Stran 2 od 3 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: si5 2009-2010

Privzeto

Pozdravljeni vsi skupaj!

Pa najprej začnimo z predstavitvijo na katerem računu sem sploh igral, na kar je večina pisateljev pred mano pozabilo.

Torej igral sem MasTTer račun od 1. dneva dalje pa do konca čisto sam, brez kakih dualov, opic in botov. Nisem prevzel račun, ko je bil že zgrajen, kot velika večina lenakovih kolegov.

Moje popotovanje na s5 svetu se je začelo na koordinatah +/+. Kar hitro sem se zapletel v konflikt z enim igralcem od sladkih, kateri mi ni prepustil 15c polja polek sebe, ker je očitno imel drugačne ambicije, za kar je samo on vedel in mogoče njegova aliansa. Po dolgotrajnem in mučnem branjenju mu je naposled le uspelo porušit naselje. Med tem časom me je kontaktiral igralec qurka (če se prav spomnim) in tako sem se povezal z takratno Legacy alianso na -/+.
    Najprej je seveda lenak vse rihtal in z njim sem se dogovarjal kaj in kako in sem se odločil, da sem bom odselil blizu koordinat za takratno "bunker" naselje, kar je kot vsi vemo na koncu propadlo. Hitro sem očistil konkurenco okoli sebe in začel dobro sosedke odnose z ostalimi igralci. In tako je trajalo nekje pol leta klikanja....in klikanja....in klikanja....dokler z prevzetega računa Hektor, ki ga je igral jenna, ni poslal ponoči zahrbtni napad na igralca Olaf.
    Ta napad je bil tudi že večkrat "načrtovan" (kakor sem proti koncu izvedel) z strani lenakovih privžencev zaradi ranoraznih izjav Olafa, kar je kot bi oni rekli "razumljivo".

Od tega dne se je tako pri meni kot pri nekaterih drugih igralcev nekaj spremenilo. Seveda morem omenit, da je ta hektor račun klikal tudi lenak in še kdo (kateremu je seveda jenna omejil dostop za en dan, dokler napadi niso minili, nato mu je pa izročil račun). Ker so v takratnem vodstvu bili Racman, lenak, heki17, rand, samson in večina je bila simpatizerjev hektor-ja se ni zgodilo nič glede tega napada. Glavna izjava lenaka je bila, citiram: "Ga čisto razumem, odobravam pa ne", in z tem se je tudi zaključila zadeva. Osebno ne vidim smisla da zaradi izjave "zaleti se v radiator" nekdo napade lastnega člana alianse, kajti Z aliansa je bila vedno skupaj z Legacy in to je vsak vedel. In od tu dalje je bilo nekako konec za mene kar se tiče gradnje WW-jev, zaradi takih cvetk.

Vedno bolj sem se vrgel v zidarske posle in tako tudi precej hitro prehitel Emersija, kar mu seveda ni bilo po godu, ker je imel en član računa drugačne ambicije. Tudi pogovarjal sem se z njim zaradi raznoraznih prepirov (česar se tudi več ne spomnim kaj vse je bilo že povedano, ker je bilo tega preveč) kako bi bilo, če bi 40-tke rušile Samsonov WW. No in nakoncu je ta igm priromal k sladki igralki Kennedy, ki pa kot vemo se zelo lepo razume z lenakom in tako so prišli na idejo, da sem izdajalec.

Naj še opomnim, da je do tega načrtovanega napada name prišlo še bolj zaradi sesutja 5500 catasov, ki so bili od DWX-a in parkirani v garaži-metri od enega igralca, ki so ga farmali. To je seveda bila kot tempirana bomba, kdaj bo kdo vžgal v metropolo. Garaža je bila kontaktirana, da se bo pofarmala, enote niso bile odmaknjene in tako je padlo, lahko rečemo catasi od lenaka, kajti treba je vedet, da je prav on klikal ta račun z navezo z pravim lastnikom, 70/30%. Bilo je ponujeno kar koli v zameno za padle enote, za kar smo izvedeli le kasneje od koga so bile, ampak kar si car lenak zabije v glavo, to tako more biti in začeli so z akcijo: rušimo MasTTer-ja do konca serverja.

Tu je bil seveda izdan tudi ultimat z strani vodje Racmana, kdor bo rušil MasTTer-ja bo smatrano da ruši tudi njega, kajti 1x je že pregledal skozi prste hektorju-lenak, ko se je spravil na olafa, 2x pa nobeno tele ne spraviš na led.

Seveda vrli strategi niso začeli mene rušit, ampak so se najprej spravili na igralko Artemis, ji porušili off naselje in takoj za tem še na bolek račun na katerem je bil največji crush serverja. Seveda so mu tudi ponoči pobili še nekaj 60k pehote v skupni garaži, ki jih ni odmaknil, ker si res ni mislil, da bodo vseeno tako zahrbtni.

In tako se je začela kalvarija Lepi! vs Z.

Tu je še marsikaj bilo, kar sem pozabil napisat, ampak vseeno, to je moja kratka slika igranja ne tem s5 serverju.

No, da še omenim imel sem prek 40k populacije, kar noben ni uspel dosežt na tem svetu.

In ja, tudi glavni car strežnika lenak je podlegel manipulaciji emersija, da me je lastna aliansa začela rušit in tako konkurenci omogočil 1. mesto na zidarski lestvici

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Mar 2010
    Objav
    35

Privzeto

Simko ne prbijaj, ker usi vemo, da to ni res
    Ne sej ne, si biu priden naš FAZANČEK hahaha

Uglavnem, sam ne bom napisal romana, ker se mi je zgodilo, tisto, kar se samo meni lahko zgodi, in sicer ja, ugotovili ste, pozabil sem shraniti ves roman, ki sem ga napisal in ker sem čistokrvna lenoba, ga ne bom še enkrat napisal, ampak bom samo najpomembnejše dogodke napisal, pa je, kva vas j....

Če pa kdo hoče use, nej me pa na fešti upraša, pa bo tam use zvedu.

Uglavnem naš račun, je začel delovati šele 4. februarja, ker je meni bilo dolgčas, kmalu, mi je zaradi faksa primanjkovalo časa, in zajokal sem prijatelju markotu, da nej mi pomaga, in hvala mu za use, zakon si Kmalu tudi njemu ni zneslo, da bi kej več lahko gleda, ker je tudi on imel faks, predavanja, izpite,... Sej usi veste, kako je to na faksu.
    Zato sva še zatežila rockybalboi, da nama je gleda, ko sva midva se dolgočasila na faksu :P

In tako, se je počasi račun dvigoval, aprila smo tudi prvič naložili gold, in tako se je vojska še bolj delala in prvi rezultat je bil tak: http://travian-reports.net/si/report/122042b873c
    Kljub temu, da smo skoraj zabili uso vojsko, smo izpolnili naš cilj, saj so ostali napadalci prišli za nami in dokončali delo.

In potem so prišle počitnice, vojska se je delala, mi smo imeli zimsko spanje, in zavijali čokolade, kot se za SVIZCE spodobi

Prišel je oktober, in nabralo se je kar nekaj vojske, in ker se nam ni dalo več vzdrževati minusa, smo se javili, da gremo v napad, in v prvem napadu, zgubili skoraj uso vojsko Kar je bil tudi naš namen.
    Še report: http://travian-reports.net/si/report...ba,1151882de6b
    Nisem najdel reporta, pa sem dal reporte kar od cele akcije.

Kot se vidi iz reporta, nam je ostalo še nekaj vojske, in smo rekli sosedu, lynx-u, če lahko posodi trenerjev artefakt, da še malo našopamo vojske za konec. Sledil je konec serverja in s lynx-om nisva vedela koga bi napadla. Nato se lenak 22. ali 23. oktobra zvečer po 22 uri spomne, da bomo napadli FROLEH-a.
    In ker smo morali uskajevati časa, sem malo zašvical, zamešu cajte, uglavnem naš napad je imel namen na cilj priti šele 10 minut za lynx-om, ki je prišel prvi, lenak (dwx) pa drugi. Prišel je dan napadov, 5 minut pred napadi, se še nedko spomne, da ima FROLEH nekakšen atefakt in da naj zgoldamo zakladnico
    Ko smo videli, da lynx ni prišel čez obrambo in je imel okili 90k mečevalcev in 35k haeduanov smo vedeli, da posledično tudi mi nebomo. Majhno upanje, nam je dal še napad od dwx-a, ki je prišel pred nami, ampak useeno, nismo prebili obrambe.
    Še report: http://travian-reports.net/si/report/122037ab220

In tako se je potem server praktično skoraj že zaključil in veseli smo, da ga je bilo konec, imeli smo se odlično, veliko smo klepetali po skypu in tako spoznal nove ljudi, kar ne bom nikoli obžaloval.

Še lista ljudi, katerih ne smem pozabiti omeniti:

Sej ne vem, kje bi začeu

Uglavnem, bom pr sosedih začeu;

Simko(sublimator) - fazanček, naš fazanček, fant, ki je imel skoraj še več cajta, kot jaz, pa jaz sem ga imel že ogromno Fant za štose in za akcijo, lepo so te naučili

Tomaž(lynx)-fejst dečko, posodil art, ko smo ga rabili, brez njega nebi imeli toliko vojske, kolikor jo je bilo, maš v dobrem gosti sok

Masster prekmurc, fajn dečko lepe pse ima , kljub temu, kar se je na koncu zgodilo, ti ne zamerim, in si pomagal, ko si le lahko

Vesna(artemis)- se že pozava od prejšnega s2, zdaj sva se še bolje spoznala, fajn igralaka, upam,d ame boš povabila na škotsko, ko se boš preselila tja

dwx- pust otroka pa plenice, važn, da travian laufa

Goran (racman jaka/bolek)-kljub temu, da se nisva velikokrat strinajala :, upam, da se še kdaj srečamo, kako rečemo, pa novemu crusherju naproti

Rand- odličen igralec, tudi s pametnimi nasveti na skypu

Samson- enako, kot Rand, oba odlična igralca, upam, da bosta tudi ostala še naprej

heki17- lepo smo klepetali na skypu, po mojem mnenju igralec z največ deffa na tem serverju

jenna(hektor)- brez tebe nebi tako mirno ostali spali ponoči in šteli ovčke

pako- iščem luštno punco, ki ga bo naučila hitrega pisanaj , ker preden je on kaj napisal, smo ostali že 5 tem predebatirali, se vidmo na fešti

In na koncu še moj oči, lenak,anže Uglavnem hvala za use, kar si naredil :

Nč to je to od mene, in zdej kot se spodobi, gremo svizci nazaj zavijat čokolado v folijo

Lep pozdrav 1/3 Svizec

Klemen

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice creep
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    1,271

Privzeto

čisto subjektiven pogled z moje strani... pa ker je malce več napisano sem kar dokument ustvaru pa si poglejte kdor si želi...

tukaj pa bi se samo še zahvalil vsem, ki ste klikali, kjerkoli že ste in iz kakršnegakoli razloga, js sm užival na tem serverju.

credits sladki:
    piki... najboljši soigralec in najbolj glavno, dober človek in kamerad
    martin... legenda s pepelk
    fiki... pepelka, ki je "mačeha" ni pustila klikat :P
    tija... srček naš
    punca... tiha, a vedno prisotna, ko je bilo potrebno
    max... težki planer z nutello v roki
    guzaj in argy... štos majstra
    honor... top deffender in cenjen član sladkih
    hipy (naša kitty)... če je ni, je nekaj narobe
    alyo00... konan barbar
    penina... uničevalec natarjev
    strup... preprosto ni zdravila
    tatic... sosed vratovinc... mesar, veleposestnik, kmet vse v eni osebi
    aljaž in tomaž (faraona) sta me jezila pa veselila, samo sta bla taprava kalibra
    staribojevnik... provokator, a vseeno pravi borec

credits nasprotniki/zavezniki:
    lenak... za vse čike ti iskrena hvala
    samson... vredi ded
    rand/valkyrie... zmagovalec
    racman... posodu nogice, pa vredi smo se zastopli
    jenna... razturaval na meji in ga sral na skajpu hehehe
    peca (bucka)... prijazna
    zg9... legenda (še vedno trdim, da si slovenec, katerega so starši pozabili na morju in so te hrvati posvojili/ukradli)
    emersi... ivan zidar, podtikovalec heroja
    manijak...
    destructor... skrbel za pestrost

posebno mesto pa je za našo ajko... za pomoč, podporo in pogovore, ko je bilo dolgčas pa še kaj bi se našlo...

creepy ma vas rad...

zgodovina z mojega vidika
    Nazadnje urejal creep; 03-11-2010 ob 20:43.
    Perfection makes perfect, practice is overrated...
    :*za Tejo

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Honor
    Datum pridružitve
    Aug 2008
    Objav
    580

Privzeto

Lp se iz moje strani.

Si5 se je začel jaz pa nisem imel nobene želje po igranju na njem.V nasprotno me je prepričala igralka Polona, ki je začela kot dualka na acc Manijak. Želja je bila da bi nekje na ++ vzrediti račun ki bi služil kot deff za manijak-a. Acc je bil reg 10 dni kasneje po startu, jaz pa sem prišel na acc se kak tedn kasneje. Tako se je moja pot na si5 začela. Acc Polonci je zaživel. Bil sem v začetku tudi siter Manijak-u. Polona je bila vseskozi na racunu manijak, jaz sem špilal solo. Počasi sem napredoval , prišel v alianso Si*.Bila je polemika med nami kam se seliti. Delati na lokaciji kjer sem začel ali se seliti v bližino manijaka. Po premisleku sem se raje odločil da sem malo bolj oddaljen od sredine, ker le tako imam malo več časa da se pripravim na morebitne napade. No ++ se je počasi čistil, alianse so se oblikovale, rodili so se Sladki. Vzpostavili smo zavezništvo z 40-tkam kar je slo samo vodo na mlin našemu bolj tesnemu sodelovanju na začetku. Boji so se začeli, tepli so se naši, deff je letel naokol. Medtem časom se je Polona dualka manijaka sprla z vodjom acc-ja (alex). Imela sta neke interne borbe. Takrat nisem vedel zakaj se je šlo, kasenje pa mi je bilo vse jasno. No povezava med manijakom in Polonci je bila nekje v januarju pretgrana z odhodom Polone iz si5 in aktivnega igranja. Razlog je bil lenak... lump Menda je bilo nezaupanje in prijateljevanje z lenakom iz strani Polone preveč da bi lahko še normalno funkcioniralo na acc manijak. Tudi na acc Polonci je ni bilo več, čeprav je bil njen acc. NO po tej zadevi smo se z manijak acc distancirali, komunikacija je potekla na vsake toliko časa, v smislu ; "o zivjo, kako kaj" tako da tesnega sodelovanja ni bilo. Potem pa se je začelo. Vse boje itd itd so ze drugi povedali. Pač mene je zbodlo in bil sem šokiran nad odločitvijo 2 alians ki sta bili sovražnici da se povežeta v 1 skupno zavezništvo. Mislil sem da me bo kap. Ampak sta obe kazali dovolj špranj in dnevnih kolapsov da sem jih začel na javnem forumu spodkopavati. Mislim da mi je kar uspevalo, marsikaterega sem spravil ob živce. Že takrt pa je lenak kazal na to da je provokator brez prave podlage No v šoku smo igrali naprej, 40 so dejale da nas ne bodo napadale, in so šle še naprej na KYS, kar menim da so naredile napako. No naprej je server pokazal še večje zamike. Naše vodstvo se je povezalo z LEGACY, kar nisem mogel verjeti. Jaz sem misil iti v velenje osebno crepa vprašat če je doživel kako nesrečo ali kaj podobnega !!?? Sploh ko sem na forumu dnevno natolcaval kakšno zahrbtnost se grejo 40-tke in legacy s svojim početjem do svojih bivših zaveznikov. Potem pa to. Vzelo mi je sapo, nekaj tednov me ni bilo na forumu. Moj acc je vneto rastel. Deff-a je bilo čedalje več. Mobilnost ni bilo problem, selil sem deff od najbližjega igralca pa do takih zakotnih koncev do 10 ur vstran. Zabavno biti defenzivec No natarji so se približevali, defa je bilo kar nekaj, ( v času gradnje 70-90k) pač toliko kolikor mi je dopuščal c9. Sec. racunov nisem imel, ker mi ni poanta igre. Zakjucek je tak kakršen je. Zmagali smo, čeprav nivo igre zaradi diplomacije ni bil sprejemljiv. Vsem igralcem čestitke.

Pohvala:

Poloni(kljub neigranju, vseeno hvala za to da sem odigral ta server)
    Piki-poki( creep-odličen vodja, samo malo peče zarad te diplomacije )
    piki(delujes mi strogo )
    Tija( fajn punca )
    manijak ( kul dolenc, sam ne vem kaj ste ga srali z diplomacijo )
    jadunkl ( v veselje mi je bilo sitat acc)
    kitty ( totem )

Vsem sladkim s katerimi sem imel priliko imet pogovor in z vsemi ki sem igral, tako v aliansi, zaveznistvu, ali kot nasprotniki... HVALA!

Lenak (strange guy)

special list

Bojevnik ( mistery!!??)

P.S. vse dialoge in pisarjenje na forumu vzemite kot del igre in diplomacije in upam da niste moje pisarjenje vzeli za žalitev. Vse je bilo mišljeno kot igra.
    Nazadnje urejal Honor; 03-11-2010 ob 22:31.

Začetnik
    Datum pridružitve
    May 2010
    Objav
    1

Privzeto

Eto, končal se je ... S5.

Vzel sem si dan počitka, ker sem bil od klikanja WW precej utrujen, sedaj pa bom napisal par vrstic mojih pripetljajev in svojega videnja zgodovine serverja S5.

Server sem začel po pogovoru in dogovoru z BB, Martar, Celijem in Jezo (oče Boleka), da se še enkrat vržemo v vode traviana…

Pričelo se je dokaj burno... 8 polj od mene je prebival Boxter, dober igralec, ki se je odločil izkoreniniti vse tevtone v območju. Poleg znanja in časa je v račun vložil neizmerne količine golda in tako zadominiral v okolici... Tudi mene se je lotil, vendar sem se mu s pomočjo gornjih kolegov postavil po robu in zadeve nekako umiril, vendar vseskozi spal samo še z enim očesom,…. Boxter je postopoma izkoreninil vse ostale tevtonske račune daleč naokoli... Vedel sem, da je tak tempo težko vzdržati celo leto in dal času čas…, Boxter si je sčasoma poiskal lokacijo (crop) v drugem kvadrantu, kasneje pa tudi izbrisal račun (ravno ko sem se namenil prevzet njegovo prvotno naselje )

Server se je nadaljeval in počasi sva z BBjem prišla v Legacy odnosno v krilo... igri se je pridružil še moj rl sosed Limbo s katerim sem se dogovorili da bo štacal deff, kar se je kasneje velikokrat izkazalo za zelo dobro odločitev.

Aliansa je na moje veliko razočaranje sklenila zavezništvo s KYS, katerih igralcev nisem imel najbolj v čislih… Večkrat sem jasno in glasno povedal, čeprav nisem bil v vodstvu, da bi mi bilo ljubše, če se povežemo s Keksi, vendar pa so ti bili že v zavezništvu s 40 s katerimi so se počutili nepremagljive…

Kmalu se je izkazalo, da moja zaobljuba o tem, da na tem serverju ne bom bom povohal vodstva ne bo zdržala… Čeprav je bilo v vodstvu alianse napisanih precej zvenečih imen (velikih accov), je večino dela opravljal samo eden - Lenak.

Ker sem vedel koliko dela zahteva dobro vodenje sem se postopoma pričel vključevati v vodstvo z namenom, da mu občasno pomagam, da ne bo prehitro pregorel...

Vojske so počasi zrasle,… razvili smo katase,… s sosedi iz +/+ smo si več ali manj praskali suporte, le Lenak je, predvsem zaradi svoje aktivnosti in jezikanja na forumu, kasiral vsakodnevne obiske v suporte, pogosto pa tudi v metro… in tako igral funkcijo strelovoda, kar je stoično prenašal. Marsikdo bi v taki poziciji že zdavnaj brisal, on pa se je smejal, gradil, goldal… in tako omogočal aliansi, da je pridobivala na moči…

Igralci z roba smo se tesneje povezali in pričeli redno pošiljati napade na +/+. Ker nas je bilo samo peščica, smo kmalu pokasirali kar smo iskali… Guzaj mi je deset polj v metri iz lvl 13 ali 14 povrnil v prvotno stanje , Ketko pa krepko preuredil off naselje… vendar pa sem bil vajen tudi hujših reči kot to, zato šok ni bil prehud in sem čez par dni spet pošiljal napade na +/+ … oni pa nazaj…
    V tej fazi nas je par igralcev z roba doživelo več kot mnogi doživijo čez cel server… Izpeljali smo precej odličnih akcij, in organizirali nekaj XXL uspešnih bunkerjev. Vzeli smo voljo marsikomu v kvadrantu +/+, vendar pa tudi sami izgubili… Balrog, eden najboljših igralcev S5, je izgubil metropolo zaradi egoizma enega od bivših članov vodstva, ki je ob prvih fejkih nanj izdal MM, da se ves deff pošlje k njemu. Tako za Balroga, ki je bil prava tarča napadov, ni ostalo dovolj deffa in metra, ter z njo ves off je šel po gobe. Bili smo besni, še bolj pa razočarani… čeprav smo Balrogu postavili zadeve nazaj, ni nikoli več poslal pravega napada… Tolažba nam je bil Hektor, kjer smo metro le uspeli zadržati in obnoviti v kratkem času, medtem, ko se je nanjo zalepilo kar nekaj vojsk… Še bolje, je bilo pri Juliet, kjer smo brez večjih izgub polovili še več sladkih vojsk…

Ti uspehi so motivirali… Počasi se je v akcije vključevalo vedno več igralcev iz sredine kvadranta, ki so jih opogumili naši uspehi… Legacy je pričela kazati svojo pravo moč… Vendar, pa ni šlo gladko… Zapletlo se je okoli artefaktov. Teh smo imeli sicer precej, ker smo pobrali vse iz našega kvadranta, pa večino tistih, ki so jih doma preslabo pazili Sladki (Celi, tvoje zasluge pri tem so neizmerne), vendar pa so si določene artefakte prilastili egoistični posamezniki in jih brez razloga zadrževali pri sebi. Še danes ne razumem zakaj mora nekdo, ki je zabil off posedovati artefakta za zmanjšano žitno porabo in hitre nogice. Spori, ki so se pričeli takrat so zaznamovali končnico dogajanja v našem kvadrantu, k sreči pa niso vplivali na razplet igre (smo še pravočasno odreagirali)…

No, pojavile so se natarske vasice… Nekako smo se že poprej dogovorili, kdo naj bi gradil WWje. Sam sem sicer okleval, a ko sem dobil zagotovila, da bom imel vsaj dva sitterja čez noč, čez dan pa itak ne bo problema, ker jih lahko xx klika, sem pristal in sprejel dejstvo, da bom klikal… in se lepo nategnil… Obljubljena nočna sitterka, ki naj bi WW klikala z druge strani sveta, se je vrnila v Slovenijo, dopoldanci so spali, ker so ponoč žurirali… Samson je klikal večinoma sam.

Začetno vznemirjenje in pričakovanja gradnje WW, je kasneje zamenjala rutina, ki se je prelevila v mukotrpno opravilo… Ne vem kako je bilo pri drugih WWjih, vendar sam nisem mogel prenašati misli, da bi enote v WWju umirale od lakote (to imam verjetno od vzdrževanja bunkerjev na prejšnjih serverjih), zato sem neprestano sitnaril za žito, po forumih, v after dark, z osebnimi igmji članom vodstva alianse, sosedom… bližnjim in oddaljenim… Vem, da ste me imeli poln kufer, ampak tako pač je, če se aliansa odloči graditi 3 WWje… in ker sem tečnaril… ste lepo pošiljali žito in enote praktično lakote niso poznale… me je pa zadeva precej izčrpavala.

Moje življenje je postajalo eno samo tovorjenje žita, pa NPCjanje, pa spet tovorjenje… še na skype se nisem oglašal veliko, samo tu pa tam sem kakšen motivacijski igm spesnil… in ko je bilo že skoraj nevzdržno sta se pojavila Valerija in Damir, ki sta prej sittala Hektroja. Kot da vaju je nebo poslalo… Saj prej je Lenak občasno vskočil, a ko sta pričela sitat vidva, sem prvič lahko mirno spal po dolgem času…
    In je šlo kot je šlo…
    WW je bil vedno med vodilnimi, vendar pa skoraj nikoli vodilni. Večino gradnje sem imel artefakt unikatne trdnosti, ki sem ga zamenjal za veliko dieto, ki sem jo imel poprej,..
    Artefakt ne deluje na WW, zato je bil napad, ki ga je poslal Piskot usoden… Kljub deffu v vasici je zbil WW za 8 stopenj. Pravijo, da ni pravega WWja brez da bi bil vmes rušen… no WW Upanje je bilo porušeno malo preveč, da bi zmagalo… na koncu je pristalo na drugem mestu, do postavitve zadnje opeke je manjkalo približno 16 ur.
    Zmagal je moj prijatelj BB aka Rand, ki mu zmago tudi privoščim in iz srca čestitam. Travian je igra v kateri zmagovalca v bistvu določijo poraženci, in kar dobro so določili…

Moja travian kariera se s to epizodo končuje. Igral sem na speedih, pa na navadih serverjih, preizkusil sem praktično vse, in na zadnje tudi gradnjo WW. Spoznal sem precej izrednih ljudi, s katerimi bom v kontaktu tudi, ko bom v travian penziji, pa tudi peščico takih, ki jih bom poskusil čimprej pozabiti,… če bo le šlo.

Vsem, ki boste nadaljevali igro želim čimveč veselja in užitkov.
    Naj dodam samo še zahvale igralcem, ki mi boste ostali v lepem spominu…
    BB – aka Rand – super si, včasih predober in preveč načelen… življenje bo morda zaradi tega nekoliko težje, a se po mojem splača… skratka SUPER SI
    Lenak – glede na to kaj vse si počel in kako dobro si sprejemal odločitve, sem mislil, da si vsaj deset let starejši… še bo nekaj iz tebe…
    Balrog – res mi je žal, da si iz jeze raje presedlal na poker… menda si tudi tam enako dober kot na travianu… - ja ti ne boš nikoli “luzer”
    Mrha – brez tvojega deffa, me več nebi bilo, škoda da si odnehala malo pred koncem… no sej se kmalu vidimo
    Hambo – Barbara, moralna avtoriteta… zelo sem vessel, da sva tukaj nadaljevala najino poznanstvo iz S6, se vidiva…
    Celi – ej, na tem serverju smo se vsi naučili marsikaj od tebe, pa kako splaniraš napade… vsaka čast, aja… poznava se že dva serverja, pa še vedno ne vem čisto nič o tebi, razen da si ql…
    Valerija – Zeko – HVALA za vse pošiljke žita, in skrb … ne vem kako bi bilo, če nebi…
    Damir – Yespeace – Hvala tudi tebi, enako kot valeriji…
    Heki17 – piknik majster… preveč deffa si naklikal J, hvala za gobe in za vse drugo…
    Hektor – Jenna, eden redkih, ki jih imam raje na svoji strani, kot na nasprotni…
    Martar – še ena pomembna ženska v mojem življenu.. J Tvoj račun je odigral neprecenljivo vlogo v končnici, ki bi lahko bila tudi precej drugačna, še posebej če bi se grožnje uresničile…
    Bolek – Goran in Dejan – nesrečni žrtvi spleta okoliščin – res mi je žal, ampak jbg…
    Jeza – midva pa veva marsikatero skrivnost , pravi mojster si res, tebe bom vedno rad kliknil…
    Black Dragon – vsaka čast, dober si ni kaj…
    Juhu – taprava popestritev… bova šla na pivo ob priliki…

Pa še mnogi drugi iz naše alianse ste res OK, pa nekaj tudi iz drugih, vendar žal ne morem vseh našteti…

No, še enkrat… lepo pozdrav vsem in veliko užitkov tistim, ki bodo igrali še naprej…

Samson – Sams

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice zg9
    Datum pridružitve
    Jul 2010
    Objav
    57

Privzeto

Jaz bom kratek. Hvala, bucka (peca) za spoj ares i love u jedno , da smo končno lahko skupaj odigrali server. Velik trud in čas, vložen v nas, nas je na koncu pripeljal do zmage.
    svaka cast !

Prav tako bi se rad zahvalil vsem igralcem iz KGB ex (KYS) a clanovima def-tima, ki so odigrali pomembno vlogo . Pogosto se pozabi na te "male" ljudi velikega srca, ki omogočajo da te "velike" metropole s crushem preživijo in da WW ne pade.
    svaka cast i vama deferi !
    sef nnb , def ally pro (s6)proud lose
    noob koji se ubacio u stb(s1) win
    dark shadow (kys,kgb)(s5)win
    player of knights ally ( wc ) com6 - win
    o zg9 "za tebe znam da si slab igrač i da igraš travian samo zbog piknika,da možeš đaba pit"
    One of the proud chiefs of legion-s(s1)win
    member NA (xo1)(s5)win

Gladiator
    Datum pridružitve
    Jul 2008
    Objav
    75

Privzeto

...in še nekaj malega z moje strani...
    ..diplomacija gor dol, napad gor dol, obramba ooo to pa povsod en mal...skratka igra , ljudje, znosni, neznosni in pa tisti, ki ti zrastejo k srcu v teh dolgih mesecih klikanja.
    znosni – predolg seznam
    neznosni - bom tudi preskočila razen mogoče mungos-a, bi mi še to zameril, da sem ga tu izpustila

zrastli k srcu iz takih ali različnih razlogov:
    pepelka ( moj veliki brat, Gospod Martin)
    piki (lump)-poki (aka creep, moj moj piškotek)
    lenak – jbg, kar je res je res, je car (sorči lenči, ne bom z velikimi črkami)
    franch - to pa je en hecen patron (za deki-ja te pa bom po nagi riti, kar pridi 13.11 na pivo, če upaš)
    bac2 – fosil in gentlemanski sosed, ki točno ve, kaj noče
    jenna – koliko mi daš provizije, hihi
    ...in vsi ostali na kanalu baksuzi
    največja pohvala gre, se razume, k ženskemu spolu in sicer tiji in bucki , sotrpinki med to hordo divjakov

bivši zavezniki :
    zdeuc – trmast a načelen (ja pa si trmast, zdeucy!)
    x-man – vsaj odkrita sva bila en do drugega, kakor se je pač dalo
    kavbojc – sva bila na začetku, kar uspešna soseska naveza
    kavic - in ja, ko za sekundo pozabi, kam je treba druide poslat, zna kako lepo besedo napisat

nasprotnik:
    emersi (V.)– nasprotnik na nivoju, poln humorja

moji moji box člani :
    braaz - mahnjen na hiegeno in cigarete (kadar sem ga potrebovala, je bil ali pod tušem ali na cigaretu)
    popay – vedno pripravljena pomagat, ženska pač!
    q1234 – veliko smeha, veliko skupnega zabijanja
    proSTOtank – odličen igralec, a kaj ko vidi v ljudeh samo dobro
    kokoska, fireman, jazzon, deki (pogrešani) in vsi ostali, katerim sem zaradi razmer bila primorana nehati kuhat in talat kuharske recepte

morala zgodbe : vsi smo le ljudje (nekateri to radi pozabijo in prav zaradi tega trpijo, zazrite se malo vase, odpravite odvečno zagrenjenost ipd.... vam bo takoj lažje )

ajka, wuf wuf
    Nazadnje urejal melita; 04-11-2010 ob 10:59.

Privzeto

Še moj pogled na dogajanje na SI5.
    Strežnik smo začeli igrati bolj za hec kot zares lenak, moj dual in jaz saj smo čakali da se resetira SI2 in kmalu po začetku ustanovili svojo alianso. Ker sta lenak in njegova dualka vehementno zatrjevala, da nimata časa in volje se ukvarjat z vodenjem smo se po kakem mesecu igre pridružili aliansi Legacy. Legacy je takrat že bila aliansa ki je dominirala na strežniku, imela lepo število članov in pa dve krili. To je pa kot vse kaže,že predstavljalo izziv in nenadoma je lenak ugotovil, da bo v vodstvu vendarle prevzel aktivnejšo vlogo. Vse bi bilo lepo in prav, če tu ne bi prišlo do avtomatike dodajanja dualke na vodstveni položaj, saj je le-ta takoj jasno in glasno povedala, da razen nje traviana ne zna prav igrat nobeden (skrajno arogantno in podcenjujoče) in enega izmed članov vodstva na javnem skupnem chatu označila za nesposobnega. Seveda smo bili nekateri v aliansi zaprepadeni nad takim obnašanjem, saj je največja napaka v igri podcenjevanje kogarkoli. Stvari pa se tukaj niso končale, saj je imel tako ožigosan član alianse velike težave ves čas strežnika in prav tako nekateri drugi, ki nismo ves čas prikimavali vsem potezam vodstva oziroma dvema človekoma.
    Da nas bo večina članov alianse »streglo« ambicijam parih igralcev je postajalo iz dneva v dan jasnejše. Kljub temu da je travian vojaška igra menim, da se alianso mora vodit korektno do vseh .......pri nas se je zapletalo že okoli 15cc-jev, ki so jih nekateri igralci imeli rezervirane in za katere so veljala določena pravila. Ta pravila so se tudi upoštevala vse dokler niso prišli zanje na vrsto nekateri manjši deff računi in se nenadoma postavljenih pravil ni več upoštevalo. Na javnem chatu je začelo prihajat do prerekanj in če kdo pričakuje da tam zmagujejo argumenti se močno moti. Zmagajo tisti, ki so v trenutku uspeli pritegnit 5,6 svojih prijateljev na chat da so žalili druge.......Sama sem se iz dogodkov na chatu za kar lep čas umaknila, ker mi ni bilo do prebiranja samohvale, natolcevanja in na čase osladnega ritolizništva. Kot igralec to pač spregledaš, saj je aliansa v tistem času dosegala lepe uspehe pri rušenju nasprotnika in tudi pri onesposobljanju njegove napadalne vojske. Dogodki so nas ponovno bolj poenotili, največji vpliv na to mirnejše obdobje pa je imel prav gotovo odhod lenakove dualke.
    Nekateri se nismo zelo aktivno vključevali v vse napadalne akcije, ki so se v glavnem dogajale na drugem kvadrantu. Kadar smo se, je nasprotnik imel veliko preveč časa za zbiranje deffa in smo nekateri enote parkrat tudi izgubili. Nič tragičnega, saj vojsko hitro naklikaš nazaj – vendar avtomatsko ne moreš bit toliko aktiven kot računi, ki so bili bliže dogajanju. Seveda je to na neki točki spet postalo predmet zasmehovanja, še posebno glasni so bili pri tem nekateri, ki jim je cela aliansa krepko pomagala, ko so bili rušeni.
    Osebno mi ni bilo nikoli težko pomagat, čeprav sem na ta način imela morda manj enot kot bi jih lahko imela. Mislila sem si pa ob teh dogodkih vsekakor svoje in na nekatere soigralce začneš gledat v drugi luči. Zelo moteče je bilo, ko so bili nekateri manj izkušeni igralci namesto odgovorov na svoja vprašanja deležni zasmehovanja in podcenjevanja. Nekateri člani vodstva so spodbujali tudi zelo nekorektno ravnanje. Spomnim se primera, ko se je aliansi hotel pridružit nov član in ga je eden izmed soigralcev napeljal, da je pogoj za vstop da pošlje ves deff na nek račun zato da mu je potem lahko skatal naselje.
    Tu se je resnično pokazala vsa veličina nekaterih posameznikov.......
    Podobnih zgodbic je bilo še kar nekaj, vendar vas ne želim dolgočasit s predolgimi samogovori.

Dogodke proti koncu strežnika so obširno opisali že drugi. Z mojega stališča so vsi dogodki bili posledica nabranih nekorektnosti skozi vse mesece igre in nesposobnosti vodstva da igralce resnično poveže. Zadnja dva tedna se je žal pokazal ves primitivizem in pobalinstvo nekaj posameznikov, seveda vse pod sloganom »cilj opravičuje sredstva« . Slednje vsekakor drži, a nekateri ste s tem izgubili že tako bolj šepavo spoštovanje.
    No, saj se ob vsaki rundi traviana tudi učimo in vsak bo znal zase potegniti zaključke. Hvaležna sem, da mi je ta server pripeljal na pot nekaj dobrih prijateljev, slabše izkušnje so pa tako za to, da se čimhitreje pozabijo.

Želim vam vsem še veliko veselja ob igranju traviana, pa tudi vse dobro v življenju. Artemis

Gladiator
    Datum pridružitve
    Dec 2007
    Objav
    63

Privzeto

Bom pa še js prstavu svoj lončk

Kot čisto navadni član alianse bom kr hitr ... fajn mi je bilo špilat z vami in proti vam. Pohvalil bi Randa za izredno dobro vodenje alianse, komunikacijo in še marsikaj
    Tudi ostali člani krilnih alians so bli super !

Črtomir - super sitter !
    Juhu - fajn igrauc, lepo sva sodelovala prot koncu
    Drejca - tut ona mi je kdaj pa kdaj posittala

Hvala vsem !

Zmagal smo, toj to, pa fajn se imejte še naprej =)

lp
    iceman

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice tija
    Datum pridružitve
    Aug 2008
    Objav
    13

Privzeto

Pozdravljeni

Še moj del ... :

Na s5 sem prišla z zamudo in na željo Lakote (Maxa, soigralca iz si6).
    Moja uradna naloga na si5 je bila obrambni minister + + alianse Piškotki. Zaradi funkcije sem bila veliko preveč časa prisotna na si5. Posledično je to prispevalo k temu, da sem pregledovala račune in ure in ure oz. bolje rečeno dneve in dneve sittala igralce ... tudi ponoči ... da ne omenjam poletja.
    To je pripomoglo k temu, da smo našli kakega vohuna in k dobri informiranosti.
    No ja ponucali ste me. Na koncu sem 24 ur pred dnevom ww dobila tudi to funkcijo. A ne obžalujem nobene prebedele noči.

Političnemu delu se bom izognila, ker bi enostavno trajalo predolgo. Me pa lahko na fešti vse vprašate.

Dodati pa moram, da mi je bilo v ponos igrati s tako super ekipo in zavezniki. Spoznala sem veliko super oseb.
    Zelo mi je všeč, da smo zavezniki ostali skupaj, kljub velikemu dvomu nasprotnikov. Priznam, da me je občasno malo skrbelo, saj imam grenak spomin na si6. Vsi vodilni smo vložili veliko truda, da je bil razplet na si5 tak kot je. Dokazali smo DA SE DA! Da se lahko igra tudi po načelih in ni vse pokvarjeno, kljub temu da si pišemo preko skypov in oseb ni potrebno gledati v oči. Vodilni najbolje vemo kako je vse potekalo in res je bilo nekaj zanimivih preobratov, ki jih na + + nismo pričakovali.
    Ima pa vsak svoj pogled, kar je tudi prav.

Uradni del konca ... No ta spisek bo pa dolg.

Vsem članom KGB & LEPI - Zdržali smo do konca

Naš + +

Moj WW - ˙••✿Păo de Açúcar♥•• je bil posvečen vsem vam. Kot piše na profilu:
    Ime ˙••✿Păo de Açúcar♥•• nosi gora. Prevedeno ime pomeni "sladkorni stožec".
    To je gora sladkih! Trudili ste se skupaj s tremi graditelji. Zato hvala za vašo disciplino, trud in vztrajnost. + + je zakon!

Važno je bilo sodelovanje in priznam, da ste me zelo presenetili. Skoraj nikoli ni manjkalo ne žita, ne surovin. Če že, pa sem le omenila na skypu in vse je šlo nemudoma na pot. Resnica je, da ko sem bila rušena, sem imela 1x več obrambe kot Piki-poki in Benza. Za to vas nisem prosila in vendar ste mi s tem pokazali, da je bil moj trud s sittanjem vaših računov in trudom pri obrambi povrnjen. Hvala.

Jackie (Totscha) - Sitter, ki mi je priskočil na pomoč pri gradnji ww in vedno poskrbel za dobro voljo.
    Ecc - Fant, ki sem ga prosila če sprejme vlogo duala med gradnjo ww-ja. Ker je igral prvih 6 mesecev na -- in potem odšel v pokoj, sem za dovoljenje prosila Pepelko in Lenaka, ki sta le rekla: »Če mu ti zaupaš, mu tudi mi.«
    Matjaž in Jure – brez vaju ne bi mogla speljati gradnjo ww, saj se mi je od pomanjkanja spanja že mešalo. Hvala vama. Pivo častim jaz ; )

Lakota (Max) - Resni strateg napadov, kateremu se imam zahvaliti za prihod na si5. Občasno je oko vrgel tudi na ww, da je bilo vse pod nadzorom kot mora biti. Uredil mi je tudi garažo na računu gore. Hvala.
    Pepelka - Ekipa Martin (Vreden vsega spoštovanja, načelen, ... kapo dol za trud in vedno pokončno držo) & Fiki (faca )
    Piki-poki - Ekipa Creep (Vedno za štose. Vsekakor je poskrbel da na skypu ni bilo nikoli dolgčas. Je pa tudi naš Romeo ) & Piki (Resno pristopi k problematiki in uredi vse zadeve.
    Z njim se ni za kregat, enostavno je prevelik fant, da bi tvegal. Kdor ne verjame, bo videl na fešti.)
    Crashover (aljo00) - Pa smo ga le prepričali, da je prišel iz upokojitve in prevzel račun. Pravi borec, katerega moto je: »Koga bomo danes napadli. Vojska ne more bit na miru.«
    Čestitam za zasluženo prvo mesto.
    Faraon - Dual Aljaž & Tomaž - Vztrajna in borbena fanta. Aljaž je kar nekaj časa porabil, da je sprejel, da je njegova najljubša tarča Lenak postal njegov zaveznik. Na koncu pa sta bila pri napadih usklajena kot rit in srajca. :P
    Zelenjavaaa - Hvala, ker si nadomestil mojo funkcijo, ko sem zamenjala ally zaradi ww-ja.
    Punca - Branilka moje metropole, ki je vedno pripravljena vsem nesebično priskočiti na pomoč.
    Guzaj (Vigor) - Borec za + + . Hvala za ogromne pošiljke žita v ww.
    Argyle007 - Hvala za modre besede in vso pomoč sočlanom, saj smo vsi vedeli, da se nate lahko zanesemo 100 odstotno. Hvala za žito.
    Benza - Tihi fant, ki se nikoli ni pritoževal ter slovenski prvak v namiznem nogometu. Čestitam
    Mart - Naš častni član, ki nas kljub vsem težavam ni zapustil, vestno je izpolnjeval vse mm-je in za pomoč drugim raje žrtvoval kak ck pri sebi, kot da ne bi priskočil sočlanu na pomoč.
    Dzingiskan - Poskrbel, da je bil ww preskrbljen z žitom med 5. in 7. uro in je Tija lovila lepotni spanec.
    Killabee - Neločljiv zaveznik Dzingiskana in soigralec, ki mi je vedno priskočil na pomoč, ko sem prosila.
    Follen spirit - Naš vestni branilec meje na strani 40.
    Klemzi4 - En najbolj vztrajnih farmarjev na tem serverju. Občudujem tvojo voljo. Hvala za žito.
    StariBojenik - Dokler ga nisem razumela, mi je popil nekaj sivih celic, v resnici pa je pravi medi, ki bi naredil vse za svoje člane na + + in zato ga tudi mi nismo dali štiridesetkam.
    Janova - Soseda, ki mi je priskočila na pomoč, ko sem to najbolj potrebovala.
    Hipy (kitty) - Poskrbi, da na skypu nikoli ni dolgčas.
    Strup - Letos se nisva niti 1x skregala. Napredujeva

Ne smem pozabiti na: Ezy, Merkel, Matej (občasno bi ga sicer bilo potrebno po riti), skimp, jabuk, GasperS, Breitling (denis), bobi75, honda, severw, bivol, ...

Zavezniki:

Najprej punce
    Ajka (vodja ally box) - Moja najboljša zaveznica za vse lumparije na skypu. Pravi cukerček po osebnosti, ki se je vedno trudila delati po svoji vesti. In nam nikoli ni obrnila hrbta, tudi ko smo mislili,
    da bo + + ostal popolnoma sam.
    Peca (Bucka) – Hvala, ker se nisi pustila prepričat in si verjela v zaveznike.
    Leela - Punca, ki te vedno nasmeji in spravi v dobro voljo. Dobra igralka in neizprosna branilka meje na strani Legacy, ko smo bili še v vojni.
    Hambo (Barbara) - Nisva uspele kaj dosti poklepetat na si5, morava na fešti nadoknadit.

Lenak - Legenda! Sicer si pa še vedno kriv za vse. Važno, da se zavedaš, da si ti kriv, da smo vsi skupaj in da je konec na pravem nivoju! Hvala!
    Mali mrav (Dj Miha) - Ni in ni se dal ter dokazal zakaj mu Bucka zaupa.
    Samson - Pravi diplomat, ki premišljeno uredi vse zadeve. Vreden zaupanja in spoštovanja.
    Valkyrie (Rand al Thor) - Tihi fant, ki se ne uda. Čestitam za zmago.
    Heki17 - Šarmanten gospod, ki poskrbi za druženje. PS: Nisem pozabila, da si obljubil kavo. Prideva drugo leto, ko bo ponovno sezona.
    Hekotor (Jenna) - Fant, ki ima preveč energije, vedno nasmejan in dobre volje ter nasprotnik, ki si ga noben ne želi, ... smo okusili na svoji koži. Kar nekaj noči sem prebedela na tvoj račun. PS: Pohabljeno koleno ti je hvaležno.
    Racman Jaka - Hvala za podporo pri zavezništvu.
    Hep - Omagal na polovici serverja. Bil pa je kriv za mojo hitro začetno rast, saj sva na nasprotnih koordinatah na si5 prišla skoraj istočasno in tekmovala kdo se bo hitreje razvil. Nekako me ni in ni mogel ujet. Ženske trme se ne sme podcenjevat.
    Pozabiti ne smem na : Braaz, Elvis, Celi, KinkyOne, Bac2, Madbull, Franch, Mzungu, ...

Ko smo postali zavezniki, je naše sodelovanje iz dneva v dan raslo. Postali smo prijatelji in pravi zavezniki, med seboj smo si pomagali tudi s sittanji in meja po kvadrantih je padla. Tako bi zavezništva mogla biti. Nisem si mislila, da lahko med dvema nasprotnikoma pride do take vrste sodelovanja.

***** Se Nadaljuje

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •