Stran 3 od 3 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: si5 2009-2010

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice tija
    Datum pridružitve
    Aug 2008
    Objav
    13

Privzeto

Nasprotniki:

Ne vem za vas, samo jaz sem tale konec komaj čakala. Pomanjkanje spanca, ... žito gor in dol, ... Zato hvala, da igro niste dodatno podaljševali, ker verjamem, da bi jo nekoliko še lahko, če bi to potezo želeli.

Emersi - Duala pri katerima medsebojno sodelovanje dobi nov pomen in kjer nikoli ni bilo dolgočasno - Vztrajni (Nasprotnik, ki ima iz moje strani največ spoštovanja.) & Hans (Midva sva se že po prvem igmju »vzljubila«. )
    Tu bi morda še komentirala izjavo igralca MasTTer.
    Res je. Jaz sem dala igm naprej. Nimam nič osebno proti tebi, vendar v igmju je bilo zapisano: »… Da bo Legacy za vsako ceno želela zmagat in bo že poskrbljeno, da bo neki x rušil Peco … Poleg tega je bilo to sporočilo poslano v 40 in v njem tudi nagovor, da bi se rušil vaš lastni Samson … »
    Kot sem že zgoraj dodala, je bilo veliko pogovorov in truda vloženega v zavezništvo in da bi take besede rušile trud vseh, med njimi tudi moj, nisem mogla spregledati. (V LadyBoys smo iskali kdo je podal neko informacijo nasprotnikom in v tistem primeru je kratko potegni Mali mrav, za kar smo se mu kasneje, ko se je vse pojasnilo, opravičili. A grenak priokus v njihovih dveh ww-jih je ostal in nisem želela, da to pride do Pece in da mislijo, da je na tem kaj resničnega.)
    Emersiju se zahvaljujem za zaupanje in po moji presoji si MasTTer kljub trudu za katerega verjamem, da si ga vložil v račun, nisi zaslužil zmage.
    Čestitam Emersiju za resnično zasluženo prvo mesto, saj je pokazal tudi dve lepi vojski na s5.
    In še en dodatek za vse 40., ko je Emersi poslal svojega rušilca na Legacy je predvideval, da je notri bunker, a je to vseeno storil. Kasneje mi je zaupal, da bi moral biti 3 v vrsti, a ker je vseeno upal, da le prebijete bunker je raje poskrbel, da njegovi napad zaradi lepega števila pride prvi in s tem morda omogoči, da kdo od kasnejših članov 40 prebije. Ker sem le + +, pa moram tu dodati, da na našo srečo do tega ni prišlo in je Hektor obdržal celo vas.

Sandman - Vedno nasmejan in pripravljen na klepet. Pozitivec in borec za 40.
    Krka - Načelen fant, ki se za nobeno ceno ne bi udav.
    Destructor - Nasprotnik vreden spoštovanja.
    Kavič - Zelo dober igralec, ki borbeno brani svoje sočlane. Menim, da ga je veliko nasprotnikov ocenilo napak in mu storilo krivico.
    Iphone (Bokson) - ... morda pa prepričanje le ne drži.
    kitty77 & WarLord - Lepo rušenje
    Omeniti je potrebno še dve vodji: Moja mala in Manijaka

Verjamem, da sem kljub podrobni analizi oseb na si5, sigurno koga pozabila.
    Vse skupaj je zapisano v stilu sladkega imperija, sladko, a mišljeno skrajno resno.

Lp
    Tija (Kennedy)

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Commander
    Datum pridružitve
    Jun 2010
    Objav
    180

Privzeto

No o igri, je bilo že veliko napisanega, zato nebi izgubljal besed o tem……Igral sem račun Faraon, z svojim sošolcem/prijateljem Tomažem. Račun se je razvijal v pravi smeri, le lenak nama je povzročal nekaj preglavic, ker sva imela blizu njega prvo naselje. V začetni fazi serverja nama je čez noč pobijal vojsko, malo po malo(pobil 400 ovnov čez noč , ko nisva imela naštimanga avtomatskega izmikanja -.-), no saj sva bila sama kriva. Gold sva nalagala konstanto, račun se je razvijal, vedno več naselij, konstantno klikanje vojske v metri, npc-jala tako za vojsko kot tudi za polja. Ker, sva naselja imela postavljena na meji z Legacy, sva moralo konstanto braniti svoja naselja, najbolj pomembno metro, prav tako tudi nekatere supporte.. V tem pogledu moram pohvaliti naše vodstvo, in vse člane sladkih, ki so prispevali obrambo. Vodstvo, mi je vedno omogočilo bunker, saj kot sem prej povedal, sem bil blizu meje, in so zato posledično tudi oni branili moja mesta, saj so predvidevali, da bodo nasprotniki zabijali vojske na meni. In prav nič se niso zmotili, saj se je po nekaj uspešnih bunkerjih, pokazalo, da sva jim res trn v peti. No sledila je »skupinska akcija legacy, in ker še takrat niso izvajali tako močnega pritiska na ally, le na določene igralce, smo se odločili(z maksom)da branimo tudi supporte, za finto. In izkazalo se je za zelo pametno potezo, saj so nasprotniki zabili nekaj manjših vojsk, v tistem času, za moje pojme kar zavidljive vojskice, ampak moram poudariti, da se nebo vsul val pripomb, BUNKERJI SO BILI MINIMALNI, IN RES JE DA SO BILI VSI PREBITI. Vse supporte sem kasneje obnovil, s pomočjo alianse. Na branilski lestvici sem, tako rečeno kraljeval, saj sem imel pobitih čez 95k(za porabo žitne). Maks in ally še enkrat hvala, brez vas mene in mojih vasic ne bi bilo, kjer danes so. No ker smo pridno štancali vojsko v metri, smo jo morali sprehajati, saj mora služit svojemu namenu. Svojo prvo vojsko sem zabil na skupinski akciji na Juliet, cca. 15k sekirc, 5,5k vitezov, 600 ovnov in 800 katk. Še dandanes se sprašujem kaj nas je pokopalo, nepravilno fejkanje nas ni moglo, saj smo fejkali 7 igralcev na isti čas, lepo narejena tabela, kdaj mora kdo poslat. Edini razlog, ki mi pade na pamet je izdajalstvo(vohun). Upam, da bom nekega dne izvedel resnico. Seveda sem z to vojsko prej opustošil nasprotnikove supporte in metre, s pomočjo Guzaja, Zelenjave, anko46 in drugi, vseh imen se ne spomnim, ker je že precej časa nazaj….Ker sem v začetni fazi, ropal kot nor, sem se odločil da obnovim, ali vsaj podvojim svojo vojsko, in da to nebi smel bit problem. Polja sem dvignil na 17, skladišča, žitnice itd… No vojska se je delala in delala, tu pa tam na kakšni farmici, zabili malo. Uspeli smo naštancati cca 40k sekirc, 14k vitezov, 2k ovnov in 2k katk. No medtem ko smo štancali to vojsko, sem zbrisal par meter od legacy, prvi ki mi pade na pamet je Avatar, in še par drugih, ki so posledično brisali svoje račune. No ker pa vsaka vojska mora enkrat zabit, je velika večina vojakov padla na Frolehu. Zdaj slišim, sto variant o njem. Da ima svojo ally pod nadzorom, računov ko solate, ne vem kaj je res in kaj ni, niti me ne zanima, pač ded se znajde, kakorkoli obrneš.
    Ker je bil to čas, ko smo se začeli pripravljati na WW, smo v supportih pridno klikali sulice, in jih pridno pošiljali v WW. Kar je še ostalo vojske v metri, sem se odločil, da jo malo povečam na okroglo številko. No z to vojsko sem kasneje CK metro od B_7, in še nekaj vasic, od drugih igralcev, na koncu pa zabil na igralcu Morje. No, to bi bilo z moje strani, nekaj cvetk o serverju, z mojega vidika. Moram pa reči, da so se 40-ke, pridno trudile da bi še ostale v igri za zmago, vendar jim to proti 3 močnim kvadrantom žal ni moglo uspeti. Na koncu sem server končal na 74 mestu, med branilci serverja sem se znašel na 38 mestu 155045 točkami, med napadalci na 79 mestu z 190 371 točkami. Dobil sem tudi 2 medalji za branilca tedna, in dve za napadalca. Bunkerji so nemalokrat presegali -300k.

Igral še na računu breitling, vse od kar je lastnik zapustil račun, več kot polovico serverja. Uspel naklikati 14k izvidnikov in z lenakovim artom, ki so mi dali 5X moč, prečekiral veliko igralcev, tudi ww-je Pomagal še na enem računu igralca spirit, ki mu je žal na koncu ostalo preko 50k mečevalcev in 20k heduanov+ vse ostalo, ker ni uspel zabit.... Sem mislil poslat na Froleha, ko se vrne pa je blo konc serverja -.-

Izpostavil bi še igralce:

-Crashover(aljo)-najbolši igralec slo strežnikov, ni besed da bi opisalo njegovo motiviranost in zagnanost napadanja, vedno pripravljen pomagati z obrambo, kot tudi z off akcijami.... kapo dol
    - Maks- dober strateg, še posebej pri napadalskih akcijah, čeprav se z nekaterimi odločitvami nisem strinjal, ampak teh je blo bore malo, drgač pa super dečko
    - Tija- kaj naj druga rečem, pamet in lepota, ter izredna iznajdljivost, in vedno prisotna ko jo rabiš, punca nas bi lahk marsikaj naučila :P(L)
    -Martin(pepelka)- še eden izmed tistih na katerega se lahko 100% zaneseš, pomirjal tiste dni ko sem najbolj norel(sklenli zavezništvo z legacy)mož ki gara vsaki dan, prosti čas pa preganja z igranjem traviana, kjer tudi bolj ali manj gara pa super-luštno-sexi hčerkico ma(L)

-Mitja(creep)- care kaj naj rečem, upam da se dobimo kdaj na kakšnem fuzbalu+ pir
    -piki-odločen in strog, nisva veliko komunicirala, po prvem vtisu fajn ded
    - Peter(stari bojevnik)- skozi cel server štekala, čeprav so me nekateri opozorili da zna bit težaven, skregala proti koncu serverja, začel groziti dualu, in še vse ostalo. Drugače pa borec, ki bi vse storil za svojo ally, verjetno najbolj podrobno spremlja napade cele ally, tako farmanje kot vse ostalo....

Tu še naj omenim igralce: Spirit, gocija, guzaja, ankota in vse ostale, ki smo super komunicirali.

Bivši nasprotniki:

Lenak-nevem kaj bi rekel, po tolkrat zrušeni metropoli z naše strani, pa še ded štanca off, svaka čast. Drgač pa super ded, razgledan, pameten itd. Malo preveč spi, ko ga rabiš ga ni blo na skypu-.-, nekajkrat pa, drugače smo super sodelovali

Samson- vedno zna povedati kakšno pametno, vedno kliknil kadar sem rabil deff

Celi-odličen streteg, tu ni kaj

Mogoče sem koga še pozabil, tistim se iskreno opravičujem. Drugače pa še enkrat vsem skupaj hvala Želim vam vse dobro v življenju, kot tudi v igranju traviana.
    Jaz se z si5 poslavljam od igranja traviana, saj je od mene terjal preveč davka, trpela je tako šola, kot tudi malce stroškvno znese, ko morš kr naprej obnavlat, kaj je porušenega+ vse ostalo.......Mogoče se še kdaj srečamo, v prihodnosti....

Še nekaj reportov z moje strani:

http://travian-reports.net/si/report/126239dba71

(moj prvi off, zabil na Juliet)

Froleh:

http://travian-reports.net/si/report/111000a591e

In še zadnje, na igralcu morje:

http://travian-reports.net/si/report/1197565a6f7

Prvi uspešni bunkerji:
    (necenzuriranih žal nimam jih nisem shranil...)

Datum pridružitve: Mar 2008
    Prispevki: 146
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/darja/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.gif[/IMG]Pohvale
    Najprej bi rad čestital družini zapuščinarjev za njihove številne do sedaj uspešno izvedene akcije, mislim, da je aplavz na mestu.

Če bi bil vsak dan ena bitka so jih oni dobili mnogo. A ne danes! Danes je bitko dobil severovzhod. [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/darja/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image004.gif[/IMG]

Na igralcu Faraön je do sedaj padlo 90.436 enot. Seveda tudi tu Legacy čestitam za nekatere uspešne napade, predvsem pa čestitam našim članom, ki so pokazali izredno sodelovanje in stopili skupaj kot eno kar je pripomoglo k:

1. http://travian-reports.net/si/report/65246a9e344
    2. http://travian-reports.net/si/report/65245441f05
    3. http://travian-reports.net/si/report/65244c37b6a
    4. http://travian-reports.net/si/report/652435378fe
    5. http://travian-reports.net/si/report/65242cd13ce
    6. http://travian-reports.net/si/report/65241a5f4e5
    7. http://travian-reports.net/si/report/65240ddb283

Čestitke Sladki!

Za dokaz, če ne verjamete, da so bunkerji bili res veliki:

http://file.si/pfiles/127814/Bunker.bmp

http://travian-reports.net/si/report/111570653f1

Ostanite, takšni kot ste bli.

LP- Faraon/Aljaž
    Nazadnje urejal Commander; 06-11-2010 ob 09:45.

Post This is it!

Končno konec.

Graditelji WW REM na si6 smo se dogovorili, da gremo še enkrat, tokrat skupaj od začetka. Štartali smo na +/+, Guzaj, strup, MERKL, rizling in jaz (Lakota). Pač brezveznost prvih tednov ko životariš za nova naselja in tiste skormne četice pajackov. Moja lenoba in strahovit odpor do farmanja je vodil do tega, da smo alianso ustanovili šele 3 tedne po začetku. Imenovala se je Chaos. Zaradi našega poznega štarta z rekrutiranjem smo se združili z alianso igralke punca in nadaljevali kot Chaos.

7.1.2010 pride do mojega prvega pogovora po Skypu z igralcem Manijak. Po kratkih pogajanjih sklenemo zavezništvo. Manijak sam je najbolj poudarjal, da želi, da ta zadeva traja do konca, da v vsem sodelujemo in nasploh delujemo kot velika celota. Precej idealistično, a jaz sem kupil. Bili so resni, izkušeni. Kontaktirali so prvi medtem ko sem na strani alians Legacy naletel na ignoriranje.

SV smo morali urediti, zato smo se združili Chaos in SI* in nastali smo Sladki. Dal sem pobudo, da se igralce premeša, da bi se te morebitne razlike z začetka takoj zabrisale in bi res lahko delovali kot celota. Mislim, da se je izkazalo kot dobro. Zavezništvo so 40** se je s Chaos prenesel na Sladke.
    Kvadrant smo po hitrem postopku počistili in veselo rastli. Številčno smo bili npr. v primerjavi z Legacy precej podrejeni saj smo imeli le 2 ally in eno napol polno krilo manjših igralcev, ki smo jim dali priložnost, Krofi, oni (Legacy) pa več kot 3 polne alianse.

Na vsakem slovenskem strežniku nas je več, ki zaključujemo in želimo, da je zadnji strežnik borben in zanimiv... Tu leži tudi razlog zakaj smo šli Sladki v vojno z Legacy tako zgodaj.
    Z Guzaj-om sva najbolj intenzivno zagrizla v to, da se ne gremo še enega Simcity strežnika, da bo neko ravnotežje na strežniku. Ker bi bilo napadanje JZja bedarija, JV so bili zavezniki je prišlo do tega, da bo najvrjetnejši nasprotnik Legacy. Že takrat največja in po statistiki sodeč najmočnejša ally sestavljena iz izkušenih igralcev, ki prav gotovo v veliki meri igrajo zadnjič. Torej bolje, da napademo preden smo napadeni.

Ko smo bili soglasni smo začeli z manjšimi pushi nekaterih igralcev z namenom, da si olajšamo celo zadevo in imamo neke spodobne količine pajackov za začetek. Vse kar je več se itak sproti naklika.
    O naših namerah smo se pogovorili tudi s 40kami, v čigar imenu je to Manijak tudi obljubil podporo. Jasno je bilo, da še čistijo kvadrant, a glede na maso igralcev nam je bilo vseeno obljubljeno 5-10 napadalcev. Narejen in potrjen je bil okvirni plan začetka vojne tako z naše strani kot s strani 40**.
    Jasno je bilo, da so močnejši in, zato bi tudi prvi teden, dva skoraj nujno potrebovali pomoč 40**, da bi bili rezultati enaki željenim.

Če se prav spomnim je bil datum napada 23.3.2010. Sladki smo uspešno izvedli prvi val napadov in s faktorjem presenečenja dosegli pričakovan rezultat. Domenjeno je bilo, da na dan ko naši napadi prispejo, 40** pošljejo svoje napade, ki prispejo prihodnji dan. Torej povsem preprosto kroženje napadov. Sladki bi lahko v tednu dni obrnili vojsko cca. 3x, 40** cca. 2x torej bi bili prvi teden pod 5 organiziranimi napadi. Osebno sem še zdaj prepričan, da je bil plan fenomenalen, a takrat žal še nisem vedel s kakšnim gnojem smo sklenili zavezništvo. 40** so povsem zatajile, prelagale svoje obljube, aktivnost na skypu pa sploh porazna. Od takrat naprej je bil naš odnos povsem drugačen.

Sledi bolj kot ne že dobro opisan spopad. Dolg in moram reči presenetljivo pošten.

Omenil bi le še eno akcijo, ki je povzročila, da sem že več kot mesec dni, morda celo dva pred prekinitvijo povsem prekinil vse kontakte s 40**. Naredili so kaj drugega kot natrosili celo košaro obljub in zatajili. Šlo je za izbris metropole igralca lenak. 40** so obljubile 3 čistilce, na čelu naj bi šel sam Manijak, mi pa bi porušili. Akcija je bila vsa spisana, potlej pa čudežno nobene 40** 3 dni na skype. Akcija je padla v vodo pa čeprav bi morala vskočiti božja roka, da bi lenak obdržal metropolo. Čeprav, če pogledam danes, bolje, da je vztrajal, bolje, da nam je bil trn v peti. Ker on je car in si resnično zasluži pejte hvalnic.

Potlej sem bil 3 tedne odsoten, kolikor vem je bilo bolj ali manj priprave na Natarje. Ko sem se vrnil sem videl, da so tisti dan dopoldne 40** skenslale zavezništvo s takimi razlogi, da je pravzaprav žalostno, da se niso bli sposobni spomniti kaj boljšega.
    Kaj so želeli se je videlo z Mednarodne vesoljske postaje. Z Legacy bi nas družno strli, že Legacy smo se težko upirali, skupni napadi pa nas bi spravili na kolena. Takratni KYS so smatrali za poražen in nekonkurenčen.

V vodstvu Sladkih smo sprejeli predlog piki-pokija in kontaktirali Legacy, ki nam je bil zaradi očitnih problemov z 40** pripravljen prisluhniti in se z nami povezati. JZ se je združil kolikor se je lahko, Legacy in 40** so prekinili in nastali smo KGB in LEPI.

40** so izredno hitro poklenile, če bi skrbeli za svoje vojske, brez dvoma številne, bi lahko ponudili bistveno boljši boj v sami gradnji in v boju. Tako pa so armade padale po nasljih kot za šalo in rezultat je tu.

40** so crushe porabile izredno neracionalno, tudi velikost vaših armad je bila krepko pod pričakovanju nas, vaših nasprotnikov. Od vaše alianse FBI smo pričakovali vojsko z okoli 100k pehote in več, temu pristoječo konjenico in okoli 10k katsov. Jaz sem bil kar razočaran ko sem videl kaj je pokazal piskot. Glede na to, Ali Babe definitivno ne bi smeli poslati na najslabše branjen WW, ki je imel povrh vsega še šibak zid, in kitty77 prav tako ne bi smeli usmeriti na Galski WW. Pol manjše vojske bi v WW piki-poki in WW Kennedy naredili ekvivalentno škodo. Ampak bolje za nas, se je vse skupaj rpej končalo!

Čestitam 40** za izjemno obrambo, ki ste jo zbrali v kitty! In čestitam nam napadalcem, ki smo kljub temu ta WW podrli do tal! To je bila zadnja akcija, ki sem je organiziral v tej igri. In vesel sem, da se zaključil tako kot sem začel, uspešno!

Čestitke in zahvale:

LEPI SVq ker ste preprosto najboljši
    punca hvala za vso pomoč
    Guzaj, MERKL, strup, rizling ker ste me še zadnjič zvekli v tole
    lenak ker si car
    Tija (Kennedy) ker si me brez premora jezila, me prenašala, pomagala, ker si sploh začela s tem strežnikom
    aljo00 (CrashOver) ker si najboljši napadalec slo strežnikov in, ker si nam pomagal vzdržati

Čestitke tudi celotnemu zavezništvu!

To je bilo z moje strani to, sedaj, končno, odhajam v Travian penzijo. Še enkrat hvala vsem!

LP, Maks (Lakota)
    Member of 1.six (SVN LG), si6.si (NEA-q), s6.com (ONE The Project) and s5.si (LEPI SVq) winners!

Travian penzionist.

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice kotnix
    Datum pridružitve
    Aug 2009
    Objav
    83

Privzeto Serbus

Pozdravljeni!

V igranje na si5 so me prepričali soigralci iz si7(katerega smo izgubili), čeprav sem takrat aktivno igral si4 in sem imel malo časa. Pa vendar, sem reku, pa naredmo nekaj posebnega.
    Na začetku nam je šlo super, naša alijansa EY je prevladovala na SZ kvadrantu, vse je blo super, dokler ni nekdo prišel na idejo, da se preselimo na višje kordinate . In po enem mesecu je začela prevladovati alijansa Legacy. Začele so se akcije na nas, dobru so nas pucali, meli smo malo uspeha z bunkerji... In po nekaj neuspehih, da se povežemo z Legacy, smo imeli referendum, ali se asimiliramo v Legacy, ali pa gremo v zavezništvo z alijansami Sladkih. Izid je bil tesen in povezali smo se z Sladkimi.
    Posledica tega je bil razpad alijanse EY. Polovico nas je šlo v Legacy in ostale smo pa potem spucali.
    Kmalu je sledil prihod artefaktov. Izboril sem si artefakt malega norca:
    http://travian-reports.net/si/report/5710577a572
    Sledilo je dolgo obdobje brez napadov na mene(nevrjetno). Izgleda, da sm biv premala riba .
    Vojska je lepo rastla, js pa tud nism mev več tolk cajta. Začelo se je izpitno obdobje na faksu, potem še praksa. Tako, da sm se odloču, da ne bom več sodeloval v skupinskih akcijah in vse usmeru v izdelavo krušerja.
    Norček mi je delal resne probleme 2x zapored mi je dal 2x porabo. To me je ornk razjezilo, zato sem reku, da ga bom raj dal drugemu, ki ga bo bolje znal izkoristit. Lenak je rek, da bi ga rad imel Sublimator, evo pa je norček pomahal od Pohorcev papa.
    Prišli so natarji, začela se je gradnja WW-jev. Kmalu me je začelo skrbet da ne bom mev dovolj katov. Pa sm povedo Lenaku moj problem in zvečer je blo vse zrihtano.
    Lynx mi je posodu malega trenerja. V dveh dneh sm si naklikal 2k katov in vse je blo porihtano. :
    Čez dva meseca je prišel čas za napad. Lakota je vse fajn zrihtal, mal je blo čakanja, no na koncu smo jih pa dobr ruknali:
    http://travian-reports.net/si/report/1225439a953

Hvala vsem ki ste igrali petko še posebej pa:

Siterjem, ki so pošiljali moj krušer: Frenk, Klemen in Sublimator

Heki: Hvala ti za vse nasvete, zmeraj si imel prav!
    Crom, Bushman in Rasoje: Hvala za varno hišo mojih imperjanov
    Lenak: sej veš... si edini, ki je lahk našo ekipo skupaj držal
    Rand: čestitam za zmago
    El diablo: najboljši nasprotnik
    Lynx: hvala za trenerja
    Boštjan in Skimp: ker sta me dobr naučila igrat travian na prvem si4
    Samson: ker te je treba pohvalit
    Legacy: Vsi enaki, vsak drugačen, oziroma: mi smo nori

Čestitke nasprotnikom za res dobro igro!

Lep pozdrav iz Pohorja, Simon

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    23

Privzeto Emersi

Naj se na začetku predstavim

Sem ena polovica računa Emersi in sicer Vztrajna polovica

V tem kratkem sestavku bom opisal zgodovino svojega računa in moje videnje poteka serverja S5

Nekje pred enim letom sredi novembra sem začel resno razmišljati o tem, da bi izbrisal svoj račun na serverju S7, kar se je tudi zgodilo (vzrok je bil v takratnem vodstvu, saj nismo več našli skupnega jezika) Prvi hip sem hotel zavedno pospraviti travian pod posteljo ali na podstrešje, vendar je bilo v moji glavi preveč jeze, ker so me zatirali in tlačili v nič, da sem slab igralec ... da neznam igrati... in še vsemogoče... nato pa kot strela iz jasnega se odpre server S5... Sam pri sebi sem si rekel, zakaj pa nebi poskušil šeenkrat tokrat s cijlem da pokažeš konkurenci iz kakšnega testa si. Po registraciji sem najprej igral sam, zidal, ropal... potekla je zaščita, začeli so se posamezni ropi daljnih sosedov, željnih mojih surovin in ker ponoči zaradi dnevnih obveznosti nemorem igrati, za izmikanje enot pa je šlo preveč golda, sem k igri povabil Hansa s katerim sva bila soigralca v isti ally na S7 in sva bila že tam dobra ekipa. Začela sva igrati še bol zagnano, še več golda sva kupila, delala vojsko, radirala vse sosede in čakala na povabilo v kakšno dobro ally... Prihajala so vabila za vabili nato pa dobim IGM od igralca 'mala moja' v katerem mi je napisal, da ima jasne cije na tem serverju in da rabi izkušene igralce. Po pridružitvi. aliansi 40. r se je začelo nemoteno razvijanje in vzpenjanje po lestvici napadalcev in plezalcev. Naj poudarim, da je bil moj namen na tem serverju porušiti čmveč naselij, napadati na polno, zato se v barakah niso delale gorjačke za ropanje, ampak takoj sekirice ki so klale po bližnji in daljni okolici. Kmalu so vsi tevtoni ki niso bili v naši aliansi ali v zavezniški, brisali račune, galci in rimljani pa so že pridno se kalili v zavezniških aliansah in delali deff

Meseci so tekli, vojska se je večala, skupne akcije so bile uspešne, resda sva se razbijala na nasprotnikih, vendar je pogled na napadalno lestvco povedal vse o nama, prislužila sva si spoštovanje soigralcev in tako ni bilo nobenega problema, če sva rabila obrambo, kar nama je omogočalo, da sva pridno delala napad in hodila v skupnih akcija kot prva. Med samo igro me je velikokrat prizadelo to da sem opazil da je v naših vrstah izdajalec, saj so sovražniki takoj dobili vsak naš MM o poteku akcije, kar je privedlo do ustanovitve posebne alianse le za napadalce, vsem dobro znana in strah vzbujajoča aliansa 40. U ki je bila svoj čas strah in trepet na serverju, saj ko so se zasvetile naše sekire in meči, je skoraj vedno padla metra ali pa ni bilo več uporabnih support naselij po našem odhodu in to mi je bilo všeč tekom serverja. Vseskozi se je dogajalo, izgubljali smo vojske, spomočjo trenerjev in ogromno pushi, delali vojsko nazaj, napadali v skupinah, posamezno... noben odpor nas ni vrgel s tira, le krepil naš um, rasel nam je EGO, bili smo neuničljivi, neustrašni in tukaj vidim našo prvo napako, saj nismo delali nič na obrambi in kar je najpomembneje na diplomaciji. Priznam tudi jaz sem velikokrat zatajil, kar se tiče diplomacije, saj me je Pepelka (Martin) kar nekajkrat kontaktiral, pa si nisem vzel časa za pogovor, kar še sedaj zelooo obžalujem, saj bi se mogoče vse skupaj drugače razpletlo. Verjel sem, da drugi vedo bolje od mene, kako se temu streže. Moje opravičilo je to, da sem prišel igrat travian, ne pa se ukvarjat z vodenjem, ker vodenje sem že poskusil na Speedu in sem vedel, da zahteva ogromno časa, katerega pa nisem imel in sem ves čas raje porabljav za igro. Sedaj vidim da je bila napaka. Prekinitev s sladkim imeprijem je bila zame šok, še večji pa sklenitev zavezništva z takratno Legacy, kar sem vodstvu tudi povedal. Niso me upoštevali, kar jim ne zamerim, ker se pač nismo poznali med sabo,(jaz osebno sem poznal na tem serverju le duala Hansa, vsi ostali so bili zame uganka in popolni neznanci) nismo komunicirali med sabo... Vedel sem da bo težko sedaj nadaljevati igro, zato sva popustila v tempu, no ubistvu sem jaz popustil v tempu delanja vojske, Hans pa je še naprej zagnano zidal cele noči in tako spravil račun na prvo mesto. Jaz sem slutil, da se zavezništvo z Legacy nebo obneslo in slej ko prej se je izkazalo za resnično.
    Nato pa je udarilo kot strela z jasnega... prekinitev... zame šok, saj sem vedel, da so moje sanje izgubljene, trije kvadranti proti enemu... ni variante da bi zmagali.

Naša napaka je bila, da nismo potegnili vojske nazaj in začeli tolči po nasprotniku z vsem kar smo imeli, ker s tem bi ujeli nasprotnika mgoče nepripravljenega in s tem bi morebiti dosegli, da bi jih kar nekaj brisalo račune in bi jih na ta način oslabili... tako pa smo čakali kaj se bo zgodilo in se je... 48. urni rok je potekel in zasvetilo se je... napadi iz vseh strani... sladki, legacy...
    ujete naše napadalne vojske doma, zmeda pri bunkarjih kreganje kaj narediti, kako naprej... vse to je privedlo do skorajšnjega razpada alianse...

Začeli smo izgubjlati artefage enega za drugim, začelo se je napadanje oaz in iskanje crushev, zato je bila živčnost na vrhuncu. Zaradi strahu in še zaradi nekaterih drugih dejavnikov, ki pa jih nebi rad tukaj izpostavljal (vsak pač ve, da tudi med dualoma lahko včasih pride do trenja in nestrinjanja pri igranju), sem potegnil vso vojsko domov in kar naslepo udaril metropolo v želji da se znebim vojske in dau račun na brisanje... a glej ga zlomka, moja sitterka, ki mi je pomagala dostavljati skozi noč žito, da vojska nebi pocrkala na poti, mi zjutraj javi, da se vojska vrača... bil sem jezen ker sem vedel da bom moral še igrati, a hkrati vesel, saj se je prvi bes malo polegel...
    Naslednji trenutek, ki je zamajal temelje računa Emersi je bil naš napad in namen prevzema off naselja igralca Hektor ... zaradi oddaljenosti naših igralcev od njegovega naselja so bili nekateri že napoti, ko sem jaz, ampak poudarjam da indirektno brez da bi mi kdorkoli direktno povedal, le to, da je preplah pri Hektorju da ima le on zgoščene napade, izvedel da se pri njemu dela bunker, (takrat še nisem vedel za izdajstvo), vendar sem kljub temu poslal vse kar sem imel razen katasov, da sem prehitel vse (prvotno bi moral priti na cilj kot tretji z dvema vodjema) in prišel kot prvi na cilj in stem v upanju da omogočim ostalim da preživijo, ker igralec doolitle ni imel ovnov... vendar se to ni zgodilo in po hladnem tušu in +96k žita na uro v metropoli pride na dan vest, da so sovragi sestavili mega bunker ker so dobili s strani določenega igralca da grejo pravi napadi... priznam, meni je vse palo dol, v jezi sem šel iz alianse ven, ugasnil računalnik in se odpravil na tridnevni oddih z namenom, da se nikoli več ne vrnem med aktivne igralce, vendar so me moji dobri soigralci in pa tudi določeni iz nasprotnega tabora prepričali da naj se vrnem nazaj.. čutil sem da sem jim to dolžan storiti. če ne zaradi sebe pa zaradi njih... vendar ni bilo več tako kot prej... m mala in destructor sta brisala (kar jima sploh ne zamerim in sam bi isto anredil na njunem mestu), ni bilo več tistega zagona... ni mi bilo mar, ko so se začeli napadi in vsakodnevna rušenja naselij in zato sem se tudi večkrat skregal z dualom Hansom, ki je še vedno upal na zmago po popu.... jaz pa... nekako se nisem videl med zidanjem, ampak bolje med rušenjem, napadanjem, ker sem pač tak igralec....

Med tem časom naju je igralec Mastter prehitel vendar je splet okoliščin nanesel na drugačen konec, ki se je kljub vsemu se obrnil v najino korist in ob tej priliki bi se res zahvalil vsem, ki so pomagali
    Posebaj gre zahvala še vsem, ki so se udeležili akcije na Mastterja

ZAHVALE

Posebna zahvala

Hans- Brez tebe nebi bila sedaj tukaj, kjer sva. Hvala ti, da si eno leto prenašal moje godrnjanje in ukazovanje ter skoraj molče in z veliko ugovarjanja sledil moji viziji razvoja računa. Upam da ostaneva zavedno prijatelja

Ostale

Moja mala – hvala da si me sprejev v alianso in mi svetoval med igro
    Destructor – hvala za vse kar si storil za alianso, ostani še naprej tako duhovit in direkten pri svojem izražanju
    Majhen - v resnici velik igralec, hvala ti za vso spodbudo in uspešno načrtovane akcije
    Ave - hvala za tvojo nesebično pomoč pri sittanju- zlasti nočne izmene in pri spodbujanju da nesmemo obupati
    Fire - hvala , da si mi pred nosom uzeu 9c in mi s tem značinil igro, samo prehitro si obupal in zapustil račun
    Gabriele - hvala ti, ker si bila zmožna igrati dva računa in si na računu xena prdno gradila naselja za naju, da sva jih v prvi polovici igre lahko prevzemala
    Ali Baba - hvala za krajšanje vseh dolgih noči Hansu in za ostalo pomoč
    Bikec - dober sosed, ki si ga vsak lahko le želi
    BLUMAX - hvala za vso posredovano obrambo
    Darma & greg - hvala za podporo in kreganje skozi celotno igro
    Sandman - igralec, ki enostavno nenore brez humorja... hvala ti, ti že veš vse zakaj J
    Manjak - hvala za garažo
    Kitty - čestitke za borbenost
    Faky - čakam na povabilo na primorsko
    Krka - čudovito izpelana akcija za obrambo tvoje metropole, prvič napad iz naše strani, drugič pri branjenju, ko so te hoteli izbrisati

Nasprotniki

Kennedy (Tija) – hvala za pecivo in za poštenost med igro
    Lenak - v resnici si drugačen, kot na forumu, to bi morali tudi drugi vedeti J
    CrashOver -hvala za podporo in pomoč na koncu in obenem čestitke za naj napadalca serverja
    Mastter - škoda da nisi sprejel igro 1:1
    Ajka - hvala ti za športno skoraj nogometno navijanje na koncu serverja

Posebna zahvala pa gre tudi aliansi KYS in sicer za njihovo borbenost pri odbijanju naših napadov, naredili ste nam (40. X aliansam) zelo zanimiv server

To je moj pogled skozi server, ostalo dogajanje serverja ste pa ostali lepo opisali, zato se jaz nisem spuščal v te smeri

Vem, da sem marsikoga izpustil med tem mojim nakladanjem, ampak server je bil dolg in marsikoga sem izpustil

lp vsem iz dolenjske, Jože

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •