Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: [si3] 02.06.2010 - 24.04.2011

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto [si3] 02.06.2010 - 24.04.2011

Dragi igralci Traviana,

Vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi Trdota , nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 14:07 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "DiaMIST", je "Artorius" končal z gradnjo Čudesa Sveta. Porabil je milijone surovin in ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "Artorius" zasluži naziv zmagovalca te dobe.

"
    DHboy" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "BOLT" in "D0c".
    "imat" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "tupo1" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - Si3

1. V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2. Cenzura poročil ni potrebna.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo vsaj približno v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Imperator
    Datum pridružitve
    Sep 2007
    Objav
    457

Privzeto

Pozdravljeni!

Še sam ne vem pravzaprav zakaj sem se prijavil na ta server, saj sem že kar nekajkrat prej rekel da je nepreklicno zadnjič. Kolikor je na začetku kazalo da bo server med najmanj zanimivimi, se je zelo lepo razvil, na dva vsaj v začetku enakovredna pola, borba ter zanimivo dogajanje pa je potekalo praktično do samega konca.

Po normalnem začetnem dogajanju, ko so se formirale prve alianse z miljoni zavezništev, ter večinoma igralci ki so nabijali populacijo, se je na našem koncu pojavila aliansa LaL. Praktično brez resnega boja, smo prevzeli kontrolo nad svojim kvadrantom ter kaj kmalu tudi ustanovili krilo LaL2, katerega vodstvo sem prevzel sam. Ze ob vstopu, pravzaprav resnici na ljubo, igralcev ki niso prišli v matično LaL alianso, prišli pa so v krilo, sem jim rekel, da bomo ob pravem sodelovanju postali boljši kot matična aliansa. To se je kaj kmalu tudi res zgodilo, predvsem zaradi nesposobnega vodenja matične alianse, s strani igralcev tipa "six goes nine", Manchester ter podobnih.
    Prav zavoljo labega vodenja, pomanjkanja komunikacije, nespoštovanja zavezništev, se je pri nas zgodil pravi mali udar S suzy, ki je takrat že obupala nad idejo, da bi se dalo matično alinaso še kako spraviti v red (ponovno predvsem zavoljo dejanj igracev na računu "six goes nine", ter bokič1 dualom smo naše krilo odcepili od matične LaL alianse, kaj kmalu pa so nam sledili praktično vsi iz matične LaL, za katere smo menili, da so OK. Seveda je podobno poskušal tudi glavni krivec za razpad in nedolovanje matične LaL alianse, pa je bil seveda zavrnjen ter po hitrem postopku tudi spremenjen iz top3 accounta v skoraj 0 pop account
    V tistem času se je nato sklenilo zavezništvo z aliansami BF, torej matično BF*, "center alianso" BF-CE, JZ krilom -BF- (takrat so bili še v isti aliansi tudi na koncu posamezno najboljša aliansa CrazyBF) ter nazadnje tudi TMS. Tako so bile prav vse strani neba v zavezništvu, kar ni kazalo na najbolj zanimivo dogajnje. Edini ki niso bili v zavezništvu so bili neverjetni borci, igralci precej manjše ter BF* podrejene (vsaj številčno) alianse GRANIT.

Malo pred prihodom artefaktov, je prišla s strani BF* (točneje takratnega vodje Iluminatti) ideja da zavoljo zanimivosti streznika s prihodom artefaktov prekinemo zaveznistva med severom ter jugom, torej da na eni strani ostanejo same vse alianse BF, na drugi strani aliansi TIT ter TMS. S tem smo se strinjali ter obenem vklopili tudi diplomacijo, ter sklenili zavezništvo s še vedno neupogljivimi Graniti, po katerih pa je takrat hudo padalo s strani BF*.

Naša prva naloga po prekinitvi zavezištva je bila "eliminiranje" BF-CE alianse, ki nam je bila njbolj nevarno blizu. S samo nekaj off računi, so bili v roku dveh tednov vsi igralci te alianse brez metropole, medtem ko ni bilo nobenega odgovora z druge strani. Med tem je tudi na JZ stani, v aliansi -BF- potekal puč, kot nedolgo pred tem pri nas. Od -BF- alianse, takrat mislim da celo največje na serverju se je odcepil "cvet" njihovih igralcev, ki so ustanovili alianso Crazy. Po kratkem obdobju negotovosti, so se po pričakovanju vključili v zavezništvo BF.

Naši napadi med tem seveda niso pojenjali, so se pa iz uničene BF-CE alianse premaknili na tisto kar je ostalo v -BF- aliansi, pod vodstvom igralca Wanna be ter kasneje Thepande. Tudi tu nismo naleteli na nikakršen odpor, niti z kontra napadi niti z obrambo (kar pa se je vsaj malo spremenilo po spremembi vlade, ko je wanna be predal posle igralcu Thepanda).

Potem pa smo zagrešili našo, no vsaj po mojem mnenju, eno redkih napak. Namesto da bi do konca potolkli alianso -BF-, smo se v afektu in na krilih naših uspehov raje usmerili na CrazyBF.

Tukaj se po moje zaključi prvo obdobje tega serverja, katerega značilnost je bila "haranje" TIT po BF metropolah. Seveda ker vse enkrat mine, še posebej pa hitro minejo dobre stvari, je tukaj nato nastopilo obdobje boja z vojaško močnejšimi CrazyBF.

To je bila prva aliansa, ki nam je začela vračati napade, na serverju sploh, in kaj kmalu so se pokazale naše slabosti ter seveda, tudi napake. V začetku je bil boj enakovreden, kasneje pa se je tehtnica vse bolj začela nagibati v smer CrazyBF.
    V tem istem času smo nekakrat obiskali tudi sovrage na JV, matično BF* alianso. CK-jali smo metropolo njihovemu največjemu, obenem tudi daleč največjemu na serverju igralcu galimx, ki je potem račun tudi izbrisal. Z njimi so imeli borbo naši zavezniki iz SV, aliansa TMS, ko so nekoliko obnovili moči pa so jim sledili tudi neuničljivi Graniti. Kmalu po tem se je zgodilo popolno sesutje sistema v BF*- Igralci so brisali en z drugim, še sami več niso verjeli vase, kaj kmalu so bili povsem onemogočeni, da bi lahko še normalno nadaljevali tako da je potrebna posebna čestitka tudi igralcu Karmen, da je s svojim "tezenjem" ter aktivnostjo uspel ww postaviti tako visoko kot je bil.

Borba je potem potekala naprej, malo pred koncem pa se je umirilo skoraj popolnoma. Vsi smo se pripravljali na prihod ww vasic, ter pridno klikali vojsko. Samo igralec "assup" ni sodeloval, ter je med tem uspešno tolkel po naših mestih.

pa so prišli WW-ji... Mi smo se odločili za taktiko več ww-jev, kateri so seveda posledično slabše branjeni, nasprotnik je imel enega na JZ ter tistega od Karmen na JV. naša taktika je temeljila na predpostavki, da imajo CrazyBF veliko večje krashe od nas, tako da bi rušili v vsakem primeru, tudi če bi mi imeli samo enega ali dva WW. Zato smo se odločili da raje naredimo več WW vasic, ker potem po enostavni matematiki pač pride manj krashev na posamezni WW.

Ko je nastopilo prvo rušenje, so na naših ww-jih lepo padale stopnje, medtem ko pri naših rušenjih na Crazy WW ni bilo take škode ob naših napadih, saj se je nasprontik izkazal z res fenomenalnim številom obrambnih vojakov (tukaj je posledica naše napake, da nismo predenj smo s spravili napadati CrazyBF, najprej dokončali alianse -BF-). No na koncu se je izkazalo, da nasprotnik le ni imel takih ogromnih Crashev kot smo jih pričakovali, tako da se taktika ni najbolj obrestovala, saj bi jih z dobrim defom v veliki meri ustavili, tako pa so lahko rušili. kakor koli že, na koncu se je razpletlo kot se je, zmaga je ostala v zavezništvu TMS, TIT ter Granit. Prav te zadnji, najmanjši od nas, "underdogs" že od začetka serverja, pa so bili tisti ki so nam vsem to zmago tudi prinesli.

Crashev je bilo na obeh straneh veliko, veliko lepih, prilagam pa svojega:

http://travian-reports.net/si/report/1919924fbd0

na koncu, da se še posebej zahvalim določenim, kateri so se najbolj žrtvovali ter angažirali pri tem našem uspehu:

Prva seveda naša Suzy, tista ki je od nas vseh največ časa žrtvovala za naše skupno dobro, brez katere bi bilo vse drugače
    bokič1 dual, smo imeli marsikateri nesporazum, v marsičem se nismo strinjali tekom serverja, ampak na koncu smo vseeno vsi prispevali za ta naš uspeh
    Maxtor, Thor, Hades, pa original igralec Wittman, coock ki so redno sodelovali z napadi, debatami v vodstvu, idejami, pa seveda DOBRO VOLJO sledijo seveda VSI ostali igralci iz TIT alians ki so sodelovali z nami ter verjeli v nas (vohuni izvzeti).

Posebno zahvalo si seveda zaslužijo tudi zavezniki, posebej moram izpostaviti igralce s katerimi smo imeli največ kontakta:

vojvodakonrad, Ledeni, Billyboy iz TMS, pa Grascak ter Artorius iz Granit.

Da pa ne reče kdo da sem pozabil tudi na naše sovrage, pa je na tem mestu tudi zahvala nekaterim nasprotnikom:

DHboy, meni osebno "najljubsa nasprotnica", s katero se je vedno dalo lepo normalno pogovarjati tudi o zadevah ki se traviana sploh ne tičejo
    pa seveda moj "zapriseženi nasprotnik" the panda s katerim so bile ... no milo rečeno... "zanimive" debate na forumu (ja, ne bos verjel, tudi tebi se zahvaljujem)
    pa seveda tisti ki so s svojimi napadi redno skrbeli, da nismo slucajno prevelik del noči prespali imat, tupo12, pohore, nadzorni, fighterossa, luise, Biggsy, itd, itd...

Kot že rečeno s tem zaključujem svojo travian kariero, sicer kar nekaj let ter kil prepozno

lp, DN, B|C, eX,..., MM, TIT tomstarr
    Nazadnje urejal tomstarr; 24-04-2011 ob 23:23.

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Suzy
    Datum pridružitve
    Sep 2010
    Objav
    105

Privzeto

Ojla…
    Moj vodstveni frend se je prav lepo razpisal, tako da Tom hvala, da ni potrebno povzetkov meni pisati . Točno tako kot si rekel, obup nad igralcem sixgoesnine ter njegovimi vodstvenimi prijemi je mene pripeljal zelo blizu brisanja acc, ker enostavno nisem imela več energije zanj in zdelo se mi je škoda časa za takšne igralce. Sama poteza ustanovitve LAL2 je bila dobra, seveda je bilo potrebno vložiti veliko truda, da smo alijanso spravili v red ter člane spodbudili k sodelovanju. Sredi navajanja članov na skupnost, pa se je ob rednem klikanju off drobiža porodila ideja, da bi šli malo na okoli ter s pomočjo naše specialne ekipe Titko, Ludvika in Elice, so se začele pripravljati akcije. Posredujem nekaj reportov pri katerih so pri večini dodani samo prvi vali :
    Anzek1
    http://travian-reports.net/si/report...63,1923675e307
    Dhboy 1.
    http://travian-reports.net/si/report...8c,1923762cfbd
    tupo12
    http://travilog.org.ua/si/4411211/3d...6fcf4f06f7/2/1
    http://travilog.org.ua/si/2438068/94...6540ee8069/2/1
    http://travian-reports.net/si/report...4c,192384f1836
    galimix
    http://travian-reports.net/si/report...76,192395e2646
    Dogajala so je tudi slednje :
    http://www.travian-reports.net/si/report/13277995acd

To je le nekaj naših akcij, seveda jih je bilo še več. Tudi naše metropole so bile zelo želena roba…ampak za te reporte pa naj poskrbijo nasprotniki.

Ob tem, da so mi nekajkrat rušili metropolo, da sem zidala WW, pokrivala minuse in hranila dinamični off sem brez trenerja naklikala tudi en manjši off…
    http://travian-reports.net/si/report/183793bcad1 ki je obiskal tupo12 WW.

Skozi vse tole klikanje pa sem seveda imela ob strani mojo ekipo: Maxtor, Hades, Thor..,drevo, zupe, coock, spet jaz ter seveda Bokija ter Toma. Tako, da njim posebna hvala, da so pomagali, se trudili in vztrajali.
    Sama zavezniška povezava pa mi je dala možnost, da sem spoznala vojvodokonradI- kateri je vestno klikal na mojem acc ob sami izgradnji WW-ja, Ledenega – s katerim sva se večino časa nasmejala, billyboy- s katerim sva veliko časa preživela na skype in organizirala zaključne akcije, ter graščaka in Artorius, s katerima sem začela bolj sodelovati ob koncu serverja.
    Kaj naj rečem za konec? Server mi je omogočil, da sem spoznala nove ljudi, pridobila nekaj novih prijateljev s katerimi vem, da bomo obdržali stike, pridobila nove izkušnje ter znanja in zagotovo se odločila, da je bilo to moje zadnje zidanje WW vasice

Hvala vsem za igro na tem serverju…in morda se še srečamo kje, za kakšnim obzidjem, ki bo morda skupno ali pa tudi ne.

Lp, Suzy

Na koncu pa dodajam še pesnitev, ki je nastala v samem toku napadalnih akcij
    Oda TITu

Maširajo enote, glava za glavo. Na poti bile so v naselje, zabavo.
    Prispele v valovih do peščene sipine, ena za drugo telo prek prerine.
    Valijo valijo se sovraga valovi, odgnali so sulic jih ostri robovi.
    Ko sleherno bitje z grude pregnali, so njih slavne heroje še konji steptali.
    Odtekla je kri, spustil se je prah, preživete so duše odžirale zrak.
    Prereže te stihe nov kruti korak, postavi po robu se naš član, junak!
    By Maxtor
    Nazadnje urejal creep; 27-04-2011 ob 16:17.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Sep 2010
    Objav
    52

Cool Pogled z granitnega stolpa

Hojla!

Da malo pobrskam po spominu, kako se je vse skupaj pravzaprav začelo.

Na ta svet, mislim server, sem/smo pridrobincljali bolj po naključju. Štirica se je končala in željni maščevanja smo čakali na njen restart. Pa ga kar ni in ni bilo. Startali so trojko, štirice še vedno ne. Potem je, mislim da Artorius predlagal da gremo (tu mislim del druščine s štirice, združeni predvsem v PC Alp) mal klikat na trojko. Pa še ime si je dobro izmislil. In smo šli. Brez posebnih ambicij, no, pravzaprav z ambicijo, da se ne zapletamo v spopade naredimo par crushev in na koncu mal strašimo. Ni se izšlo. Z razvojem strežnika so posamezne alianse in zavezništva hotela prevzeti nadzor nad svojimi kvadranti. Na našem kvadrantu so bili to BF* (ne vem če so takrat že imeli zvezdico) . Na vsak način so nas hoteli razformirati in pobrat najboljših nekaj igralcev. Mi pa na to nismo pristali. Sprejeli bi NAP, ki bi se lahko s časom razvil tudi v kaj več. A na to uho so bili gluhi. Zagrozili so nam, da nas v najkrajšem času ne bo več in začelo se je dogajati. Že ob prvih praskah je par naših članov prestopilo k njim. Ampak res par. Verjetno so verjeli, da bomo v kratkem zbrisani s tega sveta. Boji so se nato počasi stopnjevali in vse skupaj je kazalo res precej črno za nas. Vsi štirje kvadranti so bili v zavezništvu, mi pa edina resna opozicija. Jao mene. Črna situacija.

Sam sem bil v začetku, ampak res zelo na začetku še relativno varen, ker sem se odselil precej daleč od centra. A glej ga zlomka. Lepega dne opazim da se je natančno na sredino med mojo metropolo in predvideno napadalno naselje, naselil precej močan igralec BF-ja. Le kaj ga je razsvetlilo , da se je naselil tam. Takoj mi je bilo jasno, da bo še zanimivo. In bilo je. Prevzemanje oaz, naselij, rušenja. Uspešna in neuspešna so se kar vrstila. Bilo je res vsega. Prvo naselje sem izgubil, ker sem prepozno reagiral. Pri naslednjem se je pa zapletlo. Bil sem pripravljen in pozoren. Mal je pa tud sreča pomagala. Ko nisem uspel zbrati dovolj obrambe, se mi je nasmehnila sreča in se je lojalnost ustavila na 1%. Festival je vendarle naredil svoje. Pri naslednjem poskusu, mi je s pomočjo soigralcev uspel pravi mali podvig. Vrivanje med valove napadov, ki so prihajali v isti sekundi. In to kar dvojno. Res pa je, da je napadalcu delalo težave to, da je poglavarje pošiljal iz različno oddaljenih naselij, soigralca pa sta v svojih naseljih prilagodila stopnjo vadbišča ravno za toliko, da je bilo možno poslat obrambo po tem ko je bil odposlan napad iz enega naselja in preden je bil poslan iz drugega.

Uf, se mi zdi, da grem preveč v podrobnosti. V glavnem so mi BF-ji pomagali da sem se trdno oklepal prvega mesta med branilci, vse tja do prihoda artefaktov. Za veliko število obrambnih pik so seveda zaslužni predvsem soigralci, ki so me pridno zalagali z obrambno vojsko. Čeravno so bili tudi sami tarče hudih napadov. Do prihoda artefaktov je trajalo tudi zavezništvo vseh štirih kvadrantov. Mi smo pa vseeno preživeli. Z artefakti se je server končno spolariziral na sever in jug. Tu smo videli svojo priložnost za preživetje do konca. Povezali smo se s severom in ob njihovi pomoči uspešno obranili nekaj napadov, nekaj pa jih sploh ni bilo, ker je nasprotnik očitno ocenil, da so bunkerji prehudi.

Nato pa, presenečenje. BF* je začel razpadat. Vojna sreča se je obrnila. Kar naenkrat smo bili mi tisti, ki smo napadali. Kje so zdaj grožnje kako nas bodo po hitrem postopku eliminirali, kako osvojenih artefaktov ne bomo uspeli zadržati niti toliko da bi se aktivirali.. Kar srce me zaboli, ko pomislim na šest ali sedem poglavarjev, katere sem ujel v nebranjenih oazah, v eni sami noči. Pa potem hitenje s prevzemanjem naselij, ko se je moj neposredni nasprotnik odločal da bo nehal igrati…

Sledil je prihod WW vasic in prvih gradbenih načrtov. Že pred tem smo se odločili, da bomo navkljub neperspektivnosti, na jugu zidali svojega. Dokler bo šlo bo šlo... Z osvojitvijo WW naselja in načrtov ni bilo težav. No ja malo smo sami sebe prehitevali, malo se nismo dobro razumeli, konec koncev pa se je vse lepo izteklo. Imeli smo vasico in oba potrebna načrta. Pri tem mi je bilo zanimivo, da so nas iz sosednje alianse (imeli smo sprejet NAP) zmerjali, da smo jim speljali "njihov" načrt. Kot da na načrtu piše čigav je. Zavezništvo je bilo trdno, WW-ji so lepo napredovali. Tudi nasprotnikovi. Z našim namenoma nismo hiteli in smo na začetku gradili predvsem infrastrukturo. Naj se crushi lomijo na drugih. Saj se bo tudi za našega kakšen našel. No, crushi so res leteli, iz ene in iz druge strani. Na lepem je bil naš WW na prvem mestu. Glede na to, da je bilo zavezništvo res trdno, ni bilo težko priti do dogovora, da bomo zdaj vse stavili na "naš" WW in poskusili čim prej zaključiti strežnik. Malce nas je še stiskalo v grlu, ko smo čakali na rušilne napade, a se je na srečo izkazalo, da je nasprotnikom ostalo ravno prav vojske, da so rahlo opraskali granitno trden WW. Med čakanjem na napade smo tudi sami en malo še strašili naokoli in med drugim odnesli gradbeni načrt nasprotnikom. Nato pa, stotka! Čudo je zgrajeno! Jupiiii!

Naj se na tem mestu v imenu vseh igralcev granitno trdne alianse zahvalim vsem zaveznikom. Po svoje zanimiva situacija, ko zmagovalni WW "severnega" zavezništva stoji na jugu. To je naša skupna zmaga in iskreno povedano. Nismo ravno najzaslužnejši zanjo. Smo pa bili pravi čas na pravem mestu. In seveda prispevali po svojih najboljših močeh. Torej hvala in zahvala vsem igralcem zavezništva in njihovim voditeljem Ledeni, Vojvoda konrad, Suzy, Tomstarr…

Zahvaljujem se tudi predanim in požrtvovalnim igralcem naše alianse. Vodji Artoriusu, Black&White-u, Mudleku... Ja, Mudlek je bil prava gonilna sila. Še posebej v zaključni fazi. Bravo in hvala! Hvala tudi "zunanjemu sodelavcu" Jenkiju, kateri je iz svojih naselji, v neposredni bližini WW vasice, pridno pošiljal surovine in žito. In seveda hvla in čestitke vsem ostalim soigralcem za vztrajno in granitno trdno držo skozi cel strežnik.

Pa seveda, hvala nasprotnikom za zanimivo igro. Še posebej cenim, da nam je uspelo ohraniti športni duh in kulturo dialoga.

Se srečamo še na kakšnem strežniku. Če ne po drugem, nas boste spoznali po granitni trdoti.

Lep pozdrav vsem skupaj in čestitke tudi vam, ki ste uspeli tole prebrati do konca!

Končna statistika

Čudo sveta:

WW naselje:

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice geronimo
    Datum pridružitve
    Jan 2008
    Objav
    262

Privzeto

Čakam že dolgo časa vsaj še 2 posta iz dveh kvadrantov, da ne bomo samo iz SZ pisali (+Rokovnjač), sam jih ne dočakam. Saj vseeno, so nekater že tekom serverja govorili, da znamo sam lapat...pa dajmo

Bom poizkusil ne ponavljat mojih dveh soborcev in povedati kaj novega oz osvetliti še kako drugo plat

Po daljšem premoru in ponovni zasvojitvi s travianom (posledica registracije na com iz golega dolgčasa) sem prišel na ta server brez poznastev in brez ciljev. Pač spoznat artefakte (dolga je bla pavza) in Tevtone. Prvi problem je bil najti duala in po večih spodrsljajih sem končno srečal igralca alkic1, ki je ravno tako iskal nekoga. Edina dobra stvar dolgega iskanja duala je bila ta, da sem izvedel, da na SZ klika tomstarr, na JV pa DirtyTurkishman na dualu Illuminati. Dva igralca, ki sta si na predhodnih serverjih prislužila moje spoštovanje. Po nekajdnevni zamudi sva se s pomočjo gospoda random-a registrirala na SZ, za kar sem mu sedaj hvaležen.

Po začetni noriji z gorjačami in farmanju so pričela deževati prva vabila v amaterske alianse. Ko sva zaradi vsesplošnega farmanja oz. vsaj poizkušanja farmanja prišla v konflikt z kar nekaj aliansami, sva si jo poizkala še sama. Že prej sva ''zaslišala'' tomstarr-ja o takrat obetujoči aliansi LaLinea (LaL). Ko je tomstarr naredil njihovo krilo sva z veseljem sprejela vlogo njegovega pomočnika tam. Aliansa se je razvijala, rastla in kmalu je iz matične alianse prestopila k nam še suzy, ki je skoraj takoj prevzela svojo vlogo v vodstvu. Zametek je bil ustvarjen in nastalo je še tretje krilo Lal3.
    Sledili so dogodki, ki jih je že opisal tomstarr zato jih ne bom ponavljal. Rezultat tega je bil propad matične alianse, krili sta se pa preimenovali v TIT in TIT2. Tukaj velja omeniti dual Illuminati, ki je prepoznal pravilnost naše odcepitve in pomagal, da so vsi zavezniki priznali osamosvojitev TIT-a na ''neresnem severozahodu''.

Ravno naveza tomstarr-Illuminati (pa verjetno sem še koga pomembnega zgubil) je nakazala popolnoma drugačno sliko razmerja moči na serverju, kot se je pa kasneje razpletlo. Osnovni plan je bil, da bo zaveznik SZja JV. Iz različnih razlogov (propad Kerlca in njegove ally na SV, težnja JV po krilu na JZ,...) se je zgodilo, da so bili vodilne ally vseh kvadrantov v zavezništvu.

Sledila je dogovorjena delitev zavezništva na severni in južni pol, ki je obetala zanimiv server. In še res je bilo. Enkrat eni v zaletu, naslednjič drugi. Bojna sreča oz. pobuda je zamenjala stran kar nekajkrat. Najin off je bil ves čas na poti, večinoma z uspehom. Izjema so tisti tedni, ko ga je bilo treba narediti na novo V tem času se je zgodil en lep napad na najino metropolo, ki je vreden objave reportov:
    http://travian-reports.net/si/report...aa,196111b9bc5 +valovi (imat, tupo12, DHboy).
    To je bil prvi res večji obrambni uspeh TITa, saj smo za nekaj časa zaustavili najnevarnejšo trojico na JZ, ki nam je pred tem povzročila nemalo skrbi (pa kasenje tudi, samo pustimo to). Edina stvar, ki jo obžalujem je ta, da najin heroj takrat ni bil v naselju
    Rušenja metropol so se nadaljevala še mesece in vse bolj je bila pobuda na strani JZ, katerim so odgovarjali posamezni junaki iz vrst TIT.

Že pred prihodom Natarjev sta me tomstarr in suzy seznanila z grozno novico, da bo dual bokic1 gradil WW. No pa bova, sva rekla. Vse je enkrat prvič :P
    Da ne dolgovezim in ponavljam za predhodniki bom tu objavil le reporte, ki se tičejo najinega računa iz tega obdobja serverja.
    Najin napad v prvi in najobsežnejši akciji na WW od tupo12:
    http://travian-reports.net/si/report/1961211d521
    Po tem dogodku sva se hitro preusmerila v deff account in naklikala zgledno število sulic.
    Rušenje (tretje po vrsti) najinega WWja nekaj ur pred vklopom trdnosti:
    http://travian-reports.net/si/report...f5,1961207bfa3
    Takoj nam je bilo jasno, da tupotov WW ne bomo zbili tako nizko, da bi ga lahko mi2 še prehitela (morda bi ga pa le lahko). Zato smo opustili gradnjo in vrnila sva ves deff, ki je bil krvavo potreben pri ostalih Graditeljih.

Ostalo je zgodovina. Artorius je postavil zadnji cegl in to je konec. DiaMIST koalicija je ostala granitno trdna do konca, navkljub drugačnim napovedim in provokacijam.

Na koncu mojega upam, da ne predolgega pisanja, bom omenil še nekaj igralcev, s katerimi smo preživeli ta server:

Moj dual alkic1: neštetokrat sva videla, da imava enake misli pri gradnji računa. Kadar se nama je obema dalo sva bila res sposoben in nevaren par. Lepo sva izmensko klikala večino serverja. Moram omeniti čas, ko sem bil v bolnici in si bil sam na računu. Lepo je bilo
    suzy: naša preljuba suzy. Naša gonilna sila. Pridna kot čebelca. S svojim prizadevanjem si tudi meni dajala voljo do vsega dela v vodstvu ally in do ubadanja z raznimi ''kekci'' kot ti praviš. V času mojega največjega obupa, si mi vrnila uslugo z isto mero, kot jaz tebi in mi pomagala, da nisem končal s klikanjem. Hvala ti za to, kakor za premnoge ure, ki sva jih zadebatirala na skypu.
    tomstarr: šefe. Ničesar pomembnega se ni zgodilo brez tvojega žegna. Kot si omenil smo imeli svoje momente in nesoglasja vendar smo jih v skupno dobro prebredli in vesel sem tega.
    Preostali člani naše BAJS ekipe: Hades, Maxtor dual, original ados, kasneje še zupe. Dost tople vode smo skupaj pogrutali, a tudi marsikaj pametnega.
    Squngy: sosed WWju. Nesebično si naju dodal za siterja in dal svoj račun na razpolago za potrebe WWja. Hvala.
    Preostali člani napadalne ekipe: original Wittman, naš ovnaš in čistilec. Spucal marikatero metropolo, posledica je 6. heroj na serverju. Thor.. (nori ropar), jocek, trinity, fox rider,...
    Še mnogi drugi, ki ste pomagali tako in drugače ter popestrili skype sobico (coock, drevo, zzz, pin, allmighty (skeptik),...).
    Nikson: interna fora, na katero smo se presmejali še pa še
    Graditelji: Za medkvadrantne odnose sta bla naša človeka s in t, zato nisem imel veliko stika z ostalim svetom. Mi je pa bilo v čast graditi z vami vsemi.
    Umazani turek: mogoče bi se server kako drugače razpletel, če nebi namesto golda začel kupovati plenic. Srečno, kjerkoli že si.

Se opravičujem tistim, ki so se prav tako vložili svoj trud za skupni cilj in jih nisem omenil.

Lp in nasvidenje v naslednji vojni,

boki (bokic1 dual)
    Nazadnje urejal geronimo; 03-05-2011 ob 22:50.

Začetnik
    Datum pridružitve
    Apr 2011
    Ne povem, da me kakšna farma ne pričaka za vogalom! :)
    Objav
    7

Privzeto

Sam sicer nisem igral od začetka serverja, temveč nekje od prihoda artefaktov, oziroma še pozneje. Upam, da zato moj post nebo izbrisan ali prestavljen.

Naj začnem... Na začetku seveda:

Na si3 sem se registriral, po skoraj enoletni pavzi mojega igranja. Želel sem nardit kaj...
    Ko sem se registriral, sem v soseščini zagledal Artoriusa. Videl sem njegovih 12 mest in mu v že takoj po štartu napisal, če bi se bilo mogoče zmeniti za kakšno zaščito ali vsaj za nenapadanje. Dobil sem odgovor: "Seveda, dobiš nekaj surovin, ko boš imel ambasado pa mi povej, da ti dam vabilo". Pomagal mi je do te mere, da sem dobil tisti teden tud Gold medal za plezalce (kar glede na trajanje serverja ni bilo tako težko) Res sem že čez 2 dni vstopil v alianso Granit. Seveda daleč najslabši, sem se trudil. V tistem času mi je Artorisu res zelo pomagal. Razvijal sem svoj račun, ki roko na srce ni bil dober. Glede na pozen začetek Včasih sem se še sam sebi zdel tečen, ko sem ga kar naprej kaj spraševal IGMji so mu že presedali, zato me je dodal v skupno skype sobo. Povabili so me še na si1, kjer tudi igram zdaj z njimi. Spoprijateljil sem se še ž ostalimi člani alianse, najbolj z igralcem grascak in DiverM. Videli so, da sem še kar zagnan, in zaradi poznega štarta nebom mogel kaj dosti Zato so mi tudi "zrihtali" boljši račun. To je bil DiverM. Mudlek, ki je igral račun grascak, mi je predlagal prevzem njegovega računa. Željan igre sem sprejel

Tako sem klikal DiverM-ja. Moj prejšnji račun sem oddal. Ko so prišli natarji, sem pač pomagal po svojih najboljših močeh. Kolikor se je pač dalo. Mislim, da sem se trudil pač po najboljših močeh. Nekako sem potem "omagal", vsaj malo, proti koncu serverja.
    Tudi Rokovnjač mi je zelo pomagal, pri prevzemanju (pomoč pri zbijanju lojalnosti).
    Mudlek ... Care.. Cele noči je klikal in pazil, js pa sem mu težil po skype-u.

To je moja zgodba, ki sicer ne zadeva poteka celotnega serverja ima pa lepo bistvo:

"Granitniki, Artorius, grascak, Rokovnjač, nincka, DiverM in drugi... Nebi mi rabili nuditi pomoči, ko sem šele začel. Ampak so se dobrosrčno in nesebično odrekli surovinam, da so mi lahko pomagali. In zaradi tega menim, da so najboljši. ZASLUŽILI STE SI ZMAGO! BREZ dvoma! Čestitam Granit!"

P.S.Pri Rokovnjačevem postu pogrešam pripis:
    "Zahvala gre tudi mlademu Plezalcu, ki nam je cele noči težil, namesto, da bi spal "

LP
    ~Plezalec
    Nazadnje urejal Plezalec; 06-05-2011 ob 16:33.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •