PDA

View Full Version : [si1] Splošna debata [2013/2014]

Strani : [1] 2 3

CM Matej
15-11-2013, 16:40
V tej temi je zaželjeno debatiranje o dogodkih na serverju, brez reportov in s čim manj zgodovine.

Pravila (http://forum.travian.si/announcement.php?f=12) ostajajo enaka. Od vas pričakujemo, da jih boste upoštevali vsi, brez izjeme. Namen foruma je dodatno razvedrilo ob igri, zato se zabavajte in uživajte.

Želimo vam veliko uspehov in užitkov ob igranju najnovejšega si1 serverja (verzija T4.2).

Predregistracija: 15.11.2013
Začetek igre: 18.11.2013 - Ura: 06:00 GMT+1
Verzija: T4.2

Mr. Good
18-11-2013, 12:08
Veliko užitkov pri igranju novega si1 želim vsem.
Mr. Good

Jooks
18-11-2013, 19:03
Kak že gre? Pazi se pazi, da te Pazi ne zapazi, če te Pazi zapazi se pazi? Nekaj takega ja...

Srečno bolj ali manj :P

Danilo
18-11-2013, 20:34
Veliko zabave želim vsem ki boste klikali

lp

Mr. Good
18-11-2013, 21:37
Štart je zanimiv in če se vse to nebi dogajalo bi mislil da nisem na slo serverju. Močno upam, da bo prevladal zdrav razum in da bomo tisti ki uživamo v igri ne glede na alianso kateri pripadamo izločili take izmečke in zdraharje iz igre, se pa opravičujem za malo močnejše besede "izmečki in zdraharji" kajti to so najblažje besede ki sem jih našel, če bi napisal to kar mislim bi verjetno bil zaklenjen.

Mi kreiramo igro in naredimo jo všečno

creep
19-11-2013, 09:30
Iščem alianso, da opravim nalogo, saj jo bom takoj za tem zapustil :>

Jan
19-11-2013, 13:55
Ponujam se za defferja na +/+. Igram galce. Več na zs.

cipsy
19-11-2013, 16:41
Iščem alianso, da opravim nalogo, saj jo bom takoj za tem zapustil :>

kje pa si ninja a na -+?

creep
19-11-2013, 16:58
o čipsl, da da... na jugu je prevroće :>

noname
19-11-2013, 17:50
http://ts1.travian.si/img/x.gif

Enote
3
2
0
2
0
0
0
0
0
0

Porabil si 7 kletk(o)
Creep mar ne da igraš ?
Lp.x.

cipsy
19-11-2013, 18:58
o čipsl, da da... na jugu je prevroće :>

da ti nebom spet kje kake strele lovil po SZ-ju :D

creep
19-11-2013, 21:23
Ni cajta za tolk aktivno igro, če že kaj boš lovil praetoriane :>
@ X... ja dokler ne bom pofarman do kosti, bom klikal špranjice...

cipsy
19-11-2013, 21:26
Ni cajta za tolk aktivno igro, če že kaj boš lovil praetoriane :>
@ X... ja dokler ne bom pofarman do kosti, bom klikal špranjice...

kaj a je spet cajt za obuditev FF-ja na si1?

creep
19-11-2013, 21:26
kaj a je spet cajt za obuditev FF-ja na si1?

...če misliš vodit zakaj pa ne :> se priporočam za vabilo :P

cipsy
19-11-2013, 21:48
...če misliš vodit zakaj pa ne :> se priporočam za vabilo :P

kdo bo pa hotu bit z nami sej videš kako so se pol nazadne na si5 skregal med sabo pa tako dobri kolegi so bli :(

creep
19-11-2013, 21:52
Za špetir se vedno rabita (vsaj) 2... še igra kdo od stare bande? Računate na WW na severozahodu? :>

noname
19-11-2013, 22:03
creep pridi h men na acc :) Te ne boš rabil špranj :D

creep
19-11-2013, 22:08
Bi z veseljem, težava je le čas... kdaj drugič. Bomo šli enkrat ponovit Inquisitorja ane... pa bo volk sit in koza cela. Za zdaj pa je moj cilj preživeti roparske pohode vseh strašnih alians, ki kar tekmujejo katera bo imela bolj neumne opise in zahteve. Sem že pozabil kako zelo zabaven je lahko travian :>

noname
19-11-2013, 22:11
Bi z veseljem, težava je le čas... kdaj drugič. Bomo šli enkrat ponovit Inquisitorja ane... pa bo volk sit in koza cela. Za zdaj pa je moj cilj preživeti roparske pohode vseh strašnih alians, ki kar tekmujejo katera bo imela bolj neumne opise in zahteve. Sem že pozabil kako zelo zabaven je lahko travian :>
Ja dejansko bi se dalo tisto ponoviti...
No ja :) Alianse so res "Močne",jst sm kr na ++ šel da vidim koliko se znajo kaj branit:) je pa res da sem solo šel,kar mislim da je dovolj glede na sposobnosti ostalih zadnja leta na s1 :D

creep
19-11-2013, 22:15
Dobrih 1000 registriranih je tudi žalostna napoved za prihodnost :/

noname
19-11-2013, 22:20
Dobrih 1000 registriranih je tudi žalostna napoved za prihodnost :/

Potem boš veselo do konca klikal :D hehe

germin
19-11-2013, 22:43
počasi se daleč pride :D

Acidburn
20-11-2013, 13:22
naj pride kdo na +- da mi ne bo dolgcajt :>

lp

noname
20-11-2013, 18:45

lp Proti centru rini pa bova soseda,pa vam ne bo dolgčas gospod :)

ninja8765
21-11-2013, 21:23
tisti ki so na vrhu po pop. so sami simčkarji brez vojske

naprimer monster ki me napade z 2 vojakomo pop k mu pošlm 70 gorjač pa začne jokat

creep
21-11-2013, 22:18
Ne govori preveč na glas, ker drugače hitro zmanjka gorjačk... zgolj nasvet ;> in kaj ti ostane, ko ni več gorjačk? Slaba produkcija in rdeči mečki :/

fejk
22-11-2013, 00:43
http://travian-reports.net/si/report/397435fb9a (http://travian-reports.net/si/report/397435fb9ac)

lepa.. nisem si mislil da ze ima kdo razvito..

Ownage
22-11-2013, 01:21
http://travian-reports.net/si/report/397435fb9a (http://travian-reports.net/si/report/397435fb9ac)

lepa.. nisem si mislil da ze ima kdo razvito..

si pomislil na to,da je dobil na dogodivscini?

ninja8765
22-11-2013, 19:22
sej za to so deferji

peropero
23-11-2013, 19:28
a tudi na tem serverju je kot na s5 ki so vsi kvadranti zavezniki ? toliko da vem ce se sploh splaca registrirat

Tiny Thief
23-11-2013, 22:12
Igralka Potica, vodja imperija JZP... ima kdo kakšne izkušnje ali mnenje o njej?

Acidburn
23-11-2013, 22:19
Igralka Potica, vodja imperija JZP... ima kdo kakšne izkušnje ali mnenje o njej?

izkusnje... katal in prevzemal sem ji naselja, igrat ne zna, multiracune fura kot polovica jzpja... ce si njen sosed ti bo pa predlagala kaksen pakt ali kaj podobnega :>

lp

Tiny Thief
23-11-2013, 22:26
Bom še malo počaku na morebitne druge komentarje, drugače pa sprašujem ker tudi moji vtisi niso ravno najboljši.

el.filipe
23-11-2013, 22:48
Jaz nimam slabih izkušenj z njo JZP in je zakon :) Multi acce pa ima itak vsak ki je boljši od nekoga. Je treba iskati razlog.

Mr. Good
23-11-2013, 22:56
Ponavadi je tako da tisti pe* ki najbolj laja, najmanj grize. Strah je pa tudi velik gospodar, zato nekateri z strahom in negativnim komentiranjem pokažejo spoštovanje in ga drugače ne znajo dati.

UPAM DA DOLOČENI KONČNO TUDI ODRASTEJO IN DA NE MEČEJO SLABO LUČ NA SLO-TRAVIAN, KAJTI VELIKO NAS JE KI SMO V IGRO PRIŠLI UŽIVAT NE PA ZDRAHE DELAT.
Upam pa tudi da bodo Moderatorji doprinesli svoje in da ne bodo puščali da gre vseskupaj predaleč.

Črni Muc
23-11-2013, 22:59
izkusnje... katal in prevzemal sem ji naselja, igrat ne zna, multiracune fura kot polovica jzpja... ce si njen sosed ti bo pa predlagala kaksen pakt ali kaj podobnega :>

lp

Ne poznam Potice,ne verjamem pa da je tako nizkega profila kot si ti!!!!
Raje kot da pisete neumnosti pojdite na sprehod.

LP

Crni Muc

fraska
23-11-2013, 23:11

ni zastonj sefica imperija JZP in vodi cel kup izkusenih igralcev. nasprotniki je ne marajo in pljuvajo po njej, ker so nevoscljivi (npr. Acidburn).
to je to.

lahko noc

kanja
23-11-2013, 23:16

Realno pogledano je:
za njene ženska na mestu,vodi z železno roko ko Železna lady,ne mara določenih zadev kot vsi mi/nespoštovanja,nediscipline,pljuvanja po drugih ipd.
Za nasprotnike je pa trn v peti,pa slaba igralka,nima pojma,diktator,skratka nekdo ko je treba vse najslabše povedat o njej.

Najbolje,da jo izkusiš kot član njenega imperija,pa kot nasprotnik in si potem ustvariš mnenje sam.Niti dva nista/nisva enaka si glede tega,vsake oči pač vidijo po svoje osebo,ki vodi JZP.

Tiny Thief
23-11-2013, 23:20
Človek si na začetku išče alianso in ima pravico vprašat za mnenje o določenem vodji, zato ne bit nekateri takoj užaljeni, če vaš vodja morda ni vsepovsod tako cenjen in priljubljen. Prav tako lahko kot naključni igralec dobiš prvi vtis, kje se bodo lomila kopja na serverju.

Vsi vemo, da na Slo sceni ravno nekatere vodje s svojimi osebnimi problemi in zamerami uničijo/zakomplicirajo marsikateri server, torej je vprašanje zelo na mestu. Pozivanje k zrelosti in pritisk na moderatorje je pa samo poceni spin retorika, ki razkriva da bo na si1 še pestro ;)

Mr. Good
23-11-2013, 23:26
Človek si na začetku išče alianso in ima pravico vprašat za mnenje o določenem vodji, zato ne bit nekateri takoj užaljeni, če vaš vodja morda ni vsepovsod tako cenjen in priljubljen. Prav tako lahko kot naključni igralec dobiš prvi vtis, kje se bodo lomila kopja na serverju.

Vsi vemo, da na Slo sceni ravno nekatere vodje s svojimi osebnimi problemi in zamerami uničijo/zakomplicirajo marsikateri server, torej je vprašanje zelo na mestu. Pozivanje k zrelosti in pritisk na moderatorje je pa samo poceni spin retorika, ki razkriva da bo na si1 še pestro ;)

Strinjam se z tabo da je potrbno pridobiti informacije, nedopuščam pa da zopet forum zaide v tisto smer v katero je lani. (mi lahko sami pripomoremo k temu ne Moderatorji) JZP to in ono vse najslabše ostali pa angelči. Ni namen pritiskati na Moderatorje, treba si je prebrati lanski forum si1 in slika postane jasna. Čeprav je bilo veliko stvari zbrisanih veliko jih je pa tudi ostalo.

Kakorkoli upam da boš pridobil svoje mnenje in da se boš zate pravilno odločil.

Tiny Thief
23-11-2013, 23:30
Hvala mr. Good za drugi post, tukaj se v celoti strinjam s tabo in oprosti za tisto mojo izjavo o spin retoriki. Vem da sem malo dregnil tam ko mogoče ne bi smel, nisem pa imel namena izzvati ostre polemike. Me pa veseli, da je na tem serverju nekaj življenja in borbenosti, mam občutek da bo to dober server :D Srečno in naj zmaga boljši!

Črni Muc
23-11-2013, 23:31

Jaz pa sem preprican da je tvoje vprasanje bilo postavljeno namenoma ,da bi nekdo pljuval po njej.
Ce ne bi poznal serverja ne bi poznal niti Potice.
Grdo,res grdo .

Lahko noc vsem.

Tiny Thief
23-11-2013, 23:38
Črni muc, zaključujem to vprašanje... res je, da si želim informacij in različnih mnenj, da si lahko ustvarim tudi svojega. Všeč mi je, če vidim da se svojo vodjo tako zavzeto brani, to pomeni da ta oseba ni slaba. Igral sem na 2. si1 kot Reborn in če preštejemo leta, nisem ravno na tekočem... spomnim pa se JZP - ampak partizanov :) pa brez zamere in lp.

el.filipe
23-11-2013, 23:43
Saj smo partizani samo letos nesmemo imeti tega imena ker ni v skladu z pravili (kletvica + politika zunanjega sveta )

Mr. Good
23-11-2013, 23:45
Črni muc, zaključujem to vprašanje... res je, da si želim informacij in različnih mnenj, da si lahko ustvarim tudi svojega. Všeč mi je, če vidim da se svojo vodjo tako zavzeto brani, to pomeni da ta oseba ni slaba. Igral sem na 2. si1 kot Reborn in če preštejemo leta, nisem ravno na tekočem... spomnim pa se JZP - ampak partizanov :) pa brez zamere in lp.
Bom čisto kratek
JZP so še vedo partizani samo letos je prvič da te besede "partizani" ne smemo uporabljati baje pravilnik o spletnem bontonu in tudi JZP je bilo ukradeno zato smo letos JZP®

Tiny Thief
23-11-2013, 23:48
Me veseli, da ste še vedno tu in da ste še vedno J.Z. :D

Acidburn
24-11-2013, 00:08
Ne poznam Potice,ne verjamem pa da je tako nizkega profila kot si ti!!!!
Raje kot da pisete neumnosti pojdite na sprehod.

LP

Crni Muc

torej kaj se sploh oglasas s takimi bednimi, ce je niti ne poznas? clovek je vprasal in sem zapisal kaksna je bila moja izkusnja...

takrat sem bil naseljen v sivi coni in tale potica ter nek njen multiracun sta se naselila blizu mene in enega mojega soclana, poskusala je z nami neke pakte sklenit pa smo jo raje grdo skatali :> kot igralka pac ni nic posebnega

lp

Črni Muc
24-11-2013, 11:13
torej kaj se sploh oglasas s takimi bednimi, ce je niti ne poznas? clovek je vprasal in sem zapisal kaksna je bila moja izkusnja...

takrat sem bil naseljen v sivi coni in tale potica ter nek njen multiracun sta se naselila blizu mene in enega mojega soclana, poskusala je z nami neke pakte sklenit pa smo jo raje grdo skatali :> kot igralka pac ni nic posebnega

lp

Poznam je ne osebno a sem slisal tudi sam precej o njej a ne takega kot ti govoris.Vem samo da jo imajo pri JZP radi in da jo spostujejo.Ze samo dejstvo da je dolgoletna sefica to potrjuje.Glede dejstva ,da ste jo skatali se ne pomeni da ni dobra igralka.Verjetno si tudi ti bil kdaj skatan ,ce pa nisi prej ali slej bos.

Potici pa bi svetoval naj se ne jezi ce jo kritizirajo ker je to znak da je nekomu pretrd oreh in ker jo z igro ne morejo uniciti jo blatijo na tak nefer nacin.

LP

lp[/QUOTE]

Acidburn
24-11-2013, 11:33
Poznam je ne osebno a sem slisal tudi sam precej o njej a ne takega kot ti govoris.Vem samo da jo imajo pri JZP radi in da jo spostujejo.Ze samo dejstvo da je dolgoletna sefica to potrjuje.Glede dejstva ,da ste jo skatali se ne pomeni da ni dobra igralka.Verjetno si tudi ti bil kdaj skatan ,ce pa nisi prej ali slej bos.

Potici pa bi svetoval naj se ne jezi ce jo kritizirajo ker je to znak da je nekomu pretrd oreh in ker jo z igro ne morejo uniciti jo blatijo na tak nefer nacin.

LP

lp

si res cute, ko jo tak vneto branis... ziher ti bo hvalezna :> sicer pa edini, ki se tle jezi si ti.. z moderatorjem pa mal preverta kaj to blatenje spoh pomeni :>

zal so moje izkusnje s potico taksne, ce vam ne pase resnica, ni treba brat...

lp

Karras
24-11-2013, 17:15

LP

lp[/QUOTE]
haha :D

@acidburn: +1

DaFluX
25-11-2013, 12:30
Zanima me, če pozna kdo kako pametno alianso na +/- ? Nič se še ni pokazalo ;) Bo treba brisat, če nebo nič zanimivega.

pismen
26-11-2013, 10:07
Zanima me, če pozna kdo kako pametno alianso na +/- ? Nič se še ni pokazalo ;) Bo treba brisat, če nebo nič zanimivega.

lp

DaFlux, ACID te "vneto" čaka.... Le kako je lahko dolgcajt ob njemu, on je pa "valda" PRO :-P. No, upam, da se je morda v vseh teh letih že kaj naučil, ne samo švinglat:lol:

Acidburn
26-11-2013, 16:22
DaFlux, ACID te "vneto" čaka.... Le kako je lahko dolgcajt ob njemu, on je pa "valda" PRO :-P. No, upam, da se je morda v vseh teh letih že kaj naučil, ne samo švinglat:lol:

vprasaj legendota, ce sem se :>

lp

loki666
28-11-2013, 01:19
Ko se odlocis da ti bo sosed pomagal pri izdelavi kolonistov :D

http://travian-reports.net/si/report/398737607ec

fraska
30-11-2013, 15:43
očitno se Neznani bojijo JZP...:D

fejk
30-11-2013, 20:11

in to so bili kateri neznani tocno?

JZP, EWS pa vsa krila že zavezniki? proti komu se bodo borili? :P

Žbe21
01-12-2013, 18:49

noben se ne boji JZP spet boste sam govoril kok ste močni....

kanja
01-12-2013, 19:38
noben se ne boji JZP spet boste sam govoril kok ste močni....

Zakaj pa,če to počnete ostali namesto njih?

noname
01-12-2013, 19:43
Mi ki nismo z JZP smo tiho,oglašajo se samo farme :)
Lp
.x.

kanja
01-12-2013, 21:18
Lp
.x.

Opa,tud ti tu?

noname
01-12-2013, 21:46
Opa,tud ti tu?
Ja tudi mene se najde tu :) hehe

Žbe21
02-12-2013, 16:50
Lp
.x.

skoraj :D eni še napada nismo dobil na naselje. lp

Žbe21
02-12-2013, 16:59
Zakaj pa,če to počnete ostali namesto njih?
mislm da so na prejšnm si1 večino oni govoril :D

Alen8D
02-12-2013, 22:49
Od 2000 igralcev jih 1500 pripada JZP ali aliansam iz zavezništva. Če ste spremljali s3 je tam nekaj podobnega kjer smo sami proti vsem ampak nič zato navsezadnje je to le igra in igre so zato, da so zanimive ane? .. Kaj hočem povedat .. JZP kot JZP ane z pol serverja zavezništvo te pa vsi glasni kak so dobri ovo ono .. Na koncu pa itak, da zmagajo če jih je v aliansi najmanj 3/4 serverja ( Zaveznike itak zaj**) .. Bodo eni morali dojet, da je travian le igra in, da je treba še živet v real lajfu in ne samo virtualno. Želim vsem zanimivo igranje še naprej ( nasportniki JZP nedajte se! :D ). In ne se bojat povedat svojega mnenja, to je le moje tak, da za reply-e se sploh ne brigam.

lp

Acidburn
03-12-2013, 09:40
Od 2000 igralcev jih 1500 pripada JZP ali aliansam iz zavezništva. Če ste spremljali s3 je tam nekaj podobnega kjer smo sami proti vsem ampak nič zato navsezadnje je to le igra in igre so zato, da so zanimive ane? .. Kaj hočem povedat .. JZP kot JZP ane z pol serverja zavezništvo te pa vsi glasni kak so dobri ovo ono .. Na koncu pa itak, da zmagajo če jih je v aliansi najmanj 3/4 serverja ( Zaveznike itak zaj**) .. Bodo eni morali dojet, da je travian le igra in, da je treba še živet v real lajfu in ne samo virtualno. Želim vsem zanimivo igranje še naprej ( nasportniki JZP nedajte se! :D ). In ne se bojat povedat svojega mnenja, to je le moje tak, da za reply-e se sploh ne brigam.

lp

v račun si pozabil prištet še vse račune iz katerih se legendo pusha že od začetka serverja, ki jih ne more biti ravno malo glede na zagon, ki ga je dobil, da je tak naprej prilezu :>

lp

Mr. Good
03-12-2013, 10:16
Od 2000 igralcev jih 1500 pripada JZP ali aliansam iz zavezništva.

lp

Alen, matematika ti ni ravno jače področje zgleda. Še 1x preštej vse igralce v JZP in zavezništvih. Glede na to da sem ti preprečil igranje v JZP boš pa sedaj na tak način po forumu otresal. Raje se razpiši kaj počneš na si3 oziroma kaj si počel. Veliko stvari pride na dan in če bi mene kdo kaj vprašal tebi nebi pustil več igrati Traviana.

kanja
03-12-2013, 10:19
v račun si pozabil prištet še vse račune iz katerih se legendo pusha že od začetka serverja, ki jih ne more biti ravno malo glede na zagon, ki ga je dobil, da je tak naprej prilezu :>

lp

Zakaj samo on?Kaj pa zmaj,koki,knap in ostalih top10?Vsi imajo več računov,pa umetne farme in podobno.Prvih 5 je vedno pušanih,pa majo več računov še nisi vedel tega...
Blablabla in svizec zavije čokolado....to da so na računu po 3 ali celo 4 igralci,ki se lapo prekrivajo pa seveda ni mogoče po tvoje.Vedno ko nekdo doseže lepo cifro farminga,je treba vsa popljuvat,ko nekdo doseže lepo cifro popa ga je treba raztrgat.
Tipična slovenska zavidljivost,ko "meni" pač ne gre,vsi ostali goljufajo.

Tiny Thief
03-12-2013, 10:45
Lahko rečemo, da so se JZP najbolj organizirano pripravili na ta server, nekateri drugi so se prijavili z manjšimi ekipami in večina kot ponavadi z vseh vetrov. Tak pristop, da so se 3 močne alianse povezale na začetku, ne pomeni nujno da bo tako ostalo do konca, je preveč močnih egov na kupu... ko je zraven Kapitan Groza (če igra Jure), gre lahko za taktični manever, ker se rad razvija v miru, medtem ko se drugi bojujejo; ESW pa ima preveč izkušenih igralcev, da bi bili satelit od JZP ali celo od L.Angels.

Kakorkoli že, to zavezništvo ni še nič kritičnega za potek serverja, so se pa zelo zgodaj začele zakulisne igre in trije konkurentje za zmago so sklenili zavezništvo oziroma premirje. Verjetno to premirje ustreza vsem, toda vsak od njih ima svojo računico in videli bomo, kdo bo uspešnejši tudi pri teh zakulisnih igrah.

Moj namen ni bil koga diskreditirati, vašo omembo pa lahko vzamete kot kompliment. V takšni diplomaciji ne vidim nič slabega, smo je že vajeni in je nekako postala "normalna" za slovenske serverje. Želim pa vzpodbuditi vse ostale, da razmišljate s svojo glavo, umirite žogo in predvsem vztrajate do konca, ker zna priti do velikih preobratov.

creep
03-12-2013, 10:46
A na slo sceni še sploh kdo igra brez supportov? Če dajo pobi malo golda v igro pač ne smejo tvegat, da bi ostali nekje zadaj v povprečju :>

Acidburn
03-12-2013, 11:03
Zakaj samo on?Kaj pa zmaj,koki,knap in ostalih top10?Vsi imajo več računov,pa umetne farme in podobno.Prvih 5 je vedno pušanih,pa majo več računov še nisi vedel tega...
Blablabla in svizec zavije čokolado....to da so na računu po 3 ali celo 4 igralci,ki se lapo prekrivajo pa seveda ni mogoče po tvoje.Vedno ko nekdo doseže lepo cifro farminga,je treba vsa popljuvat,ko nekdo doseže lepo cifro popa ga je treba raztrgat.
Tipična slovenska zavidljivost,ko "meni" pač ne gre,vsi ostali goljufajo.

on najbolj izstopa, predvsem zato, ker je rimljan... ne rabis bit nek ekstra genij za videt, da tukaj nekaj ne deluje po pravilih igre

A na slo sceni še sploh kdo igra brez supportov? Če dajo pobi malo golda v igro pač ne smejo tvegat, da bi ostali nekje zadaj v povprečju :>

saj to si prav povedal, ampak bi pricakoval od travian ekipe, da se malo bolj resno ukvarjaja s tem, da bodo igralci zaceli spostovat pravila, sploh pri takih ocitnih kot je legendo... ker, ce to vzamemo za samoumevno, da se uporablja support/push racune, da si dober v igri, potem ne vem zakaj sploh obstaja multihunter?

lp

astronic
03-12-2013, 11:24
Pozdravljeni,predno otresate bedarije tu po forumu malo poglejte po lestvici napadalcev. Ja ,po vaše umetne farme in še napadamo svoje soigralce v aliansi da nabijamo off točke,sploh pa močno verjamem da je račun bil že 100% pregledan z strani MHja.

creep
03-12-2013, 11:50
@Astronic... sj lepo, da sekaš neke mimobežnice, ampak raje ne. Za takšen začetek se pač rabi supporte, zdaj verjetno ne več, odvisno od igralca ane... smo že vsi kdaj to počeli, tako da to ni nekaj novega in se ni vredno razburjat. Če te MH ne kaznuje zakaj pa ne... pushing je itak omejen v štartu. Edino kar se da je občasno trgovanje 2:1 in potem npc in če fantje trošijo gold je pa itak super, js jim zanesljivo ne zavidam. Me veseli, da še ima kdo takšno železno voljo do igre. Ampak, če verjamete ali ne, tudi brez vsega tega se da naredit super račun je pa potrebno narediti za kaj takšnega en velik mentalni preskok pa se lotit kakšnega com-a (za trening kakopak).

kanja
03-12-2013, 12:20
on najbolj izstopa, predvsem zato, ker je rimljan... ne rabis bit nek ekstra genij za videt, da tukaj nekaj ne deluje po pravilih igre.
saj to si prav povedal, ampak bi pricakoval od travian ekipe, da se malo bolj resno ukvarjaja s tem, da bodo igralci zaceli spostovat pravila, sploh pri takih ocitnih kot je legendo... ker, ce to vzamemo za samoumevno, da se uporablja support/push racune, da si dober v igri, potem ne vem zakaj sploh obstaja multihunter?

lp

V T4 verziji imajo rimljani veliko prednost,saj se jim konji delajo hitreje ko vitezi in pojejo enako ko vitezi,Pokukaj malo okoli in videl boš,da rim prevladuje v farmu skoraj povsod,Na začetku se jim splača na polno farmat oaze in čimprej do konjev,potem so pa tko tevti v okolici ogoženi na polno.Tevti in njihove gorjačke so preteklost,ti kot neki stari maček bi moral vedet,da se z verzije v verzijo spreminja igra in prednosti določenih plemen.
In ko te zaklenejo,jokaš da nisi nič napak naredil,so pač prijatelji odprli račun,ti si bil pa samo sitter.99% vseh,ki so/ste/smo tako ali drugače zaklenjeni,je zaklenjenih pravilno,oni 1% so pa takšni ki ne vplivajo na potek igre in bi jih lahko pustili na miru(žalitve in pododbno).

... Me veseli, da še ima kdo takšno železno voljo do igre. Ampak, če verjamete ali ne, tudi brez vsega tega se da naredit super račun je pa potrebno narediti za kaj takšnega en velik mentalni preskok pa se lotit kakšnega com-a (za trening kakopak).
Fantom se očitno res da klikat in so na polno padli noter.Je pa res,da tudi .com ni več kar je bil in ko se mal vrneš pokukat nazaj,te pošteno boli glava,ko vidiš kaj vraga počno tile naši mladci in mladenke.

creep
03-12-2013, 12:34
Kanja... rimljan potrebuje za zagon računa vsaj 2x toliko surovin kot tevton. Do the math. Sploh nima smisla o tem debatirat, kaj se dogaja v srednji fazi, ko je račun surovinsko neodvisen, je druga reč... Dejstvo je, da se začne z legionarji, ki so dragi in, ki nosijo malo surovin. Pravljic mi pa ni treba prodajat. Sem že sam igral aktivne rimljane in ja se da marsikaj, ampak sem imel tudi surovinsko pomoč od soigralcev in soigralk + gold se je kuril kot da je -30°C.

Ne me narobe razumet, da imam kaj proti temu, ker nimam. Ampak ni pa potrebno pisat, da se to da brez supportov, ker na serverju z 1k igralcev (toliko jih je bilo v štartu) in z ropanjem oaz (katere btw ropajo vsi) pač ne gre. Kot stari maček povem tako kot je :>

Če pa se kdo ne strinja pa lahko takole naredimo... gremo frišn server igrat in bom sital in gledal kaj ta majstr počne in kakšen razvoj se uspe naredit v kakšnem času... komaj čakam :>

Acidburn
03-12-2013, 12:34
V T4 verziji imajo rimljani veliko prednost,saj se jim konji delajo hitreje ko vitezi in pojejo enako ko vitezi,Pokukaj malo okoli in videl boš,da rim prevladuje v farmu skoraj povsod,Na začetku se jim splača na polno farmat oaze in čimprej do konjev,potem so pa tko tevti v okolici ogoženi na polno.Tevti in njihove gorjačke so preteklost,ti kot neki stari maček bi moral vedet,da se z verzije v verzijo spreminja igra in prednosti določenih plemen.

rimljanski konji niso neka novost

to prednost, ki jo omenjaš pa pride v poštev v kasnejši fazi in zdaj tu nima veze, ker jaz govorim o 1. tednu igre, tle se točno vidi kdo slepari...

v začetni fazi (1.-2. teden so tevtoni top pleme za farmanje in napadanje, ker imajo poceni enote, posledicno tudi v razvoju)

rimljani pa imajo precej tezji zacetek, zaradi pocasnih in dragih enot... malo verjetno je, da kot rimljan prides ze v prvem tednu do take vojske(konjev) in toliko naropanih surovin brez pushanja

lp

Acidburn
03-12-2013, 12:36
Če pa se kdo ne strinja pa lahko takole naredimo... gremo frišn server igrat in bom sital in gledal kaj ta majstr počne in kakšen razvoj se uspe naredit v kakšnem času... komaj čakam :>

haha sva ze dva :D

kanja
03-12-2013, 12:51
A ni čudno,da na forumu vedno modrujemo....odgovorni v igri niso najt nič..psi lajajo in kolo se vrti v isto smer.Kolikor vem v naši državi in nasloh velja,da si nedolžen dokler ti ne dokažejo krivde.In oni so krivi česa?Da so na računu 24h ur na dan?Da jim dela gold ko norec?Da vlagajo ogromno enerije in časa v igro?
Ne branim nobenega,ne me napak razumet,sam če kljub vsem "indicom",ki jih trosite,ni nič napak na računu,kdo smo mi da mu/jim bomo sodili?
Naj vrže kamen ta,ko nima greha in zase lahko rečem,napišem,prisežem na biblijo če kdo želi,da nikoli nisem imela več ko enega računa na serverju.Vsi se jezimo kako smo/ste/so nepošteni igralci na slo sceni,da pa bi pometli pred svojim pragom pa ne,to pa ne,treba imet 3 račune da se fila glavni.In kazat s prstom okoli kako golfajo drugi,sami pa glavo v pesek,da se vas ne najde,da vas ni sram.Se pokazat na serverju za mesec ali dva,popljuvat vse in se premestit na novega ter začet isto igro.Ni že čas,da malo vsi odrastemo?Da malo pomislimo,da pa niso res vsi taki kot ste vi?

creep
03-12-2013, 13:04
Brez zamere, ampak kakšen smisel sploh imajo tvoje objave? Do kakšnega zaključka želiš prit? Kaj koga briga, če kdo goljufa? To je zdaj avtomatsko urejeno s pushing zaščito (ali se da to zaščito obiti? Se da, ali MH to kontrolira? Ne, ker ima server avtomatsko zaščito). In, če misliš, da so brez supportov odigrali pa ne vem kaj bi ti napisal :>

Eh Kanja... tebi preveč dogaja.

kanja
03-12-2013, 13:23
Jap,meni se dogaja...vedno
Ko napišem,da naj se nekomu najprej dokaže krivda,pol pljuva
Ko napišem,da se da tudi pošteno igrat
Ko napišem,da je treba najprej dokazat potem pa s prsti kazat
Ko napišem,da je najprej treba pomest pred svojim pragom
...
...

ja,maš prav,dogaja se mi ja ko gledam kako se igra spreminja v nekaj kar mi ne ugaja,ko ne znate drugega ko pa kazat en na drugega,pa še bi lahko pisal risal....

creep
03-12-2013, 13:53
Js sm ti zgolj napisal kaj se dogaja podkrepljeno s tem, da sem v preteklosti že sam podobno odigral kakšen server. In kar je dovoljeno ni kaznivo. Pushanje je omejeno s sistemom, potemtakem se ne da kaznovat nekaj za kar že sistem poskrbi. Pred svojim pragom pa redno pometam in recimo, da dobro poznam igro, ampak se opravičujem ker podam mnenje ki je osnovano na letih izkušenj in igranju računov, ki daleč presegajo sedanjo travian sceno, lahko še kakšen JZPjevec to potrdi (ane Rok :P).

Kar ni prepovedano je dovoljeno.

Karras
03-12-2013, 15:19
No, dejstvo je da se legendo hoče malo dokazat, ker so ga prejšnji sever tako srali da je bilo že malo sramotno(cel jzp).. zdaj pa itak, še večja ekipa, še več supportov, koliko € je dal v igro pa najbrž tudi ne bomo zvedeli :D tudi vse to velja za JZP.
Iz teh postov je pa več kot razvidno da se samo creep in acidburn spoznata na igro, ostali mogoče tudi ampak se (kot je seveda značilno da JZP), sprenevedate in govorite neumnosti, seveda v svojo korist :D
Lahko citirate moj post, kritizirate, dejstvo pa še vedno bo, da je JZP samo drek in se na neke čudne načine hočejo dokazat. zmagajte en server že enkrat (pošteno) v pravilih z igro in se tako dokažite ne pa da si delate neke farme, je*ete zaveznike ,... glede na to, koliko zaveznikov pa ima JZP ta server, pa lahko samo rečem da bo še zanimivo haha :D jaz bi šel vstran od tam, dokler še nisem po*ukan v rit.

je pa ta post seveda 100% provokacija, v kateri je tudi 100% resnice. ne bi mi bilo tega povedat, ker to že vsi vemo :) ampak naj se ku*ijo po forumu haha samo farmat ne pozabit..
na koncu bi se pa še zahvalil celotni ekipi JZP, kot kaže ne bom porabil veliko denarja, ker pridno kopujete vsako smet, ki jo dam na dražbo, super ste, družba! :)
LP vsem partizanom, zaveznikom in pa seveda tistim ki se držite http://www.travian.si/#spielregeln (preberite vsi, nikoli ni prepozno :D )

zali
03-12-2013, 15:32
Sigurno nemci pushajo legendo, ker to je res neverjetno, da bi lahko to delal.

pismen
03-12-2013, 16:04
* Acid, Creep in vsi ostali.

Dajmo se zresnit in nehat s temi neumni posti.

Sam igram skoraj isključno COM strežnike, zatorej mi je vse tole, kar pišete poznano. Vendar.... Vam bom sedaj podal odgovor, kot ga bi dobili na COM:

1. Če nekoga "obtožujete" nepoštene igre je pravo mesto za to MH,
2. Pushanje onemogoča sam sistem. Še posebno je to nemogoče na začetku, saj preden acc ne doseže določenega popa pošiljanje surovin večjemu sploh ni mogoče.
3. Multi računi so prepovedani, če menite, da se posameznik, posameznica le teh poslužuje, o tem obvestite MHja.
4. Umetne farme: vsi imajo enako možnost farmanje le teh. Nihče vam ne preprečuje, da tudi vi farmate te iste umetne farme. Za svojo nesposobnost pa ste odgovorni sami!
5. Če obtožujete posameznika nepoštene igre in ne predložite dokazov MHju, na forumu pa še kar nadaljujete z obtožbami na njegov račun, le to vodi v zaklep Forum računa, lahko tudi računa v igri.

Takole vam bi odgovorili na COMu.

Sedaj vam bom naštel nekaj dejstev:

1.Finalni turnir Traviana je pravzaprav finale "prevarantov". 90% igralcev v tem finalu NE IGRA po pravilih.
http://www.youtube.com/watch?v=WACdoA54tF4
2.Lanskoletna TOP igralka iz alianse Hamsters Sex Pistols je bila skoraj celoten server prva roparka zgolj zaradi farmanja svojih 10 multijev. Vsak s po cca 10 naselji.
2. Trenutni klasik na com http://tc3.travian.com/ : Aliansa BEST: prva na rang listi roparjev. Njen najboljši član naropa več kot celotna aliansa na drugem mestu roparjev. Kot aliansa pa več kot vseh ostalih 9.
3. TOP napadalci, Siberia, 4uma, Rokmando itd. Igrajo z 20 do 35 multiji po računu. Obrambni računi tu niso všteti. Tule smo vsi vajenci. Odgovor TGja je seveda: igralci so čisti, neutemeljene obtožbe pa lahko vodijo le v zaklep.
4. Nihče od teh računov seveda ni zaklenjen!!!

Vse te podatke o multijih poznam iz prve roke, saj te igralce poznam...

Za konec pa vam podajam link iz COM foruma, pa si na podlagi debate na njihovem forumu ustvarite svoje mnenje:

http://forum.travian.com/showthread.php?t=153167

Lp,

samo en Noobs

lambizer
03-12-2013, 16:26

Samo to bi pripomnil.... Vsaj za dva med top 10 vem da nimata več računov, niti umetnih farm ali kaj podobnega!!!! Poleg tega niti veliko ne klikata...tako da res ne vem, kako lahko nekateri za svojo nerazvitost ali po vašem neuspešnost omenjate goljufanje...res smešno;)

Tiny Thief
03-12-2013, 17:25
* Acid, Creep in vsi ostali.

Dajmo se zresnit in nehat s temi neumni posti.

Sarcasm off ;)

Itak da se vsepovsod goljufa, tudi si1 ni izjema... včeraj je bil zaklenjen tevton top 10 ropar, verjetno ne zaradi kršitve bontona. Farmanje umetnih farm in podobno je vedno dvorezen meč, tega se ne da skriti in s sabo prinese vrsto neželenih stranskih učinkov... celo v isti ekipi "fovšija" naredi svoje in nekdo te lahko drži v šahu, prijavi MH-ju ali pa na koncu prebiramo cele telenovele pod zgodovino serverja.

Acidburn
03-12-2013, 18:30
ocitno vecini ustreza, da se o sleparijah ne govori :>

sprenevedajte se dalje in si mislite kak dobri igralci so tile, ki rabijo push racune, da prilezejo med top

lp

Tiny Thief
03-12-2013, 18:55
Prav je da govorimo tudi o sleparijah, ampak treba je bit korekten in ne moreš brez dokazov s prstom kazat na nekoga, ker mu gre preveč dobro za tvoje pojme. S pravo ekipo, goldom, dobro pozicijo in radodarnimi farmami v okolici se da narediti izjemen štart z galcem ali rimljanom, preverjeno. Seveda pride vmes tudi kakšno malo darilo od prijateljev, ampak temu se reče reciklaža opuščenih računov, ne pa da gre apriori za umetne farme in supporte. To kar počne legendo je pohvalno, jaz trdim da se to da naredit brez goljufanja, mogoče z malo pomočjo prijateljev in podpore alianse v okviru dovoljenega.

slamomlat
03-12-2013, 19:22
ja jst sm tut tko slišov ... no se šušlja da baje je res... ccc ta legendo&travianGmbH
© 2004 - 2013 Travian Games Gm

Tiny Thief
03-12-2013, 19:28
Pozabil sem omenit eno zelo pomembno stvar za dober štart... oaze dajejo prva 2-3 tedne ogromen boost, dvojne celo po 8k surovin, na dan pa lahko odpreš tudi 10 novih. Legendo ni edini, ki si je večino off pik doslej nabral prav s pobijanjem živali. Redno spremljam tudi kdo kupuje mazila in vedra, vsi vemo da se največ tega v tej fazi igre porabi prav za čiščenje oaz.

pismen
03-12-2013, 19:30
ocitno vecini ustreza, da se o sleparijah ne govori :>

sprenevedajte se dalje in si mislite kak dobri igralci so tile, ki rabijo push racune, da prilezejo med top

lp

1, ACID, umetne farme niso kršenje pravil, če ni ta ista umetna farma multi. Tudi Ti lahko farmaš to isto "umetno" farmo. Imaš povsem iste možnosti farmanja, kot vsi ostali na serverju;). Tako da tukaj si ga pihnu mimo..... To raje povej svojim prijateljem PSOM, VOLKOM,... in seveda svojemu prijatelju WarHeadu!!!

If they made multiaccounts for raiding purpose, that accounts can be raided by all players, not only by them... so, all people can enjoy with some raids. do not complain, take your army and raid them...

2. Umetne farme in multiji ne naredijo dobrega igralca. Če igralec ne zna igrat, mu to niti slučajno ne pomaga. Ne vem niti zakaj se zares pritožuješ, saj dokler igralec ni zaklenjen pomeni, da igra v skladu s pravili. Vsaj po tolmačenju TGja, ki pa je tule edini mirodajen!

3. O tvojem spoštovanju pravil pa vse povedo že tvoji DOUBLE POSTI

Prav je da govorimo tudi o sleparijah, ampak treba je bit korekten in ne moreš brez dokazov s prstom kazat na nekoga, ker mu gre preveč dobro za tvoje pojme. S pravo ekipo, goldom, dobro pozicijo in radodarnimi farmami v okolici se da narediti izjemen štart z galcem ali rimljanom, preverjeno. Seveda pride vmes tudi kakšno malo darilo od prijateljev, ampak temu se reče reciklaža opuščenih računov, ne pa da gre apriori za umetne farme in supporte. To kar počne legendo je pohvalno, jaz trdim da se to da naredit brez goljufanja, mogoče z malo pomočjo prijateljev in podpore alianse v okviru dovoljenega.

Strinjam se, umetne farme in multiji niso predpogoj za TOP račun. Push alianse tudi ni prepovedan. Kot sem pa povedal že ACIDU, brez znanja ne pomaga nobeno darilo, nobena "umetna" farma in ne multi.

Še enkrat pa povdarjam, če "veste" da igralec ne igra po pravilih je EDINA in PRAVA pot MH. S pisanjem tule se le smešite...

Acidburn
03-12-2013, 20:14
...

predvsem se smesis ti, ker vsi vemo kaksno je realno stanje na serverju

lp

kanja
03-12-2013, 20:22
predvsem se smesis ti, ker vsi vemo kaksno je realno stanje na serverju

lp

Res?Zakaj malo dvomim v to?Kot je pismen napisal umetnih farm ni,ker so farme od vseh ne samo njegove,Kdo ti je kriv,če ne farmaš toliko in z tako intenziteto kot oni?V top 10 farmerjih poznam ljudi na treh računih,bila na dveh od teh treh računov,in lahko ti garantiram da nimajo umetnih farm,niti puša,surovinskih pomoči od nekoga/nekaterih....Nismo vsi kot ti,ki znaš/poznaš kako se igra z umetnimi farmami,pa puši itd itd.

Acidburn
03-12-2013, 20:36
Res?Zakaj malo dvomim v to?Kot je pismen napisal umetnih farm ni,ker so farme od vseh ne samo njegove,Kdo ti je kriv,če ne farmaš toliko in z tako intenziteto kot oni?V top 10 farmerjih poznam ljudi na treh računih,bila na dveh od teh treh računov,in lahko ti garantiram da nimajo umetnih farm,niti puša,surovinskih pomoči od nekoga/nekaterih....Nismo vsi kot ti,ki znaš/poznaš kako se igra z umetnimi farmami,pa puši itd itd.

1. pod vprasajem je samo 1. ropar
2. nikjer nisem omenjal umetnih farm, ampak kot kaze bo ocitno nekaj na tem, ko tako branite te umetne farme...

lp

pismen
03-12-2013, 21:08
1. pod vprasajem je samo 1. ropar
2. nikjer nisem omenjal umetnih farm, ampak kot kaze bo ocitno nekaj na tem, ko tako branite te umetne farme...

lp

http://tc3.travian.com/img/x.gif
Robbers of the week

Rank
Alliance
Resources

1.
BEST (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=62)
203683371

2.
Valhalla (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=347)
27173645

3.
SCUD.ITA (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=61)
16416619

4.
RTP (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=2076)
14912845

5.
infinITA (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=10)
14387777

6.
Sutra (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=688)
12540034

7.
Feik (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=2157)
9050338

8.
I & I (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=1880)
8642867

9.
ValhalNL (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=51)
6135214

10.
SAAC (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=166)
6088737

In to je iz tedna v teden....

Je tu kakšen pod vprašajem?:rolleyes

TG pravi da je vse OK in da so vsi ostali NOOBI. Kaj pa če je tudi tu tako, se nisi morda tega vprašal?

Acidburn
03-12-2013, 21:28
http://tc3.travian.com/img/x.gif
Robbers of the week

Rank
Alliance
Resources

1.
BEST (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=62)
203683371

2.
Valhalla (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=347)
27173645

3.
SCUD.ITA (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=61)
16416619

4.
RTP (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=2076)
14912845

5.
infinITA (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=10)
14387777

6.
Sutra (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=688)
12540034

7.
Feik (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=2157)
9050338

8.
I & I (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=1880)
8642867

9.
ValhalNL (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=51)
6135214

10.
SAAC (http://tc3.travian.com/allianz.php?aid=166)
6088737

In to je iz tedna v teden....

Je tu kakšen pod vprašajem?:rolleyes

TG pravi da je vse OK in da so vsi ostali NOOBI. Kaj pa če je tudi tu tako, se nisi morda tega vprašal?

ne razumem kaj ima tu veze nek tuj streznik? tukaj je govora o tocno doloceni situaciji si1 in ne o nekih xy streznikih

lp

zali
03-12-2013, 23:29
Dragi Acidburn.
Prosim če ne blebetaš kar nekaj tja v tri dni, če ne znaš igrati. Pokaži mi točno katere so te tvoje tako imenovane umetne farme, kajti tudi sam bi rad farmal le-te.
Si si prebral tale post:

Pozabil sem omenit eno zelo pomembno stvar za dober štart... oaze dajejo prva 2-3 tedne ogromen boost, dvojne celo po 8k surovin, na dan pa lahko odpreš tudi 10 novih. Legendo ni edini, ki si je večino off pik doslej nabral prav s pobijanjem živali. Redno spremljam tudi kdo kupuje mazila in vedra, vsi vemo da se največ tega v tej fazi igre porabi prav za čiščenje oaz.
Če ti nisi zmožen takega tempa igre, potem mi je žal zate, kajti verjetno bo legendo kmalu tudi iz tebe naredil umetno farmo.

slamomlat
04-12-2013, 06:49
Pred več leti smo na nekem acc probal TM.bot super fajn a kaj ko smo na drugem acc ki nam je bil primarni na roke nafarmali več kot bot :D... igrali smo tevtone ki so oh in sploh bili nekoč za farmat...
no tako smo igrali in se vsako leto jezili na boljše in agresivnejše igralce in jih pri sebi potihem obtoževali multi acc umetnih farm in še nevem česa... Rekel bom učili smo se, se spoznavali, in pogovarjali o igri ki smo jo vzljubili. nato pa sm dobil priložonost 2x zaigrati skupaj (za moje pojme) enem boljših igralcev na si strežnikih.
Z njim igrati je nekaj najlepšega in hkrati najtežjega... :D (vejo tisti ki so probal, ki igrajo sedaj)
Acc premore malo morje izkušenj, kanček več je znanja, seveda je tu tudi denar in nekaj začetne sreče...(sreča je na strani hrabrih)
in potem se najde nek Acidburn ki izjavla med drugim tudi take cvetke http://awesomescreenshot.com/0a121ms927

Acidburn
04-12-2013, 06:57
Dragi Acidburn.
Prosim če ne blebetaš kar nekaj tja v tri dni, če ne znaš igrati. Pokaži mi točno katere so te tvoje tako imenovane umetne farme, kajti tudi sam bi rad farmal le-te.
Si si prebral tale post:

Če ti nisi zmožen takega tempa igre, potem mi je žal zate, kajti verjetno bo legendo kmalu tudi iz tebe naredil umetno farmo.

prekinimo zaveznistva in brisite si multi racune, pa da vidimo kdo zna igrati :)

lp

zali
04-12-2013, 08:26
Kaj pa zate pomeni multiaccount sploh?

loki666
04-12-2013, 08:58
Res ste se vsi spravili na legenda kokr da vam je on kriv ce ste nesposobni igrat...

Tiny Thief
04-12-2013, 09:41
Rekli smo, da ne bomo nikokar obtoževali brez dokazov, tudi če komu nekaj smrdi. Tole na začetku je čisto osnovna simcity varianta s farmanjem 24/7, zato so tudi takšne izjave neumestne, kdo je nesposoben in kdo ne zna igrat... na dolgi rok se ponavadi vidi, da zna bolje igrat marsikateri solo račun.

Dobro organizirana ekipa povprečnežev z enim nadpovprečnim igralcem, ki se ji na začetku stvari poklopijo, da je korak pred drugimi in se potem neovirano razvija, lahko doseže zelo dober napredek, za naše razmere "stoj pa glej" rezultate. Ampak prava vrednost računa se bo videla ko pride na vrsto bojevanje, takšni računi so prej ovira za lastno alianso kot pa so njegove koristi. Bolje je imeti v aliansi 4-5 top10 farmerjev kot pa enega in edinega top mastodonta.

Acidburn
04-12-2013, 09:45
Zdaj si pa ne upate? Ajde prekinite vsa zavezništva pa gremo vsak kvadrant zase, da vidimo kdo je boljši in predvsem brez sleparije! Ali vas je premalo v hlačah za kaj takega? :>

Za legendota bom pa sam tak reku... s creepom čakava, da nas povabi pogledat na račun naslednji server in če bo brez sleparije res tak dober prvi teden kot je bil na tem strežniku, potem evo se mu klanjam in brišem forum račun. :D

lp

Karras
04-12-2013, 14:30
Res ste se vsi spravili na legenda kokr da vam je on kriv ce ste nesposobni igrat...
ti se raje na WW koncentriraj :DD

kanja
04-12-2013, 16:14
Zdaj si pa ne upate? Ajde prekinite vsa zavezništva pa gremo vsak kvadrant zase, da vidimo kdo je boljši in predvsem brez sleparije! Ali vas je premalo v hlačah za kaj takega? :>

Za legendota bom pa sam tak reku... s creepom čakava, da nas povabi pogledat na račun naslednji server in če bo brez sleparije res tak dober prvi teden kot je bil na tem strežniku, potem evo se mu klanjam in brišem forum račun. :D

lp

Upam,da dočakata še v tem življenju.
Ne vem zakaj je sporen samo legenda?Kaj imaš/imate proti fantom mi ni jasno,zagrabili so na polno in polna usta pljuvanja po njih.Videt je,da te resno daje stara slovenska bolezen in sicer zavist.Človek bere vaše poste in si misli,da samo legenda farma in da vsi ostali spijo/spite/spimo.
Pozivanje po prekinitvi zavezištev je pa udarec pod pas,ki ga od igralca tvojega kova ne bi čakala.Alianso ne sestavlja samo legenda,pač pa jih je še nekaj članov poleg in tvoj poziv po žrtvovanju večine zato,da ugodiš tvojemu egu...

Muca Maca
04-12-2013, 17:35

lp

Glede na to da sem ti preprečil igranje v JZP boš pa sedaj na tak način po forumu otresal.

Alen, ven so te iz ally vrgli??? :( Jaz sem se pa že veselila, da bova skupaj igrala končno ...

Acidburn
04-12-2013, 19:41
Upam,da dočakata še v tem življenju.
Ne vem zakaj je sporen samo legenda?Kaj imaš/imate proti fantom mi ni jasno,zagrabili so na polno in polna usta pljuvanja po njih.Videt je,da te resno daje stara slovenska bolezen in sicer zavist.Človek bere vaše poste in si misli,da samo legenda farma in da vsi ostali spijo/spite/spimo.
Pozivanje po prekinitvi zavezištev je pa udarec pod pas,ki ga od igralca tvojega kova ne bi čakala.Alianso ne sestavlja samo legenda,pač pa jih je še nekaj članov poleg in tvoj poziv po žrtvovanju večine zato,da ugodiš tvojemu egu...

sem že navedel svoje argumente zakaj samo legendo, kot jih je tudi creep
noben od vas pa ni bil sposoben teh naših argumentov komentirat/izpodbijat, ste raje floskule pisali..

kaj je tle narobe, če koga pozivam, da se izkaže v igri in to na pošten način? ne vidim problema in na tvojem mestu bi me bolj skrbelo trenutno žrtvovanje večine za vegetiranje na serverju... sem pač mislil, da ste za izzive in akcijo, očitno pa zmorete odigrat le v položaju 3:1 kar se mi zdi precej žalostno za take "hude" igralce

lp

urbi
04-12-2013, 20:53
noben od vas pa ni bil sposoben teh naših argumentov komentirat/izpodbijat, ste raje floskule pisali..

kaj je tle narobe, če koga pozivam, da se izkaže v igri in to na pošten način? ne vidim problema in na tvojem mestu bi me bolj skrbelo trenutno žrtvovanje večine za vegetiranje na serverju... sem pač mislil, da ste za izzive in akcijo, očitno pa zmorete odigrat le v položaju 3:1 kar se mi zdi precej žalostno za take "hude" igralce

lp

pismen
04-12-2013, 22:42
ne razumem kaj ima tu veze nek tuj streznik? tukaj je govora o tocno doloceni situaciji si1 in ne o nekih xy streznikih

lp

Moje sožalje, če ne vidiš povezave... No, če prva aliansa naropa 10x več kot druga in več kot vseh 9 alians za njo, to še ne pomeni, da goljufajo. Al po tvoje to spet ni mogoče, se pravi tudi na COM je vse podkupljeno?

Server traja že 226 dni. Takih kot je ti je bilo malo morje. MHji in ADMINA sta neštetokrat preverila te igralce in vedno povesta, da so kristalno čisti. Očitno lahko znanje in požrtvovalnost naredita precej večjo razliko, kot pa je tista, zaradi katere se jočeš ti.

Pač nekater igrajo bolje kot ti. Kar se pa CREEPA tiče... Kot član TG ekipe, oziroma bivši član, pljuje po samem sebi s temi izjavami.

lp

Prvo o Legendotu in kako on goljufa, sedaj pa pravzaprav kažeš, kaj te zares moti... Nihče te ne sili igrat strežnika, če ti ni všeč.

Dokler Legendo ni zaklenjen, nimaš prav nobene pravice javno govoriti da goljufa. Tvoje pisanje bomo pač jemali kot premišljeno klevetanje.

lp

Tudi enega argumenta nisi podal. Vsaj ne tule na forumu. Niti enega samega samcatega. Kar pa se 3:1 tiče, jaz tega ne vidim, pa precej dobro seštevam, odštevam, delim...

Tvoje poštenje, pa sem osebno izkusil nekaj let nazaj pri neki drugi igri, tako da niti slučajno nisi eden od igralcev, ki igra pošteno po pravilih. Zamisli se sam nad seboj, nehaj pljuvat kar tja v tri dni po igralcih. Čas je da predstaviš prave dokaze, drugače pa utihni za vse veke vekov!

AMEN

creep
04-12-2013, 23:01
Pismen... kako že pljujem sam po sebi? Jaz sem igral com namenjen članom travian ekip širom Sveta, za registracijo si potreboval potrdilo CM-ja (torej en račun maksimalno registriran na člana)... torej sem igral čiste serverje in delal račune o kakršnih lahko le sanjate (brez podpornih računov) in igral z enim samim računom proti celotnemu serverju in preživel. Sicer nimam navade odgovarjat na poste fanatičnih slepcev, ampak naj ti bo.

Mislim, da si pa slabo pismen, ker slabo bereš objave... men je pač ravno kdo se duva tule :> ko meni "pametujete" glede traviana, je enako kot da bi želeli ku*** učit jahat :> pač smešno ane. Jaz povem kako stvari stojijo, če komu kaj ne paše pa ne morem pomagat. Številke so kakršne so... 1000 surovin v štartu se eksponentno širi, 2000 še bolj ;>

Moj namen je poučit vse, ki imajo željo igrat. Če vam pa grem tako zelo v nos, je pa problem v vas ne v meni.

PS. rišpekt za geekanje :>

cipsy
04-12-2013, 23:31
važen da debata teče in ni dolgcajt pa ne preveč jokcat na okol pa kake reporte limat in podobno :D

Ownage
04-12-2013, 23:38
Js sm ti zgolj napisal kaj se dogaja podkrepljeno s tem, da sem v preteklosti že sam podobno odigral kakšen server. In kar je dovoljeno ni kaznivo. Pushanje je omejeno s sistemom, potemtakem se ne da kaznovat nekaj za kar že sistem poskrbi. Pred svojim pragom pa redno pometam in recimo, da dobro poznam igro, ampak se opravičujem ker podam mnenje ki je osnovano na letih izkušenj in igranju računov, ki daleč presegajo sedanjo travian sceno, lahko še kakšen JZPjevec to potrdi (ane Rok :P).

Kar ni prepovedano je dovoljeno.

Ti pojma nimas! Govoris o nekih izkusnjah itd. potem bi vedel kako se da prelisičiti "omejeno" pushanje :) Mogoče ti manjka še nekaj kilometrine.

creep
04-12-2013, 23:41
Am se opravičujem tebi za katerega sploh ne vem čigav si in še nikoli nisem slišal zate :>
Če bi pogledal prejšnje poste je opisan potek črpanja resov v štartu, ki prelisiči push zaščito, ampak ja maš prav... vsekakor ste same enciklopedije traviana :>

mogoče vam še vedno ni jasno, da se ne obremenjujem z razvojem računa, me res ne moti, če nekdo geeka (kvečjemu spoštujem vložen trud in čas), ni mi pa treba dajat lekcij o igri, ker enostavno niste kompetentni in je vsako pregovarjanje brezpredmetno (vsaj zame).

PS se pa zelo rad pogovarjam po forumu tako, da le pogumno :)

Ownage
05-12-2013, 00:14
Škoda,ker jaz tudi še nisem zate.Vse se da,če se hoče.Tud jaz nevem vseh stvari,mislim da ga ni junaka,ki bi vse vedel,ampak kakor sem zasledil si bil trdno prepričan v to kar si rekel,...mogoče tudi ti ne veš vsega.

Če se ne obremenjiješ s tem,potem nevem zakaj je bil potreben tvoj komentar.

creep
05-12-2013, 06:33
Še vedno sem sveto prepričan in tako bo ostalo na veke vekov... amen. :)

Komentiram pa zato, ker sem supermegafantastičen 8)

Acidburn
05-12-2013, 09:52
Moje sožalje, če ne vidiš povezave... No, če prva aliansa naropa 10x več kot druga in več kot vseh 9 alians za njo, to še ne pomeni, da goljufajo. Al po tvoje to spet ni mogoče, se pravi tudi na COM je vse podkupljeno?

Server traja že 226 dni. Takih kot je ti je bilo malo morje. MHji in ADMINA sta neštetokrat preverila te igralce in vedno povesta, da so kristalno čisti. Očitno lahko znanje in požrtvovalnost naredita precej večjo razliko, kot pa je tista, zaradi katere se jočeš ti.

Ne vidim povezave, ker...

1. je to si1 in ne COM streznik
2. je si1 v zacetni fazi, medtem ko je tale COM ze v 226. dnevu
3. jaz govorim o 1 igralcu ti pa o aliansah, kjer je vec razlicnih faktorjev(roparjev) noter
4. jaz nikoli nisem govoril, da je kdorkoli podkupljen?
5. nikoli nisem v zadnjem tednu tu v temi si1 nobenega obtozeval, da ima umetne farme(lahko si se enkrat vse preberete), raje se ti pa kanja malo zamislita, ki tako zagovarjata umetne farme - mislim, da sta s temi vasimi izjavami podala tudi dovolj jasno sliko kaksen nacin igre igrata
6. ti navajas prednosti rimljana v kasnejsi fazi igre, kar tudi nima nobene veze s prvim tednom igranja

Tako da bos moral malo bolje argumentirat ali razlozit svoje izjave, ce zelis, da bomo videli smiselnost tega kar tu gor navajas

Pač nekater igrajo bolje kot ti.

Jap, definitivno obstaja tudi kdo, ki zna igrat bolje kot jaz. To bi se morali zavedati in sprejeti tudi taki kot si ti, legendo, kanja,... ter prenehati s sleparijami in sprenevadanjem.

Prvo o Legendotu in kako on goljufa, sedaj pa pravzaprav kažeš, kaj te zares moti... Nihče te ne sili igrat strežnika, če ti ni všeč.

Dokler Legendo ni zaklenjen, nimaš prav nobene pravice javno govoriti da goljufa. Tvoje pisanje bomo pač jemali kot premišljeno klevetanje.

Igro bomo ze se naredili zanimivo, ne skrbi. :>

Moje objave lahko jemljes kot zelis. Resnica se ne bo prav nic spremenila.

Tudi enega argumenta nisi podal. Vsaj ne tule na forumu. Niti enega samega samcatega. Kar pa se 3:1 tiče, jaz tega ne vidim, pa precej dobro seštevam, odštevam, delim...

Ce naredim kratek povzetek za nepismene...

1. rimljan ima v samem zacetku handicap zaradi drage, pocasne vojske, majhnih spranj... zato tudi ne more nafarmat toliko kot lahko tevton
2. posledicno je razvoj tevtona zaradi poceni in hitrih enot dosti hitrejsi kot pri rimljanu
3. zakljucek: rimljan 3. ropar serverja z vojsko EIjev v prvem tednu (mogoce na speed 3x)= NO GO brez push racunov

1. in 2. točko si lahko preberete tudi tam, kjer si ob registraciji pleme izbiras... torej sama igra je tako zastavljena, da je prednost rimljana sele v kasnejsi fazi, tevton pa lepa prednost v samem zacetku

Tvoje poštenje, pa sem osebno izkusil nekaj let nazaj pri neki drugi igri, tako da niti slučajno nisi eden od igralcev, ki igra pošteno po pravilih. Zamisli se sam nad seboj, nehaj pljuvat kar tja v tri dni po igralcih. Čas je da predstaviš prave dokaze, drugače pa utihni za vse veke vekov!

AMEN

Travian je edino kar igram, ocitno si me z nekom zamenjal? Nimamo vsi tolk cajta kot ti za neumnosti. :>

Kar se pa tice dokazov in dela multihunterja. Na tem podrocju vsi vemo, da naredijo premalo, zato je danes stanje taksno kot je. Kot primer ti lahko povem, da sem enkrat tudi že admina kontaktiral glede igralca na si5 za katerega se je vedelo, da ima 10 racunov in kaj mislis da se je zgodilo? Nic! Ker je ta igralec tako spretno skrival povezave med racuni, da mu niso mogli nic. Tudi sam admin mi je zagotavljal, da ta igralec ne goljufa. Sele po enem mescu, ko je vse te racune dobil v roke 15letnik je ob ponovni prijavi krsitve sledil zaklep vseh racunov. Zakaj? Ker mali pac ni znal skrivat povezav.

Kaj zelim s tem povedat? Mozno je skrit povezave med push racuni in glavnim racunom, vidne so samo posiljke surovin, kar pa ocitno ni dovolj za zaklep. Tako ostajajo določeni krsitelji nekaznovani tudi do konca serverja.

lp

kanja
05-12-2013, 10:20
Hmm,Acidburn,kje v pravilih piše,da jaz s svojim računom če si želim biti farma,to ne smem počet?In kje piše,da jaz s svojim računom kot farma moram dovoliti,da me farma pol serverja in ne samo 2 morda 3 računi,ostalim branim?Kje piše,da se kot farma ne smem razvijat v smeri produkcije za "moje" raiderje?
Ne zagovarjam "umetnih" farm,niso pa vse farme enake verjetno to sam veš.
Če pač noben ne more odkrit,da je na legendi kaj napak,kdo smo mi,da bomo kazal s prstom in pljuval po njemu?
Očitno si se uperil proti njemu,ker
imata stare zamere
ker ti gre v nos,da tolk nafarma
ker ti je stopil na žulje nekje,nekoč
ker ti je poslal napad in skušal vzeti malo resov,kot počnemo vis,ki klikamo travi in probujemo drugemu vzet nekaj malega če se le da
....
In takoj v zrak,ko nekdo napiše,da pač ni nič napak če tipo farma na polno in nosi domov resse.
Po meni ne boš pljuval,ker nimam nikoli več računov in si ne "pomagam" z ressi in garažami ipd kot si ti,ker veš kako zadeve pač potekajo,Mene bi v 40h zaklenili,ker tega nisem vajena,ti pa še kar igraš in pišeš kako se to pač počne,očitno praksa le naredi svoje.Stanje kakršno je danes na slo sceni je tako zaradi nas vseh...tebe in podobne tebim,ko klikate z enim off računom,ker pa smo si vsi sebični,je treba imet še dva deff poleg,pa kako garažo kje itd.Potem pa čez kako leto začnemo jokat kako je slo scena slaba in oh in sploh,Da bi pa naredili kaj,da bi bilo bolje to pa ne....kdo me bo pa branil,če ne moji "osebni" defferji.Zveni znano?
Blagor tebi,Creep,ko si klikal kar si klikal,očitno pa te moti,da nekdo pač zmore in zna več kot ti
Pa čeprav je to okoli ovinkov in pravil,sam si napisal,da to vsi počnete v določenih pogojih,razmerah itd.

Politizirat na forumu vsak zna,to je izi,pokazat v igri,da klikaš samo en račun in preživiš,no to znamo pa redki.

Acidburn
05-12-2013, 10:57
ker ti gre v nos,da tolk nafarma
ker ti je stopil na žulje nekje,nekoč
ker ti je poslal napad in skušal vzeti malo resov,kot počnemo vis,ki klikamo travi in probujemo drugemu vzet nekaj malega če se le da
....

v bistvu nic od tega ni...
enkrat se je zgodilo, da sem igral proti njemu in to je bilo 2 serverja nazaj, ko smo mu metro znulirali
tko da z moje strani ni nobenih zamer do njega in vse kar sem napisal glede njegovega igranja na trenutnem serverju sem pac objektivno tudi argumentiral, ne moremo pa rect enako zate, ker so vse tvoje floskule posledica custvenih izlivov :>

lp

zali
05-12-2013, 11:05
Iz prve roke ti povem/garantiram/piva nam več pil, če ni res - verjemi da to ni kar tako/..., da je bil legendo pushan samo enkrat in sicer za koloniste, tako kot so pushani vsi igralci v JZP za koloniste!

Od kod pa mislš, da ima legendo off pike? Zakaj je bil že 1. teden 1. napadalec? Delno delaš naloge in iz surovin, ki jih dobiš delaš vojsko (NPC za 1 vojaka po potrebi), s herojem pobijaš pajke, podgane, kače in netopirje ko nič in takih oaz s takimi živalmi je bilo malo morje, pa še na začetku serverja niso preveč močne te oaze (heroja pa je potrebno seveda tudi večkrat oživeti). Potem poglej, kje je locirana njegova prva vas. Že samo v njegovi 7x9 okolici je 10 oaz. Potem pa računaj koliko surovin je to. Vedno začneš ropati z 2 vojakoma in potem vsak naslednji hlod/glino/želez/žit investiraš v vojaka... Za eno oazo, ki ima 4000 surovin rabiš 100 legionarjev. Če jih imaš samo 20, potem večkrat pač obiščeš tako oazo (v temu primeru samo 5x) Za oazo z 8000 surovinami rabiš 200 legionarjev. In spet, če jih imaš 20, potem obiščeš tako oazo 10x. Enostavna matematika, ki pa se ne splača, ker še ostali verjetno ropajo to prazno oazo... zato moraš ti čistiti nove oaze in pošiljati manj legionarjev na njih, in le ti hodijo polni domov in blablablabla.... Potem se pa odprejo še farme... takrat se pa začne veselica!

Potem pa upoštevaj še 24h pokritost računa. Medte m ko vi spite, je na računu vedno bil nekdo prisoten...

lp

Mr. Good
05-12-2013, 12:21
Na legendi sem lanski si1 klikal cca 4-5 mesecev kot siter in vam lahko zagotavljam da je tempo na legendi ubijalski, vsaka poteza 3x premišljena vsaka surovina pa po večini vložena v vojsko. Tako da tisti ki mislite da veste igrat vprašajte za nasvet legendo in mogoče boste tudi vi lahko kdaj tako nominirali. Sam sem veliko odnesel od lani in upam da bom letos to izkoristil kar sem se naučil.

Tiny Thief
05-12-2013, 13:31
Jaz že skoz trdim, da se to da naredit tudi z Rimljanom ali Galcem, to omogoča T4 s tem keš "barbika" herojem :) Seveda pa to zmore le malokdo, ker je treba farmat kirurško natančno in to cela ekipa 24/7... ne smeš si privoščit izgube enot, spremlja se tudi respawne živali ob določenih urah in minimalizira škoda, pa kolegi ti ne smejo od začetka hodit v oaze in nasploh ne v tvoje farme... temu pravim fair play, če vidijo da ti čistiš oaze/vasice in si v zagonu. Dobri igralci iz iste alianse ti iz spoštovanja ne skačejo v farme, ponavadi imaš tudi podporo vodstva, je pa drugo vprašanje kako se račun potem izkaže pri bojevanju... jaz pravim da bolje imeti 5 volkov kot pa 1 medveda v aliansi :)

zali
05-12-2013, 14:12
Jaz že skoz trdim, da se to da naredit tudi z Rimljanom ali Galcem, to omogoča T4 s tem keš "barbika" herojem :) Seveda pa to zmore le malokdo, ker je treba farmat kirurško natančno in to cela ekipa 24/7... ne smeš si privoščit izgube enot, spremlja se tudi respawne živali ob določenih urah in minimalizira škoda, pa kolegi ti ne smejo od začetka hodit v oaze in nasploh ne v tvoje farme... temu pravim fair play, če vidijo da ti čistiš oaze/vasice in si v zagonu. Dobri igralci iz iste alianse ti iz spoštovanja ne skačejo v farme, ponavadi imaš tudi podporo vodstva, je pa drugo vprašanje kako se račun potem izkaže pri bojevanju... jaz pravim da bolje imeti 5 volkov kot pa 1 medveda v aliansi :)
E. Končno en pametn! In točno tako to gre!

lp

Ownage
05-12-2013, 14:14
Še vedno sem sveto prepričan in tako bo ostalo na veke vekov... amen. :)

Komentiram pa zato, ker sem supermegafantastičen 8)

Ti kar bodi,potemtakem zate vsi fer igrajo,...optimist.Zakaj komentiraš,me pa malo briga :)

slamomlat
05-12-2013, 14:48
Iz prve roke ti povem/garantiram/piva nam več pil, če ni res - verjemi da to ni kar tako/..., da je bil legendo pushan samo enkrat in sicer za koloniste, tako kot so pushani vsi igralci v JZP za koloniste!

Od kod pa mislš, da ima legendo off pike? Zakaj je bil že 1. teden 1. napadalec? Delno delaš naloge in iz surovin, ki jih dobiš delaš vojsko (NPC za 1 vojaka po potrebi), s herojem pobijaš pajke, podgane, kače in netopirje ko nič in takih oaz s takimi živalmi je bilo malo morje, pa še na začetku serverja niso preveč močne te oaze (heroja pa je potrebno seveda tudi večkrat oživeti). Potem poglej, kje je locirana njegova prva vas. Že samo v njegovi 7x9 okolici je 10 oaz. Potem pa računaj koliko surovin je to. Vedno začneš ropati z 2 vojakoma in potem vsak naslednji hlod/glino/želez/žit investiraš v vojaka... Za eno oazo, ki ima 4000 surovin rabiš 100 legionarjev. Če jih imaš samo 20, potem večkrat pač obiščeš tako oazo (v temu primeru samo 5x) Za oazo z 8000 surovinami rabiš 200 legionarjev. In spet, če jih imaš 20, potem obiščeš tako oazo 10x. Enostavna matematika, ki pa se ne splača, ker še ostali verjetno ropajo to prazno oazo... zato moraš ti čistiti nove oaze in pošiljati manj legionarjev na njih, in le ti hodijo polni domov in blablablabla.... Potem se pa odprejo še farme... takrat se pa začne veselica!

Potem pa upoštevaj še 24h pokritost računa. Medte m ko vi spite, je na računu vedno bil nekdo prisoten...

lp

pod tole se podpišem ;)
once legendo always LEGENDO

loki666
05-12-2013, 15:20
Ce vas pa zanima legendova skrivnost do nadpovprecne igre vam jo bom pa povedal.Skrivnost je,da ni tak cepec kot nekateri,in cas,ki bi ga vlozil za pisanje nesmislov po forumu,blatenje nasprotnikov,kovanju teorije zarote,...,raje posveti taktiziranju,farmanju,napadanju in razvoju.

SIMPL KO PASULJ!

Count__Olaf
05-12-2013, 15:52
No, saj nisem imel namena pisat tukaj, pa si nisem mogu pomagat, če pa je 11 strani od 13 posvečnih debati o goljufanju in o tem kaj se da in se ne da.

Jaz bi povedal samo to da v verzijah, ki se igrajo sedaj se da z goldom dosežt praktično vse. Nitini potrebno kaj veliko znanja, že samo da imaš dovolj pod palcem se vse naredi od sebe. Če dodamo temu še dobro aktivnost potem znanje igralcev na računu zares nerabi bit svetovne klase, zadost je povprečnost...seveda pa itak se vsak povprečno dober igralec na mednarodnih serverjih pri nas šteje že za hudega profesionalca.

Pa vzemimo še drug vidik ki ste ga vsi zanemarli...je šel kdo pogledat koliko je dejansko aktivnih na si1? Koliko igralcev zares vneto ropa? Mislim da je že na pogled očitno da so pač igralci račuan legendo najbolj zagnani, med tem ko med ostalimi ni videti neke hude želje (razen par izjem seveda). Server je pač tako kot večina slo serverjev zelo neaktiven.

Sam moram rečt da sem igral že na precej serverjih v tujini, vendar pa pred tem sem imel podoben cilj kot ga imajo tukaj iz računa legendo in sicer je cilj aktivnost, ropanje in nakoncu čim več porušenih metropol, ter off pike ki s tem pridejo. To je sigurno pozitivna zagnanost, zato nerazumem kaj je tukaj spornega? glede na to da smo na slo stežniku je že to veliko da ne pobijajo natarjev ampak da raje sekajo naokol.

Nevoščljivost gor ali dol...mislim da jure tudi marsikgoa pozna (tudi mene bi moral, samo najbrž je nick na forumu že pozabil) in da lahko o igralcih tudi pove svoje stališče. S tem je vse OK. Prav tako ob pisanju creep-a ne vidim nič spornega, konec koncev je tema o multi acc-ji, umetnih farmah, pushingu ipd. vedno bolj aktualna za debatirat. Bi pa mogoče vseeno vsem ki obtožujete rekel da pogledate razmere na serverju,...tukaj bi še začetnik, ki ima dovolj denarja za gold prišel med 10 roparjev, ne vem zakaj se nebi ustvarila razlika če so fantje aktivni? To da so rimljani pa je s konjskim napajališče postala itak najboljša izbira...tevtoni so že zdavnaj iz mode, travian ekipa ji je eostavno preveč oslabila.

Mogoče bi obema igralcema iz računa legendo svetoval še da se debat na naših foruih ne udeležujeta, ker enostavno v teh besednih dvobojih nebota nikoli mogla zmagat...najbolše je bit tiho, se posvetit računu in se smejat vsem tistim, ki imajo čas za razpravo in kregaje tukaj.

Pl4yAAAA
05-12-2013, 15:54
Neverjetno, pljuvate creepa smešno.. , pač ve kako se stvari streže in je realen :)

Lp

zali
05-12-2013, 16:53
Mogoče bi obema igralcema iz računa legendo svetoval še da se debat na naših foruih ne udeležujeta, ker enostavno v teh besednih dvobojih nebota nikoli mogla zmagat...najbolše je bit tiho, se posvetit računu in se smejat vsem tistim, ki imajo čas za razpravo in kregaje tukaj.
Je bilo eno zadnjih javljanj, samo enostavno sem moral nekaj napisat. Se pa popolnoma strinjam s tabo o vsem napisanim.

hriba
05-12-2013, 17:59
http://shrani.si/f/3V/Ye/2CjmAqlz/na-paulek.png

Jaz sem samo: ''Wuut, saj samo klikam in normalno kupujem gold?''. :)

Tiny Thief
05-12-2013, 18:10
Info box

Spoštovani igralci! Na strežniku si1 je nekdo imitiral člana Travian ekipe. Račun imitatorja smo že odstranili. Pomnite: Travian ekipa vas ne bo nikoli vprašala za geslo. Svojega gesla ne izdajte nikomur.

P.S. Ni panike, fejk MH.

Jooks
05-12-2013, 18:46
Take izmečke treba bannat, kar IP bann pa je rešeno.

Amen
05-12-2013, 20:32
Spet sem po petih letih na forumu, ker sem slišal, da bo to zabavno branje. Ni se mi dalo brat vsega, bom pa na kratko povedal svoje, upam da do zdaj še neizrečeno mnenje.

Zabavno je brati kako določena skupina foruma druge, zelo vrjetno boljše igralce od sebe obtožujejo guljufije. Resince je pač, da jim ne sežete do kolen. Sorry :/

Videl sem par bombončkov, vendar začnimo lepo počasi, poleg vsega smetenja o legendotu, kako guljufa je tukaj post od acidburna. Seveda, top slo player z veliko experienca z nami deli svoje poglede. Tukaj imamo njegov povzetek za nepismene:)

Ce naredim kratek povzetek za nepismene...

1. rimljan ima v samem zacetku handicap zaradi drage, pocasne vojske, majhnih spranj... zato tudi ne more nafarmat toliko kot lahko tevton
2. posledicno je razvoj tevtona zaradi poceni in hitrih enot dosti hitrejsi kot pri rimljanu
3. zakljucek: rimljan 3. ropar serverja z vojsko EIjev v prvem tednu (mogoce na speed 3x)= NO GO brez push racunov

1. in 2. točko si lahko preberete tudi tam, kjer si ob registraciji pleme izbiras... torej sama igra je tako zastavljena, da je prednost rimljana sele v kasnejsi fazi, tevton pa lepa prednost v samem zacetku

lp

Pa kar k 1. točki: Dragi fant, to ni več travian version 1, z rimljanom se lahko veliko bolje razviješ kot si se včasih, ko še ni bilo tako velikega pusha surovin na samem začetku igre. Da OP herojev ne omenjam. Si vedel, da lahko z dovolj golda svojega OP rimljanskega heroje držiš pri življenju praktično neskončno dolgo in pučeš oaze, polne 4k in 8k surovin, ki jih baje lahko kljub začetniški zaščiti tudi izropaš? 0.o - še posebaj če imaš dobre oaze okoli sebe z ne preveč enotami, po možnosti je večina 8k(legendo 0.o) Verjetno si, saj si vendar zelo dober slovenski igralec. Nevem sicer zakaj v tem konkretnem primeru omenjaš špranje, če te zanima njihova kapaciteta in vseeno želiš postati top potem... potem delaš nekaj narobe.
Da ne more farmat tako dobro kot tevton? Res je, v začetku igre bi imel tevton prednost pred rimljanom. Tevton ima torej plemena, ne pa prednost skilla. Rimljan z dobrim skillom je lahko boljši od povprečnega tevtona tudi v 1. tednu. In verjemi mi. Na tem serverju so tevtoni povprečni, če ne celo podpovprečni farmerji. Kako to vem? Igram račun jeraj. Registriral sem se v petek popoldne, v soboto ob devetih zvečer sem imel točno 8 gorjač. Kljub temu sem se že v ponedeljek znašel na top10 lestvici farmerjev. Zdej pa nevem, ali sem jaz bog ali pa so pač tevtoni povprečni(jaz sem bog, tevtoni pa so povprečni? - poglej profil igralca: "contact") Če bi rad kakšen nasvet me lahko vprašaš. Seveda, če hočeš igrati kot rimljan bi moral biti legendo tvoj 1. naslov ;)

2.: Glej zgoraj^^
3.: 0.o glej zgoraj. Zanimivo, da izkušen igralec kot ti da toliko na "začetniške nasvete". Haha, res. Galci so najlažje pleme, za farmanje sploh ne rabiš nikakršnega znanja, to je vendar preprosto! No go top3 roman player without any push? Mja... mogoče kje drugje, kjer je konkurenca huda... ne pa tukaj. Ne na si1. Tukaj je "martin" daleč najboljši igralec serverja in to je dosegel sam, brez kakršnih koli sumljivih prijemov. Seveda pa priznamo push alianse. Pardon, dobimo ga vsi JZP. Zdaj lahko začneš vadit govor o nepravičnosti pushov, ko bo vedno več JZP-jevcev pred tabo na lestvici;)

Tevton ima prednost v začetku, ni pa bilo na tem serverju igralca, ki bi to znal izkoristiti. Se zgodi. Prednost pa se na žalost tudi konča, ko ima rimljan v naselju hordo lačnih konjev, ki 24/7 farmajo, da nahranijo sebe in lastnika svojih hlevov.

P.S.: Alen, podpiramo te! :)

lp, Žan

creep
06-12-2013, 11:02
1 točka... ti ne moreš na dražbah kupovat dokler ni 10 dogodivščin + če ni mazil na voljo jih tudi ne moreš kupit... torej točka 1 in 2, ki je ni, že padeta, 3. točka je ponovno točka glej zgoraj, ki je ovržena :>

Samo povem...

Ownage
06-12-2013, 11:43
10 dogodivščin opraviš v 2,3 dneh (takrat imajo igralci še zaščito,zato so na voljo le oaze)...potem pa veš kaj se prodaja: kletke,mazila in knjige. Če imaš gold,se vse da :)

Samo povem...

creep
06-12-2013, 12:11
najhitreje je možno v 3 dneh :> s tem, da niso vsi na tem tempu, kar pomeni, da večina pride še kasneje do dražb in možnosti prodaje, kar pomeni zelo omejeno ponudbo poleg tega pa to tudi pomeni, da ima rimljan (če ste se že odločili za zgodbo da se loti takšne taktike) 3 dni zamude za tevtonu, ki ima pol ceneši razvoj. Tudi z goldom se ne da vse :> Razen seveda ponujati šibke argumente (kar pa se da tudi brez golda).

Ownage
06-12-2013, 12:23
Če se že gredo igro,potem gledajo na to da čimprej začnejo z dražbami,treba je pametno igrat,in kakor zgleda ti ne veš kako to zgleda.Z goldom se ne da vse,se da pa ogromno.

Sam povem...

creep
06-12-2013, 12:38
Ja fantič moj, zdaj si se pa izgubil... jaz govorim o številkah, ti pa o nemerljivih zadevah (pametna igra in podoben BS). Res komaj čakam, da me mladi igralci naučijo česa vsega jaz ne vem :>

Kontranapad, da jaz ne vem kako karkoli izgleda je še pa bolj patetičen, kot izguba pametnih argumentov...

Acidburn
06-12-2013, 13:37
1 točka... ti ne moreš na dražbah kupovat dokler ni 10 dogodivščin + če ni mazil na voljo jih tudi ne moreš kupit... torej točka 1 in 2, ki je ni, že padeta, 3. točka je ponovno točka glej zgoraj, ki je ovržena :>

Samo povem...

+

ce se na objavo ZALIja vrnem, nedvomno je tako kot si napisal... ampak zal so tudi drugi igralci na serverju, ki ropajo oaze in preden se ti 10x vrnes do oaze jo ze drugi vmes pofarma, kako je vse te oaze pucal s herojem na zacetnih stopnjah tiste prve dni je pa tudi vprasanje :>

zacetni push surovin pa imajo tak vsa plemena in ne samo rimljan... tko da ne vidim nobene prednosti tle
se vedno ima tevton mocno prednost tukaj z gorjaco ki stane 250 proti legici, ta stane 400 in nosi se manj kot gorjaca, pa tudi pocasnejsa enota je :>

torej ko pride rimljan do nekje 50-60 legic jih tevton lahko ima ze nekje 100 in tako dalje... pac ocitno nocete razumet, da so to "naravne" zakonitosti v igri, zato je pa rimljan dobil napajalisce kot bonus za kasneje

tko je fantje, sprijaznite se... :>

lp

Amen
06-12-2013, 13:47
najhitreje je možno v 3 dneh :> s tem, da niso vsi na tem tempu, kar pomeni, da večina pride še kasneje do dražb in možnosti prodaje, kar pomeni zelo omejeno ponudbo poleg tega pa to tudi pomeni, da ima rimljan (če ste se že odločili za zgodbo da se loti takšne taktike) 3 dni zamude za tevtonu, ki ima pol ceneši razvoj. Tudi z goldom se ne da vse :> Razen seveda ponujati šibke argumente (kar pa se da tudi brez golda).

Glej... Večina naredi to v 3 dneh, potem seveda 24 ur da se dražba začne... Še vedno lepa 2 dni igre z vsemi mazili rimljanskim herojem z bojno močjo only in v legendotovem primeru ugodna postavitev oaz. Ne bom več zapravljal časa, da te prepričujem v nasprotno; glede na to da te ni videt med top igralci bi te prosil, da nam ne poskušaš več dajati nasvetov/kritk - vsaj ne v tej zgodnji fazi igre o kateri imaš ti pač zgrešene predstave. Bomo videli kasneje.

Moji argumenti se ti mogoče zdijo šibki, saj na igro gledaš zelo ozko in zavračaš možnost, da ve kdo o travianu več od tebe. Ti pa povem, da jaz zelo dobro vem o čem govorim; take it or leave it :3 Razumem pa tvojo zavist, tudi jaz zavidam legendotu položaj, vojsko in prednost ki si jo je ustvaril; mu jo bom pa priznal in se ne bom jokal zarad tega, ker sam vem, da bi lahko na jeraj-u kljub mojemu solidnemu položaju lahko naredil veliko stvari bolje, bil bolj aktiven in verjatno prehitel legendota. A ga nisem. Razlog, da je tako je v meni in ne v nekih guljufijah, ki naj bi jih nwm kdo opravlu. Glede na to da si ti še nižje ti povem, da je tvoj trenutni položaj samo krivda/zasluga igralcev na tvojem računu.

Stop crying over there; go farm and make something out of your account.

ce se na objavo ZALIja vrnem, nedvomno je tako kot si napisal... ampak zal so tudi drugi igralci na serverju, ki ropajo oaze in preden se ti 10x vrnes do oaze jo ze drugi vmes pofarma, kako je vse te oaze pucal s herojem na zacetnih stopnjah tiste prve dni je pa tudi vprasanje :>

zacetni push surovin pa imajo tak vsa plemena in ne samo rimljan... tko da ne vidim nobene prednosti tle
se vedno ima tevton mocno prednost tukaj z gorjaco ki stane 250 proti legici, ta stane 400 in nosi se manj kot gorjaca, pa tudi pocasnejsa enota je :>

torej ko pride rimljan do nekje 50-60 legic jih tevton lahko ima ze nekje 100 in tako dalje... pac ocitno nocete razumet, da so to "naravne" zakonitosti v igri, zato je pa rimljan dobil napajalisce kot bonus za kasneje

tko je fantje, sprijaznite se... :>

lp

kako je pucal oaze... poglej off pike? Verjetno je pa to še MH posegel vmes in mu dal par veder, da bi ga pushu, da bi ti ponagaju....

ja... ampak ta začetni push surovin zmanjša začteno razliko med rimljani in tevtoni. Ne izniči, ampak zmanjša.

haha... Ne. Ko ima rimljan 50, 60 legic LAHKO ima tevton že krepko čez 150 gorjačk. Vendar pa jih tevtoni na tem serverju niso imeli... Če bi jih... potem vrjetno jaz s svojo zamudo in svojo skorajda neaktivnostjo zaradi obveznosti v zadnjih 4 dnevih ne bi bil najboljši tevtonski ropar. Razen če je tudi mene kdo pushal? 0.o

Sprijazni se človek....

lp, Žan

creep
06-12-2013, 13:57
Torej nas želiš prepričat, da je legendo v 2 dneh nadoknadil in totalno razhajkal praktično celoten teden?

Ko bo kdorkoli od vas naredil kaj takšnega:
- http://prntscr.com/wtmb1,
- http://prntscr.com/wtu9o,
- http://prntscr.com/wtucp,
- http://prntscr.com/wtuk1,
- http://prntscr.com/wtuoe.

v okolju kjer igrate sami proti vsem (dobesedno 1 račun proti serverju), se lahko pričnete "vun metat". Toliko na temo mojih kompetenc za to razpravo. Še kakšna bistra misel? Poskus diskreditacije je žalostno propadel :>

PS zasluge za uspešnost tistega računa imajo še Lunca, Framski in .X.

Amen
06-12-2013, 14:21
Torej nas želiš prepričat, da je legendo v 2 dneh nadoknadil in totalno razhajkal praktično celoten teden?

Ko bo kdorkoli od vas naredil kaj takšnega:
- http://prntscr.com/wtmb1,
- http://prntscr.com/wtu9o,
- http://prntscr.com/wtucp,
- http://prntscr.com/wtuk1,
- http://prntscr.com/wtuoe.

v okolju kjer igrate sami proti vsem (dobesedno 1 račun proti serverju), se lahko pričnete "vun metat". Toliko na temo mojih kompetenc za to razpravo. Še kakšna bistra misel? Poskus diskreditacije je žalostno propadel :>

Tako je, trdim da je to naredil brez goljufanja. Verjemi mi, ti povem iz osebne izkušnje. Ni težko priti med top roparje in kot vrjetno veš... Ko si z rimljanom pred tevtonom je naprej s pravilno igro samo še faceroll. Konji so le konji.

Ko boš z nami delil kakšen svoj dosežek tega serverja boš požel veliko več mojega spoštovanja kot pa s tem, da lepiš screene z x serverja. Priznam, lep račun. Ne spremeni pa dejstva da se motiš o razpravi, ki teče tukaj.

-Žan

Acidburn
06-12-2013, 15:14
ja... ampak ta začetni push surovin zmanjša začteno razliko med rimljani in tevtoni. Ne izniči, ampak zmanjša.

nisem opazil :> tako kot pride galec in rimljan zdaj bolj razvit, pride pac tevton z vec gorjacami v zacetku... prakticno je isto kot prej

haha... Ne. Ko ima rimljan 50, 60 legic LAHKO ima tevton že krepko čez 150 gorjačk. Vendar pa jih tevtoni na tem serverju niso imeli... Če bi jih... potem vrjetno jaz s svojo zamudo in svojo skorajda neaktivnostjo zaradi obveznosti v zadnjih 4 dnevih ne bi bil najboljši tevtonski ropar. Razen če je tudi mene kdo pushal? 0.o

Sprijazni se človek....

ja uglavnem preko 100 gorjac, torej ce je zelel prehitet tevtone v farmanju je moral ze v startu imet vec enot kot tevtoni, to pa so mu prinesli push racuni surovine ane :>

ali pa je tale legendo tak dober igralec, da je se matematiko narobe obrnu :>

Št.
Igralec/Igralci
Surovine

1.
legendo (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=458)
1112268

2.
jeraj (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=2882)
474072

ta statistika res nic nc cudna hahaha..

Tako je, trdim da je to naredil brez goljufanja. Verjemi mi, ti povem iz osebne izkušnje. Ni težko priti med top roparje in kot vrjetno veš... Ko si z rimljanom pred tevtonom je naprej s pravilno igro samo še faceroll. Konji so le konji.

ampak najprej moras prilezt pred tevtone, to pa je tisti korak, ki se nam zdi sporen (pac casovno, v prvem tednu brez push racunov zal ne gre)

lp

creep
06-12-2013, 15:16
Mah to je hobi server, si1 sm že poonegal večkrat (prevečkrat) in mi ne predstavlja izziva... Jaz tudi trdim, da je to naredil brez goljufije, konec koncev pushanje ne more biti smatrano kot kaznivo, če pa je sistemsko onemogočeno in se zaradi tega to niti ne spremlja več. Ne iščem več izzivov na travianu btw :>

Iščem pa forumaše, ki imajo željo debatirati na forumu

Amen
06-12-2013, 16:53
Jaz tudi trdim, da je to naredil brez goljufije, konec koncev pushanje ne more biti smatrano kot kaznivo, če pa je sistemsko onemogočeno in se zaradi tega to niti ne spremlja več.

Iščem pa forumaše, ki imajo željo debatirati na forumu

Odpusti mi moje izzivalno govoričenje, mislil sem, da se strinjaš z acidburnovim ozkim pogledom na igro v smislu: "če ne more uspeti meni tudi drugim ne more"

ali pa je tale legendo tak dober igralec, da je se matematiko narobe obrnu :>

Št.
Igralec/Igralci
Surovine

1.
1112268

2.
jeraj (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=2882)
474072

ta statistika res nic nc cudna hahaha..

Jamramo, jamramo.... Js sm pač zadi, ker sem zdle v zadnjih 10 dneh tednih tega serverja rabu pridobit 8 ocen v šoli. Tk ko sm napisu moja igra je bila daleč od popolne; Nisem bil aktiven 4 noči, dejansko NIČ, začel sem 3 dni prepozno, naredil ~2 nepotrebna "greedy" napada zaradi katerih sem izgubil več gorjačk kot je bilo potrebno.

Če bi imel popolno igro z aktivnostjo brez napak, kot jo ima legendo(da o off. pikah na njegovem heroju ne govorimo, to je takoj plus par 100k surovin zarad pucanja) bi bil zaradi plemena brez problem pred njim. Vendar je nimam. In to je razlog za razliko. Ne pa neke tvoje pravljice...

lp, Žan

Acidburn
06-12-2013, 17:35
Jamramo, jamramo.... Js sm pač zadi, ker sem zdle v zadnjih 10 dneh tednih tega serverja rabu pridobit 8 ocen v šoli. Tk ko sm napisu moja igra je bila daleč od popolne; Nisem bil aktiven 4 noči, dejansko NIČ, začel sem 3 dni prepozno, naredil ~2 nepotrebna "greedy" napada zaradi katerih sem izgubil več gorjačk kot je bilo potrebno.

Če bi imel popolno igro z aktivnostjo brez napak, kot jo ima legendo(da o off. pikah na njegovem heroju ne govorimo, to je takoj plus par 100k surovin zarad pucanja) bi bil zaradi plemena brez problem pred njim. Vendar je nimam. In to je razlog za razliko. Ne pa neke tvoje pravljice...

lp, Žan

ne pozabi, da je legendo glavna zvezda tukaj :>

lp

Amen
06-12-2013, 17:40

lp

končno priznaš^^ Strinjam se s tabo, on je najboljši igralec serverja

dertroyer
06-12-2013, 20:17
končno priznaš^^ Strinjam se s tabo, on je najboljši igralec serverja

Nisem se želel vpletati v te vse silne debate in pametovanja. ampak na tale stavek se pa moram odzvati. Če je nekdo prvi ropar serverja in ima veliko časa še ne pomeni da je najboljši igralec na serverju. Morda boš to lahko trdil čez pol leta.

lp

Amen
06-12-2013, 20:20
Nisem se želel vpletati v te vse silne debate in pametovanja. ampak na tale stavek se pa moram odzvati. Če je nekdo prvi ropar serverja in ima veliko časa še ne pomeni da je najboljši igralec na serverju. Morda boš to lahko trdil čez pol leta.

lp

Res je, čeprav je treba priznati da mu ne gre slabo. Da je najboljši je pač moje osebno mnenje. Forma pade in raste, ne predstavljam pa si kako bi bilo mogoče iz legendota iztisniti kaj več kot to=)

Ownage
06-12-2013, 22:50
Ja fantič moj, zdaj si se pa izgubil... jaz govorim o številkah, ti pa o nemerljivih zadevah (pametna igra in podoben BS). Res komaj čakam, da me mladi igralci naučijo česa vsega jaz ne vem :>

Kontranapad, da jaz ne vem kako karkoli izgleda je še pa bolj patetičen, kot izguba pametnih argumentov...

Izgubil?Če sem tu,potem se nisem izgubil.Mogoče mladiči vedo več kot ti,pa čeprav bi lahko mirno rekel da bi ti bil lahko oče,...vsaj po tvojem pisanju tako sklepam...vsevedi

creep
06-12-2013, 23:14
Če jaz pišem o jabolkah, ti pa o marjeticah ob tem, da še loviš metuljčke po zelenih travnikih si izgubljen... če bi bil ti moj oče, bi jaz precej slabše argumentiral vse moje trditve :>

Lahko noč kameradi

Ownage
07-12-2013, 12:44
Če jaz pišem o jabolkah, ti pa o marjeticah ob tem, da še loviš metuljčke po zelenih travnikih si izgubljen... če bi bil ti moj oče, bi jaz precej slabše argumentiral vse moje trditve :>

Lahko noč kameradi

Da si sadjar pa nisi povedal.Se mi ne da več ubadat s teboj,preveč hud si na forumu,škoda k še v igri nisi tako,usaj za moje pojme,saj če me spomin ne vara te še nisem zasledil :)

creep
07-12-2013, 14:19
Da si sadjar pa nisi povedal.Se mi ne da več ubadat s teboj,preveč hud si na forumu,škoda k še v igri nisi tako,usaj za moje pojme,saj če me spomin ne vara te še nisem zasledil :)

Ja sj veš kako je... ni vsak za vse ane :> Eni ste super nadarjeni za kovanje strategij, farmanje pozno v noč in novačenje igralcev z vseh strani neba, drugi pa pančkamo, da smo čedni, vsak ima svoje prioritete in prav je tako. Sicer pa je meni tudi ljubše, če se ne oglašaš več tu, ker pada kvaliteta debate :>

Papa.

Ownage
07-12-2013, 20:14
Ja sj veš kako je... ni vsak za vse ane :> Eni ste super nadarjeni za kovanje strategij, farmanje pozno v noč in novačenje igralcev z vseh strani neba, drugi pa pančkamo, da smo čedni, vsak ima svoje prioritete in prav je tako. Sicer pa je meni tudi ljubše, če se ne oglašaš več tu, ker pada kvaliteta debate :>

Papa.

Big kiss for u! :* (malo glej kaj sam pišeš,potem pa govori o drugih)

DeAtH LeGiOn
10-12-2013, 18:52

lp

maš pa res veselje legendota u drek rint....maš kakšne dokaze da goljufa?
js vem da ta acc igra čisto....nism star mačk sm pa mam jaj*a povedat kar si mislm in če si ti nesposoben da ne znaš igrat si pač sam kriv

Acidburn
11-12-2013, 11:32
maš pa res veselje legendota u drek rint....maš kakšne dokaze da goljufa?
js vem da ta acc igra čisto....nism star mačk sm pa mam jaj*a povedat kar si mislm in če si ti nesposoben da ne znaš igrat si pač sam kriv

ocitno ves toliko kot jaz o tistem racunu :> le da imam jaz drugacno mnenje... bolj realno od tvojega

lp

DeAtH LeGiOn
11-12-2013, 12:02
ocitno ves toliko kot jaz o tistem racunu :> le da imam jaz drugacno mnenje... bolj realno od tvojega

lp

vem dost o tem računu tak da se ti brez veze tle po forumu šopiriš
bolš bi blo da bi se ti mal bol posvetu farmanju boš mau mal več dobička kokr pa če se tle po forumu šopiriš kot da veš vse in vse znaš...sm prebral da tut ti nisi čist kot solza

yeglic
17-12-2013, 22:29
No zdej se pa lahko začnemo pogovarjat kaj zanimivejšega ... :)

Črni Muc
19-12-2013, 14:07
No zdej se pa lahko začnemo pogovarjat kaj zanimivejšega ... :)

Lepo, samo da se začne kaj dogajati.
JZP se je res kar lepo pripravila na ta server.Ni mi jasno pa kje se skrivajo Neznani,sigurno so prisotni a verjetno ne vsi v isti aliansi.Kot zgleda bo zelo zahtevno za JZP-jeve nasprotnike a vseeno ni obupati in upajmo da se bodo nasli igralci ki jim bodo lahko parirali in poskrbeli za zanimiv server.
Lep pozdrav
Črni Muc

Žbe21
19-12-2013, 17:49
no JZP je izigrav ESW ki je bila močna ally jojo je pometal dobre igralce vn iz ally nekateri smo sami odšli in JZP igra umazano igro da je bl nebi mogu.... 18.12.13 zverca je ustanovil novo naselje Novo naselje18.12.13 Gargamel je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 xxxx je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 Nero je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Postum je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 Rudolfo je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 luka30 je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 ROSA je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 zverca je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 krof10 je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 poscana zofka je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 SpiD3r je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 damir je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 T-rex je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 konju je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 msnsms je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 ssnslj je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 contact je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Mind je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 OrgTmT je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Gams je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 Anhmar je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 baksus je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 SmokedOne je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 Ulala je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Mitre111 je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 Harvey je vstopil v alianso ESW
18.12.13 localmonster97 je zapustil alianso ESW
18.12.13 Manager je zapustil alianso ESW
17.12.13 Mitre111 je ustanovil novo naselje Mitland [01]
17.12.13 kokooo je ustanovil novo naselje pleme -Aduatukov
17.12.13 BARJE je ustanovil novo naselje BARJE 1
17.12.13 Koki je zamenjal alianso iz ESW v BUM
17.12.13 Polzek je zamenjal alianso iz ESW v BUM
17.12.13 Flamer je zamenjal alianso iz ESW v ESW.
17.12.13 Vaski Alojz je zamenjal alianso iz ESW v ESW.
17.12.13 hanibal je zamenjal alianso iz ESW 2 v ESW
17.12.13 kokooo je zamenjal alianso iz +D.A.- v ESW
17.12.13 3 MOJE je zamenjal alianso iz ESW v ESW.
17.12.13 aramis je zamenjal alianso iz ESW v -D.A.+

zdi se mi da so uničl zelo močno ally vendar zdej pride nova ubistvu je že :D

SIal
19-12-2013, 18:06
Nekdo je naredil domačo nalogo.

loki666
19-12-2013, 22:21
no JZP je izigrav ESW ki je bila močna ally jojo je pometal dobre igralce vn iz ally nekateri smo sami odšli in JZP igra umazano igro da je bl nebi mogu.... 18.12.13 zverca je ustanovil novo naselje Novo naselje18.12.13 Gargamel je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 xxxx je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 Nero je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Postum je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 Rudolfo je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 luka30 je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 ROSA je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 zverca je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 krof10 je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 poscana zofka je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 SpiD3r je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 damir je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 T-rex je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 konju je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 msnsms je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 ssnslj je zamenjal alianso iz -JZP - v ESW
18.12.13 contact je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Mind je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 OrgTmT je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Gams je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 Anhmar je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 baksus je zamenjal alianso iz JZP v ESW
18.12.13 SmokedOne je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 Ulala je zamenjal alianso iz --JZP-+ v ESW
18.12.13 Mitre111 je zamenjal alianso iz JZP* v ESW
18.12.13 Harvey je vstopil v alianso ESW
18.12.13 localmonster97 je zapustil alianso ESW
18.12.13 Manager je zapustil alianso ESW
17.12.13 Mitre111 je ustanovil novo naselje Mitland [01]
17.12.13 kokooo je ustanovil novo naselje pleme -Aduatukov
17.12.13 BARJE je ustanovil novo naselje BARJE 1
17.12.13 Koki je zamenjal alianso iz ESW v BUM
17.12.13 Polzek je zamenjal alianso iz ESW v BUM
17.12.13 Flamer je zamenjal alianso iz ESW v ESW.
17.12.13 Vaski Alojz je zamenjal alianso iz ESW v ESW.
17.12.13 hanibal je zamenjal alianso iz ESW 2 v ESW
17.12.13 kokooo je zamenjal alianso iz +D.A.- v ESW
17.12.13 3 MOJE je zamenjal alianso iz ESW v ESW.
17.12.13 aramis je zamenjal alianso iz ESW v -D.A.+

zdi se mi da so uničl zelo močno ally vendar zdej pride nova ubistvu je že :D

da niso slucajno tebe izigrali ko se je pamet delila...

potica
19-12-2013, 22:52
Dragi prijatelji!
Spet se bo ponavljalo pljuvanje in laganje o JZP? Še vedno eni kot hijene čakate plen, ki ga obarvate po svoje, oblatite, zavijete v laži in prodajate kdor vas hoče poslušat in potem še v večjem številu razpredate in raztegujete laži o JZP, brez konca in kraja.

Vem da je skrajno ne fair, da se tukaj lepijo pogovori iz skypa. Tole kar bom nalepila ni iz pvt skypa ampak iz zavezniške sobe ESW, JZP:

[16.12.2013 5:47:12] Borut [Black Mamba]: zdravo
[16.12.2013 5:47:21] Borut [Black Mamba]: danes popoldne bi rad opravil en resen pogovor z vodjami
[16.12.2013 5:47:29] Borut [Black Mamba]: tako da če se da da bi se popoldne dobili
[16.12.2013 10:23:22] potica ... Jelena: popoldan bom gor, zvečer pa meni

lej pri nas je sledeče
[16.12.2013 17:15:33] Borut [Black Mamba]: imam enega v vodstvu ki preveč pametuje in hoče delat po svoje, zato sem se odločil da sam nebom več v vodstvu vsaj ne z takim vodstvom in takimi člani... odločil sem se za alianso v kateri bom imel le ljudi katerim zaupam in to resnično zaupam, tako da bi te prosil da mi odobriš zavezništvo z to novo alianso, lahko pa naredim tudi alianso z imenom JZP samo bi pa res rad imel v njej le ljudi katerim zaupam, bi pa seveda delali tako kot boste naročili, če je to možno povej

in preprosto se mi neda z to golaznijo ukvarjat, raje bom imel ob sebi tiste katere osebno poznam oz z katerimi sem prešpilal kakšen server

[16.12.2013 17:18:54] Borut [Black Mamba]: kaj pa glede imena je možno kaj dobit? od vas? ker samostojno nebi več bil, pa če imate še enega človeka za v vodstvo?

najprej razmisli, preden jaz kaj rečem tukaj pri nas
[16.12.2013 17:24:05] potica ... Jelena: sposobnega vodjo lahjo dobiš

[16.12.2013 17:25:34] Borut [Black Mamba]: najraje bi videl da pride nekdo drug, ker nwm če bom sam imel čas sploh za kakšno vodstvo
[16.12.2013 17:26:10] Borut [Black Mamba]: lahko bi edino delal crusher če vi to podpirate? namreč mi smo že imeli eno poskusno verzijo pusha za vojsko kjer sem uspel naklikat malo preko 200 imperjanov
[16.12.2013 17:26:19] Borut [Black Mamba]: malo ampak če bi se to uvedlo bi šlo
[16.12.2013 17:27:00] potica ... Jelena: v redu, jaz bom omenila pri nas in tem bom obvestila

No zdaj pa bi pričakovala kakšno opravičilo od tistih ki so pisali da je JZP izigrala svojega zaveznika.

V ESW so prestopili člani JZP, ki so bili v krilu JZP naseljenem na istem kvadrantu kot ESW -/+. Pred tem pa je uporniška skupina zapustila ESW in ustanovila ESW. ! Je zdaj jasno kdo je bil izigran in od koga ?

Prosim, da se drugič prepričate o točnosti tarče, preden ponovno vržete sulico. lp/potica

Acidburn
20-12-2013, 06:16
ce se ne motim, je bil tale jojo vcasih na -/- v JZP? me to dogajanje nic ne preseneca...

lp

Tiny Thief
20-12-2013, 08:58
Black mamba je več kot očitno igral po navodilih iz vodstva JZP in hotel celo alianso ESW zapeljat v njihovo naročje. Računica se ni izšla, kam to pelje in neenotnost v vodstvu ESW je videlo skoraj 40 članov in z vso pravico odšlo drugam... če je bil kdo od koga izigran, lahko to trdi samo teh 40 prvotnih članov, ki so se očitno, tudi glede na reakcije iz JZP, odločili pravilno. V JZP so potem začeli gasiti požar in niso pustili razpasti stare ESW, čeprav je to zdaj reorganizirana aliansa z nastavljenim vodstvom s strani JZP... naj si vsak pogleda gettertools ali podobno, ki pove več kot 1000 besed.

Temu dogajanju sam ne pripisujem velikega pomena, gre za normalen razvoj dogodkov in je v največji meri posledica velike želje po zmagi in diplomatske agresivnosti alianse JZP. Takšno obnašanje je kmalu naletelo na odpor in igralci so se sami odločili, če so za ali proti JZP. Korektno je, da se njihova odločitev spoštuje, brez nepotrebnega dramatiziranja seveda.

Acidburn
20-12-2013, 11:24
da niso slucajno tebe izigrali ko se je pamet delila...

raje povej kateri racun igras.. loc_dog ali slohunter... ali zmores kar oba naenrkat? :> tipicno za jzp...

lp

loki666
20-12-2013, 12:22
raje povej kateri racun igras.. loc_dog ali slohunter... ali zmores kar oba naenrkat? :> tipicno za jzp...

lp

klikam vse po vrsti.cel jzp,ESW,...,pa se tolk mi cajta ostane da se smejim tvojim butastim izjavam.GET A LIFE

P.S.:Ce bi rad spoznal SloHunterja se dobimo dans ob 15 na glavni v Ljubljani pa gremo na kavo

Karras
20-12-2013, 14:01
klikam vse po vrsti.cel jzp,ESW,...,pa se tolk mi cajta ostane da se smejim tvojim butastim izjavam.GET A LIFE

P.S.:Ce bi rad spoznal SloHunterja se dobimo dans ob 15 na glavni v Ljubljani pa gremo na kavo
kaj je s tabo narobe? pravično je vprašal glede na to, da je vaš način igranja poznan vsem.

black mambi pa samo to - če je hotel igrati z ljudmi, ki jim zaupa, že v štartu ne bi smel z JZP, ki zafrkne zaveznike brez problema, slabe vesti in serverje kasneje še to celo zanika :D
JZP, zdaj si pa ližite riti, vsi vedo kaj se greste, samo ne zanikat ker je že vse brezveze.. podli ste in boste tako ostali
lp

el.filipe
20-12-2013, 14:22
Kakšne izjave padajo tu pa to je groza..... Ljudje kar nekaj pišejo.... Sploh se ne pozanimajo prej kaj se je zgodilo. Kar ustrajajte pri svojem

Mr. Good
20-12-2013, 14:45
Pozdravljeni
Enostavno ne morem razumeti zakaj nekateri igrajo travian, če imajo toliko negativno mnenje o vsem. Ne vem mogoče je vzrok v tem da so v RL razočarani sami nad sabo in sedaj iščejo potuho tu na travianu, Toliko enih podlih besed o samem JZP. Mislim da je vse skupaj povezano z strahom ker vedo da so tudi na travianu boljiši od njih. Toliko postov kolikor je bilo letos napisanih na račun Legende in obtoževanja pa varuh reda MH ni mogel dokazati popolnoma nobene kršitve, sedaj ko niste uspeli pri legendi pa greste še udrihat po JZP. Dajte se prosim malo zamislit in si priznat da pač niste vsemogoči in da so boljši od vas tudi pa sebe štejem med povprečne.

DeAtH LeGiOn
20-12-2013, 15:09

lp
joj acidburn tolk veš o travianu pa sam tle na forumu visiš ko en šmrkelj....dej se rajš ukvarjaj s svojim accjem pa ne pisat neumnosti po forumu ker če jih boš pisou ne mislt da boš kul....nasprotno usm boš povedou kaj ti mislš ker ti pač ne paše da je aliansa JZP v tako velikem številu letos...če ti je pa tolk hudo bit na s1 pejt pa igrat cod....pa še tam bodo po tvojem mnenju usi "grdo" igral...acidburn al se ve da nisi čist
Lepo se mej na codu

kanja
20-12-2013, 18:02

lp

En je njegov,dva pa lahko sitta..na tebi je kje rotira.
Hmmm,kolk jih maš pa ti,da se ti podijo take zlobne misli :smile:.
Vsem ostalim pa:
Koliko energije potrošite v teh veselo decembrskih dnevih za zadeve,ki niso niti pomembne niti potrebne.Ni lepše iti s prijatli na kuhanega?

Acidburn
20-12-2013, 18:34

sprasujem, ker sva midva ze igrala v isti ally in si igral na racunu SloHunter, Loc_dog na tem serverju si pa lahko samo ti? glede na koordinate na katerih imata oba racuna ta server crop sprasujem, ce morda ne igras kar na obeh racunih? se mi zdi kar upraviceno vprasanje :> pa hvala za odgovor :D s takim obnasanjem samo dokazujete, da je res kar pravijo o jzp

kanja
20-12-2013, 19:48
Kakim obnašanjem?Sodiš po sebi,ko vidiš vse črno povsod in povsod same goljufije?

Danilo
20-12-2013, 20:07
Veseli december je.....bomo kaj pili?

lp

loki666
21-12-2013, 09:16
sprasujem, ker sva midva ze igrala v isti ally in si igral na racunu SloHunter, Loc_dog na tem serverju si pa lahko samo ti? glede na koordinate na katerih imata oba racuna ta server crop sprasujem, ce morda ne igras kar na obeh racunih? se mi zdi kar upraviceno vprasanje :> pa hvala za odgovor :D s takim obnasanjem samo dokazujete, da je res kar pravijo o jzp

In kaj je narobe z odgovorom?Lepo sm ti povedal.Dobil sm se s Kristjanom(SloHunter)in sm zraven se tebe povabu na kavo.Nisi mel jajc da prides zraven,nisi mel niti tolk obraza da napises da te ne bo.Zdj se pa mal zamisli o sebi.

P.S.:Mal poglej kolk cropov je se zasedenih okoli mene,pa kater acc jih je zasedu.To po tvoji kmecki logiki pomeni da je vse moje?

h2k4
24-12-2013, 10:26
Do konca je še daleč in tudi tale JZP z zavezništvi nebodo do konca v premoči :)

Mr. Good
24-12-2013, 11:35
Ko prižgejo božične se luči,
vsak v srcu si nekaj zaželi.
Naj Božič bo prijazen,naj bodo
prijazni v njem ljudje,
naj misli bodo iskrene
in veselo bo srce.

Vesel božič vsem akterjem tega foruma in njihovim najbljižnjim
Mr. Good

Tiny Thief
24-12-2013, 18:26
Lep božični večer in prijetne praznike vam želi aliansa BUM.

h2k4
24-12-2013, 19:08
Hitro,hitro mine čas.
Kaj v tem letu čaka nas?
Vsaka zvezda ena želja,
za veselje,zdravje,srečo!!
Vse težane pozabimo,
novih dni se veselimo.!! Vesel božič vam želi aly +D.A.+

kanja
24-12-2013, 19:34
Bližata se božič, novo leto,
vsak od nas že čaka ju zavzeto!
Kakšno nosita nam sporočilo?
Da le tisto bi se nam zgodilo,
česar sami v sebi si želimo,
česar vsi se najbolj veselimo!
Najsi bo sever, vzhod, jug, zahod -
v vseh smereh sreča gre z nami na pot!

potica
25-12-2013, 01:12
Black mamba je več kot očitno igral po navodilih iz vodstva JZP in hotel celo alianso ESW zapeljat v njihovo naročje. Računica se ni izšla, kam to pelje in neenotnost v vodstvu ESW je videlo skoraj 40 članov in z vso pravico odšlo drugam... če je bil kdo od koga izigran, lahko to trdi samo teh 40 prvotnih članov, ki so se očitno, tudi glede na reakcije iz JZP, odločili pravilno. V JZP so potem začeli gasiti požar in niso pustili razpasti stare ESW, čeprav je to zdaj reorganizirana aliansa z nastavljenim vodstvom s strani JZP... naj si vsak pogleda gettertools ali podobno, ki pove več kot 1000 besed.

Temu dogajanju sam ne pripisujem velikega pomena, gre za normalen razvoj dogodkov in je v največji meri posledica velike želje po zmagi in diplomatske agresivnosti alianse JZP. Takšno obnašanje je kmalu naletelo na odpor in igralci so se sami odločili, če so za ali proti JZP. Korektno je, da se njihova odločitev spoštuje, brez nepotrebnega dramatiziranja seveda.

''...reorganizirana aliansa z nastavljenih vodstvom s strani JZP ...'' ne veš kaj govoriš, po tvoje reorganizirana aliansa je krilo JZPsz, v katerem so samo 4 igralci, ki so bili člani ESW, ostali člani alianse pa so bili vedno člani JZP...JZPsz nima nobene veze z alianso ESW, Preden pišeš stvari malo analiziraj in pretuhtaj dogajanja na serverju, da ne boš v zablodi. Tudi svojega vodstva JZPsz nima, ker v Imperiju JZP krila niso samostojna aliansa ampak so 'krila' pač zato, ker v eno ambasado ne gre več kot 60 igralcev. Torej zaradi tega pravila obstajajo enote-'krila'. Vodenje celotnega Imperija JZP (vseh enot) poteka iz enega mesta, cel imperij dela enotno, po istih pravilih, v 'krilih' niso slabši računi, vsi v Imperiju JZP imajo enake pogoje za igro (pomoč soigralcev, pushi, deff, navodila, nasveti, ena in ista skupna soba, ista INFO soba, isti Forum...) JZP je organizirana po svoje kot nobena druga aliansa na serverju. Tako uspešno delamo in igramo zdaj že 3. server. lp

h2k4
25-12-2013, 11:51
Tako uspešno delamo in igramo zdaj že 3. server. lp

Sicer brez zaveništev z L.A bi bilo precej enakopravnejši server in zanimivejši tako pa ste si še polek že tako velikega imperija JZP dobili še zzaveznike...
Drugače pravih napadov iin rušenj še sploh ni biilo in še nemoremo govoriti o pravi premoči ... server se ješele začel in bomo videli kako se bodo stvari odvijale

LP

grozni jure
25-12-2013, 16:16
Želim vesel božič vsem igralcem in igralkam s1.

PS: edini vodja JZP je potica, ostali pomagamo, eni več, drugi še več...

Acidburn
25-12-2013, 20:29
Tako uspešno delamo in igramo zdaj že 3. server. lp

Sicer brez zaveništev z L.A bi bilo precej enakopravnejši server in zanimivejši tako pa ste si še polek že tako velikega imperija JZP dobili še zzaveznike...
Drugače pravih napadov iin rušenj še sploh ni biilo in še nemoremo govoriti o pravi premoči ... server se ješele začel in bomo videli kako se bodo stvari odvijale

LP

zavezništvo z Angelsi imajo, ker jim to rihta njihov igralec Sensei, ki se je prebil na vodstveni položaj in dela kar mu reče potica, da mora naredit

očitno bo +- klikal celo rundo za JZPjevce

lp

fraska
25-12-2013, 20:47
zavezništvo z Angelsi imajo, ker jim to rihta njihov igralec Sensei, ki se je prebil na vodstveni položaj in dela kar mu reče potica, da mora naredit

očitno bo +- klikal celo rundo za JZPjevce

lp

uh, kisel si pa res, pravi nick si si izbral.
Vajen si bil igrati z vsemi proti JZPju in sedaj si presenecen? kot mami, ko vzame razvajenemu sinu liziko iz ust.
he, he....

vesel bozic vsem vam

Tiny Thief
25-12-2013, 22:28
''...reorganizirana aliansa z nastavljenih vodstvom s strani JZP ...'' ne veš kaj govoriš, po tvoje reorganizirana aliansa je krilo JZPsz, v katerem so samo 4 igralci, ki so bili člani ESW, ostali člani alianse pa so bili vedno člani JZP...JZPsz nima nobene veze z alianso ESW, Preden pišeš stvari malo analiziraj in pretuhtaj dogajanja na serverju, da ne boš v zablodi. Tudi svojega vodstva JZPsz nima, ker v Imperiju JZP krila niso samostojna aliansa ampak so 'krila' pač zato, ker v eno ambasado ne gre več kot 60 igralcev. Torej zaradi tega pravila obstajajo enote-'krila'. Vodenje celotnega Imperija JZP (vseh enot) poteka iz enega mesta, cel imperij dela enotno, po istih pravilih, v 'krilih' niso slabši računi, vsi v Imperiju JZP imajo enake pogoje za igro (pomoč soigralcev, pushi, deff, navodila, nasveti, ena in ista skupna soba, ista INFO soba, isti Forum...) JZP je organizirana po svoje kot nobena druga aliansa na serverju. Tako uspešno delamo in igramo zdaj že 3. server. lp

Povedal oziroma še enkrat ponovil bom samo to, brez da se po nepotrebnem spuščam na osebni nivo po 5 dnevih od objave svojega posta... bil sem v ESW in poleg mene še 40 drugih članov, ki smo jo nekaj tednov držali med top 3 aliansami, sedaj pa smo večinoma razporejeni v zavezniških aliansah -=US=- in BUM. Z novima aliansama smo se otresli vpliva s strani JZP, vi pa dolgujete zahvalo Black mambi, da ste razpadajočo alianso ESW po našem odhodu lahko zapolnili s svojimi člani iz vaših drugih alians in jo preimenovali v JZPsz.

Še droben nasvet, vodstvo JPZ si s svojim pristopom in odnosom tudi na forumu ustvarja nove in nove nasprotnike, zato vam malo več samorefleksije ne bi škodilo.

Acidburn
26-12-2013, 09:41
uh, kisel si pa res, pravi nick si si izbral.
Vajen si bil igrati z vsemi proti JZPju in sedaj si presenecen? kot mami, ko vzame razvajenemu sinu liziko iz ust.
he, he....

vesel bozic vsem vam

kar se jst spomnem dva serverja nazaj je bil JZP z vecino proti nasprotniku in sedaj je isto, zgleda kot da se bojite igre :>

lp

cipsy
26-12-2013, 09:57
boma midva z creepom obnovila FF na -+ mogoče je že cajt da pridemo spet nazaj sam škoda ko ni še ostale ekipce :(

Fire ruler
26-12-2013, 15:35
kar se jst spomnem dva serverja nazaj je bil JZP z vecino proti nasprotniku in sedaj je isto, zgleda kot da se bojite igre :>

lp
No,tole pa niso samo JZPjevci krivi... to je navada na vsakem slovenskem strežniku, na začetku se 3/4 serverja spoprijatelji in je igra popolnoma brezvezna :)

MorskiPes
26-12-2013, 16:19
Ja lahku bi biu en server da je usaka ally ku je narjena, lahku samu na teh kordinatah ku je narjena in tut zavezniki nebi smeli bit iz drugih..

Pa bi blu mau bl zanimivu :D:cool:

mateo007
26-12-2013, 16:42
boma midva z creepom obnovila FF na -+ mogoče je že cajt da pridemo spet nazaj sam škoda ko ni še ostale ekipce :(

Če vama tole rata sem takoj zraven, samo kaj ko se verjetno večini ne da več resno igrati :D

h2k4
26-12-2013, 18:20
Tale server ima zelo malo kakovostnih igralcev... mislim da se jih da na roko prešteti

Acidburn
27-12-2013, 10:54
ali lahko v kratkem pricakujemo se +JZP- ? :>

lp

yeglic
27-12-2013, 12:24
naredimo server zanimiv :)

cipsy
27-12-2013, 13:00
nevem kaj sam jambrate jst sem mnenja da bo server še zanimiv saj edini kvadrant kjer ima jzp premoč je -- ostalo je še vse prosto tudi na -+ nima dominance saj so tu še un in bum, ki pa tudi imajo kar močne igralce :D

lp

MorskiPes
27-12-2013, 13:24
JZP naj gre na svojo stran pa bo zanimivu. Pa naj tam proba zmagat.

Jooks
30-12-2013, 14:00
Zakaj so farme zbrisale račune? Bomo pa mogli malo višje ropat ;)

Edit: Veselo in srečno 2014 :)

Črni Muc
30-12-2013, 20:09
Vedno ista zgodba.
Tisti ,ki so danes v premoci so lanski server jamrali,tisti pa, ki so bili lansko leto v premoci in opravicevali tak sistem danes jamrajo.
Enkrat tece zajec enkrat lisica.........

Lepe praznike vsem !

Crni Muc

Karras
31-12-2013, 13:12
Vedno ista zgodba.
Tisti ,ki so danes v premoci so lanski server jamrali,tisti pa, ki so bili lansko leto v premoci in opravicevali tak sistem danes jamrajo.
Enkrat tece zajec enkrat lisica.........

Lepe praznike vsem !

Crni Muc
haha :D

h2k4
31-12-2013, 19:06
tokrat bosta oba tekla ;)

TripŁeOps
03-01-2014, 03:51
ali lahko v kratkem pricakujemo se +JZP- ? :>

lp

ohoho kapitan ''groza'' tudi na si1 :D me ne čudi da tudi tule imajo kaj za povedat čez tebe .... zanimiv si stari,zanimiv =)
na si1 & sixu te imajo zadnje čase pogosto radi vidim

izgleda na skypu imajo namesto ''veselega in zdravega''' kaj drugega: http://prntscr.com/2g19l4 :D

Pridi groza,se boma malo poigrala :D

JZP, vi pa vso srečo in zmagam na proti... :) prejšni si1 sem sicer igral na strani Granitov in Neznanih, vendar sem zaradi zunanjih zadev moral zaključiti ;/

Srečnega & Zdravega vsem v letu 2014! :)

Lp
X

Acidburn
03-01-2014, 08:40
ohoho kapitan ''groza'' tudi na si1 :D me ne čudi da tudi tule imajo kaj za povedat čez tebe .... zanimiv si stari,zanimiv =)
na si1 & sixu te imajo zadnje čase pogosto radi vidim

izgleda na skypu imajo namesto ''veselega in zdravega''' kaj drugega: http://prntscr.com/2g19l4 :D

Pridi groza,se boma malo poigrala :D

JZP, vi pa vso srečo in zmagam na proti... :) prejšni si1 sem sicer igral na strani Granitov in Neznanih, vendar sem zaradi zunanjih zadev moral zaključiti ;/

Srečnega & Zdravega vsem v letu 2014! :)

Lp
X

ali ni dovolj, da furas svoj cirkus na sixu? :>

lp

TripŁeOps
03-01-2014, 14:01
ali ni dovolj, da furas svoj cirkus na sixu? :>

lp

A se tebi zdi dovolj ? :) sorry jurček,ti si me učo vohunit povsod :D navadi se :P

KnightsNii
05-01-2014, 02:42
Hai guise wats going on on dis server

nii

kanja
05-01-2014, 11:54
Hai guise wats going on on dis server

nii

Hmm,zakaj jaz dvomim da si to ta,ki naj bi bil po podpisu?
Glede na to,da sva klikala skupaj z originalom in vem koliko on obvlada angleščino + da na slo serverjih že kar nekaj časa ne klika več...
Malo nisko si se spustil ko si mu nik ukradel..čeprav je zanimivo,da si najdu tako "staro" legendo slo in com travija.

FIKI
05-01-2014, 12:08
Hmm,zakaj jaz dvomim da si to ta,ki naj bi bil po podpisu?
Glede na to,da sva klikala skupaj z originalom in vem koliko on obvlada angleščino + da na slo serverjih že kar nekaj časa ne klika več...
Malo nisko si se spustil ko si mu nik ukradel..čeprav je zanimivo,da si najdu tako "staro" legendo slo in com travija.

Je je, sam se rad poheca:D;)

Bo kaka nova avantura ? Jer , Atte in jaz bi še kako ušpičl ...

kanja
05-01-2014, 13:40
Je je, sam se rad poheca:D;)

Bo kaka nova avantura ? Jer , Atte in jaz bi še kako ušpičl ...

Ah,Fiki no...pa ne Atta,kolk sem bla jaz nad njim razočarana no :( ,da ne napišem nasplošno na MC.
Dvomim,da ma Nii čas za norije delat,čeprav šumelo se pa je par tednov nazaj,da se vrača na slo sceno...morda je kaj na tem in se skriva kje na si1.

PS.Skyp ima pa tudi samo za lepo še,tale naš Nii:rolleyes

KnightsNii
05-01-2014, 16:15
norca se delam :) cajta nimam igrat sploh, nit razmišljat, sem pa račun registriral ker me je firbec zasrbel če je še kdo od "tastarih" na slo strežniku kjer se je vse skupi začelo ....

pozdravljena stara kamerad in kameradinja :) vidim da vidva sta tuki, pa tudi JakoZajebaniPartizani se še spomnim da so bili Kunje4, JZ krilo, a je še kdo "tastar" noter? Vidva?

kanja
05-01-2014, 17:01
norca se delam :) cajta nimam igrat sploh, nit razmišljat, sem pa račun registriral ker me je firbec zasrbel če je še kdo od "tastarih" na slo strežniku kjer se je vse skupi začelo ....

pozdravljena stara kamerad in kameradinja :) vidim da vidva sta tuki, pa tudi JakoZajebaniPartizani se še spomnim da so bili Kunje4, JZ krilo, a je še kdo "tastar" noter? Vidva?

O še še,sicer na drugih serverjih ampak se ne damo,klikni pa dobiš poročilo,na forumu pisat je mal dolgo;) pa določene to niti ne zanima niti naj jih ne bi "zanimalo"
Kunj se spomni le malokdo še,pa še te nas že daje EMŠO.Klikni na skyp pa dobiš infe ki te zanimajo
Je pa neka nova moda se pojavila in sicer nastavitev deffa v farme z 2,3 popa,nekomu pač ni važno,če pomira za lakoto vojska,ki je s trudom sklikana,nekomu ni škoda časa.

h2k4
12-01-2014, 10:51
Bogi legendo da mora še vohuniti .... sramotno

Dostojanstvo
13-01-2014, 09:33
Bilo kuda, vohuni svuda!

h2k4
13-01-2014, 15:18
po aly pogleda kateri so rdeći in jih čisti ... vops

kanja
13-01-2014, 15:58
po aly pogleda kateri so rdeći in jih čisti ... vops

Za videt kdo je rdeč,ni treba met spy-jev povsod.Obstajajo drugi načini.

KnightsNii
13-01-2014, 18:03
http://www.youtube.com/watch?v=L9Tl3xumnQA

h2k4
16-01-2014, 16:36
vem da obstajajo sem že dosti preklikal in se tudi takoj vidi če je v aly vohun...

h2k4
21-01-2014, 20:59
se bo kaj dogajalo na tem s1 ali bo bolj dolgčas

Črni Muc
22-01-2014, 08:49
se bo kaj dogajalo na tem s1 ali bo bolj dolgčas

Verjetno vsi simčkajo in ni vojsk.........

Črni Muc
22-01-2014, 16:01
Igralec/Igralci
Aliansa
Populacija
Naselje

1.
JZP (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=16)
4783
9

2.
Afroman (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=235)
3364
7

3.
Jessie J (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=1226)
3339
7

4.
Ponknc (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=1134)
-JZP - (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=65)
3320
6

5.
Nero (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=322)
JZPsz (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=6)
3133
6

6.
AdvancedUser (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=733)
BUM (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=24)
3082
7

7.
Koki (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=1117)
BUM (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=24)
2936
6

8.
knap (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=1227)
2922
6

9.
trojans (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=731)
M.U. (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=35)
2730
5

10.
zmaj (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=714)
-=US=- (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=226)
2695
6

11.
contact (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=1204)
JZPsz (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=6)
2601
6

12.
Modras (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=466)
2493
5

13.
potica (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=284)
2482
6

14.
skills (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=512)
-JZP - (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=65)
2407
5

15.
deltax (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=285)
JZPjz (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=179)
2389
5

16.
Orel (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=465)
2366
5

17.
Cywka (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=525)
2352
5

18.
ambrozia (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=3450)
React (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=133)
2336
5

19.
Ezy (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=4701)
M.U. (http://ts1.travian.si/allianz.php?aid=35)
2312
5

20.
ENOLOGO (http://ts1.travian.si/spieler.php?uid=1090)
2307
6

Igrajo samo JZP ali so najbolj sposobni????

Rudl
22-01-2014, 16:46
Server je v ****U, da bolj ne more bit :)

Danilo
22-01-2014, 16:47
Hahahahahaha....moje napovedi se povsem uresničujejo :)

lp

Rudl
22-01-2014, 16:49
Hahahahahaha....moje napovedi se povsem uresničujejo :)

lp

Celi šaman ...

Danilo reč vsaj, da si jedu ribo za kosilo :D

Danilo
22-01-2014, 17:09
Morm te mal razočaran...danes nisem....bi pa pasala.Bom pa jutri...sej veš...zdravo življenje pa to :D

lp

fraska
22-01-2014, 21:29
ha, kje so neznani? so zbezali? ocitno, da smotko & c. so se bali spopada. naj jih bo sram, strahopetnezi.

buu!!!
22-01-2014, 23:28
Celi šaman ...

Danilo reč vsaj, da si jedu ribo za kosilo :D

ooo a ti tit še igraš al kaj ?

kanja
23-01-2014, 01:24
ha, kje so neznani? so zbezali? ocitno, da smotko & c. so se bali spopada. naj jih bo sram, strahopetnezi.

Si5 trenutno zasedajo.

h2k4
01-02-2014, 12:41
Pa je še M.U šel v stečaj :D

loki666
06-02-2014, 19:13
A se samo men zdi al je tale forum cist umrl?

http://travian-reports.net/si/report/4152856874c <---- višek materiala :D

h2k4
06-02-2014, 19:47
ja zelo pestro je tukaj :)

Za malo statistike

JZP + zavezniki 530.000 pop
BUM + zavezniki 266.000 pop

:-?:-o

ninja8765
07-02-2014, 22:04
a kdo ve kdaj točno pridejo arti

MiKeL
07-02-2014, 22:09
a kdo ve kdaj točno pridejo arti

110. dan

bale
08-02-2014, 09:31
110. dan
Ali ne 111. dan?

MiKeL
08-02-2014, 13:04
Ali ne 111. dan?

Sej verjetno je res 111. dan, ampak nej bodo malo prej pripravljeni :)

h2k4
09-02-2014, 20:58
tale forum je pa zelo aktiven :)

Mr. Good
14-02-2014, 10:36
tale forum je pa zelo aktiven :)

Še prehitro bo pre-pestro tak da mal zatišje ne škodi.
---
Kak mir je pa tu, prav zanimivo je.

merox
14-02-2014, 11:30
se pa na drugih bojiščih odvijajo prav brutalne vojne =)

LP Rok

Expendables
15-02-2014, 07:30
se pa na drugih bojiščih odvijajo prav brutalne vojne =)

LP Rok

ti samo povej pa pridem po surovine pa ti nebo več dugcajt :)

Mr. Good
15-02-2014, 09:19
Ex, od kje si se pa ti sedaj vzel??? :D:D:D

Expendables
16-02-2014, 12:44
vedno sem bil ( stric iz ozadja) :p:D

Mr. Good
16-02-2014, 13:40
vedno sem bil ( stric iz ozadja) :p:D

Še dobro da ne teta :D

Expendables
18-02-2014, 16:50
:) brez skrbi.......

h2k4
25-02-2014, 19:23
Živjo

Kot je bilo že omenjeno pridejo arti predvidoma 111. dan igre.
Mene pa zanima koliko približno vojske bi moral imeti za osvojitev malega arta ?
Dobro vem da je na vsakem drugače in odvisno kako je server razvit....

Lp H

h2k4
25-02-2014, 19:40
Vojska se bazira glede na število vojakov, ki jo imajo igralci na serverju. Največ natarske vojske je v unikat vaseh, najmanj pa v majhnih artefaktih.

IN KOLIKO LAHKO PRIČAKUJEMO ZA MAJHNEGA ?

xIlluminati
25-02-2014, 22:31
Živjo,

točnega števila enot v Natarskih vasicah nihče ne ve in kot si že omenil se vojska bazira glede na število na serverju. Mogoče bi za mali artefakt potreboval 6000 gorjač, 2500 konjev in vsaj 200 katapultov (ugibam, a verjetno nisem za veliko sfalil). Seveda pa mora bit orožje v kovačnici na čim višji stopnji. Priporočam da uporabiš Natarjev rog, ki poveča moč tvojim enotam zoper Natarjem.

Lp xilluminati

kaos_999
25-02-2014, 22:58
Vojska se bazira glede na število vojakov, ki jo imajo igralci na serverju. Največ natarske vojske je v unikat vaseh, najmanj pa v majhnih artefaktih.

IN KOLIKO LAHKO PRIČAKUJEMO ZA MAJHNEGA ?

Ponavadi je veljalo za mali art pogoj 4k pehote in pa 2k konjenice pa seveda čimvišja stopnja v kovačiji...

h2k4
28-02-2014, 13:12
pa če se ne motim pridejo arti popoldan ?
Je kakšno obvestilo prej ?

loki666
28-02-2014, 14:28
5 dni prej je obvestilo,ponavadi pa pridejo zjutraj

h2k4
28-02-2014, 21:54
Torej lahko v torek pričakujemo obvestilo?
Pride samo obvestilo ali že pozicije artov ?

LP H

xIlluminati
28-02-2014, 22:06
Večer,

v info boxu ti bo odštevalo dneve do prihoda artefaktov. Artefakti pa ponavadi pridejo vedno zjutraj ob 6:00. Pozicijo artefaktov boš lahko videl šele ko bodo prispeli in nič prej v pomoč so ti lahko le slike zemljevidov, ki so na internetu ampak se ne kaj preveč zanašat na te slike, enostavno zjutraj ob 6 pogledaš kateri artefakt, ki bi bil tebi najbolj koristen je v bližini in po tega greš.

Artefakti na počasnih serverjih prispejo 111 dan danes pa poteka 102 dan kar pomeni, da bodo artefakti prišli 9. marca.

lp

loki666
01-03-2014, 21:03
Večer,

v info boxu ti bo odštevalo dneve do prihoda artefaktov. Artefakti pa ponavadi pridejo vedno zjutraj ob 6:00. Pozicijo artefaktov boš lahko videl šele ko bodo prispeli in nič prej v pomoč so ti lahko le slike zemljevidov, ki so na internetu ampak se ne kaj preveč zanašat na te slike, enostavno zjutraj ob 6 pogledaš kateri artefakt, ki bi bil tebi najbolj koristen je v bližini in po tega greš.

Artefakti na počasnih serverjih prispejo 111 dan danes pa poteka 102 dan kar pomeni, da bodo artefakti prišli 9. marca.

lp

9.marec je nedelja.se ponavlja SI5? :D

h2k4
02-03-2014, 11:35
imate mogoče kakšne stare reporte napadov na arte ?

Črni Muc
02-03-2014, 15:37
imate mogoče kakšne stare reporte napadov na arte ?

Vsi bi radi z malo vojske dobili artefakte.
Res je lepo dobiti artefakte a koliko igralcev jih je sposobno obdrzati ?
Se sploh zavedate kaj pomeni obdrzati art?
Ce sploh igralec ne ve koliko vojske je potrene za osvojiti artefakt potem je boljse da o njem sploh ne razmislja.
Samo moje mnenje glede vseh vprasanj glede artefaktov.
Lep pozdrav

Črni Muc