Stran 2 od 28 Prvo(-a,-e)Prvo(-a,-e) 123412 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 276

Tema: Neskončno vesolje

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice peace94
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objav
    47

Privzeto

Recimo da smo jih že našli in secirali. Čeprav nevem zakaj bi to prikrivali. Lahk da nas pridejo pa nam odpustijo. Lahko pa tudi pridejo in nas zasužnjijo če smo se jim tok zamerli. Ne nism 8 let star pa ne gledam preveč filmov, sam če gledamo iz človekove narave. Ko so evropejci odkrili Ameriko kaj so nardili z manj razvitimi domorodci, strpali v rezervate, večino pobil še več jih je pa moralo delat. Če zamenamo indijance z nami in Ameriko z Zemljo smo pa tu.

Privzeto

ti si pa krepko zgresu!!

jst se ze 3 leta ukvarjam z astronomijo in vem da mi vidimo le 4 % vesolja ne pa 96%.

lp

Začetnik Avatar uporabnika/uporabnice !.?
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    5

Privzeto

POMOJEM VESOLJE NI NESKONČNO

ČE JE OBSTAJA ŠE KAŠEN BILJON PLANETOV

Privzeto

Citat Originalni avtor NoNickName Poglej prispevek
    jz se vprašam...in neskončnost nikakor ne morem dojet-kako se neka stvar lahko v neskončnost širi-nekje more bit konc...ampak potem se začne druga stvar-in kje je nje konc.......to mi nikol ne bo jasno-ker si težko predstaljam neskončnost.
    Drugače pa tud jaz vrjamem da nismo sami-mal preveliko je vesolje
    to je tko k tist kaj je blo prej kura al jajc

Privzeto

Citat Originalni avtor cesar11 Poglej prispevek
    a ti ves da mi vidimo le 96% vesolja? jaz sem 100% da nismo sami,. zadnjic sem se usral ko sem pogledal uzrak pa se je neki vrtelo nakoncu sem ugotovil da je le iz kazinoja
    popravek mi vemo o vesolju le 4% ne vemo 96%!ampak zdej bojo vrjeten še odkrili tistij 96% zaradi unga experimenta

Gladiator Avatar uporabnika/uporabnice Svity
    Datum pridružitve
    Jul 2008
    Objav
    67

Question

Zanimiva tema! Jaz se pogosto sprašujem, če res obstaja Bog in kako je s to vero? Če je res Noe rešil vse živali na ladji pa take fore?

Travian Smetana
    Datum pridružitve
    May 2008
    Objav
    1,083

Exclamation

Citat Originalni avtor Video_man Poglej prispevek
    popravek mi vemo o vesolju le 4% ne vemo 96%!ampak zdej bojo vrjeten še odkrili tistij 96% zaradi unga experimenta
    Ti nimaš pojma. Oni niso odkrivali vesolja s tem poskusom. Kot bi lahko ugotovil, tudi če nisi vedel, če bi prebral vse poste v tej temi; iščejo to črno snov iz katere je sestavljeno vesolje. Vesloje je neslkončno (oz. bolje bi naj bilo), to je splošno znano, ker se vesolje ne more kar tako končat (a mislite da je nekje kar neka stena, kjer se vesolje konča?); iz tega razloga se NE govori o procentih ko govoriš o vesolju. Pa še zmotno govorite. Spodnji post (avtor:Mare) je resničen in tako tudi je. Aha je pa 96% pa še nekaj decimalk. tu pa lahko govorimo o procentih, ker so fiziki vzel npr. 100 km2 vesolja in preračunali. TAKO DA TUDI TO NI ČISTO ZANESLJIV ODSTOTEK.

Citat Originalni avtor Mare10000 Poglej prispevek
    Napaka fante!
    če bi spremljal malce razprave o cernu bi slišal da iščejo črno snov, ki je do sedaj še nismo odkrili (zatorej tudi ne videli) in sestavlja 97% mase vesolja. Torej vsaj 97% ne vidmo. Poleg tega ne vidmo nobenih črnih lukenj itd.
    Se strinjam da nismo sami ampak le ugibam.

Vesolje je neskončno, hkrati pa se širi. Kam? To je za hude fizike. Enkrat sm brav primerjavo: predstavljej si da živiš na balonu in veš sam kaj pomen levo desno naprej in nazaj in nimaš pojma da obstaja gor in dol in pol en napihne balon...

--
    Citat Originalni avtor !.? Poglej prispevek
    POMOJEM VESOLJE NI NESKONČNO

ČE JE OBSTAJA ŠE KAŠEN BILJON PLANETOV
    je reku, da če je vesolje neskončno mora bit še vsaj 1 bilijon planetov. NE, če je vesolje neskončno je tudi število planetov neskončno.

--

Drugače pa itaq ni pomembno, ker to ne bo spremenilo dejstva, da je vsak posameznik nič v primerjavi z našim planetom, kaj šele v primerjavi z domnevno neskončnim vesoljem.

--
    Citat Originalni avtor Svity Poglej prispevek
    Zanimiva tema! Jaz se pogosto sprašujem, če res obstaja Bog in kako je s to vero? Če je res Noe rešil vse živali na ladji pa take fore?
    off-topic - ampak vseeno. To je stvar vsakega posameznika.
    Nazadnje urejal Klemen; 17-09-2008 ob 14:56.

Bojevnik Avatar uporabnika/uporabnice jetam-lord
    Datum pridružitve
    Jul 2008
    Objav
    35

Privzeto

no js pa mislm da je brezveze se ubadat z vesoljem.
    kr tk al tk ne bomo vedl ka se je zgodil kr bomo itak prej crknal
    tk da js se nikol nism ubadu s tem uprašanjem kr nikol ne bom zvedu odgovora.
    (to je usaj moje mnenje upam da nism kerga užalu)

Privzeto

Citat Originalni avtor Warfire Poglej prispevek
    pa vsi toliko filozofirate...jaz imam pa fiziko 5 (osnovna šola)
    v osnovni šli je čisto zlahka dobiti pet katerekoli predmet,poleg tega si še verjetno v razredu mulcev in se ti s tem ni treba hvaliti,pa filozofiranje in fizika sta čisto nekaj drugo

Gladiator
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objav
    66

Privzeto

jz sn 100000% prepričan da je najman eno življenje v vesolju ker je tok velko da če nebi blo nobenga življenja bi bla potrata prostora jz rečem da je.......

Tags for this Thread

Dovoljenja

• Lahko pišete nove teme
  • Lahko pišete replike
  • Lahko dodajate priponke
  • Lahko urejate vaše prispevke
  •