Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Si3 23.01.2009 - 05.02.2010

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto Si3 23.01.2009 - 05.02.2010

Dragi igralci Traviana,

vsaka dobra stvar pride h koncu – tudi ta doba. Nekoč je Salomon dobil v dar prstan z vgraviranim sporočilom, ki je lahko odpravilo vso veselje in vso žalost sveta. To sporočilo je bilo grobo prevedeno z: »Tudi to bo minilo.« V naše veselje in žalost hkrati razglašamo: » Tudi to je minilo.« Upamo, da ste se zabavali z nami, nam je bilo v vaši družbi prijetno. Hvala, da ste ostali z nami do konca.

Dan je že davno prešel v noč, vendar so delavci v vasi "WW Jürgen&Vinko", nadaljevali z delom skozi zimsko noč – večno utrujeni, od številnih vojsk, ki so se trudile, da bi uničile njihovo delo, vedoč, da dirkajo s časom in proti najstrašnejši sili, kar jih je kdaj grozilo svobodnim ljudstvom. Njihov neumorni trud se je končal ob "08:56", ko je neznani delavec položil zadnji kamen zgradbe, ki bo vedno znana kot največja in najbolj veličastna zgradba po padcu Natarjev.

Skupaj s svojim zavezništvom "JUG", je "aiel" končal z gradnjo Čudesa Sveta. Porabil je milijone surovin in ga hkrati branil s stotisoči hrabrih branilcev. Torej si "aiel" zasluži naziv zmagovalca te dobe.

"Callaway" je bil vladar največjega imperija, tesno sta mu sledila "maverick" in "FM-teAm".

"Taja" je bil vladar največjega vojaškega imperija in je pobil največ nasprotnikovih enot.

"misgnuda" je bil najslavnejši branilec in kri napadalcev je pojila pokrajine ob njegovih mestnih vratih.

S pozdravi,
    Vaša Travian ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SI3

1.V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi, dogajanja, od začetka serverja, do zaključka.
    2.Cenzura poročil ni potrebna.
    3.Vsak spam, offtopic bo najstrožje kaznovan.

Zaželeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije travian igralcev za nami!
    Nazadnje urejal NubCake1; 08-02-2010 ob 22:14.
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Aug 2009
    Objav
    56

Privzeto

Beri pravila Foruma zgodovina (prvi post)

NubCake
    Nazadnje urejal NubCake1; 08-02-2010 ob 16:00.

Privzeto

NubCake
    Nazadnje urejal NubCake1; 08-02-2010 ob 16:00.

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice Doubledee
    Datum pridružitve
    Oct 2008
    Objav
    42

Privzeto

Lep pozdrav vsem skupaj. Konec je tukaj. Štrudl se je spremenil v čežano.
    Še enkrat je sever moral priznati premoč jugu.

Po eni strani mi je kar ok, da je konec, čeprav sem nehal s serverjem že kar nekaj časa prej. No pa bom vseeno napisal še kakšno besedo kako sem jaz doživljal ta si3 server.

No... vse skupaj se je začelo enkrat lansko leto, sredina januarja, bili smo prvič poraženi (takrat še HUMOR zavezništvo), res ste nas potolkli takrat, če se prav spomnim, smo imeli vse ww-je na 0 hehe. No takrat še pod LipovList acc, ko se me je lotil zekica, in se nasadil (uf to so bili trenutki ), rekel pa je tudi, to se pa spomnim, da bo še prišel, in sem ga čakal in dokler sem igral nov si3, se ni oglasil ( zakaj? Vsaj crusher bi poslal na moj ww), no da nebom preveč zašel s teme, začelo se je v sredini januarja, priprave vodilnih (ae vodstvo) za nov server, kdo bi igral... sam nisem bil več tako zagret kot prvi si3 server, niti nisem imel namena sam igrat (se je igral com6 če se ne motim tisti čas, in nam je kar dobro šlo, no potem sem nehal tam ...), potem pa se je našel dual.

Lacan23, oz. luka, pripravljen je bil igrat dual, ker sam čez dan časa ni imel, jaz pa sem imel urnik obrnjen, torej je bil dual zadet v nulo. Prek skypa sva se zmenila komaj 1 dan pred začetkom igre, kaj in kako bova igrala.. Oba sva hotela tevtone, ker sva hotela predvsem na začetku farmat (kar je bil tudi prvotni načrt računa), jaz igral od 7 zjutraj do 11 zvečer, on od 11 zvečer do 7 zjutraj. Potem pa se je pojavil manjši problem, lokacija na mapi, več nas je bilo, bolj skupaj smo bili, naredila sva 3 račune, en je šel takoj v izbris, mislim da je padel na lokacijo blizu nule, ostala sta dva, ki sva jih igrala, vsak svojega. Vsaj prve tri dni, nato je šel DoubleX račun v izbris, ostal pa je Strudlar, poleg sva imela takrat edinega poznanega Sebek&th30ne, jah... če nebi bila online 20 ur na dan, bi midva mogoče še kaj več od farm dobila... no zaščite za farme je bilo konec, začelo se je farmanje in farmanje in farmanje. Prvi dan sem zaostajal kar dosti za top10, lacan je cez noc vse prinesel nazaj, bila sva 2. Na top10 listi roparjev in napadalcev. No kasneje je zmankalo farm, končala na 10 mestu, zato pa je pop in 15c veliko bolj laufal, npc npc npc npc, za gold se je kar vrglo keša.

No nekako se je potem izoblikovala ally AE in vodstvo le te. Pridobivanje novih članov (zanimivo kakšne vse človek dobi igmje za vstop – dj mi povabiu al te napadm pa katapulteram) ustvarjanje foruma, skypa (ki je odlično zalaufal), in nato čiščenje SZ-ja, uf pozabil sem ime allyanse, shark - al nekaj na to foro (se opravičujem vsem pripadnikom tedanje alianse) ki je igrala obrambno igro do zadnjega vojačka, kar nekaj časa so nam vzeli, nato smo ugotovili, da bi bilo bolje, če bi prišli k nam, vzeli smo jih, ostali SZ pa sfarmali. Tu sem nato nekako prevzel račun sam, aktiven sem bil večinoma samo še popoldan, pa še to bolj poredko, volje je zmanjkalo... prišla je zopet, kdo drug kot Liaa, tokrat še bolj dejavna kot server prej, odlično je sittala ko se je dalo. Takratno vodstvo so nekako sestavljali: l33t, th30ne, legionX, angel, ojstra, kren, sebek, fužinc siki, seinfeld, jaz sem nekaj svetil tam na skypu, (nevem več točno če je bil še kdo, sem že malo tko s spominom, se opravičujem če sem ga pozabil)

Prišlo je poletje in razni napadi z jugom, no jaz sem šel na morje, 20 junija, in takrat tudi končal s si3, se enkrat avgusta vrnil za 2 tedna, in se vrnil zdaj za konec da sem čekiral acc. (vmes sem bil prisoten včasih, da sem pregledal zadeve) Spomnim se dumbojeve čestitke za zmago( jah bilo je malo prehitro), parkrat ste se pošteno nabili na bunker, potem mislim da mi je taja ujela vse enote, ker ni nihče igral, oaza če se prav spomnin, v 2 mestih ostal brez napadalne vojske...

Vsa čast JUG-u za zmago, bili ste boljši nasprotnik, kapo dol in SEVER-u za nepozaben server, smeh in vse kar spada zdraven na skypu (angel & com. Se bodo verjetno spomnili daddy primera, še zdaj ni smešno :/ )
    Liaa, ojstra, angel, legionx, siki, l33t, th30ne, seinfeld (zamenjal par lastnikov, tisti s katerim sva mela debate, ko je cel skype bil drugje), kren, sebek, mkos, plavalc... vsekakor sem ljudi še pozabil, ter celotno sever zavezništvo, hvala za pomoč in zabavo, brez vas nebi bilo to kar je bilo

Strudlar / LipovList / DoubleX / Doubledee – končuje s travian svetom, najdete me še na speedu, igram z dvema jugovcema (zungul acc.), aktivno pa mislim da nebom igral nikjer več. (artefakti in vse to, pošteno te zj*be, bolje je bilo včasih, verzija ko je največ ljudi igralo)
    Za začetek teme, je dobr, glede ally in tega kdo vs. Kdo je bilo, bo pa kakšen večji majstor napisu.

Lep pozdrav, Štrudl
    Ć kickin' your ass

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice Tolpas
    Datum pridružitve
    Jul 2009
    Objav
    37

Privzeto Tolpa

Pozdravljeni !
    Za tiste ki vas slučajno zanima zgodovina alianse Tolpa. Aliansa je nastala prvotno kot TolpaSFF z združitvijo Tolpe in SFF na serverju Si4. Tam žal zmaga ni bila mogoča pridobivale so se dragocene izkušnje, tako da v ta server nismo zakorakali kot popolni noobi. V ta server smo se naselili v postavi: Fangorn (bivši vodja z Si4), Lesička, Poly, Sonya, Zuljin (bivši vodja zaveznikov na Si4), Keops, Lothar (bivši vodilni z Si4), Uzika (bivša vodilna z Si4), Grey Pilgrim, Kitt, Kitica, Gambino (bivši vodilni z Si4), Lumpi, Alex88. Naključje je hotelo, da smo izbrali lego na jugovzhodu, kjer smo se že prvi dan srečali z 3x večjo alianso LR(RS/DK). Žal seveda ni šlo brez za današnje razmere nepotrebnega napadanja, bili smo povsem razpršeni po kvadrantu + - in obkoljeni z omenjeno alianso. Naša teza je vedno bila, da so smiselna zavezništva le znotraj kvadranta in na tem smo tudi od prvega dne delali. Najprej so bili to posamezni IGM-ji članom, ki so tako opazili da smo aktivna aliansa. Žal je takrat prišlo po mojem mnenju napačne odločitve s strani igralca Fangorn, ki nas je popeljal v združitev z neko ally katero ime je šlo mimogrede v pozabo. Sam je to alianso pustil kot tudi nas, da smo gnili v njej. Kot izhod iz tega je nekega dne predlagal, da se ta združi z krilom ally V.N.C, poslušali smo ga žal tudi takrat. V V.N.C smo spoznali ustanoviteljico Katarino, katera bolje sliši na ime Ludvik in kaj lepega žal o njem ne morem povedat. Lahko povem da sem v tem času ZELO aktivno upravljat alianso, žal smo na tej poti pobrali kar nekaj brezveznih članov in vohunov, tako da bunkerji niso uspevali in LR je postajal vedno večji problem. Začeli so se katapulti, predlagale so se združitve obeh kril VNC. Pri čemer smo opazili, da vodilni krovne alianse po domače rečeno nimajo pojma. Poizkušali smo z včlanitvami v L3R, kar v predlaganih oblikah ni šlo. Končno smo ustanovili alianso, ki jo gledate danes. Pobrali smo 100% zanesljive člane, in začelo se je obdobje dobre obrambe proti LR. Tako so nekateri vodilni v LR imperiju začeli doumevati, da je smiselno z nami sodelovati, žal še ne vsi. Med tem se je začel exodus oziroma naša selitev na JZ. Istočasno se je nato dogajalo več stvari, boj za obstanek na JZ-ju, ki še ni bil formiran, poizkus sodelovanja z L.t.o.o, dogovori z LR, pospešeno zavzemanje cropperjev na JZ-ju, neprestano kampiranje v bunkerjih na JV-ju, dobro so se izkazali naši novi člani (Pcmojster, Boreas)
    Preizkušnjo smo zdržali zato so člani, ki so nas pred tem pustili na cedilu (Fangorn, Lesička, Poly) tudi želeli članstvo pri nas. Zaradi slabih izkušenj jih nismo sprejeli, smo pa sprejeli naše nove znance iz časov VNC ally: Ostrorogi, Popotnik, Lopovtatmorilec. Poizkušalo se je še vsiliti kar nekaj vohunov, dvema je to za kratek čas uspelo. Po njuni izločitvi smo sicer doživljali še posamezne napade a so se naša zavezništva ves čas poglabljala. Žal moram na omeniti, da v L.t.o.o nismo mogli pridobiti niti ene osebe, ki bi bila smiselno ally to ally komunicirati z nami, vseeno smo ponujali svojo pomoč, ki so jo posamezniki pri njih hvaležno sprejemali. Začelo se je dogajati, da smo z obrambo pomagali tudi LR aliansi. S tem smo si ustvarili kar nekak status pretežnih branilcev, čeprav v tem času nihče v ally ni delal izključno na obrambi. V tem času smo se srečali s starima znancema iz Si4: Perice123 in Atasmrk, za katera pred tem nismo vedeli da igrata isti server. Žal nista dovolj verjela v nas in sta odnehala oziroma propadla pod okriljem M500.
    Tako je Tolpa sčasoma pridobivala na svoji veljavi na JZ, malce smo očistili svojo okolico, pomagali smo pri razpadu STG in M500, predvsem pridno gradili. Tako smo v pogledu infrastrukture imeli najbolj razvite cropper metropole na celem serverju žal količina napadalna vojske še ni bila ustrezna in smo artefakte nevajeni T3.5 verzije pričakali povsem nepripravljeni. Vmes je še prišlo do danes nepojasnjene izdaje (zunaj ally) in zgrešili smo edini artefakt, ki smo ga imeli voljo zavzeti. Vojna med severom in jugom je terjala svoj davek na L.t.o.o. aliansi. Že omenjeno pomanjkanje vodilnega duha v njihovih vrstah je imelo za posledico tudi našo popolno nepoznavanje kasneje nastale NWO. Po drugi strani je bila Tolpa edina ally juga, kjer je bila več kot polovica članov na Skypu Mirno stanje na jugu nas je razvadilo v naši defenzivni igri, čeprav smo bili vseskozi aktivni. Nekaterim je celo preveč stopilo v glavo (Lumpi) in nikakor niso mogli spoštovati naših neuradnih zavezništev. Njegovo izzivanje je najprej pripeljalo do pokopa igralca Big mama, s katerim smo vsi imeli neporavnane račune. Nato se je pogrom skoraj selil še na igralca Slovence in še par bližnjih. Zaradi nenehnega nestrinjanja se je igralec selil v L3R, vseeno so se njegove grožnje tudi do naših članov tako stopnjevale, da je moral doživeti popolno razrušitev.
    Še pred tem so se še dogajali zapleti z SF aliaso, za katero je že bilo jasno s kom deluje njihovi člani so vseeno naša oddaljena naselja še vedno vohljali in napadali. Poseganje daleč na JV nas ni zanimalo, je bilo bolje, ko se je k njim včlanil igralec na JZ. Šele njegovo čivkanje in tožarjenje LR imperiju je potem privedlo do res dobrih stikov med Tolpo in LR imperijem. Nekaj članov je žal med tem odnehalo, dva je ne vem po kakšni logiki onemogočil MH. Razrešili smo še zadevo z Enigmo, kjer so ždeli naši »stari znanci«, rekrutirali smo 3 boljše nam še nepoznane člane (Tina, Sona, Gorila), »starim znancem« priporočili članstvo pri zaveznikih. Počasi je začelo dišati po pripravah na WW in prijatelju iz L.t.o.o. se imamo zahvaliti, da je stekla dobra komunikacija med Tolpo in NWO. V gradnjo smo bili pripravljeni stopiti z svojim izvajalcem a zmaga kaže, da tudi obstoječa izbira ni bila napačna. Zaradi svoje oddaljenosti od severa smo se zato zakopali v še intenzivnejšo delo, sčistili smo nekaj natarcev, vseskozi surovinsko podpirali WW in dejavno sittali samo gradnjo. WW obdobje smo pričakali polni obrambe in lepimi minusi v metropolah. Zagretosti soigralcev, ki so bili pripravljeni na konstantno NPC goldanje se imam zahvaliti, da je bilo možno ob tem izdelat dva solidna crusherja + ovnaša ki je žal ostal neporabljen. Še dva manjša crusherja sta imela manjšo smolo pri izbiri tarče, tretji je naletel na premalo obrambe pri nasprotnem WW-ju in zanj je ostalo premalo dela. Nasprotnikom je uspelo v nočnih konjeniških pohodih ujeti le najslabotnejšo vojsko, ki je za WW razmere tako štela premalo katapultov. Konec igre smo dočakali zelo veseli ob WW-ju Aiel, katerega smo tudi od prvega trenutka gradili. Najprej se zahvaljujem članom za dobro sodelovanje in lepe skupne trenutke v igri, Skypu in realnem življenju. Zahvaljujem se zanesenjakom, ki bili pripravljeni sittati milijon računov, in bedeti v nočnih urah. Zahvaljujem se vsem zaveznikom in njihovim diplomatom, tudi tistim, ki so včasih potrebovali dodatno energijo, da so pregnali moj pesimizem. Vodstvo Tolpe sem vedno razumel kot dualistično vladavino (dva vodilna na ločenih računih). Zato se sovoditelju iz srca zahvaljujem. Zavezniki vedo, da v Tolpi nikoli ni bila dilema s kom se lahko kaj dogovorite.
    Verjamem, da bi marsikatero stvar bilo možno speljati drugače in da smo v očeh marsikoga ultimativni simplayerji. Omejevalo nas je v prvi fazi število članov, bili smo novinci na Si3 in vse morebitne člane so pred nami pobirale velike alianse, ki tu že igrajo od lani. Svoj življenjski prostor smo zato lahko našli le daleč na jugu in so zato bile slabe možnosti za operacije severno v kasnejšem obdobju igre.

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice Tolpas
    Datum pridružitve
    Jul 2009
    Objav
    37

Privzeto

zadnji trenutki gradnje...

http://www.youtube.com/watch?v=zbsCtf6L8ow

NubCake
    Nazadnje urejal NubCake1; 18-02-2010 ob 00:34.

Privzeto

Iz mojega konca se poraja moj začetek.
    T.S. Eliot

Pozdravljeni!

I. L.t.o.O in čiščenje JZ-ja
    Vse se je začelo pol leta po moji »upokojitvi« od Traviana. Izhajal sem iz com serverjev in me je v trenutku čakanja na določene informacije, kar je trajalo že nekaj dni, prevzela želja do igranja, zelo na-izi, na nekem slovenskem strežniku. Tako sem 2 tedna po začetku serverja začel igrati na si.3. Zadal sem si pogoj, da bom našel 15 C vas, ki bo imela 150% oaze, katero sem tudi našel in samo čakal da bom zbral dovolj kulturnih točk da jo zasedem. A glej ga zlomka, kmalu je nekod drug postavil svojo vas tam. Seveda sem kliknil na njegov profil in presenečeno ugotovil, da tega igralca poznam – Pytheas se je klical. Poznal sem ga iz nekega tujega serverja, kjer sem ustanovil alianco NWO a nikoli zaigral v njej (mogoče zveni čudno). Seveda se je takoj ustvarilo trdno zavezništvo med nama. On je bil član sovic (L.t.o.O), jaz pa brez aliance. Sovice so bil v tistem trenutku daleč najbolj »glasna« (Top 10 lestvice) alianca na serverju in tudi razne zgodbice o njihovih super podvigih na prejšnjem serverju so krožile naokoli. Sam, ki sem nasprotnik alianc ki zmagujejo prejšnje serverje in so potem polni sami sebe, sem se odločil za alternativo in probal poiskati neko drugo alianco, čeprav sem pred tem zaprosil članstvo v sovicah a bil zavrnjen zaradi premajhne populacije. Izbiral sem lahko med RE.NO, AoW, STG in S.E, ki so se nahajale na JugoZahodnem kvadrantu, kjer je bilo moje domovanje. Najbolj všeč mi je v tistem trenutku bila alianca S.E. (Sama Elita), zato sem poslal prošnjo za vstop vanjo in bil sprejet. V tistem trenutku je vajeti S.E. aliance v svoje roke prevzel die_hard in začela se je zelo uspešna komunikacija. Takoj sem spoznal da je to super oseba z veliko pozitivne energije – začetek novega prijateljstva. Še z nekaterimi drugimi igralci smo hoteli na JZju narediti protiutež sovicam ali pa postati njihovo krilo z našim vodstvom – igralcem yeglic (bivši Wanna sex?, saj noben drug ni bil pripravljen voditi aliance). Pogovori so stekli z AoW in STGjem a njihovi vodje so bili preveč neizkušeni in s premalo znanja da bi v celoti razumeli kaj hočemo doseči in na kakšen način je to treba narediti (to velja predvsem za AoW). Sovice so nekatere člane v S.E. lepo ropale, saj so imele vohune v alianci in nobena informacija jim ni ušla, zato smo bili takoj prisiljeni narediti novo alianco imenovano Team, ker bi zbrali najboljše člane preostalih alianc na JZju (vodja bi bil yeglic, preostali člani katere se spomnim pa smo bili die_hard, Integrator, Svetnik...). Team je imel življensko dobo le kakšen teden, saj je bil naš voditelj kmalu bannan in preostali člani smo se odločili, da stopimo kar v sovice, saj se nobenemu od nas ni dalo biti pokonci vse noči in biti v stalni pripravljenosti. Sam sem se odločil da grem raje v krilo sovic kot v matično alianco in se tam pod vodstvom Integratorja, ki je pozneje prevzel tudi funkcijo vodje krila, dobro počutil. Začeli smo lepo sodelovati in nekateri uporabljati tudi Ventrilo s čimer smo izboljšali komunikacijo. Slavni Integratorjev stavek (ki ga je večkrat na dan ponovil) se je glasil: »Gremo jaz, Kadiya, Bauch in Svetnik« - kar je bil tudi odraz glavnih akterjev krila sovic. Kmalu smo sovice začele z desetkanjem preostalih alianc na našem sektorju z izjemo RE.NO. aliance s katero smo imeli zavezništvo (ta je bazirala na prejšnjem serverju). Začela so se tudi organizirana srečanja JZja, katerih sem se nekega dne tudi sam udeležil in spoznal svoje soigralce, kar je bilo po eni strani fenomenalno, po drugi pa zelo obremenjujoče saj, ko se je začel zaton sovic je nekdo moral prevzeti vajeti v svoje roke in če jih nebi spoznal v živo verjetno tega nikoli ne bi storil.
    Sovice so napadalno in roparsko dominirale na Top10 lestvicah, vendar se je čez čas že tako majhna alianca (nekaj čez 30 članov v matični alianci) še zmanjšala, ko je na sceno stopil MH (neljubi dogodki, o katerih bi več lahko napisal kje drugje) in prenehanje igranja nekaterih igralcev. Vodstvo sovic so v tistem času sestavljali mr.suny, jovzy, One I, Callaway in Integrator (edini ki ni igral na prejšnjem serverju). Cilj sovic in RE.NO. alince je bil sčistiti JZ drugih sovražnih alianc in vzeti k sebi dobre člane. Enkrat ko je bil AoW uničen, se je v dobro organizirani ofenzivi, STG samo dobro pofejkalo, napadlo določene potencialno sovražne igralce, kar pa je posledično prineslo poton te aliance. A glej ga zlomka, zmagoslavje ni trajalo dolgo, saj se je že naslednji dan kot toča iz jasnega na sovice in RE.NO vsulo na stotine napadov in to iz sektorja (SZ), ki je bil za nas vse velika neznanka.

II. Vojna s SZ in nastanek NWO-ja
    Kot »skromni« opazovalec celotnega dogajanja na serverju sem severno od nas (v času ko so se sovice in RE.NO. »mazale v bojne barve« da pokorijo še poslednje upornike), natančneje na SZ-nem sektorju, opazil dve večji aliansi. Prva se je imenovala po »rasi Večnih« ĆTERNA (+krila), druga pa SHARK, ki pa nista bili v prijateljskih odnosih. Velikokrat sem vprašal soborce, ki so igrali prejšnjo si.3, kdo pa so ti AE-jevci? Na žalost nihče ni vedel odgovora na to vprašanje. Zgledalo je, kot da je vse okoli njih ovito v megleni plašč. Resnici na ljubo se z njimi tudi nismo dosti obremenjevali, zato nas je čakala kazen. V določenem trenutku je prišlo do združitve teh dveh velikih alians in v SZ-dnem sektorju so zadominirale tri v enoto povezane aliance pod imeni ĆTERNA, ĆON in ĆRA. V trenutku združenja so svoj srd oz. bes preusmerile na JZ-ni sektor, ki je bil v naslednjih tednih v znamenju rdečega – rdeče obarvane meče je dobil skoraj vsak igralec JZ-nega zavezništva. V prvem valu napadov je daleč najbolj nastradal igralec jovzy, ki si je po tistem še parkat ogledal film z naslovom Lepe vasi lepo gorijo.
    Bili smo popolnoma nepripravljeni in presenečeni, zato smo probali čimbolj ohraniti mirno kri in začeli iskati operativno taktične ukrepe, ki bi lahko efektivno delovali kot povračilni udarec na to za nas nedopustno dejanje. Začeli smo zbirati kakršnekoli informacije o Ć imperiju in se dokopali do zanimivih podatkov.
    Zvedeli smo: 1. Vodstvo ĆTERNE je sestavljeno iz igralcev, ki so izgubili prejšnji si.3 in so željni maščevanja ter zadoščenja; 2. L.t.o.O oz. sovice so napadli zato, ker so v njih videli veliko nevarnost, saj so bile na prejšnjem si.3 ena izmed najboljših alianc; 3. Že od začetka serverja so navezali stik s SV-nim sektorjem, kjer je dominirala aliansa Blade in skovali skrito zavezništvo z njimi; 4. Že od prvega tedna igranja so imeli Ć in Blade skupni skype kanal, kjer so kovali zaroto, kako uničiti celotni JUG in zmagoslavno končati server. S tem so si naredili veliko prednost, saj se nihče od nas, še posebej tisti ki nismo igrali na prejšnjem serverju, ni zavedal te preteče vnaprej pripravljene nevarnosti.
    Kmalu smo tudi pri nas vrnili z napadalno organiziranimi akcijami, kar je tudi pomenilo neformalno vojno napoved iz naše strani. Mnogo akcij je bilo v naslenjih tednih samostojnih. Ć imperij je veliko bolj tolkel po nas kot mi po njih. Vasi mnogih igralcev so bile v ruševinah in marsikdo je porabil mnogo ur in zlata, da jih je postavil v približek začetnega stanja. V tem času sem bil postavljen (na srečanju in ob pijači) za vodjo krila sovic. Moja prva prioriteta je bila izboljšnje komunikacije ter posledično uvedba skypa oz. spam aparata. Ć imperij je v tem trenutku deloval najbolj strah vzbujajoča aliansa na celotnem strežniku in vedno bolj je pokalo po nas. Umirilo se je šele s prihodom artefaktov, ki so bili premierno na si. serverjih, tako da smo bili vsi nekakšni poskusni zajčki. Tudi tukaj smo šli nepripravljeni v ta projekt in šele nekaj dni pred prihodom natarjev smo začeli na polno dvigovati zakladnice. Pričela se je »nagradna igra« kdo bo hitrejši pri artefaktih ter kateri so najbolj funkcionalni. Statistično je največ artefaktov pobrala ĆTERNA. Osebno sem prevzel unikatnega za trdnost, kar je bila za ta stadij igre napačna odločitev in držanje stacionarca, katerega sem seveda vzdrževal sam, je račun postopoma izčrpalo.
    Vohuni so bili vedno močno orožje v vojni. Če se želiš izogniti tej nadlogi imenovani »špicelj«, je vedno najboljše iztopiti iz alianse in za nekaj časa zaigrati kot samotar.
    To je bil tudi razlog, da je Pytheas izstopil iz sovic, ustanovil NWO (New World Order) in kmalu za tem sem se mu pridružil. Ć imperij se je počutil že tako samozavestnega da je izmenično začel napadati JZ in JV (domovanje LR-ja). V sovicah se je izkazalo, da načrtovalci napadalnih akcij na našo žalost niso kos temu bremenu, saj je bilo očitno da nimajo pravih izkušenj niti volje pri načrtovanju le teh, tako da so večinoma potekale le solo akcije. Prioritetna naloga je zato bila, zbrati vse razpoložljive zaupanja vredne napadalce iz sovic in RE.NO. ter najti nekoga ki bi bil pripravljen žrtvovati svoj čas za planiranje napadov. Ustvaril se je skpe kanal, kjer se je pričela si.3 pravljica; tvorci te »zlate dobe JZ-da« pa so bili računi Taja, Misgnuda, Aiel, Pytheas in Svetnik. To smo bili ekipa igralcev, ki se pred tem osebno nismo poznali a kmalu je ratala posebna vez med nami in postali smo neločljivi. Pričele so se pisati akcije pod pseudonimom Jürgen in tako je ime postalo simbol upora proti Ć okupatorju. Lahko bi rekli, da je bilo na njegovo glavo razpisano veliko zlatnikov. Končno smo postali enakovredni dobro organiziran nasprotnik. Sovice so postopoma razpadle in preostala smetana je šla v RE.NO. ali NWO.
    Srečanja, ki so bila zelo pogosta (v manjši obliki po 5 in v večji obliki čez 20 članov), so nas povezala v celoto. Pričeli so se zelo težko pričakovani in nadve priljubljeni Bauchfesti, pri soigralcu Bauchu, kateri je s svojo »pozitivno« nastrojenostjo in s svojo »prijaznostjo« vedno privabljal ostale v svoje toplo ognjišče in jim dal vedeti da so pri njemu »vedno dobrodošli«.
    Največja napaka vseh alians na si.3 je bilo podcenjevanje NWOja – sigurno alianca o kateri se je govorilo najmanj (glede na njihovo vsestransko kakovost – vsak je imel svoje vrhunske odlike in tako naredil ekipo popolno) in je vlekla vse niti na serverju. Vsi ki so tesno sodelovali z njo vedo, da je bilo natanko tako. Kakor si je NWO – »Wolfpack team« (12 članov) zamislil odvijanje serverja, tako se je tudi dogodilo in je vedno stal v senci a bil en korak pred drugimi. »Jürgenovi angelčki« so bili vedno skriti v senci večjega brata (RE.NO.) in so Ć imperij obrnili na glavo. Moči sil so se spremenile in sedaj je JZna koalicija močno tolkla »mogočni« Ć imperij, ki je bil zato vedno bolj na kolenih. V svojo vrsto je NWO privabil še sigurno najboljšo igralko na si. serverjih kdarkoli (limonca), ki je prevzela račun One I in kot angel maščevanja spustila svoj bes na nepripravljene prebivalce vasic Ć imperija in samo obračala svojo vojsko. Njene bojne pohode nekateri igralci Traviana še danes opisujejo kot najbolj uničevalne v vsej zgodovini te igre in svoje otroke ki šele začenjajo z igranjem, strašijo z besedami kot so: »Če ne boš priden in napisal domačo nalogo, bo prišla limonca in ti CKjala metropolo ponoči.«
    »Mogočni« Ć je bil že tako nizko, da je uporabil zelo prebrisano taktiko in nekatere dobre igralce iz RE.NO. prepričal da lahko JZ zmaga brez »z vnaprej določenimi« zavezniki iz JVda (LR). Seveda so ti igralci (Samurai, in kompanija) zelo naivno padli na dobro zastavljeno strategijo Ć imperija, ki je temeljila na tem da bi do prihoda natarjev med JZom in SZom vladalo premirje. Vse je bazirao na tem, da bi AE tolkel LR in pri tem imel mir pred JZom, ki bi se med tem lahko krepil. Kljub temu da je zgledala več kot dobra kupčija za Noriško kraljestvo (RE.NO.) in NWO smo se tisti, ki smo ves čas delovali v senci uprli proti temu. Zavedali smo se, da je to zmotno ravnanje, čeprav je bila ideja nekaterim všeč in so rabili počitek po vseh teh neprespanih nočeh. »Zlobni« Ć imperij je dosegel kar je tako močno želel – trenje v JZnem zavezništvu. V naslednjih tednih je Ć manipulacija privedla do sledečih dogodkov: 1. Srecko (Zasavcum) je »na svojo roko« sprejel premirje in da nebi prišlo do razpada JZnega zavezništva, smo se s to odločitvijo bili primorani strinjati tudi preostali ki smo temu nasprotovali; 2. Jürgen team, ki je najbolj nasprotoval temu predlogu, je stopil na žulj Samuraiju, ki je zato izstopil iz Noriškega kraljestva (RE.NO.) in s svojimi kompanjoni ustanovil alianso imenovano OWO - kot provokacija na NWO; 3. Ć je začela napadat LR in jih po hitrem postopku so LR vasice »na polno gorele«. Zelo težko je bilo gledati nemoč LRja, čeprav jim je RE.NO lahko pošiljal obrambo. Tukaj se je šele lahko videlo, da je bila vojna med JZom in SZom (RE.NO., NWO proti Ć imperiju) vsaj za eno stopnjo na višji ravni kot pa vojna med SVom in JVom (Blade proti LR).
    Edini na katerega se ni vezal dogovor o premirju na JZu je bil račun One I (limonca), saj je bila kot poslednja sovica (L.t.o.O) še v svoji aliansi. V tem času ko ostali nismo smeli napadati SZa, je Ć teritorij postal njeno igrišče. Ko je njena vojska zapuščala opustošene Ć vasice, so se redki preživeli zbrali skupaj in ustanovili skupino imenovano Pepel in Kri, kjer so prepevali mega uspešnice kot so »Bila je huda limonca«, »An bam pet v sekundo«, »Priletela falanga na zid« ter mnoge druge. Preostalim je ostalo samo napadanje diagonalnega sektorja – SV (Blade). Bilo je organizirano par manjših akcij, v katerih ni bilo nikakršnih izgub na naši strani, zato se je Jürgen team odločil da organizira eno večjo akcijo in ker nam je bilo CKjanje njihovih metropol premajhen izziv, smo se odločili da gremo organizirati tudi krajo dveh velikih artefaktov na njihovi strani, ki jih je na splošno težje ukrasti kot preostale (veliki za skavte, kjer vidiš prihod heroja in za špranje). Z odlično strategijo in sodelovanjem nam je to brez težav tudi uspelo. Po nekaj »dolgih« tednih je premirje med JZom in SZom bilo končano, saj so bili Natarji in z njimi WW vasice pred vrati, tako da se je rušenje vasic spet lahko nadaljevalo.

se nadaljuje...

Privzeto

...

III. Gradnja WWja
    V pričakovanju Natarjev se je začelo na polno iskati nekoga, ki bi bil pripravljen nositi veliko odgovornost na svojih plečih. Naša taktika je temeljila na gradnji dveh WWjev in takoj so se pojavili skeptiki, ki so trdili da nikakor ne zmoremo graditi dveh na našem kvadrantu (pa še kako so se motili, ko smo pozneje na polno gradili 3 WWje na JZu in tedaj se je pokazalo kakšna »kolektivna zavest« je vladala med nami). Enega naj bi gradil RE.NO. in njihovo krilo RE.NO.JZ, drugega pa NWO (samo 15 članov). Težka bi bila, da bi NWO sam zmogel to breme, čeprav je bil vsak igralec pripravljen dati svojo zadnjo enoto in surovino za cilj. Začelo se je lobiranje in na sceno je prišla aliansa, ki je bila za Sever totalna neznanka in večinoma locirana na JZu. Imenovali so se preprosto Tolpa. Niso se spuščali v nobene vidne konflikte in kdaj pa kdaj obrambno pomagali nam, v veliki večini pa LRju, ki je domoval v sosednjem sektorju. V pogovorih z Lotharjem in Zuljinom (vodji), sem hitro ocenil (dosti smo komunicirali že prej), da so oni del naše sestavljenke o veliki zmagi. Prepričali smo jih, da je veliko bolj pametno in taktično pomagati NWOju pri gradnji WWja kot pa LRju, ki je že tako imel dosti kril. Najti je bilo potrebno še nekoga, ki bi bil pripravljen »za večje dobro« žrtvovati svoj čas, živce..., da bi v imenu JZa držal WW.
    Igralki (sestrici), ki sta uživali ugled, spoštovanje in popolno zaupanje celotne JZne regije sta se skrivali pod vzdevkoma aiel (Barbara) in misgnuda (Metka) – dve res fantastični osebi, ki sta vedno prinašali dobro voljo in se nikoli nista pritoževali, da je kaj težko postoriti (kakor sem npr. včasih sam pojamral). Vsi smo upali, da bosta sprejeli to nehvaležno nalogo, kar se je pozneje izkazalo za pravino odločitev.
    Vse je bilo pripravljeno za začetek sklepnega dejanja serverja in medtem ko smo čakali, da se bodo pojavile natarske naselbine, se je v server na svoj »ego« način vmešal OWO s svojimi zahtevami oz. ultimati. OWO igralci (samurai, spancek s svojima dvema ali še več računi...) so bili znani po svoji vzvišenosti, aroganci in igri zamer iz prejšnjega si.3 serverja (spancek). Mislili so, da so s svojim »znanjem« o Travianu najboljši – a še kako so se motili, saj niso računali na Jürgenove angelčke, ki jih je OWOjeva vzvišenost motila in so zato na koncu Samurai, spancek ter »njihove prikolice« izpadli kot največji poraženci na serverju. Zahtevali so, da je 13. WW vasica, ki je locirana blizu 0,0 koordinat njihova in naj se je nikakor ne probamo dotakniti. Že zaradi samega obstoja OWOja je bilo vzdušje na JZdu zelo naelektreno, saj »nihče« ni točno vedel za katero stran igrajo. Dejstva ki smo jih nekateri vedeli so bila: Samurai ne mara LR in Svetnika, spancek bo zaradi zamer iz prejšnje si.3 poslal svoje krušrje iz vseh svojih računov na LRjeve WWje in da je bil spancek nekaj časa sitter vodji Ć imperija (kren&S7umf). Ker je imel OWO hudo zaščito pri enemu od vodij RE.NO. (Zasavcum), so bili iz strani JZda takorekoč nedotakljivi in je bilo treba marsikaj »požreti«, dati in zamižati, da je JZ lahko kot trdna ekipa naprej funkcioniral.
    Igralec, ki je vedno poskrbel da je komunikacija med NWO in RE.NO. tekla na najvišji ravni in je bil tudi pravi voditelj (v vseh pomenih besede) Noriškega kraljestva se je skrival pod nickom Taja (Uroš aka spucek). Zame osebno velja za najbolj spoštovanega, poštenega, timskega voditelja kakšne alianse, s katero sem imel v svoji bogati Travian zgodovini stik. Človek, ki je vedno znal pomagati, poslušati in s svojim umirjenim tonom ter treznim razmišljanjem pomiriti marsikateri izpad, ki so ga doživljali igralci na JZnem kvadrantu. Bil je tudi glavna vez med JZom in JVom, kar je na koncu pripeljalo do trdnega zavezništva celotnega Juga. Račun Taja (rimljan) je bil na koncu tudi prvi napadalec in upam si trditi, da edini prvi napadalec na vseh slovenskih serverjih, ki je ta naslov dosegel na pošten način, brez pobijanja skavtov (po čemer je bil na si.3 legendaren spancek) ali gorjač. Taja račun je ujel toliko katapultov in preostale napadalne vojske v oazah, da je bil s tem pogubljen marsikateri »odločilni krušer«, ki ga je premogel »mogočni« Ć imperij.
    Prevzem WW vasic, kjer so se kasneje gradila Čuda sveta je potekal po planih. Prvo WW vasico je za NWO prevzela super Barbi (aiel), drugega pa za RE.NO. njena prečudovita zvesta sestrica Metka (misgnuda). Ostala je le še ena WW vasica na JZu in da le ta »ne bi ostala neizkoriščena«, sem jo s pomočjo Callawaya (čistilec natarjev) prevzel kar sam. Odlično taktično potezo je naredil Ć imperij, ki je na račun Strudlar vezal kar dve WW vasici in računu takoj dodal še unikatni artefakt za trdnost.
    Sledila je druga faza, kjer je bilo potrebno pridobiti gradbene načrte in prišel je čas, ko se je zazdelo, da so se nad celotnim Jugom zgrnili črni oblaki – krivi pa smo bili sami. Najprej so na sceno s svojimi arogantnimi zahtevami prišli OWOjevci in samo »ukazali«, da je najbližji gradbeni načrt njihov. Sledila je borba za preostale gradbene načrte, kjer ne samo da smo »pokadili« po celi črti, ampak kar na dveh. Zaradi prehitre in zelo na »izi« organizacije celotne akcije, smo na JZu dobili samo en gradbeni načrt, preostala dva na našem kvadrantu, pa je z artefakti za hitrejše potovanje enot pohvalno izkoristil Ć imperij in nam ju pred nosom odnesel. Problem na kvadrat pa je nastal, ko je tudi JV (LR) dobil v roke samo en gradbeni načrt. Tako je celotno Južno zavezništvo s šestimi WW vasicami v rokah imelo le 2 gradbena načrta medtem ko je OWO (6 članov) z osvojeno eno WW vasico, imel v rokah kar dva (drugega so vzeli kar na teritoriju Lr-ja in
    s tem dejanjem izzvali celotni Jug). Ni nam preostalo drugega, kot da začnemo lov, na nam še tako potrebne načrte za gradnjo.
    Medtem ko smo dan za dnem neuspešno poskušali ukrasti kakšen gradbeni načrt, smo marljivo pripravljali infrastrukturo za začetek gradnje Čuda. Največji problem pri vsej »stvari« je predstavljal obrambni general Ć imperija (mesecnik), ki je v svojih rokah držal unikatni artefakt za hitrost potovanja enot in je posledično lahko vedno prestavil načrt pred našim nosom ter s tem povzročal ogromne preglavice našim »lovcem«. NWO je zato sklical izredno sejo, na katero je bil povabljen tudi račun Taja in prišli smo do enoglasnega sklepa, da more iti mesecnikova metropola na 0. »Jürgenovi angelčki« so v ta namen ponovno zavihali rokave, napisali akcijo in s kolektivno izvedeno offenzivo potrdili ta sklep. Ta poteza (metropola na 0) je bila ena od prelomnic za nadaljni potek vojne: 1. Mesecnik račun (metropola) je imel zelo veliko obrambe stacionirane povsod po Ć imperiju, ki je bila po tem dogodku izgubljena za vedno; 2. Mesecnik (ojstra), ki je bila do tega trenutka prva avtoriteta Ćja in je držala glavnino bremena na sebi, je bila po uničenju metropole tako demoralizirana, da je nekaj časa ni bilo na spregled (take so govorice); 3. Akcija je bila splanirana na način, da je Taja (Uroš) ukradel še njen unikatni artefakt za hitrejše potovanje enot ter s tem postal še večji strah in trepet Severa kot je bil do sedaj.

se nadaljuje...

Privzeto

...

Po tej uspešni akciji, je izza oblakov posijalo sonce in kmalu za tem je limonca Ćju ukradla prvi gradbeni načrt (kasneje je JZ ukradel še 3 gradbene načrte) ter s tem omogočila veliko lažje dihanje Južnega zavezništva. LR si je vedno želel, da bi Jug izpod primeža Ć imperija rešil unikatni artefakt za trdnost, zato je kar nekaj svojih elitnih armad poslal na pohod za tem »svetim gralom«. Na žalost je bil pohod katastrofalen, saj je Ć preko svojih »jasnovidcev« predvidel to namero in vso obrambo, ki jo je premogel poslal v čuvanje te »svetinje«.Po padcu premnogih hrabrih vojakov v iskanju »svetega grala« je na LR teritoriju zavladalo morbidno vzdušje, kar je s pridom začel izkoriščati Ć in jim brez večjega odpora uničevati vas za vasjo. Potrebno je bilo dvigniti moralo v LRju, zato so na pomoč priskočil JZ. Posvetovali so se s taktičnim delegatom LRja igralcem baronMB in prišli do zaključka, da bi bilo najbolje da »Jürgenovi angelčki«, ki najbolje poznajo področje Ć imperija spišejo napadalno akcijo za celoten Jug in s tem bi se pričela popolna ofenziva na sever. Akcija je bila popolen uspeh in v skupni ofenzivi Juga je padlo premnogo Ć metropol in prevzeta je bila tudi pomembna napadalna vas. S tem je LR dobil tako velik zagon, da je vojske neprestano obračal in nikakor ni pustil dihati nasprotniku.
    Vmes je prišel tudi čas Božičnih praznikov in težko pričakovanega »novoletnega premirja«, ki pa ga za si.3 strežnik ni bilo, saj je bil le ta v zaključni fazi. Ć imperij je predlagal, naj bi med prazniki vseeno veljal pakt o nenapadanju a se NWO nikakor ni strinjal s tem predlogom. Zavedali smo se, kakšno prednost bi lahko pridobil Ć s to potezo, saj bi lahko v miru obnovil obrambne moči (Jug je bil v naletu). A glej ga zlomka, kljub velikemu naspotovanju NWOja, je Srecko (Zasavcum) na lastno pest v dogovoru z mesecnik in kren&S7umfom sprejel ta dogovor. Prišlo je do velikega nestrinjenja znotraj JZa, kar je imelo za posledico dve stvari: 1. RE.NO. je prejel dogovor medtem ko za NWO le ta ni veljal in je med tem časom porušil marsikatero Ć metropolo; 2. NWO je bil za nekaj časa izključen iz RE.NO. foruma. Sodelovanje znotraj samega JZa je bilo še vedno na zelo visoki ravni saj je RE.NO. imel fenomenalnega »blažilca« konfliktov – Taja (Uroš).
    Naša glavna organizatorka grajenja, kot tudi rušenja nasprotnih WWjev je bila od začetka do konca limonca, ki je imela v svojih vitrinah tudi največ »skalpov« CKjanih Ć metropol. Glede na to, da so artefakti delovali na celotno WW vasico z izjemo Čuda Sveta, je bila že v osnovi taktika rušenja WWjev drugačna kot prej, saj so bili cilji katapultov direktno Čudesa in ne infrastruktura. JZ je postal znan po tem, da je na zelo taktičen način s srednje velikimi vojskami rušil nasprotnikove WWje, velike krušrje pa šparal do samega finiša, kjer so prišli še kako prav.
    Med gradnjo Čudes se je dogodilo še par zanimivih stvari:
    1. Vdrtje v račun die_hard-a, ki je imel že lepo število katapultov (8000), katere je nepridipravi skupaj z ovni poslal na roparski pohod nad strudlarjev WW, kjer smo posledično pridobili »lep« skavt report. Na našo srečo nepridipravemu ni uspelo dovolj hitro priti tudi do pehote in konjev (bili so garažirani), saj je die_hard to še pravi čas preprečil.
    2. Po pogovorih z Mephistom iz LRja, smo prišli do skupnega zaključka da OWO mora na vsak način pasti. LR je organiziral akcijo na njihove metropole, medtem ko se je drljepan (RE.NO.) »taktično neopazno« pritihotapil do njihovega WWja in ga nebranjenega iz stopnje 50 porušil na 0.
    3. Limonca splanirala perfektno akcijo prevzetja kren&S7umfovega ovnaša (~80k pehote 20k konjev 20k ovnov).
    Svoje ambicije oz. apetite je na serverju imela še ena velika aliansa, ki se je klicala solarsys in je s svojo simcity taktiko nevmešavanja in zavajanja drugih alians hotela na zelo lahek način priti do zmage. Pri gradnji WWjev se je za nekaj časa celo pridružila JUGu in v miru gradila svoje Čudo, a takoj ko bi morala izpolniti svoj del naloge, jo je popihala iz zavezništva in gradila zase. Tedaj ji je drugi tako potrebni gradbeni načrt za gradnjo WWja nad stopnjo 50 priskrbela aliansa Blade, ki je bila še malo prej njihov največji nasprotnik. Odlično so se znali izogibati kakšnim večjim konfliktom na serverju in samo simčkali ter oportunistično čakali na svoj trenutek, ki pa na njihovo žalost ni prišel. Vsi smo bili istega mnenja, da si s tako igro nikakor ne zaslužijo zmage in zato je bil Jug primoran poslati svoje krušrje na solarsysovo Čudo. Njihov WW je bil šele na koncu prvič rušen, medtem ko so bili ostali po trikrat – to mislim da marsikaj pove o njihovem spretnem manevriranju skozi celoten server.
    Server se je po nešteto neprespanih noči zaključil z zasluženo zmago Juga. Sestrici Barbara (aiel - NWO) in Metka (misgnuda – RE.NO.) sta ena ob drugi slavnostno finiširale do cilja in nam »dostavile« tako težko in z velikim trudom prisluženo zmago. Server je bil zelo napet do konca, z res velikim številom krušrjev na obeh straneh (na Jugu jih je še nekaj manjših ostalo neuporabljenih in en velik od Pytheasa), mnogimi novimi taktičnimi prijemi in neprestanimi bitkami, za razliko od večina preostalih si. strežnikov, kjer se večinoma samo simčka.

Alianse, ki je vsaka prispevala svoj del k zmagi so: NWO, RE.NO., RE.NO. JZ, Tolpa, LR, L3R, SF-JUG, ANTI, Triglav

Vsi »moji« angelčki:

One I (limonca) – Sigurno daleč najboljša igralka Traviana na si. strežnikih, rojen strateg, ki mi je dala marsikatero zamisel kako naj se lotim določenega problema in je na koncu največ prispevala k zmagi celotnega Juga (najboljši galski napadalec serverja). Da ne pozabim, tudi daleč najbolj simpatična igralka na si. strežnikih.

Bauch – Najboljši prijatelj in steber obrambe NWOja. Znan po že tradicionalnih Bauchfestih. V svoji posesti imel 100k falang naenkrat. Vse serverje na katerih je igral, je tudi zmagal

die_hard (Tadej) – Moj prvi kontakt s si.3 strežnikom. Igralec, katerega družba mi vedno prija in s svojo energijo te vedno spravi v dobro voljo, pa čeprav ti gre vse narobe. Brez težav bo poslal vojsko v smrt za alianso, saj mu je le ta na prvem mestu. Obvlada skavtanje WW vasic s katapulti

Kadiya – Največja dušica si. strežnikov. Izredno kolektivna igralka, ki je vedno postorila natančno tisto kar je bilo rečeno in sem se nanjo vedno lahko zanesel. Naredila zelo lepega rimljanskega krušrja ki je porušil WW na 0.

Aiel (Barbara) – Najbolj zaupanja vredna igralka si. strežnikov. Rojena voditeljica, ki se nikoli ne pritožuje. Zelo dober opazovalec in ve, zakaj humorlajša in bogati življenje. Brez nje, NWO nikoli ne bi zgradil Čuda sveta. Sklepam pa, da nikoli ne spi, zato je idealna za držanje WWja

Misgnuda (Metka) – Igralka, ki obožuje Tevtonske viteze in zna poživeti travian sceno. Vedno potrpežljiva in pripravljena na hece. Največji ovnaš na serverju. Obožuje grajenje WWjev in nočne sprehode ob morju - upam ,da si dobila po koncu si.3 svoje življenje nazaj

Taja (Uroš) – Brez njega si preprosto ne predstavljam RE.NO. alianse. Za tako usklajeno delovanje JZnega zavezništva je daleč najbolj zaslužen on. Človek, kateremu sem vedno lahko zaupal – odličen poslušalec. Vsem je vedno šel na roko in se pri tem premnogokrat žrtvoval za skupen cilj. Od kar pomnim, si je želel le, da je serverja enkrat konec – želja se mu je uresničila in za ves vložen trud je prejel šampijonski prstan prvega napadalca.

Taja (Taja) – Igralka, brez dlake na jeziku in res super super super oseba. Z Urošom naju je večkrat spravljala na realna tla in nama dala vedeti, da sva si tako ali tako za vse sama kriva – hvala. Kobila je sigurno najboljši heroj

Callaway (Matej) – Preprosto lovec na rekorde. Ekstremna populacija, ekstremni krušer. Igralec, s katerim sem se na svojem prvem si.3 srečanju najbolj ujel. Že drugi zaporedni si.3 strežnik, na katerem je zasedel prvo mesto po populaciji. Važno je, da je vedno nekaj ekstremenga

Pytheas – Eden najboljših igralcev Traviana kar sem jih spoznal. Odličen napadalec ter taktik (najboljši tevtonski napadalec serverja). Škoda, da mu je na koncu ostal še en cel krušer. Mogoče mu manjka le malce več potrpljenja

jovzy – Poskrbel je za organizacijo prvih nekaj Travian srečanj in je zato tudi najbolj zaslužen da smo se tako ujeli. Najverjetneje brez njega do druženj sploh ne bi prišlo in kolektivni duh nikoli ne bi bil na tako visokem nivoju. Še enga spijemo potem pa gremo

Nonyx (Deviiil) – Igralec s katerim sem se zelo dobro ujel in mi je vedno zaupal. Velikokrat sem ga »izrabil« za svoje taktične eksperimente, ki so na račun njegove vojske, heroja... tudi uspele – hvala.

Drljepan – Igralec z zelo »dobrim« občutkom, kdaj je potrebno kaj storiti samoiniciativno. Krvnik OWOja – brez izgub porušil WW iz stopnje 50 na 0 in povzročil sive lase staremu družbenemu redu

Gandi (Melita) – Vedno polna napadalne ter obrambne vojske. Njeno sodelovanje, igro... bi ocenil takole: »Sedi 10.«

Še posebej bi se zahvalil igralcem beloto cigan?e (Nina), demolition, borci, HondaCRF (Maja), sreco, Andro., slovence, Callaway (Nejc), zuljin, Lothar... ter seveda vsem zaveznikom in nasprotnikom za odličen server (se opravičujem vsem, ki sem jih pozabil).

Kratek filmček zaključka: http://www.youtube.com/watch?v=4D_ACRZKDYk

Lep pozdrav Svetnik

Travian Smetana Avatar uporabnika/uporabnice jazsemkdorko
    Datum pridružitve
    Mar 2008
    Objav
    1,757

Privzeto

NubCake
    Nazadnje urejal NubCake1; 05-07-2010 ob 17:56.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •