Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Spis pri sloveščini

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice nobek
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    35

Privzeto Spis pri sloveščini

LP!

jutri pišemo spis pri slovenščini , pišemo o predstavitvi enega od svojih domačih ( mama,oče, babica, dedek )

in me zanima, kako bi vi začeli , ali je kje kakšna dobra stran da bi videl kako moraš prav kaj napisat itd.

sam že imam eno domisel kako bi začel, ampak bi rad da bi bil pester spis .

ima kdo kakšno idejo, ali stran ?

hvala za pomoč .
    Nazadnje urejal Klemen; 14-10-2010 ob 18:04. Vzrok: Tema premaknjena v pravi oddelek

Jagermaister

Privzeto

Da bi mi pisali kdaj tak spis, ma imel bi slovenščino 5 zaključeno.

Opisuj nekoga, ki je zelo zanimiv, pred spisom se z njim pogovori, naj ti pove kaj zanimivega o svojem življenju, kar morda neveš. Morda še najbolje da kakega od starih staršev opišeš, imajo največ za poveat.

Tukaj mislim da je brezveze neke spise z neta gledat

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice TravianGeek
    Datum pridružitve
    May 2009
    Objav
    275

Privzeto

js bi pisal o dedku ti je preživu 2 svetovno vojno. začeu bi pa takole:

tako. pa začnimo.
    predstvil vam bom našega najstarejšega člaa družine, dedka.

t oje to :P

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    Jun 2007
    Objav
    236

Privzeto

Najboljši nasvet, ki ga lahko dam, beri čimveč knjig, razširi svoj besedni zaklad in spisi ti bodo leteli izpod prstov ko šus.

Privzeto

Citat Originalni avtor Pict Poglej prispevek
    Najboljši nasvet, ki ga lahko dam, beri čimveč knjig, razširi svoj besedni zaklad in spisi ti bodo leteli izpod prstov ko šus.
    tako kot men spisi so mi ql sam sm med počitncam prebrou prbližn 15 knjig
    FC BARCELONA
    AC MILAN
    Nk Maribor

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice blueyes
    Datum pridružitve
    Aug 2009
    Objav
    384

Privzeto

ti si v 7. razredu ane? mi smo lani pisal tak spis in sem opisal strica.. malo bolj na humoren način, čeprau je bla učitlca zatežena.. ampak ji je blo ušeč nobenih pogovorov itd.. opišeš kar veš, sigurno ti pride za stran pa pol, razen če sta si čist na tujem.. :
    Kogar je kača pičila, se boji zvite vrvi.

Privzeto

Citat Originalni avtor Just_Me Poglej prispevek
    ti si v 7. razredu ane? mi smo lani pisal tak spis in sem opisal strica.. malo bolj na humoren način, čeprau je bla učitlca zatežena.. ampak ji je blo ušeč nobenih pogovorov itd.. opišeš kar veš, sigurno ti pride za stran pa pol, razen če sta si čist na tujem.. :
    ja veš da sem... mal si kiksnu... čeprou kriteriji so pa hudi.
    FC BARCELONA
    AC MILAN
    Nk Maribor

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Benedikt2
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    84

Privzeto

Lep pozdrav.

Imam podoben problem.

Ju3 pišemo doživljenski spis oz realizem. Tema bo brezdomstvo itd.

Prosim help

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice BorutOo
    Datum pridružitve
    Jul 2009
    Živim v prlekiji, večino leta pa v LJ, študij pa to ...
    Objav
    110

Privzeto

Ej ... najboljše boš pisal, če boš delal seveda manj napak, če bo spis imel glavo in nogo - je vseeno .. samo da bo slovnično kar se da lepo napisan in napiši spisa čim manj ... ne samo pol lista ali četrt, ampak da ne nakladaš o nečem tja v tri dni na eni strani in potem še na drugi strani papirja ... jaz sem se vedno trudil spraviti spis na tričetrt strani A4 formata in bilo je dovolj za 4 ali pa kdaj pet ... eni so pa nakladali nekaj, pisali celo uro, po dve strani ... ali pa najhuje je bilo, ko je en sošolec zaprosil še za en list papirja, na koncu je pa pisal, mislim da, 3 ...

En dober nasveti ti dam, ki je pri meni vedno dobro vžgalo ... samo prvih pet minut sem premišljeval kako se lotiti začetka ... potem ko sem vsaj en ali dva stavka vedel, sem začel pisati, takrat pa so ideje samo letele z glave ... če po začetku ne veš, kako nadaljevati spis, pomisli, kaj bi dal na konec spisa ... kakšen bi bil po tvoje zaključek ... če boš znal zaključek, boš znal tudi sredino spisa.

Simpl kot pasulj.

Seveda pa boš se slovnićno pravilno naučil pisati samo na en in edini način ... da gledaš tuje programe s slovenskimi podnapisi, ali da bereš knjige ... Tisto kaj v šoli par ur na teden jemlješ, pozabiš ...

Kaj pa mi, ko smo pri angleščini mogli spisati doživljajski spis ... in potem je prfoksa sama dala dva možna naslova - prevedeno - jaz, arhitekt ... in pa ... moja torba govori ... In kaj misliš katero sem si izbral? Zadnjo, ker bolj je težak spis, boljšo oceno lahko dobiš, ne glede na napake ... Lažji spis je, bolj bo prfoksa gledala na vsako malenkostno napako ...
    Edit ... Pozabil sem povedati, da sem takrat pisal pet, pa še pohvaljen sem bil.

Gre se za razlike, ki nam je povedala nekoč ta prfoksa ... če pišemo spis o nečem z lažjim naslovom, kjer nam potem ideje samo letijo z glave, se uvršča med lažje spise, kjer se gleda vsaka malenkost ...
    Če pišemo spis s težjim naslovom, kjer niti ne znamo začetka, sredine in konca, ga uvrščamo med težje spise ... in potem je rekla da pri tem spisu pri njej veliko šteje že razmišljanje, kako z nekega težkega vprašanja ustvariš enostaven odgovor itd ...

Želim ti vso srečo jutri.
    Sporoči oceno
    Nazadnje urejal BorutOo; 14-10-2010 ob 20:32.
    Kje so ti časi, ko si pesmi lahko rekel pesem ...
    "Šumijo gozdovi domači in žito rumeno zori, pri domu prijaznem pa lipa, lipa zelena diši.
    Vasica domača in polje, ko vračam se zopet nazaj, ti meni velika si sreča, edini prijazni si kraj!"

Privzeto

Citat Originalni avtor BorutOo Poglej prispevek
    Ej ... najboljše boš pisal, če boš delal seveda manj napak, če bo spis imel glavo in nogo - je vseeno .. samo da bo slovnično kar se da lepo napisan in napiši spisa čim manj ... ne samo pol lista ali četrt, ampak da ne nakladaš o nečem tja v tri dni na eni strani in potem še na drugi strani papirja ... jaz sem se vedno trudil spraviti spis na tričetrt strani A4 formata in bilo je dovolj za 4 ali pa kdaj pet ... eni so pa nakladali nekaj, pisali celo uro, po dve strani ... ali pa najhuje je bilo, ko je en sošolec zaprosil še za en list papirja, na koncu je pa pisal, mislim da, 3 ...

En dober nasveti ti dam, ki je pri meni vedno dobro vžgalo ... samo prvih pet minut sem premišljeval kako se lotiti začetka ... potem ko sem vsaj en ali dva stavka vedel, sem začel pisati, takrat pa so ideje samo letele z glave ... če po začetku ne veš, kako nadaljevati spis, pomisli, kaj bi dal na konec spisa ... kakšen bi bil po tvoje zaključek ... če boš znal zaključek, boš znal tudi sredino spisa.

Simpl kot pasulj.

Seveda pa boš se slovnićno pravilno naučil pisati samo na en in edini način ... da gledaš tuje programe s slovenskimi podnapisi, ali da bereš knjige ... Tisto kaj v šoli par ur na teden jemlješ, pozabiš ...

Kaj pa mi, ko smo pri angleščini mogli spisati doživljajski spis ... in potem je prfoksa sama dala dva možna naslova - prevedeno - jaz, arhitekt ... in pa ... moja torba govori ... In kaj misliš katero sem si izbral? Zadnjo, ker bolj je težak spis, boljšo oceno lahko dobiš, ne glede na napake ... Lažji spis je, bolj bo prfoksa gledala na vsako malenkostno napako ...

Gre se za razlike, ki nam je povedala nekoč ta prfoksa ... če pišemo spis o nečem z lažjim naslovom, kjer nam potem ideje samo letijo z glave, se uvršča med lažje spise, kjer se gleda vsaka malenkost ...
    Če pišemo spis s težjim naslovom, kjer niti ne znamo začetka, sredine in konca, ga uvrščamo med težje spise ... in potem je rekla da pri tem spisu pri njej veliko šteje že razmišljanje, kako z nekega težkega vprašanja ustvariš enostaven odgovor itd ...

Želim ti vso srečo jutri.
    Sporoči oceno
    rauno zarad tega mam js rad spise... kr vedno mam sam kako napako al pa 2. Pa nimam zanimiu kej preveč pa mi da 5 sam zarat tega kr je slounično pravilno.
    FC BARCELONA
    AC MILAN
    Nk Maribor

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •