Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: si4 2008/2009

Imperator
    Datum pridružitve
    May 2007
    Objav
    430

Privzeto si4 2008/2009

Dragi igralci Traviana

Sonce je že zašlo, a so delavci metropole Darth Wonder kljub temu nadaljevali z delom, da bi dokončali veličastni spomenik. Okoli 04:25:33 je neimenovani delavec položil zadnjo opeko in končal z gradnjo najmogočnejše zgradbe v zgodovini Traviana od padca Natarjev.

Skupaj z alianso "QQ Alpha" je "wizza" prvi končal to veličastno čudo, z milijoni porabljenih surovin in tisočerimi bojevniki, ki so čudo branili, in je zato, dobil naziv "Zmagovalec te dobe"!

Na koncu je "bogii" kralj največjega imperija, ki sta mu sledila "mateus" in "Rikeus". Najpogumnejši bojevnik in napadalec je "Kacon", ki je pobil največ sovražnih enot.
    "wizza" si je prislužil naziv najmogočnejšega branilca, kar se kaže na krvavo rdeče obarvanih vratih njegovega mogočnega kraljestva.

Mi, Travian ekipa se vam zahvaljujemo, da ste ostali z nami do konca in pokazali neverjetno podporo in razumevanje, ko je šlo kaj narobe.

Lepi pozdravi Vaša Travian Ekipa

PRAVILA FORUMA ZGODOVINA - SVET 4

1.V ta forum spadajo samo bojna poročila in opisi dogajanja od začetka serverja do zaključka.
    2.Cenzura poročil ni potrebna.
    3.Vsak spam, offtopic bo najstrožje kaznovan.

Zaželjeni so daljši komentarji uporabnikov, ki so server igrali od začetka do konca. Ti komentarji naj opisujejo dogajanje tekom celotne igre, napisani naj bodo v slovnično pravilnem jeziku, saj jih bodo brale še mnoge generacije Travian igralcev za nami!

Kot zanimivost naj dodam, da se je strežnik začel 28.03.2008 - 06:00 in
    se končal 22.03.2009 -
    04:25:33
    Kar pomeni, da je trajal 361 dni.
    Nazadnje urejal Klemen; 05-04-2009 ob 15:49.

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice lord slo
    Datum pridružitve
    Dec 2007
    Objav
    96

Privzeto

moja zgodovina.:

JZ. na jz je od začetka serverja divjala manjša vojna med vsemi ally.prvi teden/mesec se je narededilo veliko ally. veliko se jih je tudi razšlo.kmalu je nastala aliansa one (-jz) bodoči ancient. hkrati pa se je rezvila tudi ally ~FF~. te 2 ally sta se že od začetka borile za prevlado nad s4. ancient, ki ga je kacon bolje vodil kot so vodili ~FF~,,, je po nekaj dolgih nočeh, premagal in zatrl FF ( free fighters) . takrat je na vrsto prišel igralec zonker, ki je bil pop. v prednosti že skoraj od začetka, tako se je vse nadaljevalo... igralec mateus je kmalu prevzel vodstvo in tako je tudi ostalo dokler ni bogii ( bivši član ancient) povedel.
    kmalu so se začele resne vojne, nato so prišli natarji, zavzeli smo mesta... nato pa so podli QQjevci, samo da bi prišli do zmage,,, izdali ancient.in zmagali.

to je moja zgodovina

pozdrav vsem ancientom ki so me poznali pod imenom vrag
    hvala pa tudi:
    obi wan kenobi
    matjazma
    zeratul
    delight
    in pa the dictator

edit: naj še povem da se zahvaljujem ekipi ( igralcu) UNICEF, ki je vsem pošiljal surovine, tudi če jih sam ni imel
    Nazadnje urejal lord slo; 24-03-2009 ob 14:31.

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice Witch
    Datum pridružitve
    Nov 2008
    Objav
    442

Privzeto Moj pogled na zgodovino s4

Kako se je zacelo...

Kak teden po startu s4, me je sodelavc (Razguz) preprical, da bi igral na s4. Zbralo naj bi se ene par kolegov (Volad, Arwen, Athlon, Freakmark...) in da ne bi blo prevec dolgcas na sihtu smo zacel spilat na stirki. Tako sva z bratom 4. aprila odprla dva accounta - witch-king (rimljan) in whatever (galec). Witch-king je bil najin skupen projekt medtem, ko sem whateverja igral, da ni bil tak dolgcas. Zacetek za rimljana je namrec tocno to - en velik dolgcas.

Pocasi smo ustanovili alianso TNT in se diplomatsko povezali z OF (Travolta, Obi wan kenobi), BOSS (Zala) in se parimi drugimi. Ne dolgo zatem smo zdruzili alianse, geografsko premetali igralce in nastale so ZEA clanice (ZEA-CLAN, ZEA-BOSS in ZEA-UNI). V tem casu sva z bratom ze imela pod kontrolo okolico witch-kinga in whateverja.

V zelji po tem, da bi se zacel "dogajat" sem zdruzenju ZEA prodal idejo, da bi Kaconu pred nosom sunili 15c (sosednje polje od njegove takratne metropole Gadova Pec) in mu malce ponagajali. 30 Aprila sem tako ob 6h zjutraj parkiral od whateverja koloniste direkt na Kaconovem dvoriscu. Naselje sem simbolicno poimenoval Normandija. In glej ga zlomka - ni minilo 10 min, ko so bli katapulti ze na poti!!! A ta clovek sploh kdaj spi?!? Glede na to da je slo za sosednje polje (-64/-70 in -64/-71) so bli katapulti pri meni v 20 min. V tem casu sem komaj postavil gradbeni ceh in eno polje. Imel pa sem blazno sreco, da je Kaca poslal katase na samo en cilj, ker bi blo drugace vsega konec ze vsega pol ure po izkrcanju. Sledilo je katapultiranje z njegove strani in manicna gradnja z moje.

Okol 11h popoldne ugotovim, da ne bo slo brez cekinov in prvic v zivljenju nabavim gold. Kako uro za tem je Kacon zaradi napake zgubil katapulte, jaz pa koncno dvignil naselje in postavil metropolo. Sledila je izmenjava telefonskih, se isto popoldne pivo in sklenjeno osebno zaveznistvo (ne dosti kasneje tudi zaveznistvo med takratno ONE-JZ (kasneje Ancient), ki jo je vodil Kacon in ZEA clanicami). Normadijo simbolicno preimenujem v Mercator. Imet Kacona za soseda in zaveznika => spet dolgcas. Okolica Gadove Peci je bila namrec milo receno opustosena.

Ostali kolegi so imel precej vec akcije. Razguz je imel za soseda Mashuljko (ki ga je poskusal farmat), Freakmark, Volad in Arwen pa famozni Vuky-ev klan (Gal007, Lea007, Vuky, p-kuki) in pa glavnino takratne E&W (Ninko, Zeljko, Ximp). Boj za prevlado se je zacel... Prva nam je vojno napovedala E&W, ne dosti kasneje se takrat najmocnej ~FF~. Pokat je zacel kak mesec po zacetku serverja in se je nadaljevalo do konec Septembra, ko je kot zadnji padel se Radegast. Pol leta je torej JZ potreboval, da se je uniformiral. Veliko dlje kot kterkoli drugi kvadrant.

~FF~ je bila 2 meseca po zacetku S4 najmocnej aliansa. Ko so zaceli vojno proti ZEA in ne dosti kasneje se proti ONE-JZ je vse kazalo na to da bodo prevladali. Imeli pa so eno veliko pomankljivost: njeni clani so se namrec raztezali po celem zahodu (tudi na SZ, ki je bil pod jurisdikcijo QQ). Hepan in njegova garda so bili tako prisiljeni se povezati ali pa spopasti z njimi, ce so hoteli imeti pod kontrolo svoj kvadrant. Kacon jih je preprical v slednje in QQ odlocilno poseze v vojno - zbije bogii-ja, inkognita, gal007 in lea007, ki so pred tem pospravili prakticno vse moje kolege (Volada, Arwen, Freakmarka...). Tu bi rad poudaril, da gre za zmotno prepricanje, da so to storili zaradi nas. Njihova "usluga" je bila cisto posredne narave. Hepanova oblast namrec ni trpela konkurence v kakrsnikoli obliki (in ~FF~ je bila mocna konkurenca, ki se je sirila na njihov teritorij). Z ~FF~ so torej poracunali predvsem zaradi lastnih interesov. Po tem ko je QQ pometel s "konkurenco" in zacel konflikt s PEW-om, pa za nas se ni bilo konec. Nacetemu ~FF~ imperiju so se pridruzili se Radegast s krili in se upirali Ancientu prakticno do oktobra.

Kot zanimivost naj tukaj omenim se eno Hepanovo potezo, ki so jo kasneje ponovili. QQ je napadel ~FF~ ko so imeli se podpisan pakt o nenapadanju. Krsili so pravilo in to krsitev ponovili pol leta kasneje z napadi na nase wondre (napadli so nas medtem, ko smo bili se vedno zavezniki). Prav nic herojsko dejanje...

Kakorkoli... Oktobra se je zacelo obdobje notranjih sporov v Ancientu. Kacon je zaradi obilice dela (predvolilni boji / parlamentarne volitve) ze septembra prenehal igrati in prepustil vodstvo generalstabu (racun pa necaku). Vodenje je eventuelno prevzel Kerlc. Izkazalo se je, da njegove politike ni podpiral nihce znotraj generalstaba, nezadovoljstvo se je stopnjevalo in izglasovali smo nezaupnico. Preprical smo kacona, da se vrne, Kerlc pa vodenja ni hotel kar tako spustiti iz rok. Zbral je somisljenike v skupni aliansi in to ga je eventuelno stalo racuna. Generalstab s kaconom ponovno na celu se je namrec odlocil dokoncno uniformirati kvadrant in to je pomenilo konec za Kerlca. Ko gledam za nazaj mi je potihem zal, da smo se odlocili za to, saj je Kerlc vseelej hotel dobro Ancientu. Ko bi le znal malce bolje prisluhniti ostalim vodjam...

In kot da notranja trenja niso bila dovolj - Hepan je ves cas tezil, da se Ancient pridruzi vojni QQ&PC proti PEW, ces da bi blo to edino pravo zaveznisko dejanje. Ravno v tistem casu se je namrec QQ mocno nasadil na PEW-ove bunkre, ostal prakticno brez municije in rabili so svezo kri. QQ in PC nista bila dovolj, da bi se strlo odpor PEW - rabilo se je se Ancient.

S kaconom ponovno v sedlu se je pricela nova doba - JZ je bil koncno enoten in politika usklajena. Kacon, Obi wan kenobi, Shrek, Zeratul, Sosed, Prozac, Shanycar, Flika in moja malenkost smo sestavljali vodstvo Ancient, Travolta pa je se vedno vodil ZEA-CLAN. Jaz sem racun whatever predal Voladu, Arwen je postala Locutus od Borg, Freakmark je postal Athlon, moj brat pa je prevzel racun miha007. Sam (sedaj izkljucno witch-king) sem sicer ostal brez vojske, saj sem se zadnje enote skuril na Ninkotu. Vseeno - sedaj smo imeli mi moznost izbrati novega nasprotnika. QQ in PC sta bila vojno proti PEW in ce bi se postavili kotra SV tudi mi, bi PEW najverjetneje dokoncno propadel.

Pa se nismo! Odlocili smo se za PC s katerim smo imeli dejansko najvec incidentov na meji. Napovedali smo vojno in zaceli napadati. PC sedaj s Pandoro na celu se je malce reorganiziral, nastala je PC-NOVA in usekali smo se kot se zagre. QQ se je nekako umaknil v ozadje (zaveznik tako z nami, kot tudi s PC) in izkoristil cas za gradnjo crusherjev. Sedaj je tudi PEW dobil nov elan in znova se je postavilo ravnovesje med kvadranti. Na polno smo se tolkli do prihoda Natarjev in ce bi se takrat igra koncala, bi mi definitivno ostala v lepem spominu. Z Natarji je namrec privrela na dan slovenska fousija in umazana politika.

Hep in Kacon sta 22. januarja podpisala koalicijsko pogodbo v kateri sta med drugim zavezala, da se zmaga katerekoli od clanic proglasi za skupno zmago koalicije. Na nasi strani eventuelno zacnemo graditi tri wondre (obijev Death Star, mitikijev Pride&Glory in sosedov Casa Nostra), prav tako QQ (anonymousov Shrine of QQ, hepov Alpha Male in wizzin Darth Wonder). Skupno osvojimo se sedmo natarsko vas, kjer Kacon postavi Mex tower. Skupaj smo bili na dobri poti do ekspresne zmage koalicije, a se je zataknilo. Hepan je zacel teziti kako na nasi strani gradijo wondre PEW kolaboranti in da tko pac ne bo slo. Za njega so bili Shrek, Zeratul in Shade nesprejemljiv del koalicijskega partnerja. Bolj kot so bili Ancientovi wondri v prednosti (na prvih treh mestih), bolj je bil Hep glasen. Posredna zmaga namrec ni bila sprejemljiva. Sklican je sestank, ki smo se ga udelezili Hep, Menel, Kacon, Sosed in jaz. Skusali smo najti resitev, ki bi ustrezala obema stranema. Padla je ideja o novi aliansi WildWest, katero bi sestavljali samo preverjeni clani Zahoda. S to idejo pa se Ancientov generalstab ni strinjal in prekinitev koalicijske pogodbe je bila neizbezna. Me zanima kaj bi na to porekla Alpha-SZ, ker bi prav tako ostali zunaj.

Kacon tako 26. februarja prekine pogodbo, jaz pa par dni kasneje nacnem nova pogajanja. Predlagam križna rusenja vzhoda (mi PEW, QQ pa PC), skupno alianso za vseh 7 zahodnih wondrov (QQ&A) in prenos racuna vodilnega Wondra na nevtralno osebo, ki ji zaupata obe strani - Lord Primusa. Hep se strinja. Obijev racun dobi v roke Lord Primus, jaz preimenujem alianso nasih graditeljev v QQ&A, in v cetrtek (5. marec) mi posljemo se zadnje nase crushe nad PEW.

V soboto (7. marec) QQ in PC zdruzeno zrusita vse tri nase wondre, ki se nahajajo v aliansi QQ&A. V tem casu smo bili se vedno zavezniki. Niti toliko jajc niso imeli, da bi odkrito napovedali vojno. Pocakali so da se znebimo vseh crushov, Earthquake-ovega (kot zadnjega) v mojem imenu!! poslali nad Robbo in nato udarili. Na koncu tako QQ in Alpha-SZ slavijo zmago. Jaz osebno bi se je sramoval.

lp,
    Q

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice don d
    Datum pridružitve
    Dec 2008
    Objav
    149

Privzeto

Naj najprej povem kako se je vseskupaj začelo. Registriral sem se iz samega maščevanja, bil sem jezen ker me je na predprejšnjem speedu edn po enem mescu igranja fajn skatapultiru. Bil je igrales BISER.

No pa zčnemo z mojo zgodovino na SV. čeprav sploh nisem začel marca (registriral se se šele 24.4.2008 14:40) sem se kaj hiro povzpel po lestvici. Še lahko obujam spomine na tiste prav noob-ske začetne alianse ASN, SONY - ki se je potem preimenovala v RIS, Kunje 3, N.A.K.-ta vem da ni bla tko slaba in sem ostal noter karneki časa potem pa se je preimenovala v nekaterim bolj zanano Toxic, Potem pa moja končna N.H. Najprej se se kresale iskre le med Meči Yellow igralcev in N.H. in še nekaterih alians SV-ja. Bilo je tudi nekaj žalostnih dogodkov v katerih sem izgubil kar nekaj vojske.

Že sem mislil odnehat, saj mi je začelo primankovati časa pa tudi par napadov sem prejel. Razmišljal sem tudi, da bi prestopu k YELLOW a to misel sem kajkmalu ovrgel. Naprej me je gnalo samo to da sem bil v populacijo za 10x boljši od nekaterih mojih prijateljev (za vojsko ne vem).

No težki časi so šli mimo in populacija se je dvigala in naselja so rasla pri vojski sem se pa malo uštel. Namreč 9crooper sem osvojil zelo pozno in zato za izdelavo večjih vojsk nisem imel hrane. Naj povem da zato tudi nisem predstavljal velike ribe v tem serverju. Od takrat naprej sem se odločil delat na obrambi ter tržnici namreč čeprav je bil WW oddaljen še celo večnost smo se že pripravili.

Vojne na tem koncu bom izpustil -->saj veste napadanje z obrambno vojsko ne gre -- sodeloval sem le v bunkerjih. Dobli pa smo novega nasprotnika QQ.

OK in končno smo dočakali gradnjo WW-ja. Zgradilo se je karnekaj support vsit a žal na napačnem mestu, saj je Leelin WW izgubil prioriteto, ko smo začeli podpirati robbo.

Na tem serverju smo preživeli lepe in hude trenutke. Spominjal se ga bom po rekordni udeležbi mojih prijateljev
    Seveda pa čestitke tudi ''nasprotnikom''

Začetnik
    Datum pridružitve
    Feb 2008
    Objav
    8

Privzeto

Še moj roman is s4:

Začelo se je na JV-ju z nickom Sir_kaban... Okoli mene so bili igralci Gabro, Jock, Senka (brisal) ter moj prijatelj iz istega kraja Lutka (brisal). To je bilo par najmočnejših igralcev okoli mene. Začelo se ni preveč lepo, zaradi tega ker sem še igral na speedu, kjer smo se borili za zmago, sem se s4 na začetku malo manj posvetil. Razultat tega so bili napadi name v kar velikih količinah. Lepo sem se iz tega rešil ter zavzel 15c oddaljen 3 polja. Ker sem imel prijatelje v ally ONE-JZ1 sem vstopil v to alianso, čeprav sem bil na JV. Čez nekaj časa, pri cca. 3200 pop.-a pa se gabro (oddaljen 5 kvadratkov) odloči, da mi bo zavzel, prvotno mesto. Razultat: 5 ubitih poglavarjev. Nakar mu pošlem IGM, čemu takšna poteza. In mi odgovori: "Tvoj sitter me je skavtal." LOL Mislim da ni treba komentirat takega izgovora Potem je prvotni igralec računa Kurji tat, nehal igrat, tako je račun pristal v mojih rokah pri 3700 pop.-a in neki malega vojske. Seveda v ally ANCIENT. Ta čas A-ji še nismo imeli pakta z PC. Zato sma z igralcem EarthQuake veselo prevzemala TYL-ju vasi. Zaustavlo se je pri 15c-ju, kjer sem jaz izgubil 5k mečev, EQ pa 10k ter cca. 2k konjev, kar je bilo za tisti čas veliko. Nato so se pa začeli notranji "konflikti"... Kačon je bil odsoten, in tako je vajeti prevzel Kerlc. On je bil za iti v vojno z PC, vsi pa se niso strinjali z njim. Potem smo z Kerlcom, Skoflekom in jaz poskušali "prižgati" vojno z PC... z tem da smo igralcu Ice-devil, ki je bil v ally PC-nord (whatever), zavzeli par vasi. (beri: pustili smo mu porušeno metro). Zopet se je zataknilo pri tem ko sem jaz prevzel vas, nato sta uletela Antoncic in Skokc... z senatorji... nekako smo se dogovorili, tako da je vas ostala moja. Na žalost so oni to vzeli "premalo" resno in potem z tem "podžiganjem" vojne ni bilo nič. Nato konlikt z Ic3-M4n-om... PC se je malo "nasadil" na njem. Kako in zakaj me ne zanima. Potem končno Kačon napove PC-ju vojno. Uspelo mi je narediti 12 cropkillov vasi, ter 2 metro na 0. Na kar sem izgubil vojsko na diplomatu PC-ja Apmati. Vmes zamenjam acc Kurji tat, na moj zadnji acc PontifexMaximus. Prišli so natarji. Z Obijem in druščino smo upali da bo WW vasi pristali znotraj -50|-50, in tudi je. Sklenili smo "pogodbo" z QQ. Bi pa omenil 2 člena te pogodbe. To sta bila, tisti WW ki je v odspredju, mu začnjeo pomagati usi, ter zmaga se proglasi za skupno. In tako se je zgodilo, da so bili vsi naši trije WW-ji v odspredju. To pa Hep-u seveda ni ugajalo, in je začel, da imamo PEW-ovce v naši ally, ter postavljati nam "neizvršljive" pogoje. Naša odločitev je bila da prekinemo pakt, in tudi smo ga... Nato pa le-tega zopet sklenili.
    Hep je hotel da "PEW-ovca" in Kačon svoje crushe pošlejo na PEW. Kar se je tudi zgodilo. Nato pa "mogočne" QQ, kjub paktu, ki je bil še vedno sklenjen, ko so poslali napade. Drugače pa igralci PC-ja sploh nisto tak "slabi", razen dveh ali treh "brihtnih glav" na forumu, so nekateri celo pisali IGM-je Obiju, ko nas je napadel QQ. In ne, ni pisalo v njih "haha ker so vas napadli", ampak ravno nasprotno, tako, da svaka čast tudi vam! Torej QQ nam sesuje WW-je. Po tem mi preselimo vso obrambo k robbi. Ampak na koncu to ni bilo dovolj.

Zahvalil bi se:

Skorp-u
    Obi-wan-kenobi-ju
    Vrba/Kuchiki Byakuya
    Shade/Zeratul
    Kerlc-u
    EarthQuake-u
    Kačon-u
    ShanyCar-ju
    Pappy-u

da so naredili ta server bolj zanimiv, če sem koga pozabil se opravičujem.

Mogoče pridem čez kake pol leta zopet nazaj na s4. Do takrat pa lep pozdrav!

Imperator Avatar uporabnika/uporabnice lign
    Datum pridružitve
    Dec 2007
    Objav
    931

Privzeto

Še moja zgodbica,..

Začelo se je 06.05. 08. ob 13:59 uri. Registriral sem se pod imenom man.

Imel sem mirno okolico no nekaj farm, ki so si potem zbrisale račun škoda . Žal pa se je med farmami znašel tudi igralec sipi. Imela sva vojno kar tako. Jaz rekel šefu alianse STARS naj mi ga očisti in naredil je naroče, vendar je že postavil pasti in vojaki so se ujeli. Vojna je trajala mesec, potem je on imel 700 pop jaz okoli 300 in dobim sporočilo: Oproščam se za napade, Si1 mi je postal bolj zanimiv. Pa je šel! STARS ally je propadla in našel sem si alianso ALpha ~ a v kateri sem ostal do konca. Med tem sem bil še vojno z igralcem : senca ki me je ubistvu farmal in tudi on potem zbrisal račun,.. Imel je okoli 6000 pop.

Še pogled v starodavno zbirko zapiskov (od sodaj gor)

15.3. 2009 - 6000 populacije!!!

1.2. 2009 - 5000 populacije !!!

29.1. 2009 zavzel vas mekyo -tu. Rank: 782.
    Populacija: 4826. Hvala za vas!

26.1. 2009 4000 populacije!!!

19.1. 2009. Prilezel na rank 900!!

21.12. Prilezel na rank 1000!!

18.12. 2008 Dosegel: 2700 populacije!!

1.11. Dosegel: 1600 populacije!!

29.10. Dosegel: 1500 populacije!!

26.10. Dosegel: 1400 populacije!!

22.10. Disegel: 1300 populacije!!

16.10. Dosegel: 1200 populacije!!

12.10. Dosegel: 1100 populacije!!

11.10. 2008, postavil 5. vas

5.10 Dosegel: 1000 populacije!!

30.9. Dosegel: 900 populacije!!

27.9. Dosegel: 800 populacije!!

24.9. Dosegel: 700 populacije!!

23.9 4. vas!!

12.9. Dosegel: 600 populacije!!

2.9. Dosegel: 500
    populacije!!

23.5. Dosegel: 100 populacije!!

Slikce:

http://www.shrani.si/f/k/mX/3WNTlFUG/.jpg
    http://www.shrani.si/f/o/gw/2ga7j4ma/2-last-new.jpg
    http://www.shrani.si/f/1h/Sq/1wd2mV63/15cc.jpg
    http://www.shrani.si/f/2V/2i/oDK0mPo/15cc-surovine.jpg
    http://www.shrani.si/f/2E/tY/3pQnz5pK/alyy-stat.jpg
    http://www.shrani.si/f/2r/fP/4Hd7mMBL/geek.jpg
    http://www.shrani.si/f/2L/St/40Y222r...egistriral.jpg
    http://www.shrani.si/f/23/nW/KNuAmpB/linkin-park.jpg
    http://www.shrani.si/f/3T/S4/1KtfW4yX/map1.jpg
    http://www.shrani.si/f/g/Gd/2Bcml0pA/map3.jpg
    http://www.shrani.si/f/1f/5M/2rD7fBoD/map4-copy.jpg
    http://www.shrani.si/f/44/oN/4I1yCEb...lbine-copy.jpg
    http://www.shrani.si/f/d/Kl/wI2ZzCn/...ezna-kriza.jpg
    http://www.shrani.si/f/1s/6f/3wDcMID2/old-good-new.jpg
    http://www.shrani.si/f/1M/bX/32WSnJLf/podrobnosti.jpg
    http://www.shrani.si/f/3P/11j/ekmGoi...w-man-copy.jpg

http://www.shrani.si/f/z/RR/4PMSnoLg/wtf.jpg
    http://www.shrani.si/f/1j/o4/4MLERWOI/ww-man.jpg
    http://www.shrani.si/f/1p/Un/4X8PLCvL/xd.jpg
    http://www.shrani.si/f/1I/d6/34EAkoVb/xd-surovine.jpg
    http://www.shrani.si/f/1u/13z/z9Wf02...evid2-copy.jpg
    http://www.shrani.si/f/3h/mE/37PDV44m/zgodovina.jpg

Hvala vsem s katerimi sem imel kaj tudi vojno

Še posebej ne bom pozabil DarkJan -a pa Mia MaYa,...

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    42

Privzeto

Naj še jaz dodam dogajanje na začetku in do konca ... Najprej sem si mislil, da bi bilo brezveze, da bi se na s4 prijavil ... po 2 dneh pa me je začelo mikati, da bi se prijavil in prišel med top100 igralcev. Seveda mi je to uspelo ampak sem kar dokaj hitro začel padati navzdol po rangih. In takrat sem se odločil, da bi rabil soigralca ... pa sem rekel prijatelju in sva skupaj igrala .. potem pa pride 2 naselje in 800 populacije in zmeraj več dela ... rabila sva še enega soigralca za ponoči ... pa sem dobil in res je hodil najprej kot sitter potem čez 2 tedna pa sem mu dal geslo in smo lepo igrali. Potem smo naredili 3 naselje. Ko smo v tretjem naselju dobili 250 populacije smo se odločili, da si razdelimo kdo bo delal in farmal v 1.;2. in 3. naselju. Jaz sem igral 2. naselje soigralec, ki je bil aktiven ponoči pa 1. naselje. Prijatelj pa je imel 2. naselje ... čez 2 meseca smo imeli že 4. naselje in 1000 populacije. Nikoli si nisem mislil, da nam bo šlo tako dobro. Ampak v prvo naselje smo dobili nekaj napadov. Naredili smo 500 suličarjev in aliansi rekli za bunker. Ko so napadi prišli se je vse dobro izteklo. Potem pa smo v drugem naselju imeli že 421 populacije in 2000 vojske(vse skupaj). Ker je bilo drugo naselje 15 žitnih polj smo ga proglasili za prestolnico saj je bilo žito že kriza ... tretjo naselje pa je bil 9 žitnih polj. 4 naselje pa je bil več lesa. 4. naselje smo seveda igrali vsi. Potem pa sem se odločil da bomo delali v tretjem naselju obrambno vojsko v drugem pa napadalno. Seveda ko nam je šlo že kar dobro (3000 - 4000 populacije). Farmali smo kot nori. Vojske je bilo že kar preveč (prvo naselje smo delali samo gorjače). 5. in 6. naselje smo kar hitro ustvarili. Seveda populacija se je dvigala vojska se je dvigala ... na računu je bilo za več kot 6 ur dela. Potem pa je prišel k nam v ekipo še en igralec, ki pa je bil malo starejši (17 let) in ta je bil aktiven dopoldne.

No to je moje dogajanje na server 4. Seveda je račun potem propadel ... Na koncu je bilo v prvem naselju 23 548 gorjačev. V drugem naselju pa je bilo 22 214 sekir, 5 145 vitezov, 500 ovnov, 689 mangonelov. Tretjo naselje pa je bilo 5000 suličarjev in 2145 paladinov. Populacije je bilo na koncu 11 235. Naselij je bilo 12. Vojske ja je bilo vse skupaj v vseh naseljih 107 933.
    A kaj moremo napadli so nas ... imeli smo zelo močan bunker ... a kaj moremo ....

Tukaj je še nekaj reportov on mitiki, bogii, Sosed ...

Napad od mitiki: http://travian-reports.net/si/raport.php?id=67f009d11
    Napad od bogii: http://travilog.org.ua/si/8921431/b7...0183f3c39b9905
    Napad od Sosed: http://travian-reports.net/si/raport.php?id=f7d1f5aad
    Napad od Obi wan kenobi: http://travian-reports.net/si/raport.php?id=48192963d
    Še en napad od Obi wan kenobi: http://travian-reports.net/si/raport.php?id=cbca58819
    Napad od ivek: http://travilog.org.ua/si/5071882/f0...a56afee9ea9567
    Napad od maltezanka: http://travilog.org.ua/si/3310201/2c...88a20d9ae420bb
    Natarski napadi na mitiki: http://travian-reports.net/si/raport...e611,741779e6e

Takole pa so Obi wan kenobi-ju uničli Čudo sveta: http://travian-reports.net/si/raport.php?id=96db08a0e

No to je moja zgodbica ... aja pa za tiste, ki ne veste kero pleme smo bili, bili smo tevtoni

Lep Pozdrav

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice varior
    Datum pridružitve
    Jan 2009
    Objav
    109

Privzeto

evo še mojo

začel sem ob 6.01 na koordinatih +-
    kasneje sta se prijavila še sestra in brat
    tesno smo sodelovali nakar je brat nekomu nekaj zagorzil in so ga zrušili seveda sva s sestro takoj priskočila na pomoč maljšemu bratu.bila sva uspešna a žal je imel brat že 0 pop.Nakar so se sestrine farme uprle in jo začele napadati (napad cc10 gorjač) ker je bila galka ji ni bilo hudega.vse je potekalo lepo
    do prihoda natarjev takrat je bilo v aliansi naročeno nama s sestro da naj poskrbiva za ww suprote.pri tem sva bila uspešna a sva izgubila večji del vojske zato nisva pomagala pri rušenju ww-jev ampak sva naprej uničevala supporte.
    in na novem si4 me boste spet srečal

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Hep
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objav
    83

Cool Veni Vidi Vici

V tem tednu se sezona 2008/2009 dokončno premika v zgodovino. Ker sem bil ob samem zaključku S4 na tem forumu (že spet) banan, sem svojo analizo že objavil na forumu naše alianse in se tu ne bom ponavljal.
    Hvala vsem igralcem, ki ste sodelovali v tej igri.
    Hvala multihunterju za uravnotežen in summa summarum nevtralen pristop k naši aliansi.
    Hvala novemu S4 moderatorju, ki je poskrbel, da je v sekciji S4 debata v celoti zamrla

Z izjemo 9. in 10. meseca igre, ko so se vsi kvadranti pripravljali na prihod Natarjev, je bilo pestro in igranja vredno leto. K zanimivemu razpletu je največ prispeval ego vodstev in članov predvsem treh kvadrantov (ANCIENT, PEW, QQ), ki so si želeli samostojne zmage.

O zasluženosti zmagovalcev in nesreči poražencev so nekateri (bolj ali manj užaljeno) že razpredali, sam bi dodal le nekaj faktografskih presežkov S4:
    S4
    - je bil najhitreje zaključen normalni slovenski server,
    - je v začetku imel največ igralcev,
    - je prvi slovenski server, kjer si zmago lasti en sam kvadrant,
    - je server z do sedaj največjo nakopičeno obrambo v enem WWju (7,3 milijona enot ; PEW+ANCIENT)
    - je prvi slovenski server, kjer je WW zgradila aliansa, ki je bila na vrhu lestvice od 1. tedna igre dalje

Še nekaj znane in nekaj nedavno razkrite (3.5 patch) statistike:

Hvala in srečno vsem na novem S4,
    Hep, diplomat alianse QQ

Hvala tudi tebi! Za [zelo] povečan obseg dela!
    LP klemen1232

Nazadnje urejal Klemen; 24-05-2009 ob 15:06.
    [ Hep ] [ divide et impera ] [ diplomat alianse QQ, zmagovalcev prvega S4 ]
    [ avtor uspešnice Življenje po Travianu - že v vaši knjigarni ]

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •