bilo je obdobje, ko nismo imeli vpogleda ne v S, ne v L, ne v E... vseeno to ni vplivalo na razplet. Ponovili smo vajo s ++ kvadranta in začeli uničevati manjše račune. Vršili smo kar hud pritisk s fejkanjem, predvsem na artefakte in prestolnice... Redno fejkanje je nekatere zapeljalo v neprevidnost in tako smo pričeli s pobiranjem artefaktov, ker ne glede na to, da so smrkci bili slabši v sami igri, so pobrali svoj del artefaktov in jih nekaj celo protipravno odvzeli tako legijam, kot tudi nam. Pri teh podvigih je za pohvalit igralec majkl, ki je bil eden redkih, ki si je upal poslati kakšen resnejši napad. Ravno njemu sem ukradel velikega trenerja s pomočjo katerega smo naklikali marsikatero vojsko in je bil tudi eden od najbolj uporabljenih velikih artefaktov, on pa je nam ukradel malega trenerja. Za moje pojme je bila najlepša akcija kraja velikih oči igralcu Pohorc, kjer smo ga sistematično navajali na fejke in udarili nepričakovano, z minimalno vojsko brez heroja, zadaj pa strelca heroj, tako da tudi tvegali nismo veliko, preprosto smo se držali načela: probat ni greh, kar takoj zraven po lepoti napada pa je prevzem napadalne vasi pri Artoriusu, ki je bila izpeljana po istem principu; prepričati nasprotnika, da je napad fejk in udarit z minimalno vojsko. Pri krajah so se naši igralci izredno izkazali in nekateri tudi šokirali. Vojska od krucifixa... ko sem jo videl, sem ostal brez besed, kapo dol, škoda zaradi oddaljenosti, če bi bil v centru se pa bojim, da sploh ne bi imeli nasprotnika v končnici. Do prihoda WW-jev so bile le še redke prestolnice pri smrkcih nedotaknjene, čisto na koncu pa se je še CKjalo prestolnico artoriusu, malo zato, da se je vojska od Lorem ipsum uporabila, malo pa tudi zato, da se je pokazalo, da ni čisto nihče bil nikoli varen, kogar bi želeli bi enostavno sesuli, kadarkoli bi nam to ugajalo.

Načrt za končnico sem imel v glavi že na začetku serverja, konec koncev je to moj najljubši del, čeprav ga večina ne mara. Sicer nismo vsega izpeljali, kot sem si predstavljal, vendar je vseeno bila vrhunska predstava. Za gradnjo čudesa sveta sem nekje na sredini serverja povabil na server Shenkey-a, ki je ustvaril račun Iluvatar. Ker sva že prejšnji si1 skupaj zidala čudo, sem imel vanj popolno zaupanje (in to upravičeno). Na brzino smo začeli razvijat ta račun, pozidali velike žitnice in velika skladišča, pozidali v metropoli polja na 16-17, prevzeli vmesne vasi, da smo sprostili slote za vodje in tako je na natarje čakalo pripravljenih 5 vodij... žal, smo pozabili na vadbišča, hahaha, in zamudili s prevzemom wonder vasice za približno 2 dni. Za Iluvatarja sem uporabil unikat trdnost, ki jo je pazil vodin, No.1 je na vsak način želel unikat norčka in sem še to uredil, Lorem ipsum pa je že cel server igrala z unikatnimi očmi in sva se s Tejo kasneje dogovorila, da se prevzame še eno veliko trdnost in aktivira, ali enega, ali drugega po potrebi. Iluvatar je prevzel še en wonder na (+|+) koordinatah, ki pa ni mel resnejših možnosti zaradi pomanjkanja vsega. Prvi prevzeti wonder je uspel Teji in zidanje skrivnega vrtička se je pričelo z eksplozivno hitrostjo, ostal sem zvest svoji navadi in navijal za vsaj en rimski wonder, čeprav je bil prvotno namenjen za hec, se je na koncu izkazal za neosvojljivo in nepremagljivo trdnjavo. Hitro je sledil še prevzem WW-ja Gursur iz Legij, potem No.1 in tako dalje.

Za wonderje med smrkci sem že v štartu načrtoval CKjanje vasic in rušenje celotne infrastrukture. To je uspelo le delno. Kardelj je porušil WW vasico katero je kasneje prevzela punca iz alianse BUM. Rušili smo gradbeni ceh, obe skladišči, obe žitnici, tržnico in pa 6 žitnih polj, Fallen angel je bil poslan na WW katerega je prevzela polony iz smrkci E, tam smo uresničili plan celo brez izgub, saj so smrkci tisti wonder ravno počistili, ko je Fallen udaril. Uspelo ni edino pri superman23, saj je zabo malce zamudil in je bil WW prehitro prevzet, vseeno je uspel narediti kar nekaj škode, ne pa v takšnem obsegu kot Kardelj in Fallen. Vesti z računa Contact so pa bile odlične; bau bau prevzel WW, sicer so želeli TNT prevzeti ta WW, vendar je normalno bil več vreden v rokah bau bau-a, TNT pa že tako ali tako niso bili zmožni zidat dveh WWjev kaj šele, da bi imeli tri. Omembe vredno je še dejstvo, da smo smrkcem ukradli vse velike artefakte, med njimi dve veliki trdnosti, edino velika dieta je ostala pri Artoriusu, ker je nismo potrebovali pa tudi nam je prišlo prav, da se je ves čas tam zbirala obramba, tako smo imeli vsaj eno dobro tarčo za fejkat. Angelbitch-ino trdnost, katero je ukradel kan, smo nato ponudili našim zaveznikom Legijam, natančneje Gursurju, trdnost od supermana pa je ukradel Fallen angel in ta trdnost je na koncu končala pri Lorem ipsum in tudi poskrbela za ekspresno hiter zaključek serverja. Na koncu se je izkazalo, da se trdnosti, katero so vzeli na računu borg, sploh ne potrebuje. Bau bau wonder smo pa podrli, ker je bau bau preveč navdušeno fejkal naše wonderje. Vse pač ima neke meje.

Na začetku gradnje čudes smo imeli prvi sestanek v sobici “Čista lopata FF” glede taktike pri zidanju... na mizi je bilo tudi, da bi imeli kakšen dogovor s smrkci glede rušenj čudes. Takšno kuhinjo smo v en glas zavrnili in se odločili, da raje lepi izgubimo, kot grdi zmagamo. Vedeli smo, da bomo prejeli glavne napade s strani smrkov in vedeli smo, da jih Legije pretirano ne zanimajo, zato smo pred tem že uredili ekipo napadalcev (skype sobica: Ekipa za hitra posredovanja), kateri so imeli artefakt Titanovih čevljev, da se prestreže bodoče napadalce in se vasi ali nulira, ali pa prevzame. Žal ta ekipa ni bila 100% uspešna, kar pa se na koncu tudi ni izkazalo za bistveno, saj smo prestregli ravno prav, da smo se sprehodili do zmage. Prvo sicer neuspešno rušenje je bilo pri Angelbitch, kjer smo želeli podreti prestolnico pred prihodom njenega crusherja na No.1 WW, ker še ekipa ni bila ogreta se je pripetilo nekaj napak in vojska je preživela do cilja in iz igre vrgla WW računa No.1. Zatem se je poslal crusher z računa Ruda na Lorem ipsum, vedeli smo da ima lepo vojsko, ki bi naredila maksimalno škodo, saj je bil pred tem že večkrat skavtan. V pogon smo dali naše “nogače” in 1,2,3... izbrisali metropolo in vojsko, ki je bila na poti. Potem je sledilo nekaj, pogojno, uspešnih napadov, ki pa niso povsem uničili prestolnic sovragov. Eden od takšnih napadov je bil na superman23 prestolnico, ker smo ob skavtanju opazili, da ima kljub temu, da smo mu že prevzeli napadalno vas, še eno lepo vojsko v prestolnici... Prestolnico smo prerešetali, zaradi napak pri pošiljanju pa žal ni šla na 0, kakorkoli že, ko je bil crusher od supermana poslan, ni naredil skoraj nikakršne škode in smo si oddahnili. Naslednji, ki je še imel crusherja je bil Artorius. Prevzem njegove napadalne vasice je bil super izpeljan z minimalnim tveganjem in maksimalnim rezultatom... naveza Lorem ipsum in bimbo je uspela in Artorius je imel novega soseda za kakšno uro. Za crusherja, ki bi nam še lahko bil nevaren smo računali le še pohorca, saj smo imeli ogromno obrambe, če upoštevamo, da je bil to navaden server z malo igralci, tako da se z drugimi igralci niti nismo obremenjevali. Ko bi se naj šlo nulirat pohorčevo napadalno naselje smo se ga raje napili in čakali kaj se bo zgodilo. Žal je uspešno prispel do cilja in nam porušil WW pri Iluvatarju za 6 stopenj in ga vrgel iz drugega mesta na drugo mesto (hihi). Ves ta čas je vodila Teja in njen skrivni vrtiček in je seveda tudi bila deležna vseh mogočih napadalcev, kateri so se zaradi pomanjkanja ovnov pri smrkcih krasno lepili na visoko rimljansko obzidje katerega je branilo skoraj večino časa vsaj miljon pogumnih branilcev. Na drugi strani smo mi že z manjšimi vojskami, ki jih sploh nismo smatrali za crusherje povsem uničili čudesa smrkcev in s tem tudi držali obljubo, da ne bo niti en WW od smrkcev nad stopnjo 5. WWje so rušili pravzaprav vsi, ki so kaj poslali... Omeniti je potrebno super navezo imenovano SOSED za rušenje WWja. Sekret z ovni, sortaa in bulaa pa crusherja, ker sem se ustrašil, da bi kranchi ostal doma, sem še njega poslal za njimi in rezultat je bil popolno uničenje WWja od punce, kateri sem, malce zlobno, obljubil nuliranje celotne WW vasice, saj me je živciralo fejkanje od BUMovcev, seveda smo obljubo držali in kranchi je z lahkoto prebil obrambo in z valovi vasico tudi uspešno nuliral, ker je bil to zadnji WW smo se ustrašili, da nam bodo vojske ostale doma... Žal se je to res zgodilo in veliko izrednih vojsk je ostalo doma, ampak bolje to, kot pa da si kazimo dobro ime s pošiljanjem vojsk na zaveznike. Za informacijo... ob koncu je Lorem ipsum wonder branilo preko 2 miljona obrambnih enot, wonder Iluvatar pa preko 1 miljon, kar je tudi vredno pohvale.

Grupa TNT - aliansa, katero sem podpiral, se je na koncu obrnila proti nam. Z neutemljenimi lažmi in bebavimi izgovori so poslali napade na wonder od Lorem ipsum, kasneje sem celo izvedel, da so imeli v načrtu zmagat server... Fantje, ne vem točno kako ste mislili zmagat, glede na to, da ste se bali lastne sence, imeli dogovore s smrkci o nenapadanju pa še z obrambo so vas zalagali. Aliansa si mora zaslužit zmago in vi si je enostavno niste. Niste bili zmožni obranit milo rečeno slabe vojske od n0b0dy-ja in prav tako slabe vojske od MaX-a... če te nekdo poruši s 1000 katapulti si pač luzer. Sicer nisem videl vaših WWjev, ampak po mojem ste zidali žitnice na miljon, mogoče celo več, ker drugače se ne da narediti takšnega zaostanka... za tistih 150k obrambe v WWju odločno preveč, tudi zaradi tega ste luzerji. Največji luzerji ste pa zato, ker sem vam pomagal, ker smo se poznali in sem pričakoval nek pošten odnos. Izgovor “SEJO” baje huda afera na prvem si1... bedarija prve sorte, kdor ne more pozabit daljne zgodovine naj preneha jemati bilobil, ker očitno škodi, s tem, da SEJO sploh ni bil sporna zadeva, je še Rugi to povedal, ki je bil tudi med akterji v tistih dneh. Drugi izgovor, da je Teja poslala “crusherja” od n0b0dy-ja in pa MaX-a na grunfa je pa še bolj bebava, če bi spremljali server bi opazili, da smo oba igralca večkrat napadli, sploh pa nam je pod častjo, da bi uporabljali neke leve račune za obračune, sploh pa za wonderje, ki niso bili niti malo konkurenčni. Kakšne scenarije vse ste si še vrteli v vaših starikavih možganih pa ne vem... mogoče sem pa jaz pošiljal vojske tudi na lastne wonderje, da bi bila ukana bolj prepričljiva, mar ne? Na srečo vaš načrt, da bi zaustavili gradnjo pri Lorem ipsum ni uspel pa tudi, če bi, smo sklenili dogovor med graditelji, da se jo počaka in da postavi zadnji zidak na 100 zato, ker je storila največ za skupno zmago in ker je hrabra “miška”. V vsakem primeru pa poštena zmaga zahvaljujoč celotnemu zavezništvu.

Rad bi se zahvalil vsem, ki ste igrali, spletkarili, pomagali in kakorkoli skrbeli, da na serverju ni bilo dolgčas.

Lep pozdrav, Mitja AKA creep
    Nazadnje urejal creep; 31-01-2012 ob 20:57.
    Perfection makes perfect, practice is overrated...
    :*za Tejo

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice zg9
    Datum pridružitve
    Jul 2010
    Objav
    57

Privzeto

prica o legiji :

Prica o ujedinjom jugu zapocela je na jednom pikniku da se u miru odigra server iz razloga što smo prosli s1 ratovali 0-24.

Na samom pocetku me iznenadilo kako je lagano islo , u jednom danu je dogovoren savez sa 90% ally na jugu .
    drugi dan je dovrseno i zajednicki je odluceno da svaka ally nosi ime LEGIJA.

vecinom su to bili stari borci sa proslog s1 pojacani sa igracima s4 koji su stigli sa zeratul-om i buckom sa s5.
    Vrlo brzo je i na skype napravljena soba gdje je svaka legija imala svoje predstavnike.
    Nju su cinili bucka , bac , zeratul , rugevit , ahil , poker face , napalm , efekt , dzuko ,zg9. takoder i bambi ali ju nismo bas mogli dobit on line i nije slusala nijedan savijet od vodstva pa je jednoglasno odluceno da se njihova legija raspusti i ona je srecu potrazila kod smrkca takoder joj je najavljeno da ce imat 48 sati mira od legije da se pripreme na napade.

Druga legija koja je raspustena ahil i poker face , osobno jedno od vecih razocarenja puno vise sam ocekivao od njih , vec nakon mjesec dana nazalost smo posumnjali u njihovu odanost legiji na prijedlog efekta i zeratula odmakli smo od njih , na moju molbu drzalo ih se u savezu(greska) i pokusavalo sredit stvar ali jednostavno za kompromis trebaju dvije strane , pokerovim zeljama nismo mogli udovoljit i doslo je raspada njihove legije gdje je igrace preuzela sedval u meduvremenu dodana u sefovsku sobu legija.

nakon raspustanja te dvije legije poslali su napade na zeratul i zabili vojske do artefakti najboljem igracu s1 po off i def bodovima ali njihovim odlaskom dobili smo ono sto smo zeljeli kvalitetu koja je ostala + 50tak ljudi koji su prvi put igrali travian da neko nastavi igru iza nas .
    Legija se sve vise ustimavala metropole su branjene , najvise su stradavali nebitni suporti .
    Dok na granici smo imali izrazito jake racune mojmoj , vasilij zeratul koji su svakodnevno rusili metropole.

Imali smo na samom pocetku jednu gresku gubitak teje , pobjednice servera kasnije otvorila novi acc lorem ipsum.
    Na veliko iznenadenje nije nam nista zamjerila nego je i dalje posteno odlucila krenut dalje i pomagala kad god se trazilo . Svaka cast Teja.

artekati ?

to je nazalost dosao najveci problem za legije na cjelom serveru i pitanje hocemo ili necemo igrat dalje .
    Nazalost legija je ostala bez jedne svoje jake karike spletom nestrnih okolnosti oko pada artefaki na mapu , pa ukljucivanja suport-man mirana u sobu legija koji je unio nemir kod efekta i napalma do onda postenih i dobrih igraca legije.
    na sam dan artefakti na neposten nacin je acc dixon dosao do unikatnih nogica preko svojih sefova saznao vrijeme mojmoj i na brzinu trzio katapulte po skype.
    takoder na sam dan artefakti niedan od igraca efekt napalm miran nije bio on line osim na 5min kad su trazili vrijeme od mojmoj za napad na nogice pod izgovorom da imaju" lajf " .
    što se tokom kasnije igre nije bas vidjelo jer trebalo je dosta vremena provodit na racunima da bi se legendo branil .
    posto smo vidjeli da saveznici nemaju na svom podrucju nijedan art u dogovoru sa zeratul smo odlucili dat unikat dietu bimbu koji ju je dobro iskoristio .
    a od efekta se trazilo da unikat nogice zavrse kod mojmoj dok oni imaju off pa ce bit vracene dixonu nakon sto je to odbijeno u roku 48 sati su poceli napadi .
    dixon gasi acc i artefakte a mi smo dobili novu frontu .
    novo nastali jzp brzo takoder na zeratula zabija vojsku .
    U tom djelu igre pomoc u defu je bila dosta jaka od legije xl koja je zaustavila off-a od tutankamon.

takoder na moju veliku zalost iskoristavaju naivnost igraca dzuko , i okrenu te male racune na svoju stranu ally nes koja je u roku mjesec dana izgubila 50tak novih igraca traviana.
    bez da bi ih pokusali branit od strane jzp.
    Takoder su i legije u ratu sa jzp imale gubitke sto off malo manje def. ali za kraj simbolicno su poruseni legendo i tutankamon racuni koji su branjeni prije svega.

Legija !

legija nije zavrsila u kompletu kojem je pocela ali je velika vecina ostala unutra i zajedno smo docekali kraj ponosni na sve iza nas.

ww !

najljepsi dio igre utrka sa nasim saveznima F F ko prvi do 100.
    suradnja sa F F od prvog dana dogovorena je opstala do zadnjeg dana i zadnje cigle u ww na sto smo svi ponosni unatoc tome sto je mali broj ljudi vjeroval da to moze trajat do kraja.
    legijski ww je zavrsio pricu na 94 levl , nas gursur (rugi) , bucka 93 i jedan jedini oglar ww koji vrijedi za levl 100 .

za kraj par igraca kojima bi zahvalil na igri :

bucka , sedval - hvala kaj ste pristale doc na s1 i odigrat s nama do kraja i bili tokom s1 glas razuma kod legije kad bi strasti skocile.

gursur , floyd - legende legije x netreba puno rijeci za njih dvoje svaka cast .

oglar , itak mica - oglar ww koji nebi izrastao preko 11 da nema mice

teja- timski igrac dugo nisam imal cast s takvim igracem igrat.

bimbo-6pack te ceka makar nisi zasluzil )

creep - kolko pauk ima nogu ? ))

dizi-slabije igral nego lani ali tu negdje uvijek

carmel -30sec podsjetnik na legendarni g team )

dusan - prijatelj hvala za acc .

nejc - veliki covjek za velike metre iza njega samo rupe u mapi pamti ga jzp hvala duh.

zipo 1 dan ludosti nemre maknut 1000 dobrih dana .

mojmoj - najbolji offeri legije , uz malo vise rizika vjerovatno bi bili u top 10 napadaca svih vremena na slo serverima.

takoder hvala jos puno ljudi za ljepa druzenja i dobre trenutke emil , iztok kosta julka bac suzy kitty....................

This time next year we'll be millionaires !!
    Nazadnje urejal creep; 06-07-2011 ob 00:30.
    sef nnb , def ally pro (s6)proud lose
    noob koji se ubacio u stb(s1) win
    dark shadow (kys,kgb)(s5)win
    player of knights ally ( wc ) com6 - win
    o zg9 "za tebe znam da si slab igrač i da igraš travian samo zbog piknika,da možeš đaba pit"
    One of the proud chiefs of legion-s(s1)win
    member NA (xo1)(s5)win

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Suzy
    Datum pridružitve
    Sep 2010
    Objav
    105

Privzeto

O sami zgodovini je bilo že kr nekaj napisanega zato se ne mislim ponavljat, ampak dodat le nekaj svojih besed, misli….tokrat z acc geronimo team, katerega je moj cenjeni dual naredil zgolj in samo zato,ker je zanj si1 nekaj posebnega in ker je žele, da jaz tukaj brez napora in v miru klikam obrambo ter v začetni fazi pozabim na ves nori tok dogajanj na si3. Boki hvala za acc in za povabilo kot dualko. S prva sem le opazovala kaj se dogaja, gledala raporte….in v miru klikala obrambo. Pa je prišel čas, ko je naša Teja potrebovala pomoč pri miškah, kajti sama se je odpravila v graditeljsko ally. Pa sva z Bokijem rekla : » zakaj pa ne«, sej MM-e za žito sva pred tem konstanto pošiljala na trojki. Znašla sva se v sobici lopatarjev, kjer so potekale debate, jokanje za žito in surovine (creep in dizi obvladata). Seveda tudi obramba, ki je bila vsekakor najina dobra stran je bila več kot dobrodošla. Skupaj smo prečvekali veliko minut, ur na skype, za šankom, na kakšni terasi… Po vseh teh prebitih minutah, urah, dnevih, tednih pa je prišel dan D in zadnji cigl je bil postavljen, čudo na 100 in evola ZMAGA je bila tukaj….

Na račun klikanja pa spoznala nekaj novih, zanimivih oseb ter obudila stara poznanstva :

Teja :Naša gonilna sila, ki se mora naučit še mal bolj jamrat
    Creep : Multipraktik, taboljši sopotnik v avtu (ded obvlada petje)
    Iluvator : Vse bo pocrkalo, kje je creep?
    Sekret : Stric, ki te nasmeji do solz
    Dizi : Jokam jokam dan na dan, kajti žita vedno manj imam!
    Ado/bimbo : Strah in trepet
    Farmer : Vozim traktor zato sem glavni
    Breda/iona : hahahahahahahahhahahaha
    Ajax: Direktno in pošteno!
    Zg-ič : Suzy su ti kobile doma? Kobile= druidi
    Stane: piknik majstor

Lahko bi nadaljevala, ampak nebi končala do jutri. Zato hvala tudi ostalim za vse preživete minute…

Želim vam lepo poletje in pozdravček do snidenja…
    Suzy, ponosna dualka geronimo team acc
    Nazadnje urejal Suzy; 06-07-2011 ob 01:27.

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice _Teja_
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    134

Privzeto

Sem počakala, da vas večina že spiše zgodovino, ki je sicer z vsakega zornega kota lahko drugačna, vendar so akterji in rezultati isti, tako da ni potrebe po ponavljanju in sem jaz lahko »kratka«.

Na strežnik sem se registrirala po dogovoru z dualom Nejcem z galskim računom Ghostbusters in na njegovo željo na JZ (-|-), kamor so se locirali njegovi soigralci iz prejšnjega si1. Po treh dneh dolgočasne igre na računu, ki se je nameraval naseliti daleč iz centra, sem se odločila, da se »ločim« in preizkusim igro z Rimljani. Naredila sem si nov račun nanatea, Ghostbuster pa od takrat naprej pokrivala kot sitterka.
    Z računom nanatea se mi je uspelo lepo prebiti v ospredje in kot ena izmed prvih Rimljank sem postavila tudi drugo naselje, to naselje pa je bil potem povod za izbris računa zaradi zapleta s pro igralcem Mr.Perfect in razočaranja nad soigralci in zavezniki.

Z računom Lorem Ipsum, s katerim sem tudi končala ta server, sem se registrirala 3. 10. 2010 – več kot en mesec po začetku serverja na SZ (-|+), vendar je bil kvadrant precej manj poseljen kot jug, zato sem tudi po poznem začetku uspela najt dokaj primerno lokacijo za metropolo na koordinatah (-188|8 ).

Pridružila sem se aliansi F F, kjer na začetku razen Mitje (Pakistanci) nisem poznala nikogar. Ker pa je bil že Mitja precej izčrpen in se zgodovina od tu naprej prepleta, bo nadaljevanje »kratko«.

Izpostaviti velja ustanovitev alianse HM-FF - Hrabri Miški, kamor sem sprejemala takrat na novo registrirane igralce in igralce iz drugih alians, ki ob našem načrtnem čiščenju kvadranta drugače ne bi imeli nekih pretiranih možnosti za »preživetje« in igro, so pa imeli voljo in veselje do igre.
    Za pomoč pri vodenju sem zaprosila tudi Bena z računa Witch (naš striček s metlo), z njim pa aliansa ni bila videti več tako »ranljiva«, saj je bil moj račun zaradi poznega začetka še dokaj bogi. Na žalost je Ben v drugi polovici serverja zaradi pomanjkanja časa prenehal z igro, zato pa sta igro na računu Witch odlično izpeljala do konca Andreja in Boxi.
    V aliansi so se nam pridružili še NLP (Ata Nurtuby), pa angelček Andrej (Fallen Angel), Geronimo team - Suzy in Boki, katera sem »odkrila« po naključju pri naših nasprotnikih, a ker sem Bokija poznala že s svojega prvega serverja kot najboljšega soseda, sem ju seveda takoj povabila v alianso, po končenem si3 pa sta pomagala tudi pri vodstvu alianse, ... Pa seveda vse ostale Mišike in Mišeke.

Poklon in čestitke vsem Hrabrim Miškam in Miškom za odlično igro – vsak od vas je prispeval svoj delež pri uspehih alianse in naši skupni zmagi, enako pa velja tudi za vse iz drugi dveh FF alians – F F in Waldi FF, saj smo bili dejansko vsi kot družinica in eno.

Zahvaljujem se tudi zaveznikom iz legij, s katerimi sem ves čas tesno sodelovala – predvsem z zg9/neger in GurSurjem, naša končna zmaga pa je itak rezultat igre in truda, ki ga je sleherni posameznik vlagal v igro skozi ves čas serverja.

GrupaTNT oz. sedaj Sejo s svojim dejanjem – napadom na WW zaveznika in osebnim napadom name z izmišljenimi obtožbami, si od mene ne zaslužite niti omembe, pa vseeno …
    Vaše napade (na poti jih je bilo več, a le en pravočasen) na WW zaveznika v igri si lahko razložim pač z izdajo in željo po zmagi, pa tega v igri kot je travian človeku osebno ne gre zameriti, kljub temu, da ste bili ves čas deležni naše in moje pomoči, ne morem pa mimo in spregledat vaših blodenj, da naj bi jaz poslala napad na vaš WW z računa n0b0dy in MaX, zato tudi po napadu na naš WW, nisem poslala ali naročila nobenega fejka/napada na nikogar iz vaše alianse, da imam čisto vest in še vedno lahko rečem, da nisem NIKOLI poslala napada na vas.

Pogosto zastavljena vprašanja:

Kaj pomeni Lorem Ipsum?
    http://sl.lipsum.com/

Koliko je bilo neprespanih noči?
    Morda sem kdaj bedela kako uro dlje zaradi kake bedarije, a to je bilo res izjemoma, saj sem še zadnji večer, ko bi morala počakati le pol ure, da zapolnim prazno žitnico, prej zaspala. Nameravala sem sicer počakati in poskrbeti za žito, a se ne spomnim, da bi res, tak da …

Koliko nas je igralo na računu?
    Od začetka sem igrla sama, do računa pa so imeli dostop še:
    - Benjamina in Mato (japek) - sitterja v času gradnje WWja … Hvala za vso pomoč!
    - Ado (Bimbo/d3vil) - sitter v času gradnje WWja, ki je imel celo nekajkrat čas pomagati.
    - Mitja (Pakistanci/creep) - po koncu je odgovarjal na IGMje in se zahvaljeval za čestitke.
    - Suzy in Boki (Geronimo team) - dovolj je bilo, če so ostali dobili namig, da sittata, pa so težave z žitom v WW vasici čudežno izginile. Hvala za vse!
    - n0ga - opazovalec na računu in za zgago delat … Po njegovi zaslugi stoji v WW vasici špranja, ko sem se le spomnila, pa sem preverila tudi IGMje, če sem morda komu kaj čudnega napisala. Menda je dal tudi gradit nekaj stopenj skladišč in enkrat poslal malo žita.
    - Andraž (Senninha) - »dual«, ki se je pojavil enkrat na mesec ali dva na Skypu, da je vprašal za … hm … geslo in ime računa, nazadnje pa celo, kateri strežnik igrava …
    - Vsi, ki so si želeli ogledati peskovnik v naši WW vasici na dan odprtih vrat.

Zahvala:
    - Mitja … za srčke
    - Mare (sekret) … ker mi nisi ubil podgance
    - Piki & Ado (Bibmo) … kreg /kreg (bimbeki kot bimbeki ), pogrešam pa Lencija
    - Skantan … za komedijo z LOLom
    - Cipsy … brez jamranja ne bi šlo
    - Dizi … se bova pomenila na pikniku
    - Andrej (Fallen Angel) … za smeškote
    - Kitty … za vzgojno šolo
    - Blasti … ne, hvala, šele po ogledu bomo ocenili
    - Kranchi … super dedi
    - Nejc (duhec) … za čvek in hugije
    - Oglar & zg9 (Lolek & Bolek) … za super heroja (upam, da naša sobica ne utone v pozabo)
    - Sortaa & Bulaa … ker sta bila dobra soseda
    - Dušan … za čvek

KhanII, Malimrav, Kan, Sarimari, Gandalf, ajax32, Farmer, mojmoj, … hvala vsem in za vse, kar nisem/sem pozabila omenit.

Od nasprotnikov pa tudi velja izpostaviti nekaj imen:
    - Artorius … hvala, ker nisi branil off vasice in hvala za obrambo prestolnice, ko je bil čas, da zabijem off
    - Sponzor … hvala za vikend v Smrkolandiji
    - Superman23 … čestitke za vrivanje obrambe ob prevzemu off vasice, za rušenje čuda pri meni in vztrajnost pri gradnji svojega, hvala za veliko trdnost, opravičujem pa se za porušeno pivnico, ker tisto pa res ni bilo namerno.
    - Lenovo … čestitke za vrivanje
    - Hrchek & JANEZ 55 & Majkl … lepa igra
    - Pohorc … hvala za učke in čestitke za lepo naklikan crush zatem, ko si zabil pri Fallenu
    - AngelBitch … čestitke za goldanje
    - LOD … LOL

Za konec pa še filmček s posnetkom zmagovalnega WWja, v katerem je zajetih tudi nekaj reportov:

V čast in veselje mi je bilo igrati z vami!

Teja / Lorem Ipsum
    Nazadnje urejal creep; 06-07-2011 ob 09:45.

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice biggyD
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    1,552

Privzeto

Torej zgodovina 4. Si1:
    Po večtedenskem prepričevanju posameznih soigralcev s prejšnjih serverjev sem se odločil tudi sam registrirati račun na si1 in sicer konec septembra, skoraj mesec dni po začetku in sicer z imenom No.1.
    Začetek je bil precej pester, saj sem dobival surovine za razvoj praktično z vseh strani in z večine alians in se razvijal dokaj hitro. Takoj so me vabili v alianse,ponujali vedenja itd…, vendar pa po zelo utrujajočem prejšnjem serverju nisem imel volje niti želje po kakršnem koli vodenju alianse in se na koncu pridružil FF kjer sem vedel da je vodstvo sposobno, pa tudi poznal sem nekaj zelo dobrih soigralcev s prejšnjih serverjev.
    Na račun sem povabil še travi-7 ( dual s prejšnjega si1 ) ter mojo top napadalko s prejšnjega si1 lunco in kasneje še palmo katero sem spoznal na si4. In pričelo se je klikanje, v glavnem cel server brez prevelikega stresa in napora, klikali smo festivale in nekaj vojske.
    Do artefaktov nismo bili napadalno aktivni bodisi zaradi pomanjkanja volje ali časa oz. obojega. Od artefaktov smo iztržili velikega trenerja ki je v kombinaciji z velikimi barakami in konjušnjicami kar uporabna zadeva, seveda ob primerno razviti metropoli in supportih.
    In tako se je začelo povečano klikanje vojske. V drugi polovici serverja sem organiziral 1 napadalno akcijo za alianse FF ,za kaj več pa ni bilo potrebe saj so solo napadalci ( ali dvojke oz. trojke) naredili dovolj škode predvsem zato, ker so dodobra spoznali nasprotnika in ob dobrem fejkanju v glavnem rušili brez večjih izgub. Tukaj bi izpostavil popolno nesposobnost vodstva smrkov pri ugotavljanju pravih tarč, v glavnem pa so se branili 3 ali 4 igralci za katere se je na koncu izkazalo da niso naredili popolnoma nič oz. veliko škodo za svoje igralce. Z prihodom wwjev smo se na računu No.1 na pobudo palme odločili da bomo gradili ww.
    Vnaprej mi je bilo jasno da nekakšnih realnih možnosti za zmago nimamo, saj je bil ww v centru pa še zvedel sem, da se dela samo zame nek mega crush, kar se je na koncu izkazalo za resnično.
    Enim (vodstvu poražencev prejšnjega si1 ) je bil očitno edini cilj klikanja na tem serverju da zbijejo mene na kakršenkoli način, na žalost tudi na račun poraza soigralcev. Kar pa je bilodobro za moje soigralce, konec koncev sem imel vlogo provokatorja. Tekom serverja sem kar nekaj komuniciral z nasprotniki in jim velikokrat vrgel kakšno čenčo ( da niso obupali ) katero so s pridom uporabili za motivacijo svojih… V glavnem celoten server smo sprehodili vojsko menda 4 ali 5x skoraj vedno brez izgub.

Na koncu je ves naklikan off nažalost ostal doma:
    http://travian-reports.net/si/report/2190598f991 + 7200 katapultov

Na koncu čestitam za zmago celotni FF ekipi, predvsem:
    Mojima soigralkama: luna in palma
    teji ki si je za to vzela 2x več časa kot bi jaz bil pripravljen in 5x več kot sem si dejansko vzel
    creep, ado ,zg9 za vodenje
    contact,SKANTANN, mare,ajax, khanII, malimrav ,kan, blaster neumorni napadlaci
    kitty,breda,SUZY, boki, matteo , fikfakmafalda, hogar grozni, FARMER za pomoč kadarkoli sem potreboval
    nejc
    Vsekakor sem koga pozabil omeniti, oprostite mi

S tem serverjem sem zaključil z travianom dal mi je veliko obenem pa tudi vzel veliko – preveč za OL web browser igro
    Nazadnje urejal biggyD; 06-07-2011 ob 12:19.

Začetnik Avatar uporabnika/uporabnice birba
    Datum pridružitve
    Mar 2009
    Objav
    1

Privzeto

Kaj hočem sploh še napisat pametnega, ko pa ste že vse povedali?
    Kakor za BLAsT3R-ja in biggyD , je tudi zame bil ta server zadnji. Motivacije počasi zmanjka, zmanjka časa za take stvari, treba se je posvetit gradnji hiše in posvetit svoji družini.
    Veliko vezi, veliko novih pozvnanstev je bilo ustvarjenih, nekatera se bodo še nadaljevala tudi sedaj, ko ne bom več travianer.
    V začetku: v začetku je xy123 zaorala po moji vojski (v času moje šibkosti - ponoči) in na ta način razkraila svoj vojaški potencial. Moje žrtve so bile v veliko pomoč tistim, ki ste jo nato brisali iz s1. Kaj naj vam rečem: hvala. Kot najbližja soseda mi je povzročila kar velik zaostanek v nadaljevanju rekrutiranja vojske.
    Ostali potek ste že ostali opisali in ne bom nič več dodajal.

Torej druščina - zbogom.
    Tisti, ki nadaljujete v igri - veliko sreče in uspehov.

Harald Hardrada

... za konec pa še izrek velikega borca s1: "tačko..." (by farmer 11)

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice mateo007
    Datum pridružitve
    Sep 2010
    Objav
    215

Privzeto

Kako bi začel....najbolje da kar na začetku

Moja zgodba se vleče še daljno nazaj na prejšni si1, kjer sem začel kot noob z malo več izkušnjami! Tam sem spoznal igralca biggyD ki je takrat igral na računu Villains in pa Adota, ki je takrat igral na računu Linux! Ne bom razlagal malenkosti, ker je to čisto drugo poglavje, lahko pa samo povem, da sta me nekako vzela pod svoje okrilje in me skozi igro vodila in hkrati učila, ne vem, kako sem si to zaslužil, ampak verjetno sem bil dovolj tečen in nadležen, uglavnem, ob njima sem spoznal Travian in začel uživati v igri!

Ko se je začel ta server sem se registriral na SZ in upal, da bo blizu mene vsaj kakšen od starih borcev, zadeva pa je bila še toliko težja, ker nisem imel nobenih kontaktov, tako da sem šel na blef! Vedel sem, da se bo treba dokazati že v samem začetku igre, zato sem dokaj hitro začel dominirati v svoji okolici! Takrat sem bil v aliansi NTB, ki naj bi bila neka bivša STB aliansa, bilo nas je kar nekaj starih borcev, ampak nobenega pravega vodenja in sem že v štartu vedel da iz tega ne bo nič! Nadaljeval sem z svojim načinom in kmalu ni bilo več nobenega soseda, kdor pa je bil v bližini, je bil pa deff račun in me ni ogrožal!

Kmalu za tem sem stopil v kontakt z Mitjo, ki je igral na računu Pakistanci in priznam, da so bila pogajanja za vstop v FF težka, kar je prav, selekcija je morala bit, jaz pa takrat še nisem bil nevemkoliko razvit, zato sem takoj pomislil da lahko pa biggyD reče kakšno lepo besedo zame! In se je zgodilo, z malo sreče in veliko dokazovanja in nonstop teženja mi je uspelo, sprejeli so me med FF in tukaj se je vsa igra šele dobro začela! Poznalo se je, da sem sam na računu, zato je bila aktivnost še toliko bolj pomembna, ampak jst pravim, da stvari, v katerih uživaš ni težko početi! Nekako smo prepričali tudi biggyD da je začel klikat in mu z surovinami pomagali, da se je lahko hitreje razvil in nas zelo hitro ujel! O samem dogajanju na serverju ne mislim veliko pisat, o tem je bilo veliko napisanega! Me je pa nekaj presenetilo, kako se lahko skupina 30 igralcev tako poveže, skype je bila obvezna prva stvar preden se umije zobe in zadnja stvar preden se je šlo spat, zaupanje do soigralcev se je stopnjevala iz dneva v dan, da o sodelovanju sploh ne govorim, zato sem imel na profilu tudi napisano: Če česa ne zmorem sam, vem, da za menoj stojijo večji bratje in to samo še pripomore k večji hrabrosti, predrznosti in požrtvovalnosti! Te ni manjkalo! In to je res, ko imaš enkrat ob sebi igralce, ki jim zaupaš je vse lažje, všeč mi je bilo tudi, da je naša aliansa deloval na principu demokracije, čeprav je parkrat tudi pri nas počilo, ampak to izključno zaradi tega, ker smo na serverju dominirali od začetka in je na trenutke postajalo rahlo dolgočasno! Lahko rečem, da so nasprotniki na tem serverju plesali kot smo mi špilali Ne podcenjujem nikogar, samo sem mnenja da so si Smrkci zadevo narobe zastavili in še slabše speljali, res da ste imeli veliko članov, ni pa bilo srca, ki bi to poganjalo naprej, v FF je bilo in to veliko!

Žal pa me je proti koncu poškodba za nekaj časa privezala na pojsteljo, zato je bilo sodelovanje na travianu v najbolšem času žal omejeno, sem pa zato karseda pomagal aliansi s tem, da sem bil dobra garaža in dieta je bila tudi na koncu odlično porabljena! Gre pa na bolje, tako da ne skrbet, na pikniku bom

Rad bi se še opravičil, če sem koga na forumu užalil, včasih smo tudi mi šli malo predaleč, ampak tudi forum je sestavni del igre in močno orožje!

Prav posebej bi pa rad omenil naslednje igralce, vrstni red je naključen, da ne bo potem kdo rekel, da je kdo pred njim napisan

-No.1.....od tebe se vedno naučim kaj novega, človek na mestu in velik igralec
    -Creep....odličen vodja, ki je vse člane obravnaval enakopravno, kljub temu,
    da je imel polno alianso močnih posameznikov nas je znal povezati skupaj in speljal stvar do konca
    -Sekret...človek, ki me je z vrtnico čakal na Prešernovem trgu v Ljubljani, drugače pa odličen prijatelj......pivo?
    -Teja....veliko srce, včasih preveliko za vse nas norce
    -Cipsy...prvi moški, ki je imel PMS
    -zg9.....upam da si uspio sa AutoCAD-om
    -Kitty....za red bull si dobil veliko obrambe, kaj je šele bilo, ko sem ji prinesel štiri ))))
    -Blast3r...jaz imam lepšo
    -Suzy in Breda.....obe sta se vedno nasmejali mojim šalam, tudi če niso bile smešne
    -Skantan in Khan...soseda, ki sta se vedno preko skypa vabila na pivo Skantan, ne pozabi na garažo
    ki sem ti jo nudil
    -Ado....ta pa je znal po mizi udart....kolko bratrancev maš zdej?
    -Piki....vedno sem se mu nasmejal, upam, da se še srečava na nogometnih igriščih
    -Lenak...prišel, naročil pivo in sadjevc, pa šel...enako je bilo pri travianu
    -Sveta trojica Ajax, Gandalf, Farmer....frajerji brez primere
    -Malimrav...nikoli nisem vedel, ali misli resno ali se heca

Vem, da sem še marsikoga pozabil, ne zamerit, enostavno vas je bilo v tem dobrem letu veliko! Hvala vsem
    za odlično igro in še lepši zaključek!

Tako kot je rekel Truman v Truman show: "In case I don't see ya', good afternoon, good evening, and good night."

lp
    Matej aka Guerriero

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •