Stran 3 od 6 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 56

Tema: Knjige

Privzeto

Huh tkole na hitr prisegam na tri pisatelje ki so legende:
    Mario Puzzo (Boter, Zadnji don, Siciljanec, Omerta ...)
    Conn Iggulden (serije Imperator-4 knjige in Osvajalec-3knjige)
    Valerio Massimo Manfredi ( serija Alexander, Poslednja legija, Tiran, Cesarstvo zmajev, Talisman Troje, Špartanec ...)

Nazadnje pa sem prebral Gomorro od Roberta Saviana.

Še kdo pozna kak dobr zgodovinski roman?

Privzeto

Michelle Paver - Brat volk(pustolovska)

Drew Hayden Taylor - Ponočnjak(pustolovska)

Nada Rink Arh - Vzemirljive počitnice Belih medvedov(na začetku je neki časa ful smešn)

Shane Peacock - V vranjem očesu(kriminalka)
    Linkin Park - Leave Out All The Rest
    N-dubz - I Need You

Privzeto

dobra je trilogija ognjeni veter
    FC BARCELONA

Začetnik Avatar uporabnika/uporabnice Murano
    Datum pridružitve
    Mar 2009
    Objav
    7

Privzeto

*sigh* pa pglejmo:

George Orwell - 1984 (Big Brother te opazuje, pa take fore), Živalska Farma

Arto Paasalina - Tuleči Mlinar

Stephen King - cel opus

Chris Wooding - Preganjavica Alaizabel Cray (malo alternativna fantastika)

Douglas Addams - Štoparski vodnik po galaksiji (cela trilogija v štirih knjigah sestavljena iz petih delov je v bistvu carska) Skrivnostni zmenek z davno pozabljenimi bogovi, Holistična detektivska pisarna Dirka Gentlya

Poleg tega ma pa še Edo Rodošek ene par dobrih knigg da še mal slo scene ne pozabm.

Privzeto

Citat Originalni avtor flyslovenc Poglej prispevek
    Huh tkole na hitr prisegam na tri pisatelje ki so legende:
    Mario Puzzo (Boter, Zadnji don, Siciljanec, Omerta ...)
    Conn Iggulden (serije Imperator-4 knjige in Osvajalec-3knjige)
    Valerio Massimo Manfredi ( serija Alexander, Poslednja legija, Tiran, Cesarstvo zmajev, Talisman Troje, Špartanec ...)

Nazadnje pa sem prebral Gomorro od Roberta Saviana.

Še kdo pozna kak dobr zgodovinski roman?
    Kar se tiče Imperatorja, raje poližem svojo nogo kot da vzljubim zoprnega, zahrbtnega, krvoželjnega, ljubosumnega, le-na-muci-muci-mislečega idiota kot je Brut.

Citat Originalni avtor beer Poglej prispevek
    tko bom reku!

o Harryu Potterju ni treba govort je svetovno znana- meni skoraj najljubša,

tudi Eragon in nadeljevanja so zelo hude

Ena najljubših mi je bila Spopad Kraljev in Igra prestolov od R.R. MARTINA

in pa vse od Dana Browna: da vincijeva šifra, angeli in demoni, digitalna trdnjava..

še mnoge druge...

iščem duala za naslednji comx nočni ali dopoldanski msn ziga.kozinc196@hotmail.com
    Harry Potter pa se mi še posebno proti koncu zdi popolnoma komercializirana serija s predvidljivim koncem, ki ga pisateljica hoče prikirti z genocidom nad stranskimi liki. Iz preproste, otroške serije se je saga sprevrgla v vedno zapletenejša in zatežena dela, da bi se le bolje prodajala. To dokazujejo tudi filmi, ki so množicam popolnoma pokvarili domišljijo. Se pa prodajajo. Puj, puj. Vsi vi Rowlingini fanatiki, raje porabite svoj čas z branjem dejansko branja vrednih knjig kot so Kronika starodavne teme, Saga o Otorijih, dobrih starih Bobrov, Pod svobodnim soncem in Tolkiena.
    Nazadnje urejal Ataaufbix; 14-01-2010 ob 15:32.

Jagermaister

Privzeto

Citat Originalni avtor Ataaufbix Poglej prispevek
    Kar se tiče Imperatorja, raje poližem svojo nogo kot da vzljubim zoprnega, zahrbtnega, krvoželjnega, ljubosumnega, le-na-muci-muci-mislečega idiota kot je Brut.

Harry Potter pa se mi še posebno proti koncu zdi popolnoma komercializirana serija s predvidljivim koncem, ki ga pisateljica hoče prikirti z genocidom nad stranskimi liki. Iz preproste, otroške serije se je saga sprevrgla v vedno zapletenejša in zatežena dela, da bi se le bolje prodajala. To dokazujejo tudi filmi, ki so množicam popolnoma pokvarili domišljijo. Se pa prodajajo. Puj, puj. Vsi vi Rowlingini fanatiki, raje porabite svoj čas z branjem dejansko branja vrednih knjig kot so Kronika starodavne teme, Saga o Otorijih, dobrih starih Bobrov, Pod svobodnim soncem in Tolkiena.

Imaš kar prav ja. Se strinjam, da je vse zaradi boljšega profita, a tak je pač svet. Glede tega, kaj je dajensko vredno branja se ne strinjam s tabo... Ena redkih takih knjig, ki sem jo prebral je Menih, ki je prodal svojega ferrarija. Za Tolkiena še ne rečem, ima dobra dela, ki pa so v posameznih odsekih totalno dolgočasana.... Sage o Otorijih nisem prebral, le začel sem pa mi ni bila glih moj tip. Še eno delo, ki dosti šteje je zame naprimer Da Vincijeva Šifra ter Angeli in demoni ( veliko boljša tako od Tolkiena kot Rowlingove). Pa naprimer knjiga: Mož, ki je računal... čeprav je večina temelji na matematičnih problemih, se iz nje veliko naučiš o življenju..

Če pa hočeš knjige tipa neke velike fantazije (kot gospodar prstanov) je so veliko boljše knjige R.R. Martina... vsaj zame..

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Slodope
    Datum pridružitve
    Mar 2008
    Objav
    614

Privzeto

Citat Originalni avtor Ataaufbix Poglej prispevek

ja zelo dobra knjig priporočam vsem drugače pa maš prav glede HP-ja samo če greš v knjižnivo pa poiščeš kje je harry potter ga boš našel v oddelku 10-12 let

Privzeto

Citat Originalni avtor jernej543 Poglej prispevek
    ja zelo dobra knjig priporočam vsem drugače pa maš prav glede HP-ja samo če greš v knjižnivo pa poiščeš kje je harry potter ga boš našel v oddelku 10-12 let
    Zdaj dobim Harsh Cry of the Heron pa Heaven's Net is Wide. Komaj čakam.

Ka pa Brut v Imperatorju? Se kdo strinja z mano, da je zoprn, zahrbten, vsiljiv, krvoželjnen, ljubosumen, le-na-muci-muci-misleč idiot? Ne vem, kaj Julij vidi na njem, Brut ga je skoraj ga ubil v Hispaniji, bil je non-štop ljubosumen nanj, izdal ga je, položil mu je hčerko in ukradel punco na koncu pa ga še ubil. Komaj čakam na naslednjo knjigo, na sceno, ko bo Brutovo truplo raztrgal na kose Mark Antonij (al Oktavijan? Ne vem, zgodovinsko dejstvo).

Njuno prijateljstvo bi že zdavnaj propadlo, če ne bi skupaj odrastla. Mu je pa Julij po...ložil mamo (dobesedno motherf*****, heheh).
    Nazadnje urejal Ataaufbix; 15-01-2010 ob 10:56.

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Giggles
    Datum pridružitve
    Aug 2008
    Objav
    530

Privzeto

Men so najbol, ušeč usi deli Princeskinga dnevnika pa Strastna zapravljivka usi deli

http://dragcave.net/user/The%20dragon%20queen ---> Klikni da vidiš vse zmaje

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •