Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: si1 2008/2009

Community Manager Avatar uporabnika/uporabnice CM Matej
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    376

Privzeto si1 2008/2009

Dragi igralci Traviana

Sonce je že zašlo, a so delavci metropole Petek 13 kljub temu nadaljevali z delom, da bi dokončali veličastni spomenik. Okoli 09:11 je neimenovani delavec položil zadnjo opeko in končal z gradnjo najmogočnejše zgradbe v zgodovini Traviana od padca Natarjev.

Skupaj z alianso "eX-WW" je "Mako Shark" prvi končal to veličastno čudo, z milijoni porabljenih surovin in tisočerimi bojevniki, ki so čudo branili, in je zato, dobil naziv "Zmagovalec te dobe"!

Na koncu je "Tvoja rit" kralj največjega imperija, ki sta mu sledila "Tevtonko" in "Cossacks". Najpogumnejši bojevnik in napadalec je "pravi volk", ki je pobil največ sovražnih enot.
    "Mako Shark" si je prislužil naziv najmogočnejšega branilca, kar se kaže na krvavo rdeče obarvanih vratih njegovega mogočnega kraljestva.

Mi, Travian ekipa se vam zahvaljujemo, da ste ostali z nami do konca in pokazali neverjetno podporo in razumevanje, ko je šlo kaj narobe.

Lepi pozdravi Vaša Travian Ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA-SVET 1

V ta forum pašejo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2.Cenzura poročil ni potrebna.
    3.Vsak spam, offtopic bo najstrožje kaznovan.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bojo v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije travian igralcev za nami!

Strežnik se je začel 30.05.2008 ob 06:00 in končal 06.06.2009 ob 09:11:45.
    Imate vprašanje? Odgovor lahko najdete tukaj: Travian: Legends Answers

Moderatorji svoje delo opravljajo prostovoljno, zato niso dosegljivi 24 ur na dan.

Ex-Super Moderator Avatar uporabnika/uporabnice mocozjeF
    Datum pridružitve
    Jan 2008
    Objav
    249

Privzeto Heroes

Bismillah al rahman al rahim

(In the name of Allah, most Gracious, most Compassionate)

Pisala se je skoraj polovica leta 2008, ko sva se s Sylar-om odlocila za skupno igranje na s1.
    Ker sem v tistem casu bil super moderator na travian.si forumu, sem dobil 600 zlatnikov na vsake tri mesece. Zato sem racun ustvaril jaz ^_^. Sylar pred tem nikoli ni kupoval zlata oz. ga uporabljal a vseeno bil zelo dober igralec zato sem ze videl racun v top 5. Ker se prava pot jasno loci od krive, sva s Sylar-om izbrala pravo pot in obsijana z Allahovo lucjo igrala do konca.

Zacetek je bil klasicen. Moj ( v tem primeru pa pac najin) racun je bil top, top, top... ze so padale kletvice in grozilna pisma (zaradi katerih sem zacel igrati travian), ki so naju nasmejala tudi do solz.

primer enega >> vracajj nakradeno!!! cigancino ena arabska <<

Bedenje cele noci in dneve in klikanje po miski... ropanje, ropanje, ropanje...

Ponavadi sem se red ukvarjal s politiko ampak v tem primeru sma s Sylar-om rekla >> k**** gleda pa to vodenje... to naj pocnejo drugi <<

In res. Tvoja Rit, tomstarr (pa se kdo?) sta dala idejo o aliansi eX. Bila sta dokaj pod "top" ampak sem rekel >> ce sta zagreta? zakaj pa ne ... << slo bi pa nekako takole, ce vstopi HEROES bo prisel tudi AMALCEK in potem tudi STRICASPALICO (mi trije smo bili v samem topu in bi s svojim pristopom v eX postavili vec kot dobre temelje, saj bi se pridruzili se tako nejverni Tomazi).
    In tako se je tudi zacelo (lepo pozdravljam amal + ceka).

Na zacetki so nam ga zagodli neki pripadniki grobijanov slovenije (nekaj takega). Bilo je funny =)

Potem se je zacelo blokovsko razdeljevanje. Ustvarila se je zionisticna aliansa BORG, ki je s krili omrezila celi server. Pfujjjj.

Ker sem bil vojasko usmerjen igralec in ne "sim city" sem tukaj nehal igrati (aktivno - bral sem igm, provociral s profilom ter hecal folk), saj sem hotel dati Sylaru sanso da zaigra svoj nacin igre s "polnimi pljuci".
    Furanje festivalov 24/7 pac ni moja odlika.

Gledam zdaj imamo v arhivu 1 leto stare (zacetne) reporte , sam nimam zivcev za to, tako da upam, da bo Sylar vzel min. casa in spravil nekatere gor (v svoj post, ki ga bo naredil).

Kaj se je dogajalo potem niti nisem spremljal toliko. Vazno je, da je zmagal ex, ki je kljub locenosti od prave vere bil nagrajen z Allahovo milostjo (ker on je najbolj milostljiv in moder sodnik).

Zahvaljujem se vsem iz eX ter se posebno,

Amalacek
    StricasPalico
    Aleš
    Di*kcheney
    tvoja rit
    Tomstarr
    Atta
    Atta (ce se ne motim je Atta bil eden izmed top in zaceti temelj eX poleg amalcek, strica ter heroes)
    ga.g (brez dojcic ne bi bilo inspiracije)
    Damjanu za energy packe
    bigdaddy (najbols policaj ever)
    moyci (brez zensk se kar znorim; by Gobels)
    ter seveda

bratu po veri:
    Dirtyturkishman

*****Sylar, vudu*****

Upam, da bo Sylar spravil gor kaksen report. Hvala s1, bilo je nadvse zanimivo spremljati forum in se smejati nasprotni strani v obraz.

S spostovanjem

Heroes
    mocozjeF
    Sylar
    vudu

>> Zelim Ti, da zivis vecno <<

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice xerax
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    51

Privzeto

Pozdravljeni.

Bilo je začetek toplega poletja 2008, ko sva se z bratom Fenisom odločila, da začneva igrati travian na novem serverju s1. Na začetku sva mislila, da bova tale špil igrala samo v času počitnic, ter se kasneje posvetila bolj "pametnim" rečem.
    Vendar pa je kaj kmalu postalo zelo resno - ustanovitev svetovne alianse eX!

No pred tem, sva oba bila člana globalizirane alianse Anonim (če se ne motim), ki je že v začetni fazi serverja imela tisoč kril, milijon zavezništev in nešteto paktov. Vodstvo je streljalo v meglo, nikjer ni bilo zaselditi nobene resnosti,... zato sva z fenisom odločila, da bi bilo najbolje, če se preizkusiva v ustanovitvi nove alianse, ki bi združevala samo elitne playerje JV, ker pa sva bila oba bolj zelena v tem poslu, sem povprašal za pomoč Tvojo rit, ki mu je bila ideja takoj všeč in tako se je začelo.

Začetno eX ally so sestavljali trije računi, vsi top 50 (se mi zdi) Tvoja rit, cacao (to sem jaz = AttA acc.) in fenis, kar pa ni bilo dovolj, da bi prepričali igralce kot so bili AttA (org.), Amalcek, Heroes, Strica, wotamesh,...
    Tu pa je na pomoč priskočila pametna glava Tvoje riti z velikimi usti, prepričal je vse večje igralce, da so se nam pridružili. Tako se je začela graditi najmočnejša ally na JV in morda tudi na celotnem serverju.

Kmalu se je poletje končalo, nastopilo je obdobje problemov v šoli, s tem pa primankljal časa. Zato je vodstvo prevzel tomstarr, ki je eX ally postavil na mesto kjer stoji danes (1. mesto).

Kaj se je po tem dogajalo pa bo že tomstarr povedal!

Izkoristil bi to priložnost, da se zahvalim celotni družini eX - bilo mi je v ponos igrati s takimi dobrimi igralci!

Pa še:
    Heroes - veliko sem se naučil od vaju o sami igri
    AttA - zapustil mi je odličen acc, za katerega sem skrbel po najboljših močeh
    Tvoja rit - hvala za uresničitev te ideje in veliko spisanih MM-jev
    Tomstarr - pokazal si se v vlogi odličnega vodje, brez tebe eX sploh ne! xD
    Mark Valerij - naše krilo bi bilo povoženo že v oktobru brez tebe

(bom še dodal če se bom spomnil še koga)

Lp, Cipa

Pa še računi, ki mi jih je bilo dovoljeno igrati: Cacao, Amalcek, Atta
    Nazadnje urejal xerax; 17-06-2009 ob 14:45.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    72

Privzeto

Živjo! Da še mi2 nekaj poveva,

Kot zaprisežena igralca si1 serverja sva se preizkusila tudi na tem, končni rezultat je bil odličen. No pa se vrnimo nazaj v zgodovino, v čase ko so vsa plemena imela samo po eno vasičko z ubogo podgano.

Cel server je okupirala aliansa anonim, ki je kot večina alians na začetku serverja imela neskončno kril, igralcev, zavezništev in vsega… Kar naenkrat me kontaktira igralec Cacao z idejo, da bi se zoperstavili tem noobovskim mogotcem in navsezadnje zavladali jugovzhodu, tako smo ustvarili alianso z imenom eX.

Začela se je ideja o rekrutanju, a ker nismo zadovoljni z malim smo se napotili direktno na visoke, zato sem kontaktiral igralce: Atta, Amalcek, Wotamesh, Heroes.. itd. Vsi so rekli, da se pridružijo če se pridruži kateri koli od drugih, z mojimi odličnimi diplomatskimi sposobnostmi prepričanja mi je uspelo pridobiti Heroesa, ki je rekel… No pa dejmo , potem smo pridobili še vse zgoraj naštete in kar takoj prišli na top10, bili smo aliansa z najmanj igralci in najvišjim povprečjem, ki je bil se mi zdi celo 2x višji od ostalih. Kasneje so prošnje za vstop začele padati a smo žal morali skoraj vse zavrniti, ker smo bili v aliansi večinoma samo tevtoni, nujno pa smo rabili več galcev in rimlajnov.. logično.. Takrat smo rekrutirali vse večje netevtonske nezasedene kot tudi z alianso zaseden igralce in jih kar nekaj pridobili na našo stran, tako se je zgodila tudi združitev z alianso.. uf žal sem pozabil.. spomnim se samo igralcev, brgo ventigetorix, anubis (ruggo), pegazus in še enopar… Ki so lepo poživili našo skupščino. Zaradi problemov v šoli je cacao moral prenehati z igranjem ter je tako vodenje pristalo na meni, kar mi pa seveda ni bilo všeč saj sem bil in užival v vlogi Desnega jajca eX alianse, zato sem prosil tomstarra, ki se je do takrat v aliansi kar izkazal če bi prevzel vodenje in je res prejel ter delo odlično opravljal, seveda s pomočjo desnega jajca =)

Tako je bilo na začetku malo po prihodu heroesa

Podali smo se v nekakšno wannabe vojno z boss-jv še prej pa pridobili zaveznike RD, saj smo sami napadalci imeli manjše možnosti za preživetje, kar smo videli tudi iz incidenta pri heroesu ko se je cela aliansa farm usula nanj. Kasneje smo si pridobili še prvo krilo ter kmalu spremenili svoje sovražnike v prijatelje boss-jv, kasneje borg pa še nekaj prej samo se ne spomnim več. Ter tako kasneje združili vse igralce, RD, bivših sovražnikov, eX in našega krila po koordinatah v različna krila. Ideja je bila super in se je tudi super izvedla in obnesla. Tako sem dobil svoje lastno krilo eX-JV ki je kar lepo funkcijoniralo. Imeli smo veliko uspešnih akcij proti ZiN in BT, ter samo eno par neuspešnih (mojka <3) .. Po čudnem spletu dogodkov po tem ko je heroes združil aliansi Re pa JZ-p skupaj, ja večina vas tega neve moco je bil se mi zdi, no po tej neumnosti ko jih je dzružil z idejo da bi se re, jz-p in ex borili proti borgom, je spremenil usodo serverja. Ko so Re napadli eX-SZ so počasi začeli jz-pjovci brez pravega razloga z napadi na eX in tako se je začela Vojna.. vsaj neke vrste vojna..
    Ukoli novega leta so se začele dogajati umaznije, svinjarije gnusobe zaradi česar sem tudi hotel nehat igrati travian, ker se mi je želodec obračal ko sem pomislil nato, ampak smo se nakoncu zmenili da predam vodenje fenisu (= brat od cacaota prve vodje eX) in sem odšel nazaj v eX… ja rekli boste ni se mu dalo jebat pa je šel stran.. bullpsychophysical parallelism… Rex & Bekson prej zelo dejavna člana sta se odločila za dezertiranje ampak ne tako da bi odšla iz alianse in napadla..od znotraj sta ustvarjala upor, vabila igralce in tako naprej, zato je nekaj igralcev tudi nehalo igrat ker se jim kot meni obračal želodec a smo ta upor kmalu potem ustavili in ga zadušili. Kasneje je igra tekla veliko lepše, saj sta prevezal vodenje matične alianse Invisible in D*ick ter spremenila način igre ter je vse kazalo bolje, na koncu celo na zmago.

V veselje mi je bilo igrat z vsemi člani eX imperija in upam, da se še kdaj srečamo na kakšen serverju ali pa v RL, prav tako mi je bil užitek igrati z nasprotnikom saj ste dali vse od sebe in naredili igro zanimivo.

Najbolj mi bodo pa v spominu ostali igralci, ki so zaznamovali eX alianso in jo kasneje pripeljali do zmage:
    Cacao, Fenis, Tomstarr, D*ckcheney, Invisible, Dioniz, StricaSpalico, Mark Valerij, Mandl/Gorjačar, Tux, Shewolf ter durgi, se opravičujem vsem ki sem jih pozabil…. Ter najpomembnejši brez katerega bi ideja o eX propadla Heroes

Bravo eX ponosen da sem (so)ustanovitelj zmagovite alianse, na začetku nisem niti pomislil da bomo zmagali, ali pa da bo najin account 1. po populaciji in da bova imela največ osvojenih vasic (mislim da jih je bilo 30).. nekaj sem moral tudi o nama povedat J

Lep pozdrav,

Team Tvoja rit
    Metalteeth & Mulac
    Za prave moške, niso bonbonjiere,
    rože so samo za nekatere,
    za moške niso uhani ali broške,
    le ena stvar je ki zanima moške,
    to so joške

Vojskovodja
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    288

Privzeto

Ufff. Eno leto. Kdo bi si mislil...

Vse se je začelo s tem, da je moj RL kolega, ki je na s1 igral pod nickom Webbsy želel zaslužiti 20 zlatnikov in mi poslal link za 'zanimivo strateško on-line igro'. Kot mi je kasneje ob opazovanju moje obsedenosti večkrat rekel, mu je za to povabilo še sedaj žal

Kot za besede 'parkrat na dan klikneš pa je to to'.

Začelo se je res na ta način, z drugim RL kolegom Davienom in punco Tinkaro smo ustanovili nubovsko alianso Karantanijo, ki pa je kmalu podlegla prvim pritiskom bolj izkušenih igralcev in alianse MAD. Začelo se je obdobje Pohaca in njegove paranoje in avtoritatizma. In tudi kaj kmalu končalo, ko nas je ravno v trenutku največjih sporov v eX (v pohacovih očeh MADov smrtni sovražnik) povabil Fenis.

Tu sem prišel v sredino izkušenih in manj izkušenih a zagretih igralcev, od katerih sem se začel na veliko učiti.
    Prvi sestanki na ICQ (jao), tomstarr postane šef alianse, jaz pa preko puncinega računa vohun v MAD, kasneje +B0RG-. Tako sem preko 'vez' tudi zlezel v vodstvo eX in postal tomova deklica za vse. V istem času je na sceno uletel tudi Invisible, ki mi je ob prvem poskusu farmanja tudi napisal 'Uniči me že enkrat, da neham igrat to ******* igrico!'
    Tomovo taktiko sem potem uporabil na njem in za razliko od mene je od dejansko ogromno naredil. Ta naveza je potem ostala do konca serverja.

V parih mesecih smo počistili okolico vseh 'lite' borgov (+BORG-), najboljši pa so se ustalili v novoustanovljenem SOF.

Nikoli ne bom pozabil poletne noči na Krku, ko sem shekal v hotelsko wi-fi mrežo in od 1h do 5h zjutraj pošiljal iz hotelskega hodnika (mreža ni vlekla v sobo) usklajene fejke iz dveh naselij na štiri kitti-jina (takratna de-facto šefica SOF) naselja in posledično uspešne preureditve njene metropole. Kar je bil tudi povod za komunikacijo in kasnejšo pridružitev SOF v eX. In mi je verjetno tudi ljubši kot kasnejše cropkillanje Deawove metropole, ko je padlo 15 polj iz 19 na 0.

Ravno v tem času pride taka uradna napoved vojne s strani zahoda (a tu se to tako resno grejo? sem si reku ). Cilj te vojne, ki je bil že vnaprej dosežen in znan, je bil uničenje našega SZ krila, ki je po razpadu borgov šlo Re* v nos. Tu sem se naučil tudi prve 'krute' travian diplomacije. Če bi bili 'človeški' bi našim igralcem na SZ povedali, da jih bo pač nemogoče ubraniti na take razdalje in naj se odločijo kot pač želijo.

Ampak je tu tom potegnil genialno potezo - ex-sz smo branili in pri tem uničili nemalo Re-jevskih vojsk toda ne z namenom ohranitve krila ampak iz enostavnega razloga, da bi se v nasprotnem primeru priključili Rejem. In bi oni s tem pridobili dosti dobrih igralcev in računov. Tako pa so računi za ceno velikih izgub pri rejih bili uničeni, igralce smo pa prestavili na račune na vzhodu.

Tu nekje so se potem iz poletno/jesenskega spanca prebudili tudi JZ-P in bil sem priča prvemu odlično izpeljanemu napadu na boljše igralce ex-jv2 in si takrat rekel 'vau, tile pa znajo' in jasno tudi čestital Grendelu. Začel se je masovni pritisk na ex-jv in ex-jv2 s strani JZ alians, zato smo po začetnem ruvanju -BT- v matični eX sklenili, da je treba pozornost preusmeriti na nas in nam je to z nekaj akcijami tudi uspelo. JZ-P se je preusmeril na eX (vsem je ostalo v spominu rušenje tomove in turkismanove metropole za čas skupnega piknika --- pardon hun, 2h pred uradnim začetkom piknika ), kar jim je močno podaljšalo čase napadov in s tem omejilo škodo, ex-jv in predvsem ex-jv2 pod odličnim vodstvom Mark Valerija pa so dobili čas za nabildanje z obrambo, ki so jo od takrat naprej vedno imeli ogromno.

Na severu so se takrat na polno začeli žgat eX-SV in Reji, na plan je prišla za tiste čase ogromna Seinfeldova vojska, ki je kot magnet privabila večje vojske Rejev, da so se nalimale na 'njegovem' takrat legendarnem bunkru. In to tolčenje se je potem nadaljevalo do konca serverja, iz obeh strani. RESPECT.

Vendar pa niso bile same rožice. V ex-jv so se pojavili razdori, Tvoja Rit/Metalteeth ni imel več volje in časa se ubadati z alianso in posledica je bila močen upad moči eX-JV, ki je do takrat zelo uspešno parirala ZiN in JZ-P na meji. Tudi v eX smo imeli ogromne probleme z obrambo proti Odpisanim, ki so se naenkrat odločili za solo napade na metropole naših igralcev.

Ravno, ko smo prišli do recepta za obrambo proti tovrstnim napadom je prišel DEUS EX MACHINA v obliki sporočila iz Biance, enega od vohunskih računov, ki so jih zahodnjaki imeli pri nas. Najprej nam je samo sporočil, kam gre hunov napad, potem pa še geslo do hunovega računa. In to je bilo ravno v času, ko sem imel že vsega skupaj dovolj, gužva v službi je bila na višku, in sem mislil končati z igro. Pol te pa takole za**b*jo.

Naslednjih par mesecev sem vsako jutro preživel ob pitju kave in brskanju po ... hmmm ... DOSTI vodstvenih zahodnjaških računih in zbiranju raznoraznih informacij. Obrambna situacija se nam je občutno izboljšala
    Ampak tudi pri taki stopnji dostopa do vodstva nasprotne alianse ne moreš vedeti vsega in dosti obramb (raje ne bom govoril o odstotkih, ker bo nujno subjektivno) je bilo 'čistih'. Poleg tega, da ko enkrat začneš vohuniti na taki ravni nujno tudi sam postaneš zelo paranoičen in nekaj časa smo celo sumili, da igrajo zahodnjaki duplo igro in nam nalašč filajo željene informacije

Posledično se je situacija na jugu dosti umirila, napadov iz zahoda praktično ni bilo več, 'ker multihunterji vejo kam grejo in to sporočajo eXom', mi (eX matica) pa tudi nismo napadali, ker smo praktično vsi napadalci začeli graditi crushe in jih tudi naredili zelo lepo število.

Boji na meji so se seveda nadaljevali in tu mi je najbolj v spominu ostal Mark Valerij, ki je verjetno s svojimi takratnimi prevzemi in napadi na ZiN poskrbel, da so kasneje praktično vse večje vojske ZiN letele na WW od kitti.

Na severu so se še vedno klali.

In tu nekje so uleteli tudi AVE. Vodje zahodnjakov iz prvega s1, ki so kot feniksi vstali iz simcity prahu. In dejansko za 7-8 igralcev, 5 uradnih in verjetno še sami ne vejo koliko neuradnih računov dvignili ogromno prahu ter povezali zahod v (skoraj) eno. Nas so z diplomacijo aka laganjem hoteli prepričati v to, da jih ne napademo, mi pa smo vseskozi na podlagi vohunjena vedeli kam AVE taco moli. Niti ne toliko iz njihovih IGM-ov našim vohunskim računom (čeprav je tudi tu bil kakšen spodrslljaj) kot iz 'druge roke' - debatah med vodilnimi v JZ-P in ZiN o tem, kaj so se z njimi pogovarjali naši 'vohuni'. Napadli jih dokler ni bilo prepozno dejansko nismo, ampak bolj zaradi tega, ker se nikomur ni dalo organizirati kot iz tega, da bi jim verjeli. Jim je pa treba priznati, da so prepričljivi
    In naj tu pohvalim naše vohune, da se jim je uspelo infiltrirati celo v AVE

Prišel je čas gradnje WW-jev, jaz pa sem se ravno odpravil na en dopust in zamudil večino učenja glede začetka gradnje in strategije v tem času. Sem pa potem prijadral nazaj poln energije in olajšal delo delno izmučenem Invisiblu in komplet naveličanem Tomu. Tu mi je več kot parirala Teja, ki je poleg tega, da je je furala svoj WW in zgradila svoj crush na Stricih naredila še en lep crush na Sejotu, sredi sovražnikov in z njihovo pomočjo. Poleg tega pa se je ubadala še z vsem, kar je bilo pomembno in nas dejansko držala skupaj, ko je že vsem dol padlo. Senninha pa zelo dobro pozna gradnjo WW-jev, če ga želi kdo najeti. : )
    Izkazala sta se tudi Grbak in Gorja?ar z nevtralizacijo treh zahodnih crusherjev v času, ko se res nobenemu ni dalo več planirat napadov.

Kmalu smo spoznali, da imajo zahodnjaki približno 2x več obrambe kot mi in sklepali smo, da bo podobno tudi pri crushih. Del razlogov lahko najdemo v dejstvu, da jih je bilo občutno več, del pa tudi v tem, da je bilo tam dosti več izkušenih igrlacev.
    Zato 'klasična' gradnja WW-jev, kjer okrepiš manj WW-jev z dosti obrambe in s tem zmanjšaš škodo na njih, pri nas ni prišla v poštev, ker bi bilo te zgodbe ob številu zahodnih crushev zelo hitro konec. Odločili smo se, da okrepimo vseh šest WW-jev, kar je po eni strani oslabi že tako majhno obrambo in s tem poveča škodo, ki jo naredijo tudi 'crushi', po drugi pa tudi poveča število tarč. In tu smo imeli prednost, da je nam dejansko bilo vseeno, kateri WW zmaga, medtem ko na zahodu ni bilo ravno tako.

Z kančkom sreče in dobro zastavljeno gradnjo WW-jev (in na žalost kljub trudu nesorazmerno branjinih ww-jih) smo zahodnjake dejansko prerpičali, da so čisto preveč crushev zagnali v napačne WW-je in po vseh porabljenih crushih na obeh straneh je na severu ostal svetilnik po imenu Mako Shark. Z lastnico Leo, ki je s pomočjo Senninhe in ostalih fanatično gradila WW tudi v najtežjih trenutkih (npr. pri 39 vročine) in je bila za to na koncu več kot poplačana. Mimogrede, če so moje informacije o stanju WW-jev na zahodu pravilne, bi kljub zaključnemu rušenju lahko zmagala Teja s Stricema, bi pa bilo dosti bolj tesno kot je bilo pri Mako ; )

Uff, šele zdaj vidim, koliko sem napisal... Je pa le bilo eno leto

Še par imen za na konec, sami vejo zakaj:
    Invisible, Tom, Teja/nanatea/sejo/stricaspalico/?, Urška/Shewolf/henixman/hondansx/di*ckcheney/?, Dioniz13, Ruggo/Di*ckcheney/Shizofrenik/Robin Hood, Tux/*, Team Tvoja Rit, Mark Valerij, Zabon, Senninha, Gorja?ar, Pepowsky, Antal, Sylar, MocozjeF, original DirtyTurkishman

In vsa čast tudi zahodnjaškim vlečnim konjem in kočjažem, veste kdo ste.

Za čisti konec pa naj parafraziram Mocota:
    Hvala, da ste imeli toliko poguma in obraza, da ste ostali do konca in doživeli svoj poraz.
    Nazadnje urejal dickcheney; 18-06-2009 ob 00:02.

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice pipika1987
    Datum pridružitve
    Aug 2008
    Objav
    358

Privzeto

Da se ne bo pisala samo zgodovina Ex-ov, naj še jaz napišem nekaj o moji zgodovini in zgodovini SIMcity zavezništva.

Na tem serverju sem račun naredila 3.6.2008. izbrala sem pleme tevton zaradi tega, ker sem na s4 že igrala duala, ki je bil rimljanski račun. Želela sem še poiskusiti kakšni so tevtoni. Niti v najdrznejših sanjah si nism mislila, da bo račun tako lepo uspel.

Pa naj začnem na začetku.
    Kmalu po postaviti amabasade sem se pridružila aliansi, ki jo je ustanovil moj sosed. Verjetno me je želel imeti za zaveznika, saj sem pofarmala vse kar se je dalo in se je najverjetne ustrašil za svoj račun. Kmalu sem našla zaveznike z bivšega s1 in ustopila v alianso ReBorn. Matično krilo kasnejšega Re imperija. Alianso sta takrat vodila Azzinoth in Drizzt. Večina se nas je že poznala med seboj. Počasi smo začeli rasti. Na našem kvadrantu (SZ) je poleg ReBorna obstajala še ena močna aliansa in to so bili Borgi. Kmalu je naš imperij začel rasti in nastalo je krilo Remade. Kmalu po ustanovitvi krila smo se re-ji začeli spogledovati z mamljivo skušnjavo. Postati dominatna aliansa na SZ. Tako smo se spustili v vojno z Borgi. Ker se sama nism strinjala s politiko Drizzta sva skupaj z mojim sosedom Racerjem izstopila iz zavezništva. Oba sva imela račun v rangu top100. Na podlagi tega sva začela dobivati različne ponudbe. Ker nisva prejela nobene druge ponudbe, ki bi bila v tistem trenutku ugodnejša sva se pridružila Borgom. Kmalu po tem smo se na kup zbrali aktivni igralci in postali samostojna aliansa Plačanci. Ker nas je bila večina na SZ kvadrantu smo se kmalu združili z Reji. Zopet sem postala Re. Voditelj je bil TheJudge, ki je vsekakor vedel kako se stvari streže in me pregovoril, da ostanem Re. Plačanci smo postali tretje krilo Re imperija – RePlay. Kmalu zatem se je ustanovilo še četrto krilo ReJunior.
    Hkrati, ko smo se plačanci odcepili od Borga pa se je že močno okrepila tudi aliansa Ex. Imela je svoje krilo na SZ kvadrantu – Ex-SZ. Kmalu se je začel boj za dokončno dominacijo na SZ kvdrantu. Zmagali smo Reji. Ker pa ostali zavezniki eX-a niso hoteli mirno prenesti in tako se je začela vojna Zahoda proti Vzhodu. Vojna, ki se je odvijala cel server. Barve zahoda smo nosili: Re, Jz-p, Zin in kasneje tudi V.E in Ave. Cel server je bilo napeto. Enkrat je zmagala ena stran, drugič druga. Najodmevnejša akcija Re-jev je bila zagotovo padec Miholinove metropole. Miholin je imel za tisti čas eno izmed največjih vojsk, ki je strašila po serverju. Njena edina napaka je bila, da ni bila naša zato so se naši nesutrašni bojevniki: TheJudge, Azzinoth, Faker in Merlin odločili, da jo uničijo. Ker se je našim bunkerjem uspešno izogibala so se odločili, da jo zatrejo v kali. V mestu iz keterega izhaja. Dva dni kasneje je bila skatapultirana na 0 prebivalcev.

Po 10. mesecih igranja pa so prišli dolgo pričakovani natarji. Vsi smo vedeli, da gre sedaj za res. Končno se bo izkazala boljša stran. Takoj po njihovi odklenitvi so se začela prevzemanja ww vasic. Ustanovile so se manjše grupice treh igralcev, ki smo vsak zase dihali za svoj ww. Sama sem sittala Smarkov ww. Na tam ww sta skupaj z mano še igrala Čola (bivši lastnik getorixa) in štajerc (z acc lava). Uneto smo postavljali žitnice, skladišča in podobno. Obramba se je začela kopičiti in minus je bil vedno večji. Po veliki noči pa so prišli še načrti. Spretno smo ga izmaknili iz rok natarjev. Začela se je gradnja wonderja. Barve Reja sta predstavljala dva wonderja. In sicer Čunki (s sitterjema Cossack in Danyster) in Smarkov. Začeli so se tudi spopadi. In prvo so rušili Čunkijev ww, ki je bil pred tem v vodstvu. Po zrušitvi Čunkija je naša ekipa še bolj uneto gradila. Ampak tudi mi nismo ostali celi. Rušili so nas kar trikrat. Na koncu pa nam je zmankalo samo kakšnih 24h in bi zmagali.

Server je zaznamovalo tudi veliko goljufije, velike vojske (kar dvakrat smo lahko videli rekord v velikosti crusa), pljuvanje po multihunterjih in vsega kar človek lahko pričakuje od slovencev Stkale pa so se tudi razne prijateljske vezi. Dolgo bedenje nas je povezalo močneje kot prejšnih 10 mesecev igranja.

Igralci, ki si zaslužijo biti zapisati v zgodovino:

• Najprej vsi rejevci in rejevke. Posebno bi se rada zahvalila vsem mojim sosedom, ki ste mi pridno pošiljali obrambo tokom serverja; Petrarca, majk, Hunter, 5er5, Traviana, tevton 11.
    • Posebna zahvala mojemu sosedu Racerju. Sodelovala sva že od začetka. Vedno sva si pomagala, tako surovinsko, sittersko, itd.
    • Stajerc: sprva igral na acc Azzinoth, nato za krajši čas prekinil igranje in nato do konca povzročal sive lase Ex-om na računu Lava. Veliko časa sva preživela ob tuhatnju raznih strategij.
    • Posebno velja omeniti račun Nebodigatreba. Sprva so ga igrali trije Night, Klemč in Kokos. A sta do konca ostala z nami samo fanta. Po izbrisu Drizztovega računa sta fanta nekako vodila vse Reje.
    • Zloba; vedno nasmejana ženska. Polna energije in delavnega elana. Nekje mesec pred natarji nas je zapustila in skupaj z mesečnico sva nato vodili njen račun.
    • Mesečnica: ženska, ki vedno strelja šale in trosila naokoli pozitivno energijo. Uneto zavzemala oaze futsalu in tamaliju.
    • Hudini; oh ja hudinči. Sprva imel namen me skupaj z mojim sosedom skatapultirati na 0 prebivalcev, kasneje sma skupaj tolkla po ex-ih. Vedno od nekje prvleku def ali off armijo. Pomagal z žitom, ko sm imela več ko pol vasic crop killanih. Z njim preživela veliko zanimivih popoldnevov. Pa btw, hudinči...štrajkat še morma za smeti :P
    • Pravi volk: čeprav sva velikokrat spravila en drugega ob živce, se je vseeno izkazal, kot odličen igralec traviana. Imeli smo srečo, da je bil na naši strani.
    • Kren: našo vojsko izkoristil maksimalno. Precizno načrtoval vse naše napade. Nudil veliko moralno oporo.
    • N0ga: hja. Stari prdec, ki je zmeraj ampak res zmeraj zatežil za vsak spisan MM. Upam, da so sedaj moji MM spiljeni
    • Klpa: uf ja. Če tebe ne bi blo takrat, ko so me rušli, bi verjetno končala svojo traviansko kariero na s1. Pogovori so trajali dolgo v noč. Ima neverjtno sposobnost orgazniziranja napadov. Poskrbel, da ex-i marsikatero noč niso mogli mirno zatisnti očesa.
    • Skyp klapa (kren, n0ga, hun, magnus, stajerc, čola,cossacks, ga. G) : dva mesca preživeli skupaj skoraj vsako minuto prostega časa. Na koncu so nas (ali smo se sami :S) oklicali za viteze okrogle skaypa predabitirali vse možne teme.
    • Cossacks. Server zaključil, kot igralec z največ prebivalcev od Rejev.
    • Posebno bi rada omenila še vse Juniorje, katere sm vodila zadnji del serverja. Upam, da nism bila preveč zatežena z MM. Vsi ste bili odlični, posebej pa bi omenila; Barbarosso, Kreden, sweety, kausi, garum.

Da pa ne bom omenjala samo naših pa bi pohvalila še nekatere nasprotnike:

• Mislim, da bi bil greh če na prvem mestu ne omenim BiggyD. Med nama so na javnem forumu letele ne samo iskre ampak že kar ognjene krogle na koncu pa sva se vseeno pomenila na civiliziran način
    • Grbak: človek se nikoli ni javno izpostavljal ampak je svoje travianske veščine vedno znova dokazoval v bojih.
    • Mandl: človek, ki mi je redno na obiske pošiljal svoje fejk katapulte.
    • Okrajc: on pa se je meni najbolj priljubu od nasprotnikov. Tudi ko mi je po pomoti poslal fejke na valentinovo se je za to opravičil
    • Srebry: na njega se je zadnja nabila vojska iz kasnejšega crus mesta. A vseeno niste pogruntali kje ga skrivam

Pa še besedo ali dve o mojem sedaj ne več tako skrivnem crusu delala sm ga od februarja naprej pa nobenem od vas ni potegnl, da ga mam. Verjetno bo res kriva 6c metropola Hkrati upam, da sem vsem dokazala, da se človeka ne da soditi po metropoli

http://travian-reports.net/si/raport.php?id=c48520725

Tako server se je zaključu. Meni osebno je prinesel veliko novih spoznanstev in izkušenj. Še 1x hvala vsem kateri ste mi tokom serverja nudili kakršnokoli pomoč. Malo nam je zmankalo za zmago. Lepo je bilo igrati z vami in bilo je zanimivo imeti tako dobre nasprotnike. Se vidimo na kašnem drugem serverju.

Lep pozdrav vsem

pipika a.k.a. Limonca
    Nazadnje urejal pipika1987; 18-06-2009 ob 03:17.
    Prvi s1: RIP!FUN!
    Drugi s1: ReBorn ( http://www.shrani.si/f/41/12G/1hr9HbSP/aa.png)
    Tretji s1: STB (http://travian-reports.net/si/report/101851f3ce4)
    Prvi s4: Pew Pew (original BRAVO)
    Drugi s3: NwO ( http://www.youtube.com/watch?v=4D_ACRZKDYk)

Vojskovodja Avatar uporabnika/uporabnice Greg Howe
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    398

Privzeto

Evo, pa naj še jaz dodam par svojih besed.

Po končani 1. rundi 3x serverja sva se z kolegom odločila da zaigrava na s1. Izbrala sva si dve strah vzbujajoči imeni in sicer: Anubis in Apophis. Prvih nekaj tednov je vse potekalo gladko, nakar je kolega prenehal z igranjem. Meni se je v tem času pridružil nov soigralec Darkyy, ki je prav tako igral na speedu, ampak tudi ta ni dolgo ostal na s1, ker se je pridružil wildrose in še nekaterim ki so trgali po drugih svetovnih serverjih. Tako sem ostal sam. V tem času sva z Apophisom ustanovila svojo alianso, katera se je kasneje združila z še eno, v kateri sta bila glavna akterja Brgo in pa Pegazus. Imena ally se ne spomnim več V tem času je bilo polno drugih alians "muh enodnevnic" kot so bili Anonim. Ti so ves čas pritiskali na nas z grožnjami o priključitvi ali uničenju, vendar nismo prestopili k njim, saj so bili le številčno močni. Anonim so se potem izgubili. Po tem se je na JZ ustanovila aliansa MAD, vodja katere je bil Pohac, malce paranoičen in nekam tiranski, oseba ki je mislila da se bo naša majhna a močna ally zlomila pod njegovimi grožnjami.

eXternal aliansa! Sam sem hotel pridobiti boljše igralce na JZ v svojo ally vendar so oni ustanovili eX-e, katerim sem se čez čas pridružil tudi sam in ostali iz prejšnje ally. V tem času pa mi je začelo zmankovati časa za igranje traviana. Poletje je bilo v polnem razmahu, vrstile so se žurke, morje, festivali, in tako sem nekje avgusta predal svoj račun Anubis.

Začelo se je obdobje miru, in uživanja življenja, nakar me je preko MSN-ja kontaktiral D*ickcheney (mislim da je bil mesec oktober) in pe pregovoril, oz. "nategnil" da sem postal njegov dual. Sprva za kratek čas (mislim da je šel za dva tedna na dopust), potem pa sem postal full-time dual. Gradila sva vojsko in do decembra je najina vojska začela romati proti zahodu.

Po obdobju na cheney računu sem ob množičnem dezertiranju na SZ začel prevzemati propadle račune in cropkillana naselja postavljati nazaj na noge. V tem času sem kot dual na cheney računu prevzel različne račune in jih nekatere bolj druge manj postavil na noge. Glaven je bil Shizofrenik acc. ki je kasneje skrbel za obrambo.

Natarji so bili vse bližje, in takrat minje d*ickcheney povedal, da igralec robin hood zapušča račun in da ga lahko prevzamem. Seveda sem bil za, saj je acc imel lepo število vojakov. To vojsko sem potem bildal do napada nasprotnega WW-ja. To je hiter povzetek mojega igranja s1.

Zahvalil bi se vsem igralcem ki somi garažirali vojsko, preveč vas je da bi se vam poimensko zahvalil

ZAvhala tudi vodstvu eX za vztrajnost in odločnost!

Še napad na WW:
    http://travian-reports.net/si/raport.php?id=2829b6e55

RUGGO aka. na začetku Anubis, potem D*ckCheney, še bolj potem Shizofrenik in na koncu Robin Hood
    Prekmurje 1919

Gladiator
    Datum pridružitve
    Jul 2008
    Objav
    129

Privzeto

Da še jaz na kratko povzamem svojo zgodbo na si1:

Še pred tem si1 sem špilal na si3, ki je bil moj prvi server, špilal sem pa z galci... Resda nisem vedel kaj veliko o travianu, sem pa bil aktiven in imel čas... Pa mi je kolega rekel, naj probam tevtone. Tevtoni, o njih sem vedel le to, da majo švoh obrambo in da ne bo časa za lenarjenje... Pa začnimo, sem si rekel. Takrat še nisem poznal tempa igranja, kot ga poznam zdajle in sem igral bolj začetniško. Vse se je spremenilo, ko sem zagledal prvič rdeče meče in napad nase. Pogledam v zbirališče in vidim, rockyx me napada. Seveda sem mu pisal, da mi pove o namenih napada. S pogovorom in z vsem je napeljalo na to, da sem pristopil v alianso. Še sam ne vem, kdo jo je ustvaril, mislim pa da komso666. Ravno v vstopu v to alianso sem dobil povabilo v drugo alianso, imenovano O.W.N., ki je takrat zgledala nadhudo. Začutil sem svoj trenutek, pljunil v roke in v dobrih 2 dneh združil aliansi in postajali smo vse vidnejša aliansa serverja. Čas je mineval, bolj ko ne sem vodil alianso, kajti ustanovitelj, moj kasnejši dual, .Z., ni imel časa oz. so ga mučile tehnične težave.

Z julijem se je začelo obdobje eXa na SV. StricaSPalico, takratna celi in perro, sta se odcepila od matične eX z namenom, da bi ustvarila krilo eXa na SV. Počasi sta zbirala igralce, spet pa sem bil na pravem mestu ob pravem času in se jima ponudil, da bi združili OWN in eX-SV. Potekali so pogovori na MSN, kmalu je elita iz OWNa prešla v eX-SV, v OWN pa so ostali nadebudni borci, ki so se sčasoma razvijali in dobili mesto v eX-SV. Kaj kmalu po tem smo se začeli špikat z +BORG+. Imeli smo vohunko, atroxio, preko katere sem čekiral več ali manj vse podrobnosti tam, seveda me je najbolj impresioniral gorja?ar, z izvrstnim ropanjem in vsem okrog tega. Začeli smo se napadat, ampak videl tudi na zahodu se je kuhalo okrog B~O~R~G-ov, ki so prestopali sem ter tja, zato sem pogruntal, da bi morda bilo pametno zagotoviti mir na kvadrantu in se osredotočiti na zahod. Ni bilo potrebno veliko, le nekaj msn naslovov smo izmenjali in kmalu smo že bili eX-SV in BORG združeni. Ker sem seveda na tem serverju bolj kot z igranjem, blestel s svojo uspešno in kakopak, manj uspešno diplomacijo, sem takoj zagledal tudi alianso WP, del katere sta bila Tux in pejvia, dva izjemno razvita igralca, drugi celo galec, kar me je impresioniralo. Ponudil sem jima mesto poleg nas, predstavil načrte in podobno. Sčasoma smo se dokopali do cilja in potegnili v zavezništvo kasnejši WPE, poleg Tuxa in pejvie, dobili igralce, kot so bili pepowsky, Plague, krofi, Ailah, Crow, Grbak in še kopico izvrstnih, organiziranih ljudi. Aliansa WPE je bila vsekakor obrambno usmerjena in verjetno najbolje organizirana na serverju, kar se je izkazovali v izjemni agilnosti njihove obrambe, reakcijski čas je bil prav tako minimalen. Nisem počival s svojo diplomacijo in storil tudi nekaj napak. Prva je bila ta, da sem pod svoje okrilje želel privabiti tudi PNG (swan in co.). Nato sem povzročil združitev ZZ in PNG (nastanek ZZ-PNG), ravno ob združitvi je shizofrenik prevzemal vasi malemu vitezu, kar je povzročilo nemalo grdega gledanja in že sam začetek ni kazal na dobro sodelovanje. Voditeljica alianse je bila swan, s katero se več ali manj nisem razumel, predvem zaradi njenega edinstvenega gledanja na svoje igralce, katere je smatrala za svoje in če ji nismo ugodili, je nastal vik in krik. Škoda je bilo tega, saj jim znanja in želje ni primanjkovalo, sem se pa ob swan naučil marsikaj o diplomaciji v travianu. Edina pozitiva iz PNG je bil KrayzieBone, možakar kot se šika, s katerim smo zagodli nemalo preglavic zahodnim kolegom. Druga napaka je bila moja predzrnost, ko sem na vrat na nos kontaktiral Nebodigatreba, šefa Remade in pobaral o njihovi pripadnosti. Seveda sem bolj ko ne slutil odgovor in takrat je moja travianovska inteligenca govorila, kar se ti ne pridruži, je tvoj sovražnik in začel sem z napadi na Re. Brez pravšnjega povoda smo se začeli pikat, potem je nastala vojna Re vs. eX-SZ (Invadersi) in juha je bila skuhana.

Začeli so se vsakodnevni napadi med eX-SV in Re-ji, najbolj je v tisti vojni odmeval bunker, ki smo ga s pomočjo vseh zavezniških alians spacali, predvsem je za tisti bunker zaslužen tamali, ki je bentil kot nor z MMji, a zasluženo. Tisto sredo sem bedel do 4 zjutraj, čez dobri 2 uri v šoli pisal kemijo, a splačalo se je, smejalo se mi je še cel teden do konca. 140k obrambnih pik, če ma kdo še report, meni se ga ne da iskat. Tudi smo napadali, sem organiziral tudi prvo skupno veliko akcijo, ko je padlo čez 10 supportov, tako je bilo kar nekaj dni zapored in bili smo prava groza na severu. Z igranjem se preveč ne bom hvalil, resda sem mel takrat eno večjih vojsk in so lovili samo mene, zato sem veliko fejkal, na druge niso bili tako pozorni, zato smo tudi rušili brez večjih težav. Kdo so bili vohuni? Precej jih je bilo, kot se spomnim so bili to benkic ReBornu, Lord Thief, rozica in witchking v Remadeu, nekajkrat sem celo uspel kot sitter priti na račun nostradamus, bil sem tudi
    na računu Gordon v RePlay-u, imel pred nosom celo vojsko, ki bi jo lahko poslal v tri krasne, pa mi vest ni pustil - naj še kdo reče, da ne obstajamo pošteni ljudje

Vsekakor sem server igral le kakih 6 mesecev, a teh 6 mesecev je bilo prelomnih, ko lahko rečem, da sem iz nooba postal soliden igralec traviana, predvsem vodenje alianse mi je dalo ogromno. Takrat je vmes posegla višja sila, kot že ničkolikokrat me je izdal internet in me za se mi zdi 2 tedna oddaljil od traviana in je medtem .Z. zaigral naprej sam, jaz pa odšel v Bosno igrat speed.

Moram še tudi napisat par igralcev, katerim bi se rad najbolj zahvalil za vse lepe izkušnje na serverju, seveda jih bom ogromno pozabil, zato ne bi jezen ...

Na vzhodu, prvo ko prvo...

Teja (nanatea za časa mene)... Moja sitterka, ki je preživela na računu verjetno več ko jaz. Pazila bunkerje, cropkillane vasi spravljala na zeleno vejo, NPCjala žito, žicala za žito z MMji... HVALA TI!

tamali
    - nehal si že pred mano, a vseeno brez tebe ne bi postal to kar sem postal, bil si moj drugi sitter in tudi pobudnik za bunker, ko so me rušili. Vedno se nisva strinjala, kregala sva se, dokler nisva ugotovila, da misliva isto... Pošiljam vse lepe pozdrave!

.Z. - moral sem dati prednost sitterjema, a .Z. se mi je kot dual pridružil zatem, ko so mu, medtem ko se je na morju sončil, uničil račun. Skupaj sva preživela nemalo lepih trenutkov.

gorja?ar in Antal -
    ni vama bilo para, učila sta me o ekstremih v travianu, vedno želela le največ, po združitvi na Mandlu sta ta račun razvila v višave, ob vaju sem postal, to kar sem, grozen simsiter, ki ponavadi zaseda top mesta po populaciji

Tux - menda prvi, ki me je okregal in me postavil na realna tla, izjemno marljiv človek, ki gleda na stvari zelo objektivno in pravilno... kaj naj rečem, spremenil si me tudi kot človeka, ne samo kot igralca!

d*ickcheney - ena mojih redkih vez na jugu... d*ick, še en "noob", kot se rad pohvali, ki pa je v svojem prvem serverju dosegel ene 24000x toliko, kot jaz na svojem prvem... s tabo preživel premnoge ure na MSNju ob debatiranju o tem in onem, poglabljanju znanja itd.

miholin - zelo izobražen človek, s katerim se je dalo zmenit prav vse, pomagal mi je tudi s svojim izjemnim matematičnim znanjem, da sem speljal letnik, kot sem ga, brez težav... kot tudi v šoli, si izjemen na področju traviana in predvsem vojske... ko je udaril miholin, se je zatresel server!

rockyx - sentyx - tevtonsko - rimljanski dvojec, ki ko je rušil, je rušil silovito, brez dvoma izvrstna soseda!

pepowsky - siva eminenca severovzhoda! Nedvomno si storil toliko "majhnih packarij", ki jih premnogi ne opazijo, kot noben drug. Marljiv kot čebelica, natančen do amena, če bi lahko imel tri sitterje, bi si poleg tamalega in nanatee izbral tebe. Enostavno se z besedami ne da opisati to, kar si storil za SV ti.

Ailah, krofi, Plague - trojica, ki mi je od WPE-jevcev ostala najbolj v spominu... kot vsak drug WPE, ste bili resni ljudje, z veliko zagnanosti in volje za delo. Ko smo vas zaprosili za obrambo, nismo nikdar ostali praznih rok. Najboljši defenzivci kar jih poznam na travianu - tile trije s pomočjo WPE!

KrayzieBone - zabavljač iz PNG... edina oseba, do katere gojim visoko spoštovanje v PNG... Vedno pripravljen, da požene katapulte v boj, da sodeluje v akciji, da komu zagode s cropkillom - napadalec, kot si ga želi vsaka aliansa

tine27, Belisarius, Vulva - širše sosestvo, skupaj smo se učili traviana, skupaj ste proti koncu postali nezamenljivi deli kolesja, ki je gnalo severovzhod proti zmagi!

In še premnogi drugi, ki sem jih pozabil...

Na zahodu moram pohvalit nekaj ljudi, ki sem jih spoznal tekom mojega polletnega bojevanja...

klpa - morda ga nekateri niste jemali grožnje, a jaz sem mu že novembra leta 2008 čestital, rekoč, ti si tisti, ki mi je povzročil največ preglavic... in ob vseh pohvalah tvojih kolegov iz Re zdaj vem, da se nisem zmotil. Res si izvrsten igralec

Nebodigatreba - kokos, night, Supek - z vami sem od Re predebatiral največ, pravtako sva vam s tamalim sred noči s pomočjo kamikaze Laresa uničila napad in organiziral sem prvi, bolj ponesrečen kot ne, napad na metropolo, ko vam je ostalo kakih 200 populacije v njej - a vi ste bili tisti, ki ste držali Re pokonci - vsaj tak občutek sem imel

Nostradamus - predvsem z bumbarjem sem se pogovarjal veliko - ga morda tudi kdaj pa kdaj zavedel z blefiranjem na MSNju, pa vseeno, tale račun je imel nemalo falang, ki so razredčile prenekateri napad

Ostalim starim znancem (kren, n0ga, štajerc, limonca & co.) se pa ne bom zahvaljeval, bomo raje na si3 kako rekli...

Si1 kot celota je bil po mojem mnenju najzanimivejši server do sedaj na Slovenskem. Kdor temu oporeka, verjetno ni bil del obeh bregov te vojne (eX - JZP,Re,ZiN...)... Se vidimo ob začetku si1!

Sein

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Honor
    Datum pridružitve
    Aug 2008
    Objav
    580

Privzeto

No se moje sodelovanje na tem serverju. Zacela sva z bratom. Vsak svoj acc. Jz Bladeruner, brat fighter. Popolnoma na blef se podala v ta travian igro. Jz sem mel 1 mesec izkusenj katerih sem nabiral na si4, ampak vec kot 1 vas nisem imel in zato neko hudo znanje ni blo. No mal sva klikala. V zacetku tak za hec. Kasneje pa resno vzelo vse to. V prvem mesecu vodila alianso po imenu R.I.- rimski imperij. No smo kr lezli po lestvici med top 20 alians smo bili. Vse je kazalo da se bomo obdrzali vendar zaradi mojega neznanja in nespobnosti ustanovitelja alianse nam je malo sepalo v org. Imeli smo tezave z aliansami ker so kontantno nekoga tolkli izmed nasih. Diplomatkso sem dosegalč da vecino napadov je bilo ustavljenih. ker so bile teznje nekaterih po ustanavlanju kril sem probal narediti krila . Vec kot eno mi ni uspelo. Pa se to sem kasneje reorganiziral in zdruzil skupaj. Ker so se potem oblikovali blizu nas mocne alianse je bila teznja po zaveznistvih. JZ-p se niso se hotli pogovarjat. Z ONE smo sklenili pakt. potem pa so prisli borgi .. in tu se je zacela borba za igralce kateri so bili pri nas ...Tukaj je slo samo se navzdol .. vohuni so morali biti kajti so vedeli cas ko smo zbirali surovine za nadgradnjo ambasade in ko smo posiljali ustanovitelju. No pri neki tocki mi je razpizdilo in sem iztopil iz ally .. ally je v roku nekaj ur razpadla... nekateri so sli v partizane nekateri ONE (brat) jaz pa sem brisal in se preselil na speed..(2speed). Med sppedom sem malo se sodeloval z bratom na si1. kmalu za tem pa ne vec. Acc je bil zapuscen za nekaj mesecev. Vmes sem navezal stike z ATTA acc-jem mu malo pomagal( nesuspesno) zaradi pomanjkanje casa (speed+ comx) sry za to atta... No kasneje po koncu speeda se vrnil zacel klikati. se preselil na stran ex-ov ker tam na strani partizanov ni bilo sans da bi se razvil.. ropanje/rusenje na dnevnem redu. Spet sem zacel klikati ponovno decembra oz konec leta ..zacel delati vasice.. Ko sem mel malo vec casa izrazil zeljo da bi se pridruzil aliansi .. D.E.I. Zacel rekrutirati manjse aktive igralce .. Aliansa se je razvijala . dobivala podobo dobre in mocne podporne alianse. Kasneje pride se nekaj mocnih igralcev med njimi tudi KATRCA. Pika na i pripelje se nekaj igralcev in postane vez med nami in vodstvom EX. Odlicna motiovatorka in vodja ..z napotki in koordiniranjem smo se izkazali za odlicno pomoc pri gradnji ww. Zaceli smo z 5-8 igralci koncali tam okol 47 igralci top 20 ally ... EX-JV3 je postala zelo dobra aliansa....To je to iz mojega vidika. Mogoce se kdaj. s kako ekipo. sam je samomor

Zahvala..
    Tamar- dober pri svetovanju na zacetku, potrpezljiv, skoda ker te ni vec
    Elektra -super zenska sm kaj ko je zginila
    Atta-fajn fant
    Pa se veliko drugih ki sem imel cas navezati stike med igro..
    Nazadnje urejal Honor; 18-06-2009 ob 14:05.

Privzeto

Bom predstavil še moj pogled na server; Začel sem v aliansi RD (Red Devils), zaradi dokaj velikega potenciala alianse, sem prevzel vodenje ter hitro začel z ekspanzijsko politiko, z nekaj sočlani smo uničili veliko manjših igralcev z alianse BT, +borg- in drugih manjših alians, ta zamera je ostala prisotna do konca. Najprej zavezništvo z eX je kmalu preraslo v združitev in pristal sem v eX-JV2, kot tudi vsaj polovico soigralcev iz RD. Pokrivali smo mejno območje z zahodom. Kot sovodja alianse sem se priključil kitti in pohacu. Sam se prevzel bolj vojaški del alianse. Že zaradi prejšnjih zamer nam je BT napovedala vojno, kar mi je dalo še večji zalet jih zbrisat daleč naokoli, kmalu je BT poslat zgodovina na sami meji, ostali so igralci v notranjosti zahoda. Aliansa je pač imela slabo vodstvo, kar je bila nam voda na mlin. Kmalu so na pomoč BT, prišle ostale alianse zahoda (JZ-P in JZ-PP) z veliko ofenzivo proti eX-JV2, usmerli smo se v izrazito defenzivno alianso, saj nam je šlo za preživetje, organizirali smo več uspešnih bunkerjev, na pomoč nam je prišla tudi matična aliansa eX, zato smo odšli s te vojne veliko močnejši kot prej, verjetno takrat kot aliansa z največ obrambe. Sam sem v tem času agresije svoja mesta prevzemal vedno bolj proti zahodu, da sem pozornost zahoda obrnil na sebe, ter ostalim igralcem omogočil neomejeno delanje obrambe, ki so jo nato večinoma pošiljali k meni v bunkerje. Prišli so tudi časi ko sem imel pri sebi organiziranih 5-6 bunkerjev po 50k obrambe, kar je bil velik logistični zalogaj, tako za mene kot soigralce. Sledilo je krajše premirje, saj se je zahod obrnil proti matični eX. S kakšnimi desetimi soigralci z alianse smo načrtno začeli tudi z gradnjo napadalne vojske. Ti smo napadali kar vse alianse zahoda v organiziranih ofenzivnih akcijah. Sam se spomnim tedna, ko sem kar trikrat v tednu dobro pofarmal vse alianse zahoda naenkrat (ZiN, JZ-P, JZ-PP, BT, ReBron, Replay in Re) Tudi ZiN se je kmalu prebudil z zimskega spanja, začel načrtno napadat eX-JV2, njihovi pritiski niso naredili nobene škode naši aliansi, katera je bila takrat obrambno zelo močna. V vsem tem času je v naših mestih umrlo veliko enot, tako napadalčevih kot branilčevih. Vsak napad je prej ko slej naletel na "mino", eX-JV2 se je lahko kosala z vsako alianso. V vsem tem času sem največ sodeloval z Dic*Cheneyem in Invisiblom,veliko tudi z Tommom, Tejo in Tuxom, nekaj pa tudi z ostalimi voditelji kril eX. Prišli so natarji, kitti je prevzela gradnjo WW mesta, kar je celotno alianso eX-JV2 zavezalo k pomoči. Na koncu nam je uspel zastavljen cilj, zmaga Maka Sharka in krdela eX.
    Kratke misli: Mislim da je eX-JV2 dala največ skozi ta server, sploh začetni in osrednji del serverja, ko je bilo tudi pod vprašajem sam obstoj alianse. Takrat smo se vsi branili kot tigri, lahko bi rekel vsi za enega - eden za vse, vsi so nesebično pošiljali svojo obrambo v razpisane bunkerje. Tako da bi na tem mestu pohvalil vse soigralce iz eX-JV2, Velik del pomoči pa so prispevale tudi druge eX alianse, ki so nam pomagale v težkih časih. Na začetku in v drugi polovici serverja pa smo bili tudi ofenzivno zelo aktivni, in povzročili marsikateri sivi las igralcem zahoda. Sam se na koncu zbral 881.580 obrambnih in 155.375 napadalnih pik, ter bil zbran kot MVP (Most Valuable Player) serverja.

Kot vodja eX-JV2 bi se rad zahvalil vsem soigralcem iz eX-JV2, še posebej pa spodaj napsianim;
    - zabon (vedno pripravljen pomagat, veliko časa je namenil tudi gradnji WWja, brez njega nebi gradili tako hitro kot smo).
    - kitti (tudi veliko žrtvovanja za alianso, graditeljica WWja)
    - katrca (z njo sem sodeloval čez celoten server, res da je kasneje ustanovila eX-JV3, ampak stiki so bili enako intenzivni kot prej)
    - anc (nekaj časa je prevzel vajeti novim igralcem bolj v notranjosti serverja, bil v veliko pomoč)
    - neustrašni napadalci: StareGate 13, sportman, malicka, KingRamos4, Lord Goli, slo4ever, janess, peropro, rokipoki, astalavista, student in drugi..)
    - najboljši branitelji alianse: hogar, atta (prej tudi napadalec), makser, damc, beckhajm,
    eMaxx, jasa99, zappa (odlična punca), gorane, heskey, talo, jonas7, spell.armamne, metla pometa, tilton, demon in številni drugi (Tukaj sem izpostavil samotiste najbolj stalne in aktivne).

Upam da ste vsi uživali v igri, da ste bili zadovoljni z vodenjem, ter da ste se naučili kaj novih stvari glede traviana.

Pohvalil bi celotno zavezništvo eX in vse voditelje in igralce, ki so pripeljali zmago za alianso.

Z zahoda bi omenil mojko (ZiN), katero redno premagujem še v katerih drugih igercah ne samo travian Omenil bi tudi istaharja (JZ-P), mojega soseda, ki pa je žal nehal predčasno. Tudi z hunom in grendelovo gospo sem kaj malega pokramljal.

Lep pozdrav vsem, Mark Valerij
    Nazadnje urejal Mark Valerij; 18-06-2009 ob 19:38.

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •