PDA

View Full Version : Vprašanja & Odgovori Antična Evropa

FA Vencheslav
12-07-2014, 21:29
Zaradi popolnoma novega scenarija Antična Evropa, smo za vas pripravili posebno temo Vprašanja & Odgovori. Prosim da zastavljate jasna vprašanja o igri. Člani ekipe se bomo trudili, da vam v najkrajšem možnem času podamo odgovor na vsa vaša vprašanja.

Tema ni namenjena debati

Želimo vam obilo užitkov v novem scenariju Antična Evropa.

Travian Ekipa

The Titan
12-07-2014, 22:49
Mene zanima kakšna bo proizvodnja surovin na začetku?

FA Vencheslav
12-07-2014, 22:51
Mene zanima kakšna bo proizvodnja surovin na začetku?
Verzija Antične Evrope je T4,4 tako da je proizvodnja 40% večja od verzije T4,2

madmonK
13-07-2014, 10:48
oj

js sm se regrestriru na com serverju pač antično evropo..in res neopazm razlik..napisal ste da se nebo uril vojske, gradil polj in zgradb..pa se use dela isto kot na navadnih..ali mi lahko poveste v čem je bistvena razlika?:) razn v proizvodnji surovin

lp

FA Vencheslav
13-07-2014, 10:54
oj

js sm se regrestriru na com serverju pač antično evropo..in res neopazm razlik..napisal ste da se nebo uril vojske, gradil polj in zgradb..pa se use dela isto kot na navadnih..ali mi lahko poveste v čem je bistvena razlika?:) razn v proizvodnji surovin

lp

Resnično ne vem kje ste prebrali da boste vojsko že imeli oziroma da se je ne bo urilo in da bodo polja že zgrajena oziroma da jih ne bo treba graditi. Kar se pa razlik tiče pa poglejte malo na zemljevid (sam zemljevid) in poiščite antična naselja v katerih so arti, teh naselij imate na zemljevidu skoraj 90. Kmalu pa boste prišli v fazo igre v kateri bodo vidne tudi spremembe.

El Toro
13-07-2014, 12:01
Mene zanima kako je glede drazbe? So kakšne razlike? Pa glede same alianse, je možno źe imeti več kot 3 zavezništva?

MOD Cipsy
13-07-2014, 12:47
Mene zanima kako je glede drazbe? So kakšne razlike? Pa glede same alianse, je možno źe imeti več kot 3 zavezništva?

Dražba in zaveznišva so še vedno isti princip T4.4 verzije

lp

Šeroo
13-07-2014, 14:11
Ali bo tudi 3x server?

FA Vencheslav
13-07-2014, 14:22
Ali bo tudi 3x server?

Za zdaj nimamo te informacije.

FA Vencheslav
14-07-2014, 10:48
V. Kako se pa enote premikajo po morju?

O. Enako kot po kopnem. Vsak kvadratek na morju, reki in jezeru je enakopraven kvadratku na kopnem.

Amen
14-07-2014, 14:54
Ugibam da so naselja z 800 populacije unikati, naselja z 600 populacije veliki artefakti, 415 populacije pa mali artefakti.

Zanima me ali se da ugotovit že zdaj v katerem naselju se skriva kateri artefak? In kaj je z 1. rimljanskim naseljem "Roma"

lp, Žan

FA Vencheslav
14-07-2014, 15:05
Ugibam da so naselja z 800 populacije unikati, naselja z 600 populacije veliki artefakti, 415 populacije pa mali artefakti.

Zanima me ali se da ugotovit že zdaj v katerem naselju se skriva kateri artefak? In kaj je z 1. rimljanskim naseljem "Roma"

lp, Žan

Pravilno sklepanje glede popa in artov. Kje je kateri art pa najtede tu (http://forum.travian.si/showthread.php?t=21631). Roma je prestolnica Antične Evrope zato se je ne da osvojiti.

MOD Cipsy
14-07-2014, 22:22
eden način je tudi da postaviš zakladnico na lvl 1, kjer so vidni artefakti

Miskula
15-07-2014, 21:52
Pozdrav

Mene pa zanima kaj se zgodi če sovragu katapultirim in uničim naselje kjer se nahaja artefakt?

Bo tudi s tem artefakt izginil iz serverja ali kako so si zamislili razvijalci ?

Hvala za odgovor ;)

MOD Cipsy
16-07-2014, 10:56
Pozdrav

Mene pa zanima kaj se zgodi če sovragu katapultirim in uničim naselje kjer se nahaja artefakt?

Bo tudi s tem artefakt izginil iz serverja ali kako so si zamislili razvijalci ?

Hvala za odgovor ;)

Naselje z artom ostane na 1 pop in se ga ne da izbrisati, tudi če igralec izbriše account se naselje povrne v prvotno stanje in se ne izbriše iz mape.

lp

saso1104
16-07-2014, 16:04
Mene pa zanimajo dnevne naloge, v njih sem namreč opazil eno nalogo " Roparski pohod/Napad na natarsko naselje" kolikor vem na tem srverju ni natarjev, kako naj potem izpolnim dnevno nalogo?
Lp

loki666
16-07-2014, 16:05
Mene pa zanimajo dnevne naloge, v njih sem namreč opazil eno nalogo " Roparski pohod/Napad na natarsko naselje" kolikor vem na tem srverju ni natarjev, kako naj potem izpolnim dnevno nalogo?
Lp

natarji se bojo generirali tekom igre,kot na ostalih T4 serverjih.po nekem casu bojo prevzeli vasice neaktivnih igralcev

Mini_Me
16-07-2014, 19:29
Kako je pa z temi zmagovalnimi točkami in krili od alians? Če ma folk v krilu mesta in prideluje točke se potem to na koncu šteje aliansi kot v celoti (matica + krilo) ali samo tej aliansi?

Lp, Mini

FA Vencheslav
16-07-2014, 19:35
Kako je pa z temi zmagovalnimi točkami in krili od alians? Če ma folk v krilu mesta in prideluje točke se potem to na koncu šteje aliansi kot v celoti (matica + krilo) ali samo tej aliansi?

Lp, Mini

Zmagovalne točke se štejejo aliansi v kateri je antično mesto oziroma artefakt.

Test666
20-07-2014, 20:39
Mene pa zanima kako je z malimi artefakti, če se jih ne morem prestavit v off selo ali GG ?
Potem majhni artefakti dijetna kontrola , titanovi čevlji in trenerjev talent nimajo nekakšnega pomena ? :?

Zanima me pa tudi kdaj se strežnik zaključi po določenem številu dni ali ko ena ally zbere določeno število točk ?

Lp!

FA Vencheslav
20-07-2014, 20:57
Mene pa zanima kako je z malimi artefakti, če se jih ne morem prestavit v off selo ali GG ?
Potem majhni artefakti dijetna kontrola , titanovi čevlji in trenerjev talent nimajo nekakšnega pomena ? :?

Zanima me pa tudi kdaj se strežnik zaključi po določenem številu dni ali ko ena ally zbere določeno število točk ?

Lp!

Kar se artov tiče mora lastnik ki je prevzel antično naselje aktivirat moč arta ali zmagovalne točke (vakih 24 ur). V primeru da aktivira moč arta potem lahko vsi člani alianse uporabijo to moč. Seveda je pogoj da imajo zakladnico v naselju v katerem želijo da ima art učinek. Prav tako mora lastnik imeti v naselju kjer želi učinek imeti zakladnico.

Strežnik je nastavljen na 200 dni in tista aliansa ki bo takrat imela največ zmagovalnih točk zmaga.

Expendables
21-07-2014, 09:20
Kar se artov tiče mora lastnik ki je prevzel antično naselje aktivirat moč arta ali zmagovalne točke (vakih 24 ur). V primeru da aktivira moč arta potem lahko vsi člani alianse uporabijo to moč. Seveda je pogoj da imajo zakladnico v naselju v katerem želijo da ima art učinek. Prav tako mora lastnik imeti v naselju kjer želi učinek imeti zakladnico.

Strežnik je nastavljen na 200 dni in tista aliansa ki bo takrat imela največ zmagovalnih točk zmaga.
torej če prav razumem hm.... če imam 10 naselji in v vseh 10 zakladnico pa en naš član aktivira art bom imel v vseh 10 moč?

FA Vencheslav
21-07-2014, 10:22
torej če prav razumem hm.... če imam 10 naselji in v vseh 10 zakladnico pa en naš član aktivira art bom imel v vseh 10 moč?

Delno si prav razumel. a vseeno ostaja enako števila aktivnih artov kot je bilo do sedaj. 1x veliki in 2x mali art na račun.

FA Vencheslav
21-07-2014, 18:47
V. Kdaj se artefakti aktivirajo, oziroma kdaj jih je mogoče uporabiti?

O. Artefakti so že aktivirani in so prisotni na serverju. Ko boste imeli dovolj vojske, da uničite nihovo obrambno in prevzamete antično naselje takrat boste lahko pričeli z koriščenjem moči ali zmagovalnih točk atra.

MjcN
21-07-2014, 20:22
V. Kdaj se artefakti aktivirajo, oziroma kdaj jih je mogoče uporabiti?

O. Artefakti so že aktivirani in so prisotni na serverju. Ko boste imeli dovolj vojske, da uničite nihovo obrambno in prevzamete antično naselje takrat boste lahko pričeli z koriščenjem moči ali zmagovalnih točk atra.

Vem da je bilo že nekje napisano pa bom vseeno vprašal. Ali je število enot v teh naseljih fiksno ali podobno kot pri natarjih odvisno od vojske na serverju? Namreč če je fiksno bi lahko osovjili naselje šele čez nekaj časa. Če pa ne pa mogoče v začetni fazi...

FA Vencheslav
21-07-2014, 21:08
Vem da je bilo že nekje napisano pa bom vseeno vprašal. Ali je število enot v teh naseljih fiksno ali podobno kot pri natarjih odvisno od vojske na serverju? Namreč če je fiksno bi lahko osovjili naselje šele čez nekaj časa. Če pa ne pa mogoče v začetni fazi...

Vojska ki brani antična naselja je fiksna, število pa je odvisno od teka kakšen art je (mali, veliki ali unikatni).

Mini_Me
24-07-2014, 22:01
Kaj če si na koncu v aliansi ki zmaga, dobiš medaljo za nadaljnje serverje? pač tako kot je za travian tournaments.

FA Vencheslav
25-07-2014, 00:29
Kaj če si na koncu v aliansi ki zmaga, dobiš medaljo za nadaljnje serverje? pač tako kot je za travian tournaments.

Ne, to je samo na travian kvalifikacija in turnirju.

Vprašanje
15-08-2014, 13:38
Ali lahko vsi igralci v aliansi uporabljajo učinke velikih in unikat artefaktov za vse vasi??

FA Vencheslav
15-08-2014, 15:01
Ali lahko vsi igralci v aliansi uporabljajo učinke velikih in unikat artefaktov za vse vasi??
Samo za vas v kateri je zakladnica lvl 20.

LONESOME COWBOY
09-09-2014, 21:29
ali se je samo meni spremenil zemljevid ali se je celotnemu serverju ne uporabljam golda vendar imam sedaj problem da moram ogromno klikat da pridem do farm, ki so oddaljena npr 20 polj stran. kaj šele da bi klikal vse tja do enega 15 cropa ki sem ga imel ogledanega nekje v skandinaviji :DD

lp

n0b0dy
18-09-2014, 15:42
Kaj za boga ste zopet naredili z izgledom? Jezus in vse ostalo svetništvo!
Tisti krogci so nagravžni za umret. Dajte to izklopit, ker tega ne morem gledati. Raje brišem račun, primejdunaj!

TravaRaste
18-09-2014, 16:36
Mal so pa res hecni. Ampak vsega smo se navadili tudi tega se bomo. Mi je pa všeč da lahko naselje direktno dodaš v farm listo:p

LONESOME COWBOY
09-10-2014, 16:48
prosim pomagajte mi
napadam nekega galca s 180 pastmi: http://travian-reports.net/si/report/447873972ac
v poročilu sicer ne piše tole: Rešil bi lahko 180 lastnih enot. Rešil si 135 lastnih enot.
ali mi lahko nekdo razloži kam je šlo mojih 45 imperijanov

LP

rudolfo
09-10-2014, 16:55
prosim pomagajte mi
napadam nekega galca s 180 pastmi: http://travian-reports.net/si/report/447873972ac
v poročilu sicer ne piše tole: Rešil bi lahko 180 lastnih enot. Rešil si 135 lastnih enot.
ali mi lahko nekdo razloži kam je šlo mojih 45 imperijanov

LP
Četrtina enot ujetih v pasti umre