Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Si1 28.08.2009-26.07.2010

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto Si1 28.08.2009-26.07.2010

Dragi igralci Traviana,

Vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Rezultati: Dan je že davno prešel v noc, vendar so delavci v vasi XXS, nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob 15:32 ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "S•T•B", je "XXL" končal z gradnjo Čudesa Sveta. Porabil je milijone surovin in ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "XXL" zasluži naziv zmagovalca te dobe.

"Enigma" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "Cossacks" in "jpinter".
    "Fang" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.
    "XXL" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

Pravila foruma- ZGODOVINA

1.V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi, dogajanja, od začetka serverja, do zaključka.
    2.Cenzura poročil ni potrebna.
    3.Vsak spam, offtopic bo najstrožje kaznovan.

Zaželeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije travian igralcev za nami!
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    78

Privzeto

Dolg, poseben, drugačen server. Z moje perspektive je bilo burno, zabavno, delovno.

Kot prvo moram pohvalit celoten jug za vtrajnost, borbo do konca. Ne glede na to, da so nekako verjetno vedeli, da realno nimajo ravno dosti možnosti ali pa sploh za zmago, so se borili in igrali kot bi hoteli zmagat. Za tak odnos, roko na srce, se lahko samo s spoštovanjem priklonim. Hvala, brez vas ne bi bilo tako kot je bilo.

Kot drugo, hvala vsem, ki so kakorkoli pripomogli pri uspešni gradnji WW-ja. Hvala STB, hvala jug, hvala soigralci (Mojca, Miro, Uroš) in sitter Cossacks (Marko). Brez vas to ne bi bilo možno.

Baje smo končali v najhitrejšem času. No ja, tudi to je nekaj.

Začelo se je v dvoje z Urošem. On je igral Enigmo, jaz XXL. Drug drugemu sva sittala in si pomagala s pravim odnosom. Dobre izhodiščne pozicije so k temu dodatno pripomogle, saj sva bila najbližja soseda. Uroš je prek STB foruma dobil dodatno pomoč - Samo (scorpius7) in pa Matej (dannystar), ki sta nas po polovici žal zapustila. Jaz pa sem imel na računu Denisa, ki pa se ni izkazal kot čisto prava opcija, čeprav se je mladec vsako jutro potrudil in med 6.30 in 7.00 pogledal situacijo, poslal mogoče en ali pa dva roparska pohoda (od 150) in na MSNju napisal, da rabimo gold, hehe. Potem pa se je za par minut oglasil še ob 15.00 in mogoče zvečer. Res pravi crazy farmer.

Sami igralni plani in ambicije pa so bile malo drugačne. Potem pa sva v konkurenčni okolici s samimi top roparji opazila, da nama niti ne gre tako slabo. Najprej je bilo treba razorožiti bližnjega soseda, kar nama je tudi uspelo. Tam sta igrala Miro in Stojan (Fox, Wazzup), ki sta račun zapustila in se nama na mojo pobudo pridružila.

Kaj pravzaprav crazy farmer je, sva/smo spoznala/i v prvih 3 mesecih, katerih rezultat je bil posledica tega, da smo bili usklajeni in stalno krili račun. Jaz ali Uroš med 3.00 in 7.00, nato je prevzel Stojan do 15ih (z nekaj najine pomoči). Popoldnevi so pripadali Miru, Leonu in Samotu. Uroš, jaz in Mitja (pa tudi Miro) pa smo se spet izmenjavali v večernih in nočnih urah. Več piše v profilu. Marsikateri izmed njih se je zaradi RL-ja umaknil.

Po 4 mesecih šok, saj je odšel Stojan kot zelo pomemben člen. Preden pa je šel, nam je priskrbel najpomembnejšo okrepitev (svojo prijateljico), ki se je izkazala z vsemi svojimi izkušnjami, zaupanjem, veliko preživetega časa na računu in opravljanju vseh tistih stvari, ki jih sam zaradi časa nisem utegnil. Ta zadnji člen XXL računa je bila Mojca (pred tem je igrala račun MisterNO). Pri pridružitvi nisem okleval, saj je med mano in Stojanom vladalo totalno zaupanje in posledično tudi z Mojco.

MIMOGREDE; na pobudo enega drugega Stojana (Hermes račun) bom samo povedal, da ta Stojan in Stojan, ki je igral na našem računu nimata veze. Prvi je Primorc, naš pa je bil Prekmurc. Dano na znanje, ker baje na jugu tisti z bujno domišljijo mislijo, da je igral pri nas (o.p., ata_smrt konkretno). SIcer niti sam ne vem, zakaj nama je ob prevzemu žitnega arta napisalo, da imava isti IP al celo uporabo istega računalnika, a za take stvari naj MHji prinesejo pojasnila na pladnju. Kdor pa misli, da bi 4-5 zaporednih dni in noči porabil za organiziranje in samo izpeljevanje prevzema žitnega unikata, če bi imela ta dva računa kakršnokoli povezavo, pa naj se vpraša, zakaj bi to sploh počel potem, če bi se lahko preprosto zmenila. Ampak drama queen iz juga, bo verjetno spet našel svojo razlago.

Kar se tiče same igre je bila na začetku borba za vsako surovino. Vsaj 4-5 mesecev pridnega dela, da se je potem res dobro začelo žeti. Vseh skalpov se niti ne spomnim... o tem bo več znal povedati Effect, ker je arhiviral vse naše napade na jugu (baje). Žal sam tega nisem utegnil ali pa nisem imel volje, ker sem več pozornosti posvečal sami igri (danes bi vsemu navkljub to vsekakor počel). Verjamem, da marsikdo v STB zaradi tega nikoli ne bo izvedel, kaj vse smo postorili ob meji oz. zasidrani na jugu sredi bojnega polja. Mogoče pa bo o tem spregovoril kdo na jugu. Največja taktična napaka je bil napad na MARTIN G (posledica lastne napake in pomanjkanja izkušenj), zaradi česar smo bili mesec dni brez možnosti kvalitetnih napadov. Druga večja greška pa poraba vojske na atu_smrtu za metro, ker je bil napad namenjen na Jarota. Žal pa so bile koordinate podobne in napačen vpis je imel za posledico to, da smo se še enkrat zaleteli.

Prevzem žitnega unikata ob pomoči celotne ally bi bilo od uspehov še najbolje izpostaviti. Drugače pa smo napadali bolj ali man kot samotni jezdeci.

Vojna s Templarji je bila zabavna. Mislim, da lahko rečem, da si je skupinica 3 (Moon, Enigma, XXL) podredila celotno ally, ki se je razglašala za ne vem kakšne bogove. Verjetno je bil za to zaslužen vsemogočni ata_smrt.

Gradnja WWja je bila spontana odločitev in očitno tud uspešna.

Posebne zasluge gredo pri tem:
    soigralcem
    Mojca (za vse nočne poteze, za pogovore, ideje... in še in še)
    Uroš (enako!)
    Miro (za vsa kritja, za vse ideje okoli WWja)

Cossu (sitterju, ki je delal stvari kot da je WW njegov) - MVP v mojih očeh

celotni STB ally, vodjam (vsem, ki ste kakorkoli prispevali... z obrambo, žitom, surovinami, predvsem pa S SVOJO DOBRO VOLJO IN NESEBIČNO POMOČJO)

JZI in predvsem Rugiju (za spoštovanje tihega pakta in za to, da je človek)

JZP (za navijanje proti koncu, za vse borbe, za dobre vezi ki so se vsemu navkljub ustvarile)

Račun sam bi po mojem mnenju ob takih izkušnjah kot jih imamo zdaj dosegel svoj polni potencial in bil še veliko boljši, močnejši, bolj taktičen. Morda se nekega dne vrnemo in to tudi naredimo. Kdo ve. Vsekakor v isti in izpopolnjeni ekipi.

Srečno!

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Umazani
    Datum pridružitve
    May 2009
    Objav
    590

Privzeto

No pa bom še jaz pridodal svoj lonček v zgodovino s1, to bo pač moj direktnen pogled na zadevo
    Začel sem igrati kakšen slab mesec po začetku serverja in res nevem kaj mi je bilo, čeprav smo ravno končali s6 kjer je bil zadnji mesec vsaj zame kar peklenski.
    No če malo pobrklam po spominu, je bila za to potezo delna kriva Žana(v nadaljevanju Avrelius) ,sem rekel če bo moja najbolša soseda iz s6 igrala bom pa probal tudi jaz.
    Kot sem rekel sem začel slab mesec po začetku,vendar je bila okolica pridna in se je hitro podrejala , igral sem pač z stilom da se mi kratko malo je** in kar bo, bo.
    Tako so bile alianse kot so JZP, Templarji in še pred njimi 2H vsak dan na paleti in dokler sem se zjutraj zbujal z vojsko sem klikal dalje. Žana je tačas nekako prišla v vodstvo templarjev (op.p Žana je prvotna lastnica računa Ajax, jaz pa računa ak-47).
    No kmalu so se dečki začeli upirat in bil sem celo deležen rušenja takrat precej večjega iceman-a . Kot sem rekel, igral sem solo, ampak sem se nato preko vez zmenil, da pustim Templarje pri miru če oni pustijo mene in v okolici sem navezal stik z Bladerunnerjem, kateremu sem najprej pobil nekaj falang, nato sva pa skupaj harala naokoli pod okriljem alianse 2H. Sedaj ne vem če se XXL spomne, sam takrat mi je pisal ene 3krat, ker sem ropal njegove obrambnike in sem mu že takrat očital eno in edino v tej igrci, da je kot južnak (o.p.p njegova metropola je bila na naši strani), bil zvest severu.
    Do sedaj sem že naredil kakšne 4mesta in vojska se je lepo zbirala v kup, alianse so se že zdavnaj oblikovale in takrat se jasno spomnim, da je bila DEI aliansa največja in je bila nekaj prvih tednov tudi redno prva napadalka, STB je pa s svojim kul imenom čakal v ozadju, in sem še sam malo stopil v politiko, ter tako navezal stik z vodjo templarjev Jarotom, da bi se naša 2H (vodja Ic3m4n) in njegova aliansa združili.
    Vendar je Jaro parlamudil v tri krasne, odlašal kot da imamo čas graditi imperij 3leta in tudi ice ni bil nič boljši. Še več, s svojo vihravo glavo nas je v neki noči iz 2H pridodal STB-J, ne da bi se karkoli s kom zmenil, za nameček je pa on sam odšel v matično alianso, mi smo pa ostali sami za sebe. Takrat sem še poskušal rešiti barko, vendar je bil Jaro ponovno gluh za moje prošnje, tako sem nekako z žalostjo gledal kako je 80% bivših 2H postalo zafarmanih in porušenih. To je npr. samo primer gnilobe, ki se je dogajala na jugu.
    No jaz sem pristal pri templarjih, kjer sem za določen čas igral simcity in mirno opazoval zadeve.
    V tem času je STB že dobil obliko ki je ni zapustil do konca, ampak očitno to ni bil dovolj veliki alarm za prebivalce juga.
    Nekje v decembru pa je prišlo do prvih trenj pri Templarjih in sicer med Avrelius in capodistrio (zelo naduvan igralec, ki bi se moral zavedati da je brez prihodnosti na severu), atom smrkom (kateremu je takrat očitala svojo obrambno alianso) in Jarotom (žal neprimeren vodja).
    Vsekakor se moram strinjati z njo ker je bila tisti trenutek ena redkih ki je odprla te teme, in vse to je bilo res, ko bi stb vedel, da je bilo pri templarjih nekaj gnilega že od vsega začetka.
    In tako smo se bockal eni manj eni več , pisalo se je po skypu in po forumu, ampak verjetno zato, ker nismo bili resno ogroženi tudi ni prišlo do nekih velikih premikov.
    Nato pa pride januar in moj odhod v Nemčijo kjer pa nisem imel možnosti klikat, tako da je moj takratni dual prevzel ak-47.
    Ko sem prišel nazaj se je veliko spremenilo, v igro so prišli artefakti (do takrat nisem imel opravka z njimi) , moj račun je bil voden v napačno smer in med templarji je bilo napeto kot še nikoli poprej.
    Nato pa se zgodi kar se je zgodilo z dualom se neki udariva (besedno) in jaz mu prepustim račun (ki je takrat še imel 2lepe vojske), misleč da ga bo on od sedaj naprej upravljal se umaknem in zgolj iz firbca pridem pogledati 3dni kasneje ko vidim da ima račun samo še 10h do izbrisa. Ni bilo kaj, je*** sem m***r dualu in gledal zadnje trenutke računa. Dogajalo se je pa tudi na računu Ajax , kjer se Žana ni več počutila svobodno ustvarjati in je račun prepustila ecc-ju, sama se je pa odselila na - takrat račun popolnoma brez offa z malo populacije in nekaj praetorijani (Avrelius) .
    In jaz žejen krvi sprejem povabilo od eccja da se pridružim Ajaxu – torej tu sem , in prvi pakt ki ga dava ,da igrava neobremenjeno z preprosto gverilsko taktiko.
    Do sedaj je jug že polomljen, edino Templarje se še pusti pri miru, ampak trenja so prevelika in mi kot mala skupnica zapustimo to veliko ladjo brez kapitana in pod vodstvom Architeuthisa ustanovimo svojo malo NWO.
    Sever zelo kmalu zavoha da iz Ajaxovih vasi pečemo njihove kokoške in pujske in se v velikih valih spravijo na mene in doživiva delni ck metropolo in polni ck drugega napadalnega naselja (napadalec Villains), zelo kmalu pa so ostali priskledniki ckjali ostala najina naselja in pade odločitev da se losava neuporabne prtljage in dejansko sva hotela obdržati samo metropolo J, no tako sva končala z nekje 6naselji in z namenom braniti samo metropolo.
    Tako se je veliko dečkov po nepotreben ujelo, ker sva kot majha igralca imela precejšen obrambni bonus in naju ostala naselja niso zanimala , saj sva se preživljala striktno z ropanjem iz metropole.

Tako sva lepo ropala ,takrat smo še preko oby-ja pošiljaji skavte naokoli ko je pa po nepotreben izgubil art, je pa Avrelius prevzela vlogo skavtaša in tudi roparja.
    Nato pa nekega dne ta mali norček da pospešek na nogice 3x in jaz se takoj odločim, da hočem art od alpha mage (izdelovalec enot) ampak hudiča, ko sem ravno dva dni nazaj kliknil pijančevanje in katasi niso ciljali. Tako se odločimo da gremo po orlove oči za Žano in gremo Avrelius pred nama s katasi midva pa ga pobereva blitzkrieg z Tv+herojem (itak je bil igralec več ali manj neaktiven (14panter88 ), tako smo ukradli prvi art in nato sreča spremlja pogumne J naslednji dan norček ponovno vrže 3x nogice in pijančevanje je končano, poleg tega alpha mage izgleda zelo redko aktiven, tako da štartam ob 2zjutraj in ob 9tih sem imel art, juhu izdelovanje enot se začne J . Nato pa me alpha mage hoče čez 3dni vržti na staro cako, napade mi usa naselja s tem da napadi izgledajo lažni (prvi napad je z sek zamika nato ostali) ,češ da je površen ali pa da bi jaz urival na ostale valove, potezo spregledam in zgodi se pokol pri Ajaxu.
    http://travian-reports.net/si/report/606137d685f

Nato nevem kaj je bilo fantom iz alianse SCPT, da so se zelo površno spravili name, verjetno so mislili da sem že demoliran oziroma da nimam zaledja, je pa bilo tako da potem ko sem ukradel 2 artefakta sem dobil veliko podpore pri sosedih

http://travian-reports.net/si/report...5b,61041b2ec6d

http://travian-reports.net/si/report...e9,6141613fed1

Prvi napadalec je bil BloodyRayne in kot kordinator napadel bi lahko pero84 naučil vsaj 4 valove poslati v sekundi

Ja ti dečki so mi pridobili težko pričakovani mir (vsi vemo kako sveža kri na obzidju še nekaj časa ne prekliče pravih napadalcev) poleg tega sem po forumu napihoval da imam redno branjeno metropolo, čeprav sem imel bunker vsega skupaj 7krat.

In nevem točno kdaj mogoče kakšne 3mesece nazaj smo se prvič povezali z Rugevitom in alianso JZI, osebno moram rečti da je bila to 1A poteza, čeprav sva se jaz in rugi naprej na polno udarila, ampak sem nato sprevidel da je za odtenek bolj moder od mene in sva stvari mirno rešila.

V tem času sem pa pravzaprav naredil kar sem, pravzaprav nič posebnega to kar je mister Fang delal skoraj dnevno, od Hermesa sem si sposodil nogice in Heaviju izničil napad.
    http://travian-reports.net/si/report/622733e004f
    To je bila hkrati največja vojska na Ajaxu, redko sva prešla mejo 20k gorjačk .

Nato pa še art, ki sem si ga vedno najbolj želel (no bolj še 3x)

http://travian-reports.net/si/report/76989a7c590

Z temi nogicami sej ujel še nekaj malega offa in predvsem izničil nevarnega The killerja, ki je haral ponoči okoli z strelcami.

Nato sem še poslednjič dreznil s palico v sršenje gnezdo (Villains) in nogice predal Avrelius, sledili so zaključni napadi pri katerem smo Olgarju zabremzali WW ,sam pa sem rušil zid J
    To je to od Ajax/killa bee zgodovine, kakor sem jaz videl stvari, še posebne pohvale :

Rugevit- edini šef juga ki ga priznam, predvsem pa človek na mestu,

Avrelius- borka do konca, mogoče včasih trmasta ampak odlična napadalka, ki je z brezupnim računom celo ujela nekaj offa, bila roparka, poskavtala stb od a do ž in za konec še rušila Skladišča v WW-ju, sigurno najbol podcenjena igralka te runde,

Architeutis, Sting, ecc/ajax, Rusalka- za vedno dobro voljo in polno smeha na skype kanalu (arču še bonus za vztrajnost, v nekem delu igre ni imel enega naselja več celega)

Effect,kamur,acid, .jack., zulu – za pomoč pri obrambi, kadar sem jo potreboval

ata_smrk- kjub temu, da se na začetku nismo ravno ujela, sva nato kar sodelovala, škoda edino da je vojno vlekel preveč na forum.

Bladerunner – zelo nevaren galec ki je, kot jaz, rad v podcenjem položaju, žal brisal ko je dejansko bilo najbolj brezupno, ampak sva komentirala dogajanje naprej po skypu

Hermes- eden rednih dobrih off igralcev juga, kar sem jih imel jaz možnost spoznati.

Sovražniki

Bumtalkhuh- evo še spominček kdo je koga ropal , seveda sem pa na koncu vesel da je prišlo do tihega pakta

http://travian-reports.net/si/report...50,44514930a87

Villains- v travianu v vojni,drugače pa vedno ponudil zanimive podatke, predvsem pa igralec s katerim ni češenj zobati, superiorni taktik

Sinkopamatiorje – za daleč najbol cool nick in pa ker je vedno dal reporte če sem ga prašal preko igmja.

In pa seveda konj, na katerega sem stavil prvi dan gradnje, XXL za končno zmago.

LP
    Ajax/killa bee
    Nazadnje urejal Umazani; 27-07-2010 ob 16:26.

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice biggyD
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    1,552

Privzeto

Celotna zgodba se je pričela ob koncu prejšnjega s1. n0g00dah , bumblebee in še par top igralcev je prišlo na idejo da bi na naslednjem s1 poskusili združiti najboljše igralce v eno alianso in pričelo se je rekrutiranje.
    Matija ( bumblebee ) je naredil forum na katerem so se grupirali igralci v račune. Mene so soigralci na računu villains kljub prisegi da zaključujem z igranjem uspeli pregovoriti in tako se je začelo.
    Kmalu po odprtju serverja smo se začeli združevati v alianso S•T•B, kar pa nekaterim ( tudi meni ) ni bilo najbolj po godu, zaradi farmanja. Ampak smo šli dalje po načrtu in aliansa je bila že 2. teden skoraj v celotni postavi in top1 v vseh statističnih lestvicah. Takrat so vsi govorili da je to muha enodnevnica in bi tudi verjetno bila če ne bi bilo bumblebee-ja ki je vložil ogromno energije da je vse skupaj vodil. Zaradi pomanjkanja časa je postavil mene prvo za diplomata potem pa za vodjo alianse.
    Seveda sem zavrnil, na koncu pa vendarle sprejel saj bi aliansa brez vodje razpadla. In pričelo se je trdo delo. Najprej reševanje sporov znotraj alianse igralcev kateri so po veličini vodili zmagovalne alianse na različnih serverjih,kar mi je vzelo ogromno časa in truda. Šele po tem se je začelo čiščenje kvadranta.
    Na hitro so se formirale anti stb alianse, vendar pa niso predstavljale velike nevarnosti zaradi neorganiziranosti in nesodelovanja. V tem času smo naredili drugo krilo in iskali zaveznike na drugem kvadrantu.
    Nekako logično je bilo da bodo ti zavezniki ali na JZ ali SV, nikakor pa na JV zaradi oddaljenosti. Prišlo je do dogovora z mortal-om vodjo alianse VE300 za zavezništvo. V dogovorih je bilo tudi zavezništvo z DEI vendar pa nam to zavezništvo ni bilo v interesu.

V tem času je zg9 ustanovil tudi alianso S•T•B J, vendar pa so jih kmalu začele napadati skoraj vse alianse na njihovem kvadrantu.
    Zaradi zavračanja zavezništva z DEI so takratni šefi na JZ in JV sklenili da bodo sklenili zavezništvo in združili cel server proti nam. In vizijo so uspešno prodali.
    Tako uspešno da so uspeli vnesti razdor med naše zaveznike na SV in razbiti alianso. Iz tega so nastale alianse Lastigs kasneje loyality, mi pa smo rekrutirali kaj je ostalo in družili v sesterski aliansi S•T•B V in krilu S•T•B V*. In pričele so se bitke na 2 frontah na SZ čiščenje še preostalih nasprotnikov na SV pa razbijanje prebežnikov. Tukaj so se vključile alianse DEI ( ki so sicer imeli 3 krila vendar pa še zdaleč ne počiščen kvadrant) z obrambo in surovinami so pomagali našim nasprotnikom, medtem ko so alianse na JZ pasivno opazovale dogajanja.
    Da bi preprečili posojanja obrambe smo barabe začeli z napadi na določene igralce DEI blizu centra ter na SV kvadrant, medtem ko so naši bojevniki na SV čistili svoj kvadrant. V tem času je zg9 ustanovil tudi alianso S•T•B J.
    Prišlo je tudi do sestanka šefov vseh vodilnih alians na kvadrantu na katerem je prišlo do NAP z aliansami na JZ, seveda za ceno da nam prepustijo SV. Ker so bile to le prazne obljube oz. so kupovali čas in jim je NAP predstavljal zaščito pred našimi napadi medtem ko so tolkli naše krilo na jugu smo se odločili da jim pokažemo zobe. V hitri akciji ( par ur po preklicu NAP) smo počistili večino igralcev tedanje JZ-P ki so bili na našem kvadrantu ter nekaj igralcev v centru serverja. Posledično zaradi združevanja vseh alians proti nam sem se povezal v zavezništvo z aliansami ST in SCSP ter krili in tako pridobil zaveznike na njihovih kvadrantih podobno kot so oni imeli na SV. Zaradi bližajočih se spopadov smo ustanovili še našo alianso S•T•B Zł in praktično dominirali na tem kvadrantu.
    Na jugu je našemu šefu zg9 uspelo pridobiti na svojo stran skoraj celo alianso 2H,ki je bila takrat top10 in s tem nasprotnikom dala še več dela in še več nasprotnikov. V tistem času se je bumu porodila zamisel o kruci-buciju ( vas v centru sovražnikov ) in premirje okrog novega leta smo izkoristili za razvoj in pripravo vasi na boje. Ob koncu premirja je imela vas vso infrastrukturo in napolnjena je bila z obrambo.
    Temu je sledila uradna vojna napoved DEI alianse na katero smo se odzvali z napadi. Zaradi vohunov v naših vrstah smo imeli prve večje izgube. Naš kruci buci pa je bil velik trn v peti in vsak dan je bilo v njegovi okolici manj nasprotnikov. Tega seveda niso mogli dovoliti in so angažirali celotno alianso DEI2 za čiščenje te vasice, vendar pa z premalo organiziranosti in veliko goldanja jim to ni uspelo, edino kar je uspelo je da so se znebili večine svojih napadalnih vojsk. Začelo se je rušenje metropol na JV, za kar so v veliki meri zaslužni vohuni ( igralci ki se niso strinjali z vodstvom) ter neuspešni napadi in poskusi prevzemanja vasi na takrat bolj ali manj STB osvojenem SV. Ker nismo hoteli vojne na vseh kvadrantih sem ponudil vodji alianse templars tihi NAP, vendar pa sem bil gladko zavrnjen,zato smo kasneje pričeli z uspešnimi napadi tudi na to alianso.
    Naj omenim da so skoraj celotno alianso rušili bolj ali manj le 4 napadalci, akcije je organiziral Miran ( XXL ), najbolj uspešna napadalka pa je bila moon.
    Prišel je čas artefaktov in kak teden pred tem se je napadanje umirilo, S•T•B alianse so zasedale SZ in SV, z eno nogo ( zavezništva)smo bili pa tudi v vseh ostalih kvadrantih, saj se je število nasprotnikov po konstantnih napadih in rušenjih drastično zmanjšalo. Velika zasluga gre pripisati kruci-buciju.
    Akcija za prevzem artefaktov ( rezervacije in čiščenja ) je bila dobro splanirana in brez večjih zapletov smo pobrali večino unikatnih in velikih artefaktov. Kar nam je dalo kar nekaj prednosti seveda v kombinaciji s celimi metropolami. Pri tem bi omenil da smo tukaj uporabili tudi taktiko prevzema velikih in unikatnih artefaktov kar s senatorji, in sicer prevzetje kompletne vasi skupaj z artefaktom, kar prihrani 3,5 mio surovin za zakladnico lvl20. Z artefakti so se pričele uriti res velike vojske, katere smo potem v kombinacijami z čeveljčki ponoči pridno sprehajali:

http://travian-reports.net/si/report/91792725bab

http://travian-reports.net/si/report/9178622058f

http://travian-reports.net/si/report/91780907073

http://travian-reports.net/si/report/91797a17d0f

http://travian-reports.net/si/report/91798f1a899

Nekaterim na jugu se niti ni zdelo pomembno umikat napadalnih enot:

http://travian-reports.net/si/report/91784d87e11

Podobnih reportov je bilo ogromno, metropole so padale, napadalne vojske čakale v teh metropolah, vse to brez večjih napadov nazaj. Končen rezultat je bil da je nekje do prihoda natarjev bilo razbitih večino metropol ter par napadalnih vasi:

http://travian-reports.net/si/report/9179566006e

http://travian-reports.net/si/report/918006805b9

Naj omenim le da je illuvatar rutinirano in serijsko s svojo ekipo napadalcev izbrisal veliko pomembnih metropol, med njimi tudi največji crusher ki so ga imeli južnjaki pri igralcu _Jon_.
    Z prihodom WW vasic smo pobrali večino le teh, najbolj viden uspeh pa je bil ponoven prevzem WWja v centru, ki je bil prvo v lasti STB, nato ga je prevzela kittikatta, čez noč pa smo ga spet vzeli nazaj. Do pričetka gradnje wwjev so vsi lepo počasi klikali svoje crusherje, pričeli so se graditi wwji. Južno zavezništvo je z fejk wwjem na hitro dvigovalo le čudo sveta, obenem pa so zaradi vodstva utrpeli najmočnejše napade natarjev. In prišel je čas rušenja… Ker sem vedel da me ogromno igralcev na jugu ne prenese sem še dodatno provociral po forumu in prvi crushi so leteli na moj WW:

http://travian-reports.net/si/report...50,91802d4d93e

Če ne bi med napadi na novo okrepili wwja bi drug napadalec prebil. Kakorkoli napad je bil za moje pojme veliko prezgodaj, edina tarča ki je bolela pa je bil gradbeni ceh.
    Svoje crushe smo šparali za višje lvl in v eni akciji sesuli vse nasprotne wwje. S tem se je tudi igra dokončno odločila, saj je bila škoda v primerjavi z našimi wwji dosti večja.
    V zaključku so prišli do izraza lovilci napadalnih vojsk na STB strani in na koncu zaletavanje vseh južnjakov v naš vodilni ww. Edino nevarnost so predstavljali lastni izdajalci in samotarji na robu serverja. Za njih sem imel doma pripravljeno vojsko z artefaktom čeveljčkov, kar se je izkazalo za dobro potezo:

http://travian-reports.net/si/report/918049704f7

Vasica je na žalost ostala na 62 populacije, vendar škode je bilo dovolj da je na še 24 ur trajajoči poti pomrlo večino pehote in ob prihodu ni bilo velike škode, nasploh pa sta bili določeni 2 tarči ( 2x veliko skladišče ) gradil pa se je lvl 100 – zelo slabo in nespametno porabljen crusher.
    Moje provociranje na forumu je botrovalo temu da so zadnji napadi južnjakov leteli na mojo metropolo. Ker mi je unikat norec dal orlove oči in sem videl prihajati kar nekaj herojev, sem za zaključek zaprosil STB za prostovoljno pomoč pri obrambi in sledilo je zabijanje:

http://travian-reports.net/si/report...02,921868b9bfc

Napadi so kazali dejansko sliko uspešnosti večine napadov igralcev južnega zavezništva skozi cel server, torej neorganizirano pošiljanje vojske ( tudi slabo fejkanje ) v smrt zaradi z namenom zbijanja nepomembnih ciljev. Najverjetneje pa so se na koncu le hoteli bahati z rušenjem moje metropole….
    26.7.2010 ob 15:32 je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev. Server se je zaključil po 49 tednih!
    Zahvalil bi se vsem mojim barabam še posebej:
    Buh je kruh ( zippo ), linux, XXL ekipi, moon, cossacks, fang, krtek,flenk, bumtalkhuh ,norrc, matjaz1, iron, mortal, creep, sinkopamatiorje ekipi,illuvatar,zg9, oglar, carmelfix….
    Hvala tudi nasprotni strani, od katerih so mi najbolj v spominu ostali:
    Tatjana1, hermes, mizek, saturn, sitnoba, mizerja, lau2,ata_smrk, trojček izjemnih napadalcev: ajax, avrelius in oby, ter še seveda veliko drugih…
    Upam da ste tudi vi uživali v igri, HVALA.

Dioniz villains S•T•B vodja

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    Jul 2009
    Objav
    249

Privzeto

Nekaj reportov z SV:
    Napadov kjer ni bilo žrtev ne bom dajal, prvih nekaj reportov je z časa čiščenja SVja.

Illuvatar off: http://travian-reports.net/si/report...51,92300285ca1
    Obramba WWja: http://travian-reports.net/si/report...ea,92307839b9c

Majek1 off: http://travian-reports.net/si/report...60,9228371e04b

Tukaj bi se rad zahvalil vsem, ki so zdržali v V* skupaj z mano do konca.
    Za sodelovanje v napadih pa posebno: Samiti, tatic, hudic-grega, qlesi, scorp, gecko1
    Seveda še za moj vedno pri roki def igralcema hydo in lisa1

Z drugih alians pa predvsem ljudem, k smo skupaj sodelovali na skypu: Miran, Coss, dioniz, Linux, creep, limonca, klemč, kren, noga, mortal, reber, bloodrayne, zippo ter še veliko drugih

Nekaj reportov k sm najdu na kompu, upam da še delajo:
    Urke metropola: (osamljeni templar)
    Majek1
    http://travian-reports.net/si/report/284884a354f

Illuvatar
    http://travian-reports.net/si/report...66,284921e1430

Cossacks
    http://travian-reports.net/si/report/28500332180
    http://travian-reports.net/si/report/285064359d0

Buh je kruh
    http://travian-reports.net/si/report...b6,2850976e60d

mortal
    http://travian-reports.net/si/report...d7,2855640dc1d

apogy
    http://travian-reports.net/si/report...a3,285719ae971

capodistria1 metra (osamljeni templar)
    majek1&illuvatar
    http://travian-reports.net/si/report...04,235160e06cb

apogy
    http://travian-reports.net/si/report/23577db34b2

mortal
    http://travian-reports.net/si/report...52,237076e350d

cossacks
    http://travian-reports.net/si/report/2382577ae21

Napadi na alianso SLO:
    16.1.2010
    Illuvatar:
    http://travian-reports.net/si/raport...46,60966054c05
    Lepra
    http://travian-reports.net/si/raport.php?id=60985767a8e
    Majek1
    http://travian-reports.net/si/raport...29,60984845225
    tehnik:
    http://www.travian-reports.net/si/ra...fe,609682d7fae
    Mrki
    http://travian-reports.net/si/raport.php?id=610017e0e88
    OBISKOVALEC
    http://travian-reports.net/si/raport...f2,61011674dc9
    samiti
    http://travian-reports.net/si/raport...cb,610598e6611
    tatic
    http://travian-reports.net/si/raport...73,61029370cf6
    brejni
    http://travian-reports.net/si/raport...f1,61099d65c0e
    matica2
    http://travian-reports.net/si/raport...b9,61088908483
    Smootkooo
    http://travian-reports.net/si/raport...d9,6115091ef79
    Pozzo
    http://travian-reports.net/si/raport...9e,6115575054a
    oproda
    http://travian-reports.net/si/raport...77,61191e31456
    bloodrayne
    http://travian-reports.net/si/raport...f6,61202a6d634

17.1.2010
    matica2
    http://travian-reports.net/si/raport...4f,62152d10af6
    samiti
    http://travian-reports.net/si/raport...19,622282bb5ac

18.1.2010
    tatic
    http://travian-reports.net/si/raport...27,626311dc758
    http://travian-reports.net/si/raport...c1,6276889431c
    Illuvatar
    http://travian-reports.net/si/raport...fd,62871760b71
    Majek1
    http://travian-reports.net/si/raport...91,62880ca2015

19.1.2010
    samiti
    http://travian-reports.net/si/raport...ec,63045dd9175

20.1.2010
    tatic
    http://travian-reports.net/si/raport...c7,63936bb22fe
    Illuvatar
    http://travian-reports.net/si/raport...1c,6403221f5ae

EVILBUNNY:
    samiti
    http://travian-reports.net/si/report...0c,454936f7b65
    pittbull
    http://travian-reports.net/si/report...e1,454715cf994
    http://travian-reports.net/si/report...1f,461039d827d
    http://travian-reports.net/si/report/46873fadc98
    Qlesi
    http://travian-reports.net/si/report/4546121dd84
    bloodrayne
    http://travian-reports.net/si/report...d9,45584200e99

GROZNI JURE:
    prevzem:
    Scorp
    http://travian-reports.net/si/report...ac,452872ae794
    http://travian-reports.net/si/report...a4,4619303ef37

katasanje:
    tadeus
    http://travian-reports.net/si/report/45536b9a190
    senc
    http://travian-reports.net/si/report...61,45341fed39e
    fruc
    http://travian-reports.net/si/report/46828ecd896

Teh reportov je toliko, da če kdo želi naj reče pa pošljem .7z file z datotekami k so notr linki

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice biggyD
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    1,552

Privzeto Zgodovina 3. si1, avtor zg9:

Pogled z južne strani – Zg9
    Zgodba se zaćne še na serverju si6, kjer smo igrali skupaj v aliansi NNB (no name boys) def ally prophecy. Ob zaključki serverja smo se odločili, da gre nas 15 skupaj na prvi novi server in to je bil si1.
    Takoj smo kontaktirali DEI – glavno alianso na jugu, če bi se jim lahko priključili kot krilo ali kot zavezniki. Bilo nam je vseeno, samo, da bi igrali skupaj, nažalost so bili v DEI pripravljeni sprejeti samo nekaj boljših igralcev, ostali bi bili farme. Normalno, da na to nisem mogel pristati (da rešim nekaj boljših, ostale pa prepustim farmanju). Tako sem v stopil v STB pod vodstvom Belgijcev, da bi prišli tako do skupne rešitve, Oglar pa je dalje vodil krilo, ki je ostalo od ally nnb.
    Igranje v tem belgijskem STB mi ni bilo všeč, predvsem, ker ni bilo zaradi jezikovne bariere, nikakršne komunikacije med igralci in belgijci. V tem, ko nas je odbila DEI in slabem vodenju prvega STB na jugu, sem videl priložnost, da se spet vsi igralci združimo. Kontaktiral sem Villains, šefa vseh STB alians, z željo, da prevzamem vodstvo STB na jugu, ker je belgijsko vodstvo peljalo v propad alianse.
    Villains je na to pristal in začelo se je obnavljanje ally, okrepljeno z nekaj novimi igralci, ki smo jih poznali še iz serverja si6.
    V trenutku, ko smo se združili v novi STB J, so se tudi začeli napadi zveze južnih alians, kjer moram resnično pohvaliti našo obrambno igro. 100K obrambe je nenehno krožilo med bunkerji in ves čas smo dajali občutek nasprotnikom, da imamo kot aliansa vsaj 500k obrambe.
    Med igranjem, ker smo se večinoma poznali, je padla odločitev, da se nikakor ne predamo, pa četudi smo farme – kot so nam obljubljali DEI – odločeni smo bili ostati STB J do konca serverja.
    Začela so se legendarna druženja na Skypu (op. Prev – zg9 smo prepričevali kar cele tri tedne), kjer nas je včasih deset klepetalo, dva pa sta online igrala na Travianu. Čez čas, so se začela druženja in spoznavanja v živo, pri Carmelfix v Celju in postali smo več kot le soigralci neke alianse. Med nami se je razvilo prijateljstvo, ki traja še dandanes, tudi po končanem serverju si1 in bo trajalo dlje od Traviana J.
    V nadaljnjem toku igre smo videli svojo priložnost v ne ravno sigurnih vodjih alianse 2H. Prestop njihovih igralcev v našo alianso bi preusmeril napade iz nas na njih in uspelo nam je spravit v našo alianso vse njihove vodje. Oglar je kratek čas vodil ally H2, ravno toliko, da je ostala brez vodij in to je posledično pripeljalo do razpada te alianse.
    STB J je s tem pridobila kar nekaj dobrih in predanih igralcev in tako smo se samo z diplomacijo rešili cca 50 ih nasprotnih računov in pridobili 3-4 kvalitetne igralce. Velik plus za nas je bil tudi, ker je nasprotno južno zavezništvo v tem trenutku preusmerilo svoje napade v uničenje izdajalske 2H alianse. Peščica močnejših igralcev se je rešila s prestopom v JZI in k Templarjem, večina so postali farme.
    S tem smo si zagotovili čas, da kot aliansa naredimo dovolj obrambe s katero smo bolj ali manj brez problemov zaustavljali večino nadaljnjih napadov. V kakšni meri je naša obramba prizadejala škodo južnemu nasprotnemu zavezništvu se lepo vidi iz prvega napada mr.mrs smith na moj račun: : http://travian-reports.net/si/report/457912567df
    Prav tako so mi v tem obdobju Templarji jaro, ajax s še dvema porušili metropolo na 0, še na par naseljih naredili ck, vendar se nismo predali in smo igrali naprej.
    Videli smo tudi, da je naša priložnost v centru in v selitvi na globlji minus. V centru, da obkrožimo SS skupaj z STB Z, na globljem minusu pa da poskusimo izbrisati čimveč nasprotnikovih računov. Uspelo nam je omajati voljo kar nekaj velikim igralcem: kabum, dvojnik, … in še nekaj spodnjih nasprotnikovih sosedov. Te super napade so odigrali Oglar, Krota in carmelfix.
    Velika pomoč Villainis in STB Z je bilo odlično sodelovanje z nami, v celem toku igre so na nas gledali kot na popolnoma enakovredne borce in niso delali nikakršnih razlik med igralci STB J in STB Z.
    Pomoč je prihajala na dva načina: če smo potrebovali obrambo je prišla brez oklevanja, toda največja pomoč, je bilo rušenje nenehnih napadalcev STB J. Ko smo obveščali Villainis o naših nasprotnikih, so bili le-ti v najkrajšem možnem roku porušeni.
    Po rušenju metropol so se nekateri igralci odločili prestopiti v alianse nasprotnikov, še vedno pa so ostali del naše alianse – tudi to so bili predani igralci, ki so z neprecenljivimi informacijami in možnostjo sitterskega pristopa do njihovega računa pripomogli k lažjemu rušenju, ropanju nasprotnikov in dotoku dragocenih informacij. Mislim, da je bila to ena večjih napak južnega zavezništva, ko je v svoje vrste sprejemala igralce STB J.
    In prišli so na server artefakti – naš churimuri, bolj poznan kot zippo je bil tu odličen in jih priskrbel sčasoma tudi nekaj za nas.
    Moja največja napaka na serverju je bila izguba artefakta 5x trdnost, sočasno se je dogajal spor v STB aliansah, trajal je dva dni in obramba je bila namesto v naselje z artefaktom poslana v metropolo. Izgubili smo artefakt zavoljo 20k obrambe poslane v napačno naselje. Tukaj bi se rad javno opravičil igralcu man za svojo napako.
    Ampak, dobro, preživeli smo tudi to in s prihodom natarjev drugič, se je začela bitka za WW v centru.
    Na pikniku v Mariboru, me je zippo podkupil z nekaj piva in predlagal, da bi tudi STB J gradil WW na jugu med 5imi nasprotnimi zavezniškimi aliansami – takrat pod skupnim imenom SS.
    Seveda smo se temu vsi nasmejali, vendar se je zbudila tudi želja. Po napaki igralca – x10 je sčistil WW (kolikor sem slišal) na lastno pest – je s hitro akcijo zippo ob velikem zadovoljstvu v aliansi prevzel očiščen WW. DEI tega niso mirno opazovali, že ob prevzetju so bili poslani napadi , prebili so naš bunker in v nekaj urah smo ga na našo veliko žalost izgubili. Vendar nam je v najkrajšem možnem času uspelo pregovoriti STB, da nam pomaga, vse karte smo stavili na ta WW in ga v roku 24ih ur očistili, za čiščenjem poslali vanj vodje in uspeli. WW -5/-15 je bil ponovno in dokončno naš.
    http://travian-reports.net/si/report...1c,73097425e4f
    a borba se je nadaljevala – morda tudi največja bitka na Si1 okrog ww – ponovno prevzemanje iz strani STB

http://travian-reports.net/si/report...9a,736174eb551
    Potem, ko smo zgubili gradbeni načrt, sta zippo in carmelfix spet organizirala akcijo na xxxxx, kateremu smo v roku 12ih ur prevzeli načrt – to je tudi bil prvi namig, da bodo vendarle morali poslati rušilca na naš WW.
    Ob hitri in organizirani gradnji, smo postali tarča JZI in SS, ki so v roku 24ih ur pokurili 8 crushev na našem No Name Boys imenovanem WW-ju, katerega nam je uspelo zgraditi do veličastnega 4. mesta na serverju, kar je za nas »farme« iz začetka zgodbe Si1 neverjeten uspeh izenačen z WW na lvl 100.
    Za konec bi z enim stavkom spomnil na vse člane alianse, ker so si prav vsi zaslužili biti tukaj:
    d.s.e – igral je Dinko prevzel muha – kaj naj rečem: hvala Dinku za dneve zabave na skypu in vsa rušenja, ki jih je izpeljal. Prav tako hvala igralcu Muha, ki je svoj račun ugasnil in prevzel d.s.e, ko Dinko ni več mogel igrati – Muha hvala za dobro igro na računu in za pomoč pri sittanju WW

mucka – samo jedna rjec kraljica obrane svaka cast .
    Mucka- samo ena beseda: kraljica obrambe – vsaka čast. Hvala za dopoldanska sittanja ww-ja, ko smo ostali pridno spali
    Man – naš Petjak, edini, ki je rušil Rugevitov WW – spoznal nas je večino na svojem pikniku v Laškem – čudežni človek
    Oglar – kaj naj rečem: veliki šef ob meni malem
    Mama Mica – dobri duh alianse, vedno nas je znala nasmejat, tudi, ko nam je šlo slabo – najlepša hvala
    Carmelfix – čudež od dekleta, veliki čuvaj naših malih igralcev za katere sam žal nisem imel toliko časa – ona jih je rešila, sittala WW, računala v jutranjih urah koliko žita je kje potrebno, kupovala gold za druge račune – nimam besed s katerimi bi opisal koliko dobrega je naredila
    Krota – še ena od naših Amazonk, velika igralka brez strahu pred katerimkoli igralcem na Travianu
    Aninja – tika punca, ki ni izpustila niti ene akcije v aliansi, pa naj je šlo za obrambo fejke ali surovine – vsaka čast
    Dejand6 – veliki napadalec, med najboljšimi na jugu s katerimi sem kadarkoli igral – cel server so ga poskušali porušit – ni jim uspelo
    Drache_66 – naš kuhar na pikniku, sitter WW, veliko truda je vložil v to, da ostane v STB J, ko mu na zaćetku nismo verjeli – vsaka čast
    Ncis16 – naš Skype šef, legenda brez katerega bi mnoge noči ostale brez smeha
    Leeloo – naš tihi zaveznik, hvala za vsako obrambo ob katerikoli uri dneva, ko sem te prosil pa naj je bilo ob 2 zjutraj ali ob petih popoldne
    Churimuri – sladko za konec, zippo človek največjega srca v aliansi, borec, ki je ostal brez naselja na koncu a ni ostal nikomur dolžan, velik ponos STB J – in velika čast mi je, da sem imel priliko igrati z njim
    Ostali fantje, ki so pripomogli STB J, hvala vam vsem, ker ste me prenašali v dobrih in slabih dnevih.
    Iztok1 , lietuvis , bjondo , bidiman ,sac , tommy1985, merkava ,slavonac , gigi ,p.vitez1 ,sekirca , persik,beerfreak, janez,rose, grega ,west1,tanjula, nr.1 ,rozi , tisti, ki so ugasnili račune: dika, giovani2008,
    Prav tako nekaj anonimnih igralcev STB J v SS in JZI to je bila tudi vaša zmaga.
    Preostali ekipi STB: Kapo dol za vsa čiščenja, ki ste jih izvajali za nas od Mortala, Dioniza, Linux-a, Illuvatarjevih legendarnih bomb v SS metropole, …
    V zadovoljstvo mi je bilo igrati z vsemi STB igralci, najlepša hvala in se vidimo spet!
    P.s.: nekateri bi se morali zgledovati po dekletih v naši aliansi, ki so imela večja j…a od večine moških, ki so pobegnili iz alianse ob prvem rušenju.

P.p.s.: hvala Carmel za (op.prev.malo neroden) prevod

PS2: Originalno besedilo v srbo-hrvaščini:
    https://acrobat.com/#d=GyutAdsB9jyCif2dzCclhQ
    Nazadnje urejal NubCake1; 02-08-2010 ob 13:27.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •