Stran 3 od 28 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) 1234513 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 276

Tema: Neskončno vesolje

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice Mike.
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    11

Wink ena izmed boljših tem..,.

najzanimivejša tema ever...res bi te pohvalu za to zadevo=).

aja pa res si faliu ti k si reku da vidmo 96 % vesolja , najbrž si se zmotu ja.lol ... me pa zanima če ve kdo kak mislio tist ''velik pok'' ustvarit. -- zanima!
    ''Slušam , Čujem .. Gledam i Vidim''

Internacional.Mafia

Travian Smetana
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    1,083

Privzeto

[quote=Mike.;132486]najzanimivejša tema ever...res bi te pohvalu za to zadevo=).

aja pa res si faliu ti k si reku da vidmo 96 % vesolja , najbrž si se zmotu ja.lol ... me pa zanima če ve kdo kak mislio tist ''velik pok'' ustvarit. -- zanima![/quote

Glej kot sem že napisal. Niso hoteli poustvarit velikega poka, ampak to črno snov raziskat, posledično pa bi prej nastal veliki pok (seveda minimalen). Seveda, če bi/bo poskus uspel. Res pa je, da je ta tema res ena izmed zanimivejših.

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice ziga1
    Datum pridružitve
    Jul 2008
    Objav
    14

Privzeto

tema je res zelo zanimiva, sem pa jaz slišal tudi primer, da celotnega vesolja sploh ne mormo videt, ker naj bi se širilo z večjo hitrostjo kot svetloba in tisti deli sploh še nis osvetljeni, kaj šele vidni

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice nobody122
    Datum pridružitve
    Mar 2008
    Objav
    57

Privzeto

Citat Originalni avtor ziga1 Poglej prispevek
    tema je res zelo zanimiva, sem pa jaz slišal tudi primer, da celotnega vesolja sploh ne mormo videt, ker naj bi se širilo z večjo hitrostjo kot svetloba in tisti deli sploh še nis osvetljeni, kaj šele vidni
    ja in enkrat se po tak fejst razširlo, da bo spet ve naekrat nič, sam to bo čez velik let(nwm točn)

Postam na lastno odgovornost.

Gladiator
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    66

Privzeto

Citat Originalni avtor nobody122 Poglej prispevek
    ja in enkrat se po tak fejst razširlo, da bo spet ve naekrat nič, sam to bo čez velik let(nwm točn)

Ja sam pravjo tut da se bo tt čez velik let to tt srkčlo nazaj........

Travian Smetana
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    1,083

Privzeto

Citat Originalni avtor nobody122 Poglej prispevek

Kje si pa to slišal. Larifari. Kako se lahko lahko širjenje uniči nekaj kar je že? NE se hecat. PA ne zdaj dajat kot primer balob, če ga preveč napihneš (širjenje), ker vesolja in balona ne moreš primerjat.

DA vesolje še širi. In to z višjo hitrostjo kot svetloba.

Citat Originalni avtor drevo007 Poglej prispevek
    Ja sam pravjo tut da se bo tt čez velik let to tt srkčlo nazaj........
    Ne se hecat. Kdo si je to zmislu? Tvoj sošolc ali tvoj 5 letni bratec?

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice BIONICLE
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    172

Privzeto

sej če bi šli 50ml svetlobnih let od zamlje pi na zamlji vidl dinozavre ker svetloba gre tok delč
    mogoče zarad tega ne vidmo vesolcev

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice nobody122
    Datum pridružitve
    Mar 2008
    Objav
    57

Privzeto

Citat Originalni avtor klemen1232 Poglej prispevek

Kje si pa to slišal. Larifari. Kako se lahko lahko širjenje uniči nekaj kar je že? NE se hecat. PA ne zdaj dajat kot primer balob, če ga preveč napihneš (širjenje), ker vesolja in balona ne moreš primerjat.

DA vesolje še širi. In to z višjo hitrostjo kot svetloba.

Ne se hecat. Kdo si je to zmislu? Tvoj sošolc ali tvoj 5 letni bratec?
    ja no, to si je zmislo national geografik,in ne predstavlajam si vesolje kot balon ampak kot eno ogromno prostornino ki se širi na vse strani tako da bo enkrat dako daleč narazen da bo iginilo, bom še poisko video

s še mislo neki dodat, sam pol bi bil pa banan, sem pač zakril

J**** T* M****

http://www.youtube.com/watch?v=iCI8K9mD_yU

ja in drevo007 ma prav, prav to se bo zgodil

Čeprav je cenzurirano, bom dala neki točk.

LP Wild Rose
    Nazadnje urejal Wild Rose; 17-09-2008 ob 18:12.
    Postam na lastno odgovornost.

Bojevnik
    Datum pridružitve
    Jul 2008
    Objav
    31

Privzeto

Tuki je tudi odgovor na to ali je vesolje neskončno...
    Sam če pogledaš kam pa se sploh širi...

Privzeto

Citat Originalni avtor BIONICLE Poglej prispevek
    sej če bi šli 50ml svetlobnih let od zamlje pi na zamlji vidl dinozavre ker svetloba gre tok delč
    mogoče zarad tega ne vidmo vesolcev
    tega ne razumem......

pa za use ostale....vesolje se ne bo skrčilo kar na enkrat, kot so vam (nam) lagali u oš, znanstveniki so ugotovili da se vesolje širi in to vedno hitreje....

pa to o neskončnosti vesolja ne drži.....res je da se širi in se neprestano veča, če ne verjamete glejte primer; ko je ura točno 20:00:00, čisto natančno, niti za milistotinko razlike.....takrat ima vesolje določeno velikost in ga je nekje konec, že čez sekundo je veliko večje kot je bilo prej, toda tudi takrat je njegova velikost omejena........

Tags for this Thread

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •