PDA

View Full Version : Velika noč - največji krščanski praznik

V ! 0 l A 4 ev3r
06-04-2015, 17:14
Pozdravljene igralke in igralci traviana

Ni mi dalo miru zato sem se odločil malo sfilozofirat zadevo.
Ker sem tip starejšega igralca (malo pred abrahamčijem),me je presenetilo dejstvo,da naši vodstveni velikani slovenskih travian serverjev niso dali premirja za največji krščanski praznik.

Bilo kak njihov izgovor je neupravičljiv - zakaj ?
Tukaj se ne gre zato kdo želi in kdo ne.
Mormo se zavedat načel naše kulture kar so nas naučili starši,predniki.
Oni so se borili in izborili to kar imamo,a ta naša generacija nevem katera-seveda,hoče to uničiti.

Vse v vodstvu travian serverjev,naj vas bo sram v dno vaše - drugače ne morem rečt , pokvarjene duše,saj takšnega nebi pričakoval niti od sovraga ki sovraži krščanstvo.

Na tujih serverjih so bila premirja in celo vodstva drugih verstev so čestitala ob našem NAJVEČJEM prazniku.

Malo se zamislite - modelčki.
Sramota ste našega ponosnega slovenskega naroda.

lp Hr3n0fkA 4 ever

jeraj
06-04-2015, 17:21
Se popolnoma strinjam, vsaj to je bilo pričakovano od vas .

Lp. Jeraj

Count__Olaf
06-04-2015, 17:22
Pozdravljene igralke in igralci traviana

Ni mi dalo miru zato sem se odločil malo sfilozofirat zadevo.
Ker sem tip starejšega igralca (malo pred abrahamčijem),me je presenetilo dejstvo,da naši vodstveni velikani slovenskih travian serverjev niso dali premirja za največji krščanski praznik.

Bilo kak njihov izgovor je neupravičljiv - zakaj ?
Tukaj se ne gre zato kdo želi in kdo ne.
Mormo se zavedat načel naše kulture kar so nas naučili starši,predniki.
Oni so se borili in izborili to kar imamo,a ta naša generacija nevem katera-seveda,hoče to uničiti.

Vse v vodstvu travian serverjev,naj vas bo sram v dno vaše - drugače ne morem rečt , pokvarjene duše,saj takšnega nebi pričakoval niti od sovraga ki sovraži krščanstvo.

Na tujih serverjih so bila premirja in celo vodstva drugih verstev so čestitala ob našem NAJVEČJEM prazniku.

Malo se zamislite - modelčki.
Sramota ste našega ponosnega slovenskega naroda.

lp Hr3n0fkA 4 ever

Vsekakor se strinjam z zgoraj napisanim. Ne glede na to če je človek veren ali ne - večina nas ima na ta račun tudi dela prost dan. Nekako če obstaja novoletno premirje (ko gre bol ali manj za pivski praznik roko na srce) bi se spodobilo tudi velikonočno premirje.

Človek bi najraje napisal od kod izvira taka ignorcana tega praznika, pa bom najbrž dobil zaklep na forumu češ da sem politično nestrpen, zato se bom komentarja vzdržal. Skratka premirje bi moralo bit,...kaj pa veš mogoče bo pa nakoncu spet komenzacija v obliki 20% popusta na nakup golda :D

piki12
06-04-2015, 17:28
Se popolnoma strinjam z napisanim. Moralo bi biti premirje, ker moramo neko tradicijo spoštovati.

Mathayus
06-04-2015, 21:13
Se strinjam z vsem napisanim že tako so samo tri premerja bila na leto. Mogoče pa folk ta čas premalo NPCja glede na to, da hočejo tudi velikonočni praznik po svetu vse bolj skomercializirat.

V ! 0 l A 4 ev3r
06-04-2015, 21:48
Hja napišimo peticijo pa pošljemo v Nemčijo

Jure199
06-04-2015, 22:13
Svaka čast za tole temo, strinjam se z vsem napisanim
+1 res
Lp

Tiny Thief
06-04-2015, 23:09
Meni so na veliko noč zgodaj zjutraj rušili metro za 500 popa, ko sem bil na obisku pri sorodnikih. Ja, lahko bi se dalo tudi velikonočno premirje, ker je to kolikor vem največji krščanski praznik. Če napišete peticijo, imate moj podpis.

Fire ruler
06-04-2015, 23:14
Meni so na veliko noč zgodaj zjutraj rušili metro za 500 popa, ko sem bil na obisku pri sorodnikih. Ja, lahko bi se dalo tudi velikonočno premirje, ker je to kolikor vem največji krščanski praznik. Če napišete peticijo, imate moj podpis.
Na svetu je več ljudi ki niso krščani,kot pa tisti ki so.. tako,da ne vem zakaj bi drugi igralci mogli trpet zaradi vas :D

loki666
06-04-2015, 23:15
Pomislite tut na nas, antikriste!!!

Tiny Thief
06-04-2015, 23:32
Na svetu je več ljudi ki niso krščani,kot pa tisti ki so.. tako,da ne vem zakaj bi drugi igralci mogli trpet zaradi vas :D
Zato ker je lani bilo velikonočno premirje, kolikor se spomnim pa še vsa leta nazaj odkar obstaja Travian pri nas. To nima toliko veze s krščanstvom, ampak s spoštovanjem do ljudi in tradicije. To je tudi glavni problem pri nas, ker nihče nima več nobenega spoštovanja in načrtno uničujejo vrednote.

Fire ruler
06-04-2015, 23:42
Zato ker je lani bilo velikonočno premirje, kolikor se spomnim pa še vsa leta nazaj odkar obstaja Travian pri nas. To nima toliko veze s krščanstvom, ampak s spoštovanjem do ljudi in tradicije. To je tudi glavni problem pri nas, ker nihče nima več nobenega spoštovanja in načrtno uničujejo vrednote.
Po tej logiki bi moglo bit tud premirje za muslimanske praznike in tako dalje :) Pa mislim,da ni premirja takrat... Krščani pa niso/niste nič bolj pomembni :)

Tiny Thief
06-04-2015, 23:47
Po tej logiki bi moglo bit tud premirje za muslimanske praznike in tako dalje :) Pa mislim,da ni premirja takrat... Krščani pa niso/niste nič bolj pomembni :)
Če se s peticijo ne strinjaš, ti je ni treba podpisati. Lahko pa napišeš tudi svojo, če misliš da so ti kratene verske ali ostale pravice ali pa ti je bilo kaj ukinjeno, kakor lansko velikonočno premirje. Drugače pa ne pribijaj, ker vidim da namerno uničuješ temo.

Count__Olaf
07-04-2015, 00:06
Po kakšni logiki potem obstaja novoletno premirje? Premirje za veliko noč je vedno bilo, in v drugih državah je bilo tudi tokrat. Dejstvo je da je to eden redkih praznikov na katerega imajo ljudje v naši državici dela prost dan. Potem naj se ukine vsa premirja če se je ukinili že velikonočno. Sam nisem nikakršen zagret vernik, zato lahko na to temo gledam precej objektivno. In men ije objetkivno ali da vsa ta premirja ostanejo (tako kot povsod) ali pa se vsa ukine, ker meni novo leto ne pomeni nič več kot velika noč. Konec koncov zadeva traja 1 dan +1 dan ne umirajo enote če se prav spomnim, to pa res ni velik zalogaj. Mogoče pa je to le še ena kompenzacija na račun tistega izpada traviana izpred parih dni kdo bi vedel....

Vedno moramo biti nekaj posebnega, tako majhna skupnost pa nam vedno uspe nekaj zakuhat.

PS: nobena peticija tukaj ne bo pomagala

Fire ruler
07-04-2015, 00:14
Če se s peticijo ne strinjaš, ti je ni treba podpisati. Lahko pa napišeš tudi svojo, če misliš da so ti kratene verske ali ostale pravice ali pa ti je bilo kaj ukinjeno, kakor lansko velikonočno premirje. Drugače pa ne pribijaj, ker vidim da namerno uničuješ temo.
Gre se mi za razloge,ker je napisal,da je povsod drugje bilo premirje :) Kolk vem ga na .com serverjih ni bilo.... Ni ga bilo na nizozemskih in verjetno še marsikje drugje...

Jure199
07-04-2015, 00:20
Po kakšni logiki potem obstaja novoletno premirje? Premirje za veliko noč je vedno bilo, in v drugih državah je bilo tudi tokrat. Dejstvo je da je to eden redkih praznikov na katerega imajo ljudje v naši državici dela prost dan. Potem naj se ukine vsa premirja če se je ukinili že velikonočno.
Vedno moramo biti nekaj posebnega, tako majhna skupnost pa nam vedno uspe nekaj zakuhat.

PS: nobena peticija tukaj ne bo pomagala

Tipično slovensko, to da smo drugačni od drugih serverjev mi je nelogično. Tudi sam sem ateist vendar vem kako imajo moji prijatelji doma, mašo in podobne običaje. Pa ne pravim da bi moralo bit za vsako nedeljo izključeno nenapadanje, ampak ker je dela prost dan pa mislim da ta praznik velja za nekaj več.
Itak pa ne bo nobena peticija pomagala, ker itak se ne bo dalo nič spremenit :D . Se pa vidi da smo nekaj posebnega tudi v zgradbi slovenskih serverjev vedno se bori manjšina proti večini (govorim za speed serverje, opažam pa podobebne stvari tudi na počasnih) ampak zdaj sem zašel iz teme. Tako da ja sem zato da se ohrani to velikonočno premirje, če pa se ne bo ohranilo, potem pa naj se odstrani vsa premirja in bo mir

Lp

V ! 0 l A 4 ev3r
07-04-2015, 04:48
haha antichrist !!!!!!

fajn pa blo doma bit pa šunko in hren jest
svašta

100 ljudi - 101 čudo

jodlijan
07-04-2015, 14:42
Zarad mene je lohk al pa ni boljš bi blo, da premirji sploh ni, ker bi lohk drugač blo tut poletno premirje itd. to je po mojem samo ustavljanje serverja za en dan to je edin dober za farmice, da si na klikajo vojsko, če so aktivni ka jo itak farmerji takoj pobijejo. Itak, če boš zarad tega nehu igrat tvoj problem.

Mathayus
07-04-2015, 17:28
Tudi jaz lahko preživim brez tega. Za moje pojme bi moglo biti premirje še za prvi maj. Ne more folk bit skoz gor pa gont te fone in compe. Kdaj se je treba tudi poveselit. Zame ne more en, ki je aktiven bit farmica sploh, če ma kaj vredno ally, če ma pa ničvredno ally, kateri je dober samo za pushe in pošiljat deff ter žito,ko se dela čudo je pa druga pesem.