PDA

View Full Version : [si 5] Splošna debata & bojna poročila

Strani : [1] 2

CM Matej
23-01-2017, 10:14
Prišel je čas za nov Travian: Legends Si5 igralni svet. Tudi tokrat smo vam uredili temo na forumu, kjer boste lahko debatirali o igri in bojnih poročilih.

Pravila ostajajo enaka. Od vas pričakujemo, da jih boste upoštevali vsi, brez izjeme.
Naj vas samo spomnimo, da so prepovedane kakršnekoli žaljivke, SPAM sporočila, slike brez besedila, debata o kaznih in zaklepih in če vas osebje obvesti, da smatra določeno besedo za žaljivko ter zanjo poda opozorilo ali prepove njeno uporabo, da se tega držite.

Pogovor naj poteka spoštljivo do vseh uporabnikov, za osebne pogovore (pogovore med soigralci), za pogovore o preteklih serverjih, stare zamere in pretekla nesoglasja pa vam priporočam in svetujem, da uporabljate katerega izmed za to namenjenih programov ali zasebna sporočila.

Želimo vam veliko uspehov in užitkov ob igranju najnovejšega Si5 strežnika.

NEPOSREDNE POVEZAVE:
Pravila foruma (http://forum.travian.si/announcement.php?f=79&a=25)
Registracija (http://www.travian.si/)
Izdelava bojnih poročil (http://travian-reports.net/si/)
Planer napadov I (http://www.travian-food.com/traveltimet4.php)
Planer napadov II (http://www.travianplanner.com/)
TroopTool (http://www.gettertools.com/)

Travian ekipa

Tunce
23-01-2017, 16:01
Pozdravljeni!

Ja zgleda da en more bit prvi ane xD
A bomo nardil tala server mau bl zanimiv k so ponavad slovenski serverji?

enter
25-01-2017, 18:33
Iz tvojih ust v božja ušesa. :twisted:

. Z .
27-01-2017, 07:07
Si falil server....s1 je prava izbira :D salo na stran..upam da vam uspe narediti tudi 5ko zanimivo ;) Lp

Tunce
27-01-2017, 20:43
Falil? Možno xD
Prejšni si1 je biu zanimiv ja... lepa zmaga za ns, hehe
Upam da bo ta bolši, zgleda že tako :)

. Z .
28-01-2017, 09:40
Falil? Možno xD
Prejšni si1 je biu zanimiv ja... lepa zmaga za ns, hehe
Upam da bo ta bolši, zgleda že tako :)

Boljsi ne more bit, ker ste ze v 1. tednu naredili alianse in sklenili zaveznistva na vseh straneh :D

noname
28-01-2017, 17:14
Kok se pa botki zaletavajo :D

kolovratnik
29-01-2017, 09:33
No pa se je začelo brezglavo zabijanje... Čestitke Osvetnik za ta mojstrski napad v stilu Begunca. :D

http://travian-reports.net/si/report/63606107690

Tunce
09-02-2017, 22:15
Boljsi ne more bit, ker ste ze v 1. tednu naredili alianse in sklenili zaveznistva na vseh straneh :D

O ne ne! Moja ally nima zavezništev...samo mi in naše krilo...sami gremo spet :)

No pa se je začelo brezglavo zabijanje... Čestitke Osvetnik za ta mojstrski napad v stilu Begunca. :D

http://travian-reports.net/si/report/63606107690

Obupu na serverjem..gre na speed

Kaj je zdj? Noben nenapada al nelepte reportov?

kolovratnik
11-02-2017, 12:28
http://travian-reports.net/si/report/6425204535f

Seveda, še vedno se zabija na polno. :D

Tunce
11-02-2017, 12:40
http://travian-reports.net/si/report/6425204535f

Seveda, še vedno se zabija na polno. :D

Z Butalci ni heca :)

kolovratnik
11-02-2017, 12:45
Še dodatek, za izgube je bil razpisan push. :grin: In napadalcu ni žal, ker je pobil dosti enot in upa, da bo sedaj malo miru. :grin:

Tunce
11-02-2017, 12:53
Še dodatek, za izgube je bil razpisan push. :grin: In napadalcu ni žal, ker je pobil dosti enot in upa, da bo sedaj malo miru. :grin:

In če je biu? A mislš, da če boste pošilal po 3k surovin, da boste kmalu nardil nazaj tele zobotrebce in TVje? srečno z tem xD
Da bo sedaj mir? ravno obratno..sedaj se bo začela vojna! :)

enter
11-02-2017, 13:05
In napadalcu ni žal, ker je pobil dosti enot in upa, da bo sedaj malo miru. :grin:

lol,. a je cefizelj z deffom strašil okol, da bo zdej par dni mir al kako, ne razumem :twisted: :D

kolovratnik
11-02-2017, 15:04
In če je biu? A mislš, da če boste pošilal po 3k surovin, da boste kmalu nardil nazaj tele zobotrebce in TVje? srečno z tem xD
Da bo sedaj mir? ravno obratno..sedaj se bo začela vojna! :)

A ti to resno? Ne razumeš mojega pointa zgleda. :D

Tunce
11-02-2017, 17:09
A ti to resno? Ne razumeš mojega pointa zgleda. :D

razsvetli me prosim :)

kolovratnik
14-02-2017, 19:33
razsvetli me prosim :)

Posmehujem se A aliansi, ker so precej nesposobni.

Naj dodam še to, da je bil napad poslan, ker so ga skavtali. In o napadu je celo obvestil alianso z MMjem, da so ja lahko vohuni sporočili naprej kam postaviti bunker. Da o heroju ne bi izgubljal besed. Pravi biser. :D

http://travian-reports.net/si/report/64593cacfbf
(http://travian-reports.net/si/report/64593cacfbf)

thepanda
14-02-2017, 20:29
Ampak ime je pa zadel...

baby bear
14-02-2017, 20:47
In kot vedno panda spet pametn blati druge igralce tako kot kolovodja
drugace pa cepci sploh ni bil mm ampak pisano tako da hitreje najdemo vohunČka
ampak panda to ne ve ne razume
saj vem kako je Če si zaostal na nivoju 5 letnika in edini cilj v Življenju je da igraŠ travian na kompu ki si ga pred50 leti dobil za 18 rojstni dan

thepanda
14-02-2017, 20:54
In kot vedno panda spet pametn blati druge igralce tako kot kolovodja
saj vem kako je Če si zaostal na nivoju 5 letnika in edini cilj v Življenju je da igraŠ travian na kompu ki si ga pred50 leti dobil za 18 rojstni dan

Sem slišal da ste sem zbežali pa sem moral malo podražit ;) Ti vem da nimaš dobrega spomina name :lol: A boste tokrat tudi propadli do artov al boste mogoče kakšen teden dlje zdržali?

baby bear
14-02-2017, 21:21
Koliko vem te Še nisem sreČal na nobenem serverju samo na forumu ko non stop ŠinfaŠ druge sebe pa kujeŠ v zvezde si pa po moje igralec z 2 3 naselji gold ti da stara mama ko ji pokosiŠ travo sam zdajle je pa problem ni trave snega pa tud ne za skidat
drugace pa jaz po navadi ukradem art potem pa brisem ali pa ga podarim drugi aly samo za tvoj info
te Še kaj zanima

enter
14-02-2017, 23:06
Vau vse to zaradi komentarja o imenu LOL :D :D

Tunce
15-02-2017, 18:36
Koliko vem te Še nisem sreČal na nobenem serverju samo na forumu ko non stop ŠinfaŠ druge sebe pa kujeŠ v zvezde si pa po moje igralec z 2 3 naselji gold ti da stara mama ko ji pokosiŠ travo sam zdajle je pa problem ni trave snega pa tud ne za skidat
drugace pa jaz po navadi ukradem art potem pa brisem ali pa ga podarim drugi aly samo za tvoj info
te Še kaj zanima

Sj mene tut zanika kdo je tala KOLOVRATNIK, ker nekam veliko ve o številnih allys...
PA tut tola kr on dela, ni glih fer, ampak pustmo to, je vsaj mau bl zanimivo :)

kolovratnik
16-02-2017, 10:37

Orfej, od kje izvira ta jeza? In pa čemu lažeš? Vohunov imate notri toliko, da je vsem jasno, da je bil to MM, poslan vsem igralcem. Briljantna poteza, res. :D

Kolovratnik pa ve res veliko, ker je tudi povsod prisoten. V A aliansi celo precej visoko. :D Za ta "lifestyle" pa ga je navdahnil prav Panda. :D

Styrnucis
16-02-2017, 14:10
Uhh. I don't know about this server. A alliance seem quite salty guys. Heard they hate MH, though I don't know why. KAB seem like nice guys- no talk, just action.
Definitely looks like fun in -/- area. Don't know much about other areas yet, but Dip.T seems to have +/+ under good control.

Darralammas
16-02-2017, 15:15
Wonder which allies still stand after artefacts. Wonder who can party all night. Wonder who aint never sober. Wonder. Wonder of the world. Worldwonder.

Styrnucis
16-02-2017, 15:18
Wonder which allies still stand after artefacts. Wonder who can party all night. Wonder who aint never sober. Wonder. Wonder of the world. Worldwonder.

I wonder what if wonder is not built sober, which would mean that the wonder would look drunk not sober. Would be quite wonderful to see such wonder. I wonder if anyone agrees?

Darralammas
16-02-2017, 15:22
I wonder how, I wonder why, yesterday I scouted all A-allies, and all that I could see, is just another brewery. Im turning my TTies up and down, faking, burning, smashing, lets face the wall, and all that I could see, is just another brewery.

Tunce
16-02-2017, 19:01
Uhh. I don't know about this server. A alliance seem quite salty guys. Heard they hate MH, though I don't know why. KAB seem like nice guys- no talk, just action.
Definitely looks like fun in -/- area. Don't know much about other areas yet, but Dip.T seems to have +/+ under good control.

Ja hvala...se popolnoma strinjam :)

baby bear
16-02-2017, 19:58
Orfej, od kje izvira ta jeza? In pa čemu lažeš? Vohunov imate notri toliko, da je vsem jasno, da je bil to MM, poslan vsem igralcem. Briljantna poteza, res. :D

Kolovratnik pa ve res veliko, ker je tudi povsod prisoten. V A aliansi celo precej visoko. :D Za ta "lifestyle" pa ga je navdahnil prav Panda. :D

:lol::lol: ma ja prvi si pri nas na lestvici hvala bogu da šo vedno hinavci kot ti v tej igrici če ne bi bilo kot boma kot monopoli z otrokim igram
tu pa se vsi nekaj jočete
maš kakšno zamero proti meni ali kaj če te pa zanimajo ostali niki ki sem jih igral pa povej in po moje sem te z vsakim zj,,,l:twisted:

we dont hate MH aly y beliwe that they are only fer players in this server
becouse they are newcomers here not like other that come to play yust so that can spy and tell lies
but this is a war game so only 1 aly wins

thepanda
16-02-2017, 20:12
:lol::lol: ma ja prvi si pri nas na lestvici hvala bogu da šo vedno hinavci kot ti v tej igrici če ne bi bilo kot boma kot monopoli z otrokim igram
tu pa se vsi nekaj jočete
maš kakšno zamero proti meni ali kaj če te pa zanimajo ostali niki ki sem jih igral pa povej in po moje sem te z vsakim zj,,,l:twisted:

:lol: :lol: :lol:

Dej se na forumu obnašaj svojemu znanju primerno, tako traviana kot maternega jezika ;) Vsi vemo kako vam je šlo prejšnji (in predprejšnji server), glede tega se pa iz aviona vidi, da bosta vaša zgodba in njen zaključek identičena :lol:

Če kdo še ne pozna dogodivščin mojega mladega žlahtnika in njegove kompanije, tukaj za pokušino nekaj iz zgodovine prejšnjega serverja (kakšne 3 tedne pred arti se je njihova (SyTHC) slava končala, tudi na forumu so po podobnem pričkanju nenadoma obmolknili :lol:):

SyTHC je bil skupaj s kriloma večji in vsaj navidezno močnejši. No ja, njihov vodja Begunec je skupaj s svojim bataljonom podobno sposobnih talentov pospešeno skrbel, da je šla aliansa po gobe. Bili so prva aliansa na serverju, ampak počeli so stvari, ki so bile že na meji verjetnega in razumljivega… Načrtna zabijanja v bunkerje, napadanje brez oblegovalcev, prevzemanje vasic »usklajeno« komaj v en dan, vojske pa sramotne, včasih še konjev ni bilo (verjetno zgolj tiste kobile, ki jih je heroj prigonil iz dogodivščin), oblegovalci pa kot rečeno eksotika… Da boste vedeli o čem se gre, par reportov:
http://travian-reports.net/si/report/43081f75d40,430823d34b0
http://travian-reports.net/si/report/4323343e1fd,43234ba728f,43235c35cb1,4323681719b,43 237abf9dd,432388210d6,43239b2e57c,43240829133,4324 1f35b63,43242bfa72d,432432c2386,43244655f44,432456 2a84c,432463be4c3,432472c136d,432489891c7
http://travian-reports.net/si/report/43529e44c0d,43531809688,43532960cca,435366f68ab
http://travian-reports.net/si/report/450169e58ed,45017d33143,4501908f1a8,4502298a122,45 0233a8686,45024c49456
http://travian-reports.net/si/report/457742bf5ba,4577733a43f,45779974518,457802f2099

becouse they are newcomers here not like other that come to play yust so that can spy and tell lies

https://www.youtube.com/watch?v=LH460wxQOTI

:lol: :lol: :lol:

Ti znaš človeka res nasmejat :D A znaš vsaj kakšen jezik? Angleščina in slovenščina sta očitno out ;)

baby bear
17-02-2017, 05:26
ja seveda panda samo tukaj pa nekaj manjka
mogoče to svoje reporte gor lepiš
aja kak cepec sem ti jih nimaš ker je tvoj življenski cilj pisanje po forumih in blatenje drugih
prvo pred svojim pragom pometi pol pa pojdi drugam
mogoče si res tako zafustriran in nesrečen v življenju da ti je to edina tolažba in uteha
D.R Rugole vabi
glede materinega jezika pa malo svoj post preberi popravi svoje napake potem pa moje išči:cool:

Styrnucis
17-02-2017, 15:31

Naah, no point for MH to send spies to other alliances. There are so few MH players, that they simply cannot afford to put some in other alliances.
Besides it is also quite hard for other alliances to send spies in MH, due to impossible requirements.

enter
17-02-2017, 23:16
Play all night on .si servers? Rly? :D Few people yes, its EZ just to be active at daylight :P

Tunce
18-02-2017, 14:13
Naah, no point for MH to send spies to other alliances. There are so few MH players, that they simply cannot afford to put some in other alliances.
Besides it is also quite hard for other alliances to send spies in MH, due to impossible requirements.

in kako ti to veš?

kolovratnik
19-02-2017, 09:57
in kako ti to veš?

Kaj ti se samo delaš neumnega ali pač dejansko pišeš bedarije? :roll:

jeke600
19-02-2017, 11:52
Ojla
Pred kaksnim tednom se je klavrno zakljucila enka zato me zanima ce slucajno kdo rabi duala. Top 100 racun po moznosti deffer. Ce koga zanima naj mi prosim napise sporocilo.

Se moji rangi iz si1: populacija:73 mesto, Deff: 18 mesto, Off: 180 mesto, Heroj: 61 mesto.

Igram z goldom.

Tunce
19-02-2017, 18:42
Ojla
Pred kaksnim tednom se je klavrno zakljucila enka zato me zanima ce slucajno kdo rabi duala. Top 100 racun po moznosti deffer. Ce koga zanima naj mi prosim napise sporocilo.

1-ka se je zaklučla? Kako? sj je komi 114dan igranja...

jeke600
20-02-2017, 11:04
Vzhod je razpadel. Na zahodu smo pa vsi v zaveznistvu.

Zafknil sm hahaha
Zahod je razpadel na vzhodu smo zavezniki :D

Styrnucis
21-02-2017, 09:17
in kako ti to veš?

Well that is my best guess, since that would make sense. There are already so few of them - you cannot really defend with spies, so you better keep your players on your alliance to get the best out of them. When 20 players fight 6 or 7 times more guys - they need all the help they can get.

Styrnucis
21-02-2017, 09:19
Vzhod je razpadel. Na zahodu smo pa vsi v zaveznistvu.

Zafknil sm hahaha
Zahod je razpadel na vzhodu smo zavezniki http://forum.travian.si/images/smilies/icon_biggrin.gif

Yet 20 player alliance from divided east is still 2nd best raiders. Seems that division only means there are more targets to raid.

Tunce
21-02-2017, 19:00
Well that is my best guess, since that would make sense. There are already so few of them - you cannot really defend with spies, so you better keep your players on your alliance to get the best out of them. When 20 players fight 6 or 7 times more guys - they need all the help they can get.

dj nebot pamtn :) Raj deli kj pamtnga

jeke600
21-02-2017, 19:45
Yet 20 player alliance from divided east is still 2nd best raiders. Seems that division only means there are more targets to raid.

they are good at raiding but if u watch reports u will se what im talknig about.

On the day 106 Sunce Sjajos made 160k deff points in 20 minutes by killing offs of 5 strong players from Redneck. Later there were more redneck's offs destroyed (scarface, atroxic) And yesterday the off vilage of number 1 raider: One of Borg was taken from him :D

Styrnucis
21-02-2017, 23:34
they are good at raiding but if u watch reports u will se what im talknig about.

On the day 106 Sunce Sjajos made 160k deff points in 20 minutes by killing offs of 5 strong players from Redneck. Later there were more redneck's offs destroyed (scarface, atroxic) And yesterday the off vilage of number 1 raider: One of Borg was taken from him :D

I honestly have no idea what are you talking about. This server is only at day 50. :S

jeke600
22-02-2017, 11:53
I was talking about si1 server because Tunce asked me how it is possible to be over on day 120 :D

Styrnucis
23-02-2017, 12:05
I was talking about si1 server because Tunce asked me how it is possible to be over on day 120 :D

Oh, makes sense now. Thank you for explaining.

Meanwhile this server somehow is still interesting. 50 days in, but still looks like at least 3 sided server.
Here is my brief analysis of what have I seen so far. Alliances are reviewed based on the order in population ranking.

Dip.T + Dip.T 1 + M - absolutely huge meta in +/+ without any enemies in region, however members almost in every region. Personally not the big fan of those - big metas sort of killed the game. I very much hope they won't have a walk in the park in this server - people tend to loose interest when there is only one good team. Heard they consider themselves very good - looking forward for them proving that. Good raiding and Robin Hood is amazing!

A - biggest alliance in -/- (in numbers). Heard Osvetnik is well known in Slovenia, so expect big things of him. So far have seen big splashes without a result (killing def troops is not a win, if you loose all of the off - 10 defers rebuild faster than 1 off player). Seems that loosing bachiee has been a sad moment for them - falling behind in raiding. Sources tell that MH are messing with them a lot. Seems that MH is their only enemy.

® - force of +/-. Seems to work closely with ORLI. Except for some KAB guys - not much competition in their region. Seems that they are doing rather well, besides raiding is very decent as well - currently 3rd. They got a couple very good guys and definitely looking forward to see what they can do.

KAB+KAB II - 2nd biggest alliance in population of -/- (1st if we include KAB II). Seems to be close with A. From what I have heard their members send fakes with a single troop. On the bright side - at least they are active and send. Recently lost couple decent guys - Zion (deleted) and minimoris (kicked), which definitely brought them down a bit. Again - seems their main enemy is MH.

MH - dark horse of -/- region. 6th in pop, however average per player is over 500 more than 2nd in this aspect. Most of them settled close to grey or in grey and overall very concentrated. With KAB and A seeming to be their main enemies surprised they are still standing as they are outnumbered 5 to 1. Going very strong, especially since bachiee joined, will be very interesting to see how this turns out for them. Mostly foreigners which certainly influences their ability to communicate in this server.

ORLI - they seem to be fighting against Dip.T a lot, however they have survived so far. Must have a buttload of def troops, since Dip.T outnumber them 3:1. Seems that bullying the little guys is quite popular on this server. However it is always fun to see a good spirit and fighting back.

BUTL - Only alliance in -/+ (if we ignore Dip.T guys). Seems they have undergone a major cleaning lately and as a result are looking better and better every day. Can they put up a challenge for Dip.T at least in their region? Time will show, but seems that they are going the right way now.

Some conclusions - would be interesting to see what would happen if biggest teams - Dip.T+M went against A+KAB went against each other. Always more fun to see same size opponents fighting. Bullying smaller guys seems such a cliche, so hopefully we see some changes coming. Besides - what would small guys have to do to make 3 or 5 times bigger teams fear them so much that they rush to destroy them early? However - as long as people are active here - anything works.

Also I have a feeling that A and KAB might officially join up under same flag to increase coordination - would give us second big meta of the server, which would guarantee at least 2 sided endgame. MH seems to be avoiding choosing sides at the moment. Yes - NAP with ORLI and R, however might be just to save their borders while focusing on A and KAB. BUTL will need allies to fight in their region, question is - where to look for them?
Meanwhile Dip.T certainly should stop getting more players as their size is getting ridiculous. Would benefit them more if they crushed opponents with smaller numbers. Nobody sings you songs of glory when you win after outnumbering everyone.

What are your thoughts? Will be glad to hear! Don't worry about language - if you speak even a little big of English - that is already great, never be afraid to use it. Also - I got some friends who can translate from Slovenian, so feel free to drop an opinion in either language.
Have a nice day!

jeke600
23-02-2017, 16:05
Oh, makes sense now. Thank you for explaining.

Meanwhile this server somehow is still interesting. 50 days in, but still looks like at least 3 sided server.
Here is my brief analysis of what have I seen so far. Alliances are reviewed based on the order in population ranking.

Dip.T + Dip.T 1 + M - absolutely huge meta in +/+ without any enemies in region, however members almost in every region. Personally not the big fan of those - big metas sort of killed the game. I very much hope they won't have a walk in the park in this server - people tend to loose interest when there is only one good team. Heard they consider themselves very good - looking forward for them proving that. Good raiding and Robin Hood is amazing!

A - biggest alliance in -/- (in numbers). Heard Osvetnik is well known in Slovenia, so expect big things of him. So far have seen big splashes without a result (killing def troops is not a win, if you loose all of the off - 10 defers rebuild faster than 1 off player). Seems that loosing bachiee has been a sad moment for them - falling behind in raiding. Sources tell that MH are messing with them a lot. Seems that MH is their only enemy.

® - force of +/-. Seems to work closely with ORLI. Except for some KAB guys - not much competition in their region. Seems that they are doing rather well, besides raiding is very decent as well - currently 3rd. They got a couple very good guys and definitely looking forward to see what they can do.

KAB+KAB II - 2nd biggest alliance in population of -/- (1st if we include KAB II). Seems to be close with A. From what I have heard their members send fakes with a single troop. On the bright side - at least they are active and send. Recently lost couple decent guys - Zion (deleted) and minimoris (kicked), which definitely brought them down a bit. Again - seems their main enemy is MH.

MH - dark horse of -/- region. 6th in pop, however average per player is over 500 more than 2nd in this aspect. Most of them settled close to grey or in grey and overall very concentrated. With KAB and A seeming to be their main enemies surprised they are still standing as they are outnumbered 5 to 1. Going very strong, especially since bachiee joined, will be very interesting to see how this turns out for them. Mostly foreigners which certainly influences their ability to communicate in this server.

ORLI - they seem to be fighting against Dip.T a lot, however they have survived so far. Must have a buttload of def troops, since Dip.T outnumber them 3:1. Seems that bullying the little guys is quite popular on this server. However it is always fun to see a good spirit and fighting back.

BUTL - Only alliance in -/+ (if we ignore Dip.T guys). Seems they have undergone a major cleaning lately and as a result are looking better and better every day. Can they put up a challenge for Dip.T at least in their region? Time will show, but seems that they are going the right way now.

Some conclusions - would be interesting to see what would happen if biggest teams - Dip.T+M went against A+KAB went against each other. Always more fun to see same size opponents fighting. Bullying smaller guys seems such a cliche, so hopefully we see some changes coming. Besides - what would small guys have to do to make 3 or 5 times bigger teams fear them so much that they rush to destroy them early? However - as long as people are active here - anything works.

Also I have a feeling that A and KAB might officially join up under same flag to increase coordination - would give us second big meta of the server, which would guarantee at least 2 sided endgame. MH seems to be avoiding choosing sides at the moment. Yes - NAP with ORLI and R, however might be just to save their borders while focusing on A and KAB. BUTL will need allies to fight in their region, question is - where to look for them?
Meanwhile Dip.T certainly should stop getting more players as their size is getting ridiculous. Would benefit them more if they crushed opponents with smaller numbers. Nobody sings you songs of glory when you win after outnumbering everyone.

What are your thoughts? Will be glad to hear! Don't worry about language - if you speak even a little big of English - that is already great, never be afraid to use it. Also - I got some friends who can translate from Slovenian, so feel free to drop an opinion in either language.
Have a nice day!

Thank you for explaining how the server stands because i recently joined and i had no idea what is going on :)
I really cant add anything special but it seems like and interesting server :D

baby bear
23-02-2017, 18:40
fantje ne se matrat v angleščini to so tud slovenci sam za nos nas vlečejo
pravkar dobil sporočilo od a aly da vohunjo vsepovsod
in lepo po domače napišejo po naše

jeke600
23-02-2017, 19:21
Kaj je pol fora pisanja v anglescini?

kolovratnik
23-02-2017, 19:52
Ma pusti baby beara (aka majmuna - njegov vzdevek v igri), on vidi samo črno in belo zgleda. Hiter pregled alianse MH pokaže, da je notri sicer res večina tujcev, a so med njimi tudi Slovenci. In je čist logično, da se sporazumevajo angleško, a ni? :D

jeke600
23-02-2017, 19:57
Dobro hahah
Vsaj na forum se pise :)
Kdaj bo pa kdo kaksne reporte nalepu?

Nejc.c2
23-02-2017, 20:12
Pustimo se počakat do konca serverja, bomo videli kaj vse se bo še zgodilo

Styrnucis
24-02-2017, 07:44
Ma pusti baby beara (aka majmuna - njegov vzdevek v igri), on vidi samo črno in belo zgleda. Hiter pregled alianse MH pokaže, da je notri sicer res večina tujcev, a so med njimi tudi Slovenci. In je čist logično, da se sporazumevajo angleško, a ni? :D

Indeed most of MHs are from all over the world (although very few native English speakers) and there are some slovenians too (I suppose only fools would refuse help of great locals with English decent enough to be able to communicate). So yes - English makes sense. I do like how slovenian sounds though and with help of its similarities to other Slavic language tree languages, google translate and local help - I am able to get my heard around most of stuff on forum and messages.
Regarding spy stuff baby bear mentioned earlier - I guess this is what travian is now - military game with spies. Spies might not be cool, but they help alliances to survive and conquer, therefore becoming necessity. I doubt there is single alliance here who does not use or does not want to use them, no matter how much they would like to deny it.

And just so there is not only talk but also action - it is really nothing special, but at least something:
http://travian-reports.net/si/report/65093d8e261 - yes, 666, hibiki is devil.
Few hours later this became 3rd village MH chiefed from A so far.

baby bear
28-02-2017, 06:13
Poslano:
danes, 05:15
Prijavi kot spam (http://ts5.travian.si/messages.php?t=0&order=DESC&page=1&id=104427#)

vidite v tej obliki in še drugačni so napisani MM ......

Pošiljatelj: Absinthe
Tema:alliance
Poslano:včeraj, 22:53
Prijavi kot spam Izbriši delete
Hello. I see you in no good alliance. I can offer you good deal. You make defence for me, and be my spy. I will help you win this game.

ja toliko o fer igri res
takega bednega serverja pa še nisem igral
dnevno nadlegovanje s takimi sporočili:roll:
še dip aliansa je bolj poštena kar se igre tiče

Styrnucis
28-02-2017, 21:14
Poslano:
danes, 05:15
Prijavi kot spam (http://ts5.travian.si/messages.php?t=0&order=DESC&page=1&id=104427#)

vidite v tej obliki in še drugačni so napisani MM ......

Pošiljatelj: Absinthe
Tema:alliance
Poslano:včeraj, 22:53
Prijavi kot spam Izbriši delete
Hello. I see you in no good alliance. I can offer you good deal. You make defence for me, and be my spy. I will help you win this game.

ja toliko o fer igri res
takega bednega serverja pa še nisem igral
dnevno nadlegovanje s takimi sporočili:roll:
še dip aliansa je bolj poštena kar se igre tiče

Wow, we tried to make them as dumb and silly as possible, but judging by reactions they were taken far too serious.
Here is another one which we used:

Do you wanna be our PD and spy in ally? Since we lost a spy, our spy numbers decreased by 10%. With your help we can fix this! We can build some spies! I promise. Some huge spies, they gonna be great! With your help we can do anything. Other have tried, but they could not do it. Simply because they are no good, they are rubbish. It is true. Make our spies great again!
I understand - A is always first, but can MH be second?
See I would have to explain - when you ask your members to report when we threaten or offer them to spy for MH, we just had to give you what you expected. We had never asked anyone to do that - so far everyone (unfortunately names cannot be revealed) had come to us. How they based their decision is - they choose to cooperate with alliance where players do not hate their leaders and where there is some actual coordination.

P.S. How many villages have almighty A lost to MH already? Some five or six I think? Must be because there are so few MH players and because they suck so much.
Go and learn from KAB - they do not waste precious time talking and actually do something useful in game ;)

P.P.S what does alliance of 20 players has to do to make half of server consider them a main threat? o.O

Tunce
01-03-2017, 17:43
Kaj je to tok pomembno?

Rajš mau reporte lepte :)

Čestitke Pink Panter...zelo dobro si zabil :)
http://travian-reports.net/si/report/65553d128c3

jeke600
02-03-2017, 23:38
Čestitke Pink Panter...zelo dobro si zabil :)
http://travian-reports.net/si/report/65553d128c3
To se naklika v par dnevih nazaj.

Nejc.c2
02-03-2017, 23:41
To se naklika v par dnevih nazaj.

to se naklika v 2 dnevih,.. namen tega napada je bil da se zabije

Styrnucis
03-03-2017, 14:10
That awkward moment when A leaders ask MH to help them chief something, because MH have so many chiefs and that is least they could do after killing A troops...

Tunce
04-03-2017, 07:12
http://travian-reports.net/si/report/65695dbeaa5

Menda manka reportov, pa sm mogu mau it rušt, da lahko kj obesm gor :)

baby bear
04-03-2017, 07:57
That awkward moment when A leaders ask MH to help them chief something, because MH have so many chiefs and that is least they could do after killing A troops...

haha you are realy s***** y yust kill 1 of your and y m coming for more if plan work
we kill all but now we will haf to kill 1 at the time but if you start spyin for us we will let you survive this server
http://travian-reports.net/si/report/6570015172c

Tunce
04-03-2017, 14:46
nimate j*** da bi napadl 1ga velizga...sam na male se spravate pa mislte kva ste..dj naj 1 rukne mene, alpa kšnga velikega :) Potem naj pa daje reoprte tlela gor

baby bear
04-03-2017, 17:37
jst siromak mam samo 3 naselja on pa 1x več drugače pa preden jočes svoj report poglej napadel siromaka pol pa se hvališ sram te bodi
:p

Tunce
04-03-2017, 19:19
jao..potem bom pa dons 1ga izmed vodij ORLOv, ok?

PA nesmem z vsem kr mam vn it anede? Ker nebi blo fer..bom še l samo malo offa vn, ok?

jeke600
04-03-2017, 21:52
Ne vidim vzroka za prepir.
Vsaka CK-jana metra je korak blizje do zmage neglede na razvitost racuna. Je pa lepo da je vsaj nekaj akcije.
LP

Tunce
04-03-2017, 22:23
Akcija bo ponoč :)

baby bear
04-03-2017, 22:25

PA nesmem z vsem kr mam vn it anede? Ker nebi blo fer..bom še l samo malo offa vn, ok?

pa daj ne bodi tak otrok pa se ne hvali za brezveze kaj imaš si že tako pokazal v linku ki si ga prilepil spravi se na kirga druzga ne pa da tule spemaš tam v 3 krasne

jeke600
04-03-2017, 22:29
Baby bear
Na katerem racunu igras?

Nejc.c2
04-03-2017, 22:47
Jaz pravim takole: Lastna hvala cena mala!
drugače pa več kot fejka tak niste sposobni skup spravit, mislim da ste dipovci najbolj nesposobna ally na serverju.

Tunce
05-03-2017, 06:56
Morm čestitam pinki...neki deffa si pa le spravu skp...dobr da sm mogu mogu tala off zabit, k mi je smetou...ti baby bear pa čidt tih bot :) k nwm zaka se gre xD

jeke600
05-03-2017, 08:48
Report?

Pikipoki1
05-03-2017, 09:26
Pa nimajo jaja da bi si ga sami zalepili... Nekaj malo off-a? Nekaj 10-k off-a ste zabili, kot kaki šolarčki v prvem razredu...

jeke600
05-03-2017, 09:46
Pa nimajo jaja da bi si ga sami zalepili... Nekaj malo off-a? Nekaj 10-k off-a ste zabili, kot kaki šolarčki v prvem razredu...

Vseeno mi je kdo ga nalepi samo super bi blo da bi ga lahko se ostali videli

Tunce
05-03-2017, 11:29
http://travian-reports.net/si/report/6575434c911

Tunce
05-03-2017, 11:30

Kva tebe mede? Lj vsak zase ve...ti pikc pokc mali k nimaš vojske bod tih...eni mamo j**** pa napademo pa tut kj nardimo..eni pa pocivate doma pa gledate xD
Poj pa tlela pametuješ, dj nared napad oa se uglas potem

jeke600
05-03-2017, 11:50
http://travian-reports.net/si/report/6575434c911

A samo ta napad je bil?

Tunce
05-03-2017, 11:59
A samo ta napad je bil?

Ne..še so bli

Nejc.c2
05-03-2017, 12:24
http://travian-reports.net/si/report/65774baae76,65775862ee2,657762d3991,65777274c91,65 778714782

to je bilo
Niti tolko niste skup spravili da bi pobili svaj tolko da bi vidli kolko deffa je bilo ;)

Pikipoki1
05-03-2017, 12:48
Dobri so... Ni kaj... Še dobro da nismo več deffa nastavili... Ker pol bi blo še bolj kičasto, kot je... Heh...

Pikipoki1
05-03-2017, 12:54
Kva tebe mede? Lj vsak zase ve...ti pikc pokc mali k nimaš vojske bod tih...eni mamo jajca pa napademo pa tut kj nardimo..eni pa pocivate doma pa gledate xD
Poj pa tlela pametuješ, dj nared napad oa se uglas potem

Tunce... Za take kot si ti... Nimam vojske??? Škoda da vam je šla večina vašega off-a na majhnem delu le-te NIČNE vojske...

Tunce
05-03-2017, 13:20
Tunce... Za take kot si ti... Nimam vojske??? Škoda da vam je šla večina vašega off-a na majhnem delu le-te NIČNE vojske...

D**** mali...ti splih nwm kok mamo vojske...pa tola sploh ni blo vse kr mam..tko da nejoki otrok

http://travian-reports.net/si/report/65774baae76,65775862ee2,657762d3991,65777274c91,65 778714782

to je bilo
Niti tolko niste skup spravili da bi pobili svaj tolko da bi vidli kolko deffa je bilo ;)

Ti pa tih bot..mene nezanima kok je blo notr :) vem sam da preko 30k...

Ti raj vohunčke najdt xD...sicer to velja za vse ally, k mate kr dobre fore
Orli neznate napiasat MM v temo
B******, še posebi cefizl mate zlo čustvene MMje
Atlas in KAB negovor da mamo pakt,k sploh govorl nismo nč...
R so zdj k ni več smoke and fly kr solidni
MH pa nimam pripomb, ker se vid da znajo ua razliko od enih :)

thepanda
05-03-2017, 13:34
Dip T butalci, 150 ovnov v tevtonski zid :lol: Kot kaže se obeta srdit boj med Dip T in A, za titulo največjih amaterjev serverja :mrgreen:

Tunce
05-03-2017, 13:46
Dip T butalci, 150 ovnov v tevtonski zid :lol: Kot kaže se obeta srdit boj med Dip T in A, za titulo največjih amaterjev serverja :mrgreen:

Lj...mogu sm zabit xD
Pa zakaj nebi tkole?

Styrnucis
05-03-2017, 13:48
Weekend has been fun!
A finally bringing the fight. So far lost couple hammers, damaged couple of our villages (though no 0 pop, so can push them back in no time). MH have lost few def troops, no serious damage has been made to MH off powers though. Troopwise we are fine - rebuilding deff is much faster than rebuilding off.
In any case - good job by A - caught us off guard (one of few days in a month when Chivas has not been online almost 24/7!!!) and did some nice catapult damage to our villages as well as stole some resources.
In other news - a very nice clash between Dip.T and ORLI. Love the fights on this server, I hope they go on :)

Nejc.c2
05-03-2017, 13:56
vse kar ti lahko povem je samo to da nimate pojma, organizacijo imate na 0,... samo usta so vas,.. kaj ti pomenijo vohuni če pa neznaš igrat!
za ta deff ki smo ga naredili sploh nisem rabo MM-ja pisat ker sem vedo da ste sami amateri... naprej preštudiraj malo kako se igra travian in takrat se začni šopiriti,...
če si slučajno kdaj zmago na slo serverju se nehvali s tem,.. ker zmagat na SLO serverju je lažje kot igrat tetris

Lp N

P.s.
R so solidni brez SAF-a?
mislim da če bi ti brisal bi bil Dip veliko boljša alijansa ;) si jim samo v sramoto ker jih dobesedno smesiš pred celotnim serverjem

Butalci, še posebi cefizl mate zlo čustvene MMje

jeke600
05-03-2017, 14:04
Vse cestitke Pink Panterju in ostalim ORLOM.

jeke600
05-03-2017, 14:09

Sam kot clan alianse Lost Angels lahko potrdim da pri nas MM-ji niso nek presezek. Vse napisano v enem kosu, slovnica pa na nivoju desetletnika. Sicer nevem kako je po drugih aliansah.
Ce bere to mdo od nasega vodstva bi prosil da se v prihodnje malo bolj potrudi ;)

Nejc.c2
05-03-2017, 14:21
ta pa je grenka, ko te zabije član lastne alijanse, te je pa zdaj lahko res sram

Sam kot clan alianse Lost Angels lahko potrdim da pri nas MM-ji niso nek presezek. Vse napisano v enem kosu, slovnica pa na nivoju desetletnika. Sicer nevem kako je po drugih aliansah.
Ce bere to mdo od nasega vodstva bi prosil da se v prihodnje malo bolj potrudi ;)

KIKICA
05-03-2017, 14:35
jaz nevem katere MM-je on bere, vendar vsi so napisani razumljivo in slovnično.
Lp

jeke600
05-03-2017, 14:35
Lp
Ne delaj se neumnega. Ce hoces jih lahko zacnem lepit na forum.

thepanda
05-03-2017, 14:58
Sej bereš prispevke na forumu pa veš koliko je ura glede izražanja ;)

Pikipoki1
05-03-2017, 14:58
D**** mali...ti splih nwm kok mamo vojske...pa tola sploh ni blo vse kr mam..tko da nejoki otrok

Tunce... Ka ti ga pere? Hvala bogu imam starše še žive in sem ponosno še vedno otrok... Ampak jeba pa je da imam otroka verjetno tolk starega kukr si ti... Če pa že ne starega... Pa vsaj v glavi vsaj za stopnjo do dve na višji ravni kot si ti sam... Žal to ni pucanje v prazno, ampak čista resnica... In žal ste zabili pol svoje vojske na enem igralcu... Če ti gre na takem serverju, kot ga igramo... V tako kratkem času, toliko vojske in to brez posledic... Si resnično lahko samo amater... In ja poznam nekatere člane DipT in L.Angels... Tako da o vohunih, niti ne govorit... Zdaj krpate z pushi in podobnim s... Je nesmiselno... Potrebno bo biti organiziran in ne tiščati z glavo skozi zid... Namesto DipT bi se mogli imenovati AmaT...

jeke600
05-03-2017, 18:50
Orli so ocitno dobili krila tudi na forumu, kar je za razvoj serverja samo dobro.
Ne smemo pa pozabit, da so tu se druge alianse, ki zaenkrat se ne kazejo vseh svojih adutov.

Tunce
05-03-2017, 18:57
Lp

A se pod temo napiše deff al MM:Bunker?

Nejc.c2
05-03-2017, 19:50
ni pomembno kako se napiše, le da je uspečno,...
kaj vam znači da pišete take in drugačne MM-je če pa niste spobni nekaj bistveno naredit?
neišči napake drugih, prej pred svojim pragom pometi ker si tup ko osel

A se pod temo napiše deff al MM:Bunker?

KIKICA
05-03-2017, 19:59
Jaz nevem, gospoda jeke600 vprašaj, on je tukaj izobražen.
Lp

Nejc.c2
05-03-2017, 20:21
tudi tunce pametuje v nedogled!

Lp

jeke600
05-03-2017, 20:53
Lp

Moje mnenje je da je najboljse ce se napise v temo: MM Bunker, ime igralca, cas napada

V tekstu pa se poskusamo izognit balastu in nepotrebnemu ponavljanju vsebine (da trikrat povemo isto). Kar pa nasemu vodstvu zal povzroca tezave.
MM mora bit kolikor toliko slovnicno pravilen in brez narecnih besed. Na koncu pa sledi se podpis.
Lp Jeke600 ;)

Pikipoki1
05-03-2017, 21:19
Orli so ocitno dobili krila tudi na forumu, kar je za razvoj serverja samo dobro.
Ne smemo pa pozabit, da so tu se druge alianse, ki zaenkrat se ne kazejo vseh svojih adutov.

Mene ne štej med Orle... So pa močni ja... Kar je dobro... In več bo takih napadov, kot je bil sinočnji... Bolj bodo močni... Ker se bo off zabil, deff pa bo rastel...

Nejc.c2
05-03-2017, 21:20
verjemi ni potrebe po tem,..
jaz pišem čisto preproste MM-je niti teme nedam kot bi bilo treba ker enostavno ni časa nekaj na dolgo razlagat,.. napišeš za kaj se gre brez kompliciranja,.. pomembno je da je ally učinkovita,.. če je MM napisan pravilno in v trudu ali pa čisto podomače ter na hitrco je čisto nepomembno,.. pomemben je odziv igralcev,... jaz osebno nikoli nisem maral brat dolgi MM-jev

Moje mnenje je da je najboljse ce se napise v temo: MM Bunker, ime igralca, cas napada

V tekstu pa se poskusamo izognit balastu in nepotrebnemu ponavljanju vsebine (da trikrat povemo isto). Kar pa nasemu vodstvu zal povzroca tezave.
MM mora bit kolikor toliko slovnicno pravilen in brez narecnih besed. Na koncu pa sledi se podpis.
Lp Jeke600 ;)

jeke600
05-03-2017, 21:27
verjemi ni potrebe po tem,..
jaz pišem čisto preproste MM-je niti teme nedam kot bi bilo treba ker enostavno ni časa nekaj na dolgo razlagat,.. napišeš za kaj se gre brez kompliciranja,.. pomembno je da je ally učinkovita,.. če je MM napisan pravilno in v trudu ali pa čisto podomače ter na hitrco je čisto nepomembno,.. pomemben je odziv igralcev,... jaz osebno nikoli nisem maral brat dolgi MM-jev
Pomoje je dobro da se iz teme razve o cem gre in da je nujno hitro ukrepanje.
V besedilo pa (za bunker) das samo link naselja in koliko enot je potrebnih/kdo vse mora poslat glede na oddaljenost ter ce se rabi zito. Je pa res da brez sodelovanja ne pomaga noben MM.

Pikipoki1
05-03-2017, 21:35
Pomoje je dobro da se iz teme razve o cem gre in da je nujno hitro ukrepanje.
V besedilo pa (za bunker) das samo link naselja in koliko enot je potrebnih/kdo vse mora poslat glede na oddaljenost ter ce se rabi zito. Je pa res da brez sodelovanja ne pomaga noben MM.

Hitri MM-ji morajo biti kratki in jedrnati... Razno razni motivacijski govori, ipd.-preko MM-jev iz strani vodij... Pa so lahko tudi daljši, saj le tako dosežejo bistvo...

Tunce
06-03-2017, 18:07
Hitri MM-ji morajo biti kratki in jedrnati... Razno razni motivacijski govori, ipd.-preko MM-jev iz strani vodij... Pa so lahko tudi daljši, saj le tako dosežejo bistvo...

tore hočte še napade, da boste izpopolnil to :)

jeke600
06-03-2017, 18:47
Verjetno si zelijo tocno take kot smo mu bili prica vceraj.

Nejc.c2
06-03-2017, 21:52
drugo tak nemorejo pričakovat kot reportov z ? haha :D

Verjetno si zelijo tocno take kot smo mu bili prica vceraj.

Pikipoki1
06-03-2017, 22:16
tore hočte še napade, da boste izpopolnil to :)

Prijatelj... Takšnih napadov, kot ste jih sposobni Vi... Smo vedno veseli... Samo počasi začnite štet... Tiste ?????? ;-) Pa brez zamere...

Tunce
07-03-2017, 17:28
Prijatelj... Takšnih napadov, kot ste jih sposobni Vi... Smo vedno veseli... Samo počasi začnite štet... Tiste ?????? ;-) Pa brez zamere...

ooo, sj veš počas bo tut vm deffa zmankal dečko, offe ste večinoma zabil..

jeke600
07-03-2017, 18:30

A so slucajno kaki reporti?

Pikipoki1
07-03-2017, 21:55

Prijatelju... Mislim da imamo mi ta glavne off-erje še kako aktivne... Deff-a pa na zalogi za kakšen bunker več od vas... HEH... Igra je igra...

Nejc.c2
07-03-2017, 23:58
če bi ti vedel kaj vse se še skriva :D

Nejc.c2
08-03-2017, 18:00
http://travian-reports.net/si/report/65991e8a16a,6599247e419,6599331d8e4,65994b95173,65 99537315a,65996ab4d8e

čestitam dipovci za odličen napad hahahhah

jeke600
08-03-2017, 19:03
http://travian-reports.net/si/report/65991e8a16a,6599247e419,6599331d8e4,65994b95173,65 99537315a,65996ab4d8e

Ojoj kaj je blo pa to?
Najprej se poslje cistilca z 50 ovni pol en soliden off pol pa valove vse skupi nacentriran v 4 ure in pol.
Lep odziv defferja in report za pozabo.

jeke600
08-03-2017, 19:17
Ta report spada vrjetno med top 10 najbolj amaterskih stvari kar sem jih videl na travianu.

Nejc.c2
09-03-2017, 11:46
se popolnoma strinjam takšne razmike med napadi še v zgodovini traviana nisem vido :D

Ta report spada vrjetno med top 10 najbolj amaterskih stvari kar sem jih videl na travianu.

jeke600
09-03-2017, 14:55
Na kolk mate kej polja najboljsi?

Doktor
09-03-2017, 19:03
Na kolk mate kej polja najboljsi?

17.kolko pa vi slabši?

Tunce
09-03-2017, 21:37
17.kolko pa vi slabši?

17...sam pozabu si povedat da maš sam 1ga na 17 ostala pa na 15 alpa še mn xD

jeke600
09-03-2017, 22:10
Lepo :)
Js se pa pocasi vzpenjam proti top 100 xD

thepanda
09-03-2017, 23:49
Če imaš v načrtu enega od boljših računov potem na 64. dan polja že skoraj morajo bit na 17, se kar spodobi ;)

Doktor
10-03-2017, 21:58
17...sam pozabu si povedat da maš sam 1ga na 17 ostala pa na 15 alpa še mn xD

Potem bi acc bil povprečen.

Mr. Freeze
11-03-2017, 08:19
Hello guys.. Greetings from Mr. Freeze..
Seems like me not the only one who speaks only english..

jeke600
11-03-2017, 08:33
Hello guys.. Greetings from Mr. Freeze..
Seems like me not the only one who speaks only english..

Hello welcome to the forum :)
Where are you playing?

Mr. Freeze
11-03-2017, 09:35
Hello welcome to the forum :)
Where are you playing?

ts5 itself..

i have lots of imperions in my villa.. more than 10.. :cool:
But me careful enough not to reveal which villa of mine has that hammer.. Else you would chief my spawn..

jeke600
11-03-2017, 09:52
ts5 itself..

i have lots of imperions in my villa.. more than 10.. :cool:
But me careful enough not to reveal which villa of mine has that hammer.. Else you would chief my spawn..

Lol my account is not rly good so i doubt i would be able to chief anything :)

Doktor
11-03-2017, 10:03
Lol my account is not rly good so i doubt i would be able to chief anything :)

haha good one :D

jeke600
11-03-2017, 13:04
A se kej napada?

Pikipoki1
12-03-2017, 10:54
A se kej napada?

Nič ni videt da bi se kaj...

jeke600
12-03-2017, 15:14
Pocasi se bo vrjetno zacelo sparat vojske za arte, ki bodo veliko povedali o stanju alians. :)

Tunce
12-03-2017, 18:11
Pocasi se bo vrjetno zacelo sparat vojske za arte, ki bodo veliko povedali o stanju alians. :)

ti počas men povej ima kako maš na igri, ker si mi zmeram bl sumljiv :)
Za arte je pa še 32 dni, tko da rečmo dobr mesc, hehe V tem času je težko naklikat vojsko za mali art, če še vedno nimate nč :)

jeke600
12-03-2017, 18:30

V kaksnem smislu sumljiv? :)
Upam da me nimas za vohuna

Pikipoki1
12-03-2017, 20:35
V kaksnem smislu sumljiv? :)
Upam da me nimas za vohuna

Ah prijatelju... Nima te za vohuna... On nima vohunov v svoji ally... Ima jih samo v drugih aliansah... Edino v naši ne...

jeke600
12-03-2017, 21:04
Hehehe na tak nivo se pa ne spuscam :D

thepanda
12-03-2017, 21:28
Za arte je pa še 32 dni, tko da rečmo dobr mesc, hehe V tem času je težko naklikat vojsko za mali art, če še vedno nimate nč :)

Vojsko za mali art se naklika v 3-4 dneh :lol: Sicer je to kar žalostno, ampak tako pač je...

Nejc.c2
13-03-2017, 15:51
Nwm kaj ti tunce govoriš!
ampak za mali art naklikat vojsko je mačji kašelj
poleg tega pa imaš tudi ti komaj da kaj vojske ker si tak vse na meni in neptunu zgubo :D

Tunce
13-03-2017, 18:14
Nwm kaj ti tunce govoriš!
ampak za mali art naklikat vojsko je mačji kašelj
poleg tega pa imaš tudi ti komaj da kaj vojske ker si tak vse na meni in neptunu zgubo :D

Nenaklikaš v 3-4 dnevih ker urovin nimaš xD

Vse na tebi in neptunu zabou? ČE misš da je blo to vse kr mam si se pa uštel :)

jeke600
13-03-2017, 18:17
Se vedno ne vem zakaj sem sumljiv?

Nejc.c2
13-03-2017, 20:38
seveda da naklikaš saj pa maš maš zato cropera da gre žito gor ko noro

Nenaklikaš v 3-4 dnevih ker urovin nimaš xD

Vse na tebi in neptunu zabou? ČE misš da je blo to vse kr mam si se pa uštel :)

jeke600
16-03-2017, 14:18
Kaj zdej? a noben ne bo nic pisal? Vsi samo farmate pa se prpravlate na arte?

kolovratnik
19-03-2017, 09:58
Dej jeke najdi si en hobi, lepo te prosim. :)

No, bom pa jaz po dolgem času nekaj napisal, preprosto moram. :D

Govori se, da sta Osvetnik in majmun spet v svojem slogu najarila na bunker pri bachiee-ju. Kdo si upa prilepiti report?

Namig zakaj spet ni uspelo: Napade načrtujejo tako, da vodja kobanc pošlje MM naj naključno fejkajo igralce MM, vmes pa lahko tudi uturijo kakšen pravi napad. Vojaški veleumi. :D Sicer pa to niti ni tako slaba ideja, saj edino z naključnimi napadi lahko dejansko naredijo škodo, ker napadov pač ne znajo koordinirati. A žal sta se mojstrski duo spet narobe odločila in PONOVNO zabila. Bravo, bravo.

Seveda stari kozli za neuspeh ponovno krivijo vohune. Kako je lahko vohun vedel kdo bo tarča, mi povejte? Vohun ve toliko, kot mu poveste. Torej ste si za vse krivi sami, vohuni so del igre in nikoli se jih ne boste znebili. Prosim, nikoli več ne stopite na položaje vodij, ker kvarite igro. Uspeli ste potopiti sebe, zraven pa ste potegnili še celo alianso. Tisti, ki je vztrajal z njimi, si je pa čisto sam kriv. Res pravi biseri.

Pa to še ni vse. Osvetnik in majmun sta največja otroka, kar jih je ta igra videla. Sedaj sta ustanovila alianso z imenom "bachiee bedak". Osvetnik je šel celo tako daleč, da je vsa svoja naselja preimenoval, igralcem MH pa pošilja sporočila, da so strahopetci in umazanci. Takoj zatem jih da na ignore listo. :D

Pa gre za starejša gospoda, ne za dva mulca, od katerih bi bilo to za pričakovati. Žalostno.

Tunce
19-03-2017, 10:18

No, bom pa jaz po dolgem času nekaj napisal, preprosto moram. :D

Govori se, da sta Osvetnik in majmun spet v svojem slogu najarila na bunker pri bachiee-ju. Kdo si upa prilepiti report?

Namig zakaj spet ni uspelo: Napade načrtujejo tako, da vodja kobanc pošlje MM naj naključno fejkajo igralce MM, vmes pa lahko tudi uturijo kakšen pravi napad. Vojaški veleumi. :D Sicer pa to niti ni tako slaba ideja, saj edino z naključnimi napadi lahko dejansko naredijo škodo, ker napadov pač ne znajo koordinirati. A žal sta se mojstrski duo spet narobe odločila in PONOVNO zabila. Bravo, bravo.

Seveda stari kozli za neuspeh ponovno krivijo vohune. Kako je lahko vohun vedel kdo bo tarča, mi povejte? Vohun ve toliko, kot mu poveste. Torej ste si za vse krivi sami, vohuni so del igre in nikoli se jih ne boste znebili. Prosim, nikoli več ne stopite na položaje vodij, ker kvarite igro. Uspeli ste potopiti sebe, zraven pa ste potegnili še celo alianso. Tisti, ki je vztrajal z njimi, si je pa čisto sam kriv. Res pravi biseri.

Pa to še ni vse. Osvetnik in majmun sta največja otroka, kar jih je ta igra videla. Sedaj sta ustanovila alianso z imenom "bachiee bedak". Osvetnik je šel celo tako daleč, da je vsa svoja naselja preimenoval, igralcem MH pa pošilja sporočila, da so strahopetci in umazanci. Takoj zatem jih da na ignore listo. :D

Pa gre za starejša gospoda, ne za dva mulca, od katerih bi bilo to za pričakovati. Žalostno.

http://travian-reports.net/si/report/66724cd619a

Mr. Freeze
19-03-2017, 10:49
http://travian-reports.net/si/report/66867b63b49,668695935da,6686480446f,66865032343

I had to work alot to get these reports. Finally got them all.

Osvetnik / nemesis (yes google translate even translates usernames :D ) is one hell of a player..
He is the only guy who made 3 hammers and did not hesitate to suicide them.. (thats how many were reports i saw on this forum)
I have seen guys who have deleted once they loose their first hammer.. But will be good to see him if he shows few more of such attacks and that too where he does not loose his hammer..

Majmum / Monkey did such a trick which would confuse all opponents..
I am yet to figure out what is the reason of sending 1k TKs in a separate wave..

Also, why not send attacks in same second.
I agree I myself am not good at same second attacks.. But seeing pros not having such attacks is surprising..

@Tunce, Please dont post unfiltered reports on forum.

While posting, please dont give any information about remaining troops if any exist.

Tunce
19-03-2017, 12:37
http://travian-reports.net/si/report/66867b63b49,668695935da,6686480446f,66865032343

I had to work alot to get these reports. Finally got them all.

Osvetnik / nemesis (yes google translate even translates usernames :D ) is one hell of a player..
He is the only guy who made 3 hammers and did not hesitate to suicide them.. (thats how many were reports i saw on this forum)
I have seen guys who have deleted once they loose their first hammer.. But will be good to see him if he shows few more of such attacks and that too where he does not loose his hammer..

Majmum / Monkey did such a trick which would confuse all opponents..
I am yet to figure out what is the reason of sending 1k TKs in a separate wave..

Also, why not send attacks in same second.
I agree I myself am not good at same second attacks.. But seeing pros not having such attacks is surprising..

@Tunce, Please dont post unfiltered reports on forum.

While posting, please dont give any information about remaining troops if any exist.

I am confused right now..whay unfitered reports? Just asking

Styrnucis
19-03-2017, 12:47
Shame, grown man acting like kindergardeners. I guess nobody is surprised why we never liked them :)
But the game is still just beginning.

jeke600
19-03-2017, 13:34
Mam js svoje hobije brez skrbi :D

Nejc.c2
19-03-2017, 16:14
Jaz osebno lahko rečem samo vsaka čast Osvetnik!
igro je zaključil v stilu kot jo mora,.. glede na to da je zabil kar lepe številke enot kar je tudi razvidno iz prejšnjih reportov, in da je vedno ponovno vstal in se boril naprej mu lahko samo čestitamo,... potrebno bi bilo več takih igralcev ki neobupajo po prvem spodrsljaju!
žal pa en sam igralec ni sposoben narediti veliko,.. kot smo vsi opazili njihova alijansa ni bila spodobno aktivna kar pomeni da je tudi sam bil obsojen na propad in zato je igro zaključil v stilu kot se spodobi!
Podpiram ga v dejanju ki ga je storil, kajti sam bi ravnal enako,..

Lp N

Pikipoki1
19-03-2017, 17:49
Lepo zaključeno v stilu... Vseeno mi ga je do neke mere žal... Tudi bucek se je poslovil... Server se bo končal v boju treh ally, ki so načeloma zavezniki... Ja Dip je razpadel... L.Angeles še bo... Ni to to... Škoda... Dobro zastavljen server... Ampak odšla je velika večina za moje pojme ključnih igralcev... Tako da... Škoda... Upam da vsaj Smrketa še kaki mesec ostane... Da se bo še kaj zanimivega odvijalo... Drugače pa... Žalosten server... Za moje pojme najjači igralci so odšli brez tehtnega razloga... Za moje pojme najjači igralec serverja pa popolnoma za BV...

Tunce
19-03-2017, 18:04
Lepo zaključeno v stilu... Vseeno mi ga je do neke mere žal... Tudi bucek se je poslovil... Server se bo končal v boju treh ally, ki so načeloma zavezniki... Ja Dip je razpadel... L.Angeles še bo... Ni to to... Škoda... Dobro zastavljen server... Ampak odšla je velika večina za moje pojme ključnih igralcev... Tako da... Škoda... Upam da vsaj Smrketa še kaki mesec ostane... Da se bo še kaj zanimivega odvijalo... Drugače pa... Žalosten server... Za moje pojme najjači igralci so odšli brez tehtnega razloga... Za moje pojme najjači igralec serverja pa popolnoma za BV...

Dečko moj, razčistva neki stvari najprej:

Smrketa acc je moj, če je neznanka še vedno...
Potem od kod teb ideja da Dip.T razpada? To se ni nikol zgodil in se tudi nebo zgodilo! Šli so k anglesim, z razlogom(več akcije) ampak to nepomeni da smo razpadli!

Jaz ostajam do konca, kajti imam še kakega asa v rokavu :)

Nejc.c2
19-03-2017, 19:51
mora nas ostati čim več da bo server zanimiv :D
kajti to je pomen igre,...
ker če ostane 1 ključna močna ally lahko vsi brišemo ker bo nezanimivo :D
in zato mi je všeč kar se dogaja,.. ampak ni mi všeč da eni žal odnehajo,... ampak za vse to je kriva premoč in neenakomerna razporeditev članov glede na izkušnje po kontinentih

Tunce
19-03-2017, 20:17
mora nas ostati čim več da bo server zanimiv :D
kajti to je pomen igre,...
ker če ostane 1 ključna močna ally lahko vsi brišemo ker bo nezanimivo :D
in zato mi je všeč kar se dogaja,.. ampak ni mi všeč da eni žal odnehajo,... ampak za vse to je kriva premoč in neenakomerna razporeditev članov glede na izkušnje po kontinentih

Kakšna neenakomarna razdelitov?

Pikipoki1
19-03-2017, 22:05
Dečko moj, razčistva neki stvari najprej:

Smrketa acc je moj, če je neznanka še vedno...
Potem od kod teb ideja da Dip.T razpada? To se ni nikol zgodil in se tudi nebo zgodilo! Šli so k anglesim, z razlogom(več akcije) ampak to nepomeni da smo razpadli!

Jaz ostajam do konca, kajti imam še kakega asa v rokavu :)

Tunce... Bog ne daj da odnehaš... Vem da si Smrketa... Upam da imaš še kakšnega asa v rokavu... Verjamem vate in verjamem v to, da boš še kakšen napad spravil skupaj ;-)

Nejc.c2
20-03-2017, 01:47
kot je razvidno iz splošnega pogleda smo se izkušeni igralci večinoma odločili za ++,... na ostalih kontinentih je bolj praznina razen izjem,...

Kakšna neenakomarna razdelitov?

kolovratnik
20-03-2017, 07:20
Jaz osebno lahko rečem samo vsaka čast Osvetnik!
igro je zaključil v stilu kot jo mora,.. glede na to da je zabil kar lepe številke enot kar je tudi razvidno iz prejšnjih reportov, in da je vedno ponovno vstal in se boril naprej mu lahko samo čestitamo,... potrebno bi bilo več takih igralcev ki neobupajo po prvem spodrsljaju!
žal pa en sam igralec ni sposoben narediti veliko,.. kot smo vsi opazili njihova alijansa ni bila spodobno aktivna kar pomeni da je tudi sam bil obsojen na propad in zato je igro zaključil v stilu kot se spodobi!
Podpiram ga v dejanju ki ga je storil, kajti sam bi ravnal enako,..

Lp N

Upam, da je ta objava en velik hec? :D

Mojster je zabil 95% vseh poslanih napadov (brez efekta! - ampak če vprašaš njega je naredil plus, ker je pobil kar nekaj def enot), ovnov ne pozna, napadov ne zna uskladiti niti na 1 sec, da o vodenju in diplomaciji sploh ne bi začel (MMji so bili na ravni prvega razreda osnovne šole, vsebina pa še kaj nižje).

Napadov pa itak ne znajo planirati, na koncu so za vse krivi vohuni in pa nesodelovanje alianse. Pravi vodja. :D Aliansa nima tukaj čisto NIČ zraven. Svoje čase so bili visoko na vseh lestvicah. Notri so bili solidni igralci, ki bi s pravim neegoističnim vodstvom lahko spreobrnili igro. Tako pa so jih kobanc, Osvetnik in majmun vodili direkt v propad, kar sem mimogrede, napovedal 2. teden serverja.

Še to, Osvetnik je za vsak fejk napad nase, v svoja naselja speljal praktično ves def alianse in tudi držal stalni bunker kar nekaj časa (čeprav je bilo jasno, da ne bo tarča - ker on misli, da če napadeš, boš dobil kontra napad - kot to delajo oni), tako da je nasprotnikom precej olajšal delo pri izbiri pravih tarč. Še ena v vrsti briljantnih potez.

Eden izmed slabših igralcev tega serverja (takoj za majmunom), s tem da je porabil vsaj 500€ za gold, pokazal pa čisto nič pametnega.

Za piko na i se pa tadva bisera obnašata kot dva otroka. A se sme tukaj prilepiti screenshot IGMja? Res bi vam rad pokazal kakšne piše našim igralcem. :D

In čisto vsak server ista zgodba (mislim, da to je že 3. zapored), zapucajo vse in potem brišejo po 2-3h mesecih. Velemojstri.

Sprejmite poraz in odidite z dvignjeno glavo, ne pa kot največji luzerčki tega serverja. Za zjokat se. :D

Nejc.c2
20-03-2017, 17:25
in kateri acc ti klikaš?

Mojster je zabil 95% vseh poslanih napadov (brez efekta! - ampak če vprašaš njega je naredil plus, ker je pobil kar nekaj def enot), ovnov ne pozna, napadov ne zna uskladiti niti na 1 sec, da o vodenju in diplomaciji sploh ne bi začel (MMji so bili na ravni prvega razreda osnovne šole, vsebina pa še kaj nižje).

Napadov pa itak ne znajo planirati, na koncu so za vse krivi vohuni in pa nesodelovanje alianse. Pravi vodja. :D Aliansa nima tukaj čisto NIČ zraven. Svoje čase so bili visoko na vseh lestvicah. Notri so bili solidni igralci, ki bi s pravim neegoističnim vodstvom lahko spreobrnili igro. Tako pa so jih kobanc, Osvetnik in majmun vodili direkt v propad, kar sem mimogrede, napovedal 2. teden serverja.

Še to, Osvetnik je za vsak fejk napad nase, v svoja naselja speljal praktično ves def alianse in tudi držal stalni bunker kar nekaj časa (čeprav je bilo jasno, da ne bo tarča - ker on misli, da če napadeš, boš dobil kontra napad - kot to delajo oni), tako da je nasprotnikom precej olajšal delo pri izbiri pravih tarč. Še ena v vrsti briljantnih potez.

Eden izmed slabših igralcev tega serverja (takoj za majmunom), s tem da je porabil vsaj 500€ za gold, pokazal pa čisto nič pametnega.

Za piko na i se pa tadva bisera obnašata kot dva otroka. A se sme tukaj prilepiti screenshot IGMja? Res bi vam rad pokazal kakšne piše našim igralcem. :D

In čisto vsak server ista zgodba (mislim, da to je že 3. zapored), zapucajo vse in potem brišejo po 2-3h mesecih. Velemojstri.

Sprejmite poraz in odidite z dvignjeno glavo, ne pa kot največji luzerčki tega serverja. Za zjokat se. :D

Tunce
20-03-2017, 20:35

Meme pa res zanima na koga kazeš z prstom, češ da je zabou 500€ :)

kolovratnik
21-03-2017, 07:52
Meme pa res zanima na koga kazeš z prstom, češ da je zabou 500€ :)

Ti pa nisi glih najbolj brihten, kajneda? :D Preberi še enkrat koga imam na piki in ti bo vse kristalno jasno.

Styrnucis
21-03-2017, 08:47
Poor Uran - not even 24 hours after he decided to cross MH - lost village, lost troops and about to have his cap ruined as well. Obviously he is deleting, yet he could have done so much better.
Lesson: skill is not everything - even best ones have to learn to play in team, otherwise they get played by the team.
In other news - will attempt to draw up an overview of alliances later today, just like the one I did earlier :)

PODKRAJ
22-03-2017, 21:35
Ali ima kdo kakšne raporte. Ponoči naj bi Marshall iz Dipa baje izgubil dva močna naselja. In kdo ga je napadel? Kot vidim ni več v aliansi. Ali je to praksa Dipa, da odslovi igralca, ki izgubi naselje ali pa vojsko?

Nejc.c2
22-03-2017, 21:51
Na delu so bili ORLI

Ali ima kdo kakšne raporte. Ponoči naj bi Marshall iz Dipa baje izgubil dva močna naselja. In kdo ga je napadel? Kot vidim ni več v aliansi. Ali je to praksa Dipa, da odslovi igralca, ki izgubi naselje ali pa vojsko?

Nejc.c2
23-03-2017, 11:45
http://travian-reports.net/si/report/671909dbb96

Bravo :D

Tunce
24-03-2017, 14:43
http://travian-reports.net/si/report/671909dbb96

Bravo :D

Tko veselo kažeš kako se naši zabijajo, a kako se pa vi zabijate nad nami pa nič neobjavlaš? A te je sram pokazat nejko?

Tunce
24-03-2017, 14:44

kera ally je biu? 2x poglej potem pa govor..in ne nismo ga vrgl vn

PODKRAJ
25-03-2017, 20:09
kera ally je biu? 2x poglej potem pa govor..in ne nismo ga vrgl vn

Se opravičujem. Je šel k boljšim. Je bil pri vas, pa so vas zapustili defferji. A ne

Tunce
26-03-2017, 18:33
Se opravičujem. Je šel k boljšim. Je bil pri vas, pa so vas zapustili defferji. A ne

ja kako si vedu? vsi defferji so šli ja xD Pa tut offerji so šli..sam sm ustou ja, kako vse to veš
?

Styrnucis
26-03-2017, 18:34
Good day,

Grab your afternoon beer, lay back in the chair and get ready for some reading as I am back.
About month ago (22.03) I drew up the first alliance comparison - see it in page 5 of this thread. It is time to see what has changed. Alliances are reviewed based on the order in population ranking. Average population ratings based only among top 10 alliances.

1. L.ANGELS - formerly known as Dip.T 1 yet the reason for name change is not known for me. Still going strong and currently only alliance with over 50 active members. Ahead of 2nd place in population ranking by 65k. 2nd highest average population. As per gettertools on 26.03 have chiefed total of 13 villages (4th best result), lost 6 to other alliances. Seems to be clashing with R and ORLI, so the fight is real there. Definitely one of top alliances to watch when artifacts are up.

2. MH + M H - just month ago were ranked 6th, have gained 2 members and lost 1 since the last overview was done. Seems that MH are winning the war in -/- since no villages except MH are now located in -/- area close to grey area (as per gettertools). Highest average population ranking of the server, however some of members still have it quite low. As per gettertools MH have chiefed total of 39 villages (best result), lost 2, majority has been taken from former A, and current PES and KAB members. Have created a wing M H that currently only has 4 members (ranked 11th), though that opens some options for future expansion. Might have some trouble going for small and large artifacts, as most of the capitals are located rather close to grey area and in it.

3. ® - Have made a climb from rank 5 to rank 3. Along with ORLI are holding the +/- area nicely. 4th highest average population, as per gettertools have chiefed total of 19 villages (2nd best result), lost 2 to other alliances. If they keep holding their positions like they are doing it now - will be fun to see what are they able to do when artifacts come. As it looks now - they are not giving up anything easily. Instead they are taking stuff and are 2nd best raiders of recent weeks.

4. PES - a new name in the ranking. Made from former A and BUTL members (at least best of those), have cut their relationship with KAB, have lost 2 grown up childs from leadership which were so good players that they decided before artifacts (just in case - this was a sarcasm). In any case - losing exleaders and coming together has worked for best for them. Fight is still alive in the area. 3rd highest average population, as per gettertools have cheifed 1 village since formation of the alliance. I believe we can expect good fight from them if they manage to finally bring in some coordintion. As they are bit our - might have some advantage when going for small artifacts.

5. Dip.T - drop down in ranking from 2nd place to 5th which might be explained with some of best players moving to L.ANGELS. 6th highest average population, 12 villages chiefed (4th highest result), lost 5. With L.ANGELS still look like the superpower of the server. Looking forward to see plenty of artifact grabs from them as well. Sadly raiding stats have dropped a bit, but that might just be because of saving every troop for artifact time.

6. ORLI - Climb from rank 7 to rank 6. Defensive superpower of the server, grabbing top spots on def ranking week after week. If they get to WW building - I personally would not like to be the one attempting to penetrate the troops walls they manage to gather. 5th highest average population, 10 villages chiefed (5th result), lost 3. With all that def they still manage to raid enough to stay in top 10. A good potential to be a pain in...erm...backside to anyone who decides to mess with them.

7. KAB - Drop from rank 5 to rank 7. Have lost relations with PES, incorporated KAB II in once alliance. There is impression that ambition is gone, however they still got some troops, some def and if some good leadership emerges - might get back up. 7th highest average population, have chiefed 1 village, lost 8. Unfortunately recently not raiding enough for top10, but might too early to write them down.

8. MAV - consists mainly of former M members and created just a few days ago. Do not have any relations shown on their profile, however with location in +/+ they might have some trouble. Hard to tell anything about them yet, however they got currently 8th highest average population in top10 alliances. Will be interesting to see where this goes.

9. SOL - former BUTL wing, now in confederation with PES and (strangely enough) - ®. Consists mainly of new players and late starters, however among those there might definitely be some unpolished diamonds. Nothing chiefed and nothing lost yet, average pop - 10th of top 10 alliances. Likely pretending on couple small artifacts at best, but likely will be providing defense for PES. However looking for a couple great players emerging from them.

10. DD - consists of few former Dip.T and L.ANGELS players, quite spread out. Seems to be one of those small groups who like to do nasty coordinated bites (I love those so much!). Have lost 1 village, havent chiefed any, got 7th highest average population. I bet we will see them grabbing some arties, however I wonder who are they going to join long term. Time will show.

Some conclusions.
MH have managed to fight off A and KAB despite being heavily outnumbered, but that by no means make their life easier as plenty of good fights are still ahead.
ORLI have endured same against Dip.T and L.ANGELS and also survived, which is a nice proof that good coordination can help survive.
Overall it seems that we are still looking at 4 major sides on this server:
PES+SOL
®+ORLI
Dip.T+L.ANGELS
MH+M H
Otheralliances likely will join either side. I believe - more sides is more fun, so definitely looking forward to keeping it this way. Would be nice to see total of 4 World Wonders being built.

Anyway I will be happy to hear your comments about this. I believe you might add something and disagree on what I have dropped down. This is after all just a very brief comparison, but I could surely write plenty of other stuff too.

Tunce
26-03-2017, 18:39
Good day,

Grab your afternoon beer, lay back in the chair and get ready for some reading as I am back.
About month ago (22.03) I drew up the first alliance comparison - see it in page 5 of this thread. It is time to see what has changed. Alliances are reviewed based on the order in population ranking. Average population ratings based only among top 10 alliances.

1. L.ANGELS - formerly known as Dip.T 1 yet the reason for name change is not known for me. Still going strong and currently only alliance with over 50 active members. Ahead of 2nd place in population ranking by 65k. 2nd highest average population. As per gettertools on 26.03 have chiefed total of 13 villages (4th best result), lost 6 to other alliances. Seems to be clashing with R and ORLI, so the fight is real there. Definitely one of top alliances to watch when artifacts are up.

2. MH + M H - just month ago were ranked 6th, have gained 2 members and lost 1 since the last overview was done. Seems that MH are winning the war in -/- since no villages except MH are now located in -/- area close to grey area (as per gettertools). Highest average population ranking of the server, however some of members still have it quite low. As per gettertools MH have chiefed total of 39 villages (best result), lost 2, majority has been taken from former A, and current PES and KAB members. Have created a wing M H that currently only has 4 members (ranked 11th), though that opens some options for future expansion. Might have some trouble going for small and large artifacts, as most of the capitals are located rather close to grey area and in it.

3. ® - Have made a climb from rank 5 to rank 3. Along with ORLI are holding the +/- area nicely. 4th highest average population, as per gettertools have chiefed total of 19 villages (2nd best result), lost 2 to other alliances. If they keep holding their positions like they are doing it now - will be fun to see what are they able to do when artifacts come. As it looks now - they are not giving up anything easily. Instead they are taking stuff and are 2nd best raiders of recent weeks.

4. PES - a new name in the ranking. Made from former A and BUTL members (at least best of those), have cut their relationship with KAB, have lost 2 grown up childs from leadership which were so good players that they decided before artifacts (just in case - this was a sarcasm). In any case - losing exleaders and coming together has worked for best for them. Fight is still alive in the area. 3rd highest average population, as per gettertools have cheifed 1 village since formation of the alliance. I believe we can expect good fight from them if they manage to finally bring in some coordintion. As they are bit our - might have some advantage when going for small artifacts.

5. Dip.T - drop down in ranking from 2nd place to 5th which might be explained with some of best players moving to L.ANGELS. 6th highest average population, 12 villages chiefed (4th highest result), lost 5. With L.ANGELS still look like the superpower of the server. Looking forward to see plenty of artifact grabs from them as well. Sadly raiding stats have dropped a bit, but that might just be because of saving every troop for artifact time.

6. ORLI - Climb from rank 7 to rank 6. Defensive superpower of the server, grabbing top spots on def ranking week after week. If they get to WW building - I personally would not like to be the one attempting to penetrate the troops walls they manage to gather. 5th highest average population, 10 villages chiefed (5th result), lost 3. With all that def they still manage to raid enough to stay in top 10. A good potential to be a pain in...erm...backside to anyone who decides to mess with them.

7. KAB - Drop from rank 5 to rank 7. Have lost relations with PES, incorporated KAB II in once alliance. There is impression that ambition is gone, however they still got some troops, some def and if some good leadership emerges - might get back up. 7th highest average population, have chiefed 1 village, lost 8. Unfortunately recently not raiding enough for top10, but might too early to write them down.

8. MAV - consists mainly of former M members and created just a few days ago. Do not have any relations shown on their profile, however with location in +/+ they might have some trouble. Hard to tell anything about them yet, however they got currently 8th highest average population in top10 alliances. Will be interesting to see where this goes.

9. SOL - former BUTL wing, now in confederation with PES and (strangely enough) - ®. Consists mainly of new players and late starters, however among those there might definitely be some unpolished diamonds. Nothing chiefed and nothing lost yet, average pop - 10th of top 10 alliances. Likely pretending on couple small artifacts at best, but likely will be providing defense for PES. However looking for a couple great players emerging from them.

10. DD - consists of few former Dip.T and L.ANGELS players, quite spread out. Seems to be one of those small groups who like to do nasty coordinated bites (I love those so much!). Have lost 1 village, havent chiefed any, got 7th highest average population. I bet we will see them grabbing some arties, however I wonder who are they going to join long term. Time will show.

Some conclusions.
MH have managed to fight off A and KAB despite being heavily outnumbered, but that by no means make their life easier as plenty of good fights are still ahead.
ORLI have endured same against Dip.T and L.ANGELS and also survived, which is a nice proof that good coordination can help survive.
PES+SOL
®+ORLI
Dip.T+L.ANGELS
MH+M H
Otheralliances likely will join either side. I believe - more sides is more fun, so definitely looking forward to keeping it this way. Would be nice to see total of 4 World Wonders being built.

Anyway I will be happy to hear your comments about this. I believe you might add something and disagree on what I have dropped down. This is after all just a very brief comparison, but I could surely write plenty of other stuff too.

I cant agree more :)

well sayed

Mr. Freeze
26-03-2017, 19:00
Good day,

Some conclusions.
PES+SOL
®+ORLI
Dip.T+L.ANGELS
MH+M H

You got too much time to type all this.
Also your grammar is so good.

I recollect i myself never could write an essay without spelling / grammatical mistakes..

Still, good to know that my alliance is in this list..

But you failed to mention some NAPs between MH and ® and ORLI..
Would they merge to fight dip.t + l.angeles ?

Styrnucis
26-03-2017, 19:52
You got too much time to type all this.
Also your grammar is so good.

I recollect i myself never could write an essay without spelling / grammatical mistakes..

Still, good to know that my alliance is in this list..

But you failed to mention some NAPs between MH and ® and ORLI..
Would they merge to fight dip.t + l.angeles ?

Well in my understanding NAP is non-agression pact and should be treated that way. It is the best tool to secure borders to prevent attacks, therefore allowing involved sides to focus elsewhere. Those mentioned NAPs have been there since first weeks of the server without any changes. From what I have seen in other servers I must say that usually interesting diplomatic shifting is seen after artifacts are released and grabbed as that does shift a balance of power a bit. In conclusion I would say that we might see things changing overall in some 25-30 days if artifacts are released as ususal.

Mr. Freeze
31-03-2017, 07:19
There was a boom somewhere with barje collecting some cool 45k def points..

Someone care to share some reports of the same ?

Nejc.c2
31-03-2017, 22:08
http://travian-reports.net/si/report/6782925e93f,67831df0392,678329a4c26,67833a1caa5,67 8346fd57e

There was a boom somewhere with barje collecting some cool 45k def points..

Someone care to share some reports of the same ?

Styrnucis
01-04-2017, 11:56
http://travian-reports.net/si/report/6782925e93f,67831df0392,678329a4c26,67833a1caa5,67 8346fd57e

Oh, wow. That could have been at least large artifact. Also quite poor siege for such hit. Good catch for defending team.

Mr. Freeze
01-04-2017, 12:55

Nejc.c2
01-04-2017, 18:43
kot zgleda se je vse umirilo, žalostno da nihče nič nedokomentira :D

jeke600
02-04-2017, 08:58
kot zgleda se je vse umirilo, žalostno da nihče nič nedokomentira :D

Mal se sparamo do artov pol se pa se na forumu popokamo haha ;)

Nejc.c2
02-04-2017, 12:01
hehe me zanima kdo bo kaj nesel :D

Tunce
02-04-2017, 12:48
hehe me zanima kdo bo kaj nesel :D

preveč te ferbc matra dečko :)

Po artih boste orli počas začel padat, ker boste vse offe k jih še mate zabil, hehe
pa a te je sram obest report z številom deff enot? hehe

Nejc.c2
02-04-2017, 17:02
no bomo videli kdo bo začel padat ;)

drugače pa glede deffa se vas netiče,.. z tem offom niste niti tolko skoz prorl da bi videli število deffa,... tak da se meni zdi da tebe mantra koliko deffa imamo ;)

Lp N

preveč te ferbc matra dečko :)

Po artih boste orli počas začel padat, ker boste vse offe k jih še mate zabil, hehe
pa a te je sram obest report z številom deff enot? hehe

Tunce
02-04-2017, 17:11
mene nč nematra, ker veš, sem videl koliko ga mate, veš, če sm imeu deff enote tam, sm videl koliko je bilo deffa :)
Tako da nč skrbet, vem kok ste spravl notr, in morm rečt da ni blo tako slabo

Nejc.c2
02-04-2017, 17:26
haha ti pa maš svoje fore :D
tudi če maš svoj deff noter se nevidi ;)
prijatelj se vidi da si amater, za drugo nisi kot za jajca čohat

mene nč nematra, ker veš, sem videl koliko ga mate, veš, če sm imeu deff enote tam, sm videl koliko je bilo deffa :)
Tako da nč skrbet, vem kok ste spravl notr, in morm rečt da ni blo tako slabo

thepanda
02-04-2017, 21:26
haha ti pa maš svoje fore :D
tudi če maš svoj deff noter se nevidi ;)
prijatelj se vidi da si amater, za drugo nisi kot za jajca čohat

Iz procenta izgub in pridobljenih off pik se enostavno zračuna cifro celotnega defa. Je pa to seveda daleč izven intelektualnega dometa Tunce in njegove podobno brihtne druščine ;)

Nejc.c2
02-04-2017, 21:34
kot 1 je čist zgrešu ker če maš svoj deff not se nevidi celota
kot 2 pa negre na ta način zračunat,... ker enote dajejo različno število točk,.... tudi odvisno je od enot ki so znotraj to gre samo če 1 pleme brani,... ker vsaka obrambna enota od določenega plemena ima svoje sposobnosti v obrambi,...

Lp N

Iz procenta izgub in pridobljenih off pik se enostavno zračuna cifro celotnega defa. Je pa to seveda daleč izven intelektualnega dometa Tunce in njegove podobno brihtne druščine ;)

thepanda
02-04-2017, 21:47
kot 1 je čist zgrešu ker če maš svoj deff not se nevidi celota
kot 2 pa negre na ta način zračunat,... ker enote dajejo različno število točk,.... tudi odvisno je od enot ki so znotraj to gre samo če 1 pleme brani,... ker vsaka obrambna enota od določenega plemena ima svoje sposobnosti v obrambi,...

Lp N

Ne bo držalo :D Ves def se sešteje in obravnava kot celota, procent izgub pri vseh enotah je dejansko identičen ;) Tako da pogledaš koliko enot si izgubil pri svojih enotah in koliko off pik je dobil napadalec - z enostavnim računom prideš do številke celotnega defa v bunkerju ;)

Nejc.c2
03-04-2017, 13:51
no potem pa izračunaj

Ne bo držalo :D Ves def se sešteje in obravnava kot celota, procent izgub pri vseh enotah je dejansko identičen ;) Tako da pogledaš koliko enot si izgubil pri svojih enotah in koliko off pik je dobil napadalec - z enostavnim računom prideš do številke celotnega defa v bunkerju ;)

thepanda
03-04-2017, 14:45
no potem pa izračunaj

Dej mi report enega deferja in število off pik napadalca, brez problema izračunam ;)

Evo primer:
Report napadalca: http://travian-reports.net/hr/report/65174306693

Napadalec je v napadu dobil okoli 47800 off točk (recimo da neveš točne cifre).

Report enega deferja:
http://travian-reports.net/hr/report/6765202c1a5

Izgube defa so bile 18,38%.

Nastaviš račun:
47800/0,1838=260065

Torej bi moralo biti v bunkerju okoli 260k enot. Celoten report ti pokaže da je temu res tako ;)
http://travian-reports.net/hr/report/6523499051e

Tunce
03-04-2017, 17:47
Dej mi report enega deferja in število off pik napadalca, brez problema izračunam ;)

Evo primer:

Report enega deferja:

Nastaviš račun:
47800/0,1838=260065

Torej bi moralo biti v bunkerju okoli 260k enot. Celoten report ti pokaže da je temu res tako ;)

Hvala Panda da si dokazal da sem imeu prou:)

thepanda
03-04-2017, 18:21
Ti tega nisi izračunal, brez skrbi ;) Da ti vodiš eno od največjih alians na si5 je odličen odraz kvalitete serverja in splošnega stanja traviana pri nas :mrgreen:

anc1
03-04-2017, 20:04
panda, panda, panda, kar nekaj serverjev sva bila nasprotnika, in dejstvo je si ti, ne vem kako naj recem, res en tak pameten igralec, ki ima vedno o vsem prav. niti enkrat nisi česa narobe povedal, nikoli rekel, tega pa ne vem.... res si biser travian.

Nejc.c2
03-04-2017, 21:05

daj za tega :D

Evo primer:

Report enega deferja:

Nastaviš račun:
47800/0,1838=260065

thepanda
03-04-2017, 21:33
Tebi res ni jasno a? :mrgreen: Za izračun potrebuješ off pike in % izgub ;)

Bemtiš ni čudno da je tak poden od serverja, vsi skup glih isto brihtni :lol:

Styrnucis
04-04-2017, 10:07
Well - as I said earlier. Loosing 2 grown up babies has been a best thing that ever happened with PES. One of our guys took a bad beating last night - well done.
Also they managed to disappoint me with killing huge amount of scouts where I least expected that to happen. -/- area is quite fun after all.

Nejc.c2
04-04-2017, 14:06
no misli si kar si hočeš,...
meni pač samo ni jasno glede tega izračuna ;)
nihče vsega neve :D

Tebi res ni jasno a? :mrgreen: Za izračun potrebuješ off pike in % izgub ;)

Bemtiš ni čudno da je tak poden od serverja, vsi skup glih isto brihtni :lol:

Tunce
04-04-2017, 16:31
sam verjem da panda ve daleč največ tukaj glede traiana

Nejc.c2
04-04-2017, 19:20
to mi je všeč :D
kateri acc pa klika?

Tunce
04-04-2017, 20:36
On klika acc neznani��

thepanda
04-04-2017, 20:58
Panda špila v slovenski koloniji na hr1, .si serverji ga ne zanimajo več ;)

Tunce
05-04-2017, 15:00
torej sm meu spet prou, da si neznani :)

Zevs.
08-04-2017, 14:34
Razumem da ne igraš več na naših serverjih,sam ne razumem pa zakaj sploh tu pametuješ in se spravljaš na druge igralce,pa kolovratnik isto.Bolje da vaju ni tle,veliko se govori da bi se bolj pogosto dobivali tle,sam da se jim zdi brezveze ker panda pa kolovratnik vsem delijo pamet,zato pa je tako prazen forum na si5.Ajd zdaj pa da slišim kritike od vaju hehe.

Lp

thepanda
08-04-2017, 14:45
Evo direkt :mrgreen:

Vidim da se nekdo skriva in je šel na forum naredit nov nick, samo da me šimfa :lol:

Zevs.
08-04-2017, 16:08
Eh to pa niti najmanj,negrem na tak nivo,lohka ti pa kar povem da je nekaj igralcev v naši aliansi ,ki nočejo sploh več gor na forum,ker baje ti sploh pa kolovratnik pa še en se ne spomnim pa saj ni važno,vglavnem nimam nič proti tebi,te pa poznam dobro hehe ,ja kolovratniku pa itak ni za zamert,saj sam ve zakaj.
Moje mnenje je sledeče,vsak igra svojo igro,vedno se kaj novega naučiš pa čeprav si Oltajmer v Travianu,zato lahko vsak svoje mnenje pove in tudi stoji za tem.Lahko me na zasebno klikneš pa ti povem koliko in gdo je proti tebi in še nekaterim akterjem.
Ja jas pa res je še nisem uporabljal tega javnega foruma,in sem se registriral samo zato da res vidim kaj se dogaja tle gor.

Lp Zevs.

Nejc.c2
08-04-2017, 21:22
saj zadnje čase so forumi postali predcej tiho,.. pred leti je bila tu zajebancija, splošni pogovori,..... dandanes vidiš samo še kreganje in krtike

Lp N

Tunce
09-04-2017, 10:41
saj zadnje čase so forumi postali predcej tiho,.. pred leti je bila tu zajebancija, splošni pogovori,..... dandanes vidiš samo še kreganje in krtike

Lp N

Zarad takih k si ti je tko ja

Nejc.c2
09-04-2017, 11:53
vbistvu je bolj tako zarad takih kot si ti ki neznajo igrat prijatelj glasbe ;)

Zarad takih k si ti je tko ja

Zevs.
09-04-2017, 17:38
vbistvu je bolj tako zarad takih kot si ti ki neznajo igrat prijatelj glasbe ;)

Zevs.
09-04-2017, 17:49
Ja se opravičujem,res nisem vajen tega foruma ,pa se mal lovim in upam da nebo problemov hehe,ja Nejc ne sekiraj se če dobiš pod noge polena,itak je vse igra in bistvo je kako se ti počutiš v njej in ne kako se drugi stem strinja.
Upam da povedo kje je učni center ta ki so se učili tisti igrati travian,ko tako druge podcenjujejo da ne znajo igrat.

Lp

Tunce
10-04-2017, 00:34
Ja se opravičujem,res nisem vajen tega foruma ,pa se mal lovim in upam da nebo problemov hehe,ja Nejc ne sekiraj se če dobiš pod noge polena,itak je vse igra in bistvo je kako se ti počutiš v njej in ne kako se drugi stem strinja.
Upam da povedo kje je učni center ta ki so se učili tisti igrati travian,ko tako druge podcenjujejo da ne znajo igrat.

Lp

Nepoznaš celotne zgodovine zakaj mam tok proz nejcu...zato ker me je nategnu...zdj ga bom pa nazaj, sam bo hujš :)
Morm ga mau

Tunce
10-04-2017, 00:37
Nejc(pink panter) dj rajš nalimi report kako se se zabou in zgubu off direkt pred arti...al ga mormo drugi nalimat?

Nejc.c2
10-04-2017, 00:55
haha boš videl v petek :D
itak je bilo to vse namenoma čistit enote v oazi je z veliko manj izgubami in se splača ;) kot zgleda marsičesa še neveš

konec koncev pa ti žal nimaš nobenega reporta ko si ti kaj pobil hahah
in ja razlika je med napadel in zabil,.. sem zgubo le 3k offa kar se pa naklika le v nekaj dneh,....
skupno ta teden dobil 12k pik za takšne stvari kot danes in izgubil samo 4k offa kar se popolnoma splača :D

Nejc(pink panter) dj rajš nalimi report kako se se zabou in zgubu off direkt pred arti...al ga mormo drugi nalimat?

Nejc.c2
10-04-2017, 02:03
zato ker se vam nisem pridružu ker ste mi prva 2 meseca sitnarili?
in ker smo vam ORLI največja ovira na ++?
će nebi bilo nas bi bil server nezanimiv ker drugo kot simčkat neznate :D

Lp N

Nepoznaš celotne zgodovine zakaj mam tok proz nejcu...zato ker me je nategnu...zdj ga bom pa nazaj, sam bo hujš :)
Morm ga mau

Styrnucis
10-04-2017, 15:15
Ladies and Gentleman,

Warning! Long post below!

I will take the liberty of disrupting the ongoing discussion here to present you with the third comparison of top 10 alliances. With less than 4 days remaining until artifact release I will include more of dry facts and less of speculations here, however some of facts might not give a full picture, since not all of the alliances have been here since the beginning of the server which obviously affects how alliances have done on def/attack and chiefing throughout the game. As usual - comparison will be made as per order in population ranking and also compared to ranking during previous comparison (on 26.03), all rankings are made only considering 10 highest population alliances in this top. Here we go!

Population ranking
1. L.ANGELS 55 members - keeps the position
2. MH 23 members - keeps the position
3. ® 38 members - keeps the position
4. Dip.T 48 members - climb from 5th
5. PES 43 members - drop from 4th
6. ORLI 29 members - keeps the position
7. MAV 28 members - climb from 8th
8. M H 9 members - climb from 11th
9. KAB 17 members - drop from 7th
10. * 5 members - newcomers to ranking

No surprises here. Got to mention decline of KAB (seems like an end for it) and climb of MAV - quite surprised to see a new alliance emerging in +/+. Also Dip.T have gained back their position.

Average population
1. *
2. MH
3. M H
4. L.ANGELS
5. ®
6. ORLI
7. PES
8. Dip.T
9. KAB
10.MAV

Take a look at * - this is what happens when 5 strong experienced players meet. Will be exciting to see what these 5 can do during artifacts. Their locations are interesting at very least, but can we see some teamwork here?

Attack points1. ® 2. average per player
2. L.ANGELS 5. average per player
3. MH 1. average per player
4. Dip.T 6. average per player
5. ORLI 4. average per player
6. KAB 3. average per player
7. PES 8. average per player
8. M H 7. average per player
9. MAV 10. average per player
10.*9. average per playerKeep in mind that *,MAV, PES and M H all formed quite late, therefore their results in this table might not be showing the real picture. Also KAB only has 17 members now, therefore average result is quite high. Defense points

1. ORLI 1. average per player
2. MH 2. average per player
3. L.ANGELS 6. average per player
4. Dip.T 5. average per player
5. PES 7. average per player
6. KAB 3. average per player
7. ® 8. average per player
8. MAV 9. average per player
9. M H 4. average per player
10.* 10. average per player

ORLI and MH are 2 alliances that keep proving that they are able to defend, L.ANGELS and Dip.T seem to have comparably more peaceful life, therefore I expect that some nice troops will be simmed there for artifacts.

Villages chiefed
1. MH 66 (3 villages lost)
2. ® 33 (2 villages lost)
3. L. ANGELS 20 (9 villages lost)
4. Dip.T 19 (6 villages lost)
5. ORLI 17 (3 villages lost)
6. PES 4 (2 villages lost)
7. M H 3 (0 villages lost)
8./9. MAV 1 (2 villages lost)
9./9. KAB 1 (10 villages lost)
10. * 0 (1 village lost)

MH are going strong with chiefing, however it seems they have slowed down a bit (and so have others), likely because hammers are bing saved for artifacts instead of clearing potential chiefable villas. Expecting some growth here after ceasefire.

Overall result (sum of all rankings (pop, average pop, attack, average attack, defense, average defense, villages chiefed), therefore having less points is better). In villages chiefed ranking both KAB and MAV get 8,5 points)

1. MH 13 points
2. L.ANGELS 24 points
3./4. ® 28 points
3./4. ORLI 28 points
5. Dip.T 35 points
6. KAB 44,5 points
7. PES 45 points
8. M H 46 points
9. * 60 points
10.MAV 61,5 points

Finally overall ranking. This might not be completely accurate however should give some general impression.
MH benefits from good average per player results, however good result is reached in every aspect, therefore average per player are also good. Will be interesting to see how many artifacts team this small can get.
L.ANGELS gained some extra points due to low average ranking in attack and defense, however it is compensated with overall population and attack rankings. Expect a lot of artifacts here!
Meanwhile ® and ORLI follow close behind with identicall overall result. While ® is doing great in attack, ORLI are outstanding in defense. Definitely will grab majority of artifacts in +/-
Dip.T unfortunately trails behind a bit, however they have some consistency and with an exception of average population they have no downfalls. Surely got some hammers and I can see some nice artifacts ending up there.
KAB final result might just be a bit better than the actual situation is. Players are rapidly leaving and it seems to be end of it, however they are still at the top 6. Unfortunately chance of them getting any artifacts seems quite small.
PES still have to prove themselves yet they have already managed to score at least mediocre results everywhere, therefore I expect to see them pull of nice stuff in future and grab some artifacts.
M H - not too shabby for small wing alliance, however clearly not experienced many battles yet as there simply has not been any time for them so far. Hope to see at least couple artifacts coming there.
* - just 5 players, but still in the 9th spot, though admiteddly average population per player surely got them out of 10th place. Somehow I have a feeling they might get an artifact or 2 there.
Finally MAV are doing rather good - they manage to survive while surrounded by Dip.T and L.ANGELS. I hope they grab some small arties as well - would be a bit more fun that way.

Finally I would like to present you 3 alliance Gettertools pages just to see amount of players deleted.
TO - http://www.gettertools.com/ts5.travian.si.5/Alliance/11-TO
KAB - http://www.gettertools.com/ts5.travian.si.5/Alliance/29-KAB
A - http://www.gettertools.com/ts5.travian.si.5/Alliance/16-A

At one point they were all fighting another alliance in this area and combined had 5-6 times more members. Player count does not win this game. Skill does.

Do you have any comments? I will be glad to hear your thoughts!

kolovratnik
10-04-2017, 16:10

Lp

Hej Osvetnik, a nisi ti že brisal? Zgleda kar ne moreš in ne moreš zaključiti svoje zgodbe na tem serverju. :D Kaj te še drži tukaj? Neporavnani računi, rane še vedno skelijo? Verjamem... Mimogrede, ena ptičica mi je zaupala, da novem klikaš na računu Any. Le kaj nam boš dobrega skuhal tokrat?

No, upam, da si si natančno prebral moje objave in iz tega tudi kaj odnesel, čeprav dvomim, ker se ti tako ali tako ne da nič dopovedati. Pa nič zato, pa delaj po svoje, saj neka resna grožnja žal nisi in tudi ne boš, če ne spremeniš pristopa.

Point mojih objav nikakor ni podcenjevanje, še manj pa žalitev. Ja, mogoče res rad malce pametujem (sem se nalezel od Pandice), ampak so čisto vse trditve argumentirane in seveda temeljijo na resničnih dogodkih. Marsičesa sploh omenil nisem, ker v bistvu vem preveč, kot bi smel. Ne jemljite si vsega preveč h srcu. :)

Kakorkoli, če se kdo počuti užaljenega zaradi mojih objav in zaradi tega noče na forum, bog mu pomagaj, ta igra potem res ni za njega. :D

Nejc.c2
10-04-2017, 17:36
Tukaj je mnogo igralcev ki radi provocirajo,... glede osvetnika nemorem nič povedat,... ni bilo nikoli slabih izkušenj z njim,... je pa na tem serverju veliko več takih ki samo pametujejo in nič nenaredijo... žal so to SLO serverji, po 3 letih prišel na slo server in kot zgleda je še vedno obup,...

Lp N

Hej Osvetnik, a nisi ti že brisal? Zgleda kar ne moreš in ne moreš zaključiti svoje zgodbe na tem serverju. Kaj te še drži tukaj? Neporavnani računi, rane še vedno skelijo? Verjamem... Mimogrede, ena ptičica mi je zaupala, da novem klikaš na računu Any. Le kaj nam boš dobrega skuhal tokrat?

No, upam, da si si natančno prebral moje objave in iz tega tudi kaj odnesel, čeprav dvomim, ker se ti tako ali tako ne da nič dopovedati. Pa nič zato, pa delaj po svoje, saj neka resna grožnja žal nisi in tudi ne boš, če ne spremeniš pristopa.

Point mojih objav nikakor ni podcenjevanje, še manj pa žalitev. Ja, mogoče res rad malce pametujem (sem se nalezel od Pandice), ampak so čisto vse trditve argumentirane in seveda temeljijo na resničnih dogodkih. Marsičesa sploh omenil nisem, ker v bistvu vem preveč, kot bi smel. Ne jemljite si vsega preveč h srcu. :)

Kakorkoli, če se kdo počuti užaljenega zaradi mojih objav in zaradi tega noče na forum, bog mu pomagaj, ta igra potem res ni za njega. :D

Zevs.
10-04-2017, 18:15
Hej Osvetnik, a nisi ti že brisal? Zgleda kar ne moreš in ne moreš zaključiti svoje zgodbe na tem serverju. :D Kaj te še drži tukaj? Neporavnani računi, rane še vedno skelijo? Verjamem... Mimogrede, ena ptičica mi je zaupala, da novem klikaš na računu Any. Le kaj nam boš dobrega skuhal tokrat?

Zevs.
10-04-2017, 18:31
Kolovratnik,ja vidim da si napisal na mojo objavo osvetnik,zdaj nevem a si verjetno spet malo pihnil mimo,če si mislil seveda to name.Glej stvar je sila preprosta,jas se prvič javljam tle gor pa če verjameš al pa ne,je pa sicer to čisto tvoja stvar,sem samo izrazil svoje mnenje in kot vidim je resnično.Ti si res en egoist,pusti ljudi naj igrajo kot hočejo in se raje podaj v svoje vode in se veseli zraven igre in se sprosti da neboš tako napet.
Gdo sem,če te zanima me kontaktiraj privat pa ti povem,nerabiš pa me zamenjavati z osvetnikom,sicer sem slišal za njega ampak ti kot vidim pa si z njuim obseden,nevem kaj sta imela pa tudi ne zanima me,bosta že rešila sama.
Ja tako sem pri kraju in vidiš vse gre lahko brez žalitev,in se najde neki kompromis,oziroma tako vidiš da nista samo ti in travian,ampak da je vmes še tisoč drugih igralcev in jih lahko spoštuješ,pa brez zamere prijatelj ,pa še napiši kaj,bomo še kako debato udarili.

Tunce
10-04-2017, 19:04
Tukaj je mnogo igralcev ki radi provocirajo,... glede osvetnika nemorem nič povedat,... ni bilo nikoli slabih izkušenj z njim,... je pa na tem serverju veliko več takih ki samo pametujejo in nič nenaredijo... žal so to SLO serverji, po 3 letih prišel na slo server in kot zgleda je še vedno obup,...

Lp N

to je slovenski nacionalni šport..zdj bi že uhka vedu

Tunce
11-04-2017, 17:04
http://www.travian-reports.net/si/report/6843135b1b8

antifarsa
11-04-2017, 20:25
http://www.travian-reports.net/si/report/6843135b1b8

multiji laufajo na polno :lol:
drugač pa 570 igralcov (pač pozabimo 60% multijev) do artov že mali čudež za slo revščino :o

Lp Mucki vas imamo radi :roll:

Tunce
11-04-2017, 20:40
drugač pa 570 igralcov (pač pozabimo 60% multijev) do artov že mali čudež za slo revščino :o

Kakšni multiji? Kva tebe mede? Dokaž da je multi acc potem pa otresi....

antifarsa
12-04-2017, 12:35
Kakšni multiji? Kva tebe mede? Dokaž da je multi acc potem pa otresi....
Acc smrketa je bil prejšni s5 multi + še dva acc (za ta dva sem pozabil imena računov) + bot. Dejstvo pa je, da so tile acc-i bili katani redno s strani muckov..
Potem če predvidevamo je to isti igralec, ki je pač letos nekako uspel, da ni farma vemo kako so zanič slo serveri :lol:.
lp

thepanda
12-04-2017, 13:19
Kot vem smrketa ni igral na si5. Je pa redna farma bil na drugih serverjih, tako da možno da se motim :lol: Ampak ja, tole je podn pod podna, nižje v bistvu ne gre...

Tunce
12-04-2017, 20:19
Kot vem smrketa ni igral na si5. Je pa redna farma bil na drugih serverjih, tako da možno da se motim :lol: Ampak ja, tole je podn pod podna, nižje v bistvu ne gre...

Jz sm prvič po 5 letih spet Smrketa! In si5 lani nism igrou :)

Nejc.c2
14-04-2017, 00:16
seveda da je to umetna farma,...
1. naseljem sam nekje bogu za hrbtom
2. poslat 10k konjenice brez heroja čist nesmiselno
3. kdo bi imel polna skladišča brez enot,.. če bi pa bil enot pobit bi se pa naselje sprotoma farmalo, tudi če je support mesto so urejene samodejne trgovske poti

Lp N

Mr. Freeze
14-04-2017, 08:03
One hour past arti release and no artis conquered yet..

I feel everyone hates the arti distribution..

Seanver
14-04-2017, 08:27
One hour past arti release and no artis conquered yet..

I feel everyone hates the arti distribution..

You know it's 1x speed, i don't think that anyone could take artie by now, unless artifact spawn right next to him. Lol.

Mr. Freeze
14-04-2017, 10:19
I agree.. Thats what I was talking about .. Given no big hammer has any artis nearby, all must be disappointed by the arti distribution..

Mr. Freeze
14-04-2017, 11:59
5 hrs and no grabs yet.

Did anyone even send any attacks to any artis ?

Mr. Freeze
14-04-2017, 13:11
Finally Hov Hov got Unique Fool.. First Arti Taken

Tunce
14-04-2017, 13:47
seveda da je to umetna farma,...
1. naseljem sam nekje bogu za hrbtom
2. poslat 10k konjenice brez heroja čist nesmiselno
3. kdo bi imel polna skladišča brez enot,.. če bi pa bil enot pobit bi se pa naselje sprotoma farmalo, tudi če je support mesto so urejene samodejne trgovske poti

Lp N

Kakšna umetna? Kakšen dokaz imaš? Ti sploh nimaš 10k enot kaj šele konjenice

sim123
15-04-2017, 01:04
daj tunce(smrketa) ne pametuj več tukaj ker si že dosaden !
če misliš da si eden in edini ki kaj ve naklikat potem je slo server zaključil svojo pot!!!

sim123
15-04-2017, 01:07
kar pa se tiče artov pa bi vas moralo biti malo sram moderatorji da ste na +|+ dali arte vstran od vasi po 20 ur in več na -|- pa jih imajo na do 10 ur ,hmm vsaj malo korektnosti bi človek pričakoval od vas :(

Tunce
15-04-2017, 08:05
kar pa se tiče artov pa bi vas moralo biti malo sram moderatorji da ste na +|+ dali arte vstran od vasi po 20 ur in več na -|- pa jih imajo na do 10 ur ,hmm vsaj malo korektnosti bi človek pričakoval od vas :(

sj je vredu, rgač pa ni zanimivo

thepanda
15-04-2017, 11:25

Arti so razporejeni za vse strani enako, mali artefakti so recimo razporejeni v heksagonu, središče je 0/0. Koliko so arti oddaljeni od centra pa je odvisno od vrste artefakta, števila igralcev na serverju in do neke mere seveda naključja.

Z drugimi besedami, ko se na začetku naseljuješ na mapo je treba pazit na razporeditev artov, ampak to je pri nas ponavadi prehuda znanost.

Zevs.
15-04-2017, 12:28
Upam da še dobim en art,če nebodo vse pobrali iz alianse MH ,ki so nedvomno najboljša aliansa na serverju,in mislim da tudi zmagovalna.

lp

Tunce
16-04-2017, 09:17
Upam da še dobim en art,če nebodo vse pobrali iz alianse MH ,ki so nedvomno najboljša aliansa na serverju,in mislim da tudi zmagovalna.

lp

A si njihov član? Da tako mislš, hehe

Trgač pa lepe praznike vsem!

Styrnucis
16-04-2017, 10:04
Short recap of first artifact stage. Madness will continue after ceasefire.

MH 3 small 6 large 3 unique
R 4 small 2 large 1 unique
ORLI 3 small
L.angels 4 small 2 large
Dip.T 1 small 1 unique
DD 1 small 1 unique (both at ROCK)
* 1 small 1 large

DD surprised, PES has disappointed. Will take better look at this after Easter.
Happy Easter everyone!

Zevs.
17-04-2017, 08:46
A si njihov član? Da tako mislš, hehe

Trgač pa lepe praznike vsem!

Pozdravljeni,,eh ne nisem njihov član
sam sem podal svoje mnenje,dobri so to moramo priznati,dobro so uigrani in kar je najvažnejše,zaupajo in poznajo se med sabo,ja pa mal pozno tudi jas vam želim vsem skupaj vesele praznike.

lp

BANANAMANANA
17-04-2017, 22:36
Alliance KAB gone. Most of the players joined MAV. - Now the question is, is that gonna change anything? They are spread out on the entire map, and there is no way they can help each other.

Who will be the first alliance to steal an artefact?? :D

Styrnucis
19-04-2017, 17:14
Ladies and Gentleman,

I will take the liberty of disrupting the ongoing discussion here to present you with the fourth comparison of top 10 alliances. Artifact madness has been passed though plenty are still out there. Fprmat remains same as last time and I intend to keep it this way in the future, however since artifacts have arrived new category is added - artifacts owned. As usual - comparison will be made as per order in population ranking and also compared to ranking during previous comparison (on 10.04, link to forum post here (http://forum.travian.si/showthread.php?t=22090&page=21&p=464550&viewfull=1#post464550)), all rankings are made only considering 10 highest population alliances in this top. Here we go!

Population ranking
1. L.ANGELS 47 members - keeps the position
2. ® 39 members - climb from 3rd
3. MH 21 members - drop from 2nd
4. Dip.T 46 members - keeps the position
5. PES 39 members - keeps the position
6. ORLI 27 members - keeps the position
7. MAV 36 members - keeps the position
8. M H 15 members - keeps the position
9. * 6 members - climb from 10th
10. DD 9 members - returning to top10

Well - KAB is gone for good, meanwhile MAV keep growing, minor fall for MH with 2 members lost, but lets see if they can regain their positions with their mad chiefing. And also we got great news - DD is back in top10. Lets see if they will stay there!

Average population
1. MH - climb from 2nd
2. * - drop from 1st
3. L.ANGELS - climb from 4th
4. M H - drop from 3rd
5. ORLI - climb from 6th
6. ® - drop from 5th
7. PES - keeps the position
8. Dip.T - keeps the position
9. DD - newcomers
10.MAV - keeps the position

Top 6 have done a bit of shifting, while DD has replaced KAB, however no major surprises here.

Attack points
1. MH - climb from 3rd
2. L.ANGELS - keeps the position
3. ® - drop from 1st
4. Dip.T - keeps the position
5. ORLI - keeps the position
6. PES - climb from 7th
7. M H - climb from 8th
8. DD - newcomers
9. * - climb from 10th
10.MAV - drop from 9th

Attack points per player
1. MH - keeps the position
2. ® - keeps the position
3. L.ANGELS - climb from 5th
4. ORLI - keeps the position
5. Dip.T climb from 6th
6. * - climb from 9th
7. DD - newcomers
8. M H - drop from 7th
9. PES - drop from 8th

Top alliances have sure benefited from killing natars, also DD and * have taken nice spots due to good hits on artifacts and small amount of members.

Defense points

1. ORLI - keeps the position
2. MH - keeps the position
3. L.ANGELS - keeps the position
4. MAV - climb from 8th
5. Dip.T - drop from 4th
6. PES - drop from 5th
7. ® - keeps the position
8. DD - newcomers
9. M H - keeps the position
10.* - keeps the position

Defense points per player

3. DD - newcomers
4. MAV - climb from 9th
5. L.ANGELS - climb from 6th
6. PES - climb from 6th
7. Dip.T - drop from 5th
8. M H - drop from 4th
9. ® - drop from 8th
10. * - keeps the position

Not much changes yet, but I believe wars and rechiefing of artifacts are coming. Some shifts in average defense point results, mainly due to fluctuations of member count.

Villages chiefed
1. MH 66 (3 villages lost) - keeps the position
2. ® 45 (2 villages lost) - keeps the position
3. L. ANGELS 25 (12 villages lost) - keeps the position
4. ORLI - 20 (3 villages lost) - climb from 5th
5. Dip.T 19 (8 villages lost) - drop from 4th
6. M H 6 (0 villages lost - drop from 6th
7. PES 6 (2 villages lost) - climb from 7th
8. MAV 3 (2 villages lost) - climb from shared 8./9.
9. * 0 (1 village lost) - climb from 10th
10. DD 0 (5 villages lost) - newcomers

® have really boosted their chiefing and sow have ORLI, at the same time MH hammers seem to still be travelling back with artifacts in their pockets. Will be interesting to see what next weeks bring in this field

Artifacts owned
1. MH - 19 (9 small, 6 large, 4 unique)
2. L.ANGELS - 9 (6 small, 3 large)
3. ® - 7 (4 small, 2 large, 1 unique)
4. Dip.T - 4 (2 small, 1 large, 1 unique)
5. ORLI - 4 (4 small)
6. DD - 2 (1 small, 1 unique)
7./8. * - 2 (1 small, 1 large)
7./8. M H - 2 (1 small, 1 large)
9. MAV - 1 small
10. PES 0

PES is a bitter disappointment here, with 39 members youw would expect them getting at least a couple small ones, however their plan might just be stealing from other alliances. MH have done superb work here, however those artifacts will require defense as well. A bit more was expected from L.ANGELS and Dip.T, while the rest did what was expected from them

Overall result (sum of all rankings (pop, average pop, attack, average attack, defense, average defense, villages chiefed artifacts owned), therefore having less points is better).

1. MH 12 points - keeps the position
2. L.ANGELS 22 points - keeps the position
3. ORLI 31 points - climb from shared 3rd/4th
4. ® 34 points - drop from shared 3rd/4th
5. Dip.T 42 points - keeps the position
6. PES 56 points - climb from 7th
7. M H 57,5 point - climb from 8th
8. DD 61 points - newcomers
9. MAV 62 points - climb from 10th
10. * 62,5 points - drop from 9th

Finally overall ranking. This might not be completely accurate however should give some general impression.
MH lowest score is 3rd place, while holding five top 1 positions. Artifact release has definitely helped them here.
L.ANGELS have less points than last week despite 1 extra category - great progress.
Meanwhile ® and ORLI no longer stand on same spot and ORLI are now sole owners of the sweet 3rd spot on podium
Dip.T are not far behind and will be interesting to see if they can catch up in coming weeks.
PES are now in top6! However 10th place * is just 6,5 points behind while 5th spot is ahead by 12. Still - if they can swing in any direction, depending on how they play their cards.
PES still have to prove themselves yet they have already managed to score at least mediocre results everywhere, therefore I expect to see them pull of nice stuff in future and grab some artifacts.
M H - top 6 is within reach. Question is if M H will manage to reach for it? Potential is there, it is time to unleash it.
DD have come back strong - straight to 8th spot in this ranking. Good defense points surely help.
MAV have climbed one spot and managed to fulfill hopes as they have indeed grabbed one small artifact already. There might be more coming.
* are doing great for 6 player alliance. Yes - they lost 1 position, but it is half a point to rank 9 and 6,5 for sweet top 6. 2 artifacts is a very good result, question is if they can defend them?

Until next time!

Tunce
19-04-2017, 17:25
Ladies and Gentleman,

I will take the liberty of disrupting the ongoing discussion here to present you with the fourth comparison of top 10 alliances. Artifact madness has been passed though plenty are still out there. Fprmat remains same as last time and I intend to keep it this way in the future, however since artifacts have arrived new category is added - artifacts owned. As usual - comparison will be made as per order in population ranking and also compared to ranking during previous comparison (on 10.04, link to forum post here (http://forum.travian.si/showthread.php?t=22090&page=21&p=464550&viewfull=1#post464550)), all rankings are made only considering 10 highest population alliances in this top. Here we go!

Population ranking
1. L.ANGELS 47 members - keeps the position
2. ® 39 members - climb from 3rd
3. MH 21 members - drop from 2nd
4. Dip.T 46 members - keeps the position
5. PES 39 members - keeps the position
6. ORLI 27 members - keeps the position
7. MAV 36 members - keeps the position
8. M H 15 members - keeps the position
9. * 6 members - climb from 10th
10. DD 9 members - returning to top10

Well - KAB is gone for good, meanwhile MAV keep growing, minor fall for MH with 2 members lost, but lets see if they can regain their positions with their mad chiefing. And also we got great news - DD is back in top10. Lets see if they will stay there!

Average population
1. MH - climb from 2nd
2. * - drop from 1st
3. L.ANGELS - climb from 4th
4. M H - drop from 3rd
5. ORLI - climb from 6th
6. ® - drop from 5th
7. PES - keeps the position
8. Dip.T - keeps the position
9. DD - newcomers

Top 6 have done a bit of shifting, while DD has replaced KAB, however no major surprises here.

Attack points
1. MH - climb from 3rd
2. L.ANGELS - keeps the position
3. ® - drop from 1st
4. Dip.T - keeps the position
5. ORLI - keeps the position
6. PES - climb from 7th
7. M H - climb from 8th
8. DD - newcomers
9. * - climb from 10th
10.MAV - drop from 9th

Attack points per player
1. MH - keeps the position
2. ® - keeps the position
3. L.ANGELS - climb from 5th
4. ORLI - keeps the position
5. Dip.T climb from 6th
6. * - climb from 9th
7. DD - newcomers
8. M H - drop from 7th
9. PES - drop from 8th

Top alliances have sure benefited from killing natars, also DD and * have taken nice spots due to good hits on artifacts and small amount of members.

Defense points

3. L.ANGELS - keeps the position
4. MAV - climb from 8th
5. Dip.T - drop from 4th
6. PES - drop from 5th
7. ® - keeps the position
8. DD - newcomers
9. M H - keeps the position
10.* - keeps the position

Defense points per player

3. DD - newcomers
4. MAV - climb from 9th
5. L.ANGELS - climb from 6th
6. PES - climb from 6th
7. Dip.T - drop from 5th
8. M H - drop from 4th
9. ® - drop from 8th
10. * - keeps the position

Not much changes yet, but I believe wars and rechiefing of artifacts are coming. Some shifts in average defense point results, mainly due to fluctuations of member count.

Villages chiefed
1. MH 66 (3 villages lost) - keeps the position
2. ® 45 (2 villages lost) - keeps the position
3. L. ANGELS 25 (12 villages lost) - keeps the position
4. ORLI - 20 (3 villages lost) - climb from 5th
5. Dip.T 19 (8 villages lost) - drop from 4th
6. M H 6 (0 villages lost - drop from 6th
7. PES 6 (2 villages lost) - climb from 7th
8. MAV 3 (2 villages lost) - climb from shared 8./9.
9. * 0 (1 village lost) - climb from 10th
10. DD 0 (5 villages lost) - newcomers

® have really boosted their chiefing and sow have ORLI, at the same time MH hammers seem to still be travelling back with artifacts in their pockets. Will be interesting to see what next weeks bring in this field

Artifacts owned
1. MH - 19 (9 small, 6 large, 4 unique)
2. L.ANGELS - 9 (6 small, 3 large)
3. ® - 7 (4 small, 2 large, 1 unique)
4. Dip.T - 4 (2 small, 1 large, 1 unique)
5. ORLI - 4 (4 small)
6. DD - 2 (1 small, 1 unique)
7./8. * - 2 (1 small, 1 large)
7./8. M H - 2 (1 small, 1 large)
9. MAV - 1 small
10. PES 0

PES is a bitter disappointment here, with 39 members youw would expect them getting at least a couple small ones, however their plan might just be stealing from other alliances. MH have done superb work here, however those artifacts will require defense as well. A bit more was expected from L.ANGELS and Dip.T, while the rest did what was expected from them

Overall result (sum of all rankings (pop, average pop, attack, average attack, defense, average defense, villages chiefed artifacts owned), therefore having less points is better).

1. MH 12 points - keeps the position
2. L.ANGELS 22 points - keeps the position
3. ORLI 31 points - climb from shared 3rd/4th
4. ® 34 points - drop from shared 3rd/4th
5. Dip.T 42 points - keeps the position
6. PES 56 points - climb from 7th
7. M H 57,5 point - climb from 8th
8. DD 61 points - newcomers
9. MAV 62 points - climb from 10th
10. * 62,5 points - drop from 9th

MH lowest score is 3rd place, while holding five top 1 positions. Artifact release has definitely helped them here.
L.ANGELS have less points than last week despite 1 extra category - great progress.
Meanwhile ® and ORLI no longer stand on same spot and ORLI are now sole owners of the sweet 3rd spot on podium
Dip.T are not far behind and will be interesting to see if they can catch up in coming weeks.
PES are now in top6! However 10th place * is just 6,5 points behind while 5th spot is ahead by 12. Still - if they can swing in any direction, depending on how they play their cards.
M H - top 6 is within reach. Question is if M H will manage to reach for it? Potential is there, it is time to unleash it.
DD have come back strong - straight to 8th spot in this ranking. Good defense points surely help.
MAV have climbed one spot and managed to fulfill hopes as they have indeed grabbed one small artifact already. There might be more coming.
* are doing great for 6 player alliance. Yes - they lost 1 position, but it is half a point to rank 9 and 6,5 for sweet top 6. 2 artifacts is a very good result, question is if they can defend them?

Until next time!

Hei..just 1 question...you said that you were expected more from us at taking arts...wha that? We steel can take them from you and your company :) nothins is lost there wright?

Mr. Freeze
19-04-2017, 17:40
Yes.. Dipt and LAngels should be having big hammers intact here.. Need to see in next 1-2 months what can the biggest alliance has to offer to this server.

thepanda
19-04-2017, 19:50
Need to see in next 1-2 months what can the biggest alliance has to offer to this server.

A big amount of... nothing really :mrgreen: Sorry m8, if you expected a decent server with lots of quality on all sides... you missed the domain, stay away from .si :lol:

Unfortunately we are a long way off from where we once were, these days alliances are being run by people who have little or no knowledge of the game and of course no viable experience... Consequently, alliances are mostly being run into the ground, as you are probably starting to realise yourself :mrgreen:

Mr. Freeze
20-04-2017, 07:40
Thats alright..

I am expecting some boom soon..
And yes if no one goes boom soon, ill myself go boom (once i make some good no of troops)..

I believe the top 100 players (if not all) on this server atleast have a good no of troops (off or def)..

Bit wierd if all will be satisfied with the artis they have got..

Would like to see fight for the uniques (even if that means running into a 100k - 200k wall )

M waiting any fights / arti steals amongst alliance..
M waiting for massive changes in diplomacy - the birth and death of alliances..
M waiting.. (Yes still waiting)..

M not a big player myself.. Just some noob with a loud mouth.. So servers like these are good place to show off what i can play..

Styrnucis
20-04-2017, 09:44
Yes.. Dipt and LAngels should be having big hammers intact here.. Need to see in next 1-2 months what can the biggest alliance has to offer to this server.

That is expected, however previous experience shows that it is cheaper to take from natars. Yet I am always interested to see new strategies. I very much hope for fun endgame, no matter the outcome.

Another thing I wanted to mention - I visited Slovenia few years ago - magnificent country and language sounds beautiful, however lately it is being overshadowed by hatred we get for not knowing Slovenian. Trust me when I say we have great respect for country and we are glad to have good Slovenian players on our side, however I feel that it is unfair that Slovenian language knowledge is requested from us. I do not think we have deserved great amount of hate speeches we have received for communicating in English. I personally have decent level of five languages which I am happy to use to establish communication but unfortunately I do not know Slovenian. At the same time I am happy to give my input at forum to show the situation at various aspects and to give brief impression of what is going on in the server - I would not do that if I did not have sort of warm feelings for this server and Slovenia.
You represent your country - make best of it. :)

jeke600
20-04-2017, 15:07
I appreciate ur effort and you are the one making forum interesting. Kepp it up ;)

Mr. Freeze
21-04-2017, 18:03
I appreciate ur effort and you are the one making forum interesting. Kepp it up ;)

Thank you..
I know its very hard.. But i definitely try my best to keep this forum interesting :D

jeke600
21-04-2017, 21:06
You guys from MH are doing a great job in keeping this interesting. ;)
Thank you

Tunce
22-04-2017, 06:51
http://www.travian-reports.net/si/report/6906787f71f

Joj joj pink panter...mar tebe niso učili da zraven napada pošleš ovne? Bi naredil več škode :)

Nejc.c2
22-04-2017, 20:41
Napaka duala, žal vem hehe ;)

http://www.travian-reports.net/si/report/6906787f71f

Joj joj pink panter...mar tebe niso učili da zraven napada pošleš ovne? Bi naredil več škode :)

Tunce
23-04-2017, 01:40

Sami izgovori so te :)

a Potem tudi dual speljuje igralce iz ene ally v drugo?
Al maš ti prste vmes?

Nejc.c2
23-04-2017, 12:16
ne ne to pa jaz počnem,.. in ne ni speljevanje ponujamo jim samo ti kar vi nemorete... aja pa hvala za art :D

a Potem tudi dual speljuje igralce iz ene ally v drugo?
Al maš ti prste vmes?

Tunce
23-04-2017, 18:28
ne ne to pa jaz počnem,.. in ne ni speljevanje ponujamo jim samo ti kar vi nemorete... aja pa hvala za art :D
nejc..to je pa res podlo od tebe..ker da nm speljete igralca ki poseduje še art..podlo..drugače se ve, da nimate vojske da bi spucal kpn art, jih pa tkole jemlete na svojo stran..podlo...sam upam, da se vm posreči, pa morda obrne hrbet tudi vm kaken..ker kr spomni se, koliko si jih vabil naši..in misliš da si vsi delajo za tvoje dobro? nepozabi da je to konec konec le igra laži in spletk, tko da imaš tako kot mnogo od nas tudi ti umazane prste

Nejc.c2
23-04-2017, 20:09
kdo nima vojske da bi art spucal? saj imamo kar nekaj artov poleg tega pa velikokrat smo bili prepozni, kar ni bil naš problem ker so bili arti razporejeni drugim v prid,....

v drugem pogledu pa ni tukaj nič podlega, vprašaš samo če se ima interes pridružit drugi alijansi in če je zadovolen z trenutno! ti pa moram povedat da 99% igralcev ni zadovolnih z tvojim vodstvo kar je še večja težava.
in če nas že obsojaš glede offa ti pa lahko povem da imamo 50x več deffa kot vi,.. ki ga posedujete max 100k kar je veliko veliko veliko manj od našega deffa ;)

nejc..to je pa res podlo od tebe..ker da nm speljete igralca ki poseduje še art..podlo..drugače se ve, da nimate vojske da bi spucal kpn art, jih pa tkole jemlete na svojo stran..podlo...sam upam, da se vm posreči, pa morda obrne hrbet tudi vm kaken..ker kr spomni se, koliko si jih vabil naši..in misliš da si vsi delajo za tvoje dobro? nepozabi da je to konec konec le igra laži in spletk, tko da imaš tako kot mnogo od nas tudi ti umazane prste