Rezultati ankete: Kaj je za vas norost: Vera ali politika?

Glasovalcev
95. Na tej anketi ne morete glasovati
  • Vera

10 10.53%
  • Politika

37 38.95%
  • Oboje

41 43.16%
  • Nič od tega

7 7.37%
Stran 1 od 10 123 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 93

Tema: Vera ali politika, kaj je norost?

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice MattMiha
    Datum pridružitve
    May 2009
    Objav
    962

Privzeto Vera ali politika, kaj je norost?

Kaj je za vas norost. Vera ali politika. Večina nas ve, kaj govori, v kaj nas prepričuje vera. Čisto vsi pa vemo kako kaj s politiko..

Prosim pa tudi če se malo raspišete, toraj zakaj ste se odločili kot pač ste se.

Lp

Jagermaister

Privzeto

LoL kera tema

Vera sama posebi ni nič norega, dokler ne teži in vsiljuje. Ampak... Recimo krščanska:
    Vsi vemo kako so kristjani težil poganom in jim vsiljeval svojo vero. Tudi nas, takrat Slovane oz. Karantance so Franki pokristjanili... Vsi vemo, kako so papeži v srednjem veku prodajal cerkvene službe, jih dajali sorodnikom, imeli več denarja kot država ... Še dobro da je Luther nekaj ukrenil...
    Pa zapoved o moralnem življenju duhovščine... FAIL.
    Razumel bi, če bi pač kristjani verjeli v boga, brali biblijo in to je to. Ampak ne..
    Preprosta vera bi bila: bodi fer, bodi spoštljiv, pozitivno misli in bo vse kul

Politika pa tudi, za znoret, vsaj v Sloveniji... Demokracija sploh ni dober sistem, saj obljubljajo eno, delajo drugo, folk pa niti ne ve zakaj za koga voli. Še diktatura je boljši sistem, če državo vodi sposoben človek

Mah ne da se mi spuščat več v podrobnosti, se mi mudi.

Vglavnem, oboje je danes v kurcu.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Nov 2009
    Objav
    65

Privzeto

Citat Originalni avtor beer Poglej prispevek
    LoL kera tema

Vera sama posebi ni nič norega, dokler ne teži in vsiljuje. Ampak... Recimo krščanska:
    Vsi vemo kako so kristjani težil poganom in jim vsiljeval svojo vero. Tudi nas, takrat Slovane oz. Karantance so Franki pokristjanili... Vsi vemo, kako so papeži v srednjem veku prodajal cerkvene službe, jih dajali sorodnikom, imeli več denarja kot država ... Še dobro da je Luther nekaj ukrenil...
    Pa zapoved o moralnem življenju duhovščine... FAIL.
    Razumel bi, če bi pač kristjani verjeli v boga, brali biblijo in to je to. Ampak ne..
    Preprosta vera bi bila: bodi fer, bodi spoštljiv, pozitivno misli in bo vse kul

Politika pa tudi, za znoret, vsaj v Sloveniji... Demokracija sploh ni dober sistem, saj obljubljajo eno, delajo drugo, folk pa niti ne ve zakaj za koga voli. Še diktatura je boljši sistem, če državo vodi sposoben človek

Mah ne da se mi spuščat več v podrobnosti, se mi mudi.
    Vglavnem, oboje je danes v kurcu.

beer, eden redkih postov v katerem se strinjam s tabo.Recimo v rimu so do leta 395, ko je postalo krščanstvo, pobijal kristjane pol pa kristjani ostale...

sem greš

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice Lampard8
    Datum pridružitve
    Nov 2009
    Objav
    200

Privzeto

Oboje je norost, vera pa še posebno ker se kr neki štul povsod
    Igra kdo runes of magic?

Jagermaister

Privzeto

Citat Originalni avtor zadetmodel Poglej prispevek
    beer, eden redkih postov v katerem se strinjam s tabo.Recimo v rimu so do leta 395, ko je postalo krščanstvo, pobijal kristjane pol pa kristjani ostale...
    Tako je, bila je celo vojna med Teodozijem in Evgenijem, na žalost je zmagal Teodozij in razglašena je bila krščanska vera.

Še nekaj sem pozabil, kar mi gre sploh na živce. Starši krstijo svoje otroke ko so še dojenčki, brez njihovega privoljenja... Je le simbolni pomen, ampak vseeno grozno.

Krščanska vera se je že tako prerasla v jezik in navade ljudi, da nikoli ne bo šla iz njih... vi uporabljamo besede: "O BoG", "O Marija" pa take

In da ne govorimo o tem, da veliko župnikov zlorablja otroke. Fuj, pfuj, čez take.

Lp

Privzeto

Citat Originalni avtor beer Poglej prispevek

Še nekaj sem pozabil, kar mi gre sploh na živce. Starši krstijo svoje otroke ko so še dojenčki, brez njihovega privoljenja... Je le simbolni pomen, ampak vseeno grozno.

Krščanska vera se je že tako prerasla v jezik in navade ljudi, da nikoli ne bo šla iz njih... vi uporabljamo besede: "O BoG", "O Marija" pa take

In da ne govorimo o tem, da veliko župnikov zlorablja otroke. Fuj, pfuj, čez take.
    Se strinjam s tabo, da je grozno, da starši krstijo svojega otroka ko je še dojenček.

Ne samo, da župniki zlorabljajo otroke, tudi papež jim to dovoli, v kolikor mi je znano, saj zanika vsa takša dejanja.

Druga stvar pa je, da niso samo župniki tisti, ampak tudi nune. Če se ozremo nazaj v pretklost je dobro razvidno, kaj je kršansa vera delala, od tega da je pobijala, posiljevala(kar je še sedaj aktualno) ter psihično in moralno ubijala ljudi posebej otroke; vidimo, da je vse tole popolnoma nesprejemljivo. Priporočam tudi knjigo Inkvizicija in film The Magdalene Sisters.

Kar se tiče pa politike pa nimam komentarja, ker kar se dogaja v naši državi je že prav ostudno, vendar je prenizkotno se o njih sploh pogovarjat.

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice blueyes
    Datum pridružitve
    Aug 2009
    Objav
    384

Privzeto

E, absolutno da zmaga oboje

VERA: se strinjam z beer-om - sploh te ne vprašajo, če bi se rad krstu, preprosto te peljejo v cerkev in te polijejo pa začneš jokat pa je to to... Mislim pa, da krščanstvo še ni taka norost. Večji problem je islam... Si predstavlate punce, da bi celi dan nosile eno kapuca čez glavo pa ti samo oči vn gledajo... In to pr 35 stopinjah recimo -.-

POLITIKA: nimam besed... je bila učerej ena oddaja, kako imajo v Avstriji vse lepo urejen. Če bi bilo tako pri nas sploh nebi bilo teh volitev za "arbitražo" Mislm če se pa nemorjo sami zment pa nevem kaj jim je (to je bil samo en primer od večih...)

Dost bedno da nas hrvati zmerej oskubjo k mamo take nesposobneže.

LP, *Just_Me*

P.S.: t stari že žiuce zgublajo zarad te tipkovnce k tok toučm xD
    Kogar je kača pičila, se boji zvite vrvi.

Jagermaister

Privzeto

Hvala za naslov knjige.

No izvedeli smo par hudih dejstev o krščanski in islamski veri Edino kar je meni všeč pri krščanski veri je Jezusov izrek: Vse, kar želite, da bi ljudje vam storili, storite tudi vi njim.. To je nekako kul.

Sicer pa:

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Abuu
    Datum pridružitve
    Apr 2009
    Objav
    120

Privzeto

Če si pogledaš vse tri filme ZEITGEIST, potem vse razumeš. Cerkev ima sama 2% cele slovenije v lasti, pa še vrh Triglava čejo. Vse je gnar, vera & politika.

Beer: Kaj maš Avril Lavigne za sliko? Ker se ti ne bi predstavljav da si njen fan.

Lp
    Kdor nikdar ne začne ne more nikdar končati.Kdor išče resnico, jo mora znati prenesti.
    ==> not just another pretty face ha?

Jagermaister

Privzeto

2% je še malo, v srednjem veku je cerkev imela vse, država ji je bila podrejena. Še dobro da so to uredili.

Še nekaj: kristjani imajo toliko povedat čez sataniste, ubistvu pa so oni začel težit njim, satanizem je obstajal že pred krščanstvom, izvor satanizma NIMA NOBENE ZVEZE Z ANTIKRŠČANSTVOM.

Abuu: Avril je ena redkih, ki gane mojo črno metalsko dušo

LP

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •